TEL EG ARYEllTRNTIKN Strandgoederen. SHoomitaot-Dtenst BBUGKLUKBSTAWl) TKZIgHIKZKK ZEETIJDINGEN BEURS, lAIl&TBERIGTBK ENZ. VRRYOER-HIDDELEN noeiBt men dg koninginnen van Beijeren en Zwe den «Je aartshertogin Chailotledochter des ko- nings der Belgen «Je prinsessen Alice van in geland en Elizabeth van Hessen, de koningen van Portugal en /weden, den hertog van Brunswijk en prins Alfred*an Engeland. Do Buss sche keizerin-wedu we is eergis teren avond i«n tien ure afgereisd. Tijdens haar verblijf te Potsdam liet zij den beroemden oog arts dr. von Griife die zoo als men weet te Nizza eenc ernstige oogziekte dier vorstin behan deld heeft en voor eiken dag dat hij daarom uil Berlijn afwezig was 1000 francs, derhalve in hel geheel J 2,(;00 francs ontving bij zich ontbieden, naardien hare gebeele herstelling nog veel te wenschen overlaat, hetwelk nogtans niet belet heeft dat zij hem nu eene prachtige snuifdoos beeft geschonken, op hel deksel waarvan het naamcijfer der keizerin in brillanten op blaauw email, prijkt, terwijl de hoeken met zes groote diamanten versierd zijn. Stellig verneemt men dat de koning der Belgen den 10 dezer te Wiesbaden aankomt waarbij gevoegd wordt dat die vorst en de koning «Ier Nederlanden die gelegenheid waar zullen nemen «>m elkander vriendschappelijk te begroe ten waartoe de Fngclscbe staatkunde, niet hel oog op de mogelijkheid van voor België en Ne- dcrlandev onzecr nadeelige plannen des Franschen keizers aanleiding zou hebben gegeven. Bij gelegenheid van bel feest waarmede het congres te Lausanne is gesloten heeft een «Ier gasten de heer Blancheeen toast ingesteld, welke derwijze de verontwaardiging der aanw e- zigen gaande maakte dal hij alleen door de lus- schenkomst der meest bezadigden voor eene zeer onaangename ontmoeting is bewaard. Dc woor den door hom gesproken waren als volgt ik stel een dronk in op keizer Napoleon 111den hervormer en den bevorderaar der materiele be langen van Furopa." Met moeite gelukte hel om hem ongedeerd uil de zaal Ie biengen. FRANKRIJK Pakijs, 6 Augustus. Alhier is aangeko men pater Estévc hoofd der missionnarisseri in Syrië- Men /.egt dal hij de regerirg verslag komt geven van de bloedige gebeurtenissen in deu Li banon. Volgens hem bedraagt hel getal der slagloffers te Damaskusalleen 8-00 en in geheel Syrië 15 a 10,000. Vijf van zijne volgelingen hebben den dood gevonden. De. afschaffing der aecijnsen in Belgie heeft hier te lande zulk een algemeenen weerklank ge- vonden, «lal men in alle departementen niets an ders v er wachtof de departementale raden zul len allen er op aan dringen dat het stelsel der ae cijnsen ook in Frankrijk geheel afgeschaft en zoo niet dan toch in allen gevalle aanmerkelijk ge wijzigd worde. .Men twijfelter ook niet aanofin alle departementen die belangrijke vaarwaters hebben zal men evenzeer aandringen op de af schalling der voor do schippers zoo drukkende rivier-tollen. De Mon'ueur behelst de eerste lijst der in- scbrijv ingen voor tie Syrische Christenen. Aan het hoofd daarvan staan de keizer voor 2"),00') en de kci/erin voor 10,000 francs. Dezeintee- keniug belooft hel karakter eener nationale de monstratie to zullen aannemen. De A/oniteur deelt een keizerlijk besluit mede, strekkende tot oprigting van een bijzon der kader van schcepsiuitenants met vaste stand plaatsen. Verder berigt het officiële blad dat de keizer bij liet passeren der revue over de naar Syrië be stemde troepen tol deze de volgende toespraak heeft gehouden Soldalen gij vertrekt naar Syrië. Frankrijk begroet met vreugde eene expeditiewaarvan bet eonige doel is de region der regtvaardigheid «•n der menschelijkheid te doen zegevieren. Gij gaat geen krijgvoeren tegen eenige mogendheid, maar den sultan helpen om door hel fanatismus van vroegere eeuwen verblinde onderdanen we der lol gehoorzaamheid te brengen. Op dien verwijderden bodem rijk in groote herinneringen, zuil gij uwen plig' doen, zult gij u de waardige kinderen betooncn welke met glorie in dat land de banier van Christus ge voerd hebben. Gij vertrekt niet in grooten getalemaar uw moed en uw prestige zullen aanvullen wat u in getalsterkte ontbreektwant overal waarheen men de vaan van Frankrijk ziet trekken welen de volkeren dat eene groote zaak haar vooraf gaat, dal een groot volk haar volgt." Eene nieuwe kaart van Furopa is onder den titel «Utopische kaart van hel tol vrede gekomen Furopa bij den uitgever Chaumerot uitgekomen. De volgende mogendheden komen daarop voor 1. Frankrijk begrensd door den Bijn en Belgie 2. Groot-Briüanie 3. Germania bestaande uit alle Duitsche stalen 4. Busland; 5. het Donnuverbond zamengesteld uil Polen Slavonic de Donau-vorstendommen Hongarije en Komanie 6. Iberie bestaande uil Spanje en Portugal 7. Italië 8. Griekenland namelijk Thessalie, Macedonië en den Archipel 9. Scan dinavië beslaande uit Noorwegen en Zweden Oostenrijk is geheel van de kaart verdwenen et» de overige hierboven niet genoemde rijken zoo alsook Nederland, worden neutraal verklaard. De paus vestigt zich te Jeruzalem. In le Siècle leest men c< de gebeurtenissen in Syrië geven aanleiding tol eene menigte vlug schriften. De schrijver van een daarvan de Maronieten en Frankrijk" getiteld, geeft aan de zaak eene wending die althans de verdienste der oorspronkelijkheid heeft hij schenkt Konslan- linopel aan den pausen lost dus gelijktijdig het Italiaansch en het Oosterse!» vraagstuk op.'' Men schrijft uit Napels van 5 dezer. Dewijl de pogingenaangewend om een wapen stilstand met Garibaldi te sluiten geheel vruchte loos zijn geweestmaakt men zich gereed om eiken in val krachtdadig af le slaan. Totdat einde wordt alles in het werk ges'eld om de zee raagt op sterken voel te brengen. De kom man deur Capicelaco is benoemd tot chef van het ministerie van marine. In het personeel der ambtenaren heeft eene groote verandering plaats gehad. De particuliere secretarie des konings is opgeheven. In de plaats der Camarilla zijn personen gekozen door het ministerie aangewezen. De koning heeft de posten in oogenschouw genomen welke door de nationale garde zijn bezet. Hel berigt dal onder een regcmenl Hon garen te Mantua in bezettingeene muiterij was ontdekt, welke op het punt was van los te barsten, wordt bevestigd- Het plan was omiu massa te deserteren. Dit regement zal naar Oos tenrijk teruggeroepen en de troepen bij de grens- regementen worden ingedeeld. In een schrijven uit Turijn wordt verze kerd dal de «raaf Liitu adjudant des konings en belast mei het overbrengen van diens schrijven aan Garibalditen einde hem te vermanen geen gevolg te geven aan zijne plannen tegen het vasteland van Napels, aldaar is teruggekeerd mei een zoo als trouwens te verwachten viel weigerachtig, ofschoon in zeer eerbiedige be woordingen uitgedrukt, antwoord. Verder wordt in dat schrijven gemeld dat de reis van den heer Farini naar Genua heeft gestrekt om eene expeditie legen het grondgebied van den paus legen le houden en «lal hem dit werkelijk is gelukt. Onder de geruchten behoorde ook dal de Sardiniscbe regering, uit vrees van door de unitarische beweging overvleugeld te worden er op bedacht zou zijn zelf de Marken en Umbrië le bezetten, onder voorwendsel van de veiligheid des pausen te beschermen en aan de operation der Garibaldianen perk le stellen. Dit gerucht vindt bierevenwel volstrokt geen geloof. Italiaansche dagbladen maken melding van een zonderlingen uilersten wildoor een on langs overleden vermogend burger van Florence nagelaten. Het grootste gedeelte van zijn vermo gen heeft hij aan den man vermaakt, die deu grooistcn bogchei in geheel Toskanc heeft, ter wijl de twaalf beoordeelaars die hem zullen uil- zoeken zelve bultenaars wezen moeten. Tol loon hunner moeite it» deze zal ieder van hen be halve v ergocding van reiskosten, eene gouden medaille ontvangen, met de beeldlenis van Esopusden type der bultenaars, versierd. Nolgens berigten uit Alexandria van 24 •fulij II., door la Patrie medegedeeld onder scheidt zich de onder-koning door zijne edele handelwijze jegens de ongelukkige Syrische Christenen die dagelijks in grooten getalein Lgypte aankomen. Ter voorziening in hunne eerste behoeften heeft hij 30 a 40,000 francs be schikbaar gestold de prinsen van hunne zijde hebben elk 5000 francs gegeven. Bovendien heeft Z. H. dc gehouwen van het oude hospitaal ter huisvesting van de vlugtelingen afgestaan en bevolen dat in hun onderhoud zal worden voor zien overeenkomstig den rang door hen in Syrië bekleed. Men meldt uit Belgrado van 0 dezer. Gisteren avond grepen hier zeer ernstige vecht partijen lusschen Serviërs en Turksche matrozen uit Bosnië plaats. Verscheiden Serviërs zijn ge kwetst, en aan de zijde de Turken had men dooden en gekwetsten. De bezetting koudl zich rustig. iVilosch is aangekomen. Er hcerschl eene schijnbare kalmte. Gisteren heeft eene confe rentie plaats gehad tusschen de consuls en den pacha er zijn maatregelen tot handhaving der orde genomen. JONGSTE; TIJDINGEN. Marseille, 8 Augustus. De generaal de Be aufort d'Hautpoul heeft zich met 1000 man troe pen op de paketboot Amerique ingescheept en is in zee gestoken. Voor zijn vertrek heeft hij aan zijne troepen een dagorder uitgevaardigd waarin hij hun herinnert dal zij gaan om deschan- delijk beleedigde menschheid te wreken. Zij zullen daar, waarheen zij zich begeven, herin neringen vinden van Godfried van Bouillon en de kruisvaarders, van Napoleon ei» «ie re publiek. Uit Malta wordt van den 4 gemeld dat het te Damascus rustig was maar dat op hel platte land nog steeds gemoord werd. Drie duizend vrouwen die tegen 25 piasters per boofd wer den verkocht worden in d«j harems gehouden. Said pacha en de Fgypiische prinsen hebben geldelijke ondersleuning voor de Christenen ge zonden. Drusen door den FngeJschen consul bezoldigd hebben vele Christenen naar Beyrulh gebragt. Degenen, welke iels verschul digd zijn aan - of te vorderen hebben van wijlen den Heer I). HaLLINGSE in leven Burgemeester le Nieuwer kerk, gelieven daarvan betaiius of rt|tgrav<- ledoen, ióór of op den 1 September i860 len Kanlore van den Notaris Mr. J. J. li li M E li INS, te Zi erikzre. Te Brouwershaven zijn aangebragl in zee op- gevischl 8 BALKEN en '2 BLANKEN gezaagd bont, gemerkt 525,04.3, 6()i, 630-661 en A II cubiek gemeten op 11 Ellen. Zij die vermcenen lol dit Strandgoed gereg- ligd te zijnworden voor de ttveede maal opgeroepen lol reclame. Brouwershaven den 10 Augustus I860. De Burgemeesler voornoemd C. LOPAE HOCKE. AUGUSTUS 1860. van Rotterdam: Woensd. 8, 'smidd. 12 u. Donderd. 0, 'snachts 12 30 Vrijdag 10, 1 Zaturdag 11, 'a morg. 2 30 Maandag 13, 5„ Pingsdag 14, 0 Woensd15, 7„ Donderd 16, 8 30 Vrijdag 17, 9 30 van Antwerpen Woensd. 8, 'araorg. 3 u. 30m. Donderd. 9, Vrijdag 10, Zaturdag 11 Maandag 1 3, PingsdngH, Woensd. 15, Donderd, 1 fi, 4 5 6 8 10 11 II ,30 ,30 30 Vrijdag 17,'s nam. 12' Passagiers-Vrachten op het Bin nenland gedeeltelijk verminderd. VAN ZIJPE NAAR BOTTERDAM-. Groote Kajuit /2.40, Voor-Kajuit 1,00. Eene DILIGENCE-DIENST beslaat tusschen lijpe en Zierikzee op tie Stoom booten. A G E N TE N: Te ZicrikzeeVI. AUGUSTIJN. lijpe, VI. ZOETEB. van 5 tot en met 10 Augustus i 800. Geboren Eene dochter van J. van der Werf en L. Ilanse. Eene dochter van F. Leijdekkers en J. m. Mosselman. Een zoon van J. H. van Wijk e u II. W. Parel. Eene dochter van M l'aase en F. Ptelerse. Een zoon van T. Oomkens en J. Kdens. Kcne dochter v. J. Broodmanen J E. Verschuur. Gehuwd. C. J. Hopmans en M. Voorvoorn. L. J. Lokkeren T. Willemse. Overleden. J. D. Hogcrheijde oud 4 w. Brouwershaven 7 Augustus. Binnengek. Rival, kapt. D. Kelleij, van Callaonaar Hotter dam. Ouderkerk a/d Amstel kapt. K. J. Swart van Botterdam naar Batavia, gesleept per st. bt. Kinderdijk binnendoor van H ellevoetsluis. 8 dito. Emploij kapt. S. Scoltvan Shields naarüord- rechl. 9 dito. Arizina kapt. Bobinson van Baltimore naar Botterdam. PRIJZEN DER EFFECTEN TE AMSTERDAM. don 9 Augustus I860. Nederland Werkelijke Schuld 2pet. dito dito 3 dito dito 4 Amortis, syndic. 3l-a Rusland bij Hope 1798/1816 5 dito 1828/1829 5 bij Stieglitz. 3de leen. 5 dito 6de leen. 1853 5 dito 4 bij Hope 4 Cert, van ass. 6 Poolsc.he schatkist oblig. 4 Aaudcel groote Russ. spoorweg u f 236 volgefourn. 5 Oostenrijk Weenerbank bij Goll. en Co. 5 diió dito 4 Mataliek 5 dito 2 l'a dito, rente Amsterdam 5 dito nationale 5 Weener-aand. a 11 500 L. I860 5 Portugal Buitenlandsch van 1853 3 dito van 1856 a ts59 3 Spanje Buitenlandsch 3 Binnen Iandsoh 3 Buitenlandsch 3°/(, nu Ecuador Groote stukken 1 Stukken van L 100 1 633/4 70»/, u 9s% ioiv, 100% ss 97 7 80'/., ïa®s 59% 79'/, /9i2 50 o1',, 27 74% 5S'A f— 12 7,8 '18= ,8 39"/, 242ste STAATS-LOTZtRIJ 4de Klasse. Prijzen van f 1000 en daarboven. Isle Lijst. No. 14026/" 1000. 2de Lijst. No. 14937 /5000. 3de Lijst. No. 15885 f 25000. no. 9112 en 19875 ieder 1500. na. 7523. 13051 en 17793 ieder/" 1000. Middenprijzen van de volgende artikelen le Zierikzee van tien 9 Augustus i860. De Ned. Mudde. Be Ned. Mudde. Oude Tarwe 1858 f 0,00 Paardeboonen f 8,23 Nieuwe dito 1859 - H,75 Witte dito - 0,00 Afwijkende dito - 0,00 Bruine dito - 0,00 Z.-Zomer dito - 0,00 Graatnve Erwten - 0,00 Ordinaire dito - 0,00 Groene dito - 9,50 Rogge - 8,25 Gele dito - 0,0') Winter-Gerat - 5,50 Koolzaad - 12 30 Zomer-dito - 6,00 Zaai-Lijnzaad - 0,0 Haver - 4,50 Slag-Lijnzaad 0.00 Marktprijzen der Meekrap teZierikzee van en 9 Augustus 1860. Teelt 1859. Twee en een, 1ste kw. blank f 29,30 a 30,00 v Twee en een middelbare dito - 28,50 a 29,00 j Twee en een mindere dito - 27,50 a 28,00 Een en een Iste kw. blank - 29,50 a 30 00 I Een en een middelbare dito - 28,50 a 29,00 Een en een mindere dito - 27,50 u 28,00 Onberoofde, lste kw. blank - 29,50 a 30,00 I Onberoofde, middelbare dito - 28,50 a 29,00 Onberoofde, mindere dito - 27,50 a 28,00 Muilen - 0,00 0,00 Middelbare dito - 0,00 0,00 i TOOMBOOT Pan Zierikzee: Zoudag 12, 's morg. 8 STAD z( P. n I K ZE k. Van Rotterdam: Zondag 12, 's midd. Maandag 13. 97', j Diugsdag 14, 1% dienst tusschen Middelburg en Rotterdam. van Middelburg i kan Rotterdam Zaturdag 11, 's morg 6 u Zondag 12,'smidd. 12 ure Zondag 12, 7 Maandag 13, 1 Maandag 13, 9 Pingsdag 14, 's morg 6 Dingsdag 14, 9 0, Woensdagto, 6 De diligence zal van Zierikzee 1'Aj uur na de sfvaart der stoomboot van Botterdam naar Middelburg en van Middel burg nuni Rolt. gelijk met de afvaart der stoomboot rijd en diensl lusschen Vlissingcn cu ffollordam. Van Vlissin'j en I Van Rotter daw- des maandags, woensdags I 'les dingsdags donderdags en vrijdags 's morg. ten 8 ure J en saturd.'smorg ten 10'?4iue 1 na aankomstvan deu Kijnspoor De diligence zal van Zierikzee 1'/a uur na de afvaart der stoomboot van Rotterdam naar Vlissingcn en van Vlissingen naav Rotterdam l uur na de afvaar! der stoomboot rijden. Ter Slads'Drukkerij van de Frven A. de Vos.

Zierikzeesche Courant | 1860 | | pagina 2