mm, MHKTiniiiiGm wi. w EKNEfi I Augustus. Van eene goed onder- rigle zijde wordt gemeld dat in eene zaak van veel gewigt eindelijk eene beslissing is genomen. Sedert driejaren is bet kasteel Ehrenberg mot de ruïnen dier voormalige vesting in Tyrol aange kocht door een l'rotestantsch inwoner des lands. Hel had Item tot heden niet ino.en gelukken in liet bezit van zijn eigendom te worden gesteld niettegenstaande bij den aankoop al de l'ormali leiten in acht waren genomen, liet eenige be zwaar lag: i.i de godsdienstige gezindheid des koopers en om die reden wcigerdede plaatselijke overheid de overdragl tebeweikstelligeu. Deze moeijelijkheid is thans van regeringswege opge heven zoodat voorlaan Protestanten eigenaren van vaste goederen in Tyrol zullen mogen zijn. ADVERTENTIES Strandgoederen VEliYOEiHIlDDELË^ ■s Men schrijft uil Delden van 2 dezer, lieden avond werd alhier gevankelijk binnengebragl de persoon van JV. JV.landbouwer le Ainbt-Dclden, die in oenen staal van dronkenschap en groote opgewondenheid fijne SOjarige moeder eene dnodelijke wonde beeft loegebragl waaraan zij w-einige oogenbliliken daarna is bezweken. Men schrijft uil Groningen van 2 dezer. Heden namiddag bad een zonderling ongeluk plaats. Een schoorsteenvegers-leerling namelijk was in een zoo engeu schoorsteen gekropendal hij er niel uil kon. Men moesl een stuk muur uitbreken om hem le verlossen uil zijn kerker, lulusschen w as hij in zoodanigen staal van bedwel ming geraakt dat zijn lev en niel builen gevaar verkeert. 8U IT EN LAN D. dit1tsch1and Algemeen is oven van oordeel, dat de oor zaak, waarom keizer Napoleon thans zoo zeer ge neigd is om in overeenstemming met andere mogendheden en vooral Engeland in de Syrische zaak te handelen moet beschouwd worden als een gevolg van de zamenkoms! van den prins regent en den keizer van Oostenrijk te Teplilz. .Men mag het als een der beste waarborgen voor hel behoud van den Europeschen vrede houden, dal Napoleon hel bondgenootschap met Engeland niet durft le laten varen. De conferentie der beide vorsten heeft derhalve ook van dien kant reeds heilzame vruchten gedragen. Van verscheidene zijden hoort men uil Zwitserland klagen over bet ongunstige weder. Op den liigi heerscbl sedert ruim I 4 dagen schier eene winlerlemperatuurwant gedurende de I laatste helft »an Julij stond er de thermometer op 2 graden boven hel vriespunt en viel er veel sneeuw up hel hooggebergte. In de laatst ver- j luopen 20 jaren heeft men geen voorbeeld er van beleefd dat in dit jaargetijde de toppen «an den Digi en den l'ilatus met sneeuw zijn bedekt, gelijk thans het geval is. He hier uil Napels ontvangen beriglcn ge ven de overtuiging dat de val der monarchi nog slechts ei uc vraag van lijd is. Op het leger is geen staat te maken, het volk is vol wantrou wen, aan liet hof heerschl de grootste verwar ring. De koning vreest en haat de ministers maar leeft ook met zijne familie in onmin naar dien hij de plannen zijns stiefbroeders, den graaf van 'Irani, kent en zeer goed weet hoe deze slechts op hel gunstige tijdstip tot verwezenlij king er van wacht. De koningin-moeder betoohl nog weinig lust om zich naar buitenslands le be geven. I cliter ligt eene Oostenrijkscbe stoom boot gereed om haar aan boord op te nemen. Omtrent de gis'ing onder de Muzelman- sche bevolking in het Turksche rijk wordt ge- meld dal die gisting zich reeds heeft uitgestrekt lot de eilanden van den Archipel en dal onder anderen op Bhodus de soldaten van het garni zoen hunne achterstallige soldij hebben gevor derd met bedreiging van anders de Christenen te zullen vermoorden. De gouverneur van het eiland heeft zich dientengevolge genoodzaakt ge zien aan de Christelijke bevolking eene gedwon gen leening van 100,ÜOO piasters op te leggen. rnaNKBiza Parijs, 3 Augustus. La Patrie resumeert kor- telijk de officiële correspondentie» heden mor gen ontvangen. De berigten loopen lol den 23 Julij. Te Damascus was een enkel punt, hel kwartier Maydau ongeveer 2(10 buizen bevat tende, gespaard geworden de Christenen heb ben er een geregeld beleg doorgestaan gehol pen door de Muzelmannen van dat kwartier, allen werklieden met wie zij ingoede verstand houding leefden, (luiten dit gedeelte zijn alle huizen der Christenen geplunderd en verbrand geworden. Het Engelsche consulaat on do Pruis- sische kanselarij, die Turksch eigendom zijn werden gespaard. Een Engelsck geneesheer de kanselier en de tolk van bet Kussische consu laat zijn gedood. Daarentegen zijn vele Christe nen door aanzienlijke .Muzelmannen opgenomen. Abd-el-Kader is bij liet beschermen der Christe nen bijna vermoordgeworden. Kris geen Chris ten in den omtrek van liaalbcck en Damascus ovcrgebleveiii Het getal slagtoffer® in laatslge- melde stad wordt op minslens800'tgescbal. Het vredeslractaat met de Drusen is door de Turk sche autoriteiten opgezegd, liet Eransche con sulaal doel eiken dag drie duizend rations le vensmiddelen uitdeden aan vrouwen en kinde ren. Te Alexandria roemende gevlugte Christe nen zeer de Egyptische autoriteiten. Men verzekert dal de paus een vertrouwe- lijken brief beeft geschreven aan den keizer van Oostenrijk en den prins van Pruissen waarin hij beide souvereinen geiuk wenschl met de overeenstemming, die tusscben beiden te Tü plitz is lot stand gekomen Hij wijst tevens op de gevaren die Europa door den tegenwoordi ge» geest van revolutie bedreigen eu hoopt, dat een nieuw heilig verbond die gevaren moge doen verdwijnen. Volgens berigten uit Rome hebben er in de stad Arpino revolulionnaire bewegingen plaats gehad. Dekreet: leve Garibaldi! werdvernomen. De opstandelingen zijn door de gendarmes en dc goedgezinde burgers uit de stad verdreven. I)c generaal Lamoriciére heeft eene kolonne naar lerracina gezonden. Volgens berigten uil Napels van 31 Julij is eene kolonne naar Calabrie gezonden. Volgons sommigen moet zij tegen Garibaldi oprukken volgens anderen legen de plattelandbewoners die, naar men zegt, legen de nieuwe constitutie gezind zijn. Men schrijft uit Turijn van 5 dezer. De Perzeveranza van Milaan deelt mede dat de regering de ligting der klasse (an 1858 1859 bevolen heeft. Door de dagbladen wordt berigt dal de rege ring eene leening heeft gesloten (an I5i) miilioeu tegen den koers van uitgifte van 811,25. Hel gerucht wil dat de Napelsche gevolmag- tigden nog heden zullen vertrekken daar hun is gebleken, dat eene alliantie tusscben Napels en Sardinië lol de onmogelijkheden behoort. De Moeimetito deelt in eene buitengewone edi tie berigten uit Napels medeinhoudende dat de Iste en 13de Napelsche regrmenten in (,'ala- brië afvallig geworden zijn onder den kreet l.eve Garibaldi! Stocco is mei 1500 vrijwilligers geland en door de bevolking met geestdrift ont vangen. De regering verkeert in ontsteltenis Garibaldi wordt onverwijld le Napels verwacht. Uil Palermo wordt gemeld, dat de Napo- litanente Milazzo, die ten gevolgeder capitulatie hel geschut en de paarden aan Gaiibaldi moesten overgeven hel geschut hebben vernageld eu de paarden vergiftigd. Telegrafische berigten uit Konstantinopel van 4 dezer melden dat de gouverneur-gene raal van Damascus van zijn post ontzet en naar Konstantinopel gezonden is om daar le regl te staan. Ook de gouverneur-generaal van Beyruth is in hechtenis genomen. De Conslituiionnel berigt dat de Syrische ex peditie bevel ontvangen heeft om te vertrekken. Volgens de jongste berigten uit Damascus bedraagt het cijfer der siagloffets minstens 8009. G ja O O T_B B 1 T T A H B 1 N Londen, 3 Augustus. In antwoord op eene vraag van dei) heer Rich heeft lord Russell heden avond in de zitting van hel lagerhuis gezegd dat in het te Parijs geredigeerd wordend proto col geconstateerd wordtdatop verlangen der porie, 12,000 soldalen de helft waarvan door Erankrijk te leverennaar Syrië worden ge zonden en dat die bijstand niel langer dan ge durende zes maanden zal verleend worden. Een ander protocol wordt geteekecdwaarin van de porie wordt verlangd de nakoming der iu 1856 op zich genomen verpligtingenen waarin wordt geconstateerd dat uit de espedi tie naar Syrië geen regttot interventie in lateren lijd zal volgen. Ken dagblad van Honolulu op de Sand wicheilanden deelt hel volgend merkwaardig feil van krachten geoefendheid in het zwemmen mede: eene boot die een achttal personen be vatte sloeg in een doorlogt tusscben de eilanden Mani en Molokai om en men dacht nog niet anders dan al die menschen waren verdronken toen eerst eenige dagen later vernomen werd dal zijna 24 uren achtereen gezwommen te hebben, een der eilanden behouden hadden bereikt. Als een staaltje der Noord-Amerikaansche zeden kan het volgend berigt uit New-York dienen. De zeeroover Hicks die den kapitein en den stuurman der sloep Johnson vermoord had, om ongeveer 30 p, si. maglig te worden moest op een naburig eilandje in de nabijheid der plaats van den moord opgehangen worden. Alvorens men hem naar de strafplaats leidde bekende hij vlen moord beroemde zich op het plegen van nog verschillende anderedicteerde de bijzonderheden van zijn leven aan een schrij ver en trof met een boekverkooper schikkingen voorde uitgave dier levensbeschrijving deop- brengst waarvan ten behoeve zijner nagelaten betrekkingen strekken moet. Yolgensde wetten van den slaat New-York moeten doodvonnissen in stilte worden uitgevoerd maar ditmaal hadden de autoriteiten openbaarheid daaraan gegeven. Terstond na de voorlezing van zijn vonnis trok Hieks een blaauw met ankers en andere symbo len der zeevaart versierd kleed aan eu schikte zich overigens op of hij naar een bal moest gaan. Daarna werd bij naar eene stoomboot overgc- bragt, waar hij ongeveer 500 menschen vond die uitgenoodigd waren om hem te zien sterven, lót gezelschap aldronk schertste en maakte in een woordeen reglen pleizierlogt van de zaak. In het voorbij varen werd nog opzette lijk gelegenheid gegeven om de Great Eastern te zien liggen waarna men naar bet eilandje over stak dat door eene outelbare menigte kleine vaartuigen omringd was. Het sloepschip Johnson aan welks boord de moorden gepleegd waren lag daar met vlaggen overdekt als om deu moordenaar te tergen. Deze stapte, door twee priesters vergezeld naar de strafplaats en werd opgehangen waarna de menigte die op onge veer 10,OUD begroot wordthare gewone be zigheden ging hervatten. Aan de autoriteiten is dank gebragl voor de gelegenheid omdilschouw- spel bij te wonen. Hie vermist hebben twee llok- Mj&MI kelingen een zwarten Stier en UölsEE ecn (jjt0 Vaarsje met bonten kop, kunnen deze, legen betaling der kosten terug bekomen bij den Veldwachter te Ouwerherk. zierikzbb, 4 Augustus. Binnengekomen; Undauntea, kapt. F. Heath van Uiverpool voor deze stad. 6 dito. Uitgezeild: Courier kapt. .Vleuldijk Alma kapt. H. W. Bowbyos, Treuih kapt. J. W. Beal, allen van Zierikzee naar New-Castle. Brouwersuaven 3 Augustus. Binnengck. Queen of the West kapt. J. Hutching van Car diff naar Dordrecht. Henry Buck kapt. I'. A. Griffin van City Point. 5 dilo. Cortgene kapt. D. Dunlop van Batavia beiden naar Rotter dam. John kapt. 3. Brown, van Nêw-Castle naar Dordrecht. Zephirkapt. N. J. de Vries, van Batavia naar Botterdam. Progress, kapt. J. Dupeur van New-Castle naar Dordrecht. 0 dito. Johannes Anthonius kapt. F. Melz qq. van Batavia naar Schiedam. Admiralkapt. E. Wieling, van Baltimore naar Rotterdam. Fre ia, kapt. F. Jhlin van Holmstrand naar Dord recht. Uilgcz Mary Bradfortkapt. J B. Thomp son van Botterdam naar Boston. Als passagieis zijn van het eiland Java aange- bragt per bel Ncderlandsch barkschip Zephir kapt. JV. J. cle Vries de heer teenslra Tomsaint en familie de heer Wolfson kapt. luit. ter zee de heer Sluiterman van Lo luitenant ter zee 2de klasse; de heer Bruins Iste stuurman. Per hel Ned. barkschip Cortgene, kapt. D. Dunlop Dz, mevr. Feengs met twee kinde ren en twee.lavaaiiscliebedienden mevr. van de Vies; mejufvr. du Jardinmejufv r.Bierhaus en de beeren Bierhaus Godon Osseman en Luloffs. JONGSTE TIJDINGEN. Pakijs, 6 Augustus. Men kondigd de open baarmaking aan van den inhoud der twee pro tocollen in de conferentie van 3 Augustus ge- teekend. Hij komt overeen met de opgave daar van door lord John Bussell gedaan. Men meldt uit Napels dal 300 soldalen die op het punt stonden de zijde van Garibaldi (e kiezen zijn gearresteerd. De minister van oor log heeft de troepen uil de Abruzzen doen terug komen om een leger te concentreren in de ou middelijke nabijheid van Napels. Kerhnieuws. oüweueekit t Augustus Door den kerke- raad der flerv. gemeente alhieris uit het vroeger vermelde drietal beroepen, de hoer .1/. CorstiusLz. kandidaat tot de Heilige dienst. Tholen, 5 Augustus. De godsdienstige pleg- tigheden bevestiging en intrede van deu her waarts van Ouwerkerk beroepen leeraar ds. J. van Witzenburg met zooveel belangstelling ver beid badden heden alhier plaats. Het werk der bevestiging werd op zeer plegtige en regt broeder lijke wijze verrigt door onzen geachten leeraar ds. J.P. Burgerhoutdie totlekst had gekozen Hand. 4: 29'' Geef V wen dienstknecht met alle vrij moedig heid Uw woord te spreken. De bevestigde aan vaardde in het namiddaguur zijn Heilig Dienst werk, met eene voortreffelijke enindrukwekkende rede naar aanleiding van II Cor, 7 2" Geeft ons plaatse." De algemeene belangstelling bleek ook duidelijk uil de buitengewoon talrijke op komst van deze en naburige gemeenten. Zijn eerste prediking en al zijn werk moge met dat van zijn waardigen ambtgenoot steeds een goede en blijvende plaats vinden in onze harten. GOKRESPONDENTJE. Aan de HH. .S. te Vlissingen eu II. te Eikerzee, zij berigt dat hunne courant geregeld per post wordt verzonden. Te Brouwershaven zijn aangebragt 33 Den nen DEELEN, lang van 2 lol 4 EI Ned., gemerkt D in zee opgevischl. Zij die vermeenen daartoe geregligd (e zijn worden voor de tierde maal opge roepen tot reclame. Brouwershaven, den 7 Augustus i860. De Burgemeester voornoemd C. KOPSE HOCKE. riUJZEN DHP. EFFECTEN TE AMSTERDAM. vl«'i 6 Augustus I860. Nederland Werkelijke Schuld 2'/, pot. dito dilo 3 76% dito dito 4 '•W/4 Amortis. syndic. 3', 93% Rusland bij Hope 1798/1816 5 102% dito 1828/1829 5 100% bij Stieglifz. 5de leen. 5 A dito 6de leeu. JSoo 5 97 dito 4 803/ 4 bij Hope •1 79% Cert, van ass. 6 591 ''iu Poolsche schatkist oblig. 4 79';,. Aandeel groote Russ. spoorweg a f 236 voigefourn. f) ƒ211 V Oostenrijk Weenerbank, bij Goll. en Co. 5 dito dito 4 Metaliek 5 51"', dito 2S •-'7',, dito, rente Amsterdam dito nationale 5 7-4 5 SS'/, Wcener-aand. a fl 500 L. 186( 5 fut Portugal Buitcnlandsch van 1853 dilo van 1836 u 1 v59 3 3 Spanje Buiteulandsch 3 4K(f, Rmnenlandsch 3 47% Buitenlandsch 3% nu l3/4 •W/s Ecuador Groote stukken Stukken van L 100 1 ROTTERDAM,6 Augustus. TAltWE. Nieuwe Zeeuws. Vlaamsch. en Overniaasche weinig ter marktmeest afwijkende van kwaliteit goede en puike f 10 7-5 a f 11,50 mindere f9,25 a f 10,50 jarige f 11,25 a f 1 2, r>0. ROGGE, Zeeuws. Vlaams. Overmaasclic f 7,30 df 8,30; GERST. Van Nieuwe Winter c. a. 200 last aangevoerdniet droog en te noteren van f4,75 tot f5,73. HAVER, korte f4 af 5,50 ditolangc f 2,80 a f4,30; ERW TEN. f 9 a f 10,75 PAANDENBOONEN f6,75 a f7,75. AFVYAUT nH der stoomboot stad zier 1 k zb b. Fan Zierikzee: Fan Rotterdam. Woensdag 8, 's morg. kll.x u Donderdag 9, 's morg. 9»'»u Vrijdag 10, 6 Zalurdag 11, li1'® dienst iusschea Middelburg en llolterdam. van Middelburg i f'an Rotterdam Woensdag 8, 's morg 6 u Woensdag 8. 's morg. 10Oj ure Donderdag 9, 6 Donderdag 9, 10'/® Vrijdag 10, 6 Vrijdag 10, 10»/., Zaturdag 11, 6 I Zaturdag II, 11% De diligence zal van Zierikzee 1 */2 uur na de afvaart der stoomboot van Rotterdam naar Middelburg en van Middel burg naai Rott. gelijk met de afvaart der stoomboot rijden dienst tusscben Vlissingen en Botterdam. Fan Flissinjen I Van Rotterdam des maandags, woensdags "les dingsdags donderdags en vrijdags *8 morg. ten 8 ure en aiaturd.'smorg ten tO'^nre tia rod komstvan denPijnspoor De diligence zal van Zierikzee 1uur uade afvaart der stoomboot van Rotterdam naar Vlissingen en van Vlissingen naar Rotterdam 1 uur na de afvaar! der stoomboot rijden. Ter Stadsdrukkerij van de Fr ven A. de Vos.

Zierikzeesche Courant | 1860 | | pagina 2