wmmm Oproeping. Schouwing op de Wegen. BUUUMKIiSTAMTliZIISIIIKZliE BliUIIS, IIAllKTBKIl 16TlïTTïfÜ YliliYÖEIHlIDÜËLP BU ITENLAN D. DVITIC8LAND Wekken, 28 Julij. Ilet bevestigt licli dot de koning van Napels in een eigenhandigen brief aan keizer Frans Joseph de ondersleuning van Oostenrijk gevraagd heeft, mei het doel dat de grootc mogendheden hut (luis van Houtbon liet behoud zijner tegenwoordige bezittingen moge waarborgen, waartegen de koning de belofte overste It om voortaan grondwettig te zullen re geren. dezerzijds moest daarop geantwoord zijn dat voor bel tegenwoordige niets gedaan kan worden. Voor de koningin-weduwe Therese van Napels is in het nabijgelegen Hietzing de villa van den heer Schwender voormaals van den baron Pe- reira voor de som van 100,000 Wecner gulden aangekocht en van alles wal noodig is voorzien. De koningin wordt binnen weinige dagen aldaar te gemoel gezien. Men schrijft uit St. Petersburg van 23 Julij. Mel bijzonderen nadruk wordt hier op krachtige Kuroprscbe interventie in Turkije aangedrongen. De Invalide en het Journalde St. Petersburg roepen luide te wapen. Met de afzending van eene vloot is het eerstgenoemde blad niet tevreden. Het wil een Iandingkorpsop de kusten van Klein- Azie terwijl hel Journal elke overweging voor overbodig houdt er zijn wapens in den Libanon noodig en wel onverwijld om de waarachtige «barbaren'" de lafhartige sluipmoordenaars Ier iicör te slaan. Later als de orde en de vrede zullen hersteld zijn zal hel uur slaan om over de meest geschikte middelen ter voorkoming van verdere conflicten te beraadslagen. Te Toszek in Opper-Silezie heeft een landman, bij hel ploegen, eene gouden Ko- meinschen keten gevonden van twee pond zwaarte die door hel keizerlijke museum van oudheden ie oenen voor ƒ17OU (Oostenr.) verworven is. Men meent dal zij een paardenversiersel geweest is. FBiNKBIJE Pakijs, 31 Julij. De conventie is nog niet ge- teekend. Kr doen zich lalloozc hinderpalen op. De porie en Engeland willen eerst dat deFrati- sche troepen geplaatst zouden worden onder de hevelen der Turksche commissarissen of althans onder die van de gemengde commissie. Deze «isch is door Frankrijk zonder veel moeite ter zijde gesteld. Virvolgens hebben Frankrijk en llusland er op aangedrongen-om te bepalen dal de Franscbe troepen overal zouden kunnen lusschen beide komen waar hunne tegenwoordigheid door de veiligheid der Christenen werd gevorderd. De overige mogendheden hebben dadelijk be grepen dal dit gelijk stond meteen verlof aan Klankrijk, en misschien ook aan Ituslaml orn garnizoen te gaan houden te Konsiantinopel. /ij hehbeii zich met kracht verzet tegen dien eiscb en er sterk op aangedrongen aan de interventie plaatselijke grenzen aan te wijzen. Dezedebatton rekken de conferenliën. D« Constituiionnel deelt heden morgen eene correspontienlieuil Konstanlinopelaan de Oesten. Y.eituinj mede, waarin zeer duidelijk de bezetting der hoofdstad zelfvan het Turksche rijk wordt v erlangd. De Turksche regering, zegt diecurrospondenl, kan alleen met behulp van den vreemdeling de belofte vervullen aan de raija's gedaan om hen in alle deelen gelijk te stellen met de Mobam- incdaansche onderdanen. De Fransclren te Konsiantinopel verzoeken zich te mogen wape nen Ier hunner eigene verdediging maar daar zij magleloos zouden zijn om zich zelf alleen te beschermen staat hun verzoek gelijk met het zenden van een Franschgarnizoen. Sindts jaren heeft men zulk een zonder lingen zomer niet beleefd. Het is als of de sai- zoc-ncn zijn omgekeerd. Sedert twee maanden hebben wij geen drie dagen achtereen goed weder en de zon komt naauwelijks voor eenige uren door of er ontstaat een geweldig onweder met regen en wind. De dampkring is koud en voch tig. Dit verschijnsel doet zich niet alleen te Parijs maar door geheel Frankrijk voor. Hij (.orient is over eene uitgestrektheid van ver scheidene mijlen sneeuw gevallen. II. vrijdag hagelde belle Limoges en zalurdag viel te Lyon een kwartier lang eene fijne sneeuw gisteren regende bol lo Parijs gesmolten sneeuw en hagelde het. De heer Babinel zelfs is wanhopig en ge raakt volkomen in de war. Men hoopt nu nog maar dal hel weder morgen met ile volle maan gebruik zalmaken van de gelegenheid om zich te verbeteren. Men schrijft uit Marseille van 31 Julij. Wij ontvangen berigten uit Napels van 28 Julij. Men verzekerde toen dat Garibaldi de vraag om een wapenstilstand, die hem gedaan en door ko ning Victor Emmanuel ondersteund was, gewei gerd heeft. Garibaldi zou geantwoord hebben dat hij alleen uitsluitend geregtigd was om de nood zakelijkheid der tol verdediging van Sicilië ver- eischle middelen te beoordeelen en dat hij niet stil zou slaan dan wanneer de Italiaansche een heid gezegevierd zal hebben. Men zag ieder oogenblik de ontscheping van Garibaldi te Na pels te gemoet. Een Napelsch dagblad heeft zij nen naam als titel daarvan aangenomen. De minister vao biunenlandsche zaken heeft eene circulaire uitgevaardigd en aan al de intendanten gerigt, om bun aan Ie bevelen alle exceptionele middelen aan te wenden naardien het heil des volks de hoogste wet moet zijn. Eene depêche in de.i Moniteur bevestigt, dat er eene overeenkomst is gesloten tusschen generaal Clary en Garibaldilol slaking der vij andelijkheden op Sicilië. Zoo als men weet heeft Garibaldi besloten eene belasting te heffen van de geestelijke goede ren in Sicilië. Dit wekt de verontwaardiging van l'Union, die zegt: De dictatoriale heffingen en de democratische inschrijvingen vullen niet genoegzaam Garibaldi's schatkist. Hij heft eene buitengewone belasting van de geestelijkheid in Sicilië. Hoe zal die geestelijkheid haren bevrij der zegenen Wij zijn hel eens met CUnion de priesters kunnen niet tegelijk betalen en zegenen. Volgens den Constiutionnel is de wonde, die Garibaldi in liet gevecht van Milazzo ontvingvan evintigen aard alhoewel zij hem niet belet zijne onderneming in persoon te blijven besturen. Het aantal burgers van Milazzo, die hij heelt doen fusilleren, bedraagt 39. Het waren allen aanhangers van de Bourbons en hadden op de vrijwilligers van Garibaldi toen deze iu de strateu der plaats verschenen, ziedende olie en kokend water gegoten. Men voorzag dat de citatel van Messina een hardnekkigen wederstand bieden zon. Het behoort trouwens tot de wonderen dat Garibaldi niet reeds voor lang op Sicilië gesueuveld is daar hij zich als een gewoon soldaat blootstelt en steeds aan de spita zijner manschappen strijdt. In een door hem gecommandeerd cavallerie-gevecht voor Milazzo bij voor beeld, werd zijne ruiterij aan het wijken gebragt eu door die der Napolitanen vervolgd. Garibaldi wierp zich op den kommandant der vijandelijke cavallerie, ving met hem een tweegevecht op leven en dood aan en hieuw hein na verloop van een oogenblik den arm af, die den sabel voerde. De manschappen van Garibaldi daardoor aangevuurdnhargeerdeu den vijand andermaal en weldra was de zege bevochten, Zijn naam oefent nog altijd een ware tooverkiacht op zijne troepen uitdie alle berigten stemmen daarin overeen zonder het vertrouwen op hunnen opperbevel hebber, sindts lang door de koninklijke tioepen uiteengedreven zoudeu zijn. L' Opinion Nationale verzekert op grond van eene correspondentie uit Palermo dat de generaal Bosco zich bevindt onder de door Gari baldi gemaakte gevangenen. Vunion deelt een authentiek en volledig verslag mede van de gruwelen die in Syrieplaals hadden. Daaruit blijkt dat hel aantal vermoorde weerlooze Christenen van beiderlei kunne 7015 bedraagt, benevens 105 geestelijken, terwijl bovendien 662 weerbare manschappen in de ge vechten legen de Drusen en Turken vielen. Daar in deze berekening geen melding van Damascus wordt gemaakt, kan men hel aantal gesneuvelde en vermoorde Christenen veilig op ruim 8000 stellen. Tevens zijn 325 dorpen en gehuchten door de Drusen uitgeplunderd en verbrand zoo dal daarvan schier geen spoor meer te vinden is. De Corriere Mcrchantile behelst authentieke berigten uit Damascus van 10 Julij, welke in houden dal 301)0 Christenen die naar het kasteel gevlug! waren, door Abd-el-Kuder verdedigd wer den. Overigens gingen de Drusen toen nog met bet vermoorden van Christenen voort. Men schat het getal der Drusen aldaar op 2400, terwijl de Turksche troepen, 5000 man sterk te midden van deze gruwelen werkeloos bleven. De Lazaristen de zusiers van liefdadigheid en andere datnes zijn uit Damascus te lleyruth aangekomen. Zij konden dien logt niet doen dan onder eene begeleiding van troepen, welke Abd- el-Kader haar bad bezorgd. Q B O O T-B BITTANUXBN Lonken 31 Julij Eene brigade vrijwilligers uit den stand der werklieden wordt in deze hoofdstad gevormd eu aan het hoofd daarvan zou een bekwaam generaal door zijne diensten in de Krim en Indië bekend, geplaatst worden. Men wil aan de vrijwilligers dier brigade een weinig kostbare uniform, in den smaak van die der Garibaldianen geven. Onder ben zullen ka- rabiniers mineurs ingenieurs en artilleristen wezen. De Morning Post vreest, dat het aan wal brengen van Franscbe troepen in Syrië niet hel gewenschte gevolg zal hebben van de wreedhe den der Mahomedanen jegens de Christenen te straffen en in den vervolge te verhoeden, maar het sein zal wezen tot een algemeenen godsdienst oorlog in hel oosten. JONGSTE TIJDINGEN. Pabijs, 2 Augustus. De jongste berigten van Beyruth melden dat. te Damascus nieuwe moord- tooneelen hebben plaats gehad. Verscheidene Christenen zijn weder omgebragt. Berigten uit Beyrulb van 19 Julij regtstreeks met de pakelboot ontvangen melden dat Fnad-pacha met troepen den I6den aldaar is aangekomen. Volgens eene te Marseille bekend gemaakte consulaire depêche heeft de meerder heid der Muzelmannen van Damascus geen deel genomen aan de gruwelen aldaar 2400 Drusen 5000 soldaten van geregelde en ongeregelde corpsen bleven werkeloos of dreven de Chris tenen in de vlammen. Abd-el-Kadcr heeft met de wapens in de band de Christenen verdedigd. Het moorden had den 16den opgebonden. Het Departement Ziekikzee der 'UB Ned. Maatschappij tbs Bevor- derinq van Nijverheid, brengt ter kennis aan HH. Landbouwers, Fabriekanten, Hand werkslieden enz. in het Arrondissement, dat door voornoemde Maatschappij in de maand Julij van het jaar 1861, eene NATIONALE NIJVERHEIDS TENTOONSTELLING te Haar lem zal gehouden wordenen noodigt hen allen uitde producten hunner nijverheid aldaar te willen inzenden. Vertrouwende dat velen van de nu aangeboden gelegenheid tot eigen eer en voordeel zullen gebruikmakenverklaren de heeren J. H. Ocht- man JOHZ.S. G. N. van der GrIJF J. A. van der Halen J. Broodman D. van der Maas C. L. Kloek, te Zierikzee en Chr. Groene- veld de Kater te Noordgouwezich als Commissie bereidde belangen der Tentoon stelling te behartigen en belangstellenden in lichtingen te verschaffen en in alles behulpzaam te zijn. Zierikzee den 20 Julij 1860. J. H. OOHTMAN Johz. President. C.van der VLIET, Dz.Secretaris. De Burgemeester van Brouwershaven maakt bekend dat aldaar is aangebragt Een BRIKS-ANKER met ijzeren STOK voorzien van houten Knoppen, wegende p. m. 600 a 700 Ned. ponden, gevischt ter Reede aldaar. Allen die vermeenen tot dit Strandgoed ge regtigd te zijn worden voor de vierrfe maal opgeroepen tol reclame. Brouwershaven den 3 Augustus i860. De Burgemeester voornoemd C. LOPSE HOCKE. Burgemeester en Wethouders der Gemeente Haamstede, brengen bij deze aan de belang hebbende Ier kennis, dal, op Vrijdag Hen 10 Augustus I860 eene atcliouwing zal plaats hebben op alle Wegen en Wekken» binnen deze Gemeente, en noodigen de aan gelanden uit, zorg Ie dragen dat genoemde Wegen en Wekkens geëffend en de laagten met drooge aarde zijn aangevuld. Haamstede, 3 Augustus 1860. G. M. BOLLE, Burgemeester. WVIS Secretaris. De ondergoteekendeDIRECTEUR van het Oeneeskundlg Kta- blissement 'A V i O E Ml li V it tri nabij 's Gravenhageis voor consulterende Liijders te Botterdam voortaan (e spreken, in het Hotel Hertog van Wellington" op de Boterslooi iederen DINGSDAG na 10 ure. Voor OOOLIJDEKS en Patiënten met eKBKIi:H.Ii.l»E!«l LI6CHAAIII8. BOUW is de tijd van 1 tot 3 ure na den mid dag beschikbaar gesteld. Doctor W. HËNDRIKSZ Oogarts en consulterend Geneesheer van Z. M. den Koning. Met November een Burger Dienstmeid benoodigd die met de Pol om kan gaan bij Mevr. SCHUUR- BEQUE BOEIJE, van Dongen. Een KNAAP, niet beneden de 12 jaren oud goed kunnende lezen en schrijven, kan geplaatst worden bij de Uilgevers dezer Courant, Erven A. de VüS. van 27 Julij tot en met 3 Augustus I860. Geboren. Eene dochter van M. L. Voorloop en R. Gudde. Een zoon van H. Peule en F. van de Velde. Een zoon van J. Pieterse en P. Boulerse. Overleden, M. Hogestcijn, oud 45 j.vrouw van E. C. Reijnhoul. G. van der Vliet, oud 58 j. echtgenoot ian J. Rademaker. PRIJZEN OER EFFECTEN TE AMSTERDAM. den 2 Augustus I860. Nederland Werkelijke Schuld 2'/, pet. dito dito 3 dito dito 4 A mortis, syndic. 3'a Rusland bij Hope 1798/1816 5 dito 1828/1829 5 bij Stieglitz. 5de leen. 5 dito 6de leeo. 1855 5 dito 4 bij Hope 4 Cert, van ass. 6 Poolsche schatkist oblig. 4 Aandeel groote Russ. spoorweg a f 236 volgefourn. 5 Oostenrijk Weenerbank bij Goll. eu Co. 5 dilo dito 4 Mstaliek 5 dito dito, rente Amsterdam 5 dito nationale 5 Weener-aaud. h fl 500 L. i860 5 Portugal Buitenlandsch van 1853 3 dilo van 1856 ii Is59 3 Spanje Buitenlandsch 3 Rmnenlandsch 3 Buitenlandsch 3% nu Ecuador Groote stukkeu 1 Stukken van L 100 1 63>8 !»37« 101 V, 100% 97 81 79", 59% 79l/2 ƒ211 -V, 51% 27»,, 71% 58"/,» t'M 5 47% 39% 11% Middenprijzen van de volgende artikelen te Zierikzee, 2 Augustus I860. De Ned, Mudde. van den De fled. Mudde Oude Tarwe 1858 Nieuwe dito 1859 Afwijkende dito Z.-Zomer dito Ordinaire dito Rogge Winter-Ger9t Zomer-dito Haver 0,00 0,00 0,00 0,00 8,25 6,00 6,25 4,00 Paardeboouer. Witte dito Bruine dito Gr aan we Erwten Groene dito Gele dito Koolzaad Zaai-Lijnzaad Slag-Lijnzaad 8,00 12,00 13,00 0,00 9,51) 0,00 12,50 0,00 0.0!) Marktprijzen der Meekrap te Zierikzee van den 2 Augustus 1860. Teelt 1859. Twee en een, 1ste kw. blank f 29,50 a 30,00 Twee en een middelbare dito - 28,50 a 29,00 Twee en een mindere dito - 27,50 a 28,00 Een en eeu Iste kw. blank - 29,50 tl 30 00 Ecu en een, middelbare dito - 28,50 a 29,00 Een en eeu mindere dito - 27,50 a 28,00 Onheroofde, 1ste kw. blank - 29,50 h 30,0() Onberoofde, middelbare dito - 28,50 a 29,00 Onheroofde, mindere dito - 27,50 a 28,00 Mullen - 0,00 a 0,00 Middelbare dito 0,00 a 0.00 der stoomboot Van '/Aeriksee: Zondag 5, 's morg. 3;/a Maandag 6, 4 stad zl krik '/.e k. Van Rotterdam 5, 's morg 7, 911 8'-a dienst tusschen Middelburg en Rotterdam. nan Middelburg j Van Rotterdam Zaturdag 4, 's morg 6 u Zaturdng 4, 's morg. 93'4 ure Zondag 5. 6 Zondag 5, 93/4 Maandag 6, 6 Maandag 6, 10 yl.l Dingsdag 7, 6 Dingsdag 7, 10''a De diligence zal van Zierikzee W2 uur na Aar stoomboot van Rotterdam naar Middelburg en van Middel burg naai Rott. gelijk met de afvaart der stoomboot zijden dienst tusschen Vlissingen en Rotterdam. Van Rotterdam deB dingsdage donderdags en laturd. 'smorgten 10';4ure na aankomstvan den Rijnspoor De diligence zal van Zierikzee 1V2 nnr na de afvaart der stoomboot van Rotterdam naar Vlissingen en van Vlissingen naar Rotterdam 1 uur na de afvaarl der stoomboot rijden. Ter Slads-Drukkerij van de Krven A. de Vos. des maandags, woensdags en vrijdags 's morg. ten 8 ure

Zierikzeesche Courant | 1860 | | pagina 2