iBHt BUITENLAN D. ADTBRT8KTIEK ZEETIJDINGEN BCHGEL1JKE STAND TËZIËII1KZEE VI5UYOËIH1IDDI5LEN werden in iiiorrf binnen de slad gebaald. Zalur- dag morgen was rr nergens eenig spoor van af- slui'ing meer Ie unlwaren. I'e afbraak van de oclrooiafsluilingen Ie lirussel is verkocht gewor den voor 6900 fr. Ter viering van de afschaffing der accijnscn heefl men jl. zondag alhier o.a.een lucbiballnn opgelalen die lol opschrifl voerde Vertrek der accijnsen In de meesle Belgische steden worden de octrooi- bedienden hij de policie geplaatst. DDIIICHIINI Keulen 24 .lulij. Ken onbewezen gerucht wil dal hel l' ngelsch kabinet zich jegens hel Fran- sche verbonden zou hebben zijn geheelen more- len in> loed er loe Ie zullen aanwcndeD dal de gc- heele vereeniging van Italië onder den schepler des konings van Sardin'ë nicl lot stand komen zalwaarlegen Frankrijk s.i b verpligl zou heb ben onder alle omstandigheci -n hel grondbegin sel der non-interventie ie betrachten zelfs in hel geval dal Garibaldi de omwenteling naar Na pels tn den kerkelijken slaal mogt overbrengen. Volgens de Abendsambtszeitung heefl II. zalurdag avond te Peslh eene oproerige volksbe weging plaats gehad. Na het eindigen van den schc. irg werden redevoeringen lol hel volk gehouden en oproerkreten gehoord. He wacht kwam op de been en nadat een tiental personen in hechtenis genomen was, werd de rust tegen middernacht hersteld. Men schrijft uit Tüplilz van '14 dezer. De keizer van Oostenrijk is heden namiddag ten vier ure hier aangekomen en zeer goed ontvan gen. Overal ziel men Oostenrijksche Boheem- sche l'ruissische Saksische en Beijerschc vlag gen napperen. Hel bevestigt zich dat de paus de hem door den Franschen gezant hertog de Grammontge dane hervormings voorslagen van de hand ge wezen heelt en verklaard moet hebben die onder geenerlei v oorwaarden te zullen aannemen maar ingeval men hem geweld wilde aandoen liever zijne stalen Ie willen verlaten. WBAHKHtJH Parijs, 24 Julij. Men is hier verrast gewor- dar, door eene depêche welke het berigl over- hragldoor den Morning Post medegedeelddal een vredesverdrag zou zijn gesloten tusschen de Maronlten en de Drusen en dat er dien ten ge volge geene interventie meer noodig was. Izit berigl is. zegt men geheel valscb en in ieder geval zou een tusschen de beide sccten gesloten traclaal Kuropa niet beletten de moordenaars te straffen. Niet minder belangrijk dan de berigten uit Syrie zijn de tijdingen uit Italic. Messina is op gegeven en daarmede natuurlijk geheel Sicilië de onneembare vestingen Milazzn en Svracuse worden zonder dat een schol gevallen isont lui,, d Garibaldi heefl zich met 8 a 10,600 vrij willigers op weg begeven om den opstand op hel vastel and over te brengen he' gerucht is in om loop dal te Marseille da pakelbool in hetgezigt was, aan boord waarvan de koning van Napels zich zou bevinden ik w eel niet of dit gerucht waarheid bevat, maar dit is zeker dat koning Frans II geen ander vooruitzigl heeft en dal het hier alleen is eene queslie van tijd. De generaals DagoslinoNumianleDebré en Scalella hebben hun ontslag gekregen- Mes sina Melazzo en Sjracusa zijn ontruimd de troepen worden met stoombooten vervoerd. Garibaldi heeft Palermo verlaten met een korps van 5000 man. Volgens sommigen heeft hij Messina genomen volgens anderen is hij te Salerno gelatid. Tijdingen uil Napels van 21 dezer melden dat jaar eene volksbeweging heeft plaats ge had waarhij verschillende policie-beatnb en het leven verloren op hel berigt dal Garibaldi van Palermo naar het vasteland was vertrokken. I)e gezanten des konings van Napels zijn den 25 dezer doorkoning Victor Emmanuel ont vangen. Van Garibaldi is niets naders vernomen. a R O O X_B R I X a iv* kien Londen, 24 lulij. !fi' Times hsefv -et: de- pêche uit Napels van 22 dezer volgens welke de koning van Sardinië, na een onderhoud met den g-aaf Cavourbesloten heeft een adjudant naar Garibaldi af Ie zenden als overbrenger van - nliaudigen brief, waarin de dictator zou ïiigenoodigd wor-ien geen aanval op hel vaste land te ondernemen. Welligt slaat dit met het vermeld verzoek des konings van Napels aan dien van Sardinië in verband. Van de gelden lot organisatie der mili taire verdediging des rijks vcreischlzul'en ne gen millioen ponden sterling voor de vesting werken worden aangevraagd. Slechts twee mil lioen zal dadelijk opvorderbaar zijn. I'e Morning Post zegt dal de landbouw in Kngelattd meer en meer gebruik van stoomwerk tuigen (er besparing van den handen arbeid be gint te maken. Er worden volgens dat blad jaarlijks minstens tienduizend paarden krachten gevoegd bij hel stooinvermogenhetwelk de Britsche landbouw bezigt. Het hanteren van den dorschvlegclden sikkel den ploeg houdt op hel dagelijksch werk van onzen arbeider te zijn hij zaait hel zaad niet langer uil alleen een gedeelte van het bcbakken en oogsten behoort nog lot zijne laak evenwel is zijn werkloon haogcr en wordt zijne dienst meer gezocht dan ooit vroeger. Hel oogsl-werktuig hetwelk in bel jaar 1851 nog eene nieuwigheid van twijfel achtige waarde was behoort nu onder de alge meen aangenomen hulpmiddelen van onzen landbouw. Naar alle waarschijnlijkheid waren erbij den vorigen oogst wel vier duizend van die tijd- en arbeid-sparende toestellen in hel werk in één dag meer kunnende afinaaijen dan veertig duizend arbeiders en echter kostte hel meer moeite dan ooiteen voldoend getal arbeidende handen voor den oogst te bekomen. Sloomsleep- luigen kunnen zonder moeite eene vracht van zestig of zeventig tonnen gewigt over gewone straatwegen (rekken met een spoed van vier mijlen in een uur. Duizend en duizende akkers worden jaarlijks met stoomkracht geploegd. JONGSTE TIJDINGEN. Volgens berigten uit Palermo van 2 4 dezer zijn in de gevechten voor Melazzo op 16 en 17 dezer 5SU man van de Napoliiaattsche troepen buiten gevecht gesteld. Den 20 dezer heeft Ga ribaldi Melazzo met de bajonet aangevallen. De koninklijke troepen hebben na een hardnekkig gevecht de wijk genomen naar het kasteel. Sir- lori is gedurende de afwezigheid van Garibaldi lot dictator benoemd. D<> Maronttpn »-n de Drusen. De tegenwoordige gebeurtenissen in Syrië betreffenzoo als algemeen bekend is de mishandelingen die dö Maroniten van de Drusen oudergaan. Het zal uit hoofde van de be langrijkheid der gevolgen, die hieruit kunnen voortvloeijen welligt niet overbodig wezen eenige bijzonderheden omtrent deze beide vijandelijke partijen op te geven De Drusen zijn een volksstam die eene streek van onge veer 100 vierkante geographische mijle bezit en aan de westelijke helling van den Libanon alsmede aan den anti- Libanon woont. Zij strekken zich uit van Byruth tot Sur en van de Middellaudsche zee tot Damnscus. Hun getal wordt op 100,000 a 160,000 begroot en zij kunnen 15 tot 20,000 gewapende lieden bijeenbrengen. Zijleven in eene democratie onder den invloed van oude geslachten en leenstandeis. Aan het hoofd van hun bestuur stond tot voor korten tijd een groot emir als leenman der porte, eu deze werd als algemeene bevelhebber en ontvanger der belastingen door de overige emirs en scheiks gekozen. De talrijke adel der emirs en scheiks, die zich nooit met eenen anderen stand door huwelijken vermaagschapt, vorrat met alle andere grondbezitters eene soort van landsteuden die zich in Deir-el-Kamarde hoofdplaats des lands verza melen en van welke de leiding der gemeenschappelijke aan gelegenheden zoo als de bepaling der belastingen, en zelf de magt van den groot-emir afhangt. De enkele emirs en scheiks zijn bijna onafhankelijk. Zij mogen nog aan hunne bezittingen noch aan het leven gestraft worden en zijn in den oorlog de aanvoerders. In tijden van oorlosiselk weer baar man verpligt, om met de ammunitie, proviand en wapenen uitgerustop te komen. De Drusen, meermalen geheel onafhankelijk, staan tot de Turksche regering in eene vrije losse betrekking van leen mannen door de betaling van eene met wederzijdsch goed vinden bepaalde schatting. £ij zijn zeer gehecht aan h^t be houd hunner oude vrijheid en hebben die meermalen tegen de Turken en Arabieren verdedigd, hetgeen hun bij hunne «an- geborene dapperheid en ontoegankelijkheid van hun bergrijk land over het geheel goed go'ukte. Even als aan de Bedouinen is hun de uitoefening i.- ^stvrijheid en bloed wraak evenzeer heiig. Zij toonengelijk alle Oosterlingen, eene eigenaardige sluwheidtrouweloosheid en ijverzucht. Veelwijverij is bij hen geoorloofd de aanzienlijken echter maken er alleen gebruik van. Slechts weinigen van hen kunnen lezen en schrijven; zij hadden langen tijd de gewoonte om meest alle schriftelijke bezigheden door de Maroniten te doen verrigten. Men roemt hunne matigheid zindelijkheid en arbeidzaam heid. Hunne voornaamste bezigheden zijn de akkerbouw, het verbouw van wijnolie en tabak en het kweeken van zijde wormen Hunne taal is de Arabische, hunne godsdienst is eena geheime leer waarvan men zeer weinig weet. Slechts is et van bekend, dat zij zamenhangl met de wijd verspreidde secte der Ismaëliten dat panthcïsche denkbeelden en het geloof aan zielsverhuizing en het verschijnen van Godinmen- schengedaante eene groote rol er in .-pelen en dat overblijf selen van de oude Oostersche natuurdienst, alsmede Christelijke Joodscheen Mohammedaanscbeleerstellingen er mede vermengd zijn. Priesters hebben de Drusen eigenlijk niet; zij zijn al leen verdeeld in ingewijden en oningewijden. De ingewijden (akal) waartoe de meeste emirs en scheiks behooren maken eene geheime orde uit in verschillende graden deze orde is ook alleen in het bezit der heilige boeken en vereenigt zich tot de uitoefening der godsdienst in geheime vergaderingen, waartoe gedeeltelijk de vrouwen ook toegang hebben. Het overige volk de oningewijden (dsiahhels) ia in de gods dienst geheel onkundig. De Drusen waren sedert de verovering van Syrië door Me- hemet-Aly van Egyptegernimen tijd op de zijde der Rgypte- naren, JLa'er, en wel vooral sedert 1834, stonden zij tegen deze op. Met de Maroniten vereenigd en door de Engelschen van wapenen voorzienvielen zjj Egypte af en maakten daar door een einde aan de magt van Mehemed-Ali in Syrië. Maar toen daardoor Syrië weder onder de heerschappij der porte terugkeerde stookten de intrigues der Franschen en Engel schen eenen strijd aan tusschen de Drnsen en Maroniten waarvan de porte gebruik maakte om de zelfstandigheid van beide stammen te verbreken. Ten gevolge van de tusschenkomst der Christen-mogendheden moest echter de porte beloven de Drusen en de Maroniten elke natie afzonderlijk onder het bestuur van eenen Turkachen kaimakan te stellen. De Maroniten maken eene secte der Christenen in Syrië uit. Deze secte ontstond ten gevolge van de twisten der Monotho- leten. Bij de verwerping van deze, na de troonsbeklimming van Auastasius II, zetteden zich de overgeblevenen van hun neder op den Libanon aan het klooster van den heiligen Maro of Marón. Zij kozen den abt Johannes Maro tot op perhoofd onder den titel van patriarch van Antiochie, en wisten als eene strijdbare volksstamook onder de heerschappij van den Islam, hunne staatkundige en kerkelijke zelfstandig heid te verdedigen en ze tot in den jongsten tijd tegen de betaling van eene schatting aan de Turksche magt te behouden Hun tegenwoordig hoofdverblijf is het nagenoeg door hen alleen bewoond Kesrawan een district in Syriëdat door de Nahr-el-Kelb van de provincie Methn in het zuiden gescheiden wordt en waaraan in het noorden het district Jebeil grenst. Zij bewonen echter den Libanon in zijne geheele uitgestrekt heid van zijn noordelijk deel boven Tripolis tot in de streek van Safeden bevinden zich evenzeer in steden en groote marktvlekken noordwaarts naar Aleppo en zuidwaarts tot naar Nnzareth. De staatkundige toestand der Maroniten is die van eenen militairen vrijstaat. Zij leven in hunne bergen van akkerbouw en van den opbreugst van den wijnstok en van den moerbeziën- boom. In eenvoudigheid van zeden, matigheid en gastvrijheid gelijken zij de oude Arabieren. Ook geldt onder hen de bloed wraak en tot teeken van hunnen adel drageu zij den groenen tulband Hoewel de Maroniten reeds in 1182 eu later in 1445zich aan den paus onderwierpen in 1736 de besluiten der kerk vergadering van Trente aannamen, en zeer groote gehechtheid aan den Roomschen stoelalsmede onbeperkte gehoorzaamheid aan hunne priesters toonden, zijn zij zeer gehecht aan hunne eigene kerkinrigtmgen en aan gebruiken die in de Europesche pauselijke kerk niet geduld worden Zij volgen de Westersche tijdrekening nemen dezelfde vastenwetten waar als de Katho lieke kerk in Europa en viereu het sacrament van het avond maal op dezelfde wijze. Zij vereereu intusschen eenige onder hen eigenaardige heiligen vooral hunnen beschermheilige M&c Marón. Vóór de wijding mag elk kandidaat tot het predikambt, die nog niet door eene gelofte van kuischheid verbonden is, huwen, zoodat de meeste predikers onder hen in den cchtstaat leven. Hun opperhoofd noemt zich nog patriarch van Konstan- tioopel maar woont- in hetzoo als zij zeggen door Theo* dosius den Groote gebouwde klooster K&nobin op Jen Libanon en geeft elke tien jaren aan den paus rekenschap van den toe stand der Maronitische kerk. Onder hem staan de talrijke bisschoppen en de overige geestelijkeu welke in zeven graden opklimmen. Overal in den Libanon zijn er monniken- en nonnenkloosters der Maroniten, waarin de regel van den heiligen Antoniue gevolgd wordt. Behalve op het Maronitische collegium te Romeworden de geestelijken gevormd op eene schooldie in Kesrawan \s gesticht, waar de Arabische taal en het Syrisch, Latijn en Grieksch wordt onderwezen De Maroniten hebben eene drukkerij in het klooster Knsheia bij Kanóbin daar worden hunne kerkboeken In de Syrische taal gedrukt. Onverzoenlijke vijanden vinden de Maroniten in de Drusen. Eenen tijdlang hadden de Maroniten op de Drusen, die aan getal veel zwakker waren een aanzienlijk overwigten wel vooral door den overgang vau de heerschende emirs-familie, die der Beou-Schiab van het Mohammedanisme tot het Ma ronitische geloof. Maar na den val van den óeheerscher des Libanons Émir-Heschi'r is hun toestand zeer ongunstig ge worden en hebben zij reeds jaren lang veel te lijden gehad. der AANDEELHOUDERS in den HENGST Cesar, op Donderdag 2 Augustus 1860, 's middags 12'/& ure. bij W. G. Zandvoort tot bet doen vsa Rekening enz. De Zadelmaker en ■tijtuig/verhuurder |P. PHAFF, te Zierikzee „j maakt aan de Heeren liefhebbers bekend, dat hij te HUUR heeft een goed gedresseerd MANÈGE-PAARD ,om met het Zadel bereden te wordenook is het geleerd om met een Rijtuig te rijden voor Dames, welke genegen zijn om zelf te sturen. Een KNAAP, niet beneden de 12 j StÏAöïs» jaren oud, goed kunnende lezen en schrijven, kan geplaatst worden bij de Uilgevers dezer Courant, Erven A. de VOS. vam 20 tot en met 27 jclij I860. Gebot en Een zoon tan G. J. van Vellhoven en L. Bomer. Eene dochter van C. A. Gritnine en C. Jacobse. Een zoon van J. C. Lindon en .1. C. Simons. Eene dochter van I. F. Schouten en A. Monné. Een zoon vanP. Elenbaasen M.v. Scliascrbeko. Eene dochter van M. Adamse en P. Beekman. Gehuwd. D. van der Wekken en H. Neerhout. J. B. C. Hagemeijer en A. J. Gudde. Overleden. S. Leqdekker, ond '/.j*« d, H. van Meursoud 55 j. en 10 tn.jd. M. A. Bakker oud 64 j.weduwnaar. Zierikzee, 26 Jnlij Binnengekomen Ellin kapt. R. Haybes van Liverpool Courier kapt. C. Menldijk Alma, kapt. 11. W. Bowbyes beiden van New-Castle, allen voor deze stad. Brouwershaven 23 Julij. Binnengekomen Emmalia kapt. C. Pottiovan Girgenti 24 dito. Amsterdam Parket, kapt. II. Twuss van Frcderikshaven beiden naar Dordrecht. Kaap Hoorn, kapt. L. J. Dik, van Botterdam naar Soerabaya gesleept per stoomboot binnendoor van Hellevoet. Spark of the Ocean, kapt. B. B. Drummond, van Callao 25 dito. Alhena kapt. P. Schilling, van New-York Jachson, kapt F. Eliot, van Shields allen naar Rotterdam. Marg kapt. R. Scuibb van New-Castlo naar Schie dam. Cassandna kapt. J. Fleming, van Sunder - land, William, kapt. W. Nesworthy van Shields beiden naar Botterdam. DEB EFFECTEN TE den 26 Julij i860. AMSTERDAM. Middenprijzcn van de volgende artikelen te Zicrikzre van den 26 Julij I860 De Ned. Mudde. Oude Tarwe 1858 Nieuwe dito f859 Afwijkende dito Z.-Zomer dito Ordinaire dito Winter-Gerst Zomer-dito Haver 0,00 l!,50 0,00 o,oo 0,00 8/25 6,25 6,00 4,00 De Ned. Mudde. Paardebooueu t Witte dito Bruine dito Graanwe Erwten Groene dito Gele dito Koolzaad Zaai-Lijnzaad Slag-Lijnzaad 8,25 11,50 14,00 o.oo 9,50 0,00 0,0(1 O.t O 0,00 Marktprijzen der Meekrap teZierikzec Julij 1860. 1ste kw. blank middelbare dito mindere dito 1ste kw. blank middelbare dito mindere dito 1ste kw. blank middelbare dito mindere dito van den Twee en een Twee en een Twee en een Een en een Eea en een Een en een Onberoofde Onberoofde, Onberoofde, Muilen Middelbare dito Teelt f 29,50 - 28,50 - 27,50 - 29,50 - 28,50 - 27,50 - 29,50 - 28,50 - 27,50 - 0,00 - 0,00 1859. 4 30,00 29,00 a 28,00 30 00 a 29,00 a 28,00 2L 30,00 k 29,00 a 28,00 a 0,00 k 0.00 242ste ITAATI.LOTERXJ 3de Klasse. Prijzen nan f 1000 en daarboven. 1steLijst. No. 12990 ƒ5000. no.2240 ƒ1000. 2de Lijst. No. 19058 f 1500, 3de Lijst. No. 17508 ƒ2000. no. 9685 ƒ1500. no. 2952, 6029, 9161 en 18735 ieder f 1000. AFVAART der stoomboot STAD ZI E R I K ZE fc. Pan Rotterdam Zondag 29, 's midd. Van 'Aieriktee Zondag 29, 'smorg. Maandag 3», 10 i Dingsdag 31, 'smorg 6 dienst tusschen Middelburg en Rotterdam. Van Rotterdam Zatnrdag 28 'smidd. 1l<,iire onrlag 29, 's inorg. 6 Maandag 30, 6 Dingsdag 31, 7 nan Middelburg Zaturdag 28, 'smorg 7S u Zondag 29, 8lf, Maandag 30, Dingsdag 3l, 10l/a De diligence zal van Zierikzee I */3 uur na de afvaart der stoomboot van Rotterdam naar Middelburg en van Middel burg naai Rott. gelijk met de afvaart der stoomboot rüden dienst tusschen Vlissingcn en Botterdam. Van Vlissingen des maandags, woensdags en vrijdags 's morg. ten 8 ure Nederland Werkelijke Schuld 2% pet. 64 S dito dito 3 76'/,, dito dito 4 'JS'Vi Amortis. syndic. ss Rusland bij Hope 1798/1816 dito 1828/1829 5 !Ot% 5 100% bij Stieglitz. 5de leen. 5 886, dito 6de leen. 1855 5 37».',, dito 4 80»/, bij Hope 4 79% Cert, van a9S. 6 OU Poolsche schatkist oblig. 4 79'/. Aandeel groote Russ. spoorweg a f 236 volgefourn. 3 <212 Oostenrijk Weenerbank bij Goll. en Co. 5 dito dito 4 Mfitaliek 5 5 dito 2S 27»,, ditorente Amsterdam 5 7 VI, dito nationale 5 58'/,, Weener-aand. a fl 500 L. 186C 5 fü 7'-, Portugal Buitenlandsch van 1853 3 diio van 1856 a 1^59 3 VZ'/4 Spanje Buitenlandsch 3 48' Rinnenlandsch 3 47% Buitenlandsch 3% nn 1V4 39'/, Ecuador Groote stukken Stukken van L 100 1 1 Van Rotterdam des dingsdag8 donderdags en laturd. 'smorg ten lO'^ure na aankomstvan den Rijnspoor De diligence zal van Zierikzee 1'/3 uur na de afvaart der stoomboot van Rotterdam naar Vlissingen en van Vlissingen naar Rotterdam I uur na de afvaari der stoomboot rijden. Ter Stads-Drukkerij van de Erven A. de Vos.

Zierikzeesche Courant | 1860 | | pagina 2