IIIVEIITPM Strandgoederen. Vruchten en Meede WINTER-TAR WE, BBil GELIJKE STAM TE ZIEI11KZEE ""IEhmgkw RRllltvS, MAUKTIIEIllllTO WL VR llYOKIl-IIDDELRft fVoensdag 25 Julij ORGEL-GONCIRT, 0. H. ËZËfiMAN, De ondergetee kendeDIRECTEUR van bel Ueneeskuadig ta- blinaemeiit X V1B E B B V KG nabij 's Gravenhageis voor consulterende Lijders te Rotterdam voortaan te spreken, in het Hotel Hertog van Wellington" op de Botersloot iederen D1NGSDAG na 10 ure. Voor OUtiLIJDËKS en Patiënten met «EBllKliKlGË» L1GCHAAI1H- BUIIIV is de tijd van 1 tol 3 ure na den mid dag beschikbaar gesteld. Doctor W. HENDRIKSZ Oogarts en consulterend Geneesheer van Z. M. den Koning. Administratie v. li. Hroon-Domeln Rentambt 'tierlk/.ee. De Rentmeester herinnertdat rij die over 1839 in de betaling achterstallig zijn niet als Pachters of borgen bij de ophanden zijnde Tiend-verburingen zullen worden aangenomen. De Rentmeester voornd. Jhr. W. M. H. dk JONGE. De Burgemeester van Brouwershaven maakt bekend dat bij hem is aangebragt een ANKER met houten Stok wegende p. m. 501) Ned. ponden voorzien van een eind KETTING lang 1 Ned. Elalhier ter Reede gevischt allen die vermeenen tot dit Strandgoed geregiigd te zijn worden voor de vierde maal opge roepen Ier reclame. Brouwershaven den 20 Julij 1830. De Burgemeester voornoemd C. LOPSE HOCKE. De Notaris J. M. BOUVIN, zal in de Dorps Herberg te Oosterland publiek presenteren te verkoopen Op Woensdag den 25 Julij I860 's namid dags ten 2 ure ten verzoeke van de Wed. en Benificiaire Erfgenamen van JAN van den BERGE: En op Vrijdag den 27 Julij I860 's namid dags ten 2 ure, ten verzoeke van de Wed. K. GOUDSWAARD: EENE AANZIENLIJKE PARTIJ te Velde, allen gelegen onder Oosterland, breeder in de Biljetten omschreven. Na de Tiendverhuring te Schudde- beursop 28 Julij e. k. zullen wor den geveild circa 4- Bunders uitmuntend te Velde staande gelegen in het H enrietta-P olderlj eaan bet Dijkwater. Dezelve is inmiddels uit de hand te koop en vervoege men zich ten Kantore van Jhr. W. M. H. de JONGE te Zierikzee Er wordt uit de hand te koop gepresenteerd - een blokje zeer goed te Velde slaande TARWE en een Dito zeer veel belovende JOMER- GARST, gelegen in de nabijheid dezer Stad. Tot informatie kan men zich vervoegen bij de Uitgevers de2er Courant ERVEN A. de VOS. ZierikzeeJulij 181)0. van 13 tot en met 21) julij I860. Gebot en Eenedochter van J. de Vroomeen A. M. C. Stades. Een zoon van VV. Roskam en M. Vermeule. Een zoon van A. Schoenmaker en A. E. Huckes- faoven. Overleden. II. Rodez, oud Gij., echtgenoot van E. 11 Wevers. Brouwershaven 17 Julij. Gearriveerd Kosmopolietkapt. J. Bouten van Rotterdam naar Batavia, gesleept per stoomboot Zuid-Hol land binnendoor van Hellevoetsluis met een de tachement troepen sterk 125 man. i8dito. Fo« rest Queenkapt. Stewart, van Callao naar Rot terdam. 19 dito. Charlesj kapt. H. Dijke, van New-York naar Rotterdam. -ltj pet. 3 PRIJZEN I>EI\ EFFECTEN TE AMSTERDAM. den 19 Julij 18Ö0. Nederland Werkelijke Schuld dito dito dito dito Amortis, syndic. Rusland bij Hope 1798/18 16 dito 1828/1829 bij Stieglitz. ode leen. dito (ide leen. 1855 dito bij Hope Cert, van ass. Poolsche schatkist oblig. Aandeel groote Russ. spoorweg u 236 volgefourn. Oostenrijk Weenerbank, bij Goll.en Co. dito dito Metaliek dito ditorente Amsterdam 5 dito nationale 5 Weener-aand. a 11 100 L. I860 5 Portugal Buitenlaudseh van 1853 3 dito van 1856 a 1 59 3 Spanje Buitenlaudseh 3 Binnenlandsch 3 Buitenlaudseh 3% nu l3/4 Ecuador Groote stukken 1 Stukken van L 100 1 2 63»V1# 76% lui'/, 88", 97 8HV, 80''c, 60 '/a 79% f 213 »/4 49 V4 5#",. /■■W Ut, V27, 48',, 48 :tM, Middenprijzen vau de volgende artikelen te Zicrikzee van dca l'J Julij I860. De Ned. Mudde. De NedMttdde. Oude Tarwe 1858 f 0,00 Paardeboooen t 8,50 Nieuwe dito '1859 - 1«.,50 Witte dito - 12,00 Afwijkende dito 0,00 Bruine dito - 14,00 Z.-Zomer dito - o,oo Gr aan we Erwten - 0.00 Ordinaire dito - 0,00 Groene dito - 10,00 Rogge - 8,25 Gele dito 0,00 Winter-Gerst - 6,50 Koolzaad 0,00 Zomer-dif o - 6,25 Zaai-Lvjnzaad 0.(0 Haver - 4,25 Slag-Lijnzaad 0,00 Scoltzou waarschijnlijk nog 1200 vrijwilligers overvoeren. En nog hield de toevloed van jonge lieden die naar Palermo willen vertrekken niet op. Brieven uil Konstantinopel gewagen wederom van strooptoglen door de Montegrijnen op Turksch gebied ondernomen. Men wil zelfs welen, dat eene Turksche vesting door hen is ingesloten. De porie heeft per telegraaf berigt gpvraagd omtrent den stand van zaken ten einde oe noodigc maatregelen tenemen om den aanval der bergbewoners te verijdelen. He Nasiotie van Florence deelt mede dat in den avond van den 15 dc koninklijke garde ie Napels onder den kreet van Leve de koning 1 tol dadelijkheden jegens de bevolking is overge gaan. Daarbij zij" onderscheidene personen ge dood en 50 gekwetst. Er is een onderzoek be gonnen. De koning heeft de kasernes bezocht en eene krachtige taal gevoerd. De bezetting heeft den eed op do constitutie afgelegd. Het volk ofschoon verbitterd is rustig. TcNapels is een persoon bijwien men hel dagblad corieredi Napoli gevonden had op be vel van den commissaris aan de wreedste folte ring onderworpen. Hij werd aan de beenen op gehangen boven een pot met rookend vuur Hij bleef zoo lang hangen tol de geneesheer verklaarde dal bij zou sterven. Uit Napels verneemt men dat het gebeele ministerie met uilzondering van den heer de Martina zijn ontslag heeft aangeboden. Eene depêche uil Napcis zegt dat er eene botsing tusschen de troepen en hel volk ontslaan is en daaina eene manifestatie ten gunste der te Napels ontscheepte uitgewekenen. In deze schermutseling zijn verscheiden personen ge- kweist. Ook deze depêche zegt dat bet ministerie afgetreden en de kommandeur Martino alleen aangebleven zou zijn. Dc toestand van bel koningrijk Napels be gint zich af te leekenen. Hetzij Engeland van zijne plannen ten aanzien van Sicilië beeft afge zien of dat er eene andere reden voorbestaat, de kabinetten van Londen en Parijs schijnen voor bel oogenblik eensgezind en den koning Frans niet ongenegen te zijn. De beletselen voor de diplomatie zullen echter altijd Rome en de zuiver Italiaansche partij blijven. Le Courier du Dimanche bevat heden een arti kel getiteld Al weder ftomewaarin de heer Feuilliade de Gliauvin zijne meening aldus resu meert Het zijn noch de 20,0(10 man door den generaal de Lantoriciére gekommandeerdnoch die enkele vrijwilligers, die uit onzen ouden fau bourg St. Germain zijn vertrokken noch de aalmoezen, welke de predikatiën en mande menten der bisschoppen met zooveel moeile ont worstelen aan de vroomheid der geloovigen die den Iroon des opperpriesters kunnen redden en steunen. Eene moedige, wezenlijke liberale po litiek kan alleen den paus bij zijn wereldlijk ge zag bewaren.-' Rerigten uit Reyruth van 5 dezer behelzen dat een Christen door een Turk uitgetart de zen gedood hebbende de bevolking daarop de wapenen heeft opgevat om de Christenen in de stralen te mishandelen en dat zij de overheid beeft gedwongen den moordenaar te onihoofden. De tegenwoordigheid der Fransche schepen heeft grootere onheilen voorkomen maar de bewo ners verlieten in groolen getale de stad. Dui zenden Maronilen waaronder vele gekwetsten bevonden zich in de stad. Zij werden door de Fransche zusters verpleegd. De bevelhebber der Fransche scbeepsmagt Laroncière le Nowry bezocht de geheele kust, overal levensmiddelen verschaffende aan de on- gelukkigen die daar heen gevlugl zijn. Castreranl verdedigt de haven van Said a Te Damascus durfden de Christenen hunne woningen niet meer verlaten. De kanselier van het Fransche consulaat spreidde veel geestkracht ten toon hij werd bijgestaan door Abd el- Kader mei 1209 Algerijnen. De beer Parialis fabrikant in den Libanon had dc naburige dorpen gered, schuilplaats verleend aan 1800 Christenen en hunne vervolgers afgeslagen. Q B O O T-B BITTJAM1SIBM De Great Eastern was den 2 Julij le New- York ter bezigtiging van bet publiek opengesteld. De Daily News behelst een brief uit lieyruth van 28 Junij waaraan het volgende ontleend wordt: Zalurdag don 23 Junij deed de heer- schende gisting reeds een opstand duchten. Of schoon er een Engclsch linieschip een groot Russisch en een nog grooter Fransch fregat be nevens eeuige Engelsche en Fransche kleinere oorlogsvaartuigen ter reede lagen schenen de Muzelmannen besloten te hebben zooveel moge lijk Christenbloed te vergieten. De Fransche consul naar het regeringsgebouw gesneld om met den Tnrkschen gouverneur maatregelen voor de rust der stad te nemen werd aan den ingang van dat gebouw met een sabel bedreigd. Op een te paard zittend Engelschman werd een pi stoolschot gelost en des zondags op een Engelsch zeeofficier insgelijks een pistool aangelegd. Ge lukkigerwijze werden de uit Konstantinopel aan gekomen Turksche troepen door den generaal Kmetij een Hongaar vol geestkracht die zich le Kars onderscheiden beeft, aangevoerd. Niet minder gelukkig noemt dc briefschrijver de aan wezigheid van den Engelschen consul-generaal door kapitein Paynlerbevelvoerder op de Exmouih met beleid en kracht bijgestaan. De inlandsche Christenen, zegt hij, vertrouwen niet in bet minst op de Turksche troepen want de ondervinding beeft geleerd dat zij bij alle mogelijke gelegenheden.de Christenen, die zij moesten beschermen verraden en vermoorden zullen. Dal Kmety zelf Christen is boezemde dus alleen nog eenig vertrouwen in niet zoo veel echter of de inlandsche Christenen braglen den nacht in de woningen der Europescheresidenien, of aan boord der schepen en vaartuigen inde haven door. De plaatselijke regering ontbeerde alle gezag en hoewel zij 2500 man reguliere troepen ter harer beschikking had en ieder oogenblik 1300 manschappen van dc Europesclie schepen ter hulp kon krijgen liet zij zich dien geheelen zalurdag door een troep van naauwelijks drie honderd fanatieke Muzelmannen beheerschen. Alle Christenen werden door de policie ontwa pend terwijl de Turken, de Christenbonden vrijelijk uiogten aanvallen. Talrijke gewapende benden Drusen nog rookende van hel bloed der in de dorpen van den Libanon go.slagle Christe nen kwamen de stad binnen en werden overal doorde Muzelmannen onthaald en hunne geweren met bloemen gelooid. Inlusschen voeren de Engelsche schepen onaf gebroken van Sidon en de rivier Damor heen en weder, om aan de slasting in de dorpen ontko men vrouwen en kinderen over le brengen. Die schepen hebben tusschen 23 en 26 Junijniet min der dan 2200 ongelukkigen van den iloodof den hongersnood bevrijd, middelerwijl een groot Turksch oorlogschip geen enkele sloep afzond, noch deautoriteiten ielsten behoeve der naar Hey- ruth gebragle gekwetste Christenen deden. Inte gendeel bad de lijdelijke gouverneur de onbe schaamdheid teeischen datmen hen daar niet ont schepen zou, om de Muzelmannen niet te ver toornen. Kapitein Paynter weigerde zulks echter stellig, en dreigde zelfs de gekwetsten onder het vuur van de Exmouih aan wal le brengen. Die scheepsbevelhebber heeft overigens alle maatre gelen lot beveiliging der Engelsche inwoners genomen. Men schrijft uit Hong-Kong van 23 Mei. Sir Hoge Grant is nog hier maar maakt toebe reidselen otn den 30 dezer noordwaarts le ver trekken waarheen sir 17. Napier reeds vertrok ken is. Hel lang uitblijven van lord Elgin ver oorzaakt groote teleurstelling, zoodat sommigen bet betwijfelen of de militaire operatiën dit jaar wel veel tebeteekenen zullen hebben. Een groot deel der Engelsche krijgsmagt is naar Chusan als verzamelplaats onder weg, en de Fransche naar Chefoo op de kust van Shangiung en in de golf van Peechelee lerwijl er ook een station van Engelsche troepen en ammunitie aan de andere zijde dier golf gevestigd zal wezen. Sommigen denken dat sir Hope Grant Tientsin zal bezetten alvorens de Tahuforten aan te lasten. De Galculla Englishman meldt dal de zen delingen te Henarez veel schrik onder de Hindoes verspreid hebben. De zendelingen hadden na melijk anonieme circulairesin omloop gebragt waarin de Hindoes werden uitgenoodigd het Christendom ie omhelzen. De stemming welke door die circulaire onder de bevolking te weeg was gebragtheeft de opmerkzaamheid getrok ken van den gouverneur der noord westelijke provinciën en van den gouverneur generaal zelf. Laatstgenoemde heeft aan de zendelingen dan ook eene vriendschappelijke tereglwijzing gezonden. JONGSTE TIJDINGEN. Londen, 19 Julij. Op de weigeriug van den Iman van Mascat om eenige verlangde conces- siën le verleenen heeft een Fransch fregat Zan zibar gebombardeerd en troepen aan wal gezet toen heeft de iman zich onderworpen. MET TOESTEMMING VAN Htl.KERKVOOGDEN. TE GEVEN I100R lii de Hieuwe Kerk te Zierikzee afgewisseld door Vierstemmige Kin derliederen le zingen door eenige Éléves der Zangschoolonder de leiding van L. KARRKMAN. Aanvang precies 's namiddags ten 5 we. Entreé 49 Cent. Toegangkaartenzijnte bekomen van he den afbij den Boekhandelaars. OCHTMAN Jz. alsmede Tekstblaadjes der te zingene Liederen legen betaling van 5 Cent. D. H. EZERM AN Organist en Muziekmeester. AFVAART der stoomboot stad zi e b i k ze e. Van Zierikzee: I Van Rotterdam. Zondag 22, 'smorg. 3l/.3 u Zondag 22, 'smorg a Maandag 23, 4*/2 Dingsdag 24, 9''« dienst tusschen Middelburg en Rotterdam. van Middelburg i kan Rotterdam Zaturdag 21, 'smorg 6 u Zaturdag 21, 's raorg. 10% ure Zondag 22, 6 I Zondag 22, 10% Maandag 23, 6 Maandag 2o, 10% Dingsdag 24, 6% Dingsdag 24, 10 De diligence zal vau Zierikzee lJ/2 uur na de afvaart de* stoomboot van Rotterdam naar Middelburg en van Middel burg naai Rott. gelijk met de afvaart der stoomboot rijden dienst tusschen Vlissingen en Botterdam. Van Vlissingen I Van Rotterdam-. des maandags, woensdags I des clingsdags donderdags en vrijdags'smorg. ten 8 urre en aaturd.'smorg ten I0%iue i na aankomstvan deuRijnspoor De diligence zal van Zierikzee 1 uur na de afvaart der stoomboot van Rotterdam naar Vlissingen en van Vlissingen naar Rotterdam 1 uur na de afvaart der stoomboot rijden. Ter Stadsdrukkerij van de Frven A. de Vos.

Zierikzeesche Courant | 1860 | | pagina 2