MiTEr Eenige BEEST I IX N, LVim 1 BEURSllAltkTlliSllllira m. VHIIVOKR-MIDDBI^ zijne vrouwelijke gestalte te hebben gebruik ge maakt om zich i oor rouw uit te geven als zoo danig te zijn gehuwd en het beroep van vroed vrouw te hebben uitaeoefend. Schuldig bevon den zijnde aan dit misdrijf extra naltiram is de gcïnpulccerde veroordeeld lol vier weken ge- v angi'nisstraf. rBAKHBUK Pabus, 21 .lunij. Gisteren avond is de Ma rokkaanscbe ambassade alhier aangekomen, /ij heeft haren intrek genomen in een hótel van het kwartier lieaujou. Vermoedelijk zal zij morgen door den heer Thouveftel worden ontvangen. Men wil dat er een bondgenootschap tusschen Marokko en Frankrijk wordt voorbereid. De keizer van Marokko zou in keizer Napoleon een bondgenoot zoeken legen zijne mededingers naar de kroon welke bij vermoedt dat in het geheim door de Fngelschen worden geholpen. De familie van den generaal tie Lamoriciére is in Frankrijk teruggekeerd en men heeft niet verruimd er uil op te maken dat de geneiaal zelf mede wel spoedig zou terugkeeren. Le Siècle beschouwt die hoop reeds als verwezenlijkten zegt dat de pauselijke held hen die hij was ko men verdedigen, aan hunne slechte beginselen en hun ongelukkig lol zal overlaten. Twee dezer dagen hij Dentu verschenen kleine geschriften wekken hier in hooge mate de aandachtterwijl bel eerst uitgekomen van beide dit ook reeds te Londen doel. Het is ge titeld c< Het /ersche vraagstuk" terwijl hel latere dal lol aanvulling er van strekken moet lol op schrift draagt.Mac Malton koning van Ierland." De geheele strekking er van ligt in deze laatste zinsnede In ieder geval ontbreekt Ierland in dit oogenblik niet- dan een man. en de anu-wij zing van dien man schijnt de Voorzienigheid zich I n laak gesteld te hebben. Die man heeft zijne sporen roemrijk in Algerië op liet bastion 1/a- lakofT en in de vlakten van Lombardijs verwor ven en het zou hein geen moeite kosten zich op den grond van het groene Krin eene kroon le vlechten. Die man is een dergenen welke eene natie altijd gaarne ontmoet en aan vvi 'n de konin gen «aaine den titel van broeder schenken. Die man is Mac Malton.'' De schrijvers dezer bro chures noemen zich niet. Naar men verzekert zal de maarschalk l'aittanl tot gouverneur van den keizerlijken prins worden aangesteld en tevens de waardig heid van hofmaarschalk bekleeden. Fr is tegenwoordig sprake van een nieuw stelsel van kunstverdichting waardoor Parijs bij avond schier schitterender zou verlicht zijn dan bij r'ag. De no miners ran elk huis en de naam bordjes der straten zouden door een aantal gaz- pittiii verlicht worden, welker werking door middel van spiegelende glazen verdriedubbeld zou worden. Het is gemakkelijk te begrijpen welk een verblindend licht bet gevolg zou zijn van de werking van zoo vele lichtpunten. De kosten dezer verlichting zouden door de eigenaars der huizen gedragen worden en niet meer dan 1' francs in het jaar voor elk huis beloopen. In de omstreken van Setif (provincie Con stantino) is een meisje van 1'l jaar door eenige Arabieren aangevallenen zwaar ver.vvoml. De redeu van dezen moord-aanslag was eene wraak neming van een Arabier, omdat de moeder van hel meisje een gebroken ei dat de koopman baar ter verkoop aanbood, niet wilde betalen. De booswichten zijn gevat en hun proces is be gonnen. Garribaltü organiseert nu zijn bestuur en in de eerste en voornaamste plaats zijne krijgs- magl. ilij zal trachten eene zooveel mogelijk ge regelde inrigting van M regimenten le vor krijgen voer welker vestiging de voornaamste steden van hel eiland zijn aangewezen. Deze regimenten zullen zijne bruikbaarste troepen moeten uitmaken zoowel voor de dienst op, als builen bet eiland. Voor de eigenlijke ver dediging des lands zal een onbepaald getal batail- lons. over ai de gemeenten verdeeld, worden opgerigl. Doder de bewijzen van sympathie die Ga ribaldi ontvangt van de gemeenten op Sicilië be hoort ook dat de stad Parlenico besloten heeft een standbeeld ter zijner eer op te riglen. Gnri- bahlï heeft dit eerbetoon bepaaldelijk van de hand gewezen terwijl hij den wensch le kennen gaf om hel geld hetwelk men voor het standbeeld had bestemd aan te wenden tot voortzetting van den oorlogin bel belang van Ilaliö's eenheid. Men schrijft uit Turijn van 22 dezer. In Genua heeft men berigt bekomen uit Napels van den 16 uit Mtssina van gelijke dagleekeniog eu uit Palermo van den 19. De koninklijke rege ring bad drie afdeclingen der voorhanden troepen afgezonden, in de rigting van ilasilicala van Salerno en van de Abruzzo's. Al de uit Sicilië teruggekeerde en nog te verwachten Napelsche generaals zouden zich voor een krijgsraad moeten verantwoorden, liet kasteel vanSl. Elmo werd van nieuwe werken voorzien en gewapend. liet gerucht wilde dat de manschap welke aan boord der aangehouden en opgebragte sche pen was gevonden op Monte Sarcbio Nisida en andere plaatsen in welke bagno's waren zoude worden gevangen gehouden dat de rege- ring zich genegen betoonde om de schepen we der te doen ontslaan maar dat de Amerikaan- scke gemagtigde daarmede geenszins bevredigd w as en voldoening cischte voor de beleodiging, welke der Amerikaansche vlag was aangedaan. De koning bevond zich le Portici en wasonge- steld. In Messina liep het geruchtdal de op standelingen eene landing hadden gedaan le Ajelito. Men schrijft uit Napels het volgende De meest uiteenloopende geruchten zijn dagelijks omtrent de voornemens van den koning in om loop. Men spreekt veel over wijzigingen in de staalkundige instellingen. Een prins van de koninklijke familie de graaf Aquila heeft zelfs te kennen gegeven dat rr geen acht dagen meer zouden verloopen zonder dal de koning eene constitutie zou hebben verleend. De benoeming van den hertog van Santo Vilo, tot minister van policie tan bet koningiijk heeft een diepen indruk le weeg gebragt. Het staken tan den handel bet gebrek aan arbeid voor de lagere klasse en de afwezigheid van vreemdelingen teroorzaken eene groote ellende onder de bevolking. Drie Russische stoomsche pen met koorn geladen voor rekening van de regeri'ig zijn deze week aldaar aangekomen deze namelijk is verpligl om voort le gaan met hel verkoopen van brood beneden den prijs aan de behoeftige klasse. Thans zijn er dertien linieschepen van ver schillende natiën in de haven biunengeloopen. Twee Engelsche driedekkers, Binam cn London zijn gisteren gearriveerd. Men verwacht ook van den Piraeus een Russisch fregatdat in de golf van Napels zal ankeren. O B O O T_B IXXANTBIJEW Londen *23 lunij. De London Gazette bevat eene proclamatie van H. M. waarin allo geeste lijke en wereldlijke autoriteiten worden aange maand, om ten strengste le waken tegen alle ongodsdienstigheid zedeloosheid en ontheiliging inzonderheid van den dag des Heeron. De bepa lingen dezer proclamatie zijn zeer streng zul lende bet b. v. zelfs niet in particuliere woningen veigund zijn zich op dien dag met kaart of an dore spelen te vermaken. De bekende vervaardigers van militaire muzijkinstrumenten de brn. Dision zijn bezig een trommel te maken die waarschijnlijk de grootste ter wereld zal w ezen melende nagenoeg 7 voel in doorsnede en evenveel in boogie. De trom is bestemd voor bet aanstaande concert van koperen blaasinstrumenten in het glazen paleis. Volgens de laatste berigten uit de Ver- cenigde Stalen heeft zekere heer Culbertli in Georgië aan al zijne slaven, 75 in getalde vrijheid geschonken en 70 hunner naar Liberia gezonden Als een staaltje hoe de machinisten van locomotieven in Noord-Amerika tijd trachten te winnen wordt hel volgendcmedegedceld. Eene suellreiu liythmngtrainop den spoorweg van Detroit naar Lhicago verwisselde twee malen van locomotief zonder stil le houden of zelfs de snelheid ook maar een oogenblik te vermin deren. Terwijl de trein mei bliksemsnelheid het station naderde werd de gebruikte machiuc losgemaaktliep den trein vooruit en draaide toen in een zijspoor af. Eene andere locomo tief stond onmiddelijk gereed en nam den loco motiefloos daarheen snellenden trein in ontvangst. Het vereenigen der met onverminderde snelheid loopende waggons met de nieuwe machine werd op zulk eene wel berekende wijze bewerkstelligd dal men niet den minsten scbok bespeurde. Deze manoeuvre werd twee malen met liet beste gevolg herhaald. De trein liep gemiddeld 9 mijlen in 10 minuien op een deel van den weg zelfs 1 Eng. mijl in eene minuut terwijl de geheele afstand tusschen Detroit en Lbicago in S uren 30 min. werd afgelegd, (/.ou bet ook een Ameri- kaausche puff zijn in allen gevalle aardig ver zonnen.) JONGSTE TIJDINGEN. Parijs, 25 .lunij. De Moniteur deelt mede dat Z. K. H. prins Jéróme gisteren avond over leden is. Turijn 25 Junij. De Opinione van heden bevat eene depêche uit Napels meldende dat de koning ernstig ziek ligt. De regeling heofl be raadslaagd over de vraag betreffende de terug gave der prijsgemaakte schepen benevens de zich daarop bevindende passagiers en goederen. Huustnieuws. Den 23 dezer maand, had het examen plaats der leerlingen der zangschool der afdceling Zierikzee der Maatschappij lot bevordering der Toonkunst. Zoowel theoretisch als practisch leverde hetzelve zeer voldoende resultaten op en mogen wij het bestuur, den onderwijzer en de leerlingen zelve van harte geluk wenschen met den goeden uilslag. Zoowel het koor- als solo gezang beviel aan de belangstellende leden en ouders of voogden uitermate en gaf buitendien de jonge heer E. een obligaat op de vleugel ten beste. Den onderwijzer den heer C Eisner werd dank gezegd voor zijne bemoeijingen den leerlingen vlijt en oppassendheid voorgehouden den belangstellenden dank gezegd voor hunne tegenwoordigheidterwijl ten slotte de avond verder feestelijk en genoegelijk dour de kinderen werd doorgebragt. Ook dit voordeel is aan hel Lidmaatschap der Maatschappij verbonden dat de kinderen tegen verminderd schoolgeld het onderwijs kunnen ge nieten en men hel zijne er toe bij brengt eene hoogslnoodige en nuttige instelling te helpen instandhouden. De nieuwe cursus begint met de intrede van het maatschappelijk jaar en hopen wij weder door velen, van de goede gelegenheid om doel matig theoretisch en practisch onderw ijs le kunnen genieten, zal worden gebruik gemaakt. Een Lid der Afdeelinrj Zierikzee. Kerb nieuws. Sib-Jansland 24 Junij. inde namiddag godsdienstoefening van heden hield onze geachte leeraar ds. JIV. Entering aan wien op zijn verzoek eervol emeritaat was verleend, zijne afscheidsrede naar aanleiding van 1 Gor. 13 13": 'En nu blijft geloof, hoop en liefde deze drie." Van zijne 40jarige evangeliedienst had hij 32 jaren in deze gemeente gearbeid. Na het uitspreken van den zegen zong de gemeente hem als haren afscheidsgroet toe; Psalm 134 3. Door de Ghr. Afg. gemeente te Bcilen is ter bekoming van een leeraar in de vacature door het overlijden van wijlen den weleerw. heer E. A. Kok, het navolgende drietal opgemaakt bestaande uil de heeren A. F. Kolt, predikant le Zierikzee, K. J. Timmerman, predikant le Uit huizen G. Kersjes predikant te Dwingeloo. Heden beviel voorspoedig van eene welgeschapene Docfiter, E. van MEUREN, van der Have. Zierikzee, 23 Junij I860. Algemeene kennisgeving Bij akte in dato 26 Junij 1860, verleden voor den Notaris -I. P. van BORRENDAM, te Zierikzee en Getuigen is tusschen WILLEM van der STaRP, HKN- RICUS JOHANNES BERG en DANIEL WIL LEM van der STaRP, Makelaars in Effecten wonende binnen de Stad Zierikzeeaangegaan eene VK Vis. OOTSCSIAl*ten doel heb bende «feu ESaurtel iu Fff-cieu en het doen van ■■■basseriiig'en onder de firma VAN DER STARP BERG, van welke firma de genoemde Vennooten de leekening zullen hebben, echter uitsluitend voor zaken de Vennootschap betreffende en geenvins lot opneming van gelden waartoe de bijzondere haodteekening van ieder der Vennooten wordt vereisebt. Deze Vennootschap is aangegaan voor den tijd van tien achtereenvolgende jaren, waarvan het eerste jaar zal gehouden worden te zijn ingegaan met den 1 Januarij 1860, eindigende met 31 December 1869, en zal bij het verstrijken van dien termijn wanneer zes maanden bevorens geene opzegging aan elkander is geschied tel kens geacht worden voor den tijd van êéu jaar le zijn gecontinueerd. W. van der STARP. H. J. BERG. D. W. van df.r STARP. Diegene welke iels le vorderen hebben of verschu ldig-d zijn aan J. WILTENBUUG Mr. Broodbakker, gelieve daarvan opgaaf of betaling te doen voor of op 15 Julij a. s. Zierikzee 22 Junij 1860. De Notaris Mr. C. van der LEK de CLERCQ zal op Zaturdag 30 Junij sSB 1860 's voormiddags om 10 ure, ten verzoeke van en op het Hoefje, bewoond door KLAAS PI ET ER SE NATTE, onder Kerk- werve, openbaar verkoopen BOUW- en MELKGEBEEDSCHAPPENeene MESTPUT, HOOIGRAS en KANT HOOI le Velde, mitsgaders eenige MEUBIÏLAIBE GOE DEREN. Brouwershaven *21 Junij Binnengekomen. Doel wijkkapl. L. F. L. 4 an der Putten van Botterdam naar Batavia gesleept binnendoor van Hellevoet. Gmlie.ua, kapt. Maresco, van New-York naar Botterdam. 22 dito. Johannes Lodewijkkapl. A. H. van der Waal van Ba tavia £4 dito. Dashawaijkapt. Hill van Bal timore, 25 dito Ferranovat kapt. H, P. Olsen, van Mensel, allen naar Botterdam. 25 dito. Uitgezeild James Jardinekapt. G. Jenkins, van Botterdam naar Quebec. Per het schip Johannes Lodewijkkapt. A. H. van der Waalzijn van Batav ia aangebra^t de volgende passagiers i)e heer J. Reïniersen en de jonge heer F. C. Luijke PBIJZBN DER BFF3E CTEW TE AMSXXED&9I (ten 25 Junij i860, Nederland Werkelijke Schuld dito dito dito dito Amortis. syndic. Rusland bij Hope 1798/1810 dito 1828/1829 bij Stieglitz. ode leen. dito Gde leen. 18-"5. dito bij Hope. Cert, van ass. Poolsche schatkist oblig. Aand. groote lluss. spoorweg a f 286 volgefourn. Oostenrijk Weeuerbauk bij Goll. en Co. dito dito Metalliek dito dito, rente Amsterdam ditonationale Portugal Buitenlandsch van 1888 dito van 1856 a 1859 Spauje Buitenlandsch Bin nenlandsch Buitenlandsch 3°/0 nu Ecuador Oroote stukken Stukken van L 100 ROTTERDAM, 25 Junij. TARWE. Nieuwe Zeeuws. Vlaamsch en Overmaasche. Bij een tamelijken aanvoer was de vraag niet groot en ging die tot vorige prijzen slepende van de hand goede en puike f 10 20. af 11 mindere f 7,50 a f9,25 jarige f 10,73 a f 11,50. ROGGE, Zeeuws Vlaams Overmaasche f 7,80 a f 8,30 GERST, winter en zomer 5,80 a f 6 70 HA VER korte f 4,20 h f5,50 dito lange f 2,80a f 3,^0 ERWTEN, f8,50 a f 8,75 groote dito f 10,50 af 11. PAARDKN- BOONEN, f6,70 a f7,70. 2 pet. 645/1(J 3 76% 4 99 3% 94 -Va 5 1 ('43/4 5 102'/4 5 903/8 5 100 4 83'/., 4 82»/, 6 61% 4 80 '-4 5 219 4 48 3/4 3 51% 2'/, -7'Va 5 7 5 57% 3 44% 3 42"/, 47"/;0 3 46'V,,, l»/4 38m 1 11% 1 ii,6% AFVAART DER S TO OM BOOT STAD ZIER I K ZE Van Zierikzee: Woensdag 27, 'smorg. Vrijdag 29, 7 9U, Pan Rotterdam Donderd. 28, 's midd. Zaturdag 30, 134 u 1% dienst tusschen Middelburg en Rotterdam. van Middelburg Donderd. 28, 'smorg 7 Vrijdag 29, 8 Zaturdag 30. 9 Zondag 1, 10 Pan Rotterdam Woensdag27, 's midd 12 ure Vrijdag 29, l'<» Zaturdag 30, 'smorg. 6 1 Zondag 1, 6 De diligence zal van Zierikzee 1 ll2 uur na de afvaart der stoomboot van Rotterdam naar Middelburgen van Middel burg naai Rott. gelijk met de afvaart der stoomboot rüden dienst tusschen Vlissingen en Rotterdam. Van Rotterdam des dingsdags donderdags en Gaturd. 'smorg ten 10%ure na aöukomstvan deuRijnspoor De diligence zal van Zierikzee l'/2 uur na de afvaart der 9toombootvan Rotterdam naar Vlissingen en van Vlissingen naar Rotterdam 1 uur na de afvaar! der stoomboot rijden. Ter Stads-Drukkerij van de Krven A. de Vos. Van Vlissingen des maandag9, woensdags en vrijdags 's morg. ten 8 ure

Zierikzeesche Courant | 1860 | | pagina 2