w Ruim 2 lunders Hooigras MANUFACTUREN Eenige Strandgoederen BEURS. IIAIIKTKIIIlil» VI!llY0!!ll-!lll)l)l5LP tpweeggebraglen zou, in geval van welslagen, met een beslissenden slag den staat \an zaken in zuidelijk Italië geheel veranderen. Van Garibaldi geen nieuws dan alleen dal men weel dat hij eene expeditie voorbereidt die in Calabrië zou landen en van daar stoutweg op Napels zou aanrukken. liet hof van koning Frans II is geheel ter nedergeslagen en de jonge vorst, onhek waan» tol liet nemen an eene beslis sing weifelt onophoudelijk tusschen den eencn uitersten maatregel en den anderen. W ij ontvangen berigten uit A lexandria van 12 dezer, die zeggen dat de pakelboot Ruse al daar van Beyruth gearriveerd is en de tijding van hel uitbarsten des burgeroorlogs in den Libanon, omstreeks bel einde der Maand Meiheeft over- gebragl. De Drusen waren overwinnaars ge bleven en hadden de schoonste dorpen in het ge bergte ver brand waarbij alleen de Luropesche weverijen door hen gespaard zijn. De Turkschc autoriteiten zijn niet tusschen beide gekomen. Men zag eene nieuwe scheuring te gemoet. Te Marseille is berigi ontvangen dat 36 dorpen in den Libanon zijn verbrand. De Turk- sche gouverneur beeft eenige troepen naar Dcl-el-Kamer gezonden om die plaats togen de Drusen te beschermen maar de Turksche solda len hebben >icb met de Drusen vereenigd om de Christenen te vermoorden. De Franschc con sul tc Saida beeft zich met al de Europeanen en duizend inboorlingen binnen den omtrek van een Khan versierkt om de aankomst van een Fransch schip af te wachten. Uil latere berigten blijkt dat het vooral «ie Basti-Bouchouks zijn die of schoon iu dienst der porie zich aan moord en brandstichting schuldig maken. Eene eerste proef van de kunstmatige voortbrenging van oesters is aan onze kusten van de Middellandsche zee genomen. Men heeft in den vijver Thau, nabij Cettc, de eerste grondslagen gelegd voor «'ene inrigting van ocs- lerlecll. Sedert eene week heeft reeds een zee officier rondom de rots Rouqueyrol in den vijver van Thau ongeveer 200,000 oeslers doen zin ken die van Bordeaux zijn aangekomen al waar zij door een rijksschip waren aange- bragl. Ondanks de 4 of 5 dagen reis, die deze oesters hebben moeten doorstaan zijn zij in goe den slaat gebleven en men is bezig om in deze aldus genoemde vergaderplaats de noodige toe stellen aan te brengen om hunne voorlleefing te verzekeren die in eenige jaren de noodige ontwikkeling zal verkregen hebben om voor het verbruik geschikt te zijn. Men verzekert dat nog eene even groolc bezending te Cello wordt verwacht. Dank zij de wonderbare vruchtbaar beid dezer weekdieren is hel dus veroorloofd de hoop te koesteren om in hoogstens 2 of 3 jaren niet alleen in den vijver van Thau kunst matige oesterbanken tc vormen, maar ook op de naburige kusten van Cctle en op verschillende punten van dc Middellandsche zee. Nopens den Napelscben gezant Salzano, die kort geleden te Balermo kommandeerde deelt de Bemer Zeilunij de volgende merkwaardige biographic mede Giovanni Salzano in 1807 nog een jongeling van 1" jaren onderscheidde zich in dien tijd het eerst als bandiet en straalroover en bevond zich toen onder de bende van den bekenden Fra Diavolo. Toen deze bende eindelijk door de sol daten van Massena uiteengedreven word viel Salzano in de handen der Franschen hij werd naar Napels in de gevangenis van Caslel Nuovo gebragt en door den krijgsraad als roover cn moordenaar lot den slrop veroordeeld. Men bragt hem naar dc kapel en gaf hem den noodigen geestelijken bijstand om zich op den dood te kunnen voorbereidendaar Lij zijne straf den volgenden dag moest ondergaan. De moeder van den jeugdigen bandiet schijnt echter vrienden aan het hof van koning Joseph Napoleon gehad te hebben en vooral goed bekend te zijn geweest melden alvermogende» minister Salcctii-, zij wist door hare tranen van den koning en diens minis ters genade voor baren zoon te verkrijgen vooral op grond van zijnen jeugdigen leeftijd en toen deze reeds naar de plaats voor de regtsoefe- ning bestemd werd geleid werd hem de ko ninklijke genade aangekondigd. Hij werd vrij doch moest zich evenwel bij het koninklijk leger, dat toen juist in Napels georganiseerd werd laten inlijven. Hij kwam nuals soldaat bij het bataillon sappeurs en werd daaibij in hel jaar 1819 na de restauratic, tweede luitenant en gedecoreerd met de orde van Giorcjiu. De medgezel van Fra Diavolo was toen een der ijverigste carbonari. Sn 1820 ging hij mei de divisie van generaal Pepe om aldaar de Siciliaansche insnrgcnlen te helpen onderwerpen. Hoewel ridder en officier had hij het roovershandwerk niet verleerd. Bij elke ge legenheid onderscheidde hij zich door plundering en moord en hij keerde als kapitein naar Napels terng verrijkt met den buit aanmeoigon onge- lukkigen ontroofd hij ontzag zich niet zijn buit to verloonen en er hij te voegen Dat alles heb ik met de sabel in de hand veroverd.5' Toen de constitutie opgeheven werd en hij als carbonari even als alle patriottische officieren ontslagen werd bleef hij eenige jaren werkeloos. Met de aa nvaarding van hel ministerie van policie door del Carrelo die levens generaal der gendarmerie was werd Salzano als kapitein bij dat corps ge plaatst del Carrelo kende zijnen man. Salzano werd spoedig daarop naar Apulie gezonden om aldaar eene rooversbende uil te roeijen welke het land onveilig maakte. Ilij gaf de voor keur aan list hoven geweld van wapenen hij zocht de vrouw van den rooverhoofdman op zocht haar tc vleijcn, verleidde haar, beloofde peetoom te zullen zijn over haar eerste kind on toen dit aangenomen was, wierp hij zich op als beschermer der familie, hetgeen des te gemak kelijker viel daar men in het Napelsche een onbegrensd vertrouwen in den peetoom stelt. Verbolgens sprak hij er met de vrouw over dat deze haren man moest trachten te bewegen zijn handwerk te verlaten. "ij behoefde zich zei - ven slechts aan de autoriteiten over le leveren dan zoude hij Salzanozijne genade wel welen le verkrijgen. Dit bezwoer hij met de duurste oedm. tie vrouw geloofde hem en overreed ook haren man. Deze ontbond zijne bendeen begaf zich naar Salzano; de peetoom liet den ligtge- loovige i ure.i later doodschieten. Met lof be laden zond don Carrelo hern vervolgens naar Calabrie, waar hij zich gedurende verscheidene jaren daardoor onderscheidde dal hij met de door hem beschermde bandieten den buit deelde en dit zoo onbeschaamd dal hij zich niet ontzag verscheidene geroofde kostbare voorwerpen in I zijne woning openlijk te verloonen. Na de om wenteling van 1848 en de daarop gevolgde re actie steeg hij spoedig in rang cn werd eindelijk generaal onder Frans II. Onbeschaamd en zon der intellectuelen aanleg bleef hij de cynische wreede menscb die hij eens als de makker van den rooverkapilein Fra Diavolo was. Gnoe T_B HIITABniËB Londen 18 .lunij. Te New-Concord nabij Zanesville Noord Ohio in de Verocnigde Sta ten had den I .11 ei een regen van meleuorstee- nen plaats. Heeds zijn '0 zoodanige steenen ge vonden een van welke 103 ponden weegt, lerwijl verscheiden andere 50 ponden of minder wegen. De Great Eastern heeft den 19 dezer des morgens ten 8 ure den togt van Southampton naar New-York aangevangen en stoomde dien avond ten vijf ure Dartmouth ten 7 ure Plymouth voorbij. Men heeft dikwerf gezegd dat wierd het noodzaak de vrouwen in Engeland de wapenen zouden opvatten ter verdediging van het land. Daartoe is werkelijk reeds deeerslestap gedaan. Te Hartlepool wordt op dit oogenblik een korps vrouwelijke vrijwilligers gevormd hetwelk we kelijks in de behandeling der karabijn wordt geoefend door den sergeant instructeur bij de artillerie die daartoe door het gouvernement is aangewezen. De Amerikaansche boxer Heenankeert eerstdaags met 5000 p. st. naar New-York te rug. Sayers heeft gelijke som bekomen. Nu laatstgenoemde als hel ware afstand heelt gedaan van zijn kampioenschap, door toe te laten dat er twee gordels werden vervaardigd zal er waarschijnlijk eerlang weder tusschen twee En- gelsche boxers moeten gestreden worden om le zien wie thans de kampioen van Engeland is. Door de Amerikaansche oorlogstoombool Wtjavdatle is 8 Mei op de hoogte van het l'ijn- hoomen eiland genomen de hark W illiam aan boord hebbende 550 negerslaven. De slavenha ler ia den I i te Keywesl opgehragt de beman ning uil 32 personen bestaande bevondt zich in verzekerde bewaring aan boord van de Wanu- dclle. De Cubasche ambtenaar, met de inkla ring belast bevondt zich bij 3e neming aan boord ter invordering van hel aandeel van den kapitein generaal in het slavengeld. Binnen vier uren zou de geheelc lading behouden op Cuba geland zijn geweest. De negers bevon den zich in deerniswaardige!) toestand schier naakt cnals haringen opelkander gepakt. Vijf tien hunner waren gedurende den overtogt over leden. Een orkaan die op 3 Junij een gedeelte van den N.-Amerikaanschen staat Illinois heeft geteisterd verneemt men hel volgende. De storm duurde slechts 'ü'/s m'nuul ('oc'1 veroor zaakte in dat korte bestek verschrikkelijke ver woestingen. De steden Camanche in lowa en Albany in Illinois werdengeheel vernield, waarbij het mecrendeel der ingezetenen onder de bouw vallen werden bedolven, in eerstgenoemde plaats waren reeds 32 lijken opgegraven, doch de meeste lagen nog onder hel puin. Een spoortrein werd van de baan opgenomen en verbrijzeld. Op de rivier Chippewa werd een houtvlot uit elkander geslagen en 21 personen verloren hnn leven in de golven. Te Albany aan de andere zijde van het water, werden 6 menschen gedood en 40 gekwetst, fn al de sle den op den weg van den Tornado gingen mede vele menscbenlevens verloren. JONGSTE TIJDINGEN. Brieven uit Konstanlinopel melden dat in Albanië bloedige ongeregeldheden hebben plaats gehad. Dedrogman van hel Oostenrijksch consultaal te Scutari is vermoord. De Albanezen weigeren om de belastingen le betalen. De Christenen weigeren om alleen de lasten te dragen. Kerknieuws. Door den kerkeraad der Nedcrd. Hervormde gemeente le Leiden is lot predikant beroepen dr. H. G. Huge, te Koog aan den Zaan, en te Am sterdam ds. Ter Nooy Ajielte Delft. Bevallen van een' iCoou de Hoog welgeboren Vrouwe van den SANTHEUVEL van Andringa dk Keaipenaer. Zierikzee, 17 Junij 1860. Diegene welke iets le vorderen hebben of verschuldigd zijn aan ,1. WILTENBURG Mr. Broodbakker, gelieve daarvan opgaaf of betaling' te doen voor of op 15 Julij a. s. Zierikzee 22 Junij 1860. De,ondergeteokendeDirecteur v. het (iteueeskmidlg Eta blissement X VI HER. KXJItfS nabij 's Gra.venha.ge is voor consulterende Liijvlers te Rot- terdam voortaan te spreken, in het Hotel Hertog van Wellington'' op de Boterslooliederen Dingsdag na 10 ure. Yoor OOGL1JDEK8 en Patiënten met GKltKKKKlREM L,1»<DI1 AAIWS- BOVW is de tijd van 1 tot 3 ure na den mid dag beschikbaar gesteld. Doctor W. HENDRIKS? Oogarts en consulterend Geneesheer van Z. Af. dert Koning. De Notaris J. P. van BORRENDAM zal op Zalurdag den 23 lunij 1860, des middags ten 12 ure aan liet na te melden Weiland publiek presenteren le verknopen staande te Velde in het Weiland genaamd «de Slagweide," gelegen in hel l'oortambachl van 'Zierikzeeaan den Gracblweg hij de Nobelpoort en strekkende tot aan de Ronde Weel. De Notaris Mr. J. J. ERMER1NS, zal ten verzoeke van Mej, A. 11, LARCHER Wed. Al. Iïombouts, op Dingsdag den 26 Junij i860, 'smorgens ten 10 ure ten haren Woonhuize op de Melkmarkt te Zierikzee publiek presenteren te terkoopen EENE PARTIJ bestaande in diverse soorten van LAKEN, LINNEN KATOEN DEK ENS en meer andere Goederen van dien aard eenige gemaakte MANSKLEEDEREN, STOELEN, TAFELS, t KLOK 1 BALANS met 2 zeer groote houten SCHALEN, KOPER-, TIN-, GLAS-en AAR DEWERK en hetgeen meer zal worden te voor schijn gebragt. De Burgemeester der Gemeente Haamstede en Burgh zal ten over slaan van den Grillier van WAGE op Woensdag den 4 Julij I860, 's morgens ten 9 ure, om contant geldin het openhaar presenteren te verkoopen bestaande in eene M AS l' lang circa 60 voelen eene SLOEP, RA, eiken HEKBALKEN, ROND- en WRAKHOUT, enz., le beginnen op de Hofstede van den Heer W. Yts. Brouwershaven, 18 Junij Binnengekomen. Salatiga kapt. H. G. Riesthorst, van Rotterdam naar Soerabaija gesleept binnendoor van Helle voet. 19 dito. Uitgezeild Salatiga, kapt. H. G. Riesthorst, van Rotterdam naar Soerabaija. 'I iW.. PRIJSi3IS3 DBS EITECTE3H AKSTEED AM den 2l Junij I860. Nederland Werkelijke Schuld 2',a petJ dito dito dito dito Amortis. syndic. Rusland bij Hope 1798/1810 dito 1828HK29 bij Stieglitz. 5de Jeen, dito 6de leen. 1855. dito bij Hope. Cert, van as9. Poolsche schatkist oblig. Aand. groote Russ. spoorweg a 2:36 volgefourn. Oostenrijk Weenerbank bij Goll. en Go. dito dito Metalliek dito dito, rente Amsterdam dito, nationale Portugal Buitenlandscli van 1855 dito van 1856 a 1859 Spanje Buiteulandsch Binnenlaudsch Buitenlandsch 3n/0 nu Ecuador Groote stukken Stukken van L 100 5 4 5 2«/a 8 t M «1, 1 76>, 99'Au HAS SS?/» 100' 88 at, 82S til 81'8 219=/, O I Q 27'=/,, 78', 57V, 11=/, 41 V, AT',s 38 Va Middenprijzen van de volgende artikele le Zierikzee van den 2) Junij IH6Ü. De Ned. Mudde. Oude Tarwe 1858 Nieuwe dito 1859 Afwijkende dito Z.-Zomer dito Ordinaire dito Rogge Winter-Gerst Zomer-dito Haver 0,00 11,00 0,00 0,00 0,00 8,00 6,50 6,25 De Ned. Paardeboonen Witte dito Bruine dito Groauwe Kr Groene dito Gele dito Koolzaad Zaai-Lijnzaad ten 4,00 Slag-Lijnzaad 8,00 11,50 12,00 0.00 10,00 0,00 o.oo o,oo 0,00 Marktprijzen der Meekrap teZierikzee van den 21 Junij 1860. Teelt 1859. Twee en een, 1ste kw. blank f 28,50 k 29,00 Twee en een middelbare dito - 27,50 a 28,00 Twee en een, mindere dito - 26,50 a 26,00 Een en een 1ste kw. blank - 28,50 a 29 00 Een en een, middelbare dito - 2^,50 a 28,00 Een en een mindere dito - '26,50 a 26,00 Onberoofde, 1ste kw. blank - 27,50 a *28,50 Onberoofde, middelbare dito - 26,50 a 26,00 Onberoofde, mindere dito - 25,00 a 26,00 Mullen - 0,00 a 0,00 Middelbare dito - 0,00 b. 0,00 AFVAART DER STOOMBOOT 1 Van Zierikzee: Zondag 24, 'smorg. 4 Maandag 25, o' \TH JjkH'k STAD ZIE» I K ZE K. Van Rotterdam: Zondag 24, 's tnorg. 103 4 w Dingsdag 26, 10Va' dienst lusschcn Middelburg en Botterdam- van Middelburg Zaturdag 23, 's morg Zondag 24, Maandag 25, Dingsdag 26, i f'un Rotterdam 6 11 I Zaturdag 23, 'smorg. 10''aure 6 /-ondag 24, 10O, 6 I Maandag 25, 1()V2 5l/a 1 Dingsdag 26, 10!/a De diligence zal van Zierikzee 1 ll2 uur na de afvaar t deï stoomboot van Rotterdam naar Middelburg en van Middel burg naaï Rott. gelijk met de afvaart der stoomboot rijden dienst tusschen Vlissingen en Rotterdam. Van Vlis sin jen des maandags, woensdags en vrijdags 's morg. ten 8 ure Van Rotterdam' des dingsdags donderdags en vaturd. 'smorg ten lO'^ure na aoiikomstvan dcuRijnspoor De diligence zal van Zierikzee l'/j uur na de afvaart der stoomboot van Rotterdam naar Vlïssingen en van Vlissingen naar Rotterdam 1 uur na de afvaar' der stoomboot rijden. Ter Slads-Drukkcrij van de Erven A. de Vos.

Zierikzeesche Courant | 1860 | | pagina 2