50. 1860 WOENSDAG ZATURDAG. ^aturdag 23 Junij. BESTOREN ÏMIMSTIIAUEN Schouwing op de Wegen- BINNENLAND I! MZiMIMRANT A BO NN E M E N T S-P it IJ S. Per drie maanden ƒ2,00. Franco per post 2,25. Inzending der Advert.daagste voren, voor 10 ure 'smorgens. VEB S CHIJN T P RIJS DER ADVERTENT IE N. Gewone I 2'/, cents de regel. Geboorte-, Huwelijks- er, Doodberiglen van 1 6 regels a f behalve helZegelregt. Burgemeester en Wethouders van Zierikzee maken bekend dat erop Woensdagden dl dezer. pene algemeene Schouwing zal plaats hebbenover al de buurtwegen eu voetpaden in deze gemeente en worden de wegpligligcn of gelanden mitsdien aangezochtom iedervoor bel zijne te zorgen dat op den bepaalden dag de wegen, voetpaden sloolen beulen en dui kers in behoorlijken slaat van onderhoud be vonden worden overeenkomstig de bepalingen van het reglement op hel beheer onderhoud en de policie der buurtwe - en voetpaden in deze provincie, goedgekeu u bij koninklijk besluit van den 4 Augustus IS-J8 no. i()6. En opdat niemand hiervan onwetendheid voor wende zal deze worden afgekondigd aange plakt en in de Courant geplaatst. lieiikzeeden 14 Junij i860. B. C. C AU, Voorzitter J. I'. N. KR.'HE lil NS, Secretaris. BEKEN DMAKING. I)e Burgemeester van Zierikzteinaakl be kend dat hel kohier van hel patenlregt dezer gemeente, dienstjaar 18!D/eo 4de kwartaal, op den 15 dezer maand door den heer Commissa ris des konings in deze gemeente executoir ver klaard op heden gesteld wordt in handen van den heer ontvanger der directe helastingenalhier, ten fine van invordering ingevolge de wet. '/.ierikzee den 21 Junij I860. B. C. CAL'. ItlUVST Door Z. M. den koning is aan de kant werkschool te Sluis, ecne som van ƒ100 ten ge schenke gegeven. Alen verneemt dat Al. den koning aan staanden zaturdag voor cenigen lijd naar Wies- baden zal vertrekken. HH. KK. HH. prins en prinses Fiederik der Nederlanden en prinses Marie zijn vrijdag uit En geland in het vaderland teruggekeerd. HH. I(K. HH. zijn van Botterdam per eigen equipage naar hel lustverblijf de Paaizicop den Leidschen straat weg vertrokken. l)e koning der Belgen heeft dezer dagen te Konden een bezoek gebragt aan prins en prinses Frederik der Nederlanden. Men schrijft uil 'sGravenltage van 18 dezer. Gisteren werd bij het kanlongeregt een niet on aardig feil behandeld. Zekere weduwe die reeds 3 jaren van haar echtgenoot gescheiden leefde en ook nimmer bel geluk heeft gehad kindertjes te krijgen werd na den dood van baren echtgenoot aangemaand tot betaling eener schuldvordering van ruim ƒ100, wegens eene geleverde luijermand enz. Die vordering werd door deweduwenatuurlijk ten sterkste ontkend zullende de eischer zijn vermeend regt moeten bewijzen. Uit Harlingen schrijft men van 17 dezer. Gisteren morgen had hier een treurig voorval plaatsKen zeemanvader van een huisgezin met drie kinderen, viel nit de bramzaling van hel schip de Zuiderzee, en bleef onmiddelijk op het dek dood. Wat dit ongeluk nog verzwaart is, dat de weduwe haten eersten man, insge lijks een zeeman door den dood in het water verloor. Als een bewijs hoe onze naburen over ons denken dienc het volgende ontleend aan een in hel buitenland uitgegeven weekblad De Hollander moet jenever drinken zonder dat is geen Hollander denkbaar niet den jenever gaat hand aan hand hel Godverd de gelief koosde uitdrukking vaneen Hollandsch soldaat ook nidonbekend aan de Hollandsche studenten. Dit zal niet anders worden, tenzij er eene ge- heele omkeering plaats grijpe in de Hollandsche opvoeding der jeugd die tot nu toe zoowel hij de ouders als meesters verkeerd is ingerigt." böitenlan d. BITIllCHIlIlIt Keulen, 16 Junij. Volgens de getuigenis vaneen oud diplomaatging het bij de ontmoe tingen der vorsten zeer teruggetrokken toe. Eerst heden middag hadden de ceremoniële be zoeken plaats en waren binnen den tijd lan een uur allen afgeloopen. Keizer Napoleon maakte die na de rij af, in zijn eigen met vier paarden bespannen bofrijtuigmet drie couriers. De residenlien zijn slechts weinige schreden van el kander verwijderd Het eerste kwam de beurt aan de koningen van Beijeren Hannover en Saksen die allen in het Kngelschc hof gelogeerd zijn, daarna aan den koning van Wurtemberg en eindelijk aan den prins regent. Hier bleef de keizer nog het langst en bij deze gelegenheid was het dat eene soort van demonstratie plaats greep. Ken aantal Ie Baden Baden gevestigde Franschen, meestal winkeliers, koks, kappers en bedienden in de logementen bad de voorste rij ingenomen en hief, zoodra hel keizerlijk rijtuig zich in de verte vertoonde een luid gejuich aan, wat tol hiertoe door het publiek uit bescheiden heid vermeden was, zoodal de vorsten diezich in bel openbaar vertoonden zonderonderscheid, eerbiedig maar stilzwijgend begroet waren. Toen nu echter deze Franschen hunne gevoelens op meer luidruchtige wijze aan den dag legde vormde zich onder liet meer beschaafd Duilsch publiek dat nabij de woning van den prins re gent in een sociëteitsgebouw vereenigd was eene soort van oppositie. Toen de keizer namelijk den trap weder afsteeg en in hel rijtuig slapte, wendden de Franschen eene poging aan om hun Vive I' Empereuralgemeen Ie maken maar naardien de prins en de prinses van Pruissen zich in dalzelfde oogenblik voor het venster ver toonden namen de Duitschers de gelegenheid waar om een daverend en herhaald hurrah Ier hunner eere aan te heffen hetwelk den wegrij- denden keizer nog lang achterna klonk. Alen schrijft uit Berlijn van 18 dezer. Uil alles wal men van doorgaans goed ingelichte personen verneemt hebben de onderhandelin gen te Baden lol hiertoe een gewenscht gevolg gehad. Niet slechts heeft keizer Napoleon zoo wel den prins regent als de overige vorsten de vriendschappelijksle en meest vredelievende ver zekeringen gegeven maar ook onder de Duit- sche vorsten onderling moet hel tot meerdere eenstemmigheid ten aanzien der binneulandsche staatkunde zijn gekomen en Pruissen zal denke lijk zoo veel toegeven als zulks met zijne eigene eer overeen is te brengen zonder nogtans hel vrijzinnig beginsel op te offeren zoodat dan ook de vrees dat het te Baden op de omverwerping van bel tegenwoordig Pruissiscbe kabinet zou zijn toegelegd wel niet verwezenlijkt zgl worden. Uit Wcenen scbrijft men: l'indelijk weten wijwaaraan wij ons Ie houden hebben de capitulatie van Palermo is een feit geworden de konins van Napels heeft die bevestigd. De stoutmoedige avonturier, die. bijna alleen op de kust van Sicilië aangeland thans meester van dat eiland is, heeft zijne banier op vreemden bodem geplant is door het volkenregl heenge drongen en het hedcndaagsche Furopa heeft een schouwspel voor oogen hetwelk aan de verhalen van den vroogeren leeftijd of aan de jaarboeken van de laatste tien eeuwen herinnert. Te dier tijde inlusschen bestond er nog weinig zamenhang onder de I uropcsche stalen nu daarentegen zien wij bij de vermeestering van Palermo wettige en inagtigc mogendheden als hel ware als getuigen daarbij tegenwoordig en zelfs in zeker opz gl als bemiddelaars optreden, liet Siciliaansche vraagstuk is in zijnen vorm zoo nieuw dat het mol geenc andere gebeurtenis der talrijke omwentelingen van den nieuweren lijd kan vergeleken worden. Voorshands laat men de zaken haren loop. Afwachten is hel woord in Parijs, zoowel ais in Konden maar daar is één man die niet wachten die man is Garibaldi." r H A Vj li H IJ 8 Pabijs, 18 Junij. Ziehier hoe men met eene zekere vrijmoedigheid de ontmoeting te Baden hier bespreekt. De keizer heeft een diplomatieken veldlogt ge maakt waarin hij geslagen is gew orden óf door de loijauteitóf door de terughouding van den prins regent. Gekomen met het doe! om de schitterendste aanbiedingen te doen aan den prins regent, wel ligt om hem voor te stellen in Duilscbland de roi van Victor Iimnnuel in Italië Ie spelen is de keizer althans daarin verhinderd door de tegenwoordigheid der Duitsche vorsten en de aanbiedingen van den keizer moesten door den prins regent niet ontvankelijk zijn verklaard. Bovendien mistrouwt deze even als zijn bioeder in 1848, een weinig de keizerlijke democratie. Keizer Napoleon moet dus hebben ondergedaan voor zijne eerlijkheid of voor zijne werkeloosheid en, om de uitdrukking van den Times lege- bruiken de zak met kroontjes" heeft den Duil- schen vorst niet verleid. Trouwens de keizer is een weinig te laat ge waarschuwd dal hij Ie liaden de voornaamste van de kleine Duitsche vorsten zou ontmoeten en hij heeft zich uit deze moeijelijke positie weten te redden als een man van vernuft hij heeft ver klaard dat de tegenwoordigheid der Duitsche vorsten hem niet anders dan genoegen kon doen en hij heeft hen op de meest vleijeude wijze ont vangen en die persoonlijke beleefdheid jegens hen betoond welke een deel van zijne kracht uitmaakt. Laat ons dus voorbereid zijn om de weldaden des vredes gedurende eenigen tijd door de half- olficiele bladen te hooren roemen laat ons dus voorbereid ziju op eene reactie in den zin van het beginsel van gezag. Uitstel is geen afstel. Te Turyn wordt de aandacht zeer gaande gehouden door ecne zamenzwering beraamd, naar men verhaalt door Oostenrijk, Napels en een deel der clericalen in Toskane en Sardinië. Dal ook de pauselijke regering aan dat complot deel zou hebben genomen zoo als sommigen verzekeren is niet aan té nemen. Alen beweert, dat deze zam nzwering o, a. den dood beoogde van de meest hooggeplaatste personen hij name van Victor Emanuel zelf. Alhoewel alle deze ge ruchten waarschijnlijk zeer overdreven zijn moet er toch iels van dien aard ontdekt wezen, daar de beschuldigden voorzoo ver zij in Sar dinië wonen, reeds gereglelijk vervolgd worden; eenige der hoogste waardtgheidsbckl ceders der kerk behooren onder hen binnen weinige dagen zal hun proces een aanvang nemen. lirievcnuit Napelsvan 16dezer wederspro ken het berigt der landing van vrijwilligers van Garibaldi in Calabrie. Volgens die brieven zette de Napelsche regering het zenden van verster kingen voort. Het nieuws dat verscheiden gene raals die in Sicilië liet hevel voerden in ongenade gevallen zijn wordt bevestigd. Vier Kngelsche oorlogschepen liggen voor Napels gestationeerd. De gezagvoerders der in beslag genomen schepen eischen eene schadeloosstelling van 26,000 du katen. Berigteu uit Palermo van den 10 dezer meiden datdeaangekondigde ligtingvan krijgs volkden 18 dezer zal plaats hebben en dal do re kruten reeds den 2')sten naar Palermo en Catania moeten worden opgezonden. Tevens zijn paar den en andere benoudigdheden gerequireertl liet dcswegcuitgevaardigdebesluit geeft de nood zakelijkheid om deo oorlog tot vestiging der Italiaansche eenheid met kracht door te zetten als reden van die maatregelen op. Met het gieten van geschut was een begin gemankt duizenden pieken waren onder de bevolking van Palermo uitgedeeld en er was bevel gegeven om de ver sperringen in die stad zorgvuldig in stand te h uilen. De aartsbisschop van Palermo had aan Garribaldi een bezoek gebragt. Terwijl de opstand maatregelen neemt om den aangevangen strijd in 't kracht te kunnen doorzetten ontwikkelt ook de regering al hare hulpmiddelen en krachten. Buiten de blokkade- eskaders organiseert zij een eskader van sloom- transporlschcpenuitsluitend bestemd om de vestingen aan de zuidelijke kust en de militaire etablissementen in de zeeëngte. Men weet dat de linie van defensie der Napolitanen zich steunt op drie hoogst belangrijke zeehavens Alessina, Vgosta en Syracuse en dat de verdedigingswerken aldaar in de laatste tien jaren zeer verbeterd zijn. Volgens de allerlaatste beriglenwas het te Napels en in de provinciën van het vasteland nog steeds rustig. De troepen die, naarde uiterste grens provinciën waren gezondenhadden post geval in de Abruzzen en Calabrië. Beriglen uil Palermo van 14 dezer beves tigen hel gerucht dat de Napelsche kruisers een Amerikaansch clipperschip genomen hebben, dat door eene stoomboot gesleept werd en 90(1 vrijwilligers voor Garribaldi aan boord had' Nader verneemt men, dat de beide schepen met vrijwilligers door verraad nabij hel kanaal van Piombino in handen der Napolitanen geval len zijn. Het Napelsche fregat bad de Kngel sche vlag geheschen en aangeboden de schepen naar Palermo te slepen zoodra nu hel sleep touw was vastgehecht, heesch het fregat de Na pelsche vlag en bragl de beide schepen te Gaëla op. De Sardinische gezant te Napels moei de te ruggave hebben geöischt van de beide schepen alsook de uillevering der passagiers, die van passen voor Malta voorzien waren welke eisch door den heer Elliot is ondersteund. Eenige Napelsche generaals, onder anderen de generaal Lelizia en Lanza moeten door don koning van Napels zijn afgezet en naar Iscltia verbannen. Berigteu uil Boni'; houden in dal Sardinische troepen op de grenzen van Ferrara samenge trokken zijn. La Palrie meldt (latte Palermo gewiglige besluiten zouden genomen zijn. Garibaldi, ver nomen hebbende dat de onderhandelingen lot aankoop van tien groote stoomschepen in Ame rika gelukt waren zou besloten hebben om nu hij over zulke maglige maritime middelen te be schikken heefteene landing in de nabijheid van Napels te doen. Dit plan vervolgt het blad biedt den opstand het voordeel aan van gebruik te maken van de geestdrift in geheel Italië door de zegepralen van Garibaldi en zijne vrijwilligers

Zierikzeesche Courant | 1860 | | pagina 1