,Vn4S. Zaturdag 16 Juiiij, WOENSDAG ZATURDAG. BESTUREN MIISTRATIBN Schouwing op de Wegen. Oproeping. Oproeping. NIEUWSTIJDINGEN IERIKZEEStMOlIRANT A BONN E MENTS-PR1JS. Per drie maanden f 2,00. Franco per post f 2,25. Inzending der Advert, daags te voren, voor 10 ure 'smorgens. VERSCHIJNT: P RIJS DER ADVERTENT IE N. Gewone 12'/, cents de regel. Geboorte-, Huwelijks- er. Doodberiglen ran 16 regels a f 1 behalve het7.egclregt. 104'/, >01 fin 100 Va bS'/ft 81 60»/„ 80 2I81', 49»/, 26»/,, 72'».,, 42 47-/s 46'/, 37»/,, 10»/, Loting: voor de Schutterij. PUBLICATIE. BORGBMEESTER en WETHOUDERS der Gemeente ZierikzeemakeD bij deze aan de belanghebbenden bekend dat de alphabetische naamlijsten van de ingeschrevenen voor de Schutterij ter inzage van een iegcnlijk zullen liggen op het Raadhuis dezer gemeente, van maandag den elfden tot maan-lag den 18 Junij e. k.ten einde een ieder in staat zoude zijn, om, ingeval hem eenige personen of omstandig heden mogten bekend zijn die op dezelve nog zouden be boeren te worden aangeteekend of daarvan moeteu worden weggelaten zulks aan het Bestuur kennelijk te maken. Dat de loting voor de Schutterij tusschen de ingeschrevenen van dezen jare, klasse 1860, zal plaats hebben ouder toezigt eener commissie uit het Bestuur ten Raadhuize dezer Ge meen'e, op Zaturdag den 23 Junij i860, des voormiddags ten 12 ure precies wordende, de belanghebbenden bij deze gelast, zicb ter plaatse en op dato voormeld te laten vinden ten einde aldaar voor de dienst der Schutterij te loten of zulks door behoorlijke bij de gedachte commissie bekende gemagtigden te laten doen, zullende voor hen die persoonlijk afwezend mogten blijven en zich niet op vorenstaande wijze hebben doen vertegenwoordigen, door één der leden van de commissie worden getrokken. Dat dadelijk na den afloop der loting, op voorschreven wijzeeene naloting zal plaats hebben ten behoeve van diegenen welke tot de loting verpligt zijnde, buiten hun toedoen niet onder dezelve mogten zijn begrepen geworden alsmede ten behoeve dergeuenwelke, ofschoon in andere gemeenten reeds geloot hebbende, sedert de laatstvoorgaande inschrijving, in de gemeenten zijn komen inwonen, en der vreemdelingen welke sed°rt die inschrijving in de termen zijn gevallen om als ingezetenen te worden aangemerkt. I'.n dat eindelijk de belanghebbende personen bij de loting de gelegenheid zal worden opengesteld om de redenen van vrijstelling, waarop sommigen aanspraak zouden mogen ma ken ter kennisse van de genoemde commissie te brengen met aanduiding van h« t artikel der wet en het onderdeel van dien waarop zij hunne reclame hebben gegrond. En opdat niemand hiervan eenige onwetendheid zouden kunnen voorwenden zal deze worden afgekondigd en aange plakt, waar zulks te doen binnen deze gemeente gebruikelijk is. Gedaan teZierikzee, den 7 Junij 1866. B. C. CAU, Burgemeester. J. P. N. ERMERINS, Secretaris. BEKENDMAKING. Burgemeester en Wethouders van Zierikzee maken bekend dal Hll. Commissarissen belast mei bet toezigt over de Armenschool in deze ge- meente eene zitting zullen houden in de Regen ten-kamer van het Hervormd Diaconic-Armbe- sluurinhet liefdadig Armen-Gesliclil ten einde aldaar de aanzoeken te ontvangen en te beoor- deelen van ouders of voogden die verlangen inogten hunne kinderen op die school te zien toe gelaten en wel op donderdag den 21 dezer des avonds van 7 lol 8 ure. belanghebbenden worden mitsdien uilgenoo- digd, om zich ten bepaalden lijdein bet Armen- Geslicht tol voorzegd doel aan te melden daar buitendien geene toelating op de Armenschool zal kunnen plaats hebben. Zierikzee, den 12 Junij 1860. B. C. C.\U Voorzitter. J. P. N. ERMERINS Secretaris. PUBLICAT1 E. Burgemeester en Wethouders van Zierikzee. Gelet op hel Koninklijk besluit van den I Augus tus 1831, no. 72, houdende bepaling dal de of godsdienstige vieriDg der overwinning bij Waterloo, op den derden zondag der maand Junij van ieder jaar zal plaats hebben. Herinneren bij deze de ingezetenen aan de plegtige viering van Zondag den 17 dezer maand, met uitnoodiging om dien dag in eerbiedige stilte door te brengen, zullende op denzplven alle herbergen en koffijhuizen moeten gesloten blij ven en geene openbare vermakelijkheden mogen plaats hebben ten einde dien dag in betamende afzondering aan godsdienstige overdenkingen en dankbare berinneringen toe te wijden En opdat niemand hiervan onwelend zij zal deze worden afgekondigd aangeplakt en in de courant geplaatst. Gedaan ten Raadhuize van Zierikzeeden 13 Junij 1880. B. C. CAU Voorzitter. 1. P. N. ERMERINSSecretaris. Burgemeester en Wethouders van Zierikzee t maken bekend dat erop Woensdag den 11 dezer, eene alReineene Schouwing zal plaats hebben, over al de buurtwegen en voetpaden in deze gemeente cn worden de wegpligiigen of gelanden mitsdien aangezochtom ieder voor het zijne te zorgen dal op den bepaalden dag de wegen, voetpaden slooten heulen en dui kers in behoorlijken staat van onderhoud be vonden worden overeenkomstig de bepalingen van het reglement op het beheer onderhoud en de policie der buurtwegen en voetpaden in deze provincie, goedgekeurd bij koninklijk besluit van den 4 Augustus 1838 no. 106. En opdat niemand hiervan onwetendheid voor wende zal deze worden afgekondigd aange plakt en in de Courant geplaatst. Zierikzee den 13 .lunij i860. B. C. CAU, Voorzitter JI\ NE R ;\1 E BINS, Secretaris Burgemeester en Wetuouoers van Zierikzee roepen op de geburen en in het algemeen een ieder die daarbij belang hebben mogl.omop woensdag den 21) dezer maand des middags in hunne vergaderkamer (ou raadhuize te verschij nen, ten einde de bezwaren aan te hooren welke mogten worden ingebragt tegen hel verzoek van MAARTEN van den HOUTEN Lz. om in zijne woning op de Lammermarkt wijk B no. 265 alhier, een bak-oven oor eigen gebruik daar- lestellen. Zierikzee den I 4 Junij 1860. B.C. CAU, Voorzitter. J. P. N. ERMERINS, Secretaris. Burgemeester en Wethouders van Zierikzee roepen bij deze op de geburtn en verder alle be langhebbenden om op Woensdag den 20 dezer des middagste vei schijnen op het Raadhuis in hunne vergaderzaalalwaar de bezwaren zullen worden aangehoord die tegen bel verzoek van AORlAAN van LIER omin bet woonhuis wijk B. no. 113, in de Verre Nieuwslraal alhier een schoorsteen ten dienste eener Smederij te plaatsen mogten worden ingebragt. Zierikzee den 15 Junij i860. B.C. CaU Voorzitter. J. P. N. ERMERINS, Secretaris. AFKONDIGING. Burgemeester en Wethouders van Zierikzee maken bekend dal hel kohier der hoofdelijke belasting van deze gemeente over bet loopende dienstjaardoor heeren Gedeputeerde Staten goedgekeurd op heden verzonden wordt aan den Gemeenle-OnUanger ten fine van invor dering ingevolge de wet. Zierikzee den 15 Junij I860. B. C. CAU, Voorzitter. S. P. N. ERMERINS, Secretaris. BINNENLAND In de navolgende hoofilkiesdistricten waar de opening der stembussen voor de ver kiezing van leden der tweede kamer van de sla- ten-generaal heeft plaals gehad was de uilslag Te Middelburg is herkozen de heer nir. I). van Eek, en te Goes de heer van Diggelen. Te Groningen is herkozen de heeren tnr. li. Wichers te Leeuwarden, mr. J. Dirks. (e De venter, mr. J. R. Thorbccke Ie Nijmegen jhr. G E. G- C. K. Dommer van Poldersveldt te Utrecht, mr. E. van Voorlhuysen te Hoorn, mr. P. M. Tulein Nol'benius Ie Amsterdam, mr. C. van lleukelommr. .1. Heemskerk en S. Cool te Leyden jhr. mr. li. J. Schimmelpen- ninck te Gouda, jlir. rnr. W. M.de Brouw te 's Gravenhage, jhr. mr. W. T. Gevers Dey noot (e Breda, mr. C. W. Domen te Maas tricht, mr. E. van Wintershoven te Arnhem, mr. W. baron van Lynden Ie Amersfoort de heer J. K. baron van Gollslein te's Hertogen- boschde beer dr. I. H. H. de Poorter te Til burg de heer mr. C. C. A. lieens te Zutphen de heer mr. P. P. van ISossete Almelo, dr. W. R. baron van Ho6vell te Sleenwijk jhr. C. M. Storm van 's Gravesande Ie Assen de heer mr. L. graaf van Heiden Reineslniu Ie Sneek de heer mr. S Wybenga te Appin- gadam dr. R. WeslerhoCT Eindhoven de heer tnr. J. II. Bols te Boxmeer de beer H, C. F. Kerslens. Ie Dokkuiu de heer M. Kingston Hz. Voorts moei er herstemming plaals hebben te Delft tusschen de heeren C. Hoekwater en jhr. mr. H. G. C. L. Jansens te Rotterdam tusscheu de heeren mr. N. Olivier en I. D, Fransen van de Putte te Dordrecht lusschen de heeren mr. J. I). van der Poel en mr. P. Blussé van Oud Alblas; te Gorinchom lussc ien de heeren Kortewegenjhr.mr. P.J. Elout vanSoelerwoude. Uit Hulst schrijft men: De dagen van 5 6 en 7 Junij waren voor deze stad hoogst belang rijk cn zullen voorzeker lang in aangename herinnering blijven. Waren de beide eerste dagen gewijd aan de belangen van landbouw en veeteelt, de hoofdbronnen van der Zeeuwen bestaan de algemeene vergadering der Zeeuwscbe Maatschappij van landbouw en vee teelt is, even als de daarop gevolgde tentoon stelling ingevolge het programma dan ook ge regeld en ordelijk afgeloopen terwijl deze be langwekkende feestelijkheid op den 6 dezer met een eschillereude illuminatie is besloten geworden. Niet weinig is dit landbouw kundig feest verhoogd geworden door de tegenwoordigheid van z. exc. den heer commissaris des konings in dit gewest, die, op den 6 dezer's namiddags ten I uur, langs Walsoorden alhier aangekomen de ten toonstelling bezocht en deelgenomen heeft aan den feestmaaltijd. Z. H. Ed. geslr. was bij den beer burgemeester gelogeerd en is den volgen den dag des middags over Neuzen naar Mid delburg teruggekeerd. Uil het dezer dagen uitgegeven zesde ver slag van de te Sluis gevestigde kantwerkschool onder de bescherming van H. M. de koningin, loopende over bet verleden jaar blijkt dal de school is bezocht geworden door omstreeks 100 leerlingen, die te zamen 2430 ellen kant ver vaardigden welke met inbegrip der gewerkte kanten kragen mouwen, enz. eene som van 2050 opbraglen. Daarenboven is aan de inrig- ting eene bewaar- cn naaischool verbonden en ontvangen de leerlingen kosteloos schoolon derwijs. Een nieuw lucbtig en ruim gebouw zal wel dra voltooid zijn. II. M. de koningin gaf aan de instelling f 300eu lol stichting der bewaar school die in verband staat met de volksschool, werd door bet hoofdbestuur der maatschappij tol Nut van 'l Algemeenle Amsterdam /"700 ver leend. Men meldt uil Leyden van 11 dezer. Gisteren hebben de akademiefeestcn een aan vang genomen, en sedert prijkt onze gemeente in vollen feestdosch. Met bet inhalen der oud-studenten gisteren middag werd hel feest geopend. Zulks bragt reeds dadelijk een talrijke menigte op de been. Van Zomerzorg werden de oud-studenlcn door onderscheidene collegien uit het sludenlenkorps in statigen optogl afgehaald en eerst naar de akademie, daarop naar de sociteil Minerva ge leid. In de gehoorzaal van het akademic- gc-bouw werden de reünisten verwelkomd door den heer B. M. Vlielamler Hein student in do I veglen, wiens toespraak door prof. Fruin, van Utrecht, beantwoord werd. In de sociteil Mi- nerva riep de heer l. A. Buyskes de oud-studen- ten liet welkom toe, in wier naam de heer mr. J. L, de Koningvan Amsterdam antwoordde. Des namiddags vereenigden de oud-studeuten 1 van 1830 tot 1811) zich in de gehoorzaal aan oen feestmaal, terwijl een muziekale uilvoering in do sociëteit Minerva door bet muzijkkorps van liet regemenl rijdende artillerie den eersten feestdag besloot. Een particulier schrijven uit den Botnme- lerwaard meldt ,dal nieltegenslaandeden laatsten bevigen orkaan de vrucktboomen aldaar niet zoo veel geleden hebben als men wel wilde doen voorkomen de vruchten zijn zelfs nog te over vloedig. Ook de aardappelen mogen eeno ver- l traging van een paar weken ondergaan doch I hel gewas zal daarom niets te minder zijn. Dit ter geruststelling van reeds door eigenbelang maar al le spoedig uitgestrooide geruchten van volslagen misgewas. In bel land van Heusden rekent men bin nen veertien dagen eeu aanvang te kunnen ma- ken met bel rooijen der vroege aardappelen. Hoe wel ongelijk te voorschijn gekomen staan zij goed te velde. BUIT EN LAN D. DUITICHLAND Keulen, M) Junij. De werkzaamheid «a.i het bekende Guslaaf Idolf Vcrein neemt van jaar tol jaar in Duitschland aanmerkelijk toe-. Deonder- steuning welke in het vo-ige jaar aan hulpbe hoevende I'iotestanlsche gemeenten werd ver leend, heeft niet minder dan 16D,500 tbalcrs be dragen. Over hel geheel zijn sedert het jaar 1843 c a. twee millioen guldens bijeengebragt en lol dat doel aangewend. Te Coblenz is de aanvoer van kersen ter markt zoo groot dal zij tegen I sgr. cis.) per pond worden verkocht. frankrijk Parijs 12 Junij. In het Jonrha' des Debuts leest n>en heden morgen «De llaliaanschc dagbladen berigten eiken morgen op nieuw bet vertrekken van vrijwilligers Gisteren waren het hoofdbeambten van liet bestnur der Sardini- sche lelegraaöinien die zich bij Garibaldi gaan voegen beden zijn het officieren van het leger. Eenvoudige vrijwilligers, officieren, ambtenaren, iedereen sciieepl zich in, in de haven van Genua zelf. Vruchteloos tracht men zich te verklaren hoe al de vaartuigen die versterkingen en am munitie overbrengen aan den Siciliaanschen op stand, aandc Napohlaansche kruisersontsnappen. Men schrijft uil Genua van 9 dezer. Niet minder dan vijf slooinbooten en drie zeilschepen werden vereischl om de vrijwilligers op te nemen, die in deu afgeloopen nacht van hier naar Sicilië

Zierikzeesche Courant | 1860 | | pagina 1