ADVERTENTIES ZEETIJDINGEN espeditie van Garibahli mol vreugde of misnoegen zoude zien. Doch zoo men in twijfel verkeert omtrent de wezenlijke wensohen op de Tuilerien dan is van het Palais Royal juist hel tegendeel te zeggen. Vele personen die het vertrouwen van prins AVipotam bezitten, wijzen Rome aan als de toekomstige hoofdstad van het groote Italiaan- selte koningrijk van Victor Emanuel. Ken mannelijke Hippopotamus is alhier geboren in de menageiie van het museum van natuuilijke historie deze is de derde welke in deze inrigtieg is ter wereld gekomen. Men weet dat de vrouwelijke Hippopotamus toen zij voor het eerst baarde, haar jong niet had ge zoogd waaraan zij eene wonde loebragt.die zijn dood ten gevolge heeft gehad. Toen zij vooi de tweede keer een jong wierp, hetgeen in Julij II. heeft plaats gehad, scheen alles zoogoed mogelijk te gaan. De moeder zoogde haar jong en li"t hel op haar rug of hals rusten even als de zoogdieren die iu het water leven. Maar op zekeren nacht werd zij plotseling toornig en doorslak met eene slagtand de borst van den jongen Hippopotamus die men dood uil het bassin haalde waarin hij zich bevond. Deze keer zijn alio voorzorgen genomen om den kleine van zijne geboorteaf, die in het water heeft plaats gehad aan de aanvallen van zijne moeder te onttrekken. Men heeft hem eene koe tot voedster gegeven cn men koestert alle hoop, dat men dit zeldzame amphibie zal kunnen be houden en in de menagerie zien opgroeijen. lieriglen uit Napels van 30 Mei melden dat volgens het rapport van een aldaar aange komen Ooslcnrijksch stoomschip Garibaldi den 27 Mei doorde Porto Termini Palermo was bin nengerukt. De bevolking was tegen het wettig ge- zagopgeslaan. Des anderen daags hadden de troe pen de opstandelingen aangevallen maar waren teruggedreven. De kazerne San Ciancomo was in genomen. Garibiildiheeft in hel Cassino Vecchiozijn intrek genomen. Verscheidene huizen in de Toledoslraal zijn afgebrand. Het volk had eene lires geopend in de buizen welke het paleis en hel hotel der financien omringen. Dcstaatkun- dige gevangenen zijn in vrijheid gesteld. Het artillerie-park is in handen der opstandelingen gevallen. De generaal Salzano is gevangen ge nomen. lierigten uit Napels van 31 Mei melden dat de opgestane bevolking van Palermo op den 27sten bevorens de poorten voor eene kolonne Garibaldisten onder bevel van den baron Stocko had geopend. Den volgenden dag trok Garibaldi de stad binnen te midden van het inmiddels aan gevangen bombardement hij nam het konink lijk paleis, dat vervolgens door hel volk werd vernield slak den brand in de kazernen, over viel den generaal Salzano en dreigde bij het voortduren v an het bombardementmet liet fu silleren van de voornaamste gevangenen, Ein- delijk bood generaal Lama aan de stad le ont ruimen welk voorstel werd aangenomen. Men meldt uit Napels van 2dezer. De eerste wapenstilstand tusschen de koninklijke troepen en die van Garibaldi gesloten werd nog in acht genomen hij zal zondag op den middag eindigen. (Urgentie is in opstand ge komen. Volgens berigt uit Napels is een prijs van 30,0110 dukaten uitgeloofd voor hem die Gari baldi levend of dood aan de Napolilaansche rege ring overlevert. Naar men zegt heeft de regering van Napels de tusschenkomst der zeemogendheden ingeroepen en verlangt zij dat de integriteit van het koningrijk der beide Sicilien gewaarborgd worde. De Sardinische regering heeft daartegen reeds, althans voor zoo ver de interventie betreft, geprotesteerd. Menschrijft uit Turijn van 3l Mei. Uit eene zekere bron heeft men de volgende tijdingen uil Sicilië Garibaldi heeft den 27 Mei des morgens ten vier ure, Palermo aan de zuidzijde aangetast. Het gevecht was allerhevigst. Ten tien ure was het gebeele stads gedeelte ten zuiden derToledo- slraat in de handen des volks. Toen is een ver schrikkelijk bombardement dier stad door de koninklijke troepen die de forten bezet hielden en door de in de haven liggende v loot begonnen. Naardien hel volk voortdurend wederstand bood trokken de troepen in het koninklijk paleis, hel gebouw der finanlien en het kasteel terug. Van tien tot twaalf ure had er eene soort van wapen schorsing plaats waarna het gevecht met nog grooler woede hervat werd. Het koninklijk pa leis is door het volk overrompeld en des avonds in brand gestoken. Al de overige steden van Sicilië zijn onder de kreten Leve Italië Leve Victor Emanuel in opstand gekomen. Men schrijft uil Turijn van 1 dezer. Over Florence ontvangen wij heden brieven uit Napels van den 28 Mei des avonds. In laaistgemelde stad had eene groote manifestatie plaats gehad waarhij de kreten van Leve EmanuelLeve Gari baldi gehoord werden. Op Sicilië hadden vele inhechtenisnemingen plaats. Uil Genua werd het sneuvelen van Bixio tegengesproken cn ge zegd dat hij bezig was een dagboek der krijgs- operalien tot den 26 Mei le schrijven. La Patrie bevat eene depêche uil Napels waarin wordt bevestigd dat de generaal Lanzaen Garibaldi een wapenstilstand hebben gesloten. Men is overeengekomen dal de Napolilaansche troepen, 25,01)0 man sterk, Palermo met krijgseer zullen ontruimen en zich met hun materieel aan boord der oorlogschepen zullen begeven In een schrijven uil Genua meldt men dat de kolonel Zambianchi gearresteerd en naar Turijn overgehragl is. Te Genua en in andere sleden zijn verscheidene Jezuiten in hechtenis genomen. Het bevestigt zich dal Bixio en Pilo gedood zijn. In den strijd met de Napelsche troepen zijn de kolonel Serlori en de zoon van Garibaldi gekwetst. Men schrijft uit Rome van 20 Mei. Het regeringsblad berigt dal het lijk van Orsini die in de jongste ontmoeting tusschen de pauselijke gendarmes co de op Romeinsch gebied inge drongen opstandelingen gedood is belangrijke papieren gevonden zijn. Daaronder bevindt zich een brief van den burgemeester van Manci- ano in Toskanewaarbij van den kolonel Zambiancln eene quitantie gevraagd wordt voor en ten behoeve zijner soldaten gedane uitgaven, ten einde genoemde gemeente van het gouverne ment behoorlijke terugbetaling daarvan zou kunnen erlangen. Brieven uil Rome melden, dat de gene raal Lamoriciére niet meer dat vertrouwen bezit hetwelk hem aanvankelijk le beurt viel. Hij zelf moet niet ingenomen zijn met den geest van de nieuwe pauselijke troepen die zoo als men weet uit een mengelmoes van alle natiën be staan. Men verzekert dat de pauselijke troepen onder de bevelen van den kolonel de Pimodan te Toscanella bij de Toskaansche grenzen ver zameld zijn en dal eene botsing met de benden der opstandelingen onvermijdelijk scheen. Welke henden Zijn het die van Zambianchiedorstend naar wraak wegens de jongste overrompeling Zijn het de Sardinische voorposten Wij zullen er weldra meer van weten. o b o o t-b bizziaaiii Londen I Junij. Om zich eenig denkbeeld van het druk verkeer in deze hoofdstad te vor men kan o. a. dienen hoe uit een door den hoofdcommissaris van policie der City op last van den alderman C»6lt( ingesteld onderzoek ge bleken is dal dagelijks ruim 700,000 menschen binnen de City komen waarvan een vierde alleen des nachts. De strijd tusschen de boxers Sayers en Heenan is eergisteren geheel vereffend door hel, ingevolge vroeger gemaakte overeenkomst aan die bride kampvechters overhandigen van een zilveren gordel, als bewijs van erkenning hunner dappe' heid en kracht. Dit vredesfeest werd in bet Alhambra paleis in Leicester-square gevierd en aan toespraken in gezwollen stijl ontbrak het daarbij niet. Onder anderen stelde zekere heer Caldwell de beide helden aan de ver gadering voor als de twee dapperste mannen welke sedert den lijd van Wellington en Napoleon de wereld tot roem verstrekt hebben," terwijl de redacteur van hel boxers tijdschrift Bell Life een aan Heenan gerigt adres en die van liet te New-Vork verschijnend tijdschrift Spirilh of the Times een aan Sayers gerigt adres voorlas. Reeds zijn 150 schipbreuken, doorden vreeselijken orkaan van II. maandag veroor zaakt hekend. Te Limmerick zijn II. dingsdag nacht vijf personen, moeder en vier kinderen gestikt, ten gevolge van het inademen van gazlucht die uit eenedoor den kelder loopende buis was ontsnapt de man des morgens vroeg thuis komende en op zijn kloppen aan den kelder geen antwoord krijgende, brak de deur open en vond zijne familie dood te bed liggen. In weerwil van de in Ierland uitgevaar digde proclamatie tegen het werven van volk voor het pauselijke leger, vertrekken toch dage lijks troepjes van 15 tot 20 man naar Liverpool om van daar naar Italië le worden overgevoerd. Onder de hier bedoelde personen bevinden zich vele policie-agenten die zoo zij zeggen door hunne karige bezoldiging tol dezen stap worden gedreven. Men schrijft uit Hong-Kong van 14 April. Sedert hel vertrek der laatste mail is de politieke gezigtseinder nog veel duislerer geworden en de berigten welke wij thans moeten mededeelen zijn alles behalve gunstig. Men weet nu dat zoowel de Frauschen als de Engelschen een ultimatum aan het kabinet van Pekin gezonden hebben welks voorwaarden zoo mild waren als de om standigheden slechts eenigzins toelieten. Het antwoord moest den 9 dezer gegeven worden en vrij algemeen zeide men dat tol hel geven van een vredelievend antwoord besloten was in welke meeuing men nog versterkt werd op het vernemen dal de Franscbeu de aanzienlijke som van ongeveer 2 millioen dollars van de autori teiten le Canton ontvangen hadden. De Fran- sche enEngelsche militaire bevelhebbers begaven zich naar Sanghai, om het antwoord der Cbi- nesche regering af te wachten. Bij de ontvangst daarvan spoedde de eerstgenoemde zich naar Hong-Kong terug het antwoord was terug stoolend en vijandelijk en veel meer dan eene bloole weigering. De laatste hoop opeene vreed zame ontknooping was vervlogen. De voortgangen der opstandelingen blijven zeer onrustwekkend en de tegenwoordigheid der geallieerde krijgsmagt aan de monden der Pciho kan niet anders dan eene aanmoediging voor hen zijn. De gewiglige stad Hangchowaan het zuidelijk uiteinde van het Groot-Kanaal en het middelpunt der zijde-districten werd onlangs door eene bende stroopers ingenomen rnaar die den 25 Maart dooreen zamenloop van omstan digheden weder buitengedreven werden. Nog- than omsingelen zij de stad nog in groot aantal en hebben verschillendeandere belangrijke plaat sen bemagtigd. De tijding der inneming van ge noemde stad maakte le Sanghai zulk een diepen indruk dat de inwoners hunne tilbare have in pakten en de stad bij duizenden verlieten. Wel werden de gemoederen door hetberigl der herne ming en door de verzekering dat men op de be scherming der geallieerden rekenen koneeniger- mate gerust gesteld maar de handel staal geheel stil. Eogelsche marinierszijn aan wal gekomen om de buitenlandsche vestiging te beschermen. Latere berigten uit Canton houden in dat de roovers hunne overwinningen op de wesiri- vier voortzetten. Zij hebben Takhing ingeno men en Seuhingomslngeld terwijl men duchtte dat zij eerlang Nigchow zouden bemagtigen. Aan de Monde wordt den 14 April uil Hong- Kong gemeld dat de berigten uit Cochin-China allertreurigst luiden. Met uitzondering van Saigun en de omstreken dier stad waar Fran- sche bezetting ligt, worden de Christenen in het geheele rijk op hel gruwzaamst vervolgd. Turo is geheel opgegeven. De Anamatische Christe nen worden vermoord, gemarteld of verbannen. Binnen den tijd van tien maanden stierven meer dan vijftien inlandsche priesters den marteldood. De koning schijnt uil haat tegen de Franschen en Spanjaarden alle Christenen le willen uit- roeijen wantzegt hij in een onlangs uitge vaardigd edict als er geene Christenen meer zijn zullen deFranschen niets meer bij ons te zoeken hebben. Volgens diezelfde berigten heerschte in de provinciën groote hongersnood. Bij dag op den trap van den tempel waarin de Engelsche consul-generaal te Jedo is gehuisvest, is een zijner bedienden, een Ja- pansche schipbreukeling, die door zijn langdurig verblijf buiten Japan de Engelsche taal volkomen maglig was en daarom door den heer Alcock tevens als tolk gebruikt werd vermoord. Deze Engelsche consul-generaal heefi lot voldoening geëischtdal twee booge JapaDscbe ambtenaren het lijk van den vcrslageue naar de begraafplaats zouden volgen waaraan van de Japansche zijde is voldaan. De vermoorde moet door zijn in solent gedrag tegen Japansche autoriteiten bij gelegenheid van receplien aanleiding hebben gegeven tot den aanslag. Uit de laatste volkstelling in China blijkt dat dit rijk 540 millioen inwoners heeft. De pro vincie Pe-Tschi-Li waarvan Peking de hoofd stad is, bevat meer dan 40 millioen en de pro vincie Kiang Sou, hoofdplaats van Nanking 55 millioeu ingezetenen. Een deficit in het postkantoor le New-York bedragende 150,000 doll,, is den 17 Mei aan hel licht gekomen. De directenr is gevlugt. Uit verschillende gewesten van Engelsch Noord-Aroerika met name uit Nieuw Bruns- wijk Nieuw Schotland en Kaap Bretonzijn treurige berigten wegens uitgestrekte boschbran- den in de eerste helft der maand Mei ontvangen. Verscheiden streken van tusschen 15 en 20 mij len in uitgestrektheid die het schoonste timmer hout opleverden, zijn geheel de prooi der vlam men geworden. De asch werd door den wind zoo sterk voortgedreven dat zij de stad Hallifax op ongeveer 21) mijlen afslands van een dezer tooneelen der verwoesting gelegen, als eeno sneeuwvlaag overdekte. JONGSTE TIJDINGEN. Türijn, 4 Junij. Volgens berigten uit Napels van gisteren avond zou de koning geweigerd hebben de voorwaarden der capitulatie van Pa lermo goed te keuren. De vijandelijkheden zoudeu dientengevolge gisteren middag weêr beginnen. De stad Palermo is gebarikadèerd. Een gedeelte der koninklijke troepen is omsin geld door de insurgenten. Een Napolilaanschge neraal zou naar de zijde der opstandelingen zijn overgegaan. Voorspoedig bevallen van een' /.oon N. M. KNAAP - Ochtman. Zierikzee, 5 Junij i860. Algemeene kennisgeving Zierikzee, 2 Junij Uitgezeild Alma, kapt. H. Bowbijes naar New-Castle. Mathilda Eliza beth, kapt. J. Harvijs naar Shields. Brouwershaven '2 Junij Binnengekomen. Ogirkapt. B. Pehrsensan Drammen naar Dordrecht. 3 dito. sl. hl. Rhone, kapt. W. J. Wilkens, vao Palermo, Eluisa. kapt. R. di Gennoravan Malaga, Marie Victoria kapt. W. Lerin, van Nantes met gebroken roer heeft op den Ooster aan den grond gezeten, G cv alia kapt. G. S. Brolinson van Callao allen naar Rotterdam. 4 dito. Uitgezeild: Remenbrance kapt. A. Greeth van Ilott. naar New-Castle. ïbuzrb der betectew te üotstbb» a3h den 4 Junij 1860. Nederland Werkelijke Scliuld 2'/a pet., dito dito 8 dito dito 4 Amortis. syndic. 3 '/a Rusland bij Hope 1708/1816 5 dito 1828/1829 5 bij Stieglitz. 5de leen. 5 dito 6de leen. 1855. 5 dito 4 bij Hope. 4 Cert, van ass. 6 Poolsche schatkist objig. 4 Aand. groote Russ. spoorweg a 236 volgefourn. Oostenrijk Weenerbank bij Goll. en Co. B dito dito 4 Metalliek 5 dito 2'/s dito rente Amsterdam 5 dito, nationale 5 Portugal Buitenlandsch van 1853 3 dito van tS56 a 1859 3 Spanje Buitenlandsch Binnenlandsch 3 Buitenlandsch 3°/q nu 13/4 Ecuador Groote stukken 1 Stukken van L 100 1 76'/2 99 1043/ 102',, 89<V t003/g 805/h 6° V-2 793/4 214 bj 48",|fl 263/lfi 713/i 55>3/16 433/4 42!Vifl 463/4 W3U 36 Vo ROTTERDAM, 4 Junij. TARWE. Nieuwe Zeeuws. Vlaamsch en Overmaa sche was de aanvoer niet groot, en terwijl de beste soorten goed te verkoopen waren gingen de mindere kwaliteiten tot vorige prijzen traag van de hand. goede en puike f9 af 9,50 mindere f 7,23 a f 8,75 jarige f 10,23 af 11- ROGGE Zeeuws Vlaams en Overmaasche f 7,80 a f 8,20 GEKST, winter f6 a f 6 50. zomer f 3,80 a f 6,50; HAVEll korte f 4,20 :raf 5,20 dito lange f 3 a f 4 ERW- TENf9,73 a f 10,25 groote dito f 9,25 af 10. PAARDEN- BOONEN, f 6,50 a f 7,50. AFVAART STAD ZI E B I K ZE Ec fan "Rotterdam Donderdag 7, 's morg. Zaturdag 9, 8V2 U 9»/a DEB STOOMBOOT Van Zierikzee: Woensdag 6, 's midd. 1 Vrijdag 8, 's morg. 41/.2 dienst tusschen Middelburg en Rotterdam. van Middelburg Pan Rotterdam Donderdag 7, 's morg 6 ure I Woensdag 6, 's morg. 93/4ure Vrijdag 8, 6 Vrijdag 8, 10'/* Zaturdag 9, 6 Zaturdag 9, 10 Zondag 10, 6 I Zoudag 10. 10'/., De diligence zal van Zierikzee t'/j uur na de sfvaart dei stoomboot van Rotterdam naar Middelburg en van Middel burg naai Rott. gelijk met de afvaart der stoomboot rijden dienst tusschen Ylissingen en Rotterdam. Van Vlissingen des maandags, woensdags en vrijdags 's morg. ten 8 ure Van Rotterdam- des dingsdags donderdags en zaturd. 'smorgten lO'^ure na aankomstyan denRijnspoor 38S| De diligence zal van Zierikzee l'/3 uur na de afvaart der stoomboot van Rotterdam naar Vlissingen en van Vlissingen naar Rotterdam 1 uur na de afvaar! der stoomboot rijden. Ter Stads-Drukkerij van de Erven A. de Vos.

Zierikzeesche Courant | 1860 | | pagina 2