ADYEMTIEN DE ZEEUWSCHE DUINVREUGD ZEETMUiMEN VERVOER-llIDDELE^ leger tusschen zulke talrijke scharen van opge stanc inwoners brengen, dal dil leger, welks ge meenschapsmiddelen alle door guerilla-korpsen worden onderscheptin de noodzakelijkheid kan komen van op Messina terug te trekken, hetwelk als strategisch punt veel gemakkelijker Ie ver dedigen is dan l'alermo Wanneer het Napolitnansche leger op Messina terugtrekt zal de opstand een onberekenbaar voordeel behaald hebben, maar ook nog eene gewigtige operatie te ondernemen hebben het beleg van eene vesting die uil hoofde vanhare gemeenschap met de zee niet ingesloten kan worden en door een talrijk garnizoen verdedigd wordt terwijl zij gesteund wordt door een bul|>- korps dat de belegeringswerken kan verstoren. fit Messina heeft men te Turijn hcriglen ontvangen van 21 dezer. Zij behelzen dat d n 17 vier balaillons van bet Napulilaanscbe leger naar Palermo waren gezonden. He insurgenten hadden deze troepen die onder bevel stonden van den generaal Lanzaverslagen en daarbij een aantal wapens en ook geschut buit gemankt. In dit gevecht is de kolonel Donaio gesneuveld. Hetgeen van de troepen was overgebleven, heeft de wijk genomen naar Alcamo en Parlenico waar de bevolking bet grootste gedeelte beeft omgebragt. Met aantal vluglelingen te Messina was bijzonder groot. Te Paterno Aderno en Hiancavilla is alles mede in opstand. Volgens beriglen uil Napels van 22 dezer gaat de regering nog steeds voort, troepen naarSicilie te zenden. In de hoofdstad zelve is het nog rus tig, de policie neemt alle voorzorgen om elke beweging oogenblikkelijk te onderdrukken. Ëeue depecbe uit Palermo van 24 dezer be vestigt het borigi nopens het gevecht Ie San Martino tusschen de manschappen der expeditie en de koninklijke (roepen welke laalslon lleijerschen waren in Napeische dienst. Garibaldi rukte op Palermo aan en de hoogten op den weg derwaarts waren door de opstandelingen bezet. De generaal Lanza heeft getracht de ingezetenen te b-wegen de door de regering aangeboden concession aan Ie nemen, doelt zonder gevolg even als zijne pogingen om een wapenstilstand met Garibaldi te bewerkstelligen. !>en 21 was een Oosteurijksch eskader van drie schepen aan gekomen. O JB O O T—B H S T IT A K ÏÖIElM Londen 25 Mei [n antwoord op eene inter pellatie, beeft lord Palmerslon het Napeische gouvernement gebrandmerkt omdat het slechts door muldel van policie-agenten weet te regeren en zijne onderdanen liraniseert. (ingeland is dan ook volkomen geregtvaardigd door bescher ming aan al degenen te verleenen die er in slagen aan de Napeische policie Ie ontsnappen. Met ligt overigens geenszins in de bedoeling der Engelsche regering om den heer Elliot, boe scherp zijne taal tegen den koning ook moge zijn uit Napels terug te roepen. De Morning Advertiser behels! hel vol gende sterk verontrustend, maar gelukkig door geene bewijzen gestaafd artikel Wij kunnen op de stelligste wijze mededeelen dat lord Pal merslon en lord Husselt ken on is dragen van daadzaken, waaruit op de beslissendsle wijze blijkt dal Lodeunjk Napoleon niet alleen plannen gevormd maar tot volle rijpheid gebragt heeft die wanneer het hem vergund wordt ze ten uitvoer te brengen geheel Europa zoo al niet in een onverwijltlen oorlog wikkelen dan toch vóör dat vele maanden verloopen zijn, op het hevigst schokken zullen.'' De Morning Post heeft van zijnen corres pondent te Darijs de volgende depêche van 2d Mei ontvangen De uil Napels ontvangen de pöches bevestigen, zonder nadere bijzonderhe den op te geven het wél slagen van Garibaldi. Die generaal heeft eene proclamatie uitgevaar digdin welke hij de geheelc verantwoordelijk heid der dic'atuur van Sicilië op zich neemt. Het blijkt derhalve dal Garibaldi zich bij zijne troepen bevindt.'' Lady Byron de onlangs overledene we duwe des beroemden dichters heeft twee dagen voor haren dood, terwijl zij zich met de beschik kingen van haren uitersten wil bezig hield 40 p. st. aan het fonds voor Garibaldi toegezon den. Ziedaar althans een punt van over eenstemming in gevoelens tusschen lord Byron en zijne weduwe, de zucht nameulijk, otn hen die naar vrijheid streven bij te staan. Dezer dagen zijn 811 Mormonen, waarvan 354 Engelschen 22 Schotten, 35 leren en 400 vreemdelingen van Liverpool naar New-York vertrokken om zich verder naar hel Groole Zoutmeer te begeven. Er loopt een gerucht dat de generaal de Lamoriciire aan den paus zijn ontslag zou hebben gevraagd. De 11 'est-African Herahl meldt dat de kolo nel Nagtglas gouverneur der Nederl. bezittingen Ier westkust van Afrika vergezeld van den lui tenant Magnin den lö Maart een bezoek heeft afgelegd hij den gouverneur der Brilsche forten en nederzettingen aan de Goudkust. To Mauree eene kleine stad aan de Neder landers locbehooreudecn eenige. mijlen ten oosten van Cape Coast gelegen hadden eunige onge regeldheden plaals gehad. Kolonel Nagtglas ontving den 16 toen hij hij den gouverneur van de Goudkust ten bczoeke was daarvan berigt. Hij zond onmiddelijk bevelen naar Klmina om eene kleine militaire magt naar hem af te zenden. Vier soldalen met een sergeant werden afgezon den en op bevel van den gouverneur rukten deze onder bevel van den luitenant ilfapninnaav .Mauree. Des nachts ter plaatse zijner bestemming geko men verzuimde de luitenant Magnin niet do noodige maatregelen tot herstel der orde te ne men. De genoemde luitenant keerde den vol genden morgen naar Cape Coast terug met eenige gevangenen die hij hel troodig had ge oordeeld te Mauree te arresteren. ■ONT-STE TIJDINGEN. De Morningposl zegtdal Rusland door het verdrag van 1856 hel regt heeft om klagt tegen Turkije hij de groote mogendheden in te die nen. I)e eenvoudige verwerping der openingen van Rusland zou zijne oude staatkunde van uit sluitende bescherming doen herleven. Indien de conferentie bijeenkomt moet dil zijn op den grondslag van hel verdrag van 1856. dat gun stig is voor de onafhankelijkheid van Turkije. Zelfs al ware de staatkunde van Frankrijk ver anderd dan zon de meerderheid der conferentie nl. Engeland Pruissen en Oostenrijk steeds ten gunste van Turkije zijn gestemd. In geheel Indië heerscht de cholera. Tegenwoordigheid van geest. Gelijk bekend is hebben de Engelschen ook in Azie groote bezittingen en wonen aldaar velen hunner om van daar uil den handel in Aziati sche voortbrengselen zoo veel te gemakkelijker met Europa te kunnen drijven. Opeen van deze Engelsche bezittingen en wel in de nabijheid van de stad Agra, besloten voor eenigen tijd eenige Engelsche officieren en burgerlijke ambtenaren lot het houden van eene jaglpartij. Voor het op slaan van de tent werd eene geschikte plaats on der de wijd uitgebreide lakken vaneenen buiten gewoon grooten banaan boom uitgekozen. Op de onderste takken van dezen grooten boom blonken in de zon de prachtige kleuren van de paauw en in de hoogte sprongen kratsten en grijnsden vele apen. Aan de andere naastbij slaande hoornen werden de paarden gebonden die met hunne lange staarten de stekende insec ten wegsloegen. In een van de hoeken der tent brandde een vrolijk vuur want ook hier waren de nachten koud. De overige deelen der tent waren met lampen versierd het inwendige was met tijgervellen behangen de vloer meteen ta pijt belegd en de opening met een luchtig voor hangsel van gaas bedekt. Blinkende zwaarden en dolken, met zilver ingelegde p:slolen en gewe ren messen, jaglspiescn vergulde bogen, pijlen en kokers lagen in de rondte. Zoo had hel landsgebruik te midden van een Indisch bosch een linnen jagtslot gebouwd de grooie menigte van moedige jagers hel gewoel en het vuur in de nabijheid van de tent deden geene de minste vrees vermoeden en de heeren zaten daarom elkander op verschillende wijze onderhoudende, voor eri in de tent te zanten om het oogenblik tot ëen aanvang van dejagt af te wachten. Maar, wat gebeurt er Eer nog de zilveren jagthooru het teeken tol den aanvang heeft gegeven springt plotseling een der grootste tijgers, die in die om streken te vinden zijn te midden van de groep jagers greep eert van hen met zijnen bek draaide zich spoedig met zijnen buit omen droeg die inel zulk eene snelheid weg dat vervolging onmo gelijk werd in bet digte bosch. Het luide ge schreeuw der kameraden, die door schrik en verrassing als verlamd waren diende alleen om de vlugl van den tijger nog te vermeerderen. Naauwelijks was er een oogenblik voorbij gegaan, of er was van het booze dier en zijnen roof niets meer te zien. Noglans gaf men niet alle hoop lol redding van den ongelukkige op. leder der jaglgenoolen greep ijlings een fakkel het een of ander wapen en allen stortten zich in hel woud. Het door den tijger gekozen offer was een offi cier wiens tegenwoordigheid van geest en on wrikbare moed hem zelfs in het grootste gevaar van zijnen toestand niet verliet. Nog de smart van zijne wonde die hij reeds bekomen had noch de schrikkelijke wijze op welke hij door struiken en doornen gesleept was nog het uilzigt op eencn zekeren dood konden zijnen moed buigen j veeleer was bij met de grootste koelbloedigheid op een middel lot redding bedachten beproefde het dan ook werkelijk met voorzigtigheid. Hij had lot zijn geluk een paar pistolen in zijnen gordel, en daar de tijger hem bij de borst had gepakt, wa ren natuurlijk zijne handen vrijgebleven. Ifij trok daarom langzaam een der pistolen uit, zocht naar het hart van zijnen vijand en schoot af. Maar een onverwachte sprong van den tijger maakte dal de kogel zijn doel miste en hel ge volg daarvan was, dat bet dier hem vaster klemde, en met nog grootere snelheid vlood. Hoewel voor een oogenblik door angst over meesterd verzamelde de moedige officier toch weldra zijne zinnen weder, en deed eene tweede poging tot zijne redding. Sneller dan de eerste maal trok hij nu het andere pistool drukte het vast tegen het hart van den tijger haalde met vaste hand de haan over, en brandde toen los. En o vreugde het schot had getroffen. De tij ger viel dood naast zijn offer neder. Detriumf, de vrengde van overwinnaar gebleven te zijn Woog legen het bloedverlies en de smarten van zijne wonden op. Merkwaardig was hom deze plaals maarzijneeerste gedachte was inlusschcn, zich zoo spoedig mogelijk weder met zijne vrien den te vereenigen. Wel gevoelde hij zijn lig- chaam zeer verzwakt, en wist in hel eerste oogenblik nog niet wal aan te vangen. Nog dacht hij er over na toen bij plotseling het ge roep en jagtgeschreeuw zijner makkers hoorde, die hem zochten. Hij wendde zich om naar de streek, van waar de stemmen klonken en be reikte wel is waar met bloed bedekt en in den hoogsten graad verzwakt maar toch gelukkig gered, zijne juichende vrienden. DE NEDERLANDSCHE ALGEMEENE VERZEKERINGSMAATSCHAPPIJ gevestigd te Tiel, verzekert ook dit jaar alle GR ANEN BOOM VRUCHTEN, GEWASSEN enz. tegen hel ge vaar van den HAGHSL, enzulkstegen vaste premie, zonder bijbetaling. De schade wordt niet over de Verzekerden omgeslagen maar uit de kas der Maatschappij betaald waarvan het Fonds bestaal uit een Kapitaal van één Millioen één honderd vijftig duizend Gulden. Ter bekoming van verdere inlichtingen ge lieve men zich te adresseren aan de navolgende Heeren Agenten en Correspouten in de l'ro- vincieals: F. Dubeé, te Tholen. W. van Duuren Dutilhte Vlissingen. D. C. Kylders te Hulst. J. W. Ie Nobel, te Oostburg. M. Hoozete Wissekerke. J. de Kater, Jz.tc Brou wershaven. M. F. C. de Kater, Jz.te Zierikzee. C. C. van den Brink te Krab ben dijke. H. Schoo, Jz.te Ouwerkerk. P. J. Frederiks, te Oostkapelle. P. Loeff, te Koudelcerke. M. J. van den Heuvelte Veere. S A. de Smidt te Schoon- dijke. D. Bekaar te Yzendijke. E. H. Wortmau te Zaatn- slag. J. J. de G raaffte Goes. J. Jansen Jz.te Nieuw- cn St.-Joosland. C. Suijder, te Cats. H. Roelof, te Cortgene. J. C. Hoogvliette Rilland. Bij welke ook gelegenheid bestaat Verzeke ringen Ie sluiten voor ISraurisciiade op Vaste Pkemien in de Maatschappij van Brand verzekering gevestigd te Tiel. Middelburg den 17 Mei 1860. De Provinciale Agent in Zeeland J. A. de WAAL. DeondergeteekendeDirecteur r.betOciieeskuiidig Eta blissement ZUIOJSIt. li 17It G nabij 's Gravenhage is voor consulterende Lijders te li ot terdam voortaan te spreken in het Hotel Hertog van Wellingtonop de Boterslootiederen Dingsdag na 10 ure. Voor OOGLIJDERS en Patiënten met GEBREKKIGE» LIGCIIA/111S. BOUW is de tijd van 1 tot 3 ure na den mid dag beschikbaar gesteld. Doctor W. HENDRIKS* Oogarts en consulterend Geneesheer van Z. M. den Koning. Bij de Uitgevers dezer Courant Erven A. du VOS is van de pers ge komen en alom verkrijgbaar gesteld BEVATTENDE MEER DAN 150 OP VERSCHILLENDE GELEGENHEDEN TOEPASSELIJKE (Vierde druk.) Prijs 40 Cents. Bij bovengenoemde Uilgevers kan men ook informatien bekomen tot het HU15FN van een of twee (naar verkiezing) Boven-K amers, mei ALROVF, fiföUKKN enz., op het beste gedeelte der Stad bel genot van een TUIN kan ook daarbij worden verteend. Brieven franco. Brouwershaven, 25 Mei Binnengekomen. St. Pasqualekapt. S. Porzia 26 dito. Cristoforo Colombo kapt. R. .Maresco beiden van (Urgen tie naar Dordrecht. Beuver kapt. J. Ullcij van New-York, 27 dito. Sea/tower, kapt W. Benlleij ,van Cardiff, JamesJardinekapt. G. Jen kins van CallaoLelakapt. P. E. Allen, van Baltimore, Conquer ar kapt. J. Keti, van Sunderland allen naar Rotterdam. PEaZUBI 3ÖBK. SFPECT^M XE AMSMEBAM den 26 Mei I860. Spanje Werkelijke Schuld 2ba pet. I 63>3?16 dito dito 3 - dito dito 4 99 Ainortis. syndic. 3 '-2 bij Hope 1798/1816 5 lOH'/j dito 1828/1829 6 bij Stieglitz. ode leen. 5 dito 6de leen. 18r>5. 5 99'/, dito 4 bij Hope. 4 Cert, van ass. 6 - Poolscke schatkist oblig. 4 Aand. groote Russ. spoorweg a 236 volgefourn. 5 213 Weenerbank bij Goll. en Co. 5 dito dito 4 Metalliek 8 47 dito 2 >/a 25'3/,6 dito rente Amsterdam 5 70 Va dito, nationale 5 54Vg Buitenlandscb van 1838 3 43 V2 dito van 1S86 a 18o9 3 42'/4 Buitenlandsch Binnenlandsch 3 48 y2 Buitenlandscb. 3% nu 13/, 3(>3/4 Groote stukken 1 Stukken van L 100 1 AFVAABT DEP. STOOMBOOT STAD Zl E R 1 K ZE tSSlïEsiSSwS© Van Zierikzee: Woensdag 30, 's morg. 9 Vrijdag 1, lO'/.j Van Rotterdam. Donderdag31, 's midd. u Zaturdag 2, 's morg. 6 dienst tusschen Middelburg en Rollerdam. van "Middelburg Van Rotterdam Donderdag31, 's morg S'/jure Woensdag30, 's midd. 12 ure Vrijdag 1. 0 Vrijdag 1, 's morg. 6 Zaturdag 2, 10 Zaturdag 2, 7 Zoudag 3, 10^1-2 /oudag 3, 7 De diligeuce zal van Zierikzee 1J/2 uur na de sfvaart der stoomboot van Rotterdam naar Middelburg en van Middel burg naa» Rott. gelijk met de afvaart der stoomboot rijden dienst tusschen Vlissingen en Rotterdam. Van Vlissingen des maandags, woensdags en vrijdags 's morg. ten 8 ure Van Rotterdam'- des dingsdags donderdags en zaturd. 'smorg ten 10[/4ure na aaokomstvan denRijnspoor De diligence zal van Zierikzee l'/2 uur na de afvaart der stoomboot van Rotterdam naar Vlissingen en van Vlissingen naar Rotterdam 1 uur aa de afvaart der stoomboot rijden. Ter Stads-Drukkerij van de Erven A. de Vos. „|t 1M.

Zierikzeesche Courant | 1860 | | pagina 2