DE ZEEUWSCHE DUINVREUGD ADYËRWIEN Hove n-& a m e r s ÜUHCELIJtE STAfiD TE ZIEIURZEE \5&) ZEETIJDINGEN YERYOER-IIDDELEA klokken Ie luiden. De koster die op aandrang der bevolking dit verbod beeft overtreden is onmiddelijk afgezet door den aartsbisschop. lntusschcn is juist deze prelaatterwijl zijne ambtgenoolcn in de Emilia voor de bevoegde roeibank zijn betrokken, niet vervolgbaar, al toos wegens de beruchte autonomie tengevolge waarvan de Snrdinische strafwet nog niet in Toskane is afgekondigd. De troepenbewegingen der garnizoenen van Livorno en Florence naar de Komeinsche gren zen hebben nog al sensatie verwekt te Turijn. Men was algemeen beducht voor bel eerstdaags uitbreken vaneen oorlog. Berigten uit Palermo van 20 dezer des avonds, zeggen dat aldaar een gerucht in om loop was, volgens hetwelk Garibaldi te Montreal eeue schitterende overwinning op de Napelsclie troepen had behaald. Bij eene ontmoeting welke den 16 dezer te Calatalimo in Sicilië heeft plaats gehad heb ben de troepen van Garibaldi de Napelsche troe pen op de vlugl gedreven. De (taliaansche gene raal zou zich naar men geloofde den 19 dezer te Portenico bevinden. De troepen van Garibaldi hebben zich voor Palermo in een halven cirkel verschanst. Onder de Napelsche troepen en ambtenaren der regering heerscht eene groote moedeloosheid. Daarentegen is de geestdrift der bevolking ten top geslegen. Alle depêches uil Sicilië, welke wij he nen ontvangen zijn eenstemmig in de verzeke ring dat zells hij <le eerste ontmoeting tusscheii de koninklijke troepen en het korps van Gari baldi het voordeel aan de zijde, der ltaliaansclie vrijwilligers is gebleven. Een bewijs daarvoor zou zijn (lal do koninklijke troepen genoodzaakt zijn geworden binnen Palermo Ie rug te trekken, terwijl het expeditie-korps integendeel onmidde lijk Monlreale heeft bestormd en zich van die stad meester heeft gemaakt. Bovendien zeggen de jongste berigten dat het gehcele eiland zich ter gunste der beweging verklaart en men gaat zelfs zoo ver van te spreken van ontrouw in de gelederen der koninklijke troepen.'' Men schrijft uit Pvome van 2ë dezer. De manschappen van een bataiilon pauselijke jagers hebben bij vergissing op elkander geschoten waardoor do kapitein, een luitenant en vijf sol daten zijn gesneuveld. Heden is van hier artille rie naar de grenzen gezonden. De bevolking is op de Garibaldianen verbitterd. O SI O O T..B tVITTftïSBÏBK London "it Mei. De boxers Tom Sayers en Heenan zijn lot eene minnelijke schikking geko men volgens welke zij den strijd niet hervatten zullen, terwijl ieder hunner een eeregordel langs den weg der openbare inschrijving ontvangt en de vroegere voor den overwinnaar hestemden eeregordel zoolang bewaard wordt tot een van hen beide dien in een nieuwen kampstrijd wint. Hiermede is (iil tijdvak der geschiedenis der be schaving gesloten en het opgewonden publiek in de gelegenheid gesteld om tol kalinte Ie komen en zich weder met andere zaken bezig Ie houden. Ken dagblad van Birmingham beweert de echtheid der volgende anecdote: Toen eeuigen lijd geleden ook in hel lagerhuis eene inzameling voor Tont buyers gedaan werd (nel de bijge voegde bepaling (lat niemand voor meer dun 1 p. st. zou inleekenen voegde lord Palmersion het iid dat zich met het aanbieden der lijst belast had en zich tot hem wendde toe: a Met het grootste genoegen. Teekeri mijn naam voor 5 p. sl. op." l£o ais hem nu de opmerking ge maakt werd dat de som der inleekening op i p. st. bepaald was, hervatledeeerste minister Nu. dan zuil gij 1 p. sl. hebben maar ik had veel liever 5 p. st. gegeven want Sayers is een drommels dappere kerel." In Augustus aanstaande zullen de roeiclubs van het vereenigd koningrijk hier ecu groolen internationalen wedstrijd doen houden tol deel neming waaraan alle hoeren rneijersm iiuitsch- land Frankrijk fielgie Nederland Busiand en Noord-Aincrika uitgenoodigd zijn. !>e roei- haan zal op den Theems van de waterleiding (e Putney af lot de Ship-Inn te Morlake wezen, terwijl de hoofdprijs een gruole zilveren bokaal is en de verdere prijzen negen kleinere zijn zullen. De hooien moeten door de heeren roeijers mede- gehragt en door hen persoonlijk bestuurd worden. De verriglingen van den paardentemmer Rarey zijn te Oxford door een angstwekkend voorval gekenmerkt. Terwijl hij bezig was zijn temvermogen in toepassing te brengen op een kwaadaardig paard ontsnapte hel plotseling aan zijn bedwang en sprong in zijne woeste vaart midden onder de toeschouwers van welke een dertigtal met hunne stoelen onderst hoven wer den geworpen, doch slechts drie in meerdere of mindere male kneuzingen ontvingen. De ont steltenis der aanwezigen laat zich eerder begrij pen dan beschrijven. Dit is zoo ver men weet, hel eerste geval dat een paard aan de magt van den heer Rarey ontsnapt, ofschoon hij reeds vele even wilde paarden in behandeling heeft gehad. In een ingezonden artikel in den Times wordt de vraag geopperd, of de beide Christen rijken, Frankrijk en Busiand, dielhansvoorwen den de vrijheid voor de Christenen in liet (Josten te willen verwerven niet juist het tegendeel zoeken en op hun eigen grondgebied wel volgens de door hen zoo hoog geroemde Christelijke grondbeginselen bandelen, het antwoord op welke vraag, naar de redenering des schrijvers, zeer ongunstig voor die beide mogendheden uitvalt. Den 16 dezer is Ie Glasgow een ijzeren stoomschip te water gelaten, op welks dek ge makkelijk een regement in parade zou kunnen worden opgesteld melende 280 voel, in de lengte en 26 voet in de breedte het kan behalve de equipage meer dan 800 passagiers herbergen, liet is Giraffe genaamd en men gelooft dat geen sloonivaarluig Ier wereld het in snelheid even aart vermits men berekend heeft dal het op een en denzelfden dag van Glasgow naar Belfast en terug zal stoomen, - In het fort te Sandown op het eiland Wigth heelt eene allerverschrikkelijkste gebeurtenis plaats gehad. De sergeant Wlülworlh hragtin den vroegen morgen van II. vrijdag in eene razende vlaag van krankzinnigheid zijne vrouw en zes kinderen, die tusschen de twaalf jaren eti I 8 maanden oud waren met een scheermes om hel leven waarmede hij ook vervolgens zich zelven eene iigle wonde aan den hals loebragt. Na in liet hospitaal te zijn gebragt, erkende de rampzalige man die moorden gepleegd te heb ben, met bijvoeging van zijn voornemen om daarna het fort in de lucht te doen springen waarvan hij gelukkig door het niet vinden van den sleutel werd teruggehouden. Op den vloer van het inoordtooneel werd o. a. het afschrift van een brief gevonden door Wlülworlh aan kapitein Roaan geschreven en waarin hij zegt ver nomen te hebben dat hij van Sandown verplaatst zou worden maar verzoekt nog negen maanden daar Ie mogen blijven. Andore met potlood ge schreven briefjes behelzen niets dan louter onzin. Dal een nietig voorwerp in lijd van nood op eene vernuftige wijze te pas gebragtbelangrijke diensten kan doen is op zich zelven niets vreemds maar dat 36 gewapende manschappen het behoud huns levens aan een hondenplagerij te danken hebben dit zal toch wel eenig in zijne soort zijn En toch, dit zonderling feit heeft plaats gehad het wordt door de voornaam ste Ameriltaansche dagbladen medegedeeld en wel naar aanleiding van een berigt in een der aldaar meest geaccrediteerde organen. Volgens dal blad heeft het geval zich aldus toegedragen Uit het fort Defiance, in Nieuw Mexico, was een sergeant van de bezetting, met 36 man naar huiten gezonden om het oog te houden op ze ker punt, alwaar een aantal koeijen liepen gra zen. Naauwelijks zijn de manschappen daar aangekomen of zij worden overvallen dooreen troep van ongeveer 400 Indianen zoodat zij ge noodzaakt waren de wijk te nemen naar eene hoogte, lan waar zij op de aanvallers een zoo goed geregeld geweervuur rigtten dat deze zich uit de voeten maakten. De sergeant begreep in- tusscheii zeer goed dat het nu voor hem en de zijnen even zoo gevaarlijk was om op zijn post te blijven als om dien Ie verlaten, daar hij zich verzekerd hield dat er nu meer Indianen in den omtrek moesten rondzwerven en dat hij dus in allen gevalle op eene nieuwe overrompeling be dacht moest zijn. Het was dus meer de vraag langs welken weg er mogelijkheid bestond om versterking te krijgen. Voorzeker tc meer eene netelige viaag, omdat niemand den moed zou hebben van zich alleen naar het fort (e hegeven. Terwijl hij daarover staat ledeuken, valt zijn oog op een hondje, hetwelk uitliet fort met de kompagnie was medegeloopen. Dadelijk is zijn besluit genomen. Hij scheurt een hiad uit zijn zakboekje schrijft met potlood haastig een be rigt aan den kommandantmaakt dit aan den halshand van het dier vaslen hindL den viervoe- tigen medgezel vervolgens een blikken veldke- tellje met eenige keisteentjes er inaan den staart. Naauwelijks is de bond zooloegerusl of de sergeant geeft hem met de laadstok een paar fiksche stompen, terwijl de manschappen op zijn hevel uil alie magt een vreeselijk ge schreeuw aanheffen. De hond hierdoor angsiig geworden neemt de vlugt en snelt, door hel ra telen en rammelen van het keteltje nog meer in de knel gehragtuil alle magt dwars over en door alle beletselen regtstreeks op belfort aan. De schildwacht het wei bekende dier in dien toe stand ziende aankomen meende eerst niets an ders dan dat zijne kameraden dit uit de grap hadden gedaan en beslootten einde alle aan merkingen van den onderofficier Ie voorkomen den hond in het voorbijgaan van het lastig voor werp tobevrijdeit. Dit gelukte maar juist daar door viel hem het briefje in hel oog hetwelk hij zorgde den kommandant ten spoedigste te doen toekomen. Ten gevolge daarvan werd er onmiddelijk versterking afgezonden en bij nader onderzoek bleek dat deze nog juist in lijds kwam opdagen, om de manschappen uit eene moeijelijke positie te verlossen, aangezien zij aan alle kanlen door de Indianen waren ingesloten. Hel eenige nieuws dat heden morgen niet algemeen bekend was is dat de Chinezen de voorstellen lot eene schikking van de hand zouden gewezen hebben.en dat de geallieerden de rivieren dientengevolge blokkeerden, is deze tijding echt dan zullen de Eng'elschen bon gré mal gré moeien vechten en lord Elgin zijne reis kunnen voortzetten. De laatste berigten uit Mexico luidden nog zeer ongunstig geene der partijen voerde wel iets beslissends uit, maar die der geestelijken bleef niets dan wraak ademen en de gedwongen ieeningen duurden voort. JONGSTE TIJDINGEN. Turijn, 24 Mei. Volgens eene officiële depêche van den commandeur Ca ra fa minister van bui- tenlandscbe zaken, aan den gezant van Napels te Turyn gezonden en heden ontvangen hebben de Napelsche troepen den 20sten te Morreale eene nieuwe overwinning behaald de opstande lingen zijn in vollen lerugloglhunne verstrooide benden worden vervolgd COMMISSARISSEN der ZEEÜW- SCHE BRANDWAARBORG-MAAT SCHAPPIJ gevestigd te Zierikzeebrengen ter kennis van belanghebbenden dat zij op den 24 dezer, de Rekening en Veretntvooor- ding hunner administratie over het afgeioopen jaar gedaan hebben en zij zich hebben mogen verheugen in eene aanzienlijke uitbreiding der Maatschappij zoodat zij met gerustheid deze bloeijende Maatschappij aan de aandacht van een ieder mogen aanbevelen. Zieiikzee '-5 Mei 1860. Commissarissen voornoemd Mr. C. van tier LEK de CLEltCQ De Secretaris JAC. S. BOEI,IE. Bij de Uitgevers dezer Courant, Erven A. de VOSis van de pers ge komen en alom verkrijgbaar gesteld BEVATTENDE MEER DAN 150 OP VERSCHILLENDE GELEGENHEDEN TOEPASSELIJKE (Vierde druk.) Prijs 40 Cents. Bij bovengenoemde Uitgevers kan inen ook informalien bekomen tot het HUREN van een of twee (naar verkiezing) met ALKOVE KEUKEN enz., op hel besle gedeelte der Stad bet genot van een TUIN ka o ook daarbij worden verleend. Brieven franco. VAN t'i TOT EN MET 25 MEI 1860. Geboren. Een zoon van J. Tuinder en E. Heijerick. Eenedochter van J. C. Put en A. Gravelcijn. Een zoon van J. de Vos en W. J. v. d. Vaate. Eenzoouvan H. vanNieuwlanden W. Hendrikse, Eene dochter van R. Appels en M. C. Romhouts. Een zoon van A. H, Slokkers en C. J. Tilroe. Gehuwd. G. Matthijsse en W. van Dongen. J. M. Koole en T. M. Bai. J. van Hekke en G. van de Velde. Overleden. J. v. d. Maas oud ruim 77 j. eehlgenoot van E. v. d. Have. Schults oud 3. d. z. J. Heffner, oud 69 j. wed. v. J. P. Wagner. A. F. Broeksmit, oud 70j. echtgenoot van G. de Zwitser. E. Douw oud bijna 1 I m. d. F. Viergever, oud 45 j. jd. N. de Vos, oud 49 j. wed. van A. i.elzer. W. Paterik oud 45j. echtgen. v. D. Tuijtel. K. Natte oud 76 j. ongeh. d. D. Slegl oud 3 m. d. A. Adamse oud 15 m. z. A. v. d. Velden oud 7 j. z. Zierikzee, 25 Mei Binnengekomen. Weslen- schouwen, kapt. Boon, van New-Castle met kolen voor deze stad. Brouwershaven 22 Mei Binnengekomen. Constance, kapt. M. Kimmerer vau Botterdam naar Batavia gesleept per stoomboot Kinderdijk binuendoor van Hellevoet. 21 dito. Remembrance, kapt. A. Greeth Emma kapt. G. Prilchard beiden van New-Castle naar Brouwershaven. 22 dito Uitgezeild. J. C. Schotel, kapt. J. P. van Beest Holle van Botterdam naar Batavia. h? aïtfsjem qss efte-eciusei tx jxiïisxjrkjd abi deu 24 Mei 1S0U. Rusland Portugal Spauje Ecuador Werkelijke Schuld 2 '/2 pet. 633/4 dito dito 8 76e dito dito 4 983/4 Amortis. syndic. ''3 bij Hope 1798/1816 5 1031/8 dito 1828/1829 5 bij Stieglitz. ode leen. 89'/, dito 6de leen. 1885, 5 995/ dito 4 805/8 bij Hope. 4 801/4 Cert, van ass. 6 J Poolsche schatkist oblig-. 4 80 Aand. groote Russ. spoorweg a 236 volgefourn. 5 213'/4 Weenerbank, bij Goll. en Co. 6 dito dito 4 Metalliek 5 47»/,, dito 2 7, 2 0 -/8 dito rente Amsterdam 5 71 ditonationale Ruitenlandsch van 1883 5 54-V8 3 43'/j dito van 1836 a 1839 3 42 </4 Bnitenlaudsch 46% Binnenlandsch 3 453/8 Ruitenlandsch 3°/0 nu 13/, 36»/, a Groote stukken 1 11 Stukken van L 100 1 1l'/e Middenprijzen van de volgende artikelen te Zierikzee van den 24 Mei 1S60. Be Ned. Mudde. Be Ned. Mudde. Oude Tarwe 1858 f 0,00 Paardeboonen t 7,50 Nieuwe dito 1859 - 10,25 Witte dito - 11,00 Afwijkende dito - 0,00 Bruine dito - 12,00 Z.-Zomer dito - 0,00 Graauwe Erwten - 0.00 Ordinaire dito - 0,00 Groene dito - 10,00 Rogge - 7,75 Gele dito 0,00 Winter-Gerst - 6,25 Koolzaad 0,00 Zomer-dito - 6,00 Zaai-Lijnzaad - 0,00 Haver - 4,00 Slag-Lijnzaad -, 0.00 241ste STAATS-IOTEBIJ 8de Klasse. Prijzen van f 1000 en daarboven. 17de Lijst. No. 1765, premie voor het laatst uitkomende no. f 5000. S TOOiilBOOT STAD ZIEK I K 7.K R. Pan Rotterdam Van 'lierikzèe: Zondag 27, 's morg. 40.2 u I Woensdag 30, 0 dienst tusschen Middelburg en Rotterdam. van Middelburg j kan Rotterdam Zondag 27, 's morg 6 ure Maandag 28, 'smorg.l0%ure Dingsdag 29, 7 Woensdag30, 's midd. 12 I)onderdag3I, S'/2 1 Vrijdag 1, 's morg. 6 Vrijdag 1, 9 Zaturdag 2, 7 De diligence zal van Zierikzee W2 uur na de afvaart der stoomboot van Rotterdam naar Middelburg en van Middel burg naaj Rott. gelijk met de afvaart der stoomboot jijden dienst tusschen Vlissingen en Botterdam. Pan Vlissingen Zaturdag 26, 's morg. 91/2 Dingsdag 29, 's midd. ls/4 des maandags, woensdags en vrijdags 's morg. ten 8 ure Van Rotterdam des dingsdags donderdags en zaturd. 'sinorg ten 10'^ure na aankomstvan deu Rijnspoor De diligence zal van Zierikzee l>/2 uur na de afvaart der stoomboot van Rotterdam naar Vlissingen en van Vlissingen naar Rotterdam 1 uur na de afvaar! der stoomboot rijden. Ter Stads-Drukkerij van de Erven A. de Vos. mscwv, 0 j Alle Oosienrijkscbe oorlogschepen the in ue veer^ccow«.

Zierikzeesche Courant | 1860 | | pagina 2