ADYEHTEKTIM Aanbesteding. BUKS. Cv O C T-S ÜITTAJBHIIKJS Londen, 11 Mei. ftculers agentschap heeft tij dingen omvangen uit Shanghai van 23 Maart. Het gerucht liep in die haven dat de opstandelin gen Kangchow genomen hadden. Volgens een ander gerucht zou er eene botsing lusschen de 'Sussen en Chinezen hebben plaats gehad op de grenzen van China. Den 8 Maart was er een ultimatum aan de Chinezen overhandigd bet antwoord werd in den loop der week verwacht. Generaal Hope Grant zou spoedig te Shanghai aankomen, lie geallieerde troepen zullen Lhu- san bezetten. Volgens herigten nit Calcutta van 7 April ver zetten zich de leden der regering van Madras legen de finantiële plannen van den heer Wilson. De Times zegt dat Engeland sympathie ge voelt voor Sicilië het blad herinnert aan de he irekkingen waartoe liet gedurende den korten JONGSTE TIJDINGEN. Wbenen 14 Mei, In onze financiële krin gen wil men uit eene goede bron wetendat vrijwilligers tot de espeditie van Garibaldi be- liooreude, den 11 dezer met twee schepen te Marsala zijn geland. De Napelsche oorlogs bodems moesten hun vuur gedurende twee uren staken omdat de Bngelsche stoomschepen ditbeletteden tot dat hunne officieren van land aan boord waren gekomen. Het gelande korps wasbij het vertrek van het berigt met de koninklijke troepen handgemeen. Londen, 14 Mei. Naar luid eener officiële depeche uit Napels van gisteren ten 9 ure des avonds zijn twee Napelsche fregatten slaags geweest met een korps revolutionaire troepen dat te Marsala aan land werd gezetvan hetwelk verscheidene zijn gedood van de beide stoom schepen welke het korps hadden aangebragtis deLombardo in den grond geschoten en de Pie- monte veroverd. De koninklijke troepen rukten op tegen het ontscheepte korps revolutionairen. Vennoolsclia!): fde JFendrfigt." Dividend-Betaling 1859 ten Kantore van den Commissaris-Thesaurier Jbr. W. M. H. de JONGE. gons houdt men zich bier nog bijna uitsluitend bezig met den togl van Garibaldi en men schijnt algemeen overtuigd dal hij niet op Sicilië maar aan de Napelsche, kust zal landen, of liever, dat hij reeds nabij Salerno te Orezza aan land is geslapt. Wanneer men hel oog vestigt op de moeijelijkheden die op dit «ogenblik zoowel uit de Italiaansche zaak als uit de Ooslersche kwestie dreigen te ontslaan dan be hoeft men zich niet Ie verwonderen over de on gerustheid die zich alom openbaart. Ook de keizer moet door de laatste herigten zeer zijn getroffen. Hij heeft zijn vertrek naar Fontaine- hleau voor een onbepaalden tijd uitgesteld. He Patrie deelt horigten uit Genua mode van 1 i dezer volgens welke de kolonel Medici, ccn vriend van Garibaldi de toebereidselen voor eene tweede expeditie waarover hij het bevel zou aanvaarden, ijverig bespoedigde. Men ver zekerde dal reeds 6000 vrijwilligers waren inge schreven om deel te nemen aan de expeditie hij de zwaardvegers zijn alle wapenen opgekocht. In bet Gcnuesche en in i.omhardije heerschte grooto geestdrift deze streken leveren bijna alle vrijwilligers. Men verzekert echter, dat de krachtige vei loogen der diplomatie de Sardiniscbe regering zullen doen besluiten oin het vertrek van die tweede expeditie te verhinderen. Men meent te weten, dal Garibaldi bij Terra- cina op de grenzen van den Kcrkelijken Slaat en Napels is aan wal gestapt. Volgens een ander berigt zou Garibaldi op de kust van Galabrie zijn geland. Herigten uit Napels melden dal hij hei hof de regering en het volk groote ongerustheid lieorscht. Schepen inet troepen zijn vertrokken. Verscheidene hataillons zijn van de grenzen teruggekeerd. De biljetten der banken van Pa lermo en Messiua zijn te Napels buiten koers gesteld. Uit Genua meldt men van 10 dezer. Villier zijn lijdingen ontvangen uil Napels van den 8 Messina van den 7 en Palermo van den dez r. Volgens gerucht was eene oproerige beweging in Calabrië uitgebarsten en (roepen waren derwaarts gezonden. i)e opstand op Si cilië breidde zich uil vail Ccfalu lot Marsala. Te Palermo en Messina was gebrek aan levens middelen de regering organiseerde eene stoom- h loldieitsl om daarin te voorzien. In de omstre ken van Trapani waren oproerlingen uit ver schillende plaatsen van Sicilië en Calabrië ont scheept. Te Napels was liet rustig doch er hcerschlc weinig vertrouwen zoodat zelfs ceiiigxi fainilieii de stad hadden verlaten. Zie hier een uittreksel uit een brief, op de afreis van Garibaldi en zijne togtgenooten be- Irekkelijk. Het was zoo leest men daar een diep treffend schouwspel, lil oen heerlijk chnoncn nacat vereenigden zij zich op cenige mijlen afslaiuis van Genua in eene villa aan den oever der zee. Men zoiile mij dal zij ongeveer 2000 man sterk waren zooveel is zeker dat al de lanen van den groeten luin met groepen vrij Wilügors waren bezet die, met bundels gewe ren en patniontasschen beladen naar den oever gingen om die aan boord der toevende vaar tuigen oier te brengen. Cn dit alles zonder meer dan eenige onvermijdelijke, elkander toe gefluisterde woorden te uilen. Allen waren ernstig gestemd. Men vernam geene kreten gecne vt'v.ns geene gemaakte geestdriftmaar las op aller gelaal de uitdrukking eener diepe kracht en eener innige overtuiging. Gerst later als men in zes iszal Garibaldi zijne orders geven. Ken voortreffelijk plan schijnt hem door het hoofd te spelen, want er lag een glans op zijn gelaat, /ij zijn den 10 dezer teil drie ure na middernacht bij eene zeer effene zoe vertrokken." tijd van het ministerie Benlinck lot dat eiJand heeft gestaan. Kngcland, zoo vervolgt de Times, zou óf in Napels eene helere regering lol stand gehragt willen zien óf verlangen dat Sicilië er van werd afgescheiden. Het zou betreurenswaar dig zijn waaneer hier voor Frankrijken Oosten rijk een nieuw voorwendsel ontstond lot inter ventie. Lord Derby liet zich in hel hoogerhu is on gunstig uit over bat handelsverdrag met Frank rijk en sloeg de verwerping voor i au de afschaffing der reglen op het papier zijns oordeels zou die verwerping de regering in geene moeijelijk heden wikkelen maar integendeel ilenfiuan- Helen toestand des lands verbeteren. De uit Italianen bestaande commissie hier lol ondersteuning ran den Siciliaanschen opstand gevormd roept in de dagbladen lot in schrijvingen op het bedrag waarvan aan de hooidcomniissie te Genua wier voorzitter Gnii- baldi is of was overgemaakt zal worden. Onder degenen die gelden voor dit doel inzamelen zijn de zangers Mario en Monzini. Een werktuigkundige te Islington heeft een brandglas vervaardigd hetwelk eene buiten gewone kracht bezit. De toestel heeft drie voet middellijn desztdfs werking is verbazend want naauwelijks zijn de hardste voorwerpen als platina, ijzer, staal of steen onder het brand punt gehragt, of zij beginnen oogenblikkulijk te smelten. Nabij New-York heeft onlangs eene box- partij oui geld plaats gehad tusscben de twee bekende vuistvechters Harry Gribbin en Edward Wilson, welke meer dan een uur duurde. Ten laatste waren de strijders zondanig onkenbaar geworden door blocdbuilen en krabben dat hunne vrienden ben ter uaauwernood van elkan der kuudee onderscheiden. De belooqing voor den winner bedroeg 10(10 dollars. Op heleinde van de 50ste ronde waren echter de boxers derwijze vermoeid dal hel gevecht niet kun worden voortgezet en de scheidsreglers het als onbeslist verklaarden. De policie was niet tusscben beide gekomen. lil den Courrier des Etals-Unis leest men liet volgende Men heeft te Seymour (Indiana) een siaaf in hechtenis genomen, die een voorstander tan de afschaffing der slavernij in eene kist had opgesloten ten einde hem uit Nashville te doen vertrekken en hom naar Cincinnati te zenden. De ongelukkige Neger wasten 9 ure des morgens per spoortrein uil de hoofdstad van Tennessee te Louisville aangekomen, hij was vervolgens de Ohio overgebragt en toen weder op den spoor weg geplaatst van Jeffersonville naar Seymour, van waar een laatste trein hem naar Cincinnati moest overvoeren. Maar terwijl de kist aan het station was, wilde een beambte daarop zijn mid dagslaapje doen en had haar twee of driemalen omgekanteld ten einde haar in een afgelegen hoek te plaatsen. Mei deu derden schok ging een plank los. Alen kan zich verbeelden hoe de beambte verwonderd stond toen hij daarin twee groote witte oogen ontdekte die hem verwilderd aan zagen. Lenige oogenblikken daarna werd de neger uit zijne naauwe schuilplaats gehaald te midden van (iel gelach der toeschouwers en aan een policie-agenl overhandigd die hem weder naar Louisville terugbragt. Ilij scheen meer verheugd dan droevig over zijne bevrij ding. Nooitzeide hij bad hij met minder ge mak gereisdwant ten gevolge der vele omkaule- lingen welke de kist onderginglag bij nu eens op zijn buik of op zijn rug en stond dan weder plotseling op zijn hoofd of op zijne hielen. Deze pijniging duurde i4 uren indien zij tot Cincin nati hadde voortgeduurd, dan had dc ongeluk kige het misschien niet overleefd. Sïieg'tep!SJÏt<> organisatie. Van het nu bij de tweede kamer ingediende wets-ontwerp betrekkelijk de regterlijke organisatie vermelden wij kier de volgende hoofdbepalingen. De vegtsmagtin burgelijke zaken omvat de kennisneming van alle twistgedingen over eigendom of daaruit voortspruitende regten, over schuldvordering en andere burgerlijke regten. Die in strafzaken omvat de kennisneming van alle vervolging tot toepassing van straf. Regtsmagt in burgerlijke en strafzaken wordt uitgeoefend door icaufcongeregtenarrondissements regtbaaken geregts hoven en den hoogen raad, bqhoudens de gevallenwaarin bij bijzondere wetten voor de regtsmagt in strafzaken een andere regter is aangewezen. Bijzondere wetten regelen de regtsmagt ten aanzien van burgerschapsregteu. Het openbaar ministerie wordt uitgeoefend door den procu reur-generaal bij den hoogen raad, de procureurs-generaal bij do geregtshoven de officieren van justitie hij de arror.disse- ments regtbanlcen en de ambtenaren van het openbaar ministerie bij de kantongeregteu. "Vjfaarde dienst der justitie het toelaat kan door den koning de waarneming van het openbaar ministerie bij meer dan één kantongeregt aan denzelfden ambtenaar en indien ter plaatse van den zetel van een dier kantongeregteu een commissaris van policie aanwezig is, aan dezen worden opgedragen. De kantonregters nemen in burgerlijke zaken kennis zonder hoogcr beroepindien de vordering niet meer beloopt dan/" 7 5, en behoudens hooger beroep indien zij niet meer bedraagt dan 300: i. van alle persoonlijke vorderingen, ook dan wanneer bij eene vordering tot betaling van intresten eener inschuld, deze meer dan 300 bedraagt2. van alle vorderingen tot be taling van grondrenten, tiendenerfpachten en andere sehnld- pligtigheden van dien aard 3 van alle vorderingen tot op- eiscliing van roerende zaken. Arrondissements-regtbanken van de eerste klasse zullen er zijn te Amsterdam, 's Gravenhage Rotterdam 's Hevtogen- bosch Arnhem, Middelburg, Utrecht, Leeuwarden, Zwolle, Groningen, Assen en Maastricht; van de tweede klasse te Breda Leiden DordrechtAlkmaar Hoorn Haarlem en Deventer en van de derde klasse te Eindhoven, Nijmegen Zutphen TielGorinchemBrielleZierikzee Goes, Amers foort, Heerenveen Sneek, Almelo WinschotenAppingadam en Roermond. Er zijn vijf geregtshoven waarvan de zetels zijn te 's Her togenbosch te Arnhemte 's Gravenhage tc Amsterdam en te Leeuwarden. Het regtsgebied van het geregtsliof te 's Hertogenbosch strekt zich uit over de provinciën Noord-Brabant en Limburg dat van het geregtsliof te Arnhem, over dc provinciën Gelder land en Overijssel; dat van het geregtsliof te 's Gravenhage over de provinciën Zuid-Holland en Zeeland dat van het geregtsliof te Amsterdam, over de provinciën Noord-Holland en Utrecht dat van bet geregtsliof te Leeuwarden over de provinciën FrieslandGroningen en Drenthe. Art. 82 luidt: „De provinciale geregtshoven zijn opge heven. Het personeel, waaruit die collegien ziju zamenge- steldis ontbonden." De door dien maatregel buiten betrekking gerakende reg terlijke ambtenaren, genieten, voor zoo verre zij niet worden herbenoemdeen wachtgeldbedragende twee derde van hunne tegenwoordige bezoldiging, met inbegrip voor de griffiers van hunne emolumenten alles behoudens aanspraak op pensioen. De tegenwoordige kantonregters behouden hunne betrekking gedurende den tijd, waarvoor zij zijn benoemd. Wanneer zij na het uiteinde van hunnen bij de invoering der nieuwe wet loopenden diensttijd worden herbenoemdzijn zij aange steld voor het leven. De tegenwoordige ambtenaren van de regterlijke magtdie niet bezitten de vcreischteu bij deze wet voorgeschreven kunnen hunne ambten voor zoo verre die in wezen blijven behouden of ook tot gelijksoortige ambten benoemd worden. De tegenwoordige substituut-griffiers die den graad van meester in de regten niet bezitten zijn tot griffier benoembaar. Al de leden der regterlijke magtbehalve de lcantouregters- plaatsvervangers en de griffiers en ambtenaren van het open baar ministerie bij de kautongeregten moeten op eene rijks hoogeschool den graad van meester in de beide regten ver kregen hebben. Bezoldigingen die van den hoogen raad blijven op den tegenwoordigen voet; bij de geregtshoven te Amsterdam en te 's Gravenhage president en procureur-generaal ieder 4000, vice-president ƒ3500 zeven raadsheeren ieder ƒ3000, advo- lcaat-generaal 3000 griffier 2400 bij de geregtshoven te 's Hertogenbosch Arnhem en Leeuwardenpresident en procureur-generaal ieder ƒ3300, vice-president 2800 vijf of zes raadsheeren ieder 2200, advokaat-generaal ƒ2200 griffier 1800 arrondissements-regtbanken: te Amsterdam, 's Gravenhage en Botterdam president en officier ieder ƒ3000, vice-president 2300 leden ieder ƒ2000, substituut-officier f 2000, griffier 1600 overige regtbanlcen der eerste klasse; president en officier ieder 2300 vice-president 2000, drie of vier leden ieder 1800 substituut-officier 1800griffier ƒ1200; der tweede klasse: president en officier ƒ2000, vice-president 1800, twee a drie leden iederf 2600 sub stituut-officier 1600 griffier 1200; der derde klasse: president en officier ieder 1900, vice-president 1700, twee a drie leden ieder 1500, substituut-officier f 1500 griffier 1000. COMMISSARISSEN der ZEEUW- SCHE BRAND WAARBORG-MAAT- SCHAPPIJ gevestigd te Zierikzee, brengen bij deze ter kennis van de daarbij belanghebbenden, dat op Donderdag den 'Ai Mei aanstaande des namiddags ten I ure in het Logement van den Heer F. j. van OPPEN te Zierikzeedoor hen Stele-pnivirj en Vps-a-ntwonnlinrj zal worden gedaan hunner administratie over den jare 1859 mitsgaders Verslag van den gunstigen staat dezer Maatschappij en noodigen alzoobij deze Deelhebbers uit om deze Vergadering met hunne tegenwoordigheid te vereeren. Commissarissen voornoemd, Mr. C. van oer LEK de CLlillCQ Op last derzelve JAC. S. BOEIJE. Op Donderdag den 17 Mei I860 des namiddags ten 3 urezal E. W. MUS trachten AAN TE BESTEDEN fiSet Bouwen van een gelteel nieuw «b E 15 El W onder de ge meente Zormemaire. Nadere inlichtingen te bekomen bij F.. W. MUS Timmerman te Zierikzee. Den 11 Maart is van Batavia vertrokken het barkschip Stad Zierikzeekapt. Klein naar Mid delburg. Brouwershaven 11 Mei Binnengekomen. Telegraph, kapt. P. Si. Rolufs, van Padang naar Botterdam. Nederland, kapt. F. Ruyler, van Rotterdam naar Ncw-Yrork, gesieepl per stoom boot Kinderdijkbinnendoor van Helievoolsluis. 12 dito. Jacoba, kapt. M. F. Schaap, Zuid Beve land, kapt. J. van der Meulen, beide van Bata via naar Rotterdam. 13 dito. Cempo kapt. G. Ruggiero van Girgentie naar Dordrecht. Sa muel Hendricuskapt. A.G. bouten, van Bata via naar Rotterdam. Passagiers aangebragt per het Ned. barkschip Zuid-Beveland kapt. J. v. d. Ajeulen van het eiland Java. Mevrouw de wed. de Mol en 5 kinderen. De herren J. F. P. Abbema P. Spindli en 16g.epas- porteerde mariniers. M 1'ctJ r>4 PI&ÏÏJ25IES3 USEï. EFFSCTKM Tli den 14 Mei I860. Nederlaud Werkelijke Schuld dito dito dito dito Amortis. syndic. Rusland bij Hope 1798/1816 dito 1828*1829 bij Stieglitz. 5de leen. dito 6de leen. 1835. dito bij Hope. Gei't. van ass. Poolsche schatkist oblig. Aand. groote Russ. spoorweg a 236 volgefourn. Oostenrijk Weencrbank bij Goll. en Co. dito dito Metalliek dito dito rente Amsterdam dito, nationale Buitenlaudsch van 1853 dito van 1S56 a 1859 Buitenlaudsch Binnenlandsch Buitenlaudsch 3% nu Groote stukken Stukken van L 100 ROTTERDAM, 14 Mei. TARWE. Nieuwe Zeeuws. Vlaamseh en Overmaasche was de aanvoer, vooral van afwijkende kwaliteitvrij rnim en ontbrak het aan voldoenden kooplust om alles op te ruimen. goede en puike f 9,60 a f 10,20 mindere f 7,20 a f8,50 jarige f 10,23 a f 11. ROGGE, Zeeuws Vlaams en O ver maasche f 8 a f 8,30 GERST, winter f6 af 6.50. zomer f 5 80 a f ti,50HAVER korte f 4,25 af 5,25 dito lange f 2,80 a f 3,80 ERWTEN f9,73 a f 10,25 groote dito f9.95 af 10. PAARDENBQONEN, f7,20 f7,50. 241ste STAATS-IiOTSaiJ 5de Klasse. Prijzen van 1000 en daarboven. 12de Lijst. No. 8792 en I237t ieder f 5000. STAD Z» ERIK 7.F. 1 Portugal Spanje Ecuador 4 9 9 3 g2 91'/8 5 102% 5 101 5 S9'V8 5 »»'ft 4 SI 4 7 83/. f» GO 4 5 214 5 4 5 473/, 2>/a -5-V4 5 693,'8 5 54VU( 3 43 3 42'/, 463/4 3 44'V4 i«/4 1 1 Fan Rotterdam: DER STOOMBOOT Van 'MeriTczee: Woensdag 10, 's morg. 8',, u Donderdagl7, 's midd. 1u Vrijdag 18, 10Ó, Zatnrdag 10, 's morg. 0 dienst tusscben Middelburg en Rotterdam. van Middelburg kan Rotterdam Dondcrd. 17, 's morg. 9 ure Woensdag 16, 's morg, 6 ure Zondag 20, U Vrijdag 18, 7 Dingsdag 2"2, 's midd. 12 Maandag 31, 9/2 Donderdag24, 's morg. 6 I Woensdagss, J llo diligence aal van Zierikzee l'/2 uur na de afvaart der stoomboot van Botterdam naar Middelburg en van Middel burg naai Rott. gelijk met de afvaart der stoom noot raden dienst tusscben Vlissingcn eu Rotterdam. fan mesmee» -• fan Rotterdam-. des maandags, woensdags des dingsdag» donderdags en vrijdags's morg. ten 8 ure en zaturd. smorg ten lü^nre J na aankomstvan deu Rrjnspoor De diligence aal van Zierikzee VI, uur na de afvaart der stoomboot van Rotterdam naar Vlissmgeu en van t lissmgon naar Rotterdam 1 uur na de afvaart der stoomboot rijden. Ter Stads Drukkerij va au de Erven A. de Vos.

Zierikzeesche Courant | 1860 | | pagina 2