ADYEimm ÏMisöümj TOT BEVORDERING Dil TOOOTST. BIMELIJKIi STOP TE ZllilllKZBE VEItVOEMlDMM bank alhier, waarbij de dienstmaagd van den burgemeester van Naaldwijk is veroordeeld lot eene gevangenisstraf van een jaar, terzake van diefstal ton huize van haren meester, bij wien zij eerst drie dagen in dienst was. Wij vernemen dat ten behoeve der verlo ting van kunstwerken waarvan de opbrengst moet strekken tot het leveren eencr bijdrage Ier oprigling van het gedenkleeken voor onzen be roemden landgenoot Ary Sclteffer door den ge malen Belgischen schilder Louis Gattail eene uit muntend fraaije leekoning is afgestaan voor stellende de stervende Visscher. Ëcne ontzettende gebeurtenis heeft jl. zaturdag le Groningen aller harten met droef heid vervuld. In den nacht ontstond er brand in de woning van den hakker P. Brongersin de St. Jansstraal. De bewoners lagen allen in diepe rust en de brand moet zich reeds vrij verver- spreid hebben, voor dal de vrouw des buizes wakker werd en den hellen gloed bespeurde. Zij wekte onmiddelijk haren manen terwijl deze roeteen juist voorbijkomenden persoon ge wag maakte bij de buren en een en ander redde, trachtte de vrouw hare zeven kinderen aan het djeigend gevaar te ontrukken. Zij mogt hare pogingen slechts met de redding van zes barer kinderen bekroond zien. Hel zevende kind een knaapje van 11 jaren sliep met den knecht boven de plaats van den brand. De knecht moet nog den knaap gewekt hebben doch ziende dat de vlammen met snelheid rond om zich grepen spoedde hij zich weg om zijn eigen leven te red den en liet het kind achter in het bed het kind is waarschijnlijk bewusteloos geworden door den rook en zoo in de vlammen omgekomen toen de bedstede met de middenverdieping naar be neden stortte. Doch terwijl deze verschrikkelijke ramp voor in liet huis voorvielwerd daar ach ter nog een ander leven ten gevolge van dezen brand plotseling afgebroken. De vader van genoemden hakker, ten man van 75 jaren sliep in eene kamer achter hel huis en daarvan door eenigen open grond afgescheiden. Deze schijnt op het vernemen van den brand ijlings de vlugl te hebben willen nemen maar heeft hel men weet zich niet juist te verklaren waardoor niet verder kunnen brengen dan den tuin waar men hem in zijn bloed badende en reeds ais lijk terugvond. Eerst een gerui- men tijd na hel ontdekken van den brand kwam de brandweer opzetten maar de vlammen had den reeds zoo zeer de overhand dal niets meer van de woning was te behoudenzoodat deze dan ook geheel eene prooi der vlammen is ge worden. Van den inboedel is weinig ofniels ge red. De brand moet in de bakkerij ontstaan zijn, doch de oorzaak is onbekend. Een der schepen onlangs uit Engeland naar Nieuw-Zeeland vertrokken heeft 400 musschen in kooitjes medegenomen om ze bij aankomst aldaar op dat vruchtbare eiland te laten vliegen. De Nieuw-Zeelanders verlangen er zoo veel mogelijk te ontvangen in de hoop dat deze vogeltjes die gelukkig zeer snel voort telen hen znllen bevrijden van het ongedierte hetwelk hunnen oogst vernield. Om dezelfde reden heeft men de musschen onlangs ook in Pruissen weder ingevoerd waar zij, na een verbitterde jagl in de laatste jaren bijnawaren uitgeroeid, en de boeren alzoo nu geen raad meer wisten. Te Antwerpen heeft schijndood voorgedaan. Peerdenwei was gestorven en reeds had men beschikkingen gemaakt voor de begrafenis toen men gewaar werd dat er nog leven in den schijndoode was. Men twijfelt er niet aan of hij zal nog kunnen gered worden. nstJITEMLAN D. UUITSCHI.J1MB Wegnïn, 21 April. Van goederhand wordt verzekerd dat de ministeriële crisis geëindigd eo op de zegepraal der vrijzinnige partij uitge- loopeu is. De baron von Hübner zou weder in het ministerie komen en ook de heer von Schmer- ling eene portefeuille overnemen. Of graaf Beek berg aan hel bewind blijft is tot hiertoe onbe kend maar niet onwaarschijnlijk als men zich herinnert dat bij laatstelijk voor het invoeren van vrijzinnige hervormingen in Hongarije pleitte en zich gunstig voor hei programma van den baron von Hübner uitliet. Graaf Radasdy behoudi zijne portefeuille en het ontslag des barons von Brück is aangenomen. [Zoo als men weet is die mi nister sedert het schrijven van dit brigt ver leden.] Uit verschillende berigten blijktdal de zicb een geval van Een bewoner der naar men meende winter in Rusland zeer streng is geweest. Vol gens een brief uit Tamboffvan den 18 Maart was het aldaar in de omstreken zoo koud dat de oudste en meest geharde voerlieden bepaaldelijk weigerden om zich ten dienste van reizigers met hunne sleden op weg te begeven. Onderschei dene personen waren in dien omtrek sedert eenigen lijd vermist die later bleken door de koude op reis te zijn omgekomen. Ook heeft men twee verlaten rij- of voertuigen gevonden die de geleiders blijkbaar in den steek hadden gelaten om het gevaar van bevriezen teonlgaan. Tien militairen heeft men op weg doodgevon- den terwijl twee boeren die in een bosch hout waren gaan kappen bijna het slagtoffer van de strenge koude waren geworden. Om zich tegen de buitengewoon digte sneeuw te beveiligen hadden zij zoo goed mogelijk eene hut opgesla gen waarin zij hel drie dagen hebben uitge houden. Door gebrek aan voedsel moesten zij dit verblijf weder verlaten en slechts op het ge lui eener klok afgaande ten aanzien der rigling welke zij hadden te volgen waagden zij zich aan een gevaarlijken togt, waardoor zij, of schoon verstijfd aan al hunne leden behouden zijn teregt gekomen. Bij de afzending van dit berigt was nog de tijding ontvangen dat de postillon, die den vo- rigen dag niet was aangekomen onder weg be zweken was en dat men op eenigen afstand van zijn lijk het doode paard en de paketlen met brieven had gevonden. In de omstreken van Morshansky waren meer dan 20 personen ten gevolge van bel strenge weder omgekomen. FBJLHKEUE In al de tachtig wijken van Parijs geschiedt dezer dagen de kostelooze inenting der arme kinderen. Overal ziet men de kennisgevingen der maires aangeslagen, die inhouden dal de behoeftige huisgezinnen welke hunne kinderen niet laten inenten voortaan geen onderstand van de bureaux van liefdadigheid genieien zullen en dat die kinderen in geene scholen of open bare instelling van onderwijs zullen worden op genomen. De Courier de la Fienne verhaaltdat tien jaren geleden een man een millionnair, tegen gehouden werd op de brug van Coulon over de Cévre omdat hij geen 5 centimes bij zich had om het bruggegeld te betalen. Ik zal nw ge drag te mijnen opzigle niet vergeten zeide hij tol den brugwachter «ik zal u uwe betrekking doen verliezen Die bedreiging is niet zonder gevolg gebleven. De millionnair is dezer dagen te Parijs overleden, en zijn testament behelst onder anderen De brug van Coulon zal van de actionnarissen afgekocht worden, zoodat voortaan voor het overgaan dezer brug niets meer zal behoeven betaald te worden.'"De brugwachter zal alzoo zijnen post verliezen. Nu inlusschen de gemeente Coulon van den afkoo- per der brug zulk eene belangrijke gedachtenis verkregen heeft zal zij ook wel een middel we ten te vinden, om den bediende wiens ijver lot alier voordeel gestrekt heeft, eene nieuwe betrekking te verschaffen. O m O O T-B aiTTAQlSIEN De bokser Tom Sayerwien de Punch in zijn laatste nommer schertsenderwijze reeds als een parlementslid in het jaar 1862 begroet, verscheen II. vrijdagten gevolge eener ont vangen uilnoodiging op de effectenbeurs in de City om eene door de gewone bezoekers dier beurs voor hem ingezamelde som vau 1()0guinees te ontvangen. Een adres werd hem wat bij de overspannen geestdrift eenigzins verwondering wekt wel niet overhandigdmaar de toejui chingen die bem te beurt vielen waren vol geest drift. Uit alle gedeelten des lands komen voort durend geschenken in geld voor hem in gegoede bewonderaars zenden hem zwaar gevulde geld beurzen arme lieden hun schelling over deo post toe. Zijn tegenpartijder schijnt voortdu rend lijdende le wezen en heeft zich nog niet aan den kampregler vertoond. ZijneNoord-Ameri- kaansche vrienden maken inlusschen voor hem aanspraak op den prijs der overwinning. JONGSTE TIJDINGEN. Berigten uil Alexandrie van 13 dezer melden, dat eene. depêche, aldaar bij het Nederlandsch consulaat ontvangen, de lijding bevestigtdal de toestand der vreemdelingenop Japan ongun stig is en dat twee Nederlandsche scheepsgezag- voerders zijn omgebragl. De Chinezen maken groote toebereidselen lot verdediging en nood zaken Europescbe artilleristen om bij hen in dienst le treden. Ai en beweert dat twee Engelsche fregatten Dove en Algerine door het geschut der forten aan den Pei-ho zijn in den grond geboord. De Samson die deze schepen vergezelde is naar IIong-Kong teruggekeerd en beeft belang rijke depêches medegebragt. errata. In ons vorig nummer staat onder hot artikel Huitschlaud dat op den eersten Pinksterdag de symphonia vau 11. Schumann uit het oratorium Samson van Handel wordt uitgevoerd lees de symphonia van 11. Schumann en het oratorium enz. Ondertrouwd G. BLOEMHOF, Weduwnaar van M. C. Roest en H. van WIJK Weduwe van H. C. G. B. Beurf.ns. Amsterdam, 27 April 1860. Mogten wij ons verbeugen in het bezit van onzen geliefden Vader en Behuwd Vader den Weleerwaarden Heer PETBUS JURIANUS LaNDSKNEGT, emeritus Predikant, tol op bijna 87jarigen leeftijdheden behaagde hel den Almaglige hem op te roepen. Een verval van krachien maakte een einde aan zijn ons dierbaar leven. Namens Kinderen en Behuwd-Kinderen Zierikzee, P. C. LaNDSKNEGT. 22 April i860. Strekkende deze tol algemeene en bijzondere kennisgeving Bij Vonnis der Arrondissements- Regibank te Zierikzeevan den 24 April 1860, op de expeditie geregistreerd is FLORUS NATTE Landbouwersknecht wo nende le Zonnemaïre ten verzoeke van zijne Echigenoot TOONTJE BOOGERDgesteld onder Curatele ter zake van verkwisting. De Procureur der Eischeresse Mr. J. MOOLENBURGH. De Notaris J. M. BOUVIN zal op Woensdag den 9 Mei 1860, 'smor- gens ten 9 ure onder Bruinisseaan de Lange Weg, op de Hofstede bewoond bij Abr. IIaGE en G. van VESSEMpubliek presenteren teveikoopen; 2 extra goede WERKPAARDEN, oud 14 en4jaren, 3 MËLKKOE1JEN, 1 VAARS, KAARNHOND en HOK 20 HOENDERS 2 BOERENWAGENS, PLOEGEN, EGGEN en eenigc MËUBËLA1RE GOEDEREN ais- mede 54 Ned. Roeden KLAVERS te Velde. Groote Musijkale Vitvoering op Donderdag iö Mei tSGO. 1. 2. I. Quinlett (opus 31dur L. Spohr. a. Allegro, b. Scherzo, c. Finale vivace. Heilig und bebristder Name des Herrn." Hymne voor koorenorchest E. F. Bichter. II. 3. Requiem (Missa pro de Functis) W. A. Mozart. De Leden der Maatschappij voornd. hebben (diploma l859/0O) met ééne inwonende Dame vrijen toegang. Meerdere inwonende Dames of Kin derenentree f 0,75. Dames-en Vreemdelingen- kaarten 1,49'/,- Heeren-kaarten f 1,99'/. De Toegangkaarten zijn Woensdag 9 en Don derdag 10 Mei te verkrijgen bij W.G.Zandvoort. De algemeene Repetitie op Woensdag 9 Mei toegankelijk voor de Leden der Maatschappij voornd. en tegen f 0,50 cents entrée voor vreemdelingen en die zich van Toegangkaarten hebben voorzien. De TEKSTBOEKJES, met metrische ver taling zijn te verkrijgen tegen f 0,20 cents bij den Boekverkooper Qüanjër de avondder uitvoering aan de Concertzaal. (7'ure.) van 13 tot en met 27 april 1860. Geboren. Eene dochter van G. BoogerdenA. D, Reuzelaar. Een zoon van A. de Vos en W. Brandenburg. Een zoon van A. Schults en A- J. I.inden. Een zoon van K. Beije en J. Verboom. Een zoon van H. Wiener en J. Frenk. Eene dochter van M. L. Schilperoord en H. van Bloppocl. Overleden. H. J. Messer, oud 58 j.echtgen. v. J. D. de Wit. P. ,i. Landsknegt oud 86 j. weduwn. van M. C. Brouwer. P. de Heer, oud 29 j. echtgen. v. J. Bakker. Zierikzee, 26A[>ril Binnengek.: Alma kapt. 11. Bowbijes, Clemens, kapt. II. Persoon, beide van New-Gaslle. Anna, kapt. H. VV. Dawis van Liverpool naar Dordrecht. Brouwershaven 24 April. Binnengekomen. David Stewartkapt. S. H. G. Prentiss, van Rotterdam naarNew-Yörk gesleept per stoom boot Kinderdijk, binnendoor van Hellevoelsluis. Argo kapt. J. Bibbing, van New-Castlo naar Brouwershaven. 26 dito. Johanna Geerlruida kapi.P. Flens Jz. van Batavia naar Rotterdam, aan boord hebbende 3D gepasporteerde militairen. 24 dito. Uitgez. Patriarch Samhirikapt. G. G. Lion, van Rott. naar Batavia. Elizabeth kapt. F. Numandale van Brouwershaven naar New-Castle. 25 dito. David Steward kap. S. H. G. Prentiss van Rotterdam naar New-York. paijaSEW UER EFFECTEM XE AMSÏEEDAM den 2,(5 April I860. Nederlaud Werkelijke Schuld dito dito dito dito Amortis. syndic. Rusland bij Hope 1798/181(1 dito 1828/1829 bij Stieglitz. 5de leen. dito Gde leen. 1855. dito bij Hope Cert, van ass. Poolsche schatkist oblig. Aand. groote Russ. spoorweg a ƒ236 volgefourn. Oostenrijk Weenerbank bij Goll. en Co. dito dito Metalliek dito dito rente Amsterdam dito, nationale Portugal Buitenlandsch van 1853 dito van 1856 a 1859 Spanje Buitenlandsch Binnenlandsch Buitenlandsch 3°/0 nu Ecuador Groote stukken Stukken van L 100 2'zj, pct.I 64 3 76® 99 3 3 !'a 5 6 6 4 4 6 4 5 4 5 2«/a 5 5 3 3 3 Ut, 1 1 103'z2 91 100 81 wlt 61 80 214 45 i, i, 25% 55 V„ 48% 42% 4 6% 45 8 355/g 10'/2 11 Middenprijzen van de volgende artikelen te Zierikzee De Ned. Mudde. van den 26 April 1860 Oude Tarwe 1858 f 0,00 Nieuwe dito 1859 10,00 Afwijkende dito - 0,00 Z.-Zomer dito - 0,00 Ordinaire dito - 0,00 Rogge 7,00 Wiuter-Gerst - 6,00 Zomer-dito - 5,75 Haver - 4,00 241ste STAATS-LOTEBIJ 5de Klasse. Prijzen van f 1000 en daarboven. 1ste Lijst. No. 2445 f 1000. No. 2674, 2831 en 4132 ieder De Ned. Mudde. Paardehoonen t Witte dito Bruine dito Graauwe Erwten Groene dito Gele dito Koolzaad Zaai-Lijnzaad Slag-Lijnzaad 7,00 11,00 12,00 0.00 10,00 0,00 0,00 0,00 0,00 2de Lijst. 1°°°. 3de Lijst. 19135 ieder f 1000. No. 7301, 11292, 13975 en afvaart s TO o m B O o T Van Zieri/czee: Zondag 29, 's morg. 7 Woensdag 2, 10 Pan Rotterdam: Zaturdag 28, 's morg.lOJzau Dingsdag 1, 's midd. Ut, dienst lusschen Middelburg en Rotterdam. van Middelburg Zaturdag 28, 's morg 6 Zondag 29, 6 Dingsdag 1, 8 Donderdag 3, 10 Ter Stads-Drukkcrij van de Erven A. de Vos. Pan Rotterdam j Zaturdag 28,'s morg. 10l/anre Maandag 30, 'smidd. 12 Woensdag 2, 6 I Vrijdag 4, 7 Voor? d. P. N. A five: Clercq laatste De nc gekeurd De re wordt ti gder hei 'Goeman Won teerde ziging erfpach geving houder: Vooi verslag stand i Evei Karret eene g: Iden llervoj volge jaar w per lie de toe blijken Is adres aansla der co Tot schuit Dong de hed Hel Burge zijnde zitler worde Na op di duwe straat] armb e, de die geslol lie diligence zal van Zierikzee l1/, uur na de afvaart oer stoomboot van Rotterdam naar Middelburg en van Middel burg naai Rott. gelijk met de afvaart der stoomboot rijden. dienst tusschen Vlissingen en Rotterdam. Van Vlissingen: Van Rotterdam: cles maandags, woensdags des dingsdags donderdags en vrijdags's morg. ten 8 ure j en zaturd. smorg ten lO'^ure na aankomstvan dcnRijnspoor De diligence zal van Zierikzee l'/2 uur na de afvaart der stoomboot van Rotterdam naar Vlissingen en van Vlissingen naar Rotterdam 1 uur na de afvaart der stoomboot rijden. zijn des aan gei boi 61 e lioi waa ler

Zierikzeesche Courant | 1860 | | pagina 2