ROTTERDAM, MIDDELBURG Attentie ADAERTENTIEN STOOMVAART DINGSDAG 17 April 1860, Meubelaire Goederen ZEETIJDINGEN BEERS, MARKTBERIGTEN ENZ. r- De Kolnisclie Zeilung wijdteen hoofdarti kel aan Zwitserland en de door dat gemeentebest in het tegenwoordig hagchelijk oogenblik aange nomen houding. De Zwitsers, zoo heet het in dat artikel, zijn wegens hunne partijdig heid voor de zaak van Italië niette gispen maar wel te gispen zijn echter Fazy en zijne medestanders te Genéve, dat zij den afstand van Savoye met onverschilligheid, ja met vreugde aanschouwden, zoo lang zij de hoop koesterdeu dal Frankrijk hun den zuidelijken oever van het meer van Genéve als een lekker beetje af zou staan. Thans slaan zij beschaamd, nu zij door de arglistige politiek der Tuileriën om den tuin zijn geleid. Maarvandat oogenblik af vindt men le Genéve en in geheel Zwitserland geene partijen meer. Allen verklaren zich gewillig tot het brengen van offers om de region van Zwitserland op de aan zijne bescherming toevertrouwde landschap pen van Savoye le verdedigen. De Zwi'.sersche staatslieden boezemen achting in door hunne krachtige handelingen en door hunne met even veel helderheid als vastberadenheid gestelde ge schriften. Het artikel eindigt met deze woorden Naar dien de regten welke de Zwitsers verdedigen door geheel Europa gewaarborgd en mogen wij er bijvoegen voor geheel Europa vangewigt zijn, hopen wij dat zij in hunne billijke eischen doorPruissen Engeland en al de overige mogend heden krachtig ondersteund zullen worden. A'apoleon III zal wel doen zich niet te veel te haasten en zich le herinneren hoe het diezelfde Zwitsers waren die in het jaar 1838 de ganscbe magt van Frankrijk trotseerden, om het regt eens enkelen medeburgers te verdedigendie hun nu huune edelmoedigheid met ondank vergeldt." Men meldt uit Herlijn van 25 dezer. liet antwoord, le geven op de depêche van den heer Tliouvenel, hetwelk door nieuwe openingen van Engeland vertraagd werd is ook heden nog niet verzonden. Dezer dagen treedt een burger den winkel van een geweermaker binnen en overhandigt aan een der werklieden een pistool, dat hij wenscht te doen schoonmaken. Op de vraag of bel ge laden is antwoordt de eigenaar op de stelligste wijze dat dit niet het geval is. De smid haalt den haan over, drukt dien los, lot aller verbazing wordt de graaf Frimont, die zich in den winkel bevond door een kogel in hel hoofd zwaar ge kwetst. Hol protest van Zwitserland, aan de groote mogendheden gerigt, is hier ontvangen. Pruisscn zal, alvorens dat stuk te beantwoor den, met Engeland deswege in onderhandeling treden. Men schrijft uit Zurich van 26 dezer. Gisteren avond heeft de bondsraad berigt ont vangen, dat 600 man Fransche troepen den 28 dezer Annecy zullen hezetten, waarop de raad bevel gegeven heeft troepen derwaarts le zenden. Een Maagdenburgsch dagblad beeft naspo ringen in het werk gesteld naar het aantal Isra- ëlilen welke thans op de wereld zijn. Het komt tot het resultaat, dat hun getal thans ongeveer 4,232,470 bedraagt. De organisatie der Kaukasuslanden gaat rustig voort. Eene nieuwe ukase bepaalt dat de vroegere regtervleugel der Kaukasuslinie voor taan de provincie Kuban, de linkervleugel de provincie Teran en het geheele land ten noor den van het Kaukasischhoofdgebergte, dat der halve de beide nieuwe provinciën en het gou vernement Stanropol in zich sluit, de noorde lijke Kaukasus heeten zal. Volgens een berigt uit Petersburg ver neemt men dat aldaar eene uitgestrekte zamen- zwering ontdekt is in welke vele bejaren waren betrokken die in de vrijverklaring der lijfeigenen den ondergang en de vernedering des rijks zien, en welke zamenzwerïng tegen het leven van keizer Alexander II gerigtna eene vruchtelooze poging lot uitvoering is ontdekt en verijdeld. Op de jagt zou men op den keizer geschoten hebben zonder hem le treffenwaarna de schuldige gegrepen is en alles beleden heeft. Dit berigt vcreischl allezins nadere bevestiging. rnaNKSUE parijs, 2a Maart. Gisteren avond hebben de keizer en de keizerin de deputatie van Savoije op het paleis der Tuileriën ontvangen en zich bij herhaling met verschillende leden daarvan onderhouden. Op den wensch van onderschei denen van hen om het portret van den keizer lijken prins te mogen bezitten, heeft de keizerin eigenhandig de beste photografische afdrukken uitgezocht. Bij bet afscheid heeft de keizer hen uitgenoodigd om hem bekend te maken met de namen, welke de bevolking van Savoije aan de twee nieuwe departementen wenschte gegeven te zien, die bij Frankrijk worden gevoegd. La Patrie verzekert dat alle Franscbe troe pen den 15 April e. k. uit Italië zullen terugge keerd zijn. Hetzelfde blad spreekt het berigt tegen dat de Napolilaansche troepen den kerkelijken staat zou den binnengerukt zijn. Hot Journal cle Délmts verzekert heden dat de generaal de Lamoriciére werkelijk naar Home vertrokken is, om het bevel op zich te nemen over het pauselijk leger. De Conslitulionnelhehelsl een artikel, dat een vijandigen geest tegen Engeland ademt. Men meldt uit Madrid van 26 dezer. De vredes-preliminairen lusschen Spanje en Ma rokko zijn gisteren namiddag ten twee ure ge- teekend. Er heeft thans eene wapenschorsing plaats. Bij de vredes-preliminairen, welke door den maarschalk O'Donnell en Muley Abbas geleekend zijn, wordt bepaald dat Teluan voor altijd aan Spanje zal worden afgestaan en dat door Ma rokko eene groote oorlogschatting betaald zal worden. Het dagblad Autorité van Duinkerken ver baalt het volgende, dat wij op zijne autoriteit overnemen Buiten eene der stads poorten alhier in een niet geheel voor dieven beveiligd huis, woont een man die nogtans te gierig is om een wachthond te houden. Ten einde nu echter de dieven af te schrikken kwam hij op den vernuftigen inval om eiken nacht van tijd tot tijd zelf te blaffen. Maar eenige dagen geleden verrasten de autoriteiten hem met bel bevel om onverwijld 10 fr. hondenbelasting te betalen. O B O O T-B BITTAI9B11SS londen 26 Maart. Eenige dagen geleden werd de prins van Wallistoen hij met eenig gezelschap op de jagt was in de nabijheid van Oxford door een pachterover wiens veld hij in strijd met de bestaande voorschriften reed aangehouden en ofschoon hij zijnen naam en stand bekend maakte niet eerder uit de pacht hoeve vrijgelaten voor dat de boete van een pond sterling door hem betaald was. De groote mogendheden zullen binnen weinige weken waarschijnlijk te Londen een con gres houden. In een redenerend artikel over Savoye her innert de Times aan de leer van Macchiavelli dateen verstandig vorst zijn woord niet kan en mag houden behalve wanneer hij bet zonder nadeel voor zich zeiven doen kan of wanneer de omstandigheden onder welke hij de belofte gedaan heelt, nog aanwezig zijn" en past ver volgens die woorden toe op keizer Napoleon. Bij de regering zou berigt zijn ontvangen dal de werkzaamheden aan het doorgraven der landengte van Suez met kracht worden voortge zet dat eene ware Fransche kolonie zich le midden van hel afgestaan terrein, dataan de af bakening van bet kanaal grenst, gevestigd beeft dat deze kolonieongeveer2500 inlandsche werk lieden in dienst heeft genomen en hoe men niet zonder bezorgdheid is dat deze Fransche vestiging daar te lande van blijvonden aard zal wezen. Of onze ministers een onbepaald ver trouwen in deze mededceling stellen zou ik niet durven verzekeren. Nabij Stamford is eergisteren een wagen van een menagerielrein, waarin zich een olifant bevond, omgeslagen en op een paard nederge- komen, dat geheel verpletterd werd de olifant bekwam geen letsel. Het hooge gereglshof van Philadelphia heeft dezer dagen een vrij koddige zaak behan deld. Zeker heerLeroij le New-York per tele— graafaan een bloemist te Philadelphia twee bou- quetten willende bestellen had op de depêche hund-boquet (hand-boquelten) doch in het eerste woord een u in plaats van een a geschreven. De telegrafist denkende dat het woord liund eene verkorting was van hundred (honderd) verbeterde de depêche waarop mijnheer Leroij deD volgen den dag 200 bouquetten in plaats van twee ont ving. Men verbeelde zich zijne verwondering en later zijne gramschap toen de bloemist beta ling voor 200 geleverde bouquetten eischte. De heer Leroij riep hierop de telegraaf-maatschappij in guarantie en het hof besliste dat deze voor den flater van harengeëmploijeerde moest betalen. Op Groenland is on langs eene boekdrukkerij en eene litograpbischc inrigling voor het eerst in het leven geroepen reeds is een aldaar gedrukt werk verschenen. Het is getiteld Kaladit Okalluktuatlia.il en bevat eene verzameling legenden door de inboorlingen geschreven en in deGroen- landsche taal met eene Deensche vertaling ge drukt. Het werk is versierd met twaalf hout gravures door een inboorling vervaardigd be nevens acht nationale liederen met woorden en muzijk. Het geheel is even belangrijk als oor spronkelijk. In het oude Hellas kende men voor een sterveling niets hoogers dan bij de olympische of pythische spelen met den olijf-of lauwertak gekroond te worden. Toenmaals mogt men echter ook geen stumper zijn om door bet uit- stekcndsle volk der aarde den lauwer le worden waardig gekeurd. Thans echter kunnen hon derden den laurier in potten aankweekenen voor hun venster te pronk stellen. Het is bijna niet de moeite waard meer eerzucht le bezitten ja het is zoo dood gemakkelijk roem te behalen dat men zich met der tijd nog schamen zalbe roemd te worden. Het is trouwens waar dat men heden ten dage zelden een roem vindtdie billijk regt op de rollen der geschiedenis heeft hij vervliegt gewoonlijk met de bladen van de drukpers van den dag. Deze bladen mijnen ook dikwijls den roem aan de meestbiedenden uit en de meestbiedende behoeft hem niet eens zoo heel duur te betalen. Maar zoo is onze eeuw nu eenmaal. Overal vliegende baast hijgende spoed. Ook op den tempel der onsterfelijkheid loopt men storm en wel met zoo veel drift dat men elkaar wederkeerig de ribben er bij kapot stoot. Naauwelijks heeft echter een half dozijn zijn doel bereikt, of zij wordendoor nieuwe aan- komelingen weder uit den tempel geworpen tot ook de nieuwen weder door de nieuwsten ver drongen worden en handenwringend in de zee der vergelenheid verzinken. In het eind zal de eerzuchtige al blij en tevreden zijn als hij bij de geweldige menigte onsterfelijkheids candi- daten, slechts ééne maand lang onsterfelijk blijft. JONGSTE TIJDINGEN. madrid, 28 Maart. Naar luid eener opgave medegedeeld door de officiële Gacela, hebben wij in den veldslag, den 26sten tegen de Ma rokkanen geleverd, 1267 rnan verloren. Hen- riquez O'Donnell is heden ochtend in de hoofd stad aangekomen. Hundie iels te vorderen hebben van, of verschuldigd zijn aan wijlen Mejufvrouw geekthuida van oeyeren Weduwe willem beije wordt verzocht, daarvan vóór 1 Mei 1860 opgave of betaling te doen aan de ondergeteekenden. Ouwerlterkden 29 Maart I860. Hk. jCHOO, Jz. Cs. van oeveren Cz. TUSSCHEN en tusschenliggende plaatsen met de twee Stoomschepen STAD nil)I>ELBTK(< Ko. E en Ulo. 2. Het 8estuub der Middelburgsche Maat schappij van Stoomvaart maakt bekend dat met i.° April aanstaande, de Passagiers- Vrachten zullen worden gewijzigd en vast gesteld zijn voor het geheele traject op f 5,50 in het Paviljoen - 4,in de Groote Kajuiten Rookkamer, - 2,50 in de Voorkajuit en van de lusschen gelegene plaatsen met in begrip van Veer- en andere Aanzelgeldennaar evenredigheid alles volgens uitvoerig Tarief. Middelburg 26 Maart I860. De Verkooping der HOF STEDE en LANDERIJEN van de Weduwe en Erfge namen van wijlen den Heer J. HOOGENSOOM de GLOPPER geannon ceerd tegen Dingsdag den 3 April I860, is 1UITGESTELD en bepaald op des voormiddags ten 11 ure in de Herberg te Ellemeet. De Notaris Mr. J. J. ERMERINS, zal op Zaturdag den 7 April I860 's namid dags ten 1 nre ten Sterfhuize van de Wed. W. BEIJE op de Nieuwe Haven te Zierikzee presenteren te vorkoopen EENE AANZIENLIJKE PARTIJ bestaande in: eene SECRETAIRE een RUF- FETKASTJË, een KABINET, TAFELS, STOELEN, BEDDEN KOPER-TIN-, GLAS- en AARDEWERK en hetgeen meer zal worden te voorschijn gebragl. brouwershaven 29 Maart. Binnengekomen. Cornells Wernard Eduard kapt. O. Bakker, van Batavia naar Schiedam. Ilebekapt. A. J. Kiehl van Rotterdam naar Batavia gesleept per stoomboot Zuid-Holland binnendoor van Hellevoetsluis, Stad Dordrecht kapt. Sluit van Londen naar Dordrecht. Jeverlandkapt. J. 11. Slellmann, van Rotterdam naar New-York, gesleept per stoomboot Kinderdijk binnendoor van Hellevoetsluis. PRIJZEN DER EFFECTEN TE den 29 Maart I860. Nederland Werkelijke Schuld dito dito dito dito Amortis. syndic. Rusland bij Hope 1798/1810 dito 1828/1829 bij Stieglitz. 5de leen. dito 6de leen. 1855. dito bij Hope Cert, van ass. Poolsche schatkist oblig. Aand. groote Russ. spoorweg a 236 volgefourn. Oostenrijk Weenerbank bij Goll. en Co. dito dito Metalliek dito dito rente Amsterdam dito, nationale Portugal Buitenlandsch van 1853 dito van 1856 a 1859 Spanje Buitenlandsch Binnenlandsch Buitenlandsch 3°/0 nu Ecuador Groote stukken Stukken van L 100 AMSTERDAM pct.f 4 4 5 5 3 3 l'G 1 t «3V-2 7,tV, 07 10231, 101*, 88 VR 983,8 733,,8 70 Vt 60 78 2I23/, 46 Ï5'j/in 54", 437, «•'l. V, Middenprijzcn van de volgende artikelen le Zierikzee, van deD 29 Maart 1860. De Ned. Mudde. De Ned. Mudde, Oude Tarwe 1858 Nieuwe dito 1S59 Afwijkende dito Z.-Zomer dito Ordinaire dito Rogge Winter-Gerst Zomer-dito Haver 241ste BTAaTS-IOTBRIJ 3de Klasse. Prijzen van 1000 en daarboven. tste Lijst. No. 5053ƒ5000. no. 15475 ƒ2000. no. 6962 en 10103 ieder 1000. 2de Lijst. No. 17422/1500; no 1149/1000. 3de Lijst. No. 11178 f 25000. no. 2322 /1500. no. 8667 en 16211 ieder 1000. f 0,00 Paardeboonen t 6,75 - 9,50 Witte dito - 11.00 - 0,00 Bruine dito - 11,50 - 0,00 Graauwe Erwten - 0.00 - 0,00 Groene dito - 10,00 - 6,75 Gele dito - 8,50 - 5,75 Koolzaad 0,00 5,50 Zaai-Lijnzaad 11,50 - 3,50 Slag-Lijnzaad - 0.00 afvaart DEB s TO OM BOOT Van Zierikzee: Zondag 1, 's morg. 9 Woensdag 4, lll/a stad z1erir7.e fc. Van Rotterdam: Dingsdag 3, 's midd. 1 u Donderdag 5, 's morg. dienst lusschen Middelburg en Rotterdam. van Middelburg Zaturdag 31, 's morg Zondag 1, "7 Maandag 2, 8 Dingsdag 3, 9 6 ure Van Rotterdam Zaterdag 31, 'smidd. 12 /-ondag 1, 12 Maandag 2, 's morg. 6 Dingsdag 3, 6 De diligence zal van Zierikzee W2 llur na afvaart der stoomboot van Rotterdam naar Middelburg en van Middel burg naai Rott. gelijk met de afvaart der stoomboot jijden. dienst tusschen Vlissingen en Rotterdam. Van Rotterdam Van Vlissingen r des maandags, woensdags en vrijdags 's morg. ten 8 ure des diugsdags donderdags en zaturd. 'smorg ten 10f?4ure na aankomstvan deuRijnspoor De diligence zal van Zierikzee l'/2 uur na de afvaart der stoomboot van Rotterdam naar Vlissingen en van Vlissingen naar Rotterdam 1 uur na de afvaart der stoomboot rijden. I Ter Stads-Drukkerij van de Erven A. de Vos.

Zierikzeesche Courant | 1860 | | pagina 2