ADYEKTENTIEN f^oorloopig Herigt DREÏSCHOR'S NIEUWLAND, Muzijk-Vereeniging Strandvonderij. ZEETIJDINGEN BEURSIfUthfBLI'iKiTL.A li VEIiVOEIHIIDDEEEN Hartog, ƒ101,000 C. Boef, f 98,500 A. Kalis Az., f 93,200 G. Verschoor, ƒ92,000 J. H. Visser, f 89,920 B. Zwolsma. f 87,500 K. Lan- gevehl, f 86,400 T. J. Schaafsma, f 85,600 A. B. van Tienhoveu, f 83 880, en de minsle in- schrijver, de heer A. Visser Pz.te Süedrecht, voor de som van ƒ8!, 285. Op dingsdag 21 Februarij jl. is van Lek- kerkerk franco per post verzonden door den heer A. Levijsson, splitter der staatsloterij te Alphen, een brief aan het adres van den heer J. Sanders te Brussel, inhoudende 1/5 en 1/!0 kooplot van de thans trekkende loterij, beide met de nummers 24t8 en door den afzender ge- teekend, welke brief met inhoud niet aan zijn adres is ontvangen. Men schrijft uit Moerdijk van 14 dezer. Gisteren middag had er met den trein welke ten 12 ure van Antwerpen naar hier vertrekt te Fsschon een schrikkelijk ongeluk plaats, lien wachter werd door den locomotief van dien trein medegesleept en reden vervolgens verschei dene wagens over hem heen, zoodat zijn lig- ebaam geheel verbrijzeld werd. De ongelukkige laat cene vrouw met vier hulpbehoevende kin deren achter. Gisteren morsen hebben de gebroeders Bielschotel, van Zwijndrecht. (usschen Sleenen- kamer en Zwijndrecht, een zalm met hunne handen gevangen, welke bij deu afslag te Zwijn drecht heeft opgebragt ƒ20,67. Deze gebeurte nis wordt nog zoo veel opmerkelijker als men weet, dat de zalmvangsl voor deze stad tot he den bijzonder schraal was, waardoor de prijzen dan ook hooger zijn. Gepasseerde weck zond de landbouwer ff. Ruimer te Beekbergen, een zijner knechten op het land om mest onder te spitten, om daar aard appelen te kunnen poolen. Op dit stuk land heeft naar men zegt, in den Spaanschen tijd oene herberg ueslaan, die den naam droeg van het fieri, waarnaar nog heden het gezegde bouw land den naam draagt >an Herlsweidc. De knecht ontdekte na eenigen tijd spittens eenig gemunt geld, en tond verder zoekende een gebroken potje met ongeveer 800 stuks zeer klein zilver geld. blijkbaar afkomstig uil vroegere eeuwen. Uit 'sHerlogenbosch meldt men van 17 dezer. Meden namiddag had alhier een verschrikke lijk ongeluk plaats. Een van onze kundigste werklied 'n de heer ADijkmans koperslager bezig zijnde in zijne werkplaats met het draaijen van groote vazen uit zink moest, om het zink zacht te maken, vuur onder het blok aanbrengen waarop die vazen werden gedreven. Het bout kromp daardoor lot dat hel met geweld uil el kander sprong. De helft van het blok vloog tegen het hoofd van den werkman die tot over maat van ongeluk daardoor achlerover sloegen door een valluik van de boveuwerkplaais naar beneden viel. Men vond hem levenloos met een verbrijzeld hoofd, lu zijnen val bad bij met een beitel een leerjongen opbel hoofd geslagen die daarmede een hoewel niet doodelijke wond bekwam. Men schrijft uit Zwolle van 17 dezer. De arrondissements-reglbank alhier, heeft don derdag jl. uitspraak gedaan in de bekende zaak van/T. Grafhorst, oud 16 jaren schippersknecht Wonende te Zwolle, beklaagde ter zake van het bij ongeluk door een schietgeweer dooden van hel lüjarig knaapje Gerrit Kok, en het onwillig verwonden van den timmerman Onland. De reglbank heeft den beklaagde schuldig verklaard aan onwilligeo manslag en verwonding uit on bedrevenheid en hem veroordeeld tot eene ge vangenisstraf van 3 maanden en twee geldboeten eene van 25 en eene van 8 en in de kosten. In den avond van 5 dezer is ten huize van den kastelein Hilske Jans Kiersma. kastelein onder Kollum, o. a. gestolen een behoorlijk gesloten kistje, waarin I bankbillet van 300 gemerkt Postliuma en Goslings te Oockum 2 bankbilletten van 100 ieder zonder bekende kenteekcnen 1 zilveren knipje ter waarde van 9, waarin zich die bankbilletten bevonden ongeveer 150 aan rijksdaalders eu eenige papieren 1 doosje met een smal goud oorijzer. Men schrijftuit Nieuwe Diep van 16 dezer. De kabeljaauwvisscherij gaat tegenwoordig naar wensch dagelijks wordt ook hier eene groote hoeveelheid visch en door de Maassche sloepen en do kleine visschersvloot aangebragt, die voor goede prijzen dadelijk upgekochl en naar elders verzonden wordt. Als een bewijs voor de gun stige visscherij verzekert men dat vijf kleine visschersschuilen in de afgeloopen week in twee schoten zulk eene goede vangst hadden, dat zij daarmede teistond uit zee terugkeerden, en de gezamenlijke vangst voor 1450 verkochten, II. zaturdag is te Namen een hevige brand uitgebarsten in den schouwburg. Na verloop van een uur lag hetgeheele gebouw in pnin. Het vuur is gelukkig thans beperkt binnen de vier muren, die alleen overeind zijn gebleven, en het is de brandweer mogen gelukken de naburige huizen te bewaren. BU ITENLAN D. DOIISCHI AMD Keulen, 15 Maart. Den 13 dezer is te Sta- vanger in Noorwegen een hevige brand uitge barsten, die eerst gestuit werd toen 206 gebou wen in den asch lagen. Onder degenen welke door deze ramp getroffen zijn lelt men vele koop lieden de meesten waarvan echter behoorlijk verzekerd waren. Men meldt uit Pesth van 1 6 dezer. Gisteren hebben ongeveer 200 studenten pogin gen aangewend om in kerken en op kerkhoven demonslralien te doen, ten gevolge waarvan eenigen hunner door de policie in hechtenis zijn genomen. rBANKBUS Parijs, 16 Maart. De minister van oorlog onderzoekt thans op last des keizers welke maatregelen zullen behooren te worden genomen voor de legering van troepen in drie kampen een uit kavallerie bestaande te Luneville het tweede, infanterie kavallerie en artillerie, te t'halons-sur-Marne en het derde, infanterie Ie Saint Omer. Ingeval tot het zamentrekken der troepen wordt besloten zullen de drie kampen lusschen I en 15 Mei moeten worden betrokken. Reeds is gemeld dat Savoije eu Nizza niet door middel van het algemeen stemregt aan Frankrijk zullen worden toebedeeld maar door middel eener acte van afstand door Sardinië. Nu heeft Frankrijk aan Sardinië de keus gelaten van óf Savoiie te behouden en noch Parma, noch Modena noch Bologna, nochToskane te beko men, óf Savoije af te staan en een meer of minder aanzienlijk gedeelte van Midden (talie aan zich te trekken. De keuze van Sardinië kan niet twijfelachtig zijn het heeft Savoije prijs gegeven. Maar wanneer Savoije eenmaal tol Frankrijk behoort, wat zal er dan in Midden Italië geschie den Zal Frankrijk volharden in zijn nieuw bakken eerbied voor de regtcn van den H. Stoel en de aulonomie van Toskane Zal Frankrijk nadat het aan Sardinië de mogelijkheid heeft laten doorschemeren van het bezit van Toskane om het te bewegen Savoije op te geven nu nadat Sardinië zich zelf heeft geëxecuteerd Toskane niet voor zich zelf wenschen te behouden? en naar welgevallen er over te kunnen beschikken ten gunste van prins Napoleon, die dan ook wel met het stedehouderschap der ltomagna zou kunnen worden bekleed De eventualiteit is zoo hersenschimmig niet en de toekomst zal ons leeren of de keizer, toen hij bij hel begin van den oorlog prins Napoleon naar Florence zond, niet de grondslagen wilde leggen van een Etrurisch koningrijk. Hel protest van Zwitserland dezer dagen aan den heer de Thouvenel overhandigd de nota van kardinaal Anlonellïde staat van zaken in Hongarije en in het Oosten zijn niet geschikt om groot vertrouwen in het behoud van den vrede in Ie boezemen. Hel protest van Zwitserland is in eerbiedigen maar zeer bepaalde en krachtige bewoordingen vervat. Hel is een bepaald protest legen eiken maatregelwelke ten doel heeft om Savoye bij Sardinië in te lijven, Men verwacht te Turyn stellig dat koning Victor Emanuel door den paus in den ban zal w orden gedaan iulusschen is de regering er nog niet ollicieel van verwittigd. H'l kabinet van Turijn zal, naar men verzekert, de afkondiging van deze excommunicatie toelaten maar op twee voorwaardenvooreerst dat de geeste lijkheid bare gewone dienst zal blijven verrigtcn en ten tweede dat de regering eene wet in het parlement ter tafel zal brengen, waarbij al de kerkelijkegoedurenin hel rijk verbeurd verklaard zullen worden, hetwelk zou worden voorafge gaan door een besluit waarbij van onwaarde worden verklaard alle verkoopen of overdraglen na 1 Maart. Het gouvernement van Florence heeft van hctbalcon van het Palazzo Veccho (oude pa leis) afgekondigd het besluit van het Toscaansche volk, gelijk dit door bet hof van cassatie in zijne openbare zitting is bekend gemaakt, na opening der stembiljetten. De bevolking van foskane telt 1,806,940 zielen, daarvan namen 386,455 aan de stemming deel. Voor de vereenigiog mei de constitutionele monarchie van koning Victor Emmanuel waren 366,571 stemmen, voor een afzonderlijk koningrijk 14,925 4949 stem briefjes waren van onwaarde. Cl 11 O O T_B BlIllZIIII Londen 16 Maart. Naar men verneemt hebben de HH. Croskey en Co. den vereisebten waarborg bestaande in eene som van 100,000 doll., voor het leggen van den transallantischen telegraafkabel tusschen Europa en Amerika aan den Deenschen minister van financien ter hand gesteld. Gelijk men weet heeft de Deensche regering aan eene Amerikaansche maatschappij voor den lijd van 100 jaren concessie verleend voor het leggen van dezen kabeldie van Dene marken over Schotland de Faroe-eilanden IJsland Groenland en Labrador naar Canada en de Ver. Slaien zal loopen. Het nitvoerbare van dit leggen is in eene dezer dagen gehouden open bare vergadering duidelijk aangetoond. Als karakterschets der Amerik. zeden moge onder anderen het volgende dienen. De kapt. Witcher, een man van 75 jaren, was te Richmond, in den staal Virginie, voor de regl bank verschenen, om de beslissing ineen proces van echtscheiding zijner kleindochter bij te wo nen. De echtgenoot, Clemens genaamd, en zijn broeder was daarbij tegenwoordig. Vergramd over de afgelegde getuigenis van den grootvaderscho ten zij in de geregtszaal hunnepistolen op hem af. Deze slechts ligt gekwetst haalde zijn revolver uit den zak en schoot de beide aanranders neder. Een derde Clemens vuurde onderwijl op eenen kleinzoon van den kapitein, miste den jongman en werd door dezen op zijne beurt met een bo- wiemes dood gestoken, In een oogenblik lagen daar drie lijken in degereglszaal. JONGSTE TIJDINGEN. Florence, 18 Maart. Heden morgen werd in de hoofdkerk eene plegtige dienst van dank zegging voor de afkondiging van den uitslag der volksstemming gevierd. Al de regeringsleden en de geconstitueerde staalsligchamen woonden die hij, de aartsbisschop van Florence hief het Te Dcum aan. De stad was met vlaggen ver sierd. eene zeer groote volksmenigte doorkruiste haar en deed de lucht van luide toejuichingen voor koning Victor Emmanuel, den baron Rica- soli en de regering wedergalmen De geestelijk heid van Florence en deroverige plaatsen heb ben den baron Ricasoli een adres aan den ko ning overgereikt. In den loop van 1860 zal binnen Zierikzee I op nader te bepalen tijd en plaatsin het openbaar voor veertien jaren in gaande Rooven Oogst en 1 I November 1861 worden VEKHUUK» DE POLDER GENAAMD: gelegen op hel Eiland Schouwenbestaande in: 53 llund. 09 lined. 50 Ellen BOOM GAARD, BOSCH, TUIN, uitmuntende BOUW- en WEILANDEN, met of zonder de daarop staande GEBOUWEN S Itmid. IO Roed. 30 Ellen DIJK en WEILAND, rond voor noemde Polder, en 8 Rund. 3*1 Roed. SO Ellen SCHORREN vóór en langs ge noemden Dijk; aankomende den HoogWelgeb. Heer Jhr. M. B. W. de JONGE van ZWIJNS- BERGIiN. Nadere informalien zijn op franco aanvraag te bekomen bij den Rentmeester der Ambachts heerlijkheid Dreiscltor c. a. te Zierikzee Jhr. W. M. H. de JONGE. TOT OEFENING EN VERMAAK. Vierde en laatste Dames-Concert. Dingsdag S7 Maart I960. Oie Jahres-zeitenOratorium in 4 afdeelingenJ. Hayd'n. uit te voeren door de Zangvereeniging Tot 0«-feiiïi«g en Uitspanning. Aanvang des avonds 7 ure precies. Tekstboekjes zijn verkrijgbaar bij den Boekhandelaar QUANJER. Mede toegankelijk voor Vreemdelingen (d. i. zij die builen Zierikzee wonen) legen 0,99'/s Entreé-prijs. De Burgemeester van Haamstede en Burgh, c. a. roept hiermede voor de derde maal op al degenen die regt hebben op de navolgende GOEDEREN aangespoeld en aangebragt aan het Strand dezer Gemeenten als1 MAST, lang 60 voet, dik l'/a el> 6 DEKBALKEN, lang van 1028 voet, eenige Eiken en Grenen PLANKEN 3 Noordsche DEELEN 1 RA lang 54 voet, i RONDHOUT I SLOEP, ge merkt St. BARBE CALAIS CAT. 291 en eene partij WRAKHOUT. Met uitnoodiging om zich met de vereischte bewijzen van eigendom, binnen den bij de wet bepaalden tijd bij hem Burgemeester aan te melden. Haamstede, 20 Maart I860. De Burgemeester voornoemd C. M. BOLLE. Brouwershaven 17 Maart. Binnengekomen. Duivelandkapt. H. Hagers, van Rotterdam naar Batavia gesleept pir stoomboot Kinderdijk binnendoor van Hellevoetsluis. HermannHeinrich, kapt. II. H. Lindeboom, van Nantes. 18 dito. Ottolina kapt. J. J. PrangePadang, kapt. M. W. ZlwartBorneo, kapt. D. van Amerongenqq. de laalslen van Batavia allen naar Rotterdam. 19 dito. Bilboa, kapt. W. Elder, van New castle uaar Dordrecht. Sea Duck, kapt. J. G. Peabodij van New York naar Rotterdam. 17 dilo. Utlgez. Stad Dordrecht, kapt. Sluit van Dordrecht naar Londen. 30EE5. 3BFFECTJ33M TÏS ^B5ST2aDAM den 19 Maart 1&6U. Nederland Werkelijke Schuld 2'/,2 pet, dito dito a dito dito Amortia. syndic. 3 h2 Rasland bij Hope 1798/18 H5 5 dito 1828/1829 5 bij Stieglitz. 5de leen. 5 i dito 6de leen. 1855. 5 dito 4 bij Hope 4 Cert, van ass. 6 Poolsche schatkist oblig. Aand. groote Russ. spoorweg a 236 volgefourn. 5 Oostenrijk Weenerbank, bij Goll. en Co. 5 dito dito 4 Metalliek 8 dito 2'/a dito rente Amsterdam 5 dito, nationale 5 Portugal Buitenlandsch van 1853 3 dito van 1856 a 1859 3 Spanje Buitenlandsch Binnenlandsch 3 Buitenlandsch 3°/0 nu l3/^ Ecuador Groote stukken 1 Stukken van L 100 t t'A'jls 98%„ 93 lü3l/4 102'/8 89'.8 99 Via 79'/, 79»',, 60% 77% 212 47 V„ 26»/, 0SS/, 53%, 43% 42% 44% 43 33'3/ 1 ROTTERDAM, 19 xMaart. TARWE. Nieuwe Zeeuws. Vlaamsch en Overmaasche met goeden aan voer en trage koopers, uitgenomen voor puike kwa liteit, die met ruim vorige prijzen betaald werd goede en puikef 9,25 a f 10,25, mindere f8,25 af9t jarige f 9,75 a f 11. ROGGE, Zeeuws. Vlaams en Overmaasche f 6,50 a f7,50. GERST winter f 5 af6zomer f 5 a f 5,90. HAVER, korte f3,40 af 5; dito lange f2 af 3,50. ERWTEN f8,25 af 10,25 groote dito f 9,75 a f 12 PAARDENBOONEN. f5,75 a f7. 241ste STAATS.LOTEHIJ 2de Klasse. Prijzen van f 1000 en daarboven. 3de Lijst. No. 3.8! S ƒ5000- no. 1 5326 1000. 4do Lijst. No. 7893 1000. afvaart DER STOOMBOOT Van Zierikzee.- Woensdag21, 's morg. llVaU Vrijdag 23, 'smidd. 12 STAD ZIERIKZEE® Van Rotterdam: Donderdag22, 's morg. 6 Zaturdag 24, 6 Woensdag21, 's morg 10'/aure Douderd 22, 11 Zaturdag 24,'s niidd. 12 Zondag 25, l2'/a Van Vlissingen des maandags, woensdags en vrijdags 's morg. ten 8 ure dienst tusschen Middelburg en Rotterdam. Van Rotterdam Woensdag 24, 'smorg. 7, ure Vrijdag 23, 8'/» Zaturdag 24, 103/4 Maandag 26, 10l'a De diligence zal van Zierikzee l»/a uur na de afvaart der stoomboot van Rotterdam naar Middelburg en van Middel burg naa» Rott. gelijk met de afvaart der stoomboot zijden. dienst tusschen Vlissingen en Rotterdam. Van Rotterdam'. des dingsdags donderdags en zaturd. 'smorg ten 10%ure na aankomstvan den Rijnspoor De diligence zal van Zierikzee 1 '/a uur na de afvaart der Btoomboot van Rotterdam naar Vlissingen en van Vlissingen naar Rotterdam 1 uur na de afvaart der stoomboot rijden» Ter Stads-Drukkerij van de Erven A. de Vos.

Zierikzeesche Courant | 1860 | | pagina 2