ZIJDEI DAMES-HOEDE!, SCHAAL- Eü 1AATK0LEN. AUYEKTEM'IKR AANBESTEDING. N ew-Castelsche Een HuisSchuur en Erve IM m iiiliiB ffi. VERVOER-MIDDELEN °a tig en gaat bij de eene tafel na de andere. Zij vertelt de anecdotes van den da», dc kleine hi storiën van de reglsgeleerde of die van de genees kundige school, de kortstondige huwelijken van het dertiende arrondissement, de scheidingen, de echtscheidingen enz.; zij weel alles, zij zegt alles. Tol loon voor hare verhalen geven de studenten haar de stukken suiker, die zij niet in hun koffij gedaan hebben. Door haar nieuws hoeft jufvr. Jenanne den bijnaam van Jeanne au.r- Canards gekregen. Komt zij in een koflijhuis, dan wil ieder haar bij zich hebben, en zij ver laat nooit een kolfijhuis of zij neemt één of twee pond suiker mede, en's avonds heeft zij altijd een goeden oogst op gewone dagen heeft zij avonden van tien pond, en op zondag begint hare taak reeds voormiddags ten tien ure en dan haalt zij soms dertig pond op. In een groot kof- fijhuis bij hel Odéon verkoopt Jeanne al de door haar ingezamelde suiker. .htairne b.ijfi bij dat al les steeds eene deugdzame vrouw. Ken aantal studenten hebben wel hun hof hij haar willen maken, maar zij heeft ze altijd moodiglijk afge wezen, zonder minachting, zoo als men clienten afscheept die men te vriend wil houden. Kn nu heeft zij haren man een huwelijksgift ter waarde van tienduizend pond suiker aangebragl. Volgens de heden ontvangen tijdingen gaat Oostenrijk met zijne dwangmaatregelen in Venetië vooit. Op bet minste vermoeden en bijna altijd zonder grond, worden de Venetianen gearresteerd en in de vestingen Opgesloten. De gemeenten zijn belast met eene som van 8000 florijnen per maand, voor het onderhoud der staatkundige gevangenen Te Verona en in den vierhoek komen dagelijks nieuwe troepen en amunitie aan. Men schrijft uil Marseille van 9 dozer. Wij hebben beriglen uit Ilome van fi dezer. He iocensmelting der twee Itomeinsche spoorweg maatschappijen was door den minister voor open bare werken goedgekeurd en men zag bet daarop betrekkelijk besluit te gemoel.De studenten der Universiteit hebben eene deputatie aan den generaal de Coyon gezonden die deze deputatie ontvangen en haar een schriftelijk antwoord overhandigd heeft waarbij zij Sol hel hervatten hunner studiën aangespoord worden met bij voeging van zijn vast besluit om het gezag met al de ter zijner beschikking slaande middelen te ondersteunen opdat de wet geëerbiedigd worde.Te liologna duchtte men een aanstaan den aanval van het pauselijk leger welke vrees eene sterke verbittering under de bevolking, vooral tegen de priesters verwikt heeft. De verdedigingswerken werden met groolen ijver voortgezet. Ook uit Napels zijn berigtcn tot 6 dezer ont vangen. Aldaar is een besluit verschenen tot wijziging van '24-0 artikelen van het tarief der in- en uitgaande rogten terwijl tevens de voortge zette herziening der overige artikelen aan eene commissie wordt opgedragen. Kene andere commissie is met hel regelen van de uitbreiding der hoofdstad en van verbeteringen in het oude stadskwartier belast. Ten gevolge van hot complot dat de regering ontdekt meent Ie hebben •■n dal den t Maart had moeten uitbarsten heb ben cenigen der honderden gearresteerde perso nen van verschillenden stand welke in hechte nis genomen waren paspoorten ontvangen en zijn vertrokken terwijl de overigen waaronder de zwager van den heer Seltemirini, de beslissing der hooge overheid toefdeo. oho ot— bbixt»» iv zetfl Lqnden 10 Maart. Volgens hier in omloop zijnde geruchten schijnt Frankrijk de verbindte- nissen van Villafraaca te willen opgeven omdat Oostenrijk zich verzet legen de raadpleging der algemeeno volksstem in Midden Italië. Onder dagteekeningvan 17 Januarij wordt uit Melbourne gemeld dat in het Yarra-ge- bergle een der lakken van de Australische Alpen, een nieuw goudveld is ontdekt, hetwelk veel belooft te zullen opleveren. Over het geheel houdt men zich overtuigd dat in liet loopende jaar meer goud uit de kolonie zal kunnen worden verzonden dan in hei vorige jaar het geval is geweest. Men meldt uit Sydney van 13 Jan. Vol gens ontvangen berigl is de schoener Pearl, van Anatam, handel drijvende inet de bewoners der eilanden van de Salomons-groep (behoorende tot Australië), door de inboorlingen van iiuliiana genomen en verbrand dc bemanning, bestaande uit kapitein Martin en acht personen is door de wilden vermoord en opgegeven, liet schip Cla rence Packet kapitein Aslimore heeft hetzelfde eiland aangedaan doch deu aanval der kanni balen afgeslagen. Kapitein Ashmore is alhier aangekomen overbrengende een inboorling van Erromanga die bij den moord aar, de equipage van de Pearl gepleegd tegenwoordig was. Een doofstomme. Yoor nu twee jaren ongeveer verdween in de gemeente Gaulsheim in de ilessische rijnprovincie, een knaap, die hij iedereen op zijn dorp als een naar ligchoatu en geest goed begaafde jongen bekend stond. Alle nasporingen, om hem weêr te vinden in het werü gesteld, leidden lot niets en men waande algemeen dat hij ergens in het water moest zijn omgekomen. Ken paar weken lali r werd nu echter in het aangrenzend Beijerscb Rijnland een als landloo- per omzwervende knaap opgepakt en, daar hij op alle tot hem gerigle vragen slechts met onge articuleerde geluiden antwoordde, voor den commissaris van poltcie gebragt. Hier blijkt dat de jongen doofstom is. Ilij hoorde niet wat men hem zei of vroeg, en kon ook geen verstaanba- ren spraaktoon uitbrengen. Allerlei proeven werden genomen, doch hij was en bleef doof stom. Zelfs bedreigingen hadden geen ander re sultaat. Bij niemand, die tegenwoordig was, zelfs niet hij den ervarendsten arts rees ook slechts een schijn van kwaad vermoede" op. Zoo werd een doofstomme" openlijk in de dagbladen uilgeschreven, ten einde men iets na- dors omtrent den knaap zou te weten komen. Van geen kant kwant nogtans eenige aan wijzing in geen vader, moeder, broeder of an der bloedverwant die zich aanmeldde nergens scheen een doofstomme vermist Ie worden. Zoo zat er niets op, dan dezen jongen in het armen- gesticht te Frankenthal ouder dak Ie brengen want kwaad gedaan had hij, voor zoover men wist altans niet. In dat gesticht blijft hij een rond jaar, en ook een bekwaam doofstommen- leeraar houdt er zich met hem bezig. Deze neemt hem onder handen en een enkel maal komt er een vermoeden bij hem op, dat de jongen met bedrog Ie werk gaal, doch zijn gansche gedrag goed ter deeg nagaande, kon hij toch moeijelijk gelooven, dal de kunst van veinzen en de daar toe vereischte wilskracht bij een kind van die jaren reeds zoo ver gaan kunnen kortom ook hij twijfeltin liet eind geenzins meer aan het on geluk van den armen verlatene. Na een jaar ontsnapt deze heimelijk uit het gesticht en neemt zijnen weg naar hel Badcn- sche, zicb hier ook weder doofstom aanstellende en van giften en aalmoezen levende. Aldra we derom opgepakt, komt hij op het uitstekend in- gerigt doofstommen instituut le Pforzheim. Voor dat men hem hier opneemt, wordt nog tans hetzelfde onderzoek in het werk gesteld, al? een jaar te voren in hel lladeusche. Ook in Pforsheinr blijft de jongen nagenoeg een rond jaar, onderwerpt zich willig en gelaten aan al, wal doctoren en leermeesters met beur beginnen, en doet in alles als de overige doofstommen, be halve dal hij als nieuweling nog niet zulke dui delijke geluiden en klanken als de langer op school zijnden uitbrengten schoon hij hier of daar eens iets doel blij tv endal een of anderen meester half reden tol argwaan geeft, zoo is toch zijn gedrag over het geheel zoo, dat zelfs de er varen hoofd instil ut eur zich elk kwaad vermoe dert al ras geheel uit het hoofd zet. Daar nu eenigen tijd geleden geeft de knaap eindelijk het twee volle jaren huig hardnekkig volgehouden en metonverzeitclijke consequentie doorgezette doofstommen-spel op eenmaal van zelf op hij spreekt et! hoort zoo goed als de beste van ons durftdenken. leder staat ten hoog ste verbaasd over de buitengewone wilskracht en scherpzinnigheid, welke de jongen daardoor aan den dag heeft gelegd en die werkelijk ook lot zulk een doen b. hooien. Maar, wie is hij Hij is de op den genoemden lijd uil Gaulsheim weg- geloopen kleine deugniet geen mensch anders. Opdat men hem zuo spoedig niet weêr op het spoor zou komen, heeft hij die doofstommen- rol op zich genomen doch ttians heeft het ver langen naar ouders, broeders en zusters, heeft het heimwee hem gedwongen die eindelijk weêr af Ie leggen een sjevoel dat magtiger is dan alle wil en versland en welks sleut niemand vermag le onderdrukken, waar die zich begint te doen hooren, is ook eindelijk in hem wakker gewor den 't gevoel van regl, hel geweten, dat wel lang zwijgen kan, maar ten laatste altijd luide spreekt. Kvenwel, wat verwonderlijke geestkracht moet de knaap bezitten, die zulk eene misleiding ondernemen en zou lang volhouden kun Kn indien hij dezelve op iets goeds wilde rigten, wat kan en moet met der tijd nog uil zulk een mensch worden. JONGSTE TIJDINGEN. Batavia, 23 Januarij. Uit Boni en Bandjer- masing zijn geene beriglen ontvangen. De telegraafkabel tusschen Batavia en Singa pore is nog niet hersteld. Ken opstand, le Djoedjokarta onder de vreemde soldalen uitgebarsten, is onderdrukt. Bologna, 11 Maart. Van 27,000stemgereg- ligden hebben heden 17,000 hunne stem uitge- bragl. Destad is verlicht. Aan den markies Pe- poii is eene ovatie gebrast. Hel is onmiskenbaar dal de gezindheid der bevolking ter gunste is van de inlijving. Op den 12 Maart 1860 is le Geerlruiden- bergin den ouderdom van ruim 67 jaren over leden de Heer H. dé JONG H, Behuwd-Broeder van üs. G. C. DROOGLEEVER FORTUIJN. Op Donderdag den 5 April 1860, des na middags ten één ure, zal de CENTRALE DIRECTIE van Schouwen, Burgh en Wesllaml in tegenwoordigheid van den Ingenieur van den Waterstaat in Schouwen en Duivelandonder nadere goedkeuring op 's Lands Kamer overgaan lot de besteding van: Het vijfjarig onderhoud der H i l'K HOOFDE V van Xierik- tseeingaande met den eersten ItMei 1S60 en eindigende met den laatsten Oecemberl 864. De besteding geschiedt bij inschrijving en opbod voor den geheelen onderhoudslijd in massa overeenkomstig 20 van het Bestek. Het Bestek ligt ter lezing op 's Lands Kamer en in de Logementen van van Oppen, Swakts en Acgusthn, te Zierikzee bij F. van 't Hof, te Brouwershaven in de Abdij le Middelburg in den Hooiwagen le Gorinchem in de Sociëteiten te Sliedrechl en te Burdïnxveld en is bovendien op franco aanvrage verkrijgbaar bij den Boek handelaar van Disiioeck te Zierikzee. Plaatselijke aanwijzing zal worden gedaan op den dag vóór de Besteding en nadere inlich tingen zijn te bekomen bij den Ingenieur Jonkhr. van den SaNTHKUVEL en den Opper commies P. LABRIJN Dz. heiden te Zierikzee. Zierikzee12 Maart I860. De Centrale Directie voornoemd B. 0. CAU, Voorzitter. W. IJ. de JONGE, Ontv.-Griffier. De ondergeleekende heeft de eer ter g®) kennis le brengen dal bij alhier op de Oode Haven wijk ANo. 328 op Donderdag den 1 5 .Maart a. s. eene zal openen waardoor hij in staat zal zijn gesteld tot hel leveren van alle soorten van Sleereu-, Dames- en Kinderhoetlenin alle qnaliteiten. Tevens tot het WAS8CÏIEW en TER- M V at K 1 derzelve hetwelk alles op een zeer civiele prijs is gesteld. Ook bestaat er bij hem gelegenheid lot het be komen van alsmedeLintenISioemen Coiffures en verder alles wat lot het Modevak behoort. Door het leieren der meest Moderne stukken en het geven van eene accurate bediening, zal hij trachten hel vertrouwen van een ieder te winnen. L. NlVELLE. In LOSSING: hetScboonerscbip, Hurger, kapt. P. J. Bartelse voor rekening vau JC. BAL en Co. De Notaris Mr. C. van der LEK de CLERCQ zalten verzoeke en ten Woouhuize van T. KOOI,."MAN, Kastelein op den Ouden Dijlt Ellemeet op Dingsdag den 10 Aptil 1 8f>0 des namiddags ten 2 ure publiek presenterende ,vcrkoopen waarin sedert jaren Ae T A P P E RIJ met goed, succes wordt uitgeoefend en zijnde de Dorps- Herberg met de gevolgen en aankleve van dien staande en gelegen op hel gehucht den Oudendijk, gemeente Ellemeetkadastraal bekend in Sectie A Nos 12 en 13 ter grootte van 6 Roed. 10 El. Om op het gebruik te komen met 1 Mei i860. Grondl. 8,98 dijkgescbot 0,86. Zierikzee 12 Maart. Alhier is binnengeko men Burger, kapt. P. J. Bartelse van New- Caslel. Brouwershaven 8 Maart Binnengek, Stad Dordrecht, kapt J. H. Stuit, van Londen naar Dordrecht. 10 dito. Stellakapt. Fh. Tompson, van New-Casiel naar Botterdam. 11 dito. Curlew, kapt. J. Adams, van New-Castei 12dito. Botsij, kapt. J. Sloorvogel, van Glasgow beide naar Dordrecht. 10 dito. Uitgezeild Stad Dordrecht, kapt. J. H. Stuit, van Dordrecht naar Londen. PHUZ2KT £FF£CT£S' XE ilMSTÜEDlM den 12 Maart 1860. 643/8 76l/a 07 93 1Ü3'J4 101V» Nederland Werkelijke Schuld 2c2pofc. dito dito 3 dito dito 4 Amortis. syndic. 3'>s liasland bij Hope 1708/1816 5 dito 1828/1829 n bij Stieglitz. ode leen. dito 6de leen. 1885. 5 dito 4 bij Hope 4 Cert, van ass. 6 Poolsche schatkist oblig. 4 Aand.groote Russ. spoorweg a ƒ236 volgefourn. 5 Oostenrijk Weenerbank, bij Goll. en Co. 6 dito dito 4 Metalliek 5 dito 2'/5 dito rente Amsterdam 5 dito, nationale Portugal Buitenlandsch van 1853 3 dito van 1836 a 1859 3 Spanje Buitenlandsch Binnenlandsch 3 Buiteulandsch 3°/0 nu ls/4 Ecuador Groote stukken 1 Stukken van L 100 1 ROTTERDAM, 12 Maart. TARWE. De aanvoer van nieuwe Zeeuws. Vlaamseh en Overmaasche was niet ruim ter markt, de pRikste partijtjes gingen traag vau de hand goede en puike f8 af 8.73 min dere en geringe f6,30 a f7,50. ROGGE, goed prijshoudend Zeeuws. Vlaamsen Overmaasche f 6,90 a f7,20. GERST, winter puike fo,2->a f 5,70 zomer f 5,50 a f 6,40. HAVER, korte f3,23 a f4,30, dito lange f 2/23 a f3. ERWTEN, f 8,23 a f9 groote dito f9,75 a f 10,50. PAARDEN- BOONEN f 6 a f6,80. 78%. 60Vr 77 i3'ib 213 47% -6'%« 60% 53'.. a3 42 7s 44% 42 "V,. 33% 12% AFVAART der stoomboot Fan Zierikzee: Woensdag 14, 'smorg. 6 Vrijdag 16, 8 STAD Zl E R 1 K ZE I Fan Rotterdam: Dond'-rdag15, 's morg. lt Zaturdag 17, 'smidd. 12 dienst tusschen Middelburg en Rotterdam. van Middelburg Woensdag 14, 's morg 6 Donderd. 15, 6 Zaturdag 17, 8 Zoudag 18, 9 Fan Rotterdam Woensdag 14,'smorg. I0l'5nre Vrijdag 16. 'smidd. 12 Zaturdag 17, 12 Maandag 19, morg. 6 De diligence zal van Zierikzee l*/2 uur na de afvaart der stoomboot van Rotterdam naar Middelburg en van Middel burg naa» Rott. gelijk met de afvaart der stoomboot rüden. dienst tusschen Vlissingen en Rotterdam* Van Rotterdam: des dingsdags donderdags en zaturd. 'smorg ten 10l?2ure na aaokomstvan deuRynspoor Van Vlissingen t des maaudagswoensdags en vrijdags 's morg. ten 8 ure De diligence zal van Zierikzee 1'/2 uur na de afvaart der stoomboot van Rotterdam naar Vlissingen en van Vlissingen naar Rotterdam 1 uur na de afvaart der stoomboot rijden. Ter Stads-Drukkerij van de Erven A. de Vos.

Zierikzeesche Courant | 1860 | | pagina 2