wmmrn ADYEHTBKT1KW Uit de hand te pachten BKUiis, MHKTiiiirir YKRYOER-IDDIM opgcrigt. De artillcrielrein wordt weder in bet leven geroepen. Volgens den Momteur zal de keizer donderdag 1 Maart de zitting van het wetgevend ligchaam in persoon openen. Volgens den Conrrier du Havre bestaat het plan in Frankrijk, in de departementen compag- nien op Ie rigten welke in hare inrigting aan de Pruisische landweer zouden gelijk zijn en die jaarlijks tot oefening in den wapenhandel eenigen tijd zouden bijeenkomen door dezen maatregel zou Frankrijk een reserve-leger van minstens een millioen manschappen verkrijgen. Dij de groole revuó, die de admiraal Ro- main Defossés te Toulon heeft gehouden, was de aandacht bijzonder gevestigd opeen nieuw korps, hetwelk onder den naam van enteraars bij onze inarine-infanterie is opgcrigt. Deze manschap pendie bij den aanval steeds het eerste bij de band moeten zijn zijn gewapend met ten revol ver, een zak met handgranaten en eene bijl terwijl zij om hel lijf een bandelier dragen dien zij kunnen uitslaan om e zich als een touwlad der van te bedienen. De manoeuvres bij dit corps zijn zoodanig ingerigt dal de manschap pen, in massa tegen een muur of wal gerigt zich met een ongeloofelijken spoed daar hoven op bevinden zoodat b. v. een vijftigtal dezer rappe gasten binnen den tijd van eenc enkele minuut over de hoogste vestingwerken zijn ge klommen. Hel gouvernement beeft het dan ook zeker niet ten onregte geoordeeld om eene com pagnie dezer manschappen aan de expeditie naar China deel te doen nemen. Een voorbeeld van hartstogtelijkeliefhebherij voor oude gravuren heeft zich wederom voorge daan op eene verkooping waar een oud portret van Erasmus vóór de letter van 11(11 francs behalve de kosten werd verkocht. Bij de verkooping der schilderijen van den heer Dubois, is eene schilderij van Decamps, slieren voorstellende door een onweder over vallen voor 21,100 fr. aan den lieer Fodor van Amsterdam verkocht. He hoer Dubois had de schilderij in vroegeren lijd voor 300'Jfr. van Decamps gekocht. Andere schilderijen van den- zelfden meester, maar niet van die uitstekende kwaliteit, werden met 3,250, 4,100, 4,050, 6000 en 5050 francs betaald. De 29 schilderijen en 9 teekeningen van deze collectie, in het ge heel dus niet meer dan 38 nummers, hebben 150,034 francs opgehragt. Voor omstreeks zes jaren veroordeelde hel hof van assises te Finisterre twee daglooners tot 20 jaren slrafarbeid wijl zij bij nacht gewapend een diefstal met braak gepleegd zouden hebben. Thans nu beide de een in het llagno de andere in Cayenne overleden zijn is het gebleken dat zij onschuldig zijn aan de misdaad waarvoor zij werden veroordeeld. Men schrijft uit Marseille van 24 dezer. Met stoomschip Louise van de maatschappij Va- léryvan Livorno komende cn bestemd naar Marseille, via Bastiaheeft gisteren nacht ten 4 ure tegen een van de builen-hnvenhoofden te Bastia geslooten cn is dientengevolge gezonken. In eene depêche door de assuradeurs ontvan gen wordt gemeld dat de kapitein en 50 passa giers of leden der equipage bij deze ramp het leven hebben verloren. Er bevonden zich 81 passagiers aan boord van de Louise. te Consiitulionnel deelt eene correspon dentie uil Turijnmede welke dat blad onmidde- lijk vanuit hel kabinetdes keizersis toegezonden. Die correspondentie is gedagleekend 20 Febr,, en bevat o. a. het volgende Zullen de bevolkingen van Midden-Italie werpen Ziedaar eene hoogst moeijslijke vraag. Wat mij aangaatik ducht ecnige uitbarsting van de zijde der Bomagna en zelfs van het koning rijk Napels. Wat Toskane betreft de partijen scheiden er zich steeds scherper af in zulk eene mate dat zoomen in deze pro> incie het prestige van Piemont niet v erloren wil doen gaan eenige voorzorgsmaatregelen onvermijdelijk zijn.'' liet bevestigt zich dat depaus een schrijven van koning Victor Emmanuel heeft ontvangen waarin gewezen wordt op de onmogelijkheid voor den H. Stoel om de Marken en Umbrie rustig in bezit te houden en een voorstel lot af stand wordt geformuleerd. Het antwoord op dien brief is zeer kort en afwijzend geweest. De paus verklaart op alles voor bereid te zijn. Men organiseert te .Madrid pleizier-lreinen naarTetuan. Men reist van Madrid naar Alicante langs den spoorwegen van Alicante naarTetuan met eene stoombootdiensl. Eene particuliere correspondentie uit Te- tuan behelst nog de volgende bijzonderheid Om streeks den middag liepen de opperbevelhebber en zijn staf, de reserve van den generaal Paos en al de inwoners gevaar van door het vreeselijkste ongeluk om te komen. De stad was ondermijnd en een dweepzieke neger bad zich bereid ver klaard om haar iu delucklle doen vliegen. Toen de opperbevelhebbervergezeld vau verschei dene personen cn een gedeelte van zijnen staf bet paleis van den gouverneur bezochtis de uit barsting begonnen. Een majoor van de genie beeft biandwonden in het gelaat bekomen cn (•enige personen zijn meer of min ernstig ge kwetst. liet geheele paleis zou ingestort zijn indien de bedoelde neger niet bij tijds ware in hechtenis genomen. Hij was gewapend met een geladen geweer en een pistool een verschrik kelijk lidteeken gaf aan zijne gelaatstrekken oen afschuwelijk aanzien. De stad Alcazar, op den weg van Fez ge legen is het tooneel van vreeselijke buitensporig heden geweest zelfs nog ergerdan die te Teluati hebben plaats gehad. Niets werd verschoond of gespaard en de aanzienlijken zijn het slagtoffer geworden van den tegenstand welken zij waag den te bieden. Uit Algerië ontvangt Parijs thans reeds de voorloopers van het zachtere saizoen doperw ten aardbeziënsnijboonen latouw en nieuwe aardappelen. Men schrijft uit Alexandrie van 11 Febr. Te Port Saïd tusschen Da miet te en de golf van Pelusium gelegen komen dagelijks ladingen aan van allerlei aard uil Frankrijk Turkije de kusten van Syrië en de eilanden in de Midde- landsche zee. Belangrijke aanknopenmet de voornaamste handelshuizen der geheele wereld gesloten, Ier bezorging van materialenbouwge reedschappen en levensbehoeften, zullen de haven van Saïd toegankelijk maken voor al de vaartuigen die in dienst gesteld worden door de algemcene maatschappij voor het Suez-kanaal. De ondernemer van het geheel des werks de heer A. Hardon van Parijs wordt naar men zegt spoedig hier verwacht met een talrijk per soneel dal de delving van het kanaal moet inwij den met een zeker aantal baggerwerktuigen. Men zegt dat deze vernuftig uitgedachte werk tuigen in staat zullen zijn om elk dagelijksch 10,000 kubieke ellen aarde omhoog te werken cn buiten de lijn van het kanaal te brengen. Bovendien zal een spoorwegdie reeds in aanbouw is te Port Saïdde werkzaamheden van het lossen en vervoeren van houtsteen en andere materialen op dit punt van de woestijn dal reeds hst aanzien van eene kleine stad begint te ver krijgen zeer bevorderen. Wanneer men deze nieuwe stad bestemd om eenmaal een bloeijende plaats te worden ver laat en de lijn van het maritime kanaal volgt komt men op ongeveer tien mijlen afslands aan een kampementbekend onder det\ naam van Kanlarad El-libaztte. Daar is een veertigtal Europeanen cn Arabieren met kameelen ossen en ezels bezig buizen te bouwen bakovens aan te leggen putten tegraven sleenen te houwen, gebakken steen en aardewerk te vervaardigen. Juist op dit punt trok Meliemel Ali, aan wien Egypte zijne wedergeboorte is verschuldigd, langs een van ouds gebruikten weg voorbij toen hij zijne expeditie in Syrië volbragten nog vindt men er een oud militair wachthuis van ge houwen en gebakken steen opgetrokken. Deze weg wordt altijd gevolgd door de karavanen die van Syrië naar Egypte en de verschillende mark ten van Salahiela, Zagarig Tanla Damicltc, enz. trekken. Volgens de concessie van 99 jaren door den onder-koning aan de algemeene maatschappij verleend, zal eene verbazende uitgestrektheid gronds, door het zoetwater-kanaal besproeid, langs de geheele linie der doorgraving en tus schen Toussoum en Cairo voor de bebouwing gischikt gemaakt worden. Daar, juist daar zul len onze Europesche industriëlen weldoen hunne blikken heen te rigien en gedeeltelijke concessiën te vragen alvorens daar een monopolie ontsta even als ten aanzien van de meeste gronden in de nabijheid van Alexandrie, die, ten gevolge van intrigues, in handen zijn gevallen vau enkele baatzuchtige bezitters wier naam later nog wel eens ter sprake zal gebragtworden. SHOOT— BBITT4SSIEB Volgons sommige dagbladenis de kanaal- viool den 23 dezer van Portland naar Lissabon gestevend en zou zulks als eene demonstralie tegen de vredesvoorwaarden door Spanje aan Marokko gesteld aangemerkt moeten worden. The Press meldt het volgende de keizer van Oostenrijk zal eene liberale constitutie af kondigen welke ook Venetie en Hongarije zal tevredenstellen. Oostenrijk maakt groote mi litaire toerustingen. Uit Weenen en Napels zouden bij de ge zanten dier mogendheden te Londen berigten ontvangen zijn volgens welke de Oostenrijksche en Napelsche regeringen tot het invoeren van gewigtige bintienlandsche hervormingen beslo ten hebben. Welligl hebben de drang der tijds omstandigheden en de geldnood baar eindelijk daartoe gedwongen. Uit officiële staten blijkt dat de geraamde sommen die gedurende bet den 31 Maart a. s, eindigend jaar tot bestrijding der kosten voor de krijgsoperalien ter zee en te land in China zullen zijn benoodigd geweest behalve de gewone uit gaven voor die beide diensten in het jaar 1859 tot I860 ongeveer 850,OOü p. sl. bedragen. Van de bij Bcachyehad verongelukte stoomboot Ondine hebben nog twee matrozen en de loods, door middel eener kleine reddings boot hel leven behouden. Zij werden half dood van koude en uitputting in de open zee door de stoomboot Thetis opgenomen en naar Portsmouth gebragt. Al de overigen schijnen omgekomen te zijn. Te New-York heeft een hevige storm ge woed waardoor de beide bruggen naar Jersey cn het Roomscb Katholiek weeshuis vernield zijn. Een groot pakhuis is ingestort en meer dan honderd andere gebouwen in de stad en hare omstreken zijn beschadigd, terwijl vier en twin tig schepen meerder of ligter schade geleden hebben. Mensclien schijnen niet omgekomen le zijn. Eenige dagen vroeger bad een zware brand een dubbel en sterkbevolkt huis aldaar vernield, waarbij een groot aantal monschen is omge komen. JONGSTE TIJDINGEN. Parijs 27 Februari). Met antwoord van Pruissen en Rusland op de Engelschebemid- delings-voorstellen is alhierontvangen. Het bevat tegen-voorstellen, welke aan eene confe rentie door de vijf groote mogendheden en later aan een congres zullen worden onderworpen. De lieer de Thouvenel beeft het antwoord zich daarop voorbehouden tot dat Frankrijk en Engeland ten deze zich met elkander verstaan zullen hebben. Heden overleed lot onze droefheid onze dierbare Moeder, KRINA BOL1JN, Weduwe C. F. van de Stolpe in den ouderdom van ruim 75jaren. Zierikzee Uil aller naam den 27 Februarij I860. J. MUS. Eenige uitmuntende HOUW- en WEILAI'DF,» in perceclen ter gezament- lijke grootte van ruim 11 iluuders gelegen in de Gemeenten EllemeclSerooskerke en Haam stede te bevragen ten Kantore van Jonkb. W. M. H. de JONGE te Zierikzee. Brieven franco. Ve LOTERIJ van HANDWERKEN en VOORWERPEN, ten behoeve der Armen dezer Stad, zal met goedkeuring van Z. M. den Koning, plaats hebben ten over staan van een' Notaris op Maandag den 5 Maart 1860. Op Donderdag den 1 en Zaturdag den 3 Maart zal men in de gelegenheid gesteld worden om de prijien der Loterij te bezigtigon in de Raad zaal van het Stadhuis alhier van des middags 12 tol 3 ure. Alsdan zullen de Loten verkrijgbaar zijn en ook van nu af bij den boekhandelaar P. de LOOZE ter dezer Stede a f 1 hel Lol. De Directie maakt ook bij deze met dankbaar- beid bekend dal hel H. M. onze geëerbiedigde Koningin heeft behaagd een aanzienlijk geschenk aan haar le doen geworden om als prijs voor de Loterij le dienen. Onder dringende aanbeveling van de Directie dal ook dit jaar alle weidenkenden bereid zullen gevonden worden om hare pogingen ten nutte der armen te ondersteunen geeft zij tevens het berigt dat de inzending der Voorwerpen moet geschieden ten buize van Mevrouw DE CRANE, Ermerins, Mevr, DE JONGE Badon Ghyben Mevr. EGTER de Clercq en Mevr. van der LEK de CLERCQ, Scuuurbeque Boeije uiter lijk den 29 Februarij aanstaande. Zierikzee 18 Februarij I860. Namens de Directie Mevr. DE CRANE, Ermerins. Zierikzee 26 Februarij. Binnengekomen M. J. Kimball, kapt. G.C. Gellings, vanNieuw- Orleans (Zuid-Amerika) naar Rotterdam. Brouwershaven 24 Febr. Binnengekomen Kaap Hoornkapt. L. J. Dik van Batavia naar Rotterdam. Gisteren en heden zijn wederom alhier aangc- bragt een gedeelte van den inventaris bestaande uit rondhouten kettingen ankersenz. alsmede een groot gedeelte der lading bestaande uit vcrw- waren kettingen lood ijzer etc. alles af komstig van het gestrand Frariscb schoonerschip .-Dino Alexandre kapt. Moijan. 2 5 dito. Eerstelinrj kapt. A. P. Armstrong van Batavia naar Dordrecht. 26 dito. Elizabeth kapt. W. C. Veenstra van Rotterdam naar Ba tavia met een detachement troepen sterk 125 man gesleept per stoomboot Kinderdijk binnen door van Hc'llevoetsluis Ocean Pianger kapt. J. Knowles van Bombay naar Botterdam laatst van Deal. 27 dito. Maria Adriani kapt. S. van der Held Sz Helena en Anna kapt. J. C. F. Lupcke, Jr. Drie Vrienden, kapt. L. P. Ander son Verecnïgingkapt J. de Jong, allen van Batavia naar Botterdam de laatste met verlies van anker en ketting naar Dordrecht. 24 dito. Uitgezeild Watergeus kapt. H. li. Giezen van Rotterdam naar Batavia. 25 dito. Sir John Franklin, kapt. II. Lelar van Rotterdam naar New York Stad Dordrecht, kapt. J. H.Sluit van Dordrecht naar Londen. FBIJZSDI DEB EFFECTEW TE AflïSTEEDAM den 27 Februarij I860. Nederlaud Werkelijke Schuld 2>/a pct.f 643/4 dito dito dito dito Amortia. syndic. Rusland bij Hope 1798/1816 dito 1828/1829 bij Stieglitz. 5de leen. dito 6de leeu. 1855. dito bij Hope Cert, van asa. Poolsche schatkist oblig. Aand.groote Russ. spoorweg a 236 volgefourn. Oostenrijk Weenerbank bij Goll. en Co. dito dito Metalliek dito dito rente Amsterdam dito, nationale Portugal Buitenlandsch van 1853 dito van 1856 a 1859 Spanje Buitenlandsch Binnenlandsch Rnitenlandsch 3°/0 na Ecuador Groote stukken Stukken van L 100 f" 5 5 5 h 4 6 4 5 5 4 6 2'/, l3/4 1 1. JU3'/2 1°1 '/g 898 ig 09<V,o 213' 2 47 'V., 25-y, 6l)s,8 531 a 43,3/|n 423/8 '33 123/4 AFVAART der stoomboot^ Va v ZieriJczee: Woensdag29, 's morg. 6 Vrijdag 2, 7 xh STAD ZI B R 1 R ZE If. I Van Rotterdam: Donderdag 1, 's morg. 30V4 u» I Zaturdag 3, 's midd. 12 dienst tusschen Middelburg en Rotterdam Van Rotterdam van Middelburg Donderd. 1, 's morg 6 ure Zaturdag 3, 7'/2 Zondag 4, 81h Dingsdag 6. IO'a, "Woensdag'29,'smorg. lO^ure Vrijdag 2, 10I/S Zaturdag 3, 'smidd. 12 Maandag 5, 'smorg. 6 Dediligeuce zal van Zierikzee\ll2 uur na de afvaart der stoomboot van Rotterdam naar Middelburg en van Middel burg naai Rott. gelijk met de afvaart der stoomboot rijden. dienst tusschen Goes en Rotterdam. van Goesj van Rotterdam Woensdag 29,'smorg. 5 ure I Dingsdag 28, 'smorg. lO^uro dienst tusschen Viissingen en Rotterdam. Van Viissingenr I Van Rotterdam' des maandagswoensdags des dingsdags donderdags en vrijdags 's morg. ten 8 ure en zaturd. 'smorg ,ten S /jure na aankomstvan den Rijnspoor De diligence zal van Zierikzee l'/2 uur na de afvaart der stoomboot van Rotterdam naar Viissingen en van Viissingen naar Rotterdam 1 uur na de afvaar! der stoomboot rijden. Ter Stads-Drukkerij van de Erven A. de Vos,

Zierikzeesche Courant | 1860 | | pagina 2