Uit de hand te pachten Muzijk-V ereeniging 3?% 12% Palmerstoiiten gevolge van het admendemenl Duncane. Men zegt dat de cholera is uitgebarsten te Hué, de hoofdstad van het Annamitische rijk waarmede wij in oorlog zijn. Er is een gezond heids-cordon om de Fransche Icgermagt (e Saï- gon getrokken; de eerste uitwerking evenwel van deze ramp zal het slaken der vijandelijkhe den zijn. Men schrijft uit Madrid van 21 Februarij. Tijdingen van het krijgstooneel in Marokko melden dat aangezien deMooren toebereidse len maakten om Melilla te beschieten de brigadier Burela naauwelijks van eene ziekte hersteld een uitval gedaan en de stellingen der Mooren genomen had waarhij de Spanjaarden 31 man verloren. Bureta op nieuw door zijne ziekte aaDgetast droeg nu te Melilla het bevel aan een kolonel over. Toen de Mooren daarop terugkeerden en de stellingen heroverden ver liet Burela de stad wederom en verdreef de Moo ren op nieuw. De krijgstoerustingen worden voortge zet als ware er geen sprake van vredehandel. Ma een onderhoud met den maarschalk O'Don- ncll is de bevelhebber der zeemagt Buscellos met verscheiden schepen naar Algesiras wederge keerd. waaruil men opmaakt dat operatien te water, in verband met die des legers, gedaan zullen worden. Te Oran wordt over den aan koop van 400 kameelen ten gebruike onzer troepen als zij binnenslands doordringen, onder handeld. In den slag van 4 dezer is de generaal O'Don ned door een dooven kogel in den arm en door een anderen kogel aan het hoofd getroffen. Men schrijft uit Milaan van 18 dezer De koning is naar Monza vertrokkenwaar hij onderscheidene aanzienlijke personen tol het bij wonen cener jaglpartij heeft uilgeuoodigd. Eerstdaags wordt er een groot bal in het paleis des konings gegeven het getal genoodig- den is zeer groot. Aanstaanden zaturdag zal er wederom eet) feest plaats hebben ter bijwoning waarvan 800 Sardiniscbe en Fransche officieren zijn uilgeuoodigd. Men schrijft uit Home van 12 dezer De ongunstige berigten worden ontvangen om trent hel zedelijk gehalte der soldaten die door bemiddeling van Oostenrijk voor het pauselijk leger in Duitscbland zijn aangeworven en over Triest naar Ancona werden gezonden. Volgens de Ooslenrijksche bladen zelf zouden er 7 ba- taillons van 800 man elk moeten gevormd zijn geworden, terwijl men eenige eskadrons kava- lerie zou trachten zamen te stellen uit de Katho lieke Dolen. Er zijn echter slechls 2UOO man te Ancona aangekomen slechte soldaten zonder goede officieren ongedisciplineerd en door de oudere huurtroepen aan den H. Stoel met trot- scbe minachting bejegend. Toch zullen zij de uitgeputte schatkist van den paus, ondanks alle ijverige inzamelingen in alle Katholieke kerken van Europa duur te staan komen. Een brief uit Tctuan van 12 dezer be helst vreeselijke bijzonderheden wegens hetgene vóór het binnenrukken der Spaansche troepen aldaar gebeurd is. Hij het verlaten dier stad hebben de Marokkaansche troepen de wijk der Israfililen uitgeplunderd en aldaar moorden en allerlei ongeregeldheden gepleegd. De woning van den heer Nahon vice consul van Frankrijk, is ten eenenmale verwoest en zijnegeheelefortnin, de vrucht vandOjareuonvermoeiden en eerlijken arbeid hem ontroofd. De heer Nahon heeft een talrijk gezin en geniet te Tetuan de algemeene achting. De synagogen de woningen en al de openbare inrigtingen der Jodenwijk zijn vernield. Het eenige huis hetwelk de Mooren ontzien hebben, is dat van den heer James Hay vice- consul van Engeland en broeder van den bees' Drummond HnxjEngelsch zaakgelastigde, in Marokko. Zoodanige gruwelen kunnen niet ge noeg onder het oog der beschaafde wereldgebragt worden. De Spanjaarden zijn te Tetuan als be vrijders ontvangen. O B. O O T .b ja i t t a w Zondag nacht werd bij Beacbyhead niet ver van üouvrffs, de stoomboot Ondine, in de vaart tusschen Dublin en Londen door de van Bideford komende scbooner Hervine in den grond geboord waardoor 50 incnscben hun graf in de goivan vonden, terwijl 21 anderen helleven gered hebben. Gisteren morgen gebeurde op den spoor weg der oostelijke graafschappen nabij Totten ham een vreeselijk ongeluk. De trein die Cam bridge des morgens ten zeven ure verliet ging geregeld door tot aan bet station te Tottenham, waar de velling van het groote wiel afvloog.de trein uit de rails liep en met een vreeselijken scbok het plat verbrijzelde. De conducteur werd ongedeerd uil zijn rijtuig op den grond gewor pen maar de machinist en de stoker kwamen om, terwijl ook de heer Satchellhoedenmaker in Fenchurcbstreet alhierdezelfde wiens huis eenige jaren geleden door brand vernield werd en wiens vrouw daarbij omkwam, belleven verloor. Vele andere passagiers werdensom migen zelfs zeer ernstig gekwetst. Bij bet congres was een adres van ver schillende kamers van koophandel ingekomen houdende verzoek om de tusschenkomst der Westerscbe mogendheden in de verwikkelingen van China in te roepen. Een dagblad van New-York behelst treu rige bijzonderheden omtrent een verschrik kei ij ken brand, die aldaar heeft gewoed. Er bevin den zich namelijk te New-York een groot getal huizen, die ver boven de omringende daken uit steken en door talrijke buisgezinnen worden bewoond. De meeste van deze groote gebouwen aldaarbekcnd onder den naam van Tenant-Houses (gebouwd om aan vele buisgezinnen te verburen) hebben slechls een naauwen en stellen trap, die tol de bovenste verdiepingen doorloopt. W anneer nu de brand op de eerste verdieping ontstaat en de (rap aantastwordt alle redding aan de ongelukkige bewoners der hoogere ver diepingen afgesneden. Zoodanig onheil heeftop den tweeden dezer maand een Tenant-House ge troffen. De vlammen hadden reeds den trap bereikt eer de eerste alarmkreten werden ge hoord. Het was 7 ure des avonds en de kinderen waren reeds te bed. De bewoners der verschil lende verdiepingen ijlden naar den trap maar vonden reeds de vlammen die Ie midden van dikke rookkolommen opstegen. Een aantal zijn desniettemin met kinderen op den arm de trappen afgeijld doch de meeste hebben naar de hoogere verdiepingen moeten terugkeeren. Sommige dezer ongelukkigen zijn nog met hooge ladders gered maar zij die zich op de bovenste verdiepingen en op daken bevonden moesten aan hun iot overgelaten worden. Bij dat alles beerschte eene zeer strenge koude welke hel water gedeeltelijkin ijsdeed verkeeren, waardoor de spuitgasten die onverwijld waren toegesneld zeer werden belemmerd. Eindelijk stortte het dak in en slingerde hen die daarop bun laatste toeviugt hadden gezocht in den vuurgloed. Hel getal der slagtoffers is nog niet naauwkeurig bekend maar er zijn ten minste een tiental personen omgekomen ongerekend verscheiden anderendie mot ernstige brand wonden naar het hospitaal zijn vervoerd en wier toestand bijna hopeloos is. Een amerikaan vroeg aan een oud man of hij den generaal Washington had gezien Waarop deze antwoordde: «Ik zelf niet, maar mijn vader zegt dat hij een man kentdie hem vertelde dat een zijner oude kennissen een oom heeftdie meer dan eens verleid heeftdat zijn over-grootvader van moederszijde heeft geslaan bij een infanterie-regementwaarbij te gelijker tijd een man diende, die verzekerde, dat zijn vader op zekeren dag een man bad gespro ken die den generaal Washington op zekeren dag in zijne tent had zien ontbijten. JONGSTE TIJDINGEN. Wesinen, 22 Februarij. De Oesterreichiscbe Zeitung meldt het volgende Het antwoord van het Ooslenrijksche kabinet op de Fransche nota is in de laatste dagen naar Parijs afgezonden. Er is een complot tegen het leven van vorst Danielo in Montenegro ontdekt verscheiden der hoofdschuldigen zijn ter dood gebragt. BUilGELIJKË STAND TE ZIEDIKZËE van 17 tot en met 24Fi:brüaru 1860. Geboren. Eene dochter van M. Adriaanse en 0. Eijke. Eene dochter van W.Adamseen W. Embden. Een zoon van B. de Looze en N.Luikens. Eene dochter van II. A. van Wijk en N. Leeuwe. Eene dochter van J. Olree en C. Abrahamse. Eene dochter van N. Krijger en A. Baljé. Een zoon van C. M. Ie Sage ten Broek en J. Kooiman. Overleden C. Padmos oud ruim 83 jaarweduwn. J. Krijger oud 2 jaar en 4 maanden d. J. den Blaauwcn oud 81 jaar weduwn. ADVERTENTIES Eenige uitmuntende BOUW- en WKILAHDGI in perceelen ter gezament- lijke grootte van ruim 11 Bunders gelegen in de Gemeenten Ellemeet Serooskerke en Haam slede te bevragen ten Kantore van Jonkh. W. M. H. de JONGE te Zierikzee. Brieven franco. De Notaris Mr. J. J. ERMERINS, zal ten verzoeke van Mejufvrouw de Weduwe en Erven L. van df.r PLOEG, op Maandag den 5 Maart I860, 's avonds ten 6 ure in hel Logement van den Heer M. Aügdstijn te Zierikzee publiek pre senteren te verkoopen de volgende Onroerende Goederen slaande en gelegen Ie Zierikzee als ,11 ILilJjui 1. Een WOONHUIS en ERVE op de Oude Haven wijk D no. 380 sectie B, no. 190. Het Huis is onbewoond en de Kelder ver huurd aan den Heer P. L. Broeksmit tot 30 September 1862, voor f 45 's jaars. 2. Een WOONHUIS en ERVE op de Oude Haven wijk D, no. 410, sectie B, no. 221. Yerhnurd aan den Heer J. Houbaer lot 1 Mei 1861, voor ƒ150 's jaars. 3. Een PAKHUIS, in de Verborne Buurt wgk I), no. 278 sectie B no. 350. Niet verhuurd. 4. Een WOONHUIS en ERVE, aan de zoo genaamde Fonleine en op den hoek der Lange St.-Jansstraat, wijk C no. 344 sectie B, no. 1171. Verhuurd aan Mej. D. C. Geerlink, tot 31 October 1881 voor ƒ100 'sjaars. 5. Twee WOONHUIZEN, eene SCHUUR, een WAGENHUlSen ERVENin de West straat, wijk B, nos. 497500sectie A nos. 4345 en 1074. Verhuurd voor 118,20 's jaars. 6. Een WOONHUIS en ERVE, in de Hoofd- poorlslraat wijk C, no. 292, sectie B no. 770. Verhuurd voor 1,75 per week. 7. Een WOONHUIS en ERVE in de Hoofd poortstraat, wijk C no. 608, sectie B no. 983. Verhuurd voor 2,30 per week. 8. Een WOONHUIS en ERVE, indeMeel- straatwijk B no. 71 sectie A no. 428. Verhuurd voor 2,40 per week. 9. Een WOONHUIS en ERVE in de Meel- slraat wijk B no. 386 sectie A, no. 375. Verhuurd aan C. de Braal tot 1 November 1861 voor f 62's jaars, en 10. 14 Roeden 39 Ellen MOESLAND aan den Scheepstimmerdijksectie Eno. 332. Niet verhuurd. Nadere information te bekomen ten Kantore van voornoemden Notaris. TOT OEFENING EN VERMAAK. DERDE DAMES-CONCERT. 38 Februarij 1SOO, des avonds ten 7 ure precies. Programma. i deel. 1. Sinfonie (op 87) W. A. Mozart. a. Adagio - Allegro. b. Andante. c. Finale - Presto. 2. Sonate pathetique voor piano van L. van Beethoven, op 13, C mol. 3. a. Adelaide v. Beethoven, b. Yeijchen Lteder v.Tenor, w_jLMozarL te zingen door den heer Th. Göbbels. ii deel. 4. Ouverture «Le Colporteur'' Onslow. 5. Fantasie voor Violoncel «Iafille dü Regiment''op 171 J. J. Dotzaner. a. SülaikaI Mendelsohn b. O Jügend Schöne Rosenzeit f Barilioldy. te zingen door den heer Th. Göbbels. 7. Grande Fantasie pour Violon op 27 H. Vienxlemps. 8. Ouverture (Jeande Paris) A. Boieldieu. Mede toegankelijk voor Vreemdelingen (d. i. zij, die builen Zierikzee wonen) tegen betaling van 0,99 Entréeprijs. 6. ZEETIJDINGEN Zierikzee, 24 Februarij. Uitgezeild A/ilff kapt. H. Bowbyes Clemens, kapt. H. Per soon beiden naar New-Castle. Brouwershaven 21 Febr. Binnengekomen Jeanettekapt. F. Visser, P i.van Batavia naar Rotterdam laatst van Mauritius, lieden is alhier van hetschoonerschip Anna Alexandre aangebragl een klein gedeelte van den inventaris henevens een val polasch. 22 dito. Sir Johan Franklin kapt. II. Lelar van Rotterdam naar New-York, gesleept per stoomboot Kinderdijk binnendoor van Hellevoetsluis. Burmahkapt. N. j. Beck- wilz van New-York naar Rotterdam gesleept per stoomboot Kinderdijk uit zee wegens contrarie wind. Heden is wederom aangebragt uit het wrak der Anna Alexandre een gedeelte der lading beslaande uit verwwaren lood ijzer enz. 23dito. Watergeus, kapt. H. R. Giezen, van Rotterdam naar Batavia, gesleept per stoom boot Zuid-Holland binnendoor van Hellevoelsluis. DEEDS, MDKTDEHIGTEN ÜT PaiJZBM DEH EFFECTEffi TB ABiSïEBD&M den 23 Februarij i860. Nederland Werkelijke Schuld dito dito dito dito Amortis. syndic, bij Hope 1798/1816 dito 1828/1829 bij Stieglitz. 5de leen. dito 6de leeu. 1855. dito bij Hope Cert, van ass. Poolsche schatkist oblig. Aand. groote lluss. spoorweg a "286 volgefourn. Oostenrijk Weenerbank, bij Goll. en Co, dito dito Metalliek dito dito rente Amsterdam dito, nationale Portugal Buitenlandscb van 1853 dito van 1856 a 1859 Spanje Buitenlandscb Binnenlandsch Buitenlandscb 3% nu Ecuador Groote stukken Stukkeu van L 100 Rusland 2'/a pet. 3 4 r> 6 o 5 4 4 6 4 5 5 4 5 2% 5 5 3 3 13/4 1 1 54% "3 V8 08 Vi. 94'/, 102 89% 993/4 79% 79% 61 773/ib 213 47% 49% 26% 7l°/8 55% 43'5/. 42% 44% 43% 1213 116 Middenprijzcn van de volgende artikelen te Zierikzee van deD 23 Februarij 1860. De Ned. Mudde. Le Ned. Oude Tarwe 1858 Nieuwe dito 1859 Afwijkende dito Z .-Zomer dito Ordinaire dito f Winter-Gerst Zomer-dito Haver 0,00 9,52 0,00 0,00 0,00 7,00 5,80 5,50 3,00 Paardebootien Witte dito Bruine dito Graauwe Erwten Groene dito Gele dito Koolzaad Zaai-Lijnzaad Slag-Lijnzaad 6,75 10,50 10,50 0.00 9,00 7,50 0,00 11,00 0,00 Marktprijzen der Meekrap te Zierikzee van den 23 Februarij 1860. Twee en eeu 1ste kw. blank Twee en een middelbare dito Twee eu een mindere dito Een en een 1ste kw. blank Een en een middelbare dito Een en een mindere dito Onberoofcle 1ste kw. blank Onberoofde, middelbare dito Onbcroofde, mindere dito Muilen Middelbare dito Teelt 1859. f 26,50 a 27,50 - 25,50 a 26,00 - 24,50 h 25,00 - 26,50 k 27,50 - 25,50 a 26 00 - 24,50 a 25,00 - 26,50 27,50 - 25,50 a 26,00 - 24,50 a 25,00 - 5,00 k 6,00 - 3,00 k 4,00 VEKY01MIDBELEN AFVAART der stoomboot Van 'lierikzeet Woensdag29, 's morg. 6 Vrijdag 2. 7' 1% stad zi e r 1 k ze Van Hotter dam: Dingsdag 28, 'smorg. 8% u. Donderdag I, 10% dienst tusschen Middelburg en Rotterdam. van Middelburg Zaturdag 25, 's morg 6 Zondag 26, 6 Dingsdag 28, 6 des maandags, woensdags eu vrijdags 's morg. ten 8 ure Van Rotterdam Maandag 27,'smorg. 10%ure Dingsdag 28, 10% Woensdag 29, 10% De diligence zal van Zierikzee 1% uur na de Afvaart der stoomboot van Rotterdam naar Middelburg en van Middel burg naai Rott. gelijk met de afvaart der stoomboot rijden. dienst tusschen Goes en Rotterdam. van Goesvan Rotterdam Maandag 27.'a morg. 5 ure Dingsdag 28, 'smorg. lO'^ure W oensdag 29, 5 dienst tusschen Vlissingen en Rotterdam. - Van Rotterdam des dingsdags donderdags en zaturd. 'smorg ,ten 9%ure na aankomstvan den Rijnspoor De diligence zal van Zierikzee 1 uur na de afvaart der stoomboot van Rotterdam naar Vlissingen en van Vlissingen naar Rotterdam 1 uur na de afvaart der stoomboot rijden. Ter Stads-Drukkerij van de Erven A. de Vos.

Zierikzeesche Courant | 1860 | | pagina 2