Katurdag 25 Februari). WOEISDAG ZATURDAQ. BESTOREN ADÜNTSTRATIil 1860 NIEUWSTIJDINGEN rê COURANT A BON N E ME N T S-P RIJ S. Per drie maanden f '2,00. Franco per post f 2,25, Inzending der Advert, daagste voren, voor 10 ure 'smorgens. VER S CHUN T: P RIJS DER AD VERTEN T IE N. Gewone I2'/i cents de regel. Geboorte-, Huwelijks- en Doodberigten van 16 regels a f 1 behalve helZegelregt. 6/2 KENNISGEVING. Burgemeester en Wethouders van Zierikzee, brengen Ier kennis van belanghebbenden, dal hel kohier der belasting op de honden in deze gemeenlo voor hel loopende dienstjaar, op heden voorloo- pig vastgesteld, van heden af, gedurende veer tien dagen, ter Secretarie der gemeente voor een ieder ter lezing zal voorleggen ingevolge de wel. Zierikzee den 22Fehruarij 1800. 0. C. CAÜ Voorzitter. 1. P. IS. ERM15 lil NSSecretaris. BINNENLAND Zierikzee, 22 Fcbruarij. Gisteren avond, ongeveer len half twaalf ure had alhier de volgende brutale diefstal plaats. In de Nieuwe Bogerdstraat is bij eene aldaar alleen wonende winkelierster een dief in huis gekomen die voor dat de bewoonster haar bed had kunnen verlaten vóór haar stond, haar hij de keel greep en haar met moord bedreigde indien zij niet terstond haar geld aan hem af gaf. Het baatte haar niet dat zij voorgaf geen geld te hebben Zij moest hare ladetafel openen, hem al haar geld en eenige winkclgoederen geven en hem de deur openen en achter hem sluiten steeds met moord bedreigende, indien zij waagde eenig gerucht te maken. De dief had zijn aangezigt zwart gemaakt en droeg een vrouwen omslag doek. Zoodra hij hare woning verlaten had wekte zij bare buren, die daarvan terstond aan de policie kennis gaven. Deze was den ganschen nacht ijverig in de weer om den dader op hel spoor te komen. Ook de justitie zoodra zij van het gebeurde kennis kreeg deed ijverig onder zoek doch tot heden vruchteloos. Het schijnt aan geen twijfel onderhevig te zijn of de dief moet goed met de locaiileil en de plaatsing der meubelen bekend zijn geweest. Zierikzee, 23 Februarij. In het district Flaauwers van den polder Schouwen is op 21 en'22 dezer een zeer belangrijken dijkval ont slaan. Over 50 el lengte is de dijk zelve inge vallen en van de steenglooijing is eene lengte van ongeveer 3O0 el aan hel schuiven geraakt. Dadelijk zijn met kracht «an volk onder de leiding van den Ingenieur en de Centrale Directie, de noodige maatregelen lol beteugeling van het kwaad genomen. Ofschoon men voor vergroo ting van hel onheil mag beducht zijn zoo hoopt men, dal de polder Schouwen van overslroomiug ditmaal zal verschoond blijven. Het heeft Zijne Majesteit behaagd bij besluit van den 21 Februarij I860, no. 89, het onder dagteekenlng van den 8sten bevorens gedaan verzoek om eervol ontslag van den lieer mr. P. P.van Bosse, als Minister van Finunnen, en van jonkh. mr. J. G. H. van Tets van Goudriaan, als Minister van Bin- nenlandsche iSaken, in te willigen. Bij hetzelfde besluit heeft Zijne Majesteit, beschikkende op de door de Ministers van Buitenlandsche.Zaken jonkh. mr. J. K. baron van Goltstein, voor <ie zaken der Roomseh-Katholieke Eeredienst mr. J. W. van Romunde, en van Justitie mr. C. H. B. Boot, op den 15dcn gedane aanbieding var. de porte feuilles hnnner departementen, tevens besloten die aanbieding aan te nemen, en hun insgelijks een eervol ontslag uit die be trekkingen te verleenen voor allen onder dankzegging voor de vele en gewigtige diensten aan Z, M, en aan den Lande bewe zen, en met bepaling wijders dat zij het bestuur hunner depar tementen .zullen blijen waarnemen, fut dat in hunne vervan ging zal Z/ijn voorzien. Bij besluit van den 22 Februarij 1860 no. 86heeft de Koning besloten wet ivgang van den 23 dezer te benoemen,«tot .Mi nister van Finautieu den Minister van Staatjhr. mr. F. A. baron van Hall'en hem tevens tijdelijk op te dragen dp.betrekking van Minister van Buitenl. Zaken, tot dat daarin naderdp.ór Z. M, zal zijn voorzien-,tot Minister van .Binnen l. zaken jhr. tpr. S.baron van Heemstra, Commissaris dés Konings in de provincie Zee- land'.j.tot Minister voor de zaken der Roomseh-Katholieke Boredienst, mr. J.A. Mutsacrts lid van den Raad van State, 'eri'raet ingang van den 9 Maart na aanstaande aan te stellen tof Minister van Justitie den heer mr. M. H. Godefroilid van de Tweede Kamer der Stalen-Generaal met bepaling dat de funclien van Minister van Justitie tijdelijk zullen worden waarge nomen door den benoemden Minister voor de zaken der Roomseh- Katholieke Eeredienst. Al vertier heeft Z. M. bij het voorschreven besluit goedge vonden het insgelijks aangeboden ontslag door den Minister van Staat den heer J. J. Rochussen, als Mini ster van Kolo niën; den heermr. J. S. Lotsy, als Minister van Marine den heer J. Bosscha, als Minister voor de Zaken der Hervormde en andere Kcredienslen, en jhr. E. A. O. de Casernbrootals Mi nister van Oorlog niet aan te nemen (St Ct.) Z. M. heeft hoogstdesz.ulfs adjudant in buitengewone dienst den luitenant-generaal J. van Swielenkommaudanl van het leger in Nederlandsch Didie (er zake der door hem als kommandant en chef der tweede Bouiscbe expe ditie bewezen uitstekende diensten in de .Mili taire Willems-orde bevorderd van ridder der ode klasse tot kommandeur. Men meldt uit 's Gravenhage van 20dezer. Gisteren is de 43ste verjaardag van Z. M. den koning op de gebruikelijke wijze gevierd. Reeds des ochtends vroeg deed rich het klokkenspel hooren en waren de vlaggen van alle openbare en zeer vele particuliere gebouwen uitgestoken. Tegen den middag was er ten bove receptie. Des I middags was er in de groole danszaal een lais- lerrijk diner en gala van ruim 80 couverts waaraan deelnamen de leden van bel koninklijk buis de ministers behalve den heer Rochussen, I door ziekte aan zijne kamer gebonden het civiel en militair huis des konings enz. Des middags ten 3 ure werd door de troepen van het garnizoen in de Maliebaan eene groole parade gehouden die door eene ontelbare menigte werd bijgewoond. Illi MM.de koning en koningin, HH. KK. Hit. prinsen prinses Hendrik, hebben tevens gisteren ochtend in de Waalsche kerk onder liet gehoor van ds. Zubli de godsdienst oefening bijgewoond. In de R. K. kerk op hel Binnenhof werd een te Deum gezongen. Ten drie ure heeft II. M. de koningin haar gewoon jaarlijkse!) hezoek gebragl in het Evangelisch I.ulberscb weeshuis toen de weezen aan tafel 2alen. 11. M. werd er ontvangen door de pre dikanten de regenten en dames-regentessen en heeft zich met allen zeer minzaam onder houden. ISa hel bezoeken van al de zalen verliet IIM. hoogst voldaan het gesticht. Uit 's Hage schrijft men Van wege den minister van marine is aan den luitenant tor zee der 1ste klasse jhr. de Koelt de last verstrekt om de vorderingen en verbeteringen aan het geschut sedert de laatste jaren in Frankrijk aangebragt en toegepast te onderzoeken en van zijne be- vindinglen deze later rapport uil te brengen. Dien ten gevolge is met toestemming van lietFransche gouvernement gemelde zeeofficier onlangs naar Darijs vertrokken van waar hij zich verder naar Brest, Cherbourg enz. zal begeven. Men schrijft uit Schiedam van '20 dezer. Gisteren had alhier eene vreeselijke gebeurtenis plaats: twee meesterknechts, van twee naast elkander gelegen branderijen schijnen zich des morgens tusschon 10 en I 2 ure naar een dier branderijen begeven te hebben. Zij moeten toen een luik van een zoogenaamd grondvat hebben geopend vermoedelijk met het plan om dat vat, dat lek was en in geen vijfjaren gebruikt werd na te zién. Hetzij door bedwelming of door welk ander toeval dan ook wat zich slechts bij gissing laat opmaken zijn beide in hel vat ge raakt althanstoen men na 12 ure in de bran derij kwam, vond. men beide personen in het vat op den grond liggende gestikt vermoedelijk door de stikstof in het vat aanwezig, waarin bovendien „2 voet water stond. Een der on^éTokkigenTaaT éenc weduwe met zes kinderen na de andere was slechts vijf maanden gehuwd. Het volgend treurig voor'al héofi te Zwolle plaats gehad. Twee kinderen speelden genoégc- I ijk niet elkander, een hunner ongeveer 15 jaren oud, nam een geweer, dat nog geladen was en legde op zijn speelmakker aan. Met geweer ging af met het ongelukkig gevolg dat zijn makker dood ncderstortte. De jeugdige dader is onmiddeiïjk in verzekerde bewaring genomen. LI. vrijdag avond bevond zich in eerie herberg Ie St. Oedenrode een beestenkooper die zich opgewonden door den drank zoo luidruchtig aanstelde dat de veldwachter zich verpligt rekende hem inden kelder onder het raadhuis in verzekerde bewaring te brengen. Men weet niet hoe doch het blijktdal eenig in dien kelder aanwezig slroo heeft vuur gevat en aan het smeulen is geraakt des morgens vond menhet lijk van den ongelukkige; hij wasgestikt. Bij ontdekking of op bcrigt van hel uit- geven van valsche munt zijn de ambtenaren van justitie en policie verzocht den officier van justitie le Roermond hiervan onmiddelijk ken nis te geven en zoo mogelijk het valsche geld in beslag te nemen. Sedert eenigen tijd toch worden op verscheidene plaatsen verschillende valsche muntspeciën in omloop gebragl welke grootendeels uil lood zijn vervaardigd. De meeste dier stukken zijn thalers met het horstbeeld van Frederik Willem Hlkoning van Druisen, en dragende het jaartal 1814 A an dere hel jaartal 1855. Op andere plaatsen zijn valsche vijffrankstuk ken, met het borstbeeld van Louis Philippe, uitgegeven, doch hei jaartal is onbekend uit hoofde de eigenares ze heeft te zoek gemaakt onlangs zijn ook in eene gemeente in Limburg valsche stukken van '0 centen uitgegeven, dra gende het borstbeeld van koning Willem II en bet jaartal 1849. Zekere de Vries te Antwerpen heeft zich dood gedronken aan den genever. Meleenige zijner kameraden eene weddenschap aangegaan hebbende, dal hij een halve liter genever zou uitdrinken zonder hel glas eens van den mond le nemen werd dit door hem uitgevoerd bet glas werd aan de lippen gebragl en den inhoud in de keel gegoten zonder eens te klokken. Zijne kameraden gaven het hem gewonnen maar op denzelfden stond valt hij eensklaps achterover op den vloer neder de zatlap stierf na eenige uren in de ijsselijksle stuiptrekkingen te hebben gelegen, nalatende eene weduwe en ecuige jonge kinderen. Op maandag der vorige week is le St. Gilles ten gevolge van oenen ontslancn twist een man en huisvader door een inoorddadigen steek in den buik zoodanig verwond, dat hij 2 dagen later aan dcgevolgondaarvan is bezweken. Demoordenaar, te St. Pauwels te huis beboerende, en die reeds meermaal in hechtenis heeft gezeten, was weldra opgespoord en bij het voorloopig onderzoek is gebleken dat hij zich vergist had in don persoon op wien hij meende zich te moeten wreeken. BUIT ENLAN D. nui-rscurawi) Aan de Allqemeine Z.cimng wordt uit Milaan hel volgende geschreven Garibaldi heeft zich vol verdriet begeven naar een klein eiland van het koningrijk Sardinië dat hem toebehoort, en is zelfs van alle illusion beroofd die hem lol nu toe omgaven. Zoo als men weet is de dappere generaal in het begin van Januarij le Como in I v' den echt getreden. i>« slap was op zich zelf reeds hoogst avontuurlijk. Dc bruid echter heeft nadat het huwelijk voltrokken was ver klaard dat zij reeds vroeger den graaf C. te Bergamo heeft bemind en dat zij hem (die bij het voltrekken van het huwelijk tegenwoordig was) nog altijd beminde I Iedereen verwonderde zich over deze verklaring. De dappere generaal moet evenwel bij deze gelegenheid getoond heb ben dat hij nog lol grootere daden in staat is dan om de vijanden van de onafhankelijkheid van Malie te overwinnen want hij heeft zich zelf overwonnentoen hij de jonge bruid terstond aan haren geliefde gezonden heeft. Eene tweede correspondentie in de Algemeine Zeüung gedagteekend van hel meer Como be- rigl het volgende Nadat verscheidene Sardinische en Lombardijscho bladen de pleglige voltrekking van het huwelijk van Garibaldi medegedeeld hebben, hoorde men reeds weinige dagen daarna een gerucht dal Garibaldi van Kino vertrokken was en zijne jonge echtgenoot achter had gela len. Volgens andere geruchten had hij haar jeorsl le Milaan verlaten. Inlusscben waagde men naauwelijks zich over deze zaak uit te later, en wie hel deed stelde zich bloot aan de grofste bejegeningen nog minder durfde men zich over eenige redenen uit te laten. Die redenen zijn zoo kieschdal men ze liever onaangeroerd laatslechts zooveel zij gezegd dal indien zij waar zijn hij om zijne eer zoo min mogelijk le krenken niet beter had kunnen handelen. Het belangrijkste is echter dat deze bladen zooals de Unions en anderen welke dit huwelijk verkondigd hebben hel tegenspreken Garibaldi weder ongehuwd laten en berigten dat hij te Genua aangekomen is en zich naar het eiland Sardinië begeeft om daar te jagen. Ijverig worden de onderhandelingen lusscben de gioole mogendheden voortgezet om hel llaliaansche vraagstuk voor eene Europesche regtbank le brengen. Tot nu toe is men het nog niet eens geworden over de grondslagen voor zoodanige conferentie. Te Genève hcerschen de mazelen in een hevigen graad vele volwassen personen bezwij ken aan deze ziekte. Op het platte land heeft men de scholen moeten sluiten. FBAIÏKBIJtK Eenige dagen geleden zalen te Parijs een heer en eene dame des avonds in eene omni bus. De heer scheen door de schoonheid der dame getroffen en wierp allerlei verliefde blik ken op haar. Eensklaps ging hij naast haar zit ten en daar de dame niet op zijne liefde ge steld en bevreesd wasdat hij zijne vrijpostig heid wat le ver tuogl drijven daar zij reeds be merkt had dal hij een paar malen haar japon aangeraakt had liet zij don conducteur ophou den en verliet het rijtuig. Bevreesd voor ver dere vervolgingen van den heer trad zij den winkel van een banketbakker in en gebruikte ververschingen. Toen zij wilde vertrekken en betalen, was bare beurs met bijna 50 fr. ver dwenen. De verliefdheid van den heer was min der haar persoon dan wel hare beurs. Zij zacht echter overalen zie bij het uithalen van haar zak viel er een ring met een diamant ud, dien zij aan de hand van haren aanbidder had gezien en dien hij met het uithalen van de beurswaar schijnlijk van den vinger verloren had. Een ju- nelier heeft dien op 1500 fr. geschatzoodat dc dame minder beslolenis dan de verliefde zak- kerolder. Men zegt dat de koningin van Engeland genegen zou zijn een overgangs-minislerie za aien te stellen met behulp van lord Clarendon (liberaal) en lord Derby (conservatief). Men is hier zeer beducht voorden val van het ministerie

Zierikzeesche Courant | 1860 | | pagina 1