•Tii>, A hol kleine eiland Caprern bij het eiland Sar dinië. Met huwelijk is niets anders dan hel ge volg van de opgewonden geestdrift van een jong meisje. Men verhaalt dat verscheiden Fransche bisschoppen die zich te Parijs bevonden en hunne begeerte aan den dag legden om uit den mond des keizers eenige ophelderingen aangaande de voornemens der regering ten cpzigle van bet wereldlijk gezag des pausen te ontvangen wer kelijk door Z. M. ten gehoore toegelaten zijn en boe zij hem hunne bezorgdheid voordo toe komst niet verborgen hebben naardien zij met smart de zegepraal des opstands in de Keikelijke Staten de valsche stelling waarin de gebeurte nissen den II. vader plaatsten de persoonlijke gevaren welke hij loopen kon en de noodzake lijkheid gadesloegenin welke nog ergere om slandigheden hem tot het verlaten van liome zouden kunnen dwingen. Lie keizer zou hierop geantwoord hebben dat hij de zaken niet zoo donker inzag en niet geloofde dat de paus tot het verlaltjn van Home zou gedwongen worden, waar hel Fransche leger eerbiedig voor zijne veiligheid waakte maar dat mogt Z. H. in weerwil daarvan zijne stalen verlaten, de keizer zijn leger niet uit Home terugroepen zal ettin dien stap dos pausen geene zoo zorgwekkende verwikki'lingals do bisschoppen zien zou. In dat geval zou hij de Fransche wetboeken in de kerkelijke staten doen afkondigen, aan die staten eene organisatie van beheer, regts- pli'ging, finantien, policie enz.op den voel van wat in Frankrijk bestaat, schenken, En als hij op die wijie de door de bevolkingen gewenschte hervormingen ingevoerd en orde en rust her steld had, dan zou hij zich haasten den paus te doen weten da! deze als hij naar Rome wilde Verugkcercn, aldaar de begeerde veiligheid vin den en de mocijelijkhedcn niet langer ontmoeten zouwelke den tegenwoordige» toestand ver zwaard hebben; eindelijk zou de keizer, mogt de paus bepaaldelijk weigeren zijnen zetel door mot den geest der eeuw strookende instellingen omringd op nieuw te bestijgen met de overige groote Europcsche mogendheden in o verleg treden. De inededeeler van dit verhaal voegt er niet bij wal de bisschoppen op deze rondborstige mede- decling des keizers geantwoord hebbenmaar gelooft in elk geval dal eene zoodanige handel wijze van diens kant de volkomen goedkeuring der Romeinen van het overige Italië en van geheel Europa verwerven zou. Een uit Rome aan het daablad Siècle ge zonden brief van BO (anuarij schildert den staat der gemoederen in de zoogenaamd getrouw ge bleven Romcinsche provinciën alles behalve gun- siig voor hel bestaand bewind af. Oen 25 dier maand grepen te Perrugia groote ongeregeldhe den onder de Zwitsers plaats, die in hunne ka zernes in opstand geraakten hunne posten ver lieten en eene gezamenlijke onlvlugting beproef den hetwelk de generaal Schmul echter nog be let heeft. Die Zwitsers klagen over alles zijn ijverzuchtig jegens de van alle kanton toestroo- uiende Duitsche huurlingen en achten eene uit barsting van het misnoegen der bevolking na op handen. Een aan keizer Napoleon gerigt adres tegen hel wereldlijk bewind des pausen is in die in slaat van beleg gestelde stad door 1,1 leden van den gemeenteraad ,211) leden van den adel en den aanzienlijken burgerstand 151) leeraars, geneesheertü! advokatcn en kooplieden en 472 kunstenaars ge teek en cl. Niets is in staal den haal der stad legen de priesterregering te stillen zelfs niet de belofte dat zij de residentie van den le gaat worden zalzon als thans Bologna is waar uil genoegzaam blijkt dat de hoop op herwinning van de Romagna geheel isopgegeven. Wervers doorkruisten steden en dorpen der genoemde provinciën en trachten tol in de gevangenissen toe aanwinst voor het pauselijk leger te doen maar noch drinkgeld noch medailles van de onbevlekteontvangeiiis noch zelfs aflaten baten Te Ferentillo namen eenige jongelieden den wijn Wel aan die de werfofficier hun schonk, maar toen hij hun de rol ter teekening voorlegde rie pen zij leve Garibaldi en keerden hem den rug toe. Te ferni en te Amelia wilde niemand den officiersrok der pauselijke stadswacht aan trekken. Eenige kooipagnien soldaten uit de Marken zijn tut handhaving der orde in de pro vincie Vilerbo ontboden. in den boven bedoelden brief aan den keizer der Franschen wordt de onmogelijkheid betoogd dat do tol heden toe in naam getrouw gebleven provinciën bestendig onder hel wereldlijk gezag van den paus blijven, en naardien de onder- teekenaars van hel adres gelijktijdig met de Romagna geleden hebben willen zij ook voor taan in het lot daarvan doelen. Alle wijziging in het tegenwoordig stelsel zou, uit den aard der zaak onvoldoende zijn omdat het stelsel van geestelijk bewind in wereldsche zaken, al wierd het ook door andere en betere personen in w er king gebragtmet de zeden en beschaving des tijds in strijd is. Als men derhalve een nieuw Italië wil grondt eslen en bevredigen als men de rust van Europa verzekeren wil moet deze zaak alvorens zijn uitgemaakt In hel hart van Italië een brandpunt van bestendige verdeeldheden eil troebelen over te laten zou met hel weder ver nielen van het in de overige provinciën volvoerd werk gelijk slaan. De menschelijkheid de billijkheid en het algemeen belang vorderen dus dat aan de wenschen van Kome en zijne provin ciën gehcele voldoening gegeven worde en de adressanten noemen bet de (aak des keizers het pausdom te redden door Italië (e bevrijden (iet- welk alleen kan geschieden door het hoofd der Katholieke kerk van al die wereldsche zorgen (e ontlasten welke tot met zijne verheven roeping onvereenigharehandelingen nopen. Melis, zoo vervolgt het adres voor ons een smarte lijke gedachte dat de stad die eens de koningin der wereld de bakermat van 200 vele door luchtige mannen was, en zulke doorslaande blijken van vaderlandsliefde en deugden heeft gegeven van do werkelijke voordeden zou ver stoken blijven welke onszouden worden vergund, bijaldien redenen van hooge staatkunde zulks voorschrijven wanneer hel heil van Italic zelf een zoo groot offer vordert dao zal uwe maje steit de bitterheid daarvan weten ie verzachten en uw doorzicht zal een gelukkig middel weten tevinden, waardoor, terwijl liome aan den paus blijft Italië aan de Romeinen blijven za! en ons gemeenschappelijk vaderland niet van zulke eervolle en dierbare medeburgers zal versloken blijven." Ten slotte wordt ook nog een beroep op de overige Kuropesche mogendheden gedaan. De depêches, welke te Rome door eenen secretaris van het Fransche? gezantschap, den heer Cadoreuit Frankrijk zijn aangebragt, heb ben indruk op den paus gemaakt. Het publiek hier ter slede is nog in levendige spanning. Degezant van Frankrijk heefijl. dingsdageene luisterrijke soiree gegeven. I11 Rome heersclit ongestoorde orde, dank hobbe de krachtige houding van den generaal de Goyon. Tc Madrid is de officiële tijding ontvan gen dal de Marokkanen gisteren eene volkomen nederlaag geleden hebben. 800 tenten hel ge schutkameelcn en krijgsmaterieel zijn daarbij in de magl der Spanjaarden gevallen. Tetuan heeft zich daarna zonder verderen wederstand overgegeven en de Spanjaarden bezetten zoowel die stad als de forten. Men schrijft uilKonstantinopel van 28 Jan. Daar de policie op den tegenwoordige» voet on toereikend is heelt jRisa-pacha de minister van oorlog, den sultan voorgesteld een korps gendarmerie te voel en te paard naar het voor beeld van Frankrijk op te rigten. Dat korps zou 00,000 man sterk zijn, en in geval van oor log voor de helft tot de dienst te velde kunnen gebezigd worden in welk geval er niet langer behoefte aan de dienst van de bascbhibozuks of het irreguliere krijgsvolk zou bestaan. Er is eene commissie benoemd om dal plan Ie over wegen, hetwelk bij bet publick reeds bijval heeft gevonden. De Garelle van Tlnirgau meldt da' men onlangs in eenen schouwburg in Venetie aan eene danseres eenen bloemtuil beeft toegeworpen, de drie kleuren derlialiaanscheonafhankelijklieid vereenigende rood wil en groen zij kuste dien bij liet oprapen. e policie deed haar roepen en beval haar, voorlaan alle toegeworpen bloem tuilen onder de voelen te treden, liet publiek met dit bevel bekend geworden, wierp aan du danseres in eene volgende verlouning eeoen bloemtuil toe met Oostenrijksche kleuren zwart en geel. Getrouw aan hel ontvangen bevel, ver trapte de danseres dien met de voelen. Op dit gezigt wtêrklonk de gebeele zaal van toejuich.n- gen en handgeklap. GROOT - -EïilTXADI pa Z 33 Ifi Londen 6 Februarij. Eergisteren zijn twee boosdoeners die met eenige anderen per spoor trein werden vervoerd lusscben Maidenhead en Slough er in geslaagd ongemerkt zich van bunne bocijen te be rijden, en eene deur van bet rijtuig openende eruit te springen terwijl de trein in volle vaart was. De geleiders dachten niets anders dan dal de waaghalzen verpletterd waren, doch bij de aankomst van den trein te Slougii onderzocht men de sporen en do wielen, doch ontdekte niet het minste teeken van bloed, weshalve men onderstelt dat de veroordeelden den gevaarlijken sprong hebben overleefd (e meer naardien een onderzoek door de policie in de omstreken van .Maidenhead Slough Twij- tord en Reading ingesteld geen blijk van hunne aanwezigheid beeft opgeleverd. JONGSTE TIJDINGEN. Genua, Februarij. Berigten uit Napels van 6 dezer, heden alhier ontvangen, melden, dat het ministerie wankelend was. Het denkbeeld, om liet leger van Pianel'i over de grenzen te doen trekken, is nog niet opgegeven. Te Acerra, nabij Napels, is eene revolutionnaire bewe ging uitgebarsten. Troepen zijn derwaarts ge zonden dp stad is in slaat van beleg ver klaard. Er is sprake van het bijeentrekken van een leger van 10,000 man in Apulie. De Chinezen versterken Peking en de mon ding van de Peïo. Honderdduizend Tartaren zijn rondom Peking gelegerd. Engeland rust zich ook krachtig toe voorden aanstaanden vcldlogt. De LOTERIJ van HANDWERKEN aen VOORWERPEN, ten behoeve der Armen dezer Stad, zal met goedkeuring van Z. M den Koning, plaats hebben ten over slaan van een' Notaris op Maandag den 5 Maart 18G0. Op Donderdag den 1 en Zaturdag den 3 Maart zal men in de gelegenheid gesteld worden om de prijien der Loterij te bezigligcn in de Raad zaal van het Stadhuis alhier van des middags 12 tot 3 ure. Alsdan zullen de Loten verkrijgbaar zijn en ook van na af bij den Boekhandelaar 1'. de LOOZE ter dezer Slede a 1 het Lot. Onder dringende aanbeveling van de Directie dat ook dit jaar alle weldenkendcn bereid zullen gevonden worden om hare pogingen ten nutte der armen te schragen geeft zij levens bet herig! dat de inzending der Voorworpen moet geschieden ten huize van Mevrouw DE CRANE, Ermerins Mevr. DE JONGE Badon Ghyben Mevr EGTER de Clekcq en Mevr. van der. LEK de CLEIiCQ Scuuuebeque Boeije uiter lijk den 2!) Februarij aanstaande. Zierikzee10 Februarij i860. Namens de Directie Mevr. DE CRANE, Ermebins. In alle Boekwinkels kan wordenlngeteekend op de TIIIKIIS-ÏIIITli LECTUUR VOOR DE JEUGD. Van du STUIVERS-EDITIE zullen jaarlijks 52 vellen ruim 400 pagina's zeer compressed druks bevattende worden uitgegeven en iedere week de verzending van één vel plaats hebben. Aangaande inrigting en uilvoering wordt men verwezen naar het eerste vel dat in alle Boek winkels terinzagc voorhanden is. De Redactie stelt zich voor,door de Uitgave dezer STUIVERS- EDITIE eenwerk te leveren, dat voor Huis gezinnen van alle standen kan dienstbaar zijn om de jeugd op eene aangename, doch levens ook zeer nuttige wijze bezig te houden. Inhet vertrouwen dat de STUIVERS-EDITIE een zeer uitgebreid debiet zal hebben en bijna in geen gezin, waar kinderen zijn onbekend zal blijven is het mogelijk den prijs te bepalen op Vijf C«*ntg per vel druks dal naar den ge wonen regel minstens hel dubbel zou moeten kosten Omdat de STUIVERS-EDITIE ook bestemd is om na de weUelijksche lectuur eer, degelijk boek te blijven voorde Kinderkamerzal bij het laatste vel een algemeen Register, Titel en Om slag gratis worden uitgegeven ten einde den gebeden laargang die een lijvig boekdeel vormen zal, te kunnen doen inbinden. SchiedamI860. H. A. M. ROELANTS.Uitgever. litïEMii^'TÊ zïÉïmT VAN 3 tot en met 10 FlIBBUABIJ I860. Geboren. Een zoon van W. Huson en L. Brandeuburg. Eene dochter van G. Verhoeven en M. vai Wanrooij. Een zoon van S. Frenk en M. A. Frenk. Eene dochter van II. Brandenburgen E.Geldlioff. Een zoon vanl). van Beck en A. Bolle. Een zoon van J. Koreman en II. J. Zegers. Een zoon van M. J. A. van ErpenM.v. d. Ende. Eene dochter van G. v. d. Linde en A. Storm. Overleden .1. Adriaanse ond circa 5 jaar zoon. P. Keunings, oud 5 Ij.echtgen. van E. Brouwer. ■I. L. de Kok oud 4 maanden zoon. A. P. de Rijke, oud69 j. wed. var.J. Wiltenburg. P. de Ronde, oud 14 d. z. (overleden to 1 Dordrechi den 2't Jan. jl.) ZKKTIMGBR Zierikzee 9 Februarij. Aan de zuidkust van Schouwen is aangespoeld een eikenhouten plank van den spiegel van een schip waarop de woorden Paltas-IS'eiv-Casile e n mandjes, geheel vernietigd, waaraan zich blikjes bevonden,! waarop de letters E Y MARY. JUIlTtf ifi'JN ENZ. 2? SÏAaSEES 20S3& BÏTJECTEM ÏE ASüS'jTBE.» AM den 9 Februarij 1860. Portugal Spanje Ecuador Werkelijke Schuld 2>z2 pot 64V, dito dito 3 'ö3/* dito dito 4 98 Amortis. syndic. 3S bij Hope 1798/1816 5 1043», dito 1828/1829 5 tO-/, bij Stieglitz. ode leen. 5 89 7a dito 6de leeu. 1855. 5 99 7, dito 4 795/, bij Hope 4 rf'« Cert, van ass. 6 62 Poolsche schatkist oblig. 4 77 7„ Aand.groote Russ. spoor weg 213', a ƒ236 volgefouvn. 5 Weenerbank, bij Goll. en Co. 3 58 dito dito 4 Metalliek 3 dito 2 7, §6''B dito reüte Amsterdam G dito, nationale 3 5315/(h Buitenlaudsch van 1833 3 43'/, dito vau 1856 a 1839 3 Buitenlaudsch 44 Binnenlandsch 3 42'5/,. Buitenlandscli 3°/q nu P/4 32'5/19 Groote stukken 1 Stukken van L 100 1 123/8 Middenprïjzcn van de volgende artikelen te Zierikzee van den De fled. Mudde. 9 Februarij 1860. De Ned. Mudde Oudo Tarwe 1858 f 0,00 Paardeboouen 6,50 Nieuwe dito 1859 - 8,7 5 Witte dito - 9,50 Afwijkende dito - 0,00 Bruine dito - 9,50 Z.-Zomer dito - 0,00 Graauwc Erwten - 0.00 Ordinaire dito - 0,00 Groene dito - 8,50 Rogge - 6,75 Gele dito - 7,30 Winter-Gerst - 3,50 Koolzaad - ooo Zomer-dito - 3.00 Zaai-Lijnzaad - 11,50 Haver - 3,00 Slag-Lijnzaad - 0,00 Marktprijzen der Meck van den 9 Februarij 1800. Twee en een 1ste kw. blank Twee en eeu middelbare dito Twee en eem, mindere dito Een en een ,'lste kw. blank Ken en een middelbare dito Eeu en eeu mindere dito Onberoofde, 1ste kw. blank Onberoofde, middelbare dito Onberoofde, mindere dito Muilen Middelbare dito rap te Zierikzee Teelt 1859. f 29,00 80,00 - 27,00 i 2.8,00 - 20,00 a 26,50 - 29,00 30,00 - 27,00 a 28 00 - 28,00 a 2G.50 - 27,00 a '.'8,00 - 2G,00 a 26,50 - 25,'00 b. 23,50 - 3,00 k 0,00 - 3,00 tl 4,00 f 1 YKIIVQMIDIHTEN AFVAART DER STOOM BOOTEN dienst tusschen Middelburg en Rotterdam. Van Rotterdam Maandag 13,'smorg. 10?/4ure liingsdag 14, I03'4 "Woensdag 13, 10 '/a Vrijdag 17, 6 van Middelburg Zatnrdag 11, 's morg 6 ure Zondag 12, 6 Dingdag 14, 6 Dondcrd. 16, 7'73 De diligence zal van Zierikzee P/2 uur na de afvaart der stoomboot van Rotterdam naar Middelburg en van Middel burg naai Rott. gelijk met de afvaart der stoomboot rijden dienst tusschen Goes en Rotterdam. van Goesj van Rotterdam Maandag 13,'smorg. 3 ure Dingsdag 14, 's morg. Hure Woensdaglo, 6 Dol derdagtö, 5 dienst tusschen Vlissingen en Kolterdam. Van Rotterdam' dc3 dingsdags donderdags en znturd. 'smorg ,ten 9'?.)Ure Van Vlissingen des maandags, woensdags en vrijdags 's morg. ten 8 ure na aaHcomstvan den Rijnspoor De diligence zal van Zierikzee 1j uur na de afvaart der stoomboot van Rotterdam naar Vhssingen en van Vlissingen naar Rotterdam 1 uur na de afvaar! der stoomboot rijden. Ter Slads-Drukkerij van de Erven A. de Vos.

Zierikzeesche Courant | 1860 | | pagina 2