BiJimiJKK sTAilFigfiF "'lliQIK STAD ZIERIKZEE. JÈfvaart der Stoomboot: T Vrijdag namiddag hadden 4 soldaten van 'et algemeen depót van discipline in liet militair ospilaal te 's Hcrtogenboseb het voornemen |pgcvat om te ontvlngten zij maakten zich te ien einde meester van de gordijnkoorden en tnoopten die aaneen om zich daarmede uit een aam ruim 40 voeten hoog naar beneden te laten; werkelijk waagde er zich een langs dit zwakke en gevaarlijke pad doch naauwelijks 4 voeten naar benedeu gezakt zijnde brak het koord hij kwam op zijne voeten leregl waar van een sterk kneusde; de onvoorzigtige kwam met de grootste moeite dooreen aangrenzenden moestuin in de Tolbrugstraat teregtnaauwelijks was hij daar of een agent van policie nam hem in arrest en bragt hem naar het bureau van policie over van waar hij na verhoor weder naar het hospitaal werd overgebragt; de drie anderen hadden na het ongeluk van bunnen makker geen lust meer hem te volgen. Dezer dagen is onder Nistelrode, door een twintigtal jagtstroopers feitelijk verzet geboden tegen eenige opzieners der jagt. Zelfs is van wöerszijdegevuurd. Dientengevolge ziet meu thans in den omtrek van die gemeente sedert eenige dagen geregeld patrouilles te paard van de omliggende brigades marechaussee. 8UITENLAN KOITSOHE flKU Keulen 28 December. Rij keizerlijk hand- 'ïrifl is bevolen de eerstvolgende ligting der (itic achterwege te doen blijven, daar het leger vpllallig is door talrijke vrijwilligers. 1 Tijdens het militair jubelfeest des keizers V Rusland en gelijktijdig de naamdag van den \lvorsl troonopvolger gevierd werd bragt -erste Swelclüne juist het bcrigt van vorst iV.u.» dat deKaukasische be- 'êine kinderen Jmiddelijk daaroi In kogel door c Moordenaar nog 2! feAmmen der Abadzeeken Nakukaizen en Jii'^iugen gezamenlijk 400,000 zielen sterk Jich met hun opperhoofd Mahomed Aminvol standig onderworpen hebben. Deze borgvolke- |Vhi wonen lusschen den KeK.n en den grooten >l'bï,*rketcn zoodat Rusland thans meester over let grootste deel des regtervleugels van de Kau- jasuslinic is en nogslechts een klein gedeelte aan helling van het gebergte naar den kant der 5-- pte Zee. te veroveren blijft. -!o.y'Den f,1 December beeft men een veroor- Ïat, die uil het luchthuis te Werden s ensedert lot schrik der ingezetenen i in den omtrek rondzwierf. Hij wist He nasporingen te ontgaan dat hij lUBrj,J Nergens" genoemd werd. Gedurende V,r,3 weken werd hij onophoudelijk door vervolgd, en in den nacht van den I Jleccmber nam ook de landraad van aan die vervolgingen, liet huis van Brinkhoff werd bezet maar in ,u euj deref wor pren nacht ontvlugllenijwaarschijnlijk tu «bemerkt venster, en schoot uit een re- jgufst den meest nahijstaandenpoliciedienaar jt doorden linkerarm vervolgens schoot VEJen nachtwakerdie echter onbezeerd n B. ontkwam. De overheid van het liam in den nacht van den 1 op den 8 de vervolging|deel en tevens rukten u/liilc 60 man van het 13de regemenl in- van Wcsel binnen Alpen omsingelden de plaats maar te vergeefs, de misda- vas elders. In verbinding met de policie I, de militairen in den morgen van den 1 r'"jlheelen meest boschachligen omtrek van de lip heuvelachtige heide, lusschen Klosterkamp, lngen en Alpen gelegen doorzocht. Hier j i hem eerie patrouille en toen hij op de toe- van oenen policiedicnaar niet bleef staan, in de beenen ler- op hem aanlegde. een dubbel geweer huisvader van vier eine kinderen een kogel door het hart en daarop den mikkenden wegwachler de hand. Daarop loopt den on hij niet meer. De nazettenden vonden jent in een boerenhuis op een bed liggen, spoe dig gaf hij zich aan den luitenant over. Op eene kar werd hij gebonden naar Alpen gebragt en anderen daags naar Kleef. I 3S K H IJ E 6 December. Hoedanig hier op ïjze wordt gepoogd de aandacht der trekken, blijkt o. a. hieruit. Ken er heeft bekend gemaakt, dat bij koetsier bij mw. Lemoine zoo be rucht door het proces over het verbranden van het pas geboren kind der dochter van mevrouw Lemoine in zijne dienst bad genomen. Een winkelier in parfumerien heeft doen aankondigen, dat hij de bekende Leonie Chereau die in der tijd hel kind van den beer Ilua roofde, had aange nomen als winkeldochter. De Parljzer winkels, die zich op het ver- koopen van nicuwejaarsgsschenken toeleggen stellen dit jaar eene ongemeen groote menigte van poppen uit, waaronder automaten van drie voeten hoog zijn die alle menschelijke bewe gingen nabootsen en met lusschen de 800 en 1500 francs het stuk betaald wordeu. Men spreekt van een bal bij gelegenheid der aanwezigheid van den prins van Oranje in deze hoofdstad, in de Tuilerieu te houden. Drie jongelieden van Madagaskar zijn in Frankrijk aangekomen, om er op kosten van prins Bakolon erfgenaam van den troon in de geneeskunde te studeren. In de bureaux van het ministerie van oorlog wordt vlijtig gearbeid aan het nieuwe ont werp op de uitbreiding van bel kader der zee- magl zoo van hoogen als van lagen rang deze maatregel mag derhalve beschouwd worden als de eerste stap lot vermeerdering van het effectief der marine. Het getal admiraals, vice-admi- raals en schoulen-bij-nacht zal van 34 op 45 worden gebragt, dat der kapiteins ter zee van 110 op 160 der kapt.-luit. van 220 op 300, der luit. 2de kl. van 650 op 750 en der adelborsten van 550 op 650. Gelijïse maatregel zal worden toegepast op hel corps der mariniers. Met zoo danig kader van officieren zal de regering 140,000 man matrozen in eenige dagen mobiel kunnen maken. In de Presse leest men Indien het waar is dat de brochure De Paus en hel Congres regtstreeks of zijdelings de hooge afkomst" bezitwelke men haar toeschrijft, is de Ro- meinsche kwestie in bel einde in bepaalde be woordingen gesteld. Eeneduidelijke, nagenoeg volledige oplossing zal aan het congres worden onderworpen en daar zij builen cenigen twijfel goedkeuring zal vinden bij Engeland Rusland Sardinië en Pruissen zijn de dagen van hel wereldlijk gezag des pausen geteld.'' Dezer dagen huwde te Lyon een jonge vrouw van 25 a 30 jaren. Van het stadhuis teruggekeerd beviel zij van een zoon die den- zclfden dag overleed en den volgenden dag be graven werd. Zoo hadden derhalve in dat gezin binnen 48 uren een huwelijk een doop en eene begrafenis plaats. GBOOT-BSVEXXAIC K I B T8 Konden, 25 December. Twee huiselijke voor vallen in de groote wereld hebben hier groot op zien verwekt. Het eerste daarvan betreft de echt genoot van het parlementslid voor Kingslynn J. A. Gurney met wien zij sedert dertien jaren ge huwd was, en welke dame wier persoonlijke bezitting op minstens 500,000 p. st. geschat wordt met een bediende onlvlugl is na een brief te hebben achtergelaten waarin zij haren man de zorg voor hunne twee kinderen aanbe veelt en haar leedwezen betuigt dat zij het op volgen van haren verliefden hartstogt geen we derstand heeft kunnen bieden. Reeds heeft de heer Gurney bij de reglbank op scheiding aan gedrongen. Hel andere ergelijk geval is dit een rtnillionair en groot landeigenaar in Kent had eene dochter, zijne eenige erfgename wier liefde een hulp prediker gewonnen had terwijl de vader zijne toestemming tot het huwelijk weigerde en haar dwong een rijken Hollandschen koopman te huwen terwijl hij haar eene bruidsgift van 100,000 p. St. medegaf. Na reeds vier jaren gehuwd geweest te zijn is zij nu dezer dagen met haren vorigen minnaar doorgegaan. Van goederhand verzekert inon, dat tijdens het openen der parlementszitling het getal der vrijwillige karabiniers de 120,000 man te boven zal gaan. Het departement van oorlog zal hun waarschijnlijk getrokken karabijnen van het Enfield model doen uitreiken welkedaarna van lieverlede door kortere en ligtere van hetzelfde model vervangen zullen worden. Gedurende de laatste strenge vorst heb ben in verschillende gedeelten >an Engeland he vige onweders gewoed wal bij een zoodanigen graad van koude als de grond met sneeuw en hel water met ijs overdekt isuiterst zeldzaam genoemd mag worden. Een dezer onweders van slagregens vergezeld, rigtle laatstleden woensdag, te Firebeck nabij Doncaster, zware schade aan. Dertig schapen twee runderan en drie paarden allen denzclfden eigenaar loebe- hoorende werden door den bliksem gedood. Uitbel wrak van den Royal Charter is weder eene belangrijke hoeveelheid goud opgehaald de daarbij zich bevindende stoomboot beeft voor 30,000 p. st. aan boord waarmede zij naar tiverpool zal vertrekken. Men heeft bet bedroevendeberigt ontvangen dat het op 15 December van hier vertrokken schip Blervic Castle, gedurende den jongsten storm in bel Kanaal is verongeluktwaarbij men vreest dat de passagiers en schepelingen ten getale van 58 ziin omgekomen vermits wel eenige goederen die onder in bel schip waren geladen aan de Franschekust zijn aangespoeld, doch van de opvarenden niets is vernomen. Ook heeft men berigt ontvangen dal het van Liverpool naar Maranham vertrokken schip Lady Franldin in den nacht van 29 November door eeu ander vaartuig zoodanig is aangevaren dal het in de diepte wegzonk voor dal men de booten konde uitzettentengevolge waarvan op een man na die den volgenden dag op een stuk van het wrak drijvende werd gevonden de geheeleequi page bestaande uit 16 schepelingen en 2 passa giers hun graf in de golven hebben gevonden. Zooals te verwachten was heeft bet Fian- sehe vlugschrift de paus en het congres een zeer ongunstigen indruk op de Roomsch-Kalholieke lersehe bevolking gemaakt. Altijd in de veron derstelling dat keizer Napoleon de band daariu gehad beeft, wordt hij met helgeheeie verlies zijner populariteit in Ierland bedreigd terwijl een der organen van die gezindheid de Free man voorspelt datmogl eeue zoodanige staat kunde gevolgd worden elk regt geaard lersch volksvertegenwoordiger zijn mandaat nedorleg- gen en de verantwoordelijkheid der handelwijze aan bare onstaatkundige drijvers overlaten zal. JONGSTE TIJDINGEN. Modena, 28 December. De brochure «de Paus eu bet Congres" is in hel Italiaansch ver taald in een groot aantal exemplaren in de Ro- raagna verspreid; zij werd overal met geestdrift ontvangen. In Italië kan men beter dan overal elders de edele gevoelens van regtvaardigheid en wijze staatkunde die daarin doorstralen naar waarde beoordeelen. Heeren DIRECTEUREN der AS SURANTIE op BINNENLANDSCHE VAART gevestigd te Botterdam geven be langhebbenden kennis dal op den 7 Januarij I860 's avonds ten 7 ure in de Concertzaal in de Bierstraat aldaar in liet belang der Jtïvier- en ISiimenvaarteii, VER GADERING zal gehouden worden noodigen Eigenaars en Schippers uit dezelve met hunne tegenwoordigheid te willen vereeren. Zierikzee den 24 December 1859. W. ABELS, Agent. Een ieder wordt gewaarschuwt föËEW CREDIET te verleenen aan ADRIaNA vanLEERSUM teBrouwershaven of elders. Brouwershaven 26 December 1859. J. de NEEF. De ondergelcekendeHerbergier in de UITSPANNING: het Buis van Nassau, te 'lierikzeegeeft door deze aan belanghebbenden kennis, dat er nog ge legenheid bestaat tot bet verkrijgen van zeer goede STALLEN, hij noodigt alzoo hen die daarvan gebruik wenschen te maken, ten vrien delijkste uit, bem daarvan zoo spoedig mogelijk kennis te willen geven. Zierikzee 3D December 1859. M. FRANKEN. De ondergeleekende Schoen, en Laarzemnakei' te Zierikzee brengt door deze aan zijne geachte Stad- en Landgenoolen ter kennis, dat hij zijne Zaak, welke hij 38 jaren heeft uitgeoefend, van af 1 Januarij 1860 zal voortzetters onder de Firma van F. S L A A T Sf G U I N Beleefd beveelt hij dezenieuweFirmainUEds. gunst, met de verzekering van eeneallezinsgoede bediening. Zierikzee F. SLAAT 30 December 1859. Schoen-en Laarzenmaker, op den Dam. Met Mei eene KEUKENMEID be. noodigd, bij Mevrouw van der LEK. de CLERCQ schuurbequi! boeije. Slpi Met Mei 1860 benoodigd eene bekwame WERKMEID, van de Prot. Godsd., goed met de Wascli kunnende omgaan bij Mevrouw de JONGE geb. de Jonge. Kerknieuws. Door den kerkeraad der Herv. gemeente te Loon-op-Zand (cl. Heusden) is het zestiende be roep uitgebragt thans op ds. F. J. G. Schoolt, pred. te Maria-Hoorcbekc in Belgie. van 23 tot en met 30 december 1859. Geboren. Een zoon van C. G. Gilden en M. T. Axel. Een zoon van W. Leijdekkers en A. v. d. Rout. Een zoon van A. Geldhoff en S. v. d. Weide. Eene dochter van H. v. d. Boom en .1. Paret. Overleden M. van Gasteloud 4 weken zoon. H. van Oorschot oud 15 maanden zoon. J. J. van Erp oud 17 maanden, dochter. C. de Grootoud 63 jaar, wed. N. W. Schuial. C. J. Tuileloud 10 jaar zoon. A. C. den Boer, oud7 maanden dochter. E. Sies oud 3 jaar dochter. pkijzelö ises effected te aeflstkhdaaï den 29 December 1859. Nederland Werkelijke Schuld dito dito dito dito Aniortis. syndic. Rusland bij Hope 1798/1816 dito 1828/1829 bij Stieglitz. 5de leen. dito 6de leen. l8-"5. dito bij Hope Cert, van ass. Poolsche schatkist oblig. Aand. groote Russ. spoorweg a 286 volgefourn. Oostenrijk Weenerbank, bij Goll. en Co. dito dito Metalliek dito dito rente Amsterdam dito, nationale Portugal Buitenlandscb van 1858 dito van 1856 a 1859 Spanje Buitenlandscb Binnenlandsch Buitenlandsch 3°/0 n« Ecuador Groote stukken Stukken van L 100 2f/j 3 4 3 ''2 5 5 5 4 4 0 4 5 2'/9 5 5 3 3 13/, 1 1 pet, 63".,, 76 98'/,, 103% <10% 81 61"',. 78% 223% 53=,, 28'%, 74 58% 44 43% 41% 32'/,, 12% Middenprïjzen van de volgende artikelen te Zierikzee van den 29 December 1859. De NedMudde. Ne Ned. Mudde. Oude Tarwe 1858 f 0,00 Paardeboonen 6,75 Nieuwe dito 1859 - 9,00 Witte dito - 9,00 Afwijkende dito - 0,00 Bruine dito - 9,oo Z.-Zomer dito - 0,00 Graauwe Erwten - 0.00 Ordinaire dito - 0,00 Groene dito - 9,00 Rogge - 6,75 Gele dito - 8,50 Winter-Gerst - 5,50 Koolzaad 00,0 Zoiper-dito - 5,00 Zaai-Lijnzaad P2,00 Haver 3,00 Slag-Lijnzaad 0,00 Marktprijzen der Meekrap te Zierikzee vau den 29 December 1859. Teelt 1859. Twee en een 1ste kw. blank f 30,00 a 31,00 K Twee en een middelbare dito - 28,00 a 29,00 "Ss Twee en eenmindere dito - 26,00 a 27,00 k o Eeu eu eeu 1ste lew. blank - 30,00 a 31,00 Een en een, middelbare dito - 28,00 5, 29 00 Een en een mindere dito - 26,00 a 27,00 Onberoofde, 1ste kw. blank - 29,00 a 30,00 Onberoofde, middelbare dito - 27,00 a 28,00 o Önberoofde, mindere dito - 25,00 a 26,00 Muilen - 5,00 a 6,00 1 a. Middelbare dito - 3,00 a 4,00 240ste STAATS-XiOTEBIJ Vi Me Klasse. Prijzen van f 1090 en daurboven. 1ste Lijst. No. 9105, 10062 en 14397 ieder f1000, 2de Lijst. No. 16791 f 25,000, no. 4877 5494 9360 13859 en 18029 ieder ƒ1000. Vav Zierikzee: I Van Rotterdam: Zondag 1, s morg. 7 u I Dingsdag 3, 's morg. 9V2m. Donderdag 5, 9 I Ter Stads-Drukkerij van de Erven A« de Vos*

Zierikzeesche Courant | 1859 | | pagina 2