7 Lied van Kiezers, BlUiGELIJMI STAM) TE ZIEIIIKffl 1 Januarij 1860 in werking tredend reglement op de loodsdienst voor zeeschepen voor deze stand plaats niet is voorzien gelijk dit voor andere buitenhavens het geval is. Ter openbare teregtzitling voor burger lijke zaken van het provinciaal geregtshofin Zeeland van 20 dezerheeft jhr. mr. C de Jonge, onlangs benoemd lot regter in de arron- dissetnenls regtbank te Zierikzee als zoodanig de wettelijk voorgeschrevene eeden afgelegd. Z. M. heeft benoemd tot gezworen van den polder Zonnemaire den heer K. II. Hoogenlioom Daar bij de regering het voornemen bestaat om de verschillende legerkorpsen zooveel moge lijk in groole en vaste garnizoenen Ie vcreenigen, waar zij voortdurend gestationneerd zullen blij ven, is, in afwachting daarvan door Z. M. bepaald dat du korpsen des legers voorloopig in hunne legen woordigestandplaalsen zullen blij ven. Slechts eenige kornpagnien welke van de korpsen zijn gedetacheerd zullen met Mei i860 worden vervangen. Het 2de bataillon van het regemenl grenadiers en jagers thans te Lejden zal mede aldaar ver blijven en ook de 4de kompagnie van hst rege- uient veld-artillerio te "s Gravenhage gestati onneerd zal niet worden vervangen door ecne kompagnie van het regemenl rijdende artillerie zoo als jaarlijks heeft plaats gehad het laatslgen regenieijl echter, Ie Leyden in garnizoen zal verplaatst worden naar eene later te bepalen standplaats. Door de arrondissements-reglbank te Zwolle is hevel van gevangenneming verleend tegen A. J. M. Lucyhlen deurwaarder laatst ge woond hebbende te Kampen, doch sedert 1 December jl. van daar voortvlugtig, ter zake van verduistering van gelden, hem in zijne betrekking van deurwaarder als deposilaire public toe vertrouwd. Men schrijft uit 's Hertogenbosch van den 15 dezer Gisteren is uil het beestenspel van Hannes een wolf losgebrokendie na eenige ongcnblikken door de stad gerend te hebben den koers naar Itosmalen heeft voortgezet. De maréchaussees zijn heden uitgerukt om het dier te dooden. -De gewone berigten welke thans zijn ont- -Angen loopende tol 24 October bevestigen /komen dat er niets waar is van het onrust barende, waarvan in eene vroegere depêche over Londen is melding gemaakt. Alleen blijkt dat aanleiding lot die geruchten kan gegeven hebben een door den Javabode medegedeeld be- rigtdat ook in Batavia geruchten verspreid i- v»».,van minder geruststellenden aard. Ge- jdagblad deed daarbij echter nadrukkelijk en dat hel er alleen melding van maakte, voor valsch en verzonnen te verklaren, gevolg zoo wel te voorkomen dat zij vcr- !ang vondenals de aandacht van de rege- depolicie op het uitslrooijen dier praatjes 'gen- aanzien van een beweerden opstand in komt alles even zeer neder op een on- kt plan van een viertal gevangene in- s. om: daa vet BUITENLAND. auitscHiaxs Kedlem 18 December. Het Beijersch mi nisterie van oorlog heeft van een te Munchen aanwezigen Engelschman kapitein Charles Tobias, eene door hem uitgevonden pistool aangekocht, zoodanig ingerigt dat men daarmede binnen ééne minuut twaalf schoten doen kan naardien de lading, die van achteren geschiedt, slechts zeer weinige tempo's vordert. Degelrokken loop be hoeft eerst na vierhonderd schoten gezuiverd te worden, en het schot reikt tot een ongeloofelijk schijnenden afstand. Dit nieuwe wapen zal bij al de Beijersche kavallerie-regemenlen worden ingevoerd. Dezer dagen is te Berlijn iemand veroor deeld tot drie jaren tuchthuisstraf, wegens po ging lot vergiftiging van zijn hal ven broeder die een vermogen heeft van 25,000 tahl. bet- welk hij hoopte te erven. De veroordeelde zelf iseen man, die een aanzienlijk vermogen in vaste goederen bezit. De poging tot vergiftiging was geschied met suikergebak waarin eene groote hoeveelheid Spaansche-vliegpoeder was gemengd. Men meldt uit Petersburg dat in eene der wapenfabrieken miniégeweren worden vervaar- l digd naar een geheel nieuw stelsel de loopen zijn van gegoten staal en de draagkracht dezer geweren is naar men verzekertI 200 schreden. Aan verschillende berigten uit Hongarije wordt het volgende ontleend Tot den 5 dezer hadden 2,684,033 inwoners om de herstelling der Protestanlsche kerk in haren voormaligen toestand en om hel houden van eene Synode gc- pelionneerd terwijl op het dankadres voor het keizerlijk patenten de ministeriele kennisgeving niet meer dan 39,610 handteekeningen gevonden worden en 324,498 Protestanlsche inwoners zich tot genoemden dag nog niet verklaard hadden. Op de plek waar Gorgey ten jare 1849 den Oostenrijksch gezinden graaf 7.ichy liet ophangen werd onlangs op keizerlijk hevel eene kapel ter nagedachtenis van dien graaf ingewijd. Ter stond daarop maakte men le Pcslh eene legen- deinonslralic. Gen aantal llongaarsche mag naten verzamelde zich in de nationale kleeder- dragt in de Franciskaner kerk om eene ziel mis voor de te Arad ter dood gebragte negen generaals der partij van den opstand le doen lezen. Na het eindigen dier mis gingen de verzamelden stilzwijgend uiteen. De kerk was door mili tairen omringd maar de autoriteiten kwamen niet tusschenbeide. Te Peslh zou ook eene poging lot het houden van eene beraadslagende kerkelijke vergadering gedaan zijn lot welk doel men zich, de kerk gesloten vindende, van een schoolgebouw be dienen wilde. Eene door de studenten beproefde demonstratie werd door de militairen verijdel! welke een student in hechtenis namen die echter na verloop van eenige uren weder op vrije voeten gesteld is. Verder wordt (en opzigte der Hongaarsche 1 aangelegenheden te Pcslh verzekerd hoe do aartshertog Albrechiofschoon hem nooit eene zeer vrijgevende gezindheid jegens dat land is toegeschreven, door de algemeenheid en leven digheid der beweging tol de overtuiging moet zijn gekomen dat geweld niet het geschiktste middel is om de van dien kant dreigende geva ren van Oostenrijk af te wenden. Van daarzijn voorstel dat de keizer zich in persoon van den stand der zaken zou gaan vergewissen waarte gen de minister baron Thierry zich echter ten sterkste verzet moet hebben zoodal van die reis denkelijk niets komen zal, weshalve de aarts hertog geweigerd zou hebben als uitvoerende magt de verantwoordelijkheid voor strengere dwangmaatregelen op zich le nemen. De huiszoekingen worden middelerwijl op ruime schaal voortgezet en alles doorzocht, maar zonder iets te vinden wal aanleiding tot gereg- lelijke vervolging zou kunnen geven. De auto riteiten blijven altijdgelooven dat de tegenwoor dige beweging het gevolg eener geheime zarnen- zwering is, en dit is toch werkelijk het geval niet. FBSKHBIJS Men schrijft uit Marseille van 18 dezer. Brieven uil Napels melden dat in den nacht van denl2opden 13 dezer veelvuldige arrestalien zijn bewerkstelligd. Onder de gearresteerden bevinden zich personen van naam. Zij worden beschuldigd van in het geheim dagbladen te hebben uitgegeven en van deel te hebben geno men aan de inschrijving Garibaldi, eenige lijsten waarvan in beslag zijn genomen. De politiedoet nasporingen naar de verspreiders van phologra- fischcafbeeldingcn Agesilas Milano voorstellende. Lenigen lijd geleden spraken de dagbladen van Bordeaux van hel verdwijnen van een kind en opperden het vermoeden dat het op soortge lijke wijze als dat van den heer Una te Parijs ge stolen was. Dit ruim vierjarig knaapje is nu in eene gracht verdronken gevonden waarin het denkelijk al spelende geraakt is. De kaartlegster die vroeger aan de ouders had aangeboden hen, tegen behoorlijke betaling deu dief van hun kind in een spiegel te doen zien is in hechtenis genomen. aEOOI-BBIZTABSISEI Londen, 17 December. Uit Charleston zijn den 2 dezer aan hel Boston Journal eenige bij zonderheden wegens de leregtstelling van Brown medegedeeld. Alvorens de gevangenis te ver laten nam hij afscheid van zijne medegevange nen en wel met veel hartelijkheid behalve van Cook, dien hij beschuldigde van hem aangaande de rijpheid der slaven voorden opstand misleid le hebben. Nadat hem de armen gebonden wa ren verliet hij de gevangenis met den sheriff en reed le midden der talrijke troepen die onder bevel van den generaal Tallafero geschaard ston den op de kar die de doodkist bevatte naar de gerigtsplaats. De burgers werden door de mili tairen wier bajonetten op de geweren gestoken waren, op een grooten afstand gehouden. Niet dan op sterk aanhouden was het aan de verslag gevers van twee dagbladen vergund getuigen der uitvoering van het vonnis te zijn. Op de plaats waar het schavot stond opgerigt aangekomen zeide de gevangeoe Waarom vergunt men alleen aan militairen binnen de af perking te komen? Met spijt mij dat men de burgers buiten gehouden heeft." Destellaadje beklommen hebbende voegde hij den heer Hunter en den mairc Greenmei vaste slem toe: Vaart wel mijnbeeren!'' Gr verliep eenige tijd alvo rens ai de toebereidselen gereed waren. De sheriff Campbell vroeg aan Brown of hij een zak doek verlangde, dien hij zou laten tallen ten leeken dat hij bereid was. Neen, was het ant woord dat behoeft nietmaar men late mij niet langer dan noodig is wachten." Gene poos na elf ure werd hij opgehangen maar eerst ruim twintig minuten later hield de pols geheel op met kloppen. Het lijk vervolgens afgenomen en in de kist geplaatstwerd ten vier ure met een specialen trein weggevoerd om door de weduwe van Brown opgewacht en eerst naar Al bany vervolgens naar North Elba begeleid en in het familiegraf bijgezet le worden. De we duwe, wier smart over het lot van haren echt genoot den diepsten indruk gemaakt heeft, roemt zeer de welwillendheid, door de autoriteiten hij deze treurige gebeurtenis beloond. Brown heeft, bij notariële acte, den sheriff Campbell hel beheer over al zijne nagelaten goederen in den staat Virginia opgedragen en hem verzocht de op brengst van den verkoop der geweren die gevon den mogtcn worden ten behoeve zijner weduwe en kinderen aan te wenden. Dezer dagen werd een zekere loltn Williams een boosdoener van de ergste soort die reeds lang hel land nabij Neath onveilig maakte en aanhoudend van naam veranderde eindelijk gegrepen en voor de regtbank gebragthoofd zakelijk beschuldigd van 3 zware misdaden. Omdat de president de tegenwoordigheid van meer getuigen noodig achtte werd de beschul digde naar de gevangenis gehiagt lol dal zijne zaak zoude afgehandeld worden. Hij werd met de gebruikelijke vormen van voorzigtigheid in den kerker opgesloten. Omstreeks drie ure des nachts hoorde de wacht hebbende policie-agenl den gevangene luide klagen en schreeuwen trad lot dat einde zijne cel binnen en naderde zijn bed, denkende hem ernstig ziek op zijne legerstede j te zullen zien leggen. John had zich echter achter de deur geplaatst, stapte gezwind de deur uit en sloot deupolicie-agent in zijne plaats in het bok op. De deuren open vindende, ge lukte bet den gevangene ongemerkt te ontsnappen. JONGSTE TIJDINGEN. Madrid, den 20 December. Van de kust van Marokko ontvangen tijdingen houden in, dal, het kamp van Geuta en de omstreken daarvan door hevige regens overstroomd zijn. Londen 21 December. In Peru staat buiten- en binnenlandsche oorlog voor de deur. Castella was met 10,000 man tegen Ecuador afgezeild, in Chili heerschte gisting, zonder nieuwe op standen. De Engelschen hebben twee Mexi- caansche schepen met katoen bevrachtin be slag genomen om daardoor de bevrijding van den Engelschen consul Allsopp af le dwingen. Toryn, den 20 December. De benoeming van den graaf de Cavourtot eersten ^gevolmag- ligde van Sardinië op het congres is thans defi nitief zeker. De Notaris Mr. C. van der LEK de CLERCQ, zalop de navolgende telkens des voormiddags lentOnre, publiek presenteren te verkoopen Op Dingsdag den 3 Januarij 1860onder Noordgouwe op de Buitenplaats Heesterlust eene partij ELZEN en ESSCHEN HAKHOUT, DROOG BLOKKEEL en MOSTERD mitsga ders opgaande IJ PEN BOOM EN en gewaterd MASTHOUT. En op Vrijdag den 6 Januarij I860, onder als voren op de Buitenplaats Monplaisir, eene groole partij extra zwaar ELZEN en ESSCHEN HAKHOUTmitsgaders eenig DROOG BLOKKEEL en MUSTERD HOUT. In Het kiesdistrict Dordrecht. 'k Zal Galopijn mijn stem niet geven Hij is altijd op den hol Hij rijdt niet meer om van te heven Met koels en paardenmaar met een knol. Een kiezer moet steeds zorgen dragen Om te nemen het vast besluit Een braaf en flink mensch voor te dragen Nooit le kiezen een beroerde guit. van 16 tot en met 23 december 1859. Geboren. Een zoon vanJ. A. M.Kenensen, A.ï. Schouten- Een zoon van J. F. Zegers en P. C. Rodes. Eene dochter van A. Rolhuys en C. Ango. Eene dochter van D. D. Frank en J. Frenk. Eene dochter van A. Flikweert en Moermond. Eene dochter van J. van Huizen en J. J. van Beilanus. Een zoon van B. Schoenmakers en A. Sies. Gehuwd. J. Bakker en M. Peelerse. Overleden G. van Westenhrugge oud 35 j. echlgcn. van A. de Glopper. C. Handwerker, oud 54 j.wed. van S. Monné. P. J. C. Kenens oud 6 jaar dochter. J. L. Kenens oud drie dagen zoon. A. van Meerendonk oud 66 j. echtgen. van C. D. Ornee. M. Kanaar, oud 62jaar, echtgen. van .1. Koole. A. Formenoij oud 8l j. wed. van P. Croly, L. van der Ploeg oud 72 j. echtgen. van C. van Doesburg. als levenloos aangegeven. Eene dochter van J. Knzlin en A. Constandse. PBUZEN BEB EFFECTJEBJ TE AMSTEBBASI den 21 December 1S59. Rusland Portugal Werkelijke Schuld 2>/2 pet. ö3»„ dito dito 3 76»/, dito dito 4 97%, Amortis. syndic. 3S bü Hope 1798/1816 5 dito 1828/1829 5 bij Stieglitz. 5de leen. 5 dito 6de leen. 1855. 5 995/8 dito 4 bij Hope 4 Cert, van ass. 6 Poolsche schatkist oblig. 4 Aand. groote Russ. spoorweg ii ƒ236 volgefourn. 5 223 7, Weenerbank bij Goll. en Co. 5 553/a dito dito 4 Metalliek O dito 27a 297, dito rente Amsterdam 5 74 S, dito, nationale 5 60'/4 Buitenlandscb van 1853 3 44 dito van 1856 a 1839 3 «Vu Buitenlandsch Binnenlandsch 3 411/8 Buitenlandsch. 3°/0 nu 13/4 327, Groote stukken 1 Stukken van L 100 1 Ecuador Bij het afdrukken dezes was de post nog niet aan gekomen. Middenprijzen van de volgende artikelen te Zierikzee van deu 22 December 1859. De Ned. Mudde. Oude Tarwe 1858 f 9,50 Paardeboonen t 7,00 Nieuwe dito 1859 - 9,00 Witte dito - 9,00 Afwijkende dito - 0,00 Bruine dito - 9,00 7» .-Zomer dito - 0,00 Graauwe Erwten - 0.00 Ordinaire dito - 0,00 Groene dito - 9,00 Rogge - 6,75 Gele dito - 8^0 Winter-Gerst - 5,50 Koolzaad oo,o Zomer-dito - 5,00 Zaai-Lijnzaad - 12,00 Haver 3,00 Slag-Lijnzaad 0,00 Be Ned. Mudde Marktprijzen der Meekrap te Zierikzee van den 22 December 1889. Teelt 1859. Twee en een 1ste kw. blank f 30,00 a 31,00 Twee en eenmiddelbare dito - 28,00 a 29,00 Twee en een, mindere dito - 26,00 a 27,00 Eeu en een lste kw. blank - 30,00 a 31,00 Een en een, middelbare dito - 28,00 a 29 00 Een en een mindere dito - 26,00 a 27,00 Onberoofde1ste kw. blank - 29,00 a 30,00 Onberoofde, middelbare dito - 27,00 a, 28,00 Onberoofde, mindere dito - 25,00 a 26,00 Mullen - 5,00 h 6,00 -Middelbare dito - 3,00 h 4,00 Ter Slads-Drukkerij van de Erven A. de Vos.

Zierikzeesche Courant | 1859 | | pagina 2