N.MOl. ^aturiiag 17 December. WOENSDAG ZATUBQAG. lllWI IIIfl i IIHIDkSTIIATlÜ IlOt TVERKOOI'IAG iMBUWSTIJIIIiMiKiN 1859 ABONNEMENT S-P R IJ S. Per drie maanden ƒ2,00. Franco per post f 2,25. Inzending der Advert, daagste voren, voor 10 ure smorgens VE It S CH IJ N I P BIJS DEB ADVERTENTIE N. Gewone I2'/S cents de regel. Geboorte-, Huwelijks- en Doodberigten van 16 regels a f 1 behalve lictZegelregt. >*<y' b. d. Apenbare lUa(t»verga(lering gehouden te Zierikzee, den 14 December 1859. Vooiziller mr. C. J. Fokker. Secretaris jhr. mr. G. (ie Jonge. Afwezig mr. li. C. F.au ongesteld Lands- It rif'gi verhinderd en mr. de Glercq uil stad. De notulen der vorige vergadering worden na lezing goedgekeurd. Wordt medegedeeld, dal zijn ontvangen van Gedeputeerde Stalen a. eene missive, houdende berigl ontvangst der wijziging iu de verordening tot wering van besmettelijke ziekten op de scholen. De publicatie reeds geschied zijnde, wordt dit voor notificatie aangenomen idem berigtende goedkeuring der begrooling van de dienstdoende Schutterij voor I860, waaraan de noodigc executie is gegeven idem als boven van hel besluit lot verkoop van hoornen zullende de verkoop op 24 dezer plaats hebben en idem de goedgekeurde gemeente rekening voor 1858. De Voorzitter geeft namens burgemeester en Wethouders kennis van den verkoop van 17,000 keijena /kaper IO0O, aan de gemeente Dreischor en een haard voor 12, hetwelk alles voor noti ficatie wordt aangenomen Wordt overgegaan lot de vaststelling van het maximum van onderstand en besloten conform bet advies der respectieve armbesturen het vast te stellen op gelijk bedrag als ten vorigen jare. Wordt medegedeeld dat de oproeping voor hulp-nnderwijzcr in de tusschenscliool is ge schied maar dal er zich geene geschikte sollici tanten hebben opgedaan. Kr was slechts één goede sollicitant, maar deze vraagt dó O. Namens Burgemeester en Wethouders wordt dus voorgesteld die wedde op ƒ350 te bepalen zoowel om dal zij in vergelijking met andere plaatsen niet te hoog is, als omdat die betrekking door een geschikt persoon behoort vervuld te worden. Nadat eene vraag van mr. do Crane was beantwoord wordt conform dit voorstel beslolenen de verdere executie aan Burgemeester en Wethouders opgedragen. Wordt voorgesteld de jaarwedde van 2de hulp onderwijzer op de tusschenscliool vast te stellen op ƒ2.00-, te beginnen met I Ja- nuarij e. k. Nadat op eenige bedenkingen van mr. de Crane inlichtingen gegeven zijn wordt confdrm het voorstel besloten. Wordt besloten tot bel doen van af- en over schrijving van ƒ0, voor iractemcnt van den bode der leekenschool onder goedkeuring casu quo vau Gedeputeerde Stalen. Wordt gelezen een adres van jhr. mr. C. de •ionge verzoekende onder dankbetuiging voor hel genoten vertrouwen eervol ontslag »il zijne betrekking van secretaris dezer gemeente met 19 dezer daar hij tot rcglcr in de arrondisse- menls-reglbank alhier is benoemd. Burgemees ter cn Wethouders stellen voor dit ontslag eervol te verleenen waartoe wordt besloten. De Voorzitter rigt daarop bet woord lol den Secrelaris en betuigt hem liet leedwezen dezer vergadering dal hij uit bun midden vertrekt. Hij doet die betuiging ook namens den fiurgc» meesterdie verhinderd werd deze vergadering bij te wonen en brengt hulde aan de loffelijke wijze waarop door hem die betrekking is be kleed hetgeen door allen steeds op hoogen prijs werd gesteld znod/U zijn ontslag voor de ge meente en het besiuür een groot verlies is te achten. Voorts worden de beste wenschen voor zijne toekomst ontboezemd met de verzekering dat de. tijd gedurende welke hij de betrekking van Secretaris heeft vervuld steeds in aangename herinnering zal blijven. He heer Secretaris het woord erlangende neemt onder vele flank betuigingen een treffend afscheid van den Raad en van hel collegie van dagelijksch bestuur. Wordt medegedeeld dat zijn ingekomen de volgende solicitation naar de betrekking van Secretaris, te weten van de boeren P. Wichern te Kpe G. Verdooren te Zierikzee C. I. van Ossclente Meerkerk A. de Rooij te Charlois en mr. J. P. N Krmerins te Zierikzee, en door Burgemeester en Wethouders de aanbe veling, bedeeld bij art. 95 der gemeente wet ingediend waarop zijn geplaatst de heeren mr. J. P. N. Krmerins en G. Verdooren. De stukken worden voor de leden ter visie gelegd. De Voorzitter geeft tevens kennis dat het voor nemen bestaat, oro in de volgende week eene vergadering te beleggen tol het benoemen van een Secretaris. Hierna sluit de Voorzitter de vergadering. Burgemeester en Wethouders van Zierikzee. maken bekend dal op Zaturdag den 24 dezer maand aanvang des morgens tien ure. van weqe de gemeente, in hel openbaar, ten overslaan van den Deurwaarder J. van dek BENT aan de meestbiedenden zullen worden verkocht: aai. de telke 50 stuks zware opgaaiideOLIIIEK liOOJIKt zeer geschikt voor Werkliout en vervolgens in en rond de Stad, eene aanzienlijke geroeide lfiOOItlt£!% en IIA14KOUT op de ge wone voorwaarden. 'Zierikzee, den 14 December IS59. B. C. CAU Voorzitter. C. db JONGE, Secretaris. BEKENDMAKING. De Burgemeester van Zierikzee inaakt bekend dal het kohier van de belasting op het l'er-oneel 3de kwartaal, dienstjaar 1 ts"/ta van deze ge meenle op den 8 dezer maand door den heer ommissaris des Konings in deze provincie executoir verklaard op heden wordt gesteld in handen van den heer Onlvanger der Directe Belastingen enz. in deze gemeente, ten fine van invordering ingevolge de wel. Zierikzee, den 15 December 1859. B. C.CAU. KENNISGEVING. De Bun gem vest Eli van 'Zierikzee brengt ter kennis van de ingezetenen dat er op Woensdag den 21 dezer, des middags ten één ure, op het Raadhuis alhier eene openbare vergudering van den Gemeente-Raad zal gehouden worden. Zierikzeeden December 1859. De Burgemeester B. C. GAÜ. binnenland Het Weekblad van het Regt no. 2i 10 bevat een arrest van don hoogen raad dor Nederlanden, van 13 December II. dat wij om hel hoogst belangrijke der daarbij besliste kwestie waar omtrent bij de notarissen het meest uiteenloopend verschil van gev.oeLea_bie&loud kortelijk aan onze lezers mededeelen. Het goldt de vraag of-wanneer bij het over lijden van een der echigenooten indien er min derjarige kinderen overblijven de overblijvende echtgenoot vcizuimi, binnen drie maanden na het overlijden ecnen inventaris te doen opmaken van de goederen welke de gemeenschap uitma ken en de gemeenschap ten gevolge van dat verzuim voortduurt in het voordeel der minder jarigen doch nimmer in hun nadeel in zoo» danig geval eene erfenis na liet overlijden van den eene» echtgenootaan den anderen opge komen al dan niet in de gemeenschap valt De hooge raad heeft die vraag bevestigend beantwoord en beslist dal tengevolge van dat verzuim dc gemeenschap voortduurt even als of die door het overlijden niet ontbonden ware met dal onderscheid alleen dat die voortduring nimmer in nadeel der minderjarigen strekken kan dat bij gevolg vermits naar aanleiding van art. 175 B. W. in de gemeenschap vallen alle door de echigenooten verkregen erfenissen eveneens tot die voortdurende gemeenschap be- i hoorei) de nalatenschappen na hel overlijden van den oenen echtgenoot opgekomen aan den anderen. Men verneemt dat de gezondheidstoestand van 'L K. H. prins Frederik zich verbetertzoodat Z. K. II. nog voor nieuwjaar te 's Gravenhajfd terugkeert. Men verneemt dat K. II. de prins van Oranjedie zich op dit oogenblik te Parijs be vindt alvorens herwaarts terug te koeren nog een bezoek zal brengen te Londen. Van Z. M. den keizer van Frankrijk zijn onderscheidene geschonken aangekomen voor Z. K. H. den prins van Oranje Heden heeft aan het ministerie van marine plaats gehad de aanbesteding van vier houten verdedigingstaariuigen in twee perceelen. De minste inschrijver voor heide perceelen was de heer Schouten te Dordrecht en wel het eerste perceel voor f 43,307 en het tweede voor f 45,507, welke inschrijving dadelijk is gegund. Kr waren ingekomen 29 inschrijvingsbilj.*tlen. Ken telegram van den gouverneur-gene raal van Nederlandse!) Indië, gedagteekend Batavia "24 October, luidt »De expeditie legen Bonie is vertrokken. Overigens geen bijzonder nieuws.'' Van Plymouth wordt den 1 I dczergeschre- ven LI. vrijdag is de Ned. rijks korvet Citadel van Antwerpenin Plymouth Nound ten anker liggende, aangevaren door het naar zee gesleept wordend schip Albueravan Londen, waardoor het jaaghout en de vooropzeilra van de korvet werden weggenomen en de kraanbalken bescha digd. Deze averij is echter ón.niddelijk hersteld en de Citadel van Antwerpen is gisteren naar hare bestemming (Oost Indië) vertrokken." Duor den heer J J. van der Madenex pediteur te Amsterdam, is consessie aange vraagd voor den aanleg van eene stoomboot- dienst van Amsterdam op Middelburg en tas- schen stations Gouda Botterdam en Dordrecht vice versa Uit Amersfoort wordt gemeld Dezer dagen ontving een rijdende artillerist te 's Hage een postwissel groot f 50 hein gezonden door eene in hem belangstellende van de andere sekse welk bedrag hein natuurlijk aan hel postkantoor te 's Hage in klinkende munt werd uitbetaald. Later bleek dat deze belangstellende slechts 50 cents voordien postwissel aan het postkantoor te Amersfoort had betaald doch dat bij vergissing te dezen kantore hel woord guldens in plaats van cents op den postwissel was geschreven. Toen de vergissing ter oore van den rijdenden artille rist kwam, waren-de/* 50 verdwenen. u Als eene. bijzonderheid dient vernield dat in eene vergadering der te bloten gevestigle af' deebng der Hollandse he Maatschappij van Land bouw op 7 dezer dop-erwt^n werden vertoond, welke dien morgen verseh geplukt waren op eene kleine boerderij van den secretaris deraf- decling, waar hij die zonder aanbrenging van kunstmatige warmte kweekte. !n sommige dagbladen werd dezer dagen de volgende wijze, hekend gemaakt, waarbij aan week hout de duurzaamheid van eikenhout kan gegeven worden. Men best rij ke namelijk het hout met eene grijze olieverwen overdekke het, nog nat zijnde met eene dunne laag fijn zand dit droog zijnde bezigt men nogmaals dezelfde soort van »eiw en drukt de kwast sterk op het hou'. Ite oppervlakte wordt daarbij zoo hard dat noch lucht noch zonneschijn of regen er invloed op uitoefenen. De ondervinding zou geleerd hebben dai week hout buitenshuis tot planken deuren, ramen enz. aangewend op die wijze in duurzaamheid voor het eikenhout niet behoeft onder te doen. Het aanzetten van sneeuw aan de hoeven van paarden dal even hinderlijk als gevaarlijk is kan volgens een Duitsch blad wordea voorkomen door de hoeven der paarden voor het van stal gaan met zeepte besmeren. In de fabriek van de hoeren gebrs. Desmet, ie Brugge, waren een'ge werklieden dezer dagen ÜTFZfg mei uit den gazometcr wege?rs-de--nood zakelijkheid van reparatie het daarin aanwe zige water uit te pompen toen een hunner be merkte, dat er zich aan de pomp het een of an der beletsel moest hebben opgedaan daar deze niet behoorlijk werkte. Dm flit te onderzoeken slak hij een licht aan cn hield dit niettegen staande hel; hem door de overigen sterk werd afgeraden bij <lc opening, tengevolge waarvan er terstond eene ontploffing plaats had met het gevolg dat de gazometer int den grond naar omhoog werd geslingerd en daarbij eene aan merkelijke schade aan het gebouw toebragt. De onvoorzigtige werkman bleef op de plaats dood, terwijl eenige zijner makkers zwaar gewond zijn. 8uïtenlan d. xsuixscesr- and Keulev, 1 2 December. Het gerucht wegens de aanslaande verloving van den prins van Oranje met eene Oostenrijksche aarishet login vindt bij veler, geen geloof. Ten gevolge van de vorst is de scheepvaart op den Bovenrijn gestremd. De Mein is geheel met drijfijs bedekt. In de nabijheid van Florsheim hoeft het reeds eene aanzienlijke schade veroorzaakt. Door den ster ken stroom rukte het groote schepen van hunne ankers los, alsmede een gedeelte van de schipbrug ie Mainz. Bij zoodanige gelegenheid gevoelt men geheel en al het gemis eener vaste brug aldaar. Op last der policicis ieder gewaar schuwd geen chocolade en andere dergelijke voedingstoffen te nuttigen welke in lood of loodhoudend papier zijn gepaktdewijl lood- vergiftiging daardoor kan ontstaan indien de omslag vochtig wordt. Men deelt mede uit Munchen dat de pauselijke numius prins Cliigiop zijn jongst diplomatiek diner niet alleen aan den Sardinischeo gezant geeue uituoodiging had gezondenmaar dit evenmin heeft gedaan aan de gezanten van Rusland en Lngeland. Lil Bremeihaven wordt gemeld dat het weinig gescheeld had of men had door toedoen van eene ral het schouwspel zien herbalen van den brand der Hudsondal men aldaar een jaar

Zierikzeesche Courant | 1859 | | pagina 1