HAARD- KAGCHELKOLEN. MEMTIEJ Het Huis van Nassau, Uit de hand te koop RUHR- JAS VAN REES ZOOS TE ZWOLLli, ZEBTUDMEW WWliS, IIAIIKTHIilllGTB UI. VERVOEfHIIDDELEN vuur fantastisch verlicht werd. Ook de nederige herberg 'Lu den drei Bmdern, waar de jongeling Schiller, na zijne vlugt uit Stuttgart eenige dagen vertoefde was feestelijk verlicht, liet getal vreemdelingen die de Schiller-feesten ter dezer stede bijwoonde, wordt op ruim 80,(100 geschat. Zelfs uit Berlijn waren eenige honderde personen overgekomen. Uil lnspruck wordt berigt dat aldaar voor eenige dagen een hevige strijd heeft plaats gehad tusschen Ooslenrijksche jagers en t lali- aansche infanteristen. Van heide zijden heeft men de wapenen ontbloot. Sterke patrouilles heb ben de vechtenden met geweld uiteengedreven en later de orde gehandhaafd. Op het eiland Zeeland in Denemarken werd voor eenige dagen cene merkwaardige vondst gedaan door een landbouwer. Bij het om spitten van den akker ontdekte hij een hard voor werp dat bij nader onderzoek een aarden pot bleek te zijn waarin zich ongeveer 1300 gouden en zilveren muntstukken bevonden gedeeltelijk uit den tijd van koning Knud den Grooie en zijn opvolger Hard Knud, uil de elfde eeuw. Men schrijft uil Konstantinopel van '22 October: Deze week heeft alhier cene gruwel daad plaats gehad door welke zoo niet Milosch zelf althans zijne aanhangers alhier hunne han den met bloed bevlekt hebben. Kr waren hier verscheidene voorlvlugtige Servische kapiteins aangekomen, om bij de verhevene porte tegen Milosch cene klagle in te dienen nadat het hun gelukt was de Servische gevangenissen te ont komen. Onder hen bevonden zich eenige sena- teurs. Zij woondeu hier te zamen in één huis. Nu verschenen er twee Serviërs de een Simu Dahicli de ander een priester, Giusten Grubicli, bij de vlugtelingen zij vingen met cene ver warde redevoering aanwaarvan de hoofdin houd scheen te zijn dat Milosch hun bevolen had de vlugtelingen te vermoorden. Dakich haalde daarop een revolver te voorschijn en schoot, zonder echter iemand te treffen: terstond echter trok hij een dolk en stiet dien den Lazzu Aranij- hclovich in het liartzoodat deze oogenbljkkclijk den geest gaf. Hierop vielen de overigen den moordenaar en diens makker den priester aan, maakten zich van hem meester en leverden hen aan hel Turkscbe geregt over. tbasebiie Parijs 11 November. Met gerucht loopt hier dal Mize vice-consul te Aden de heer Lambert is vermoord. Bijzonderheden ont breken echter. Men schrijft dat H. M. de koningin der Nederlanden van Toulon te Marseille is gekomen van waar zij in den morgen is vertrokken om de brug van Koquefavour te bezigligen en zich ver volgens naar Lyon te begeven. Meden is bij hel leger van Parijs de aan werving begonnen van v rijwilligers voor de expe ditie naar China. Uit de circulaire van den heer Walewski aan de Fransche diplomatieke agenten gerigt blijkt o. a. dat Sardinië ten gevolge van de inlijving van l.ombardije in dien staat zuu overnemen om streeks 950 millioen frs. ofschoon van deze som ten gevolge van de toebedeeling van zokeractief eigenlijk edits 100 millioen ten laste van Sar dinië zullen koinen. Ook zal Sardinië CO mill, aan Frank ijk hebben to betalen. Do Moniteur bevat een rapport van den admiraal Bigault de Genouilltj gedagleekend uit het kamp van Turan meldende dat de onder handelingen met de Annamilen afgebroken zijnde de admiraal den 1 5den September des ochtends den vijand had aangevallen. De artillerie had zijne werken vernietigd en in de asch gelegd, tlel gevecht duurde 9 uren. Het verlies der Franschen en Spanjaarden bedraagt 10 dooden en 40 gewonden. Volgens berigt uit Hong-Kong heeft de Fransche consul te Sangbaï van de Chinescke autoriteiten eene schadeloosstelling van 20,000 dollars verworven voor den gezagvoerder van het koopv aardijschip Gertrude, die door genoemde autoriteiten gedwongen was de vrijwillig aange worven Koelies, welke hij aan boord had weder aan den wal te zetten. lieriglen uit Siaro houden in hoe het feest des Franschen keizers den 15 Augustus door de zorg der consuls dier natie in de hoofdstad Bangkok piegtig gevierd is. Inde zendingkerk hield de bisschop van Mailas eene groote mis al de Fransche en vreemde schepen vlagden en des avonds was het hotel des consulsgeillumincerd. Eenige dagen daarna vierde men te Bangkok den verjaardag van Somdetsch-Pra den voornaamsten koning van Siam met volksvermaken terwijl al de vreemde consuls tot bijwoning van een maaltijd waren uitgenoodigd aan welken overi gens alleen de leden der koninklijke familie en de hoogste staatsambtenaren deel hadden. Die maaltijd was ineen prachtige zaal aangerigtaan de eene zijde door eene groote volière afgesloten die de schoonste vogelsoorten van Azie bevatte terwijl men aan de andere zijde het uitzigl had op eene grooie binnenplaats waar goochelaars en olifanten hunne kunsten vertoonden. De koning zal niet mede aan maar verscheen op cene ver hevenheid terwijl de muziek volksliederen aan hief; waarna degrootolficieren van het palcis even zoo vele met goud beslikte zijden banieren ontrolden als daar consuls zijn waarop de lof der verschillende mogendheden die zij vertegen woordigen in het Siameesch verkondigd werd. Op last des konings werd aan de consuls het zeldzaam voorregl verleend de groote pagode te bezigtigen wier verblindende pracht en schoon heid alle beschrijving overtreffen en aan detoover- paleizen in de Arabische nachtvertellingen her inneren Den volgenden dag hielden de beide koningen eene groote revue over de troepen lot bijwoning waarvan de consuls insgelijks waren uitgenoodigd. OBOOX BRIT TA IV ES I E IV Londen, II November. Hel aantal der schip breuken op de verschillende punten der kusten van hel Vercenigd Koningrijk gedurende de stormen van '23 October tot 3 November, bedraagt niet minder dan 626, waaronder die van 96 schepen welke totaal verongelukt zijn terwijl de 530 overige meerder of minder zware schade ge leden hebben. Meer dan 60Ü inenschen die welke zich aan boord van de Loyal Charter be vonden daaronder begrepen zijn daarbij omge- j komen. Uit de P.uyat Charter spoelen nog voortdurend lijken aan (bij sommigen van welke gordels met goud worden gevoDden), doch derwijze verminkt door het schuren tegen de machinerie en andere voorw erpen van het ongelukkige schipdat zij meerendeels niet zijn te herkennen. Het Schillersfeesl is in het glazen paleis door ruim 2D,000 personen bijgewoond onder de muzikale executanten merkte men den violist Wieniawsky op. De Great Eastern, die thans te Southampton overwintert, is gedurende vierdagen sedert zijne aankomst aldaar door 1200 personen tegen be taling bezocht. Volgensdepcche uit Turijnheeft de koning van Sardinië ten gevolge van dringende ver toogenvan keizer Napoleon, den prins van Carignan bet verlof geweigerd om het regentschap over de Midden-ltaliaanschestalen Ie aanvaarden. lieriglen uit Hong-Kong tot 28 September zeggen dat de heer Bruce toen te Sanghai en de admiraal Hope te Lookong was, terwijl de Ameri- kaansche gezant Ward naar Japan was afgereisd, waar de laatste geschillen nog niet vereffend waren. Twaalf Russische oorlogschepen lagen te Jeddo voor ankeren van hunne equipage waren drie manschappen door de Japanezen vermoord. Den 22 October is de groote ballon City of New-York, bestemd om den togt over den Oceaan naar Europa te maken van Hoboken naar New-York overgebragt, waar den 27 dier maand het vullen daarvan met gaz zou aanvan gen waartoe een kolosale gazometer van 12 Engelsche voelen lengte en 8 voeten in doorsnede gebezigd wordt en 812,000 kubiek voelen gaz benoodigd zullen zijn. Acht personen zijn voor nemens de luchtreis naar de Oude Wereld mede temaken. Dedag der afvaart was nog niet bepaald. Men meldt uit New-York liet volgende tref fende echt Amerikaansche voorval. De exprestrein was te Indiana aangekomen om den togt naar het Oosten te vervolgen de locomotieven had men zoo even met water kolen en hout gespijzigd en een passagier wiens beenen door het langdurig zitten verstijfd waren klom een oogenblik uit den waggon om heen en weder te loopen. Het gefluit deed zich hooren, de machine begon te snorren de trein bruischle voorwaarts doch deoudezetle zijne korte w andeling in gepeins voort. «Hei daar wat wilt gij nog?" vroeg hem een spoorwegbeambte. «Wat ik wil?" riep de vreemdeling verschrikt en wreef zich de oogen uit. «Weg wil ik verder reizen Waar is de trein met welke ik hier ben aangekomen «Voor tien minuten vertrokken." Voor tien minuten vertrokken Voor tien mi- nnten En liet mij achter? Ik moet hem inhalen, ik moetmijn leven alles hangt ervan af, waar is de inspecteur Deze kwam. Mijnheer de inspecteur 250 dollars extra, indien gij den trein met mij achterhaalt." Hm het zal gaan." De overeenkomst werd getroffen het vuur in de locomotief, waarmede de trein was aange komen brandde nog en in 10 minuten vloog deze den trein na. Zoo ijlde men 40 tot 50 mijlen voort doch krak daar brak iels. De machine hield stil het gebrek werd spoedig ondekt en door eene ras gesneden houten pen verholpen. En zij vlogen verder. Doch de extra trein, die zich als de stormwind voortbewoog, was hun veel vooruit. De machinist concentreerde den stoom on danks de houten stift en de machine vloog met schier ongekenden spoed voorwaarts -30 mijlen werden in 27 minuten afgelegd. Zij moesten den trein inbalckl en het mogthun eindelijk, doch eerst na 1O0 afgelegde mijlen in de nabijheid van Toledo gelukken. De trein hield stil en de vreemdeling stortte op een waggon aan rukte de deur open en een rallies er uit. God dank, daar is het Wat Een pakket met 275,090 dollars mijn geheel vermogen." Adieu courrier sprak de oude terwijl hij hem de hand drukte en 500 dollars daarin. JONGSTE TIJDINGEN. I.ondex, 11 November. De Morning Post meldt dal koning Victor Emanuel zich niet be paald heeft verklaard legen de opdragt van liet regentschap over Middcn-Ilalie aan den prins van Carignan maar den wensch heeft te ken nen gegeven om de uitspraak daaromtrent lot later gelegenheid uit te stellen. ERRATA. In het vorige nummer dezer courant, stout in de 2de kolom der eerste bladzijde in de publicatie der Strandvonderij gemerkt PK; moet zijn: gemerkt ILK. t Heden overleed ons geliefd jongste Dochtertje, WILHELM IN A CORNELIA, in den ouderdom van bijna vier maanden. Zierikzee, J. BAL, Cz. Apotheker. 13 November 1859. J. W. BAL, Was. Eenige kennisgeving Heden ontving ik het treurige berigt, dal mijn jongste Zoon, CORNELUS JACOBUS, op den 2den September II. na een smartelijk lijden, inden ouderdom van 27 jaren, te Malang (in Neêrlands Indië) is overleden. Zierikzee f 2 November 1859. B. H. HARINCK. Eenige kennisgeving, Voor de vele en velerlei be wijzen van deelneming betoond bij bet overlijden mijner dierbare Echtgenoot Vrouwe WILLKMINA DB1ENDIJK, betuig ik, ook namens mijne be trekkingen aan Familie, Vriendenen Beken den, liartelif keil dank, met den wensch, dat God allen lang voor dergelijke smartelijke verliezen bewaren zal. Zieiiikzee, J. van der VLIET. 15 November 1859. Door aankoop Eigenaar geworden zijnde van de van ouds gerenomeerde HELBERG en UITSPANNING genaamd zoo neemt de ondergeteekende de vrijheid, zich bij zijne Stad- en Landgenooten aan te bevelen en belooft door eene brave en soliede bediening zich deze gunst waardig te maken. ZierikzeeNovember 1859. MABINUS FRANKEN. NB. Diegene welke nog Stallen moglen verlangen worden beleefdelijk uitgenoodigd daarvan zoo spoedig mogelijk kennis te willen geven ten einde aan ieders verzoek te kunnen voldoen. Eene VlSSCHEÊtMJzijnde deWEEL achter de Hofstede van D. BOOG ER D, aan den Schouwschen Dijk Gemeente Kerkwerve. Te bevragen ten Kantore van Jhr. W. M. H. de JONGE te lierikzee. (extra kwaliteit). In LOSSINGhet Schip rinthonius JacobusKapitein W. Hütter voor reke ning van M. F. C. de KATER. stellen hunne THBEKW uitmuntende door kraclu, geur en waterhoudendheid in verzegelde Pakjes van I 2'/„ en 5 ons voorzien van hun nen Stempel, Prijs en Nummer, verkrijgbaar voor Zeeland bij C. BalJ. Cz.St. Domusstraat, D 246, Lierikzee. [KorteNoordstraat, E 61 W.H. BALtLange Delft, B 125 Mdtoelburg. I Krommeweele L 27 1 G. M. LE COINTRE TurfkaaiNo. 22, Goes. Alwaar Prijscouranten te bekomen zijn. Brouwershaven, 14 November Binnengek. Jason, kapt. J. H. Lammeris van Bueren, van Rotterdam naar Batavia met een detachement troepen, gesleept per stoomboot binnendoor van Hellevoelsluis. I 1 dito. Uitgezeild. Graafstroom, kapt. G. H. Buhaak, van Rotterdam naar Bata via met een detachement troepen. PRIJZEN ©KM EPPECTK'N TE AffiSlEEDiLW den 14 November 1859. Nederland Werkelijke Schuld 2bspct. dito dito 3 dito dito 4 Amortis. syndic. 3''.j 11 upland bij Hope 1798/1816 5 dito 1828/1829 bij Stieglitz. 3de leeu. 3 dito 6de leeu. 1835. 5 dito 4 bij Hope 4 Cert, van ass. 6 Poolsche schatkist oblig. 4 Aand. groote Russ. spoorweg a 236 volgefourn. 5 Oostenrijk Weenerbank bij Goll. en Co. 5 dito dito 4 Metalliek 5 dito 2'/a dito rente Amsterdam 5 •dito, nationale 5 Portugal Buitenlandsch van 1833 3 dito van 1856 en 1837 3 Spanje Buitenlandsch Binnenlandsch 3 Buitenlandsch 3°/0 nu ]3/^ Ecuador Groote stukken 1 Stukken van L 100 1 Land-Certificaten a Ij 10»» BOTTERDAM 11 November. TARWE Zeeuwsch Vlaamseh en Overmaassche bij matigen aanvoer 20 ets. hooger. Van de nieuwe waarvan betere par tijtjes ter markt komen goede en puike f8,80 a f9,20, jarige f9,40 a f9,70 ROGGE. Zeeuws. Vlaams en Overm. f 6,90 a f 7,25. GERST Zeeuwsch Vlaamseh en Overm. winter f 6 a f6,20, dito zomer f 5,50 af 6.20. HAVER. Zeeuw, en Tnl. Korte f3,50 a f5 dito Lange ƒ2,60 -i f4. ERW TEN Zeeuws groene f9,20 a f9,40, groote dito f 10,25 a f 11. PAARDENBOONEN 6,20 a f 6,90. 63</a 75 Vs 97 103-IM 102 8SVg 99»/, S0'/, 81 G1V, 77 S 219'.. B3V, 28'/, 73 87' «Vb «Vb 41V, 32 V. 14 VB AFVAART der stoomboot; stad zier1k zee. Van. Zierikzee: Donderdag 17, 's morg. 6 Van Rotterdam: Vrijdag 18, 's morg.lO'/.jUre Zondag 20, 9 I Dingsdag 22, 0 Donderdag24, 10 Vrijdag 25, 6 dienst tusschen Middelburg en Rotterdam. Van Rotterdam van Donderd. 17, Vrijdag 18. Zaturdag 19, Zondag 20, 6 ure 61/! 7 Woensdag 16, 's morg. 10 are Vrijdag 18, 10 '2 Zaturdag 19, 10l?-2 Zondag 20, 6 De diligence zal van Zierikzee uur na de afvaart der stoomboot van Rotterdam naar Middelburgen van Middel burg naai Rott. gelijk met de afvaart der stoomboot ryden dienst tusschen Goes en Rotterdam. van GoesI van Rotterdam Donderd 17, 's morg. 5 ure Woensdagl6,'s morg. lO^uro Maandag 21, 9 1 Vrijdag 18, 11 dienst tusschen Vlissingen en Rotterdam. Fan Vlissingen des maandags, woensdags en vrijdags 's morg. ten 8 ure Van Rotterdam: des dingsdags donderdags en zaturd. 'smorgten 9 'urn na aankomstyan denRijnspoor De diligence zal van Zierikzee l'/2 uur na de afvaart der stoomboot van Rotterdam naar Vlissingen en van Vlissingen naar Rotterdam ''a ure na de afvaart der stoomboot rijden. Ter Stads-Drukkerij van de Eryen A. de Vos,

Zierikzeesche Courant | 1859 | | pagina 2