ADYERTERTIEW Het Huis van iVassau BDKGEL»RKSTAi\P TK Z1EBIRZEE BEURS, iMliKÏMiGTP IT VERVOERMIDDELEN 15 en meer voelen water slaat, ioodat zelfs het water liij eb niet geheel wegloopt. Mogt men er in slagen de met Hanover ge voerde onderhandelingen dien bclrellende tot goeden uitslag te brengen, dan zal bet werk van nog veel grooieromvang worden en de dijk in de rigting van bet (Jost-Friescbe dorp Pogen gelegd worden. Daardoor zon de Dollard geheel ver dwijnen en de voornamenlijk in het jaar !'277 door den vloed verzwolgene 3d kerkdorpen als anderzins weder in de meest vruchtbare land streek worden herschapen. BUIT ENLANF lOITSOHt JSO Herlijn 8 November. Gis'eren namiddag heeft prins Albrecht van Pruisen (de vader) een prachtig feest gegeven Ier eere van den prins van Oranjehetwelk werd bijgewoond doorvele leden van het koninklijk huis en andere prinsen en prinsessen. Ook de Nederlandsche gezantde baron Schimmelpenninck var. Oije woonde het bij. Vrijdag den llden vertrekt de prins aan Oranje naar Weimar, alwaar hij eenige dagen zal vertoeven alvorens hij naar 's Gravenhage zal terug keeren. We en en 6 November. De regering heeft het besluit genomen om de troepen in Hongarije aanzienlijk te vermeerderen. Te Weenen wordt sedert cenige dagen ernstig van het voornemen der regering gespro ken om de kroongoederen in Hongarije door middel eener groote loterij tegen f0 Weener 'florijnen het lot (e gelde te tnaken. Volgens eene zoo juist mogelijke in 1853 gemaakte be rekening bragten die kroongoodoren toen ge middeld 1,600,OOOgnlden jaarlijks op. lie te Frankfort gewoed hebbende hevige storm welke 30 uren aanhield, heeft hier en in de omstreken veel schade aan gebouwen en boomen veroorzaaktvan welke laatste vele ont worteld of van hunne takken beroofd werden. Wegens de nedervallende schoorsteenen en dakpannen kon men slechts met levensgevaar de stralen passeren, Uit Geneve wordt gemeld, dat de veelvul dig gevallen 'neeuw en de daarop gevolgde zware regenbuijen der jongste weken, in Savoye groote overs!roomingen hebben veroorzaakt. Een gedeelte van den Victor-Emanuei spoorweg staat onder water. Uit lionslantinopc! verneemt men dat aldaar op klaar lichten dag in eene der hoofd straten van de stad een Turksch kolonel de- deze Tatar Kroaat van geboorte door een zij ner landgenooten is vermoord. Het Russisch stadje llialinitschy in het district Mohilew is eenigen lijd geleden bijna geheel eene prooi der vlammen geworden. Twee kerken 208 woonhuizen 6c schuren en vele korenmolens zijn geheel afgebrand. f k a n it a ii e Parijs 9 November. De Mmileur deelt heden eene depêche mede van den generaal Marlimpry van den 6denmeldende dat terwijl Sidi-Mohum- med zich bij de Zekkoara bevond de Franschen door eene best uitgevoerde mannoeuvre van den generaal Dnrrien op de Zekkaora eeneoverwinning hebben behaald die evenarende welke hekend is onder den naam valide bemagliging der Smalab, wij verwonnen een verbazenden buit, vele ba nieren en eene groote hoeveelheid graan. Door deze overwinning is algemeene schrik verspreid. Oe troepen verkeeren in een uilmuntenden toestand. Men gelooft dat Lcdru liolin eerlang ver gunning zal erlangen om naar Frankrijk terug te keeren. Hij zal daarvan gebruik maken tot regeling van eenige zaken en spoedig daarop naar Zwitserland vertrekken waarvan het klimaat aan zijne echtgenoot is aanbevolen. In het departement Finistére is eene zaak ontdekt welke zeer de openbare aandacht tol zich trekt. Twee personen uil de omstreken van Quimperlé zijn vier jaren geleden door het bof van assises van Finistére wegens diefstal tot dwangarbeid veroordeeld ondanks hunne vol standige verzekeringen dat zij onschuldig wa ren. Heide zijn overleden de een in hel bagno van Brest, de ander te Caycune. De wezenlijke daders van den diefstal zijn thans in hechtenis ge nomen en zij moeten verklaard hebben dat de vroeger veroordeelden geheel vreemd aan de misdaad zijn geweest. Do zaak wordt onder zocht en zal inde zitting van het hof van Jan. behandeld worden. Het Parijsche blad le Pays zegt Wij hebben brieven uit China loopende tot 12 Sept. jl. Zij betreffen vooral de bewegingen van ons eskader. Er waren loon uit Japan lijdingen van vrij bedenkelijkcn aard ontvangen en onze vioolvoogd had gemeend onverwijld een oor logschip de stoomkorvel Duchayla, naar Naga saki te moeten zenden. Dit schip is belast met eene bijzondere zending het za! de onderschei dene havens van de Japansclie !.ust, welke voor de Europeanen opengesteld zijn bezoeken om erdeFransche vlag te vertoonen. De Japansche regering scheen ongezind te zijn om de hoofdbepalinger. der tnet de buitenlanders geslo ten verdragen na te leven. Evenwel dacht men niet dat hel noodig zou zijn dwangmiddelen je gens haar te nemen. Het mecrendee! van het Fransche eskader bevond zich in de wateren van Chochinchina of in de golf van Pe-tschillwaarin de Peiho uitstroomt. Van het laatstgenoemde punt is hij den Franschen en den Engei.-chen vlootvoogd bcrigt ontvangen dat er door de Chinezen ijverig aan de werken tot verdediging der rivier gearbeid werd. Hel geschal waarmede de forten van Takou aan den mond van den Peiho gewapend zijn is vermeerderd en er zijn voor die forten nieuwe batterijen op de hoogte van den waterspiegel aangelegd, zoodat de vijandwelke die forten mogt willen naderen reeds op eenen afstand aan het geschutvuur bloot staatDeze welberaamde aanstalten tonnen dat de Chinezen ten aanzien van de genie en artillerie niet geheel onkundig zijn. Het verblijf van bet bofte Compiêgne zal naar men verzekert van een cigenaardigen in vloed zijn op de modes van het saizocn. Op uitnoodiging van II. M. de keizerin is de crino line definitief verbannen terwijl op wandelin gen wollen stoffer, hij voorkeur gedragen zullen worden. De kleedjes zullen niet zoo tang en sle pende tueer zijn en iets van het been zigtbaar laten. Uit Napels schrijft mendat eer.stdaagseene amnestie zal worden uitgevaardigd. Bij de invallen, welke Marokkaansche volksstammen in den afgeloopen zemer in het Algerijnsche deden hebben zij een klein aantal Fransche soldalen gevangen gemaakt en mede genomen. Het gerucht zeide dat deze soldalen door de Mooren levend verbrand waren. Naar een bij de Indcpendance Beige ontvangen schrij - ven uit Parijs schijnt de waarheid van dat ge rucht niet langer in twijfel getrokken le kunnen worden men verwacht dan ook dat bet bij de reeds aangevangen krijgsbedrijien der Franschen tegen Marokko, van hunne zijde niet aan wreed heden en bloedige wraakoefening zal ontbreken. De troepen tegen welke de Spanjaarden in Marokko hebben le kampen zijn wel talrijk, maar of zij daaiom een sterk leger vormen, dit is eene andere vraag. Onder den vorigen keizer telde het Marokkaansche leger ongeveer 30,000 man, namelijk 12,000 man zeer goed georga niseerde infanterie 16,000negers 4500 Moor- sche ruiters en 2500 man artillerie. De nieuwe keizer heeft nu zijne geregelde troepen zijnde de infanterie, met 15,000 man vermeerderd en deze van nieuwe uitmuntende precisiewapenen voorzien. Nu leveren de biunenlandsche stam men ook nog wel hulptroepen maar daar deze slechts opkomen wanneer liet hun goeddunkt valt op die manschappen weinig te rekenen. Men vreest inlusschen dal de Spanjaarden genood zaakt zullen zijn de Marokkanen in het binnen land le bestrijden. sroot-bbit ta 91 s i e jl Londen, 8 November. Het was gisteren dat het protest in de zaak van den jongen Moriara aan lord J. Russellsecretaris van staal voor buiten!, zaken door eene talrijke deputatie werd over gereikt, terwijl vele andere personen, verhinderd zich daarbij aan te sluiten hunne belangstelling in de zaak der godsdienstvrijheid schriftelijk hadden uitgedrukt. Sir C. Cardly voerde het woord en uitte den wensch datbijaldien een congres wegens de Italiaansche zaken gehouden wordt de vertegenwoordiger van H. M in die vereeniging van instruction voorzien worde om maatregelen te doen beramen door welke de jeugdige ülortara aan zijne ouders zal worden hergeven. Zijn lordschap die zwaar aan keel pijn leed verzocht verschooning dal bij de bijeen komst lot later verdagen moest beloofde de zaak aan het oordeel zijuer ainblgcnoolen le zullen onderwerpen en was bet met ite deputatie eens dat in het wegvoeren van genoemd kind eene schennis der godsdienstvrijheid gelegen was. Maar wal het brengen ran dezaak in het congres betrof, moest de regering zich eerst van de meening der overige mogendheden vergewissen aivoreDS daaromtrent een besluit le nemen. Men verneemt nog steeds nieuwe bijzon derheden omtrent dezen en genen der passa giers of equipage aan boord der verongelukte Royal Charter. Zoo wordt o. a. uilNew Castle bet volgende geschreven Drie zonen van den heer Belt aldaar bevonden zich in Australië. De vierde die nog bij ben in huis was had in bet begin dezes jaars het ongeluk van te verdrinken. Toen de drie anderen in Australië hiervan be- rigt kregen kwamen zij overeen door het lot le doen beslissen wie van hun drieën terstond de terugreis naar Engeland zou aannemen om al daar hunnen ouders tot steun te verstrekken. Hel lol trof den jongste, een zeeman van beroep. De verheugde ouders ontvingen hiervan eerst be- rigt over Queenslown toen de jongeling te ge lijk zijne aanstaande komst met de Boyal Charter meldde. Hoe jammerlijk werden zij dus drie dagen later in b inne aangename verwachting te leurgesteld toen zij de lijding kregen dat hun zoon bij het vergaan van dit vaartuig was ver dronken. Naar gezegd wordtheeft de admiraliteit den aanbouw van twee stormra.nstoomschepen het eene te Glasgouw het andere te Barking Creek bevolen. Helzullen schepen vangroolen tonnenlasl met werktuigen van 1250 paarden krachten zijn en zij moeten met al de snelheid welke zoodanige krachtige stoomwerktuigen kunnen bijzetten ieder vijandelijk schip kunnen aanklampen en doen zinken zonder zelve eenig ander verlies dan dat van een valschen kielbalk, waarmede zij voorzien zijn te lijden. De Gazette deelt eene briefwisseling met Spanje mede nopens de Marokkaansche zaken. Daarin belooft de Spaansehe regering den Eng. gezant dat de bezetting van Tanger niet na het sluiten van den vrede zal voortduren en dat Spanje geen de scheepvaart beheerschcnd punt der Marokkaansche kust bezetten zal. JONGSTE TIJDINGEN. Batavia, 23 September. Het gouvernement heeft 10 schepen voor de expeditie naar Boni aangevraagd. De inlanders hebben wederom een aanval ge daan op de hoofdstad Banjermassing doch zijn teruggeslagen. Ondertrouwt! I). VERPOORTEN, Hoofdonderwijzer te Willis Zierikzee en 8 November 1859. D. J. NOLET. Heden beviel voorspoedig van een welgeschapen Zoon CORNELIA BEVE LANDER geliefde Echtgenoot van Oosteuland den 8 November 1859. A. van dek HAVE. Heden beviel yoorspoedig van eene welgeschapene Dochter J. H. TOP, ge liefde Echtgenoot van 'sHage. L. VERVEEN Jz. 8 November 1859. Instiluteur. Door aankoop Eigenaar geworden zijnde van de van ouds perenomeerde HEBBERG en UITSPANNING genaamd zoo neemt de ondergeteekende de vrijheid zich bij zijne Stad- en Landgenooten aan te bevelen en belooft door eene brave en soliede bediening zieh deze gunst waardig te maken. ZierikzeeNovember 1859. MARINUS FRANKEN. van 4 tot en met II november 1859. Geboren. Een zoon van A. Hemerman en M. Kloet. Eene dochter van B. JoppeenC. L. vandeKreke. Eene dochter van W. van Oorschot en E. J. Douw. Overleden. A. van Wildermesch oud ruim 7 m. dochter. J. C. Holmoud 60 jaar wed. v. T. Papeveld. F. van Agten oud 73 jaar weduwn. van F. Verbrugge. Rotterdam, 26 dagen reis. 9dito. Stad Dordrecht kapt. Stuit, van Dordrecht naar Londen terug nit zee door het hevige stormweder, 10 dito. Graafstroom, kapt. G. H. Rubaak van Rotterdam naar Batavia met een detachement troepen gesleept per stoombóot luid-Hol'and binnendoor van Hellevoet, Den 10. Gisteren avond circa 7 uren is ge strand ter hoogte van Renesse op het vaste strand, de Eng. brik Dorus, kapt. Richard Home, komende van New-Castle, bestemd naar Rotter dam geladen met steenkolen. Genoemde bodem ligt geheel overzijde en weitin het zand men tracht zoo veel mogelijk een gedeelte van den inventaris te redden. De equipage is behouden alhier aangebragtliet schip en lading zal denkelijk geheel erloren zijn. 8 dito. Uitgezeild Stad Dordrecht kapt. Sluit van Dordrecht naar Londen. 10 dito. Triton kapt, H. G. F. Adriaans, Catharina Har ia, kapl. A van der Tak, beiden van Rotterdam naar Batavia, de laatste met een detachement troepen. Stad Dordrechtkapt Stuit van Dordrecht naar Londen der effjectew te awstebda3s Portugal Spanje Ecuador Werkelijke Schuld 2 S pet 68»/,« dito dito 3 75 dito dito 4 97 Amortis. syndic. 3 '.a bij Hope 1798/1816 5 103'/* dito 1828/1829 b bij Stiegl'itz. ode leen. 8 64V, dito 6de leen. 1835. 5 dito 4 ,'0% bij Hope 4 GevS. van- aas. 6 li 1 Poolsche schatkist oblig. 4 Aauid. groote- Rwss. spoorweg 21»% a 236 volgelio tirn, 5 Weeaerbaak bij 6olI. en O. O dito dit»- 4 Met a Kliek 5 SS3°/,e dito 2'/a 28 dito rente Amsterdam- 5 737, dito, nationale 5 57% J BuitenKandsch van 1853 3 dito van 1856 en 1857 3 42 Buiten land's ch «3/s Binnenlandsch g «'"4. Buitenlandsch 3°/0 nu> 32%, Groote stukken 1 Stukken van L 100 V Land-Certificaten a L t'flu Middenprijzen van de volgende artikelen, le Zierikzee van deD 10 ÏTovember 1859! De fled. Mudde. Oude Tarwe 1858 f 9,50 Paardeboonen T,C& Nieuwe dito 1859 - 8,73 Witte dito - 9,08» Afwijkende dito - 0,00 Bruine dito - 9,00 Z.-Zomer dito - 0,00 Graanwe Erwten - 0,00 Ordinaire dito - 0,00 Groene rlito - 9, PO Rogge - 6,75 Gele dito - o,n0 Winter-Gerst - 6,25 Koofzaad 19 S9 Zomer-dito - 5,75 Zaai-Lijn zaad - 12,50 Haver - 3,00 Slag-Lijnzaad - 0,00 De NedMudde. Marktprijzen der Meekrap te Zierikzee van den 10 November 1839. Teelt 1858. Twee en een, 1ste kw, blank f 25,50 28,00' Twee en een, middelbare dito - 2 1,50 a 25,00 Twee en een, mindere dito - 23,00 a 24,00s Een en een 1ste kw. blank - 25,50 a 26,00' Een en een, middelbare dito - 24,50 a 25 OO1 Een en een mindere dito - 23,00 a 24,00 Onberoofde, 1ste kw. blank - 24,00 a 25,00 Onberoofde, middelbare dito - 23,50 a 23,00 Onberoofde, mindere dito - 22,00 a 22,50 Mullen - 4,00 a 4,50 Middelbare dito - 3,00 3,50 DER STOOMBOOT Van Zierikzee: 13, 's morg. 7 stad zier i k zeë. Pan Rotterdam: Zondag Donderdag 17, 6 Zondag 20, dienst tusschen Middelburg en Rotterdam. Zaturdag 12, 'smorg. 6 ure Dingsdag 15, 8'/i Vrijdag 18, 20J/a van Middelburg Zaturdag 12, 's midd.12 Zondag 13, 's morg. 6 Maandag 14, 6 Dingsdag 1 5. Van Rotterdam Zondag 13, 'smorg. 9l/aure Maandag 14, 9(/a Dingsdag 15, 9l/2 Woensdag 16, 10 De diligence zal van Zierikzee 11/a uur na de afvaart dei- stoomboot van Rotterdam naar Middelburgen van Middel burg naai Rott. gelijk met de afvaart der stoomboot FÜden dienst tusschen Goes en Rotterdam. van Goesj van Rotterdam Maandag 14,'s morg. 5 ure 1 Woensdag 16,'s morg. 103/4ura Donderd 17, 5 1 Vrijdag 18, U dienst tusschen Vlissingen en Rotterdam. Van Vlissingen des maandags, woensdags en vrijdags 's morg. ten 8 ure Brouwershaven, 8 November Binnengekomen Leila, kapt. Ch, Haines van Baltimore naar Van Rotterdam'. des dingsdags donderdags en zaturd. 'smorg ten 9 ure na aankomstvan den Rijnspoor De diligence zal van Zierikzee l>/2 uur na de afvaart der stoomboot van Rotterdam naar Vlissingen en van Vlissingen naar Rotterdam »/a ure na de afvaart der stoomboot rijden. 2. id Ter Stads-Drukkerij van de Erven A» de Vo§»

Zierikzeesche Courant | 1859 | | pagina 2