76 '/i 3"', Verscheidene werklieden van Antwerpen begeven zich naar Siberie om bij den aanleg van een spoorweg gebezigd te worden lie meeste zijn scheepstimmerlieden. Zij zullen genieten behalve vrije woning eene bezoldiging van 3 a 400 frs. per maand. BUITENLAND. DUITS O BI- AND Keulen, 4 November. Ten gevolge eener ge sloten overeenkomstis de Spaansche regering nu ook tot het den 30 Junij 1N58 te (irussel te gen Pruissen Frankrijk en belgië gesloten tele- graafverdrag toegetreden. Terwijl men de beslissing te gemoel ziet welke hoofdstad van Europa eerlang de eer ge nieten zal de leden vr.n een congres in haar midden le vereenigen, geniet de stad Nizza dat Eden tan Italië tbans hel voorregt een aantal vorstinnen binnen hare muren te bezitten. Im mers daar bcvindeu zich de keizerin-weduwe van Rusland de koningin der Nederlanden, de groot hertogin van Baden, de hertogin van Oldenburg en verscheiden andere vrouwen van zeer hoogen rang uil verschillende landen van ons werelddeel. Voorzeker zou niemand nu zes maanden geleden hebben durven voorspellen dat zoo vele door luchtige reizigsters zich hadden kunnen vercenigen. I'e intendant-generaal der koninklijke schoun burgen le Berlijn heeft de volgende ver ordening in het licht gegeven en aan alle looneel- speelstcrs toegezonden Voor alle costumes evenzeer als voor alle moderne kleederdragt derhalve zonder eenige uilzondering hoege naamd zijn de zoogenaamde crinolines dal is onderkleederen welke de bewegingen des lig- chaamsniet volgcu verboden. De damesmoelen zich derhalve van zoodanige onderkleederen be dienen welke het zitten knielen omarmen enz. toelaten zonder, zooals de crinoline doet, aanleiding lot een onbeltagelijkcn of belagohe- lijkcn voor de toeschouwers in het parket bo vendien onvocgzamen aanblik te geven." Een brief uil Pesth betoogt hoe verkeerd het van dein de zaak betrokken Oostenrijksche ministers gezien is geweest de deputatie uit de llongaarsche studenten niet ten gehoore toe te laten om hunnen wcnsch te vernemen dat het akadeinisch onderwijs voortaan niet meer alleen in de Lalijosche en iloogduitscbe maar ook in de landstaal moge gegeven worden, een wensch; daardoor gebillijkt dat legen 4 millioen Magijarcn slechts ongeveer 700,000 Duitschers in Honga rije gevonden worden. Watzoo vraagt men zich af zal nu het gevolg der weigering zijn? Dat ile studenten blijven verzuimen hun cursus in de faculteiten van hel regtde wijsbegeerte, de geneeskunde en de godgeleerdheid te volgen tol zoo lang de regering aan de llongaarsche taal, hare miskende region zal laten wedervaren. Aan de klagtcn der Protestanten en der studenten zullen zich welliglnog andore paren. De Hemel geve slechts dat zij haar tol hiertoe bewaard kalm karakter behouden mogen Een ooggetuige der feestelijkheden welke onlangs Ier eere des keizers te Breslau plaats hadden verhaalt hoe gedurende de parade eene witte duif, door hel geroffel der trommen en het geflikker der wapenen beangstigd, na een lijd lang heen en weder gezworven te hebben zich voor de voeten des keizers nederliet. Het talrijk publick dit ziende begroette dit toeval als een gunstig voorteelten dat de Russische heerscher aan de zijde van don Pruissischen regentden vrede zal welen te bewarenen hief een luid gejuich aan. FRANKRIJK Parus, 4 November. Ik kan u met zekerheid melden dal men ijverig bezig is geduchte ver dedigingswerken aan te leggen langs de geheele kust van Algerië. Er worden talrijke batterijen opgeworpen en de kusten worden versterkt met denzclfden ijver als waarmede Engeland de zijne versterkt in het kanaal en langs de Noordzee. De keizer denkt er over om aan de knst van Algerië onderscheidene vlugthavens en dokken aan te leggen de ingenieurs zijn belast met het onder zoek naar de best gelegene punten voor dit doel. De Engelschen, die welligt zoo geheel vreemd niet zijn aan het denkbeeld om ons te een of an deren lijd Algerië le kunnen ontnemen verge noegen zich op dit oogenblik met de verdedi gingsmiddelen van Marokko legen Spanje op eene geduchte wijze te versterken. Zij willen zich een steunpunt op de Afrikaauscbe kust verschaf fen. Ziehier ccn uiltreksel uit een brief van Ma drid dat niet onbelangrijk is; ik copiëer woor delijk Het blijkt uit brieven van Gcuta dat de En gelschen eene groote bedrijvigheid ontwikkelen ten gunste van de Marokkanen. Te Tanger ziet men Engclsche officieren in uniform bij het toe stellen der batterijen toezien /ij leeren de Ma- rokkaansche artilleristen zich oefenen in het rig- ten der stukken het schijnt zelfs dei onderschei dene van hen met de Marokkanen zijn mede ge komen ter opname van hel terrein van El Ser- rallo bij Cents. Al deze demonstration worden natuurlijk met verkropte verbittering aan schouw Men heeft opgemerkt, dat de keizerin sedert ge dagen tegenwoordig is bij alle mi nister, es waarin de keizer voorzit. u„u heeft eene geregtelijkeinstructie aan gevangen legen den heer de Monlalembertbe schuldigd van opwekking tot haal en verachting van de regering des keizers. Een aantal exem plaren van het bekende artikel des genoemden schrijvers in den vorm eener brochure is aan dtn procureur des keizers gezonden. De regler Berlrand is belast met de instructie der zaak Door t'Univers het blad der Jesuilen in Frankrijk wordt voorgesteld Een of- en defen sief verhond tusschen Frankrijk en Oostenrijk voorts eenellaliaansche confederatie waarin de paus ondersteund door Napels en Oostenrijk een overwegenden invloed uitoefent, eneindelijk een algemeen verbond tusschen alle Katholieke landen om hel Protestantisme in Engeland aan le vallen en le fnuiken. Hiervan hangt, volgens dat blad de veiligheid van Napoleon III cd zijn huis af, In de tuighuizen beersebt groote bedrijvig heid voor de Cbinescbe expeditie welke in het laatst ven November of in het begin van December zal re-'rotï'sn. Den f. De grootvorstin Maria van Rusland is heden te dezer slede aangekomen en afgestapt aan het hotel du Louvre. Uil hoofde van haar zeer talrijk gevolg, zag zij zich verpligt het aanbod des keizers om haar intrek te nemen in eender vleugels van deTuillerien vande handle wijzen. Een hevige brand te Elbeuf heeft een der tigtal huizen in de nabijheid van het stadhuis vernield. De schade wordt op een millioen francs begroot. Gelukkig zijn al de talrijke fabrieken voor vernieling gespaard gebleven. Volgens berigleii uit Algiers hebben de Reni-Snasser. geheel en al ontsteld door ons goed geluk, zich onderworpen en zich de ge- strengste voorwaarden laten welgevallen. Hel Russisch eskader uit één linieschip en vijf fregatten bestaande zal te Villafranca over winteren. Aan de Marokkaansche grenzen sterven volgens hier ontvangen herigten dagelijks bij het leger50 a 60 man. OHOOT-BBIT TA SS N I HJ Londen, 3 November. Het is nu gebleken dal de Missouri-rivier over eene lengte van 3000 Engelsche mijlen van hare verbinding met de Mississippiaf bevaarbaar is. Destoomboot Spread Eagle en de Clnppewa van St. Louis hebben laat stelijk eene der belangrijkste vaarten in de wes telijke rivieren gemaakt, naardien zij de Mis souri tan bare monding af tot fort Benton opste venden welk punt op 60 mijlen afstands van liet hoofdwater der Columbia 3120 mijlen bo ven de monding van de Yellowstone en 700 mij- len verder ligt dan ecnig punt dat nog ooit door eene stoomboot bereikt was. Het ministerie van oorlog heeft besloten de vestingwerken van Douvres door uitbreiding der fortificatie-linie en hel houwen van verschillende nieuwe forten aanzienlijk te versterken. Als gerucht vermeldt men dalde lord kan selier lord Campbellbel kabinet zal verlaten en vervangen worden door den lord-opperregler sir A. Cochburn. Hel telegraaf-bureau Reuter meldt dat de Fransche en Engelsche regeringen het geheel eens zijn over de grondslagen van het congres, dat te Brusssl zitting zal houden. Engeland ziet de officiële kennisgeving tegemoet. Volgens de Daily News zijn Engeland en Frankrijk hel eens om tegen het voorjaar eene aanzienlijke magl naar China Ic zenden. De Engelsche kanaalvlootover wier lot men zich zeer bekommerde heeft de stormen der vorige week in opene zee gelukkig het hoofd geboden. Zij bevond zich wel in de nabijheid van Portsmouth toen de orkaan losbrak, maar de admiraal achtte het raadzamer de opene zee op le zoeken. Later is de geheele vloot, zonder het minste ongeval, de haven van Portland hinncngeloopen. LI. donderdag en vrijdag woedde in het noorden des lands een zoo hevige sneeuw storm als niemand zich herinnert daar zoo vroeg in hel wintersaizoen bijgewoond te hebben. De koude was tevens scherper dan dikwijls in de maand Januarij. Naardien de graanoogst nog niet overal binnen en op vele plaatsen het vee nog in de weiden was, heeft deze storm veel schade en ongelegenheid te weeg gebragt. Den 6. Heden woedt een hevige storm. -De Observer zegtdat het berigt, gisteren door den Morning Post omtrent het congres mede gedeeld voorbarig is. Het is waar dat de schikkingen betreffende het congres meer gevor derd zijn maar men is het echter omtrent alles nog niet eens. De brief van keizer Napoleon heeft vele bezwaren uil den weg geruimdmaar Engeland Pruissen en Rusland vertrouwen niet onvoorwaardelijk op de hervormingen door den paus toegezegd en Engeland zal nooit aan de Italianen het herstel der vorsten of onbillijke hervormingsplannen opdringen. De in China door Europeanen uitgegeven wordende dagbladen, uil Hong-Kong tot 12 September en uit Sanghaï tol 27 Augustus ont vangen deelen bijzonderheden mede wegens de reis en het wedervaren van den Noord-Ameri- kaanschen gezant den heer Ward die den 22 Augustus aan boord vande Powatkan te Sanghaï arriveerdo. Den 16 Julij bevond zich dat schip in het ge- zigt van Peï-tang toen een keizerlijk bevel schrift ontvangen werd hetwelk den heer Ward en een gevolg van twintig personen vergunde naar Peking t c komen waar de gezant met al de aan zijnen rang voegende eerbetooningen zou ontvangen worden. Eenige oogenblikken te vo ren was in de rigting van het zuidwesten de Rus sische stoomboot /tinerica gezienaan boord waarvan zich graaf Mauravieff gouverneur-ge neraal van Siberië bevond, die incognito reisde. Die stoomboot ankerde nevens de Powailwn. Den Sisten zond die Russische gouverneur een cou rier naar Peking, aan den minister-resident zijner natie aldaar. Een ander Russisch schip was den 17den le Peï lang aangekomen maar er volg den geene andere ofschoon hunne komst aan gekondigd was. De heer Ward en zijn gevolg waren den 20 Julij le Peï-tang aan wal gestapt, waar zij door een escorte ontvangen en naar Peking begeleid werden. Het eerste gedeelte der reis werd in gesloten rijtuigen afgelegd die op nieuw beste- gen werden nadat men de rivier met jonken was overgezet. Deze togt duurde ruim8 dagen en men moest tusschen Peï-tang en Foonchan niet minder dan 6 of 8 sluitboomen passeren. H et Noord-Amerikaansche gezantschap bleef 14 dagen te Peking, gedurende welke het de aangewezen stadswijk niet verlaten mogt. Of schoon niet als gevangen man behandeld, want hij mogt naar goedvinden wandelen kon de ge zant toch niets zien en zelfs werden hem paarden en gidsen geweigerd. De keizer schijnt den wensch geuit le hebben om den heer Ward te zien, maar deze weigerde zich aan de hem afge- vergde vernederende pfiglplegingen te onder werpen weshalve hem verklaard werd dat men den brief van den president der staten van hem zou overnemen en dat hij naar Peï-tang terug kon keeren waar het verdrag uitgewisseld worden zou. Dit geschiedde dan ook den 16 Aug. en tevens werd een Engelsch gevangene uitge leverd dien de Chinezen den 25 Junij gegrepen hadden en die uit vrees voor zijn leven zich voor een Amerikaan uitgegeven had. JONGSTE TIJDINGEN. Zurich, 6 November. De govolmagtigden van Frankrijk, Oostenrijk en Sardinië hebben giste ren eene aigemeene conferentie gehouden, welke van twaalf tot drie ure hoeft geduurd. Morgen of dingsdag zullen de verdragen worden getee- kend en den dag na de onderteekening zullen de gevolmagtigden onze stad verlaten. De Oostenrijksche gedwongen leening zal 250 millioen bedragen. Parijs, 7 November. Berigten nit Zurich melden dat het verdrag geteekend is. ADYEBTENTIEN Ondertrouwd te Middelburg, den 4 Nov. 1859: Jonkheer C. PH. L van KINSCHOT Weduwn. van M. G. Hoffmann van Hove en M. V. de JONGE, Wed. Jonkhr. J. G. Scuorer van de Souburgen. Eenige kennisgeving. Heden overleed na een langdurig lijden, in den ouderdom van 35 jaren en 8 maanden na eene genoegelijke Eclitvereeniging van ruim 14 jaren, Vrouwe WILLEM IN A DRlENDIJK geliefde Echtgenoot van Zierikzee Jvan df.r YLIET. 2 November 1859. Voor de veelvuldige bewijzen van deelneming betoond bij het overlijden onzer geliefde Moeder betuigen wij alsmede de verdere familie, onzen iiartelifteeii «iaiik. Namens de Kinderen Gerritsen Zierikzee, HOOGSTRAATE. 8 November 1859. De DIRECTIE van het BEGRA FENISFONDS de Herstelde Bfelnnt/en geeft bij deze aan de Leden van genoemd Fonds kennis dal door den gunstigen toestand van hetzelve do betaling der weke- lifksclie Contributie, met den 14 No vember e. k. zal oplioudentot nadere kennisgeving. Namens de Directie De Boekhouder A. PHAFF. ZEETIJDINGEN Brouwershaven, 4 November binnengekomen Seaflowerkapt W. Benlleij van New-Caslle naar Rotterdam 6 dito. Stad Dordrechtkapt. J. H. Stuitvan Dordrecht naar Londen terug uit zee door contrarie wind. 4 dito. Uitgezeild Sardinian kapt. G. Chalmers, van Archangel naar Antwerpen. 5 dito. Stad Dordrechtkapt. J. H. Stuit, van Dordrecht naar Londen. DEEDS, MAKKTBEK1GTEN ENZ. nmSTEBSAM PHIJSSKia 3D Bit IBïVSVeCTlBÏM TE den 7 November 1859. Nederland Werkelijke Schuld dito dito dito dito Amortis. syndic. Rusland bij Hope 1798/1816 dito 1828/1829 bij Stieglitz. 6de leen. dito 6de leen. 1865. dito bij Hope Cert, van ass. Poolsche schatkist oblig. Aand. groote Russ. spoorweg a 236 volgefourn. Oostenrijk Weenerbank, bij Goll. en Co. dito dito Metalliek dito dito, rente Amsterdam dito, nationale Portugal Buitenlandsch van 1853 dito van 1856 en 1857 Spanje Buitenlandsch Binnenlandsch Buitenlandsch 3°l0 nu Ecuador Groote stukken Stukken van L 100 Land-Certificaten a L 10u ROTTERDAM 7 November. TARWE Zeeuwsch Vlaamsch en Overmaassche komt minder' ter marlet. Van de nieuwe wordt de aanvoer grootergoede en puike jarige f9,10 a f9,50 ROGGE. Zeeuws. Vlaams en Overm. f 6,25 a f 7,25. GERST Zeeuwsch Vlaamsch en. Ovcrm. winter f 5 a f6,50, dito zomer f 5 a f 6. HAVER Zeeuw, en Tul. Korte f3,50 a f 5 dito Lange ƒ2,60 a f 4.. ERWTEN Zeeuws groene f8,75 a f 10, groote dito f9,75 f10. PAARDENBOONEN 6 a f 7. Meekrap redelijk geveild prijzen fermweinig gedaan. VERVOERMIDDELEN 2>/2 pet. 64V8 3 4 i>7 'V, 3 S 5 11)3% 5 101% 5 S9»/,„ 5 9W16 4 f-O'b.e 4 80",16 6 6IV, 4 77% 5 219 5 4 5 2>/a 28% 5 73 '4 ,5 38 3 3 «'f.» 13% 3 U/4 1 1 UÏ8 AFVAART dbr stoomboot Vat Zierikzee: Woensdag 9,'s morg. 11 Vrijdag 31, 31 Zondag 13, stad zier ik zee. Van Rotterdam: üonderd. 10, 's morg. 6 ure Zatnrdag 12, 6 Dingsdag 15, S'/» dienst tusschen Middelburg en Rotterdam van Middelburg Donderd. 10, 's morg 11 u Vrijdag 11, 11 Va Zaturdag 12, 's mïdd.12 Zondag 13, 's morg. 6 Van Rotterdam Woensdag 9, 'smorg. 7ure Vrijdag 11, 8 Zaturdag 12, 9'/, Zondag 13, 9''? OllUitg ie, a o i De diligence zal van Zierikzee 1V2 uur na de afvaart der stoomboot van Rotterdam naar Middelburgen van Middel burg naai Rott. gelijk met de afvaart der stoomboot rijden. dienst tusschen Goes en Rotterdam. van GoesI van Rotterdam. Donderd 10,'smorg. 10'/2ure Woensdag 9,'s morg. 5l?.2uro Maandag 14, 5 Vrijdag 11, 6'/a dienst tusschen Vlissingcn en Rotterdam. Van Vlissingen des maandags, woensdags en vrijdags 's morg, ten 8 ure Van Rotterdam des dingsdags donderdags en zaturd.'smorg ten 9 uie na aankomstvan denRijnspoor De diligence zal van Zierikzee 1 uur na de afvaart der stoomboot van Rotterdam naar Vlissingen en van Vlissingen naar Botterdam ure na de afvaarl der stoomboot rijden. Ter Stads-Drukkerij van de Erven A. de Vos, Tc leden xlt-fln en De keurt eene dat 1] Bi; mi ssij afdee DJ wegel hebbj de as Voor Bi. uit ?e\ geme vinciJ toe hare werk Ui voors| bel an geacl deelij van <j koste prov:j veria geme' de opge Di in dl Jon word (Ti Blaa Lant 11 het vast? provj tocli als 1); ge\\ VOO Nil in zijn dag „die veri M wor aan N 1 prea van van een ƒ20 2 de scho best 3 scho alsd in keui ge dc A nitg den te l veer van zittfi stati Bijt trek om uitgj

Zierikzeesche Courant | 1859 | | pagina 2