Mode-Magazijn. WINTERHOEDEN COIFFURES ni.li;>, MltSBriT ADVERTENTIEN Nieuwste Modellen Brood-, Beschuit- en Kleingoedbakker MMMMI31 !«MM) JAN VAN REES ZOON TE ZWOLLE, VBllVOER-HIDDW aangevoerd. De regering had versterking gezon den, en vele in hechtenisnemingen te Palermo Cassano en Messina doen bewerkstelligen. De Napelsche regering heeft tot hel invoe ren der conscriptie volgens het Fransche stelsel besloten en daarbij zelfs dat der plaatsvervanging aangenomen. Ieder mannelijk onderdaan zoo verklaart zij wordt soldaat geboren maar kan zich voorden gemiddelden prijs van 250 ducaten vrij koopen. In Frankrijk bedraagt de som der vrijstelling van de krijgsdienst 2000 francs. Volgens berigten Ie Marseille uil Konstan- tinopel ontvangen, zijn veertien jongelieden kweekelingen der marine, die beschuldigd zijn van deelneming aan de zamenzwering tegen bet levens des sultans ter dood veroordeeld en ver volgens met een kogel aan de boenen in den Bospborus geworpen. Het Journal du Clier meldt dat een soldaat, die wegens bet ontvreemden van een vijffranc stuk en wat tabak aan een zijner kameraden door den krijgsraad tot een jaar gevangenisstraf is veroordeeld, op den dag zeiven zijner veroor deeling een brief van zijne familie ontving, waarbij hem berigt werd, dat hij in de loterij 70,000 frs. gewonnen bad. De arme soldaat wordt hard gestraft, daar hij thans een vol jaar wachten moet, alvorens zijne fortuin te kunnen opeischen en genieten. Men begint zich ernstig ongerust te maken over de uitbarstingen van den Vesuvius. Het uitstorten vande lava, verre van te verminderen, neemt dagelijks in lievigheid toe. Men vreest Ie meer voor eene geduchte uitbarsting daar ver schillende ligte aardbevingen zich als de voor boden van eene vreeselijke gebeurtenis hebben doen gevoelen. De bewoners vanPorlici bebben hunne buizen verlaten. qboox jbbit ta h ii i e 11 Londen, 27 October, Naardien de geestelijke autoriteiten in Spanje onlangs toestemming had den gevraagd, om het lijk van een Engelscli kind dat op bet kerkhof der Protestanten te Denia in de provincie Valencia was ter aarde besteld weder te mogen opgraven en verplaat sen uit boofde dal kind bij zijne geboorte door den Roomsch-Kalliolieken vroedmeester was ge doopt geworden, heeft lord J. Russellop wien als minister van bnitenlandsche zaken een be- beroep ten deze gedaan was, onverwijld maat regelen genomen om de ouders van het kind le gen zoodanige schennis lo. beschermen en de Spaansche geestelijke autoriteiten de volvoering van hun oogmerk te beletten. De Economist hoodt hei er voor, dat voor het oogenblik geen gevaar voor een Europesclicn oorlog bestaat en dat de vooruitzigten van Italië zeer goed zijn. De Daily News verzekert dal do keizer der Franschen den koning van Napels heeft verboden, zijne strijdkrachten te voegen bij die van het pauselijke leger als ook om zich met den paus te verstaan. Op verschillende plaatsen hier te lande heeft men vrij sterke schokken van aardbeving waargenomen. Ken Australisch dagblad geeft het volgend verbaal ten beste cenigen lijd geleden meldde een inboorling zich bij een lingelsch zendeling aan en verzocht door hem gedoopt te worden. Hoe vele vrouwen hebt gij luidde de vraag. Twee"Dan kan ik u niet doopen, gij moogt sleehls ééne vrouw hebben.'' Dan zal ik do andere afschaffen.'' Na verloop van ccne week komt de wilde terug en herbaalt zijn vroeger verzoek dewijl bij nu zijne tweede vrouw afge schaft had. Waar is zij gebleven i Wel antwoordde de andermet een argeloozen glimlach, ik beb baar opgegeten." JONGSTE TIJDINGEN. Madrid 30 October. Dercgering heeft gisteren aan bel corps diplomatiek eene circulaire ge zonden houdende kennisgeving dat Tanger, Tétuaii en Carrache den 28sten dezer in staat van blokkade zijn verklaard. El Diario verzekerd, dat de vijandelijkheden 7 of 8 November een aanvang zullen nemen. Iels over de Aardappelen. De aardappelen zijn dit jaar niet best en boven dien duur dit is oogenscbijnlijk eene groote ramp voorde behoeftige klasse. Oogenscbijnlijk Ja want watdc vocdingvan die klasse aangaat zoude het niet beter zijn wanneer ze zeer goed koop waren Immers zijn de aardappelen zeer goedkoop dan zijn er huisgezinnen vooral in de steden die volstrekt niets dan aardappelen elen en toch is het een voedseldat voor kinde ren zeer nadeclig is dewijl de aardappelen de groeikracht en de ontwikkeling niet bevorderen, en voornamelijk klierziekten veroorzaken, liet groot aantal lotelingen welke met de loting onder de maat zijn, tnoet grootendeels aan het uitsluitend elon van aardappelen worden toege schreven. In een van dc koloniën waar meestal kinderen verpleegd worden werd vóór de aard appelenziekte hel roggenbrood vermengd met een derde aardappelen en de middagkosl met twee derden. Wat was er het gevolg van De zieken zaal was altijd opgevuld meikinderen, dieiijdende waren aan klierziekten. De aardappelenziekte had plaats de voeding bestond nu geheel zonder aardappelen de kinderen werden gezond en de zaal gesloten. In den aardappel is bijna geen voedsel ieder kan dat «elf beproeven. Men neme daartoe een kop aardappelen raspe die in een schotel met water en het meel valt dadelijk naar beneden; wanneer dit mengsel een paar uren gestaan heeft, giete men voorzigtig het water er af en legge dat natte meel opeen papier, late bet droogen, en men zal maar een klein theekopje aardappel meel verkrijgen De aardappel is eigenlijk min of meer een be drieger wat de voeding betreft. Laat een ar beider eenegoede portie gort eten .hij zalzeggen Het is een lekker eten maar daar kan ik niet op werken na twee of drie uren gevoel ik eene leegte in de maag ma-ir op aardappelen kan ik werken. WatisdeoorzaakDe gort verteert dadelijk geeft kracht en vormt vleesch maar de vezelstof van den aardappel verteert niet en blijft op den krop van de maag zitten. Erwten buonen roggebrood rijst en gort zijn goede voedingsmiddelen en eene verstan dige moederdie liet wel met hare kinderen meentzal thans geene durejaardappelen knopen, als zij rijst en gort voor denzelfden prijs en moge lijk nog goedkooper kan krijgen. Herknieuwa. Beroepen bij deJIervormde gemeente te Sluis in /eeuwscb-VIaanderen ds. J. J. Cobius duSart, predikant te Bleskensgraaf; te Loon-op-Zand (15de beroep) ds. J. SaiVee Niewegpredikant te Feerwerd. Heden behaagde het den vrijmagligen God na een langdurig en smartelijk lijden nog onverwachts van onze zijde door den dood weg te nemen onze zeer geliefde Moeder CLAR A COUMOU Wed. van Johannes Geriiitsen in den ouderdom van 55 jaren lol onze en onze betrekkingen bittere droefheid. ZiuBiKZBE Uit naam der Kinderen 29 October 1859. HOOGST R A ATEVoogd. rt. 7'. -r r-.r-1 i:. t 1 11 De Curator in het Faillissement van LUK AS van dek VALK te Zierikzee, maakt bekend, dat de Algemeene Rangschikking, door den Heer Regter-Com- missaris opgemaakt is nedergelegd ter Griffie der Arrondissements-Rcglbank te Zierikzee om met de daartoe betrekkelijke bewijzen aldaar gedurende veertien dagen te verblijven ter inzage van een ieder. Zierikzee den i November 1859. Dc Curator voornoemd, J. BETHK. Hoek van de Lange St. - Jansstraatwijk C.no. 334. De ondergeteekende heeft de eer de Dames te berigten dat zij heden ontvangen heeft de van Siames-en Kliider-Wintep Hoe den, Mantels, Mutsen, Coiffures, Bloemen Linten Broderies cenigc Pelterijen en meer andere Artikelen voor dit saizoen. I). GEERLINK. De ondergeteekende heeft de eer de Dames to berigten, dat zij de MODELLEN van Dames HoedenMutsenCoiffures Bloemen finten enz. voor dit saizoen heeft ontvangen. A. A. HARINCK, Phaff. Poslstraat wijk C. No. 75. De ondergeteekende heeft de eer de Dames te berigtendat zij ont vangen heeft de NIEUWSTE MODELLEN VAN en is van alles weder ruim voorzien wal verder tot dit vak behoort. A. VOORBEITEL, op den Dam. Dc ondergeteekende heeft langs dezen weg de eer aan zijne geëerde Stad- en Landgenoolen te berigten dat hij zich heden als heeft gevestigd in de Bakkers-Affairevroeger uitgeoefend door LIEVEN den HERDER, en zal die zaak in hetzelfde huis voor eigen rekening door hem worden voortgezet. Hij hoopt dat allen, die vroeger bun vertrou wen aan zijnen voorganger hebben geschonken diezelfde begunstiging in ruime male op hem zullen gelieven over te dragen waartoe hij hun eene zindelijke en naauwlettende bediening belooft; en beveelt bij zicb alzoo in aller gunst beleefdelijk aan. 'lierikzee 1 November 1859. G. van MEURS. Lange Nobelstraat, A no. 10. OPKEGTE UIT DE FABRIEK VAN TE DOESBORGH. Deze mostaarddie met de met roem bekende Dussel- dorfsche mostaard in smaak en hoedanigheid geheel over eenkomtwordt voor de eilanden Schouwen en Dui- veland in potjes van 30, 20 en 15 Cts. en in flacons van 25 Cts. afgeleverd door den Heer i*. D, JF. Q'SJA.JHif- iJER 9 te Xievihxee. BESTELLINGEN FR ANK O. stellen hunne THEEEItluitmuntende door krachtgeur en walerhoudendheid in verzegelde Pakjes van 1 2'/a en 5 ons voorzien van hun nen Stempel, Prijs en Nummer, verkrijgbaar voor Zeeland bij C. BALJ.Cz., St. Domusstraat, D, 246,lierikzee. S Korte Noordstraat, E 6) Lange Delft, B, 125 Middelburg. Krommeweele L 27 1 G. M. LE COINTRE TurfkaaiNo. 22, Goes. Alwaar Prijscouranten te bekomen zijn. De SOCIËTEIT: TOT NUT en GENOEGEN te Zierikzeemaakt bekend I. Dat de BEESTENMARKT te dezer Stede zal plaats hebben op Donderdag den 3 November 1859, op de aloude standplaats aan de Balie, aanvangende des voormiddags ten 10 ure. 2. Ieder "Veehouder wordt hij deze uitgenoodigd, om voor zegde markt, zoo door het aanbrengen als ter verkoop aan bieden van Rundvee, zooveel mogelijk te helpen bevorderen. 3. Tot aanmoediging zullen door genoemde Sociëteit de navolgende prijzen en premien worden toegekendals Voor de best gekeurde Melkkoe de prijs van f 6. (Wordende hierbij kennis gegeven, dat de eenmaal bekroonde Melkkoe niet meer bij de keuring in aanmerking zal komen.) Voor de daaraanvolgende best gekeurde Melkkoe, eene premie van f 4terwijl aan hem of haar die de drie stuks beste en schoonste Melkkoeijen aanbrengt, eene ZILVEREN MEDAILLE wordt toegekend. Voor de best gekeurde kalfdragende Vaars, de prijs van f 6. Voor de daaraanvolgende best gekeurde kalfdragende Vaars eene premie van 4. Voor de bestgekeurde driejarige Vaarsgeworpen na 1 Ja nuary 1856, de prijs van 4. Voor de daaraanvolgende best gekeurde driejarige Vaars geworpen na 1 January 1856, eene premie van f 2. Voor de best gekeurde tweejarige Vaarsgeworpen na 1 Ja nuary 1857 de prijs van f 3. Voor de daaraanvolgende best gekeurde tweejarige Vaars, geworpen na 1 January 1857, eene premie van 2. Voor dengenen, welke de vetste Koe zal aanbrengen, de prijs van 6. Voor dengenen, welke de vetste Vaars zal aanbrengen, de prijs van f 6. Voor dengenenwelke dc vetste Os zal aanbrengende prijs van 6. ■Voor de schoonst gekeurde Stier, niet beneden de twee jaren oudeen prijs van tien gulden. Eene premie aan dengenenwelke het grootste getal vet Rundvee zal aanbrengen, van 10. Eene premie aan dengenen, buiten het Poortambachtwelke het grootste getal Rundvee zal tentoonstellen van 10. En eene premie van 10 voor'het grootst getal rundvee van binnen het Poortambacht aangebragt, mits meerder dan 15 stuks en niet jonger dan één jaar. Welke prijzen en premien door de Directie van voornoemde Sociëteit, na de keuring, welke des voormiddags ten elf ure zal aanvangen aan de bekroonden des avonds, ten huize van den Kastelein M. Augustijn, zullen afgegeven worden. 4. Mogt er vee van buiten hef poortambacht worden aange voerd, zoo zal dit, voor oenen nacht kosteloos worden ver zorgd, mits kennis gevende aan een der Leden van dc Directie. 5. Eindelijk worden alle de Leden der Sociëteit ten vrieu- delijkste uitgenoodigd om de Algemeene Vergadering op Don derdag den 3 November 1859, des avonds ten 6 ure ten Huize van M. Augustijn, bij te wonen. Noodigt mitsdien een ieder uit, om door deelneming in het bijzonder, en door het aaubrengen van Rundvee in het alge- meen de aloude bestaande Jaarmarkt hier ter Stede, weleer zoo aanzienlijkdoor vereenigde zamenwerkingeene bron van algemeene welvaart te helpen bevorderenen de goede bedoelingen dezer Sociëteit-. Nut en Genoegen, voor In- en Opgezetenen te verwezenlijken. Ten einde de noodige orde te kunnen bewaren wordt ieder veehouder verzocht, het vee vóór elf ure aan te brengen, later aangevoerd vee zal geen prijs of premie kunnen behalen. Zierikzee, 26 October 1859. Namens de Directie, J. LANGOUMOIS de DOES Secretaris NB. Diegenenwier vee bepaaldelijk aangevoerdwordt om naar de uitgeloofde MJEDA1LD te dingenworden verzocht daarvanhij de aanvoeringterstond opgave te doen aan de Commissie van Regelingnaardien dit vee op eene af zonderlij Ice plaats ter expositie zal worden gerangschikt, Zierikzee, 30 October. Binnengekomen Argokapt. A. W. J. van Peulem, van Java naar Rotterdam. 1 November. Cadsandria, kapt J. R. Oomkens. van New-Castel naar Zierikzee. 31 October Uitgezeild Farmar, kapt. J. lJ. Rof, naar Londen. Brouwershaven,30 October. Binnengekomen Margcireihakapt. H. J. Korte, van Ferrenova naar Dordrecht. 29 dito. Uitgezeild: Stad Dord recht, kapt. Sluit, van Dordrecht naar Londen 31 dito. Sardinian, [kapt. G. Glialmers, Triton, kapt. H.G. F. Adriaans, beiden van Archangel naar Antwerpen. AMSTKEBAM SSR EFFSCTEM TS den 31 October 1859. Nederland Werkelijke Schuld 2% pet. dito dito b dito dito 4 Amortis. syndic. 3 Rusland bij Hope 1798/1816 5 dito 1828/1829 o bij Stieglitz. 5de leen. 5 dito 6de leen. 1855. 5 dito 4 bij Hope 4 Cert, van ass. 6 Poolsche schatkist oblig. 4 Aand. groote Russ. spoorweg a ƒ236 volgefourn. 5 Oostenrijk Weenerbank bij Goll. en Co. 5 dito dito 4 Metalliek 5 dito dito rente Amsterdam 5 dito, nationale 5 Portugal Bnitenlandsch van 1853 3 dito van 1856 en 1857 3 Buitenlandsch Binnenlandsch 3 Buitenlandsch 3°/o nu 1 'V4 Ecuador Groote stukken 1 Stukken van L 100 1 Land-Certificaten k L 10»» ROTTERDAM 31 October. TARWE Zeeuwsck Vlaamsch en Overmaassche ging heden in de beste soorten tot vorige prijzen van de hand goede en puike jarige f9,30 a f 9,50, mindere f 8 a f 9,20. De nieuwe f8,50 a f 8,80. ROGGE Zeeuws. Vlaams en Overm. f6,90 a f7,20. GERST Zeeuwsch Vlaamsch en Overm. winter f 4,80 a f6, dito zomer f 5 af 6. HAVER Zeeuws en Tnl. Korte f4,,30 f4,60, dito Lange f 2,70 f 3,70. ERW TEN Zeeuws groene f 9,25 a f 101,groote {dito f 10 a f 11. PAARDENBOONEN f 6,80 a f 7. AFVAART Spanje 63 Vb 76 97 94% 103 101 Va 90% 99'/, 81',4 SO'ia 62 77% 2197.1 52% 28 72% 56% 43 42 41% 31% 14>3 der s to om boot stad zier ie zee. Van Zierikzee Woensdag 2, 's rn.org. 6 Vrijdag Zondag 4, 6, 7l' 9% Van Rotterdam-. Donderd. Zaturdag Dingsdag 3, 's morg.lO^ur® 5, 10% dienst tusschen Middelburg en Rotterdam. van Middelburg Van Rotterdam Donderdag 3,'smorg. (i ure Woensdag 8,'smorg. 10Sure Vrijdag 4, 6V, Vrijdag 4, 10'Z, Zatnrdag 5, 7 Zaturdag 8, 's midd. 12 Zondag 6, 8 Zondag 0, 'smorg. 6 De diligence aal van Zierikzee lJI3 uur na de afvaart der stoomboot van Rotterdam naar Middelburg en van Middel burg naai Rott. gelijk met de afvaart der stoomboot rüden. dienst tusschen Goes en Rotterdam. van Goes.- I van Rotterdam Donderdags, 'amorg. 5 f3ure Woensdag 2,'s morg. 10'ft ure Maandag 7, 9 I Vrijdag 4, ll1/, dienst tusschen Vlissingen en Rotterdam. Van Rotterdam'. ties dingsdags donderdags en zaturd. 'smorg ten 9 ure na aarikomstyan denRijnspoor De diligence zal van Zierikzee 1% uur na de afvaart der stoomboot van Rotterdam naar Vlissingen en van Vlissingen naar Rotterdam ure na de afvaart der stoomboot rijden. Van des maandags, woensdags en vrijdags 's morg. ten 8 ure Ter Stads-Drukkerij van de Erven A.. de Vos.

Zierikzeesche Courant | 1859 | | pagina 2