ADVERTEKTIEN Te Pachten: Vocaal- en Instrumentaal SOCIËTEIT: ZEEn BITO, BMTBEKICM WL VKRVOKIMUDDELBK vreest cn dien tracht te bezweren. Inlusschen wordt ooi; in dat artikel de noodzakelijkheid be toogd van hervormingen in den Kerkdijken Staal en gecnzins hel behoud van het wereldlijk gezag van den paus ook in die provinciën verdodigd; die zich reeds van den Kerkelijkeu Staat hebben afgescheiden. Inmiddels heeft de regering krachtige maat regelen genomen tegen de bewegingen der ker kelijke partij. De minister Reuland heeft cene circulaire aan de bisschoppen uitgevaardigd waarin zij worden uitgenoodigd meer gematigd te zijn in hunne herderlijke brieven. Tevens is aan de dagbladen aangezegd om geene soort gelijke stukken van de hoogegeestelijkheid meer openhaarlemaken. Ook de drukkers zijn bedreigd met de intrekking van de bun verleendeconccssie, indien zij dergclij kcslukken in het vervolg drukken In eene Paiijssehe correspondentie van den Antwerpschen Précurseur wordt berigt dat de Fransche regering ten behoeve van het vervoer van troepen naar China, ook in Delgieen ons land schepen laat bevrachten en dat voorname lijk hier ter stede verscheidene zulke bevrach tingen zijn gedaan. Al de overeenkomsten zijn echter, volgens bedoelden brief, voorwaardelijk, daar de keizer van oordeel is dat het vervoer later overSues kan geschieden, welk denkbeeld echter door deskundigen bestreden wordt. Zoo dra de keizer zich met hel advies van zijnen mi nisterraad verecnigt, worden al die bevrach tingen op een dag difiuilief gesloten. Te Antwerpen schijnt de poging niettegen staande de hooge prijzen, die Frankrijk aanbiedt, bij de Transatlantische stooinboot-uiaalschappij op vele bezwaren te stuiten als een gevolg van den netcligen toestand waarin deze maatschappij zich thans bevindt. Men schrijft uit Triest van 11 October. Wij ontvangen berigten uit Calcutta van 9 Sept. Feroze-sha heeft Mundilaisar een station in Cen- traal-lndie aangetast cn 701) krijgsgevangenen bevrijd. De politieke agent, kapitein Hawes is gedood. Volgens berigten uit Florence, is men al daar zeer verontwaardigd over de zonderlinge beweringen van den Times alsof de finanliële toestand in de Middcn-Ilaliaansche stalen wan hopig zou zijn. Die beweringen worden ten eene- inale valscb verklaard. Geen enkel Toskaanscli agent heeft zich naar Londen hegeven om over eene leening te onderhandelen. Dertig iniilioen van de Toskaausche leening zijn ingeschreven geworden door de hecren Rothschild en Bastogi, tegen eene som weinig beneden die waarvoor dat bedrag door de vroegere regering was afgestaan. De leening van tien miliioen in de staten van Modena cn l'arma is geheel ingeschreven legen 83 ten honderd. Berigten uil Genua van den 12 dezer mel den, dat de Fransche generaal Roussclol die in dienst van den groothertog van Toskane is ge weest op don weg naar Lukka geval en gevan kelijk naar Florence gevoerd is doch genoemde generaal is terstond weder in vrijheid gesteld en naar Parijs vertrokken. Garribaldi is te Modena aangekomen. voor de ontvangst des konings worden te Ge nua buitengewone toebereidselen gemaakt on der anderen merkt men eene laan op van 10 kilo meters lengte, welkegevormd is uit Italiaansche en Fransche vlaggen. Te Venetie hecrscht sedert eenige dagen eene ongewone beweging. Eiken morgen vindt de Oostenrijkschc policie overal plakkaten met de woorden Leve onze koning Victor Emmanuel Hetzelfde heeft ook plaats te Mantua enVerona. O si O O T-B BLITXAJBMIEBI Londen, 130ctober. Eergisteren ochtend om streeks half vijf ure werden de bewoners van liet dorp Eckinglon nabij Sheffield uit hunnen slaap gerukt door eene geduchte ontploffing. Bij on derzoek bleek bet dat eeuige kwaadwilligen die van den eigenaar cener ijzerfabriek de heer Keeton, verbooging van daghuur hadden verlangd, nog voor dat hij eenig antwoord had kunnen ge ven (zijnde hij op reis in Ierland)zijne fabriek door middel van buskruid in de lucht hadden doen springen. Volgens de opgave van een onzer bladen heeft Engeland thans 51 oorlogschepen over zijne verschillende maritieme stations verdeeld. Buitendien bezit Engeland nog250oorlogschepen in commissie en 150 kanonneerbooten. Te Hull is de fraaije koninklijke schouw burg afgebrand het gebouw is voor 8000 verzekerd doch de klecderen niet de oorzaak van het ongeval is tot dusver onbekend. Ten bewijze der godsdienstige opwekking, die sedert cenigen tijd in sommige gedeelten van het noordelijk Ierland heerschtdeelt een dag blad van Ulster mede dat een boekhandelaar te Belfastdie in de drie maanden welke den 30 September 1858 eindigden 500 bijbels, 100 nieuwe testamenten en 200 psalmboeken ver kocht had nu in dezelfde drie maanden van het tegenwoordige jaar 3500 hijbeis, 1000 nieuwe testamentenen 1800 psalmboeken heeft verkocht. Het Edinburgsch bijbelgenootschap leverde van 1 Junij tot 30 September laatstleden 14,312 bij bels meer dan in dezelfde maanden van 1858 aan Iersche boekverkoopers af. Te Worcester heeft eene vrouw die ge durende den maaltijd twist had met haren man, niet alleen zich zelvo verdronken maar ook hare twee kinderen een jongen en een meisje, in het water gestort en deze aldus van kant ge maakt na verklaard te hebben dat men haar nimmer weder zoude zien. Men beeft hier berigt ontvangen vaneen vreeselijk gevecht lusschen de bemanning van het schip Ararat en 74 veroordeelden die van Singapore naar Bombay moesten gebragt worden. In den nacht van 28 Junij bemerkendedat de hoeven waren losgebroken en reeds den schild wacht hadden vermoord ondernam de kapitein met eenige soldaten en zijneekwipage demoeije- lijke taak om mot de weinige wapenen waar over hij beschikken kunde muitelingen ten onder te brengen. Niet dan na verscheidene uren strijiiens waarbij zijne moedige vrouw de geloste pistolen laaddeslaagde men er in de booswichten te bedwingen en toen er licht ont stoken was (lot dusver had men in betduister ge vochten) bleek hetdat niet meer dan 32 boeven, en deze nog zelfs ten deele gewond in het leven waren de overigen waren gedoodof over boord gesprongen Volgensde West-African Herald v an 19 Au gustus, hadden de inboorlingen van Bonny on langs vier gevangenen uit het binnenland gedood en opgegeten. Het district Abrah in het binnen land is zeer rustig. Muranao voert het bestuur in Doonquab en Otoo is naar Abrakrampa terug gekeerd. Eene der grootste rampen ten gevolge van de ongeregeldheden in dit district bestaat in de ontbinding van de zendelingen-school te Doon- qnah die in 1847 werd opgerigt; men zoude echter pogingen aanwenden om de school weder te openen. Uit China gaan do tijdingen tot 24JuIij. Den 14 dier maand was de Russische stoomboot Amerika met Muravieff en verscheiden officieren der genie aan boord van IlakodadietePehlhang gearriveerd. Twee dier officieren zijn den 22sten naar Peking gereisd metde zending om de tele graaflijn in derigting van hel itussisch grondge bied af te bakenen. Eene zonderlinge zaak gebeurde eenige weken geleden te Rome in Franklin Counti Ohio, Men meende dat mevrouw Peters, de echtgenoot van eenen Duitscher van dien naamna eene korte ziekte gestorven was. Haar man nam oogenblikkelijk maatregelen voor hare begrafe nis na eene doodkist te Columbus te hebben gekocht. Toen zij in de doodkist geplaatst werd merkte men eene algemecne uitwaseming op, hetgeen aan den echtgenoot werd medegedeeld, met de opmerking of het niet beter was de be grafenis uit te stellen in de hoop dat het leven mogt terugkeeren. Hier bad de echtgenoot tegen en hij liet haar dcnzelfden dag ter aarde bestellen. Toen de begrafenis over was kwamen eenige bloedverwanten van de onderstelde doode, van buiten om de lijkdienst bij te wonen, die reeds bad plaatsgehad en deze lieten, toen zij van de omstandigheden hoorden, hetligchaam, dat reeds vier uren onder dengiond geweestwas, weder opgraven en vonden tot hunne groote verwonderingen vreugde nog tcekens van leven. Nadat baar geneesmiddelen waren toegediend herstelde mevrouw Peters langzamerhand en werd door bare vrienden inede naar Columbus genomen, waar zij zich nu gezond cn wel be vindt. Men zegt, dat zij niet weder met baren man wenscbl te leven. De omstandigheden dezer zaak zijn inderdaad zoo vreemddat zij behoor den onderzocht te worden. A. H. De Amerikaansche stad Boston kan als de grootste schoen- en iaarzenmarkt der wereld worden aangemerkt vermits vandaar wekelijks 16 5 1800 kisten met schoenen en laarzen naar de verschillende voornaamste binnenlandscbe handelsteden worden afgezonden. Rekent men elke kist op twee paar dozijn en de gemiddelde verzending wekelijks op slechts 10,000 kisten, alsdan verkrijgt men in het jaar een totaal van 520,000 kisten of 12,480,000 paar. Zaturdag 11. heeft eene Fransche dame te Montchach blijken van een bewonderenswaar- digen moed aan den dag gelegd. Omstreeks middernacht drongen twee dieven waarschijn lijk wetende dat haar echtgenoot afwezig was hare woning binnen grepen devrouw die alleen te buis was aan., en wilden haar binden ten einde hun diefstal en mischien nog erger onge hinderd te kunnen begaan. De FVancaise bezat echter evenveelligchaamskracht als énergie het gelukte haar zich uit de handen der roovers los te maken en naar een belendend vertrek te vlnglen, alwaar twee geladen pistolen tegen den muur hingen. Zij greep die in der baast en schoot er een op eender dieven af die haar ver volgde, zoodat deze dood voor hare voeten neder- viel. Zijn medepligtige wilde vlugten maar alvorens de deur te bereiken werd hij door het tweede schol gelroffen cn viel ernstig, zoo niet doodelijk gewondneder. Op het vernemen der schoten kwafiien de buren en de policie toe schieten die de booswichten badende in hun bloed zagen liggen. Zij van wie zij bun slagt offer hadden willen maken stond bij hen ter wijl zij gelijk eene tweede Judith nog hare on verzoenlijke, vreeselijke blikken op hen gevesligd hield. JONGSTE TIJDINGEN. Londen. 17 October. De Morning Post zegt in zijn nominer van heden dal de toetreding van Engeland lot het houden van een congres nog onzeker is ten gevolge van de voorwaarden vroeger door lord John Russell daaraan ver bonden. Uit Parma wordt gemeld, dat de generaal Ribotli, bij dagorder aan al degenen die niet tot hel leger behooren, verboden heeft de uniform te dragen. Getrouwd Renesse 14 October 1859. W. J. JANSEN en T. de BRUIJNE. Getrouwd D. Q. MULOCK HOUWER Gorinchem en 15 October 1859. Al. M. van ANDEL. De erkende Schuldeischers in het Faillissement van PIETERNELLA YERSEPUT Weduwe van W. Moelikek thans Huisvrouw van P. Adgostjjn, worden bij deze opgeroepen om te verschijnen ter Raad kamer der Arrondissements-Regtbank te Zie- rikzeeop Maandag 24 October 1859, des voormiddags ten 10 ure ten einde de Rekening en Verantwoording van den ondergeteekende aan te hooren en het hun toekomend saldo te ontvangen. Zierikzee 18 October 1859. De Curator J. SIPKES. tegen 11 November aanstaande, 5 Bunders 61 Roeden 90 Ellen WEILAND gelegen in de Gemeente Kerkwervein Lókken-Bevang thans nog in gebruik bij A. van BLOOIS Hz. Te bevragen bij K. HOCKE HOOGENBOOAï te '/.onnenia'tre. De ondergeteekende neemt de vrij heid zich bij vernieuwing zijne ge- eerde Stad- en Landgenoolen beleefd aan te bevelen tot het geven van MttJiïIJBA.- 01I)EKWIJ8 op PIANO, ORGEL en VIOLONCEL, benevens tot bet Stemmen der eerstgenoemde, tegen abonnement. H. EZERMAN, Organist en Stads Klokkenist, op Vrijdag den 28 October e. k., in de Con certzaal waarvan hel programma in een vol gend nummer zal worden medegedeeldte geven door C. EISNER Stads Muziek-Directcur. ALGE ME ENE VERGADERING op Donder dag 20 October a. s.des middags ten 12 ure ten Huize van J. II. Swarts tot benoeming van Keurmeesters ballotleren nieuwe Leden enz. enz. De Leden worden vriendelijk uit genoodigd deze Vergadering met liunue tegen woordigheid te vereeren. Namens de Directie De Secretaris J. LANGOUMOIS de DOES. Zierikzee, 14 October. Binqengekomen Burger kapt. P. J. Barielse van Lissabon naar Alaassluis 15 dito Reginakapt. H. H. Koop, van Drammen naar Goes. Brouwershaven 11 October. Binnengekomen: Erasmus, kapt. J. van Heijningcn van üassein naar Rotterdam via Singapore gesleept per sloomb. Nieuviesluis 13 dito Stad Dordrecht kapt. Stuit, van Londen naar Dordrecht15 dito. Helenckapt. C. II. B. Wachter, van Luheck naar Schiedam 17 dito G. S. Parroll kapt. H. Vicarsvan Liverpool naar Dordrecht Al- blasserwaard kapt. F. J. D E. von Lindcren van Batavia. Stad Middelburg, kapt.l). I). Ouwe- hand van Padang beide naar Rotterdam. 15 dito, uitgezeild: Stad Dordrecht, kapt. Stuit, van Dordrecht naar Londen. BEK EFPECTJBBJ TE amsxebjoam den 17 October 1859. Nederland Werkelijke Schuld dito dito dito dito Amortia. syndic. Rusland bij Hope 1798/1816 dito 1828/1829 hij Stieglitz. ode leen. dito 6de leen. 1855. dito bij Hope Gert. van ass. Poolsche schatkist oblig. Aand. groote Russ. spoorweg a ƒ236 volgefourn. Oostenrijk Weenerbank bij Goll. en Co. dito dito Metalliek dito dito rente Amsterdam ditonationale Portugal Buitenlandsch van 1853 dito van 1856 en 1857 Spanje Buitenlandsch Binnenlandsch Buitenlandsch 3% nu Ecuador Groote stukken Stukken van L 100 Land-Certificaten a L 10c ROTTERDAM 17 October. TARWE Zeeuivsch Vlaamsch en Overmaassché bragt heden bij kleinen aanvoer geene verandering goede en puike jarige f 9,30 a f 9,50 mindere f 7,50 a f 8,75. ROGGE Zeeuws Vlaams en Overm f 6,60 a f 7. GERST Zeeuwsch Vlaamscli en Ovevm. winter f 5 af 5,50, dito zomer f 3,80 a f5,50. HAVER Zeeuws en Tnl. Korte f 3,20 f4,50, dito I.ange ƒ2,80 a f 3,10. ERWTEN Zeeuws groene f 9, a f 9,50 groote dito f 9,75 a f 10,50. PAARDENBOONEN f 6,70 a f5,90. 2g2 pet. 64>.4 3 1«7S 4 97-',s 3S 5 1U4V, 5 K'B 5 9<3/8 5 1U0 4 82'/, 4 «27e 6 4 783/g 5 2223/., 5 4 5 543/4 2>/a 29''8 5 74>/8 5 59l3z,a 3 44'/a 3 43 V4 45>/4 3 l»/4 33'/'i 6 1 lö'A, 1 15 3, Q AFVAART der stoomboot 'ifc1 stad zier i k zet Van Zier ilc zee: Woensdag 19, 's morg. 6 Vrijdag 21, 8'/2 Zondag 23, 10 Van Botterdam: 's morg. Donderd. 20, Zaturdag 22, Dingsdag 25, 11 ure Ito, dienst lusschen Middelburg en Rotterdam. van Middelburg Donderd. 20, 'sjmorg 6Va ure Vrijdag 21, '7 Zaturdag 22, 8 Zondag 23, 9 j Van Botterdam Woensdag! 9, 'smorg. 10l'2ure Vrijdag 21,'smidd. 12 Zaturdag 22, 's morg. 6 I Zondag 23, 6 De diligence zal van Zierikzee uur na de afvaart der stoomboot van Rotterdam naar Middelburg en van Middel burg naai Rott. gelijk met de afvaart der stoomboot rijden. dienst tusschen Goes en Rotterdam. van Goesi van Botterdam Woensdagl9,'smorg. 5 ure Donderd. 20, 'smidd 12 ur« Vrijdag 21, 7 Zaturdag 22,'s morg. 5 dienst tusschen Ylissingen en Rotterdam. Van Botterdam: Van Vlissingent des maandags, woensdags en vrijdags 's morg. ten 8 ure des dingsdags donderdags en zaturd.'smorg ten 9 ure na aankomstvan den Rijnspoor De diligence zal van Zierikzee l^a uur na de afvaart der stoomboot van Rotterdam naar Vlissingen en van Vlissingen naar Rotterdam 1'2 ure na de afvaart der stoomboot rijden. Ter Slads-Drukkerij van de Fryen A. de Vos.

Zierikzeesche Courant | 1859 | | pagina 2