mm ADYEIITEKTIEH 240ste Staats-Loterij. BliUKS, MAltllMIGTIg HZ. VERVOliR-MIDDELEf riep bem toornig deze woerden toe Wil je dat goed laten staan!" De jeugdige misdadiger ver loor zijne tegenwoordigheid van geest niet. Op schijnbaar bedeesden toon gaf hij ten antwoord Maak je niet boos ik zet het goed reeds neder." Maar weet je we! dat mijn kameraad de koeijen los snijdt in den stal?'' Terstond begaf de boer zich derwaarts maar vond niemand toen in zijne woning terugkeerende wastot zijne niet ge ringe verwondering ook daar niemand meer want de looze dief liad zich met het goed uit de t oeten gemaakt. Het dagblad Nazione deelt een uittreksel mede uit eenen brief, den 20 September jl. door Mazzini aan den koning tan Sardinië gerigt. Wij laten hier eenige zinsneden daaruit volgen: Als republiekein van overtuiging zou elke dwa ling dooreen koning begaan wanneer ik enkel aan mijne partij dacht mij toelagehen als een element ter veroordeeling der monarchie. Maar daar ik mijn vaderland hooger acbl dan mijne partij en daar gij sire wanneer gij dat wilt bet met kracht kunt behulpzaam zijn bij zijne wedergeboorte en zijne overwinning schrijf ik aan u op den Italiaanscben bodem. Sire, gij zijt sterk. Gij zijl sterk door de on overwinnelijke magt welke u verleend wordt door den eenstemmigen wil eener bevolking van 26 millioen zielen sterker dan eenig ander vorst op dit oogcniilik in Europa levende daar geen van hen zoozeer als gij de liefde van zijn volk bezit. De eenheid door God gewild toen Hij aan ons landde eeuwige Alpen en de eeuwige zee tol na tuurlijke grenzen gaf is de weiisch van geheel Italië. Een vaderland een nationale vlag een eenig staatsverdrag eene plaats onder de natiën van Europa Rome tot hoofdstad ziedaar bet symbool van clkcn Italiaan. Sire, wilt gij Italië vol geestdrift, vol ver trouwen en handeling zien Wilt gij hel sterk genoeg zien om de diplomatie te doen beven en om alle noodlottige plannen te verijdelen welke men er tegen smeedt? Durf! De voorzigtigbeid is eene deugd in geregelde tijden en normale toestanden. De stoutheid is het genie der ster ken in moeijelijke omstandigheden. Italië weel dat gij dapper zijt op het slagveld, thans heeft Italië noodig te weten dat gij ook moedig zijtin den raad dat gij sterk zijt door den zedelijken moed die van een eenmaal be grepen pligt eene ster maakt welke men onver schrokken volgtzonder zich door beloften of bedreigingen te laten tegenhouden. Sire in naam van Italië roep ik u tot eene grootsche onderneming tot eene van die onder nemingen waarbij de sterke man enkel vrienden geene vijanden telt. Durf, sire Vergeet voor eene wijle dat gij koning zijt en wees niets meer dan de eerste burger, de eerste gewapende apostel der natie. En dan sire wanneer gij te midden van de toejuichingen van Europa van de dankbare vreugde der utven gelukkig in het bewustzijn van een Gode waardig werk te hebben volbragt aan de natie de plaats zult vragen welke zij toe wijst aan bem die zijn leven en zijn troon heeft gewaagd om haar vrij en één te doen worden, hetzij gij tot het nageslacht wenscht over te gaan met den titel van president der Ilaliaansche re publiek hetzij de gedachte aan uwe dynastie de overhand heeft in uwen geest zullen God en de natie u zegenen, jk republiekein ben bereid om in ballingschap terug te keereu ten eindeer te sterven nalotaan het graf de overtuiging mijner jeugd on bevlekt te hebben bewaard ik zal daarom niet minder met mijoe broeders en mijne landgenooten instemmen in den kreet: president of koning dat God u zegene u en de natie voor welke gij hebt gedurfd en overwonnen. fBASKBIJH Dezer dagen werd op het Camp de Mars te Parijs eene proef genomen met een stoomrijluig, bestemd om op de gewone wegen dienst (e doen. De proef is bijzonder gunstig uitgevallen. Den heer Anvilieen aanhanger der ver vallen verklaarde regering van Parma is, na binnen de stad Parma verkleed ondekt te zijn door het volk vermoord. De verschrikkelijke gebeurtenis waarvan Parma het tooneel geweest is heeft reeds ten gevolge gehaddat de Fransche regering gedreigd heeft haren consul terug te roepen bijaldien de moordenaars van den graaf Anviti niet voorbeel dig gestraft werden. Zij strekt voorts ten be wijze hoe noodzakelijk het is dat een einde ge maakt worde aan den gevaarlijken interimistischen toestandwaarin het schiereiland verkeert en dat de provisionele regering voor een definitief I krachtig bestuur plaats make. Gebeurt dit niet spoedig dan slaat het te vreezen dat de man nen die er tot dusver in slaagden de beweging Ie leiden en binnen de wettige grenzen te houden, weldra de teugels zullen moeten laten slippen, waaruit natuurlijk eenegewapende lusscbenkomst van vreemde mogendheden het gevolg zijn zou. Nadere bcrigten nopens dezen moord ontbreken tol dusverre nog. Alleen opperen Engelsche dagbladen het vermoeden dat de vermoordege- komen was ten einde eene zamenzweering tegen de provisionele regering tot stand Ie brengen. Te ilologna Modena Ravenna, Ferrara en elders in Centraal Italië hebben bijna dage lijks handelingen van verschillenden aard plaats, die bewijzen dal men den verderen gang der ge beurtenissen niet wil afwachten om de vereeni- ging metPiemont lol stand te brengen. De zending namens de vier provinciën van Midden-Italie bij de Sardinische regering tot afschaffing der tolregten tussciien Sardinië en de daarmede verbonden provinciën is volkomen geslaagd die afschaffing zal den 10 dezer plaats hebben Uit Pera wordt van den 24 Sopt. aan het dagblad van Triest geschreven dat uit het pro gramma der samenzweerders blijkt hoe zij .steu nende op nagenoeg 15000 man troepenen opde meerderheid der Mahomedaansche bevolking van Konstantinopcl van den sultan wilden eischen: 1. Algemeene intrekkingvan den hatti-humaïoan van 17 Febr. 1856. 2. Aftreding van de minis ters Ali- Rizza-en Fuad pacha in één woord van het geheide ministerie. 6 Betaling van de achterstallige soldij der troepen en tractementen der ambtenaars. 4. Abdicatie van den sultan zelf. 5 Verheffing tol den troon van Azez E/fendi zijn broeder die zeer gezien is by deoud-Turk- sche partij, In geval van weigering hadden de zamenzweerdersbevel ontvangen om den saltan, zijne ministers zijne vrouwen en gesnedenen te vermoorden al de openbare of bijzondere ge houwen door Abdul Medjid gesticht te sloppen en al de woningen aan gene zijde van den Gouden Hoorn te bombarderen of in brand te scbieten. Op dit oogenblik zijn al de stralen bezet met troe pen en brandspuitgasten nielhunne spuiten. Gis teren hadden aile inwoners bevel ontvangen om hunne huizen gesloten te houden en ze niet te verlaten na het vallen van den avond. Uit Turkije worden nieuwe en gewigtige arrestatienookvan verscheiden pacha's vermeld, //ussein-jjacha bevelhebber van Rumeliëen schoon broeder van Fuad pacha is zwaar verdacht en zijne inhechtenisneming bevolen. Menzeidedat üiza-pacha tot belooningder ontdekking van de zanieiizwering tot grootvizier benoemd worden zalen hervormingen voorslaat weike Europa zul len doen verbaasd slaan. De herig ten uit Konslantinopél gaan tot 2S September. Het Journal de Constantinople deelt eene lijst van 44 zaamgezworenen tegen de regering mede waaronder 1 Muftie 2 gene raals en 3 kommandanlen terwijl de overigen kapiteins en luitenants zijn. Hun vonnis zou eer lang geveld worden. De sultan heeft bevolen al de achterstallige soldijen aan het leger uit te be talen. Omer-pacha opperbevelhebber te Bag dad is wegens groote misbruiken in zijn beheer afgezet.De sultan zal zijnen schoonbroeder Mehemed-pacba naar Smyrna zenden, om prins Alfred van Engeland uit te noodigen naar lion- stantinopel te komen.Etliem-pacbm brengt de decoratie der Orde van Medjidehaan den keizer van Rusland over.De Russische gouverneur zou te Tabriz een onderhoud met den Shah van Pcrzië zoeken. Volgens brieven uit Rome van den 4 dezer had de Sardinische gezantdie den 1 dezer zijn pas poort bad ontvangen, verzocht zijn vertrek lot bet einde der week te mogen uilstellen. Zondag werd bem een banket gegeven en men sprak van eene demonstratie, maar de generaal Guyon nam de noodige maatregelen om demonstratien op de straat te voorkomen. Door den hertog de Gram- morA werden aanhoudend conferentien met de Romeinsche staatslieden gehouden. Te Sevilie zal eerlang eengeveebt plaats hebben tusschen een stier en een leeuw. Deze laatste behoort aan den markies Salutlo en is een fraai en zeer gezond dier. a B o o X-B B I T T s a i E a Londen 6 October. Nopens de maatregelen ter bestraffing der Chinezen schijnt ons ministerie het nog in geenen deele eens te zijn. Op de rijkswerf te Chattam is bevel ont vangen om twee oorlogschepen op stapel te zetten het eene zal Rotjal Oak van 91 stukken geschut en het andere Belvederevan 51 stukken, genoemd worden. Op Nieuw Zeeland beerscht zoodanig ge brek aan vrouwelijke bedienden dat aan auto riteiten hier te lande het verzoek is gerigtom een 50tal personen van die klasse derwaarts te zenden. Hel schip Caroline op 19 September van Liverpool te Qnebec aangekomen is buiten de Straat van Belle-Isle met zoo veel vaart legen een ijsberg geloopen, dat eenigematrozen, vree- zende het scbip te gronde zullen zien gaan in eene der booten sprongen maar zoo haastig dat deze omsloeg en de schepelingen allen ver dronken. Sir John B. vroeger reeder te Liverpool had zijne zaken geliquideerd om hier van zijne renten te komen leven en zichuit bijzondere liefhebberij, zulk een enorm aantal verschillende soorten van gevone labaksdoozen pijpen wa pens, schilderijtjes en andere voorwerpen aange schaft dat hij daarmede eindelijk bijna zijn geheel kapitaal had verkwist. Geene erfgenamen in regte lijn hebbende, had hij die voorwerpen ge legateerd aan eenige verre bloedverwanten die wegens het onbeduidende der nalatenschap zich al zeer weinig daarover schenen le bekommeren, tot zij eindelijk door den notaris dringend wer den verzocht, om ter uitvoering van bet testa ment, ieder hel zijne in behoorlijken vorm in ontvangst te nemen. Men oordeele intusschen over de bljjde verrassing van den eerstedie eene hem toegekende tabaksdoos geopend heb bende daarin een aantal diamanten en andere kostbaarheden vond. Natuurlijk waren nu allen dadelijk in de weer, om de legaten te onderzoe ten, waarbij ook werkelijk bleek dat aan ieder hunner op dezelfde wijze door den afgestorvene eene verrassing was toegedacht. Slechts met een der aanwezigen scheen dit niet het geval te zijn, daar hem slechts eenigeschilderijtjes waren toegewezen waaraan voor het uiterlijke niet op le merken vieldat er eenige geldswaarde in verborgen kon zijn en toch bleek deze, bij nader inzien, wel het hest bedacht te zijn. Reeds eenige jaren geleden, had namelijk de Engelsche bank, bij wijze van uitzondering twaalf bankbriefjes, ieder van 50,000 doen vervaardigen en in omloop gebragt, waarvan sir JolmB. er een tegen betaling der volle waarde overgenomen en als eene curiositeit in een lijst gezet had. Dit stuk werd door den notaris onder de andere schilde rijtjes medegerekend hiermede echter waren de overigen niet tevreden en daar zij de zaak nu voor de regtbank hebben gebragt, is hel publiek niet weinig nieuwsgierig, of deze de banknoot al dan niet als een schilderijtje zal willen aanmerken. De laatst ontvangen berigten uit Australië melden dataile voorname zeeplaatsen inhehoor- lijken slaat van verdediging gebragtoorlogsche pen gebouwd en troepen aangeworven worden en zulks om bestand te zijn tegen de aanranding, welke door deze of geene vreemde mogendheid tegen die kolonie mogt worden ondernemen. Van Zuid-Afrika en elders verneemt men dergelijke toerustingen. JONGSTE TIJDINGEN. Zurich 10 October, Gisteren hielden de ge- volmagtigden weder eene konferentie waarna koeriers naar Weenenen Tnrijn zijn vertrokken. De zittingen zuilen nog eenigen tijd duren. Het hótel Baner, waarin de conferentien steeds gehou den worden is van 1 November aanstaande tot haJf April des volgenden jaars aan de hertogin van Parma verhuurd. Bevallen van een' Zoon A. A. BEVELANDER - Zaaijer. Nieuwerkerk in Duiveland 10 October 1859. Verkrijgbaar bij J. OCHTMAN te Zierikzee HEELE enGEDEELTENvan LOTEN, in Koop alle de Klassen in Koop per Klasse en in Huur. Prijs-Courant. De Trekking der 1ste Klasse begint op Maan dag 31 October 1859. DeNotarisMr. J. J. ERMERINS zal, ten verzoeke van den Hoogwel- geb. Heer Jonkheer R. SGHUUR- BEQUE BOEl.'Eals onherroepelijk gemagtigda van JAN SL1ERENDREGT op Vrijdag 28 Oc tober 1859 des middags 12 ure, in het Loge ment van M. Augustijn, Ie Zierikzee publiek verkoopen 1. Een WOONHUIS en ERFenannexe STAL, waarin eene TAPPERIJ en STALHOUDE RIJ wordt uitgeoefend, genaamd het SI ui *s van Nassau, slaande en gelegen in de Lange Noheistraaf te Zierikzee wijk A No. 175, sectie A, No. 1098. 2. Een HUIS en ERF slaande en gelegen aan de Oostzijde van de Schuithaven op den hoek van de Hooge Moolenstraat te Zierikzee, wijk A, No. 295, sectie A, No. 520. 3. En een WOONHUIS en ERFstaande en gelegen inhei Beddcwceg le Zierikzee wijk B, No. 340 sectie A, No. 352. Zierikzee, 10 October. Uitgezeild Clemens kapt. H. Persoon naar New-Castle. Brouwershaven 8 October. Binnengekomen Alliance, kapt. P. H. Jacobsen, vanFemeren naar Dordrecht. 10 dito. Een groot schip in 'l gezigt. 7 dito. Uitgezeild. Ida Elisabeth, kapt. U. Cra mers, van Rotterdam Princes Amalia, kapt. L. W van Rijn van Alkemade, van Rotterdam beide naar Batavia. 8 dito. Stad Dordrecht, kapt. J. II. Stuit, van Dordrecht naar Londen. PBWZEM DEE EFFECTEN TE AMSTEBDAM den 10 October 1859. Nederland Werkelijke Schuld dito dito dito dito Amorti9. syndic. Rusland bij Hope 1798/1816 dito 1828/1829 bij Stieglitz. 5de leen. dito Cde leen. 1855, dito bij Hope Cert, van ass. Poolsche schatkist oblig. Aand. groote Russ. spoorweg a 236 volgefourn. Oostenrijk Weenerbaak bij Goll. en Co. dito dito Metalliek dito dito rente Amsterdam dito, nationale Portugal Buitenlandsch van f853 dito van 1856 en 1857 Spanje Buitenlandsch Binnenlandsch Buitenlandseh 3% na Ecuador Groote stukken Stukken van L 100 Land-Certificaten h L lOo ROTTERDAM iO October, TARWE zfeeuivseh Vlaamsefi en OVermaa*sche bragfc heden bij kleinen aanvoer en weinig raooije kwaliteittraag vorige prijzen op goede en puike jarige f9 a f 9,40 mindere f7,501 a f 8,75. ROGGE Zeeuws Vlaams en Ovcrm f S; a f7. GERST Zeeuwsch Vlaamsch en Overm. winter f 4,30 a f 5,80, dito zomer f4,20 a f 5,10. HAVER Zeeuws en Fnl. Korte f a f4 50, dito Lange 2 a f3,30. ERWTEN Zeeuws groene f 8,50 a f 9,75 groote ditof 9,50 h f 12. PAARDENBOÓNEN- f 6 a f6,80. Meekrap redelijk geveild tot iets fermer prijzen had een vrij goeden omzet plaats. Wortels J 2b2 pet.64j 3 77% 4 97'% 3 !/.j 95 5 kU47a 5 102 O 9l'/4 100% 4 82'/8 4 H2Vb 6 63% 4 78 Vg 5 222 5 4 5 55% 2'/a 29°'. Pl 5 74% 5 6U'/,., 44'% 3 43% 3 1% 43% 33'% t 15 1 15% AFVAART DER STOOMBOOT STAD ZIERIKZEE Van Zierikzee: Van Rotterdam. Woensdag 12, 'amidd. 12 n Donderd. 13, 'a morg. 6'/,ur« Vrijdag ld, 12 Zaturdag 15, 7 .Kondag 16. 12 Dingsdag 18, 9><, dienst tusschen Middelburg en Rotterdam. van Middelburg Van Rotterdam Donderd. 13, 's morg 11*1, ure WoensdaglS.'smorg. 8'?,ure Vrijdag 14. 'amidd 12 Vrijdag 14, 9V, Zaturdag 13, 'a morg. f> Zaturdag 15, 91', Zondag 16, 6 Zondag 16, IOC, De diligence zal van Zierikzee 1*2, uur na de afvaart der atoomboot van Rotterdam naar Middelburg en van Middel burg naar Rott. gelijk met de afvaart der stoomboot rijden. dienst tusschen Goes en Rotterdam. van gobs i vein Rotterdam. WoenedagtZ,'smorg. 11 ure Donderd. 13,'a morg. 7 ur« Vrijdag 14, 4*2, 1 Zaturdagl5, 8 dienst tusschen Ylissingen en Rotterdam. Van Vlissingen des maandags, woensdags en vrijdags 's morg. ten 8 ure Van Rotterdam' des dingsdags donderdags en zaturd. 'smorg ten 10 ur# na aankomstvan denRijnspoor De diligence zal van Zierikzee l'/j uur na de afvaart der stoomboot van Rotterdam naar Vlissingen en van Vlissingen naar Rotterdam ure na de afvaart der stoomboot rijden. Ter Stads-Drukkerij van de Erven A. de Vos.

Zierikzeesche Courant | 1859 | | pagina 2