f I ADYEKTBKTIEN STADS TEEKENSCHOOL. ZEBTUD1NGEN BEUUSMllkTMRIIiP WL VERVOERMIDDELEN f spoor en ondanks de zeer verwarde signalemen ten en de geheel tegenstrijdige inlichtingen welke hem werden gegeven, gelukte het den heer Juhel de heide vrouwen te vinden en te arresteren. Het spreekt van zelf dat allerlei gissingen om trent de aanleiding tot den roof worden geop perd. 7.00 vertelt men heden dat het kind is ge stolen door de moeder van een jong meisje dat tegenover haren minnaar eene zwangerschap en bevalling had voorgewend ten einde de vervul ling eener huwelijksbelofte te verkrijgen welke hij haar had gedaan. Die minnaar nu werd eiken dag te Orleans verwacht en om hem een kind te kunnen vertoonen werd er een te Parijs gesto len. De twee vrouwen te Orleans in hechtenis genomen zouden dezelfde zijn als deze moeder en dochter. Le Pays verzekert, dat Frankrijk zoo wel als Engeland zich bezig houden met de bepaling van de sterkte der expeditie-troepen welke naar China zullen gezonden worden. De expeditie zal moeten uitzeilen in de eerste dagen der maand November om op een gunstig tijdstip in China te kunnen aankomen. Verder bevestigt het zich dat koning Leopold te Biarritz zal blijven tot dat de keizer van daar vertrekt. Zooals reeds is gemeld heeft de minister van marine last gegeven dat zes groole trans portschepen le Marseille zullen worden in ge reedheid gebragt Ier overbrenging van troepen naar China. Er is thans sprake om een hoofd officier lot gezant te benoemen, en men duidt als zoodanig aan den kolonel Franconnière ge attacheerd aan het huis van Prins Napoleon en gedurende den Italiaanschen oorlog chef van den generalen staf. De kolonel bevindt zich op dit oogenblik op zijne goederen in het departement van de Dröme. Een der Marscillaanscho bladen meldt, dat de raad van bestuur der maatschappij voor de doorgraving van de landengte van Suez be sloten heeft aan de Fransche regering hare staat kundige ondersleuning te vragen om demoeije- lijkheden te boven to komen welke een andere staatkunde aan de onderneming in den weg stelt. Tijdingen uit Konstantinopel van den 14 dezer melden dal de bezetting dier stad lot op 10,000 man is gebragt. De uitgifte van scbal- kisl-ohligatiën was uitgesteld. Volgens een ver spreid gerucht zou Schamyl aan Rusland zijn uit geleverd voor de soin van zes millioen roebels de Circassievs zullen echter den oorlog voortzetten. a B O O T-B E z T T IB BI I IB Londen, 24 September. Volgens den Specta tor heeft keizer Napoleon de voorstellen van koning Leopold aangenomen. Diensvolgens zouden Pescheira Mantua Parma en Modena aan Sar dinië worden afgestaan; de aartshertog van Tos- kane op den troon hersteld en de legatiën onder de gehoorzaamheid van den paus leruggebragt worden. Voorts zouden in Venetië onder een afzonderlijk bestuur hervormingen ingevoerd en zou le Brussel een congres gehouden worden. De Times komt andermaal op het bekend artikel van deri Conslilulionnel terug en houdt het er voordat dezaak van Italië nuin een strijd lus- scken de Italianen en den keizer der Franschen isonlaard met uitsluiting van Oostenrijk welks kansen verloren zijn. De Times blijft gelooven dat Frankrijk steeds wenscht Centraal-lndië een Franschen prins als souverein te doen aanne men maar de Italianen weten dat zoodanige combinatie geen ander gevolg zou hebben dan een gedeelte van hei Schiereiland in eene Fran sche provincie le herscheppen en de onafhanke lijkheid tol eene hersenschim te maken. Het dagblad vermaant hen dus in hunne besluiten te volhardenen voorspelt hun, dat zij slagen'zullen onder voorwaarde, dat zij nog gedurende eenige maanden in de vaste houding volharden het schouwspel waarvan zij tot hiertoe aan Enropa gegeven hebben. Met de Fox, welke uit de Poolstreken al bier is aangekomen zijn stukken en herigten aan- gebragt welke eindelijk eenig licht verspreiden over het lot van sir John Franklin en zijne togtge- nooten. Het is gebleken dut sir Franklin den 1L Junij 1847 is overleden en dat de schepen Erebus en Ferror den 22 April 1848 in het ijs zittende door het volk zijn verlaten. Behalve de reeds vermelde ruim 1000 ma riniers, zullen sterke detachementen uit de bri gade scherpschntlers twee ligte regemenlen ligte infanterie en manschappen van den militai ren trein uit Engeland langs den overlandweg naar China vertrekken terversterking van onze krijgsmagt aldaar. De regering is voornemens eene vloot van 50 kanonneerbooten en daarenboven een eska der van zwaardere oorlogschepen naar China le zenden. De bezittingen van den onlangs overleden baronet sir Jamsetjee Jejeeblwy vroeger koopman te Bombay zijn bij het kantoor der snccessie- regten aangegeven als eene waarde van nagenoeg 85 lacs rupijen (8,500,000 p. sl. of ca. f 102,000,000) te hebben. Dc Saturday Review spreekt zeer zwaar moedig over de vooruitzigten ten opzigte van China. Wat de laatste Jobsboden van daar be- rigt hebben bevestigt volgens dat weekblad maar al te zeer de meening van hen die reeds lang geleden gezegd hebben dat het gemakkelij ker vallen zou den oorlog met een rijk van .100 millioen inwoners te beginnen dan te eindigen. Vermoedelijk zoo vervolgt de steller van hel ar tikel zal er niets minder dan eene bezetting van Peking gewapenderhand vereischt w orden om de aanmatiging waarmede hun ongewone triomf de Chinezen vervullen zal lot bedaren te bren gen. In het beste geval zal het voor Engelanden Erankrijk een roemlooze veldtogt worden in zonderheid nadeelig voor ons bijaldien wij hui ten staat moglcu zijn ons geëvenredigd deel van troepen derwaarts te zenden. Het heeft toch geetie houding de Zouavcn te veroorloven ons in hel Oosten te wreken nadat zij ons volgens hunne bewering, te Inkermann hebben gered. Hel is le hopen dat men na de waarschnwingvan den 25 Junij zoo verstandig zal zijn om de be - magliging van Peking niet zonder eene voldoende krijgsmagt le ondernemen. Tot hiertoe weet men niet of de rivier boven Tientsin voor onze oorlogschepen bevaarbaar is. De Chinezen mo gen geen zeer goed geoefende soldaten wezen maar zij bezitten veel artillerie en weten die le gebruiken. Zij zijn ervaren in het defensiewezen en in het daarstellen van hinderlagen. Hunne verachting van den dood heeft in geen ander land ter wereld haars gelijke. Zeer snel leeren zij van ons de gronden der vernielingskunst, en zij zijn honderden millioenen sterk Uit Dublin wordt het volgende gemeld: De leeuwin inden Zoölogischcn tuin alhier hoeft dezer dagen vier jongen geworpen namelijk twee van hel mannelijke en twee van het vrou welijke geslacht. In het eerst wilde de moeder een der beide laatsten volstrekt niet in hare na bijheid dulden zoodat men verpligt was voor dit dier eene voedster (e zoeken. Men koos daar toe uit het ras der bulhonden eene leefwelke ook werkelijk de kleine leeuwin zoogde. Onge lukkig kwam men evenwel op het denkbeeld om bij de voedster een barer eigene jongen te plaatsen, en naauweiijks was dit gebeurdof zij wierp zich met een woedenden sprong op de jonge leeuwin welke zij met eenhevigen beetde ribben verbrijzelde. Terwijl in den jongslentijd uit Noord Ame- rika de wonderbaarlijkste verhalen tol ons kwa men van de verrigtingen des koorddansers Blondin, werden van de andere zijde die verbalen voor louter verzinsels verklaard het bestaan zelfs van een Blondin ontkend en het geheel voorge steld als eene vernuftig uilgedachte speculatie om duizende nieuwsgierigen le lokken naar den water val der Niagara het looncel van Blondins voor gewende wonderdaden. Intusschen kwamen de bevestigende zoowel alsde ontkennende ver zekeringen van zoo verre dat men aan den lijd moest overlaten de waarheid waarbij nu wel geene maatschappelijke of politieke belangen op het spel stonden maar die toch in ieder geval hare regten had teeonstateren. Spoediger dan men gewacht had is der waarheid regt gedaan en wel in een brief var, een geboren Belg den heer F. Dierickx, gewoonlijkin Noord- Amerika, maar thans tijdelijk le Antwerpen ver toevende in het Anlwerpsche blad le Precuseur opgenomen. Daarin betuigt de heer Dierickx zijne verwondering over de tegenspraak die de berigten omtrent Blondin gevonden hebben en verzekert dat hij den 24 Augustus 11. Blondin heeft zien loopen op een koorddat van het Amerikaansch grondgebied lot dat van Canada mikteen over de Niagara was gespannen. Blondin droeg daarbij een oventje ap zijn rug waarin hij midden op hetkoordeenomelet gereed maakte, welke hij vervolgens aan een touw liet neder- zakken aan boord van de op de rivier geankerd liggende stoomboot Maid of the Mist, terwijl hij met hetzelfde touw van de boot eene flesch wijn naar boven trok. De heer Dierickx verzekert op zijne eer, dat hij dit alles voor zijne oogen heeft zien gebenren en voegt er bij dat Blondin een klein, gezet man is bijzonder vlug, 35 a 40 aar oud en die met zijne voorstellingen op weg j s om spoedig fortuin te maken. Men schrijft nit Petersburg van 23 Sept. Bij keizerlijke ukase is de diensttijd bij de land en zeemagt geregeld en bepaald op 15 jaren hij de landmagt en 14 jaren bij de zeemagt. Bij eene andere keizerlijke nkase zijn alle cre- dietinstellingen in handen des ministers van financien Vereenigd. Er is besloten tot het uit geven van bankbiljetten, welke 5 percent interest zullen dragen en waarvan jaarlijks te beginnen met 1861 een gedeelte zal worden uitgeloot, met dien'verstande dat al deze bankbiljetten in den tijd van 37 jaren zullen zijn ingetrokken en vernietigd. Alle bij de bank gedeponeerde ka pitalen zullen voortaan in stede van 3 slechts 2 percent interest dragen. JONGSTE TIJDINGEN. Londen, 25 September. Detijdingenuit Hong- Kong loopen tot 10 dezer. Zij melden niets nieuws omtrenk de zaak van de Peï-Ho. De admiraal Hope verkeerde in een zeer bedenke- lijken locstand. In het noorden van China en le Sanghaï waren verscheiden Europeanen door Chinezen vermoord. In Costa-Rica is eene omwenteling tegen den president Mora uitgebroken. Kerknieuws. Bedanktvoor het beroep naar Scherpenisse (cl. Goes) door ds. 7/ van Leeuwen Dz,, pred. le Elspeetvoor Warns en Scharl (cl. Sneek) door ds. G. J. Cool, pred. te Garijp en Suameer. De Kerk Courant bevat eene beslissing van het provinciaal kerkbestuur van Gelderland ten gevolge waarvan de predikant II. W. Witteveen van zijne kerkelijke bediening en ambt van pre dikant der Hervormde gemeente te Ermek is ontzet, o. a. tengevolge van hel niet willen af geven van gelden uit de diaconiebus op zijne ca techisatie geplaatst; wegens het onwettig benoe men van een ouderling en het zich niet onder werpen aan de dien tengevolge hem opgelegde schorsing door ten eigen huize voortdurend godsdienstoefening te houden. Ondertrouwd C. H. PLEIJTE, van Rotterdam Leiden en 23 September 1859. C. E. J. COUVÉE. Ondertrouwd D. Q. MULOCK HOUWER Goiunchem en 26 September 1859. M. M. van ANDEL. tHeden beviel zeer voorspoedig van een' Zoon, J. C. BOË1JE, geliefde Echtge noot van H. M. db BBUIJN de NEYE MOLL. Zierikzee, 23 September 1859. Aan belanghebbenden wordt berigtdat de Cursus een aanvang zal nemen op Maandag 3 Octoberdes avonds ten 7 ure. Die genegen zijn aan dezen deel te nemen, worden uitgenoodigd zich aan te melden Zaturdag 1 Octoberdes namiddags ten één ure aan het lokaal dor Teekenschool. Het Bestuur overtuigd van het belang van de vorming en ontwikkeling van toekomstige am bachtslieden aarzelt niet deze inrigting aan te bevelen nog des te meer, dewijl ook gedurende de maanden November, December, Januari) en Februarij onderwijs zal gegeven worden in de toegepaste Keken- en Meetkunde. B. C. CAU President. MOLL, Secretaris. De ondergeteekende beveelt zich aan tot het geven van LES in het gedurende de maanden NovemberDecember en Januarij aanstaande de Inleekeningslijst be vindt zich bij K. Wf.stplate op de Nieuwe Haven No. 45. Bij het aanbieden der (nteeke- ningslijstkan men desaangaande nadere in lichting bekomen. J. SINO. Zierikzee, 24 September. Uitgezeild Clemens, kapt. H. Persoon naar New-Caslle. Brouwershaven, 23 September. De Engelsche brik Haidéekapt. J. Wilkinson welke op de hoogte van Renesse op strand heeft gezeten alhier binnen was gesleepten op de reede ten anker lag is gisteren door hetonstuimige weder zwaar lek geworden en genoodzaakt geweest hetzelve met adsistentie op dwars in den weg aan den grond te zetten. Heden zit het schip tot aan het dek in het water en is wrak van tuigage is een gedeelte geborgen. 25 dito. Binnengekomen Prinses Amalia kapt. L. W. van Rijn van Alkemade van Rotterdam naar Sydneij gesleept per stoomboot binnen door van Hellevoet. 24 dito. Uitgezeild. Stad Dordrechtkapt. J. H. Stuitvan Dordrecht naar Londen. PBUZEN DER EFFECTEU TE AMSTERDAM den 26 September 1859. Nederland Werkelijke Schuld 2>/2 pet./64'/g dito dito 3 783ftl dito dito 4 98ö/,6 Amortis. syudic. 3'/2 95 Rusland bij Hope 1798/1816 5 1 Ü4-Vs dito 1828/1829 5 102 bij Stieglitz. 5de leen. 5 dito 6de leen. 1855. 5 100'^ dito 4 83 'fg bij Hope 4 83'/^ Cert, van ass. 6 633/4 Poolsche schatkist oblig. 4 79 Aand.groote Russ. spoorweg a 236 volgefourn. 5 223'/4 Oostenrijk Weeuerbankbij Goll. en Co. 5 dito dito 4 Metalliek 5 57'/4 dito 2'/a 30V,b ditorente Amsterdam 5 75-Ve dito, nationale 5 613/4 Portugal Buitenlandscb van 1853 3 44'5/lg dito van 1856 en 1857 3 43 Spanje Buitenlandsch 4^f/io Binnenlandsch 3 433y4 Buitenlandsch 3% nu 1V4 34'/,0 Ecuador Groote stukken 1 J Stukken van L 100 1 I Land-Certificaten a L 100 De beurs was hedenin het algemeen iets minder vaste ROTTERDAM26 September. TARWE Zeeuwsch Vlaamscli en Overmaassche bragt heden vooral voor puike waar, gemakkelijk SO c. hooger op, goede en puike jarige f9,20 a f9,70, mindere f8 a f9. ROGGE Zeeuws Vlaams en Overm Nieuwe 40 ct. hooger opgeruimd f6,10 f a 7,10. GERST Zeeuwsch Vlaamsch en Overm. winter f 4,10 a f5,60, dito zomer f4 a f5. HAVER Zeeuws, en Tnl. Korte 3 a f4,50, dito Lange ƒ2,10 a f 3,40. ERWTEN Zeeuws groene 25 ct. hooger 8,25 f a f 9,25 groote dito f9,25 a f 11,75. PAARDENBOONEN f6,20 a f6,70. 239ste 8TAATS-LOTEBIJ. Vijfde Klasse. Prijzen van f 1000 en daarboven. 15deLijst. No. 14021 ƒ1500. no. 4348,6995, en 590 ieder/11000. 16de Lijst. No. 6173 prijs van f 1000 en pre mie 30,01)0. no.9890/T0,000. no. 2896, 3403, 3910. en 14917 ieder/MOOO. 17de Lijst. No. 2335 premie van f 3000. der s to omboot Van Zierikzee Woensdag28, 's midd. 12 are Vrijdag 30, 's morg. 4 Zondag 2, 5 Zatnrdag Dingsdag 4, 7'/2 103/4 dienst lusschen Middelburg en Rotterdam. van Donderd, 29, 'smorg Vrijdag 30. Zaturdag 1, Zondag 2, des maandags, woensdags en vrijdags 's morg. ten 8 ure STAD ZIER 1 K ZE Van 'Rotterdam: Donderd. 29, 's morg. 7 ure Van Rotterdam Woensdag28,'smorg. 9V2ure Vrijdag 30, 10'/2 Zaturdag 1, 101/2 Zondag 2, 101/* De diligence zal van Zierikzee lJ/2 uur na de afvaart der stoomboot van Rotterdam naar Middelburgen van Middel burg naaï Rott. gelijk met de afvaart der stoomboot rijden^ dienst tusschen Goes en Rotterdam. van Goesl van Rotterdam Woensdag28, 'smidd. 12 ure Donderd.29,'s morg. 8> 2ire Vrijdag 30,'smorg. 4/2 I dienst tusschen Vlissingen en Rotterdam. Van Rotterdam S>r< de des dingsdags donderdags en zaturd. 'smorg ten 10 ure na aankomstyan denRijnspoor De diligence zal van Zierikzee l'/2 uur na de afvaart der stoomboot van Rotterdam naar Vlissingen en van Vlissingen naar Rotterdam i'a ure na de afvaart der stoomboot rijden. Ter Stads-Drukkerij van de Erven A. de Vos.

Zierikzeesche Courant | 1859 | | pagina 2