PHOSPHORZURE GUANO. ADVERTENTIES ZEE MilltS. MIRTMRiliTIl Iffl. VERVÖER-1DDELEN werkbaas aan de calamiteuse watering Scherpe- nisse met het leveren vanal de benoodigde bouw stoffen. Hiervan rijn aannemers geworden voor het 1 perceel G. Dekker te Sliedreclil voor ƒ11,500; voor het 2 perceel voor Oud Noord- Beveland J. Berton, te Biervliet, voor f 2900 voor Walsoorden, P. Eelenbaasté Zierikzee, voor 7200 voor het 5 perceel J. Mullerte Scberpenisse voor f 2421,34. Voor het kantougeregt te 's Hage stond gisteren teregt eenc tapster en slijtster aange klaagd van in den avond van den 8 dezer een vijftal jongelingen welke in hel R. K. weeshuis alhier verpleegd worden en kenbaar waren aan hunne kleeding in hare tapperij te hebben ge zet en aan hen jenever te hebben getapt en toe gediend welke feiten ter leregtzittiug zijn be wezen. Het O. M. heeft geCischl veroordeeling der beklaagde in eene geldboete en gevangenis straf van drie dagen. De minister van koloniën heeft ter alge- meene kennis gebragl dat de gouverneur-gene raal van Nederlandscb lndië van wege den ko ning is aangeschreven om eene ordonnantie uit te vaardigen houdende zakelijk dat van de ha vens vermeld in de ordonnantiën van 31 Mei 1858 en 23 Maart 1859 na 31 December van dit jaar voorden algemeenen invoer slechts zijn opengesteld op Java de havens van Cheribon, Pasoeroean en'fjilatjap; ter westkust van Suma tra de havens van Natal en Priamau en in de Zuider- en Ooster-Afdeeling van Borneo de ha ven van Sampil en dat aldaar na dat tijdstip ook de bij laatstgemelde ordonnantie ontzegde invoer van wollen en katoenen goederen ver vaardigd bewesten de Kaap de Goede Hoop en aangevoerd van plaatsen buiten Nederlandscb Indiëof van Nederlandsclt Indische vrijhavens is toegestaan dal ingetrokken wordt art. 2 van het beslnit van den vice-president waarnemend gouverneur generaal van Nederlandscb Indie van 23 December 1841 en dat mitsdien in alle voor den algemeenen invoer opengestelde havens op Java en ter westkust van Sumatra ook wollen en katoenen goederen met certificaat van Nederlattd- scben oorsprong tegen hel bij de tarieven be paald verminderd regl kunnen worden ingevoerd. Te Amsterdam is tusschen twee broeders ten huize hunner ouders twist ontstaan die zoo hoog liep dat de een die in beschonken toestand verkeerde den ander met een tafelmes een won de in de zijde beeft toegebraglwaaraan hij kort daarna is overleden. De dader heeft zich vrij willig in arrest gesteld. Heeft men vele voorbeelden van de broos- beid des mcnschelijken levens, treffender voorval dan dezer dagen te Meppel plaats vond met de vrouw van zekeren J. d. P., zal er wel tnoeijelijk kunnen worden opgenoemd. Beide eebtgenooten nog le bed zijnde praatten onderling met elkander. Op eens zwijgt de vrouw stil. Haar echtgenoot nog een paar vragen lot haar rigteude krijgt geen antwoordhij onderzoekt en helaas zijne vrouw ligt geheel bewusteloos ter neder zij was niet meer, terwijl dadelijk ingeroepen aangewende geneeskundige hulp vruchteloos bleef. De persoon van v. Vvarende als knecht op het beurtschip tusschen Meppel en Zwolle, had het ongeluk een splinter in de hand te krij gen, met het noodlottig gevolg dat hem eerst de hand daarna de arm en vervolgens de hals sterk opzwol, en hem eindelijk in den verloopen nacht de keel geheel is digtgezetzoodat hij on der de grootste benaauwdheden is overleden. Als eene merkwaardigespelinginde natuur wordt aan de Nijmeegsclie Cl. berigt dat dezer dagen bij den landbouwers. Scliaijik op het land goed van den heer van Pelt te Groesbeek van twee volkomen witte varkens niet alleen ver scheidene zwart bonte biggen gevallen zijn maar voorat een van geheel vreemdenamelijk zeer fraaije ligt bruine kleur met zwarte vlakjes. BUIT EN LAN D. DUITIOBI aiii1i Keolen 26 Augustus. In verschillende plaatsen heeft de miltzucht zich bij het hoornvee geopenbaard. Een aantal personen, die on- voorzigtig genoeg waren om van hel vleescft dier zieke dieren te eten hebben dit reeds met hun leven moeten boeten. Men berigt nit Mnhlhausen nabij Wei rus in Bohemen de volgende zeer zonderlinge gebeurtenis. In de voorgaande week is hier een diefstal gepleegd, zooals welligl nimmer ergens terwereld in een beschaafd landheeftplaats gehad. Verscheidene dieven zijn des avonds in de kerk eslopen, cn hebben des nachts een der klokk ter zwaarte van 690 pond gestolen. Eene andere van 900 pond hebben zij van den balk losge maakt waaraan zij was bevestigd, maar door eene tot heden onbekende oorzaak bebben zij deze achtergelaten. Niettegenstaande de ijve rigste pogingen tot ontdekking van den diefstal zijn in het werk gesteld heeft men tot heden noch de bedrijvers, noch het gestolen voorwerp kunnen opsporen. Dezer dagen bad eene vrouw uil Schlo- chatt die le Danlzig de menagerie van Rem bezocht de onvoorzigtighcid bij de voeding der dieren een stuk brood voorliet hok van den panther te houden. Begeerig stak het dier eerst den ecnen en vervolgens den anderen poot door de traliën om niet het brood maar ook de aangeboden hand er mede te vatten. In eenoog- wenk was de geheele arm achter de traliën ge trokken. Eenige aanwezige heeren wilden den arm der ongelukkige vrouw uit de klaauwen van het bloeddorstige dier verlossen en sloegen dadelijk met slokken op de pootendoch hnune pogingen bleven vruchteloos. Gelukkig was een der op passers. in de nabijheid en verscheen hij juislop het oogenblik dat het monster door hel bloed der hand geprikkeld ze in zijnen muil wilde steken. De oppasser sloeg met een ijzerenstang op de klaauwen en het dier werd daardoor genood zaakt zijne prooi los te laten. Het vleesch der hand was door de klaauwen afgescheurd. De arme vrouw wier man en kind midderwijl den olifant bezigtigden en niets kwaad vermoedden moest dadelijk naar het ziekenhuis gebragl worden. In de gemeente Forthem bij Wijke is door een landbouwer een meikever in den grond ge vonden, ter diepte van ruim 15 voelen som migen voorspellen hieruit een harden winter. In de nabijheid van Zermatt in Zwitser land had eenige dagen geleden een treffend on geluk plaats. Een Russisch edelman, met name F.duard de Grotteverliet des morgens het Rif- felberg Hotel om den bergpas van den VYeiss- thor over te trekken. Hij was een schoon krachtig man van meer dan zes voet lang, met eene fiere, vermetelijke uitdrukking in den blik. Hij had geen Al peilstok (een onmiskenbaar voorwerp op zulk een logt) en wees hardnekkig het aanbod af van den kasteleindie hem er een wilde verschaffen. Hij vertrok in gezel schap van twee gidsen uit Zermatt kwam be houden over de heide passen van den Weissthor en den Monte Moroen bereikte tegen den avond Matmark, een dorp in de vallei van Saas. Hij scheen een onbepaald vertrouwen le voeden op zijne physieke krachten en de moeijelijkheden en gevaren te verachten die gewoonlijk aan een logt in de hoogere kringen der Alpen ver bonden zijn. Den volgenden morgen verliet hij Matmark met zijne beide gidsen. De drie wandelaars hadden zich met een touw aan el kander vastgemaaktden reiziger in het mid den. Het touw was om diens lijf gewonden maar niet eveneens om het midden der gidsen, aan wier linker arm het alleen met een lossen knoop bevestigd was. Op deze wijze kwamen zij behouden over het grootste gedeelte van den Gletscheren zouden binnen weinige minu ten het einde daarvan bereikt hebben, toen zij een breed sneeuwpad bereikten, hetwelk de gidsen volgens hunne eigene verzekering voorstelden om le loopen terwijl de reiziger er bepaald op aandrong het over te steken. De eerste gids bereikte veilig de overzijde. De reiziger volgde hem, maar toen hij bet midden bad be reikt zakte de sneeuw onder zijne voeten weg en verdween hij in eene bedekte fcergspleet. Daar hij geen alpenstok had kon hij zijnen val niet op de gebruikelijke wijze breken, cn daar door werd zijne gebeele zwaarte met een plol- selingen schok op het louw geworpen hetwelk onmiddelijk ter wederzijde der bergspleet afbrak, waarin de ongelukkige dien ten gevolge neder- storlte. Men hoorde hem om hulp schreeuwen, docb die de gidsen builen slaat waren hem te verschaffen. Hij scheen ongeveer 60 voeten van den top af le zijn tusschen de kanten der bergspleet inge slotenen zij hadden geen ander touw dan de beide einden van bet afgebrokene waaróm zij besloten dat een van hen twee uren ver, naar de naastbij liggende chalet gaan zou om touw te balen. De ongelukkige man ontving dus 4 uren lang geene hulpgedurende welke hij telkens den achtergebleven gids die boven hem stond toesprakbij verkeerde zeide bij in eene han- gehde houdingmet hel hoofd lager dan de voe len en sleeds dieper wegzinkende. Na verloop van drie uren hadden de aandrang van bloed naar het hoofd en de snerpende koude hem zeer ver zwakt hij sprak weinig meer en zeide alleen dal hij dood vroor. Eindelijk keerde de andere gids met medehelpers weder zij lieten het louw zakkenmaar hel was twaalf voelen te kort om hem te bereiken. Schier ongeloofelijkmaar waar is hetdat men nu verder niets beproefde maar mannen om meer touw naar het vier uren verliggend Zermatt zond zoodat de ongeluk kige veroordeeld was nog 8 uren meer in zijne ijsgevangenis door te brengen. Doodsangsten had hij uitgestaan want het smelten van hel ijs door de warmte zijns ligchaams had hem gedurig lager doen zinken maar naar mate die levens warmte verdween verkreeg de koude van liever lede de overhand zoodat hij tusschen deijswallen invroor, die hem op onwederslaanbare wijze om klemden. Na verloop van hel vijfde uur stierf hij. Te middernacht kwamen er meer koortien uit Zermatt, entoen werd zijn lijk uit eene diepte van 72 voeten opgehaald en aan de auloriteiten overgeleverd, die een onderzoek instellen. F B A N K B II K Parijs, 22 Augustus. De graaf Pliilippo Linali die, in zijne kwaliteit van maire van Parma, be last is geweest met het overbrengen aan keizer Napoleon III van den uislag der stemming in Parma en Piacenza ten voordeele van de aan sluiting aan Piemont, heeft bij zijne terugkomst de navolgende proclamatie uitgevaardigd Bewoners der staten van Parma Terwijl de 100,000 soldaten van den ltaliaanschen oorlog met vrolijke cn fiere plegligheid zes uren lang door Parijs defileerdenen de vanen en kanonnen van Oostenrijk Frankrijk herinnerden aan zijne overwinningen en aan onze hoop bood ik Napo leon III de uitdrukking aan onzer wenschen en verlangens. Zijn antwoord is zijner waardig ge weest en in overeenstemming met het feest van den dag Zeg aan de bevolking die u lot mij heeft gezonden dal mijne wapenen nooit ha ren wil zullen schenden en ik niet zal toestaan dat eenige andere vreemde magt u geweld aan doe.*"' Deze woorden maken u tot beschikkers over uwe toekomst; mijn geheele leven lang zal ik er trolsch op zijn ze le hebben overgebragt. Den 26. Garribaldi maakt met zijne troepen eene beweging in de rigting van de Pó, daar men hem berigt heeft dat de troepen van den hertog van Modena zich daar vertoonen. De Zwitsers die Perugia bezet honden zul len eerlang legen Mezzacapo oprukken Volgens alhier ontvangen beriglen uit Italië is de circulatie op de grenzen van Piemont en Oostenrijk hersteld. De zittingen der gevolmagtigden zijn voorloo- pig geslaakt. Men meent, dalzjj uiterlijk binnen veertien dagen Zurich zullen kunnen verlaten. O B O O T-B B I T T A n BI X B 19 Aan de Pesther Lloyd wordt uit lüsscgg van 20 dezer geschreven, dat men op dien dag al daar den beruebten rooverhoofdman Romanic op wiens gevangenneming een prijs van 500 tl. was 'gesteld had in hechtenis genomen. Hij bevond zich met een zijner kameraden in eene herberg in het achtergedeelte der stad toen bij herkend en door de policie aangevallen werd, aan welke hij een wanhopigen tegenstand bood, betgeen dan ook tengevolge had dat een der politieagenten doodelijk gewond werd. Romanic zelf verloor een oog in den slrijd en werd aan den voet gekwetstook zijn raedgezel bekwam verscheidene wonden. JONGSTE TIJDINGEN. De Corriere Mercantile deelt mede dat te Rimini het gerucht in omloop was, dat 7000 man pauselijke troepen met 12 stukken geschut eer- langde grenzen van Romagna zouden overtrekken. Volgensgeruchtluidt het rapport van prins Poniatowski ongunstig wegens het karakter der verkiezingen in Toskane. Men meldt uit Bologna dat de verkiezingen in Romagna onder grooten toevloed der be volking en zonder dat de rust een oogenblik is verstoord geworden ten einde zijn gebragt. M Voor de vele bewijzen van deelneming ons betoond bij het overlijden van onze hartelijk geliefde Dochter enZusterJOHANNA ADR1ANA, betuigen wij onzen welmeenendeit dank. Wed. J. de KATER Iz. en Kinderen, Deze GUANO beveelt zich niet alleenlijk aan door derzclver uitstekende eigenschappen, maar ook door den buitengewoon billijken prijs. Dezelve biedt verder hel belangrijke voor deel boven andere soorten aan, dat zij niet zoo als deze vernietigt (in plaats le bevruchten) wan neer men ze soms rijkelijk gebruikt. De prijs is: 4'^ p. 50 kilo bij hoeveelh. van 5 tot 20000 kilo. - 4'/., 1 5000 - 43/4 beneden de 10DÜ Deze prijzen zijn vrij aan boord met inbegrip van de zakken tegen kontante betaling te koop bij A. ÜLLEIIMAN, Scheepmakershaven Punt te Rotterdam Zierikzee 28 Augustus. Binnengekomen; Clemens, kapt. H. Persoon van New-Castle, Christine, kapt. J. Luud van Suntas (Z.-Ame rika) naar Rotterdam 30 dito. Joannes, kapt. A. van Kijk, Grifford kapt. 1. Grifford beiden van New-Castle, Brouwershavent 26 Augustus. Binnengek. Tuisko, kapt. A. Daniuirunn van Rotterdam naar New-York (gesleept per stoomboot bin nendoor van Hellevoetsluis) 28 dito. New Isabella, kapt. \V. Jarradvan l'entowan naar Uord recht, 28 dito. Uitgezeild: Het Ifrazitiaansch oor logskorvet Bahiana, kommandant d'Houdain, van Brouwershaven naar Texel, gesleept per stoom boot Kinderdijk. PBU^BK DEB BFFECTBN TB AK8TKBDAM «4>/# 97 V, IOgVs 1"2V„ 9<Wb 101 '/a 85 65»/, 80'Vg iff den 29 Augustus 1859. Nederland Werkelijke Schuld 2>/2pct dito dito 3 dito dito 4 Araortis. syndic. 3'/a Rusland bij Hope *1798/181(5 5 dito 1828/1829 5 bij Stieglitz. ode leen. 3 dito Cde leen. 1855. 6 dito 4 bij Hope 4 Cert, van ass. 6 Poolsche schatkist oblig. 4 Aand.groóte Russ. spoorweg q 226 volgefourn. 5 Oostenrijk Weener^ank, bij Goll. en Co. 5 "'dito dito 4 Metalliek 5 dito i 27, dito rente Amsterdam 5 ditoj Rationale 5 Portugal Buitenlandsóh van 1853 3 dito van-1856 en 1837 3 Spanje Buitenlan'dsch Binnenlandsch 3 Buitenlandsch 3°/o nu l3/4 Ecuador Groote stukken 1 Stukken van L 10U 1 Land-Certificaten a L 100 De beurs ivas heden prijshoudende. ROTTERDAM, 29 Augustus. TARWE Zeeuwsch VlaamscTi en Overmaatsche 10 cent lager, goede en puike 8,30 n f 8,90mindere f 7,a f8,10 ROGGE Zeeuws Vlaams en Overm Jarige eD Nieuwe bij rnimen aanvoer f5,50 f a 6,10. GERST Zeeuwsch Vlaamsch en Overm winter f 4, a f 5,20, dito zomer f 3,90 a f 4,90. HAVER /.eeuws en Tnl Korte 3,10 a f4,50, dito Lange ƒ2 10 a f3,40 ERWTEN Zeeuws groene f8a f 8,75- groote dito f9 a f 12,50. PAARDENBOONEN f6,50a f 7.2ü'e 223 V, 5S% 31 63 U% 44% 42% 3'Ja/»ri 15 7.1 AFVAART DER s TO OM BOOT Van Zierikzee: Woensdag31'sinidd. 2 are Vrijdag 2, 's morg. 4*a Zondag 4, 5*7* stad zierikzee Van Rotterdam: Donderd. 1, 's morg. 7>/aure 3 9«/a Dingsdag 6, smidd. 12 dienst tusschen Middelburg en Rotterdam. van Middelburg Donderd. 1. 'smorg. 6 Vrijdag 2, 6 Zatardag 3, 6 Zondag 4, 6 Van Rotterdam. Woensd. 31, 'smorg. lO'^nre Vrijdag 2, IOV4 Zatardag 3, 11'/a Zoudag 4, ll'/j. De diligence zal van Zierikzee l1^ uur na do afvaart der stoomboot van Rotterdam naar Middelburg en van Middel burg naa» Rott. gelijk met de afvaart der stoomboot rijden dienst tusscheu Goes en Rotterdam. van Goes Woeusdag3l, 's morg. i van Rotterdam 1 Dingsdag 30, 'e morg. 7 ure dienst tusschen Vlissingen en Rotterdam. Van Vlissingen des maandags, woensdags en vrijdags 's morg. ten 8 ure Van Rotterdam'. des dingsdag8 donderdags en zaturd. 'smorg ten 10 ure na aankomstvan den Rijnspoor De diligence zal van Zierikzee l'/j uur na de afvaart der stoomboot van Rotterdam naar Vlissingen en van Vlissingen naar Rotterdam */a ure na de afvaart der stoomboot rijden. Ter Stads-Drnkkerij van de Erven A« da |Vosi

Zierikzeesche Courant | 1859 | | pagina 2