Ifi' I li ADYERTESTIEB MAATSCHAPPIJ TOT BEVORDERING DER TOONKUNST. ZEETIJDINGEN BERKSMAUMMIGn ENZ. VERVOERMIDDELEN mnifiimui STASD TK ZIERIKZEE Hamburg gingen, door den waard gewaarschuwd zich naar Wandsbeck begaven en daar in hech tenis geraakten. FBASKBIJK Parijs, 7 Augnslos. De Moniieur beval heden eenc no'a waarin wordt medegedeeld dat de gevolmagligden van Frankrijk Oostenrijk en Sardiuie gisteren te Zurich zijn aangekomen om aan de vredespreliminairen van Villafranca den vorm te geven van een definitief verdrag. Zei vensters op do eerste verdieping van een buis de in rue de la Paix bij den boulevard des Capucines gelegen zijn voor den dag van den inlogt des legers uil Italië voor 10,000 fr. verbuurdaan eenc vorstelijke familienitPruissen. Den 8. De heer Cramer de Cassagnac gaat voort den Constitutionel te begiftigen met de vruchten van zijne politieke en aanvallende werkzaamheid. Gisteren waren het de Italianen tegen wie de aanval van den verstoorden volks vertegenwoordiger was gcrigt, beien is het Bel- gie, of liever strekt België hem ten voor wendsel om Engeland aan te vallen. De heer de Cassagnac heeft het over het ont werp der uitbreiding van de Anlw erpsche vesting werken. Hij brengt de wederopvatling van dit ontwerp in verband met den terugkeer van ko ning Leopold uit Engeland hij ziet in dat ver band hel gevolg van cene zamenwerking van Belgie met Engeland legen Frankrijk Hij ver klaart dat Belgie, door Antwerpen le verster ken bel vonrregl der neutraliteit verliest in het geval van het uitbarstten des oorlogs wanneer deze stad een gewigtig punt zou worden voor de oorlogvoerende partijen, hij herinnert er aan hoe de Engelsehen, tijdens het eerste keizerrijk, vasten voel trachtten le verkrijgen op het eiland Walcheren en geeft te kennen dal zij, wanneer er thans een oorlog ontstond zich van Ant werpen zouden meester maken. Daar men de aanleiding der artikelen van den heer de Cassngnacin het kabinet des keizers moet zoeken verkrijgt zijne redenering eene vrij grootc betcekcnis. De keizerlijke taktiek je gens Engeland is op dit oogenblik om van die zijde niets Ie laten voorbij gaan en al de midde len aan te wijzen waarmede hel zijnen invloed in plaats van dien van Frankrijk wil stellen. in Italië zoowel als i'n Duitscbland en in hel Oosten. De Franschc regering is daarenboven alles behalve gesticht door de beweging der Engel- sche vloot, die zich naar Alexandrio heeft be geven, toen men berekende dat de sultan naar Egijplezou komen. Engclands voornemen was om door eene grootc inagtsverlooning invloed uitte oefenen op de besluiten van den sultan en hem le bewegen de doorgraving der landengte van Suez te doen staken. Hel gerucht loopt hier dat de democratische partij voornemens is op den dag van den inlogt der troepen eene manifestatie te doen, het wachtwoord zou zijn: leve de vrijheid, leve Italië! Kreten en demonstration beiden zouden echter vruchteloos zijn. Dc democralische partij zou geene omwenteling kunnen te weeg bren gen en zoo de demonstratie al plaats heeft zal zij eindigen met de arrestatie van eenige perso nen. De groole stcin der volksmassa, welke onze troepen zal toejuichen zou die kreten verdooven. De contre-admiraal Bouet Villaumez bevel hebber vaneen belegerings eskader en die zijne vlag aan boord van het stoomfregat Mogador ge- beschen had heeft aan de equipages de volgende dagorder uitgevaardigd die om sommige daarin voorkomende uitdrukkingen inzonderheid aan hel slotde aandacht in bijzondere mate gewekt heeft Toulon 4 Augustus 1859. Het is heden twee maanden geleden dat ik aan uwe spits ge plaatst werd. De vlag die zal worden ingehaald zoudtgij voor Venelieopgeluisterd hebben door den roem der met het anker versierde knoop op het dragen van welke wij allen fier zijn nog teverhoogeu. Dehechlheid uwer vloltendewallen, de kracht van uw geschut, de lage diepgang uwer schepen wezen u de eerste rol aan bij een aan val in welken alles wal stoutmoedig maar goed voorbereid was in den smaak van onzen waardi- gen opper-admiraal viel. Een wapenstilstand is u komen verrassen toen gij de strijdlontinde hand hield en welden volgenden dag na dien waarop, onderdebevelen van den dapperen generaal vcni Wimpffen het Iroepenkorps uit Algerie aankwam, voor hetwelk uwe kanonnen een doorlogt op het vijandelijk grondgebied banen moesten. Maar het woord uit een doorluebtigen mond heeft het ons doen verstaan diestrijdlon! heeftin de balans des vredes gewogen. Gevoelen wij derhalvespijt ,dat zulks zonder bitterheid zij want wij hadden het mogelijke bijna zeide ik het onmogelijke gedaan om ons binnen weinige dagen op de hoogte onzer roem rijke taak te stellen, om eene overwinning te be halen die noch door onze zeelieden noch door onze soldaten werd in twijfel getrokken. En laten wij in stede van een treurig vaar wel elkander toeroepen Tot wederziens opeen ander kampveld In Frankrijk worden de gele genheden om de vlag op le luisteren altijd terug gevonden. Leve de keizer De Turcos die wonderen van dapperheid hebben verrigt op de slagvelden in Italië be ginnen aan de l'arijzenaars reden tot ernstige ongerustheid te geven zij gaan de reslauraticn binnen, nemen de koffijhuizen in veroveren stormenderhand de omnibussen weigeren soms le betalen en bedaren alleen wanneer zij van ver moeidheid zijn uitgeput. De burgers zijn uitge- noodigd hen zacht le behandelen en in verschei dene openbare inrigtingen wordt door de om standers voor hen betaald. Zij beschouwen Parijs als cene veroverde stad. Toch kunt gij wei denken dat men hun al die uitspattingen vergeeftom twee redenen: vooreerst omdat zij dapper gevochten hebben in Italië vervolgens en vooral omdat zij niet lang zullen blijven. Ziehier de orde in welko de nu te Saint Maur en Maisons Alfort gekampeerde troepen den 14 dezer, van de Bastille af, des morgens ten 9 ure, hunnen inlogt le Parijs maken zullen: De soldaten die de door hen op de slagvelden veroverde Oostenrijksche vaandels dragen de keizer en zijn staf, de keizerlijke garde, met den maarschalk Regnauld de Saint Jean d' Angely aan haar hoofd het eerste legerkorps onder bevel van den maarschalk Baraguay d'H'tlliershet tweede legerkorps, onder hevel van den maar schalk Mac-Mahonhertog van Magenta, bet derde legeikorps, onder bevel des maarschalks Canroberlhet vierde legerkorps onder bevel van den maarschalk Nielterwijl de niarsch door de veroverde Oostenrijksche kanonnen besloten wordt en aan het hoofd van elk regement de daartoe behoorende gekwetsten gaan zullen. O H O O T-B B I T T A S ZUS Londen 8 Augustus. Hel reuzenschip Great Eastern is nu geheel afgewerkt en wordt denke lijk den IS dezer door de ondernemers der vol- tooijing aan de maatschappij afgeleverd. De in- rigling is allerprachtigst en het ameublement van het salonalleen heeft meer dan 5000 p. st. gekost. Men zegt dat de directeuren voorne mens zijn zich aan boord van dc Great Eastern in te schepen, om de stoomkracht van het schip te zien beproeven. Eerst was er aan gedacht de A llantiscbc zee geheel over te steken, maar denkelijk zal men zich met de helft van dien weg vergenoegen, dewijl die afstand voldoende voor de proelneming geoordeeld wordt. Eergisteren legde de grootvorst Konstantijn van Rusland een bezoek aan de koningin te Osborne af. De grootvorstin Maria van Rusland is met hare beide zonen in deze hoofdstad aangekomen, heeft haren intrek in het Russisch gezanlschaps- hólel genomeD en zal hier eenige dagen door brengen. Dc Star van Londen verhaalt het vol gende Eene tooneelspcelsteronlangs her trouwd vervulde de rol van Calisla, in het stuk de Sckoone Boetelinge op den schouwburg van Norlh-Waltham. Op bel oogenblik dai zij de hand legde op een doodshoofd hetwelk zij volgens hare rol vcrpligt was aan le raken overviel haar eene onwillekeurige siddering welke haar bewusteloos op het tooneel deed nederzinken. Den volgenden dag genoegzaam hersteld zijnde, liet zij onderzoeken, van waar dit doodshoofd ontleend is en nu deelde de doodgraver, die liet geleverd had haar mede dat dit hethoofd was van eenen tooneelist, Noiris genaamd, die voor 12 jaren overleed en daar op hel kerkhof begraven werd. üp liet verne men dal zij alzoo het hoofd van haren eersten echtgenoot had aangeraakt viel zij op nieuw in bezwijming en ondanks de haar toegediende zorgen bezweek zij weinig oogenhlikken later. Volgens de China Telegraph is hel stoffelijk overschot van den mandarijn en voormaligen gouverneur van Canton Yeh die cene zoo groote rol in do jongste Chinesche gebeurte nissen vervulde en in Indie overleed, den 14 Mei te Canton aangebragl en in een tem pel in eene der voorsteden nedergezet waar- hel tot den 27 Mei onaangeroerd bleef slaan, waarna dc kist, in tegenwoordigheid der Engel- sche politie geopend en het lijk in den hesten staat gevonden werd. Vervolgens werd het in eene tol dat einde in China vervaardigde kist die zeven Engclsche voeten lang, vier voeten breed, tweevoeten hoog en kunstig versierd was, over gelegd na in volle uniform met hoed en laar zen aangekleed te zijn. In de kist werden acht keurige zijden matrassen en een aantal voorwerpen ten gebruike voor den overledene gelegd waarna het deksel werd digt gespijkerd en de kist aan de bewaring der voormalige be dienden van Yeh toevertrouwdin afwachting van eene gelegenheid om die naar het noorden des rijks over te brengen. Talrijke Chinesche ollicicren, bij de verrigtingen tegenwoordig legden grooten eerbied voor den overledene aan den dag. Alles geschiedde in de beste orde en niemand maakte eenige bedenking tegen do aan wezigheid der vreemdelingen. Een dagblad van Saint Louis behelst het verschrikkelijk verhaal van een zoogenaamd [ynch-gerigl den 19 Julij in eenc der talrijke Noord-Amerikaansche plaatsen welke Marshall heeten gehouden. Twee negers, die blanken aangevallen hadden werden aan de justitie ont rukt en door het volk opgehangen, hetwelk eerst een derden neger die zijn meester vermoord had onder de afgrijselijkste omstandigheden tot slof verbrandde. Dc mail van Calcutta van den 2 Julij is te Marseille gearriveerd. Hel bulletin du Commerce uit de vrees dat het voorbeeld der soldaten van de maatschappij de gisting der inboorlingen zal verlevendigen het verzekert dat de helft dezer soldaten hun ontslag zal nemen. Te Berhampore duurde de opstand nog voortvier honderd sol daten der compagnie hebben le Caronpore een detachement troepen der koningin geslagen. Sir R. Inglis was vertrokken om de oproerlingen te tuchtigen. Uit Alexandria wordt berigt, dal de Engclsche vloot den 30 Julij weder vertrokken was. JONGSTE TIJDINGEN. Londen 11 Augustus. De grootvorst Konstan tijn heeft aan de koningincen 2de bezoek gebragt. De Times verklaart zich in hevige bewoordin gen tegen keizer Napoleon en tegen het zenden vaneen Engelsch gevolmagtigdenaarhetcongres. De jongste aardbeving heeft de stad Erzernm ten cenemale vernield. Deze stad moet geheel van de kaart worden geschraptzelfs de wallen zijn vernield. Het lijden der bewoners is verer gerd door de handelingen der overheden. Kerknieuws Reroepen bij de Herv. gemeente te Brielle ds. W.7,wart predik, te Boskoop le Bcrken- woude(cl.Gouda)de kandidaat K.G.F. W. Ham te Nieuw-Loosdrechl (cl. Amersfoort) ds. J.B. Nyhoff predik, te Nijkerk op de Veluwe le Veendaal ds. D. Niessen predik, le Elslbij Amerongen. AFDEEL1NG ZIERIKZEE. Het Bestuur der voornoemde Afdeeling berigt 1dat zij die wenschen Leden dek Afdeeling en dus ook van voornoemde Maatschappij te worden zich vóór of op den I September ek. hebben aan te melden bij den Secretaris. 2. dat ouders of voogden hunne kinderen of pupillen wenschende le zien aangenomen als Leerlingen der Zangschool zich deswegens hebben le vervoegen bij één der Bestuurleden of den Secretaris. 3. dat nader zal worden kenbaar gemaakt, de dag van het Jaarlijltscli Examen der Leerlingen van de voornoemde Zangschool. Zierikzee 9 Augustus 1859. Mr. C. van der LEK de CLEUCQ. J. J. KELLER, Secretaris. W. Trompcr oud 9 maanden, dochter. J. Douw, oud 6 weken, zoon. Zierikzee 12 Augustus. Uitgezeild de Eng. schooner Bertha kapt. Stevenson, in ballast naar New-Castle. Brouwershaven 10 Augustus. Binnengek. Warrior kapt. A. Smith, van Sunderland naar üelfshaven. II dito. Stad Dordrecht kapt. J. H. Sluit van Londen naar DordrechtCortgene kapt. I). UunlopDz. van Botterdam naar Batavia, gesleeptperstoomboot binnendoor vanllellezoet. 9 dito. Uitgezeild: Hendrik Jan kapt. J. van der Meijden van Botterdam naar Batavia. 10 dito. Weltevreden kapt. J. J. Duinker van Rotter dam naar Macassar. PRIJZEN PER EFFECTEN 11B AMSTEBDABI den 11 Augustus 1859, Portugal Spauje Ecuador Werkelijke Schuld 2% pet. 63' 8 dito dito 3 75% dito dito 4 965/, Amortis. syndic. 3% 94 bij Hope 1798/1816 5 104% dil o 1828/1829 5 102% bij Mieglitz. ode leen. 5 94% dito 6de leen. 1855. 101 dito 4 85*/ 4 bij Hope 4 85 Cert, van ass. 6 65 Poolsche schatkist oblig. 4 Aand. groote ltuas. spoorweg a 236 volgefourn. 5 225' Za Weeiicrbauk bij Goll. en Co. 5 dito dito 4 Metalliek 5 59s 4 dito 2'/, 31«/« dito rente Arnsterdam 5 wVi dito, nationale 5 633/4 Buitenlandsch van 1853 3 dito van 1856 en 1857 3 43^,6 Buitenlandsch 445/8 Binnenlandscli 3 41 2 Buitenlandsch 3% nu 32% Groote stukken 1 tl'5/:» Stukken van L 100 1 15 VA Land-Certificaten a L 100 Oe fondsen waren heden prijshoudende, Middenprijzcn van de volgende artikelen te Zierikzee, van den 11 Augustus 1859. Le lied. Mudde. Le Ned. Mudde Oude Tarwe 1858 f 8,50 Paardeboonen 8,00 Nieuwe dito 1859 - 8,50 - 0,00 Witte dito - 9,0i!> Afwijkende dito Bruine dito - 9,00 Z.-Zomer dito - 0,00 Graanwe Erwten - 0,(0 Ordinaire dito - 0,00 Groene dito - 8,00 Rogge - 5,60 Gele dito - 0,00 Winter-Gerst - 4,80 Koolzaad -. 10,75 Zomer-dito - 4,50 Zaai-Lijn zaad 0,00 Haver 3,00 Slag-Lijnzaad 0,00 Marktprijzen der Meekrap te Zierikzee Teelt 1858. f 23,50 k 24,00 - 22,50 a 23,00 - 21,50 a 22,00 - 23,50 a 24,00 van den 11 Augustus 5859. Twee en een, 1ste kw. blank Twee en een middelbare dito Twee en eenmindere dito Een en een 1ste kw. blank Een en een middelbare dito Een en een mindere dito Onberoofde1ste kw. blank Onberoofde, middelbare dito Onberoofde, mindere dito Muilen Middelbare dito 22 50 k 23,00 21,50 a 22,00 - 23,00 k 24,00 - 22,00 a 21,00 - 19,00 k 20,00 - 0,00 k 0,00 - 0,00 k 0,00 A F Y A A R T DER STOOMBOOT Van Zierikzee: Zondag 14, 'smidd. 1 Maandag 15, \ll<, Woensdagl7, 2 STAD ZIER I K ZEE Van Rotterdam: Zatnrdag 13, 's morg. 5*/a ure Maandag 15, 5% Dingsdag 16, 7 dienst tusschen Middelburg en Rotterdam. van 5 tot en met 12 augustus 1859. Geboren. Benzoon van L. Morijn en A. F. Wagemakers. Eene dochter van J. Boogerden L. Ral. Eene dochter van H. M. Kramer en M. den Bleijker. Overleden. J. P. Dielz oud 4 dagen, zqon. van Middelburg Zaturdag13, 'smorg. 11% ure Zondag 14, 'smidd. 12 Maandag 15, 12 Dingsdag 16, 'smorg. 6 Van Rotterdam Zondag li, 'smorg. 9% ure Maandag 15, 9% Dingsdag 16, 10% Woensd. 17, 10% De diligence zal vaa Zierikzee l1/, uur na de ïfvaart der stoomboot van Rotterdam naar Middelburgen van Middel burg naai Rott. gelijk met de afvaart der stoomboot rijden. dienst tusschen Goes en Rotterdam. van OoesI van Rotterdam Maandag 15,'smorg. 3 ure Zaturdag 13,'s-morg. 7 ur« Woensdagl7, 4 I Dingsdag 16, 8% dienst tusschen Vlissingen en Rotterdam. Van Rotterdam des dingsdags donderdags en zaturd, 'smorg ten 10 ure Van Vlissingen des maandags, woensdags en vrijdags 's morg. ten 8 ure na aankomstvan denRijnspoor De diligence zal van Zierikzee 1% uur na de afvaart de* stoomboot van Rotterdam naar Vlissingen en van Vlissingen naar Rotterdam ure na de afvaart der stoomboot rijden. Ter Stads-Drukkerij van de Erven A. de Vos O] Zee sl ui wil dag Ujkl tant tur *re» Ge wo

Zierikzeesche Courant | 1859 | | pagina 2