ADVERTENTIES $3SSHH$I DERGELIJKE STAND TE ZIERIRZEE BEERS, MARKTBERIGTEN WL VERVOEIHIIDDELEN te heiliger zijn daar die dapperen ze hebben ontvangen, zonder dat hunne wenschen vervuld zijn geworden. I aat ons dus ijveriger dan ooit werkzaam zijn, laat ons die krijgslieden, die hel den, die roemrijke kinderen van twee groote natiën hunne smarten verliglen. Hun hart klopt voor onze vrijheid. i) Dat de Franschen, door onze zorgen her steld mogen kunnen zeggen. Wat wij wilden, geheel Italië wilde hel, de soldaten zoowel als de vrouwen de grijsaards zoowel als de kinderen. Zoo die helden al dan niet de vreugde over onze bevrijding naar Frankrijk kunnen medene- men, laat hen althans de herinnering met zich voeren van de warmte en opregtheid onzer ge voelens." Het stuk is geleekend door eenige dames uit de voornaamste geslachten van Lombardije. De Patne meldt heden avond dat eene ern stige botsing heeft plaats gehad lusschen pause lijke en Zwilsersche troepen bij gelegenheid van hel uitvoeren van manoeuvres te Pisaro nabij Ravenna. f b a b k b ij k Parijs 26 Julij. De Moniteur bevat heden morgen de volgende nota In Engeland poogt men aan Frankrijk te wijten de lasten welke het Engelschc volk voor de nationale verdediging worden opgelegd de voorgewende overdreven uitbreiding onzer wa pening dient lot regtvaardiging van deze aan zienlijke verhooging der begroolingen voor oor log en marine in Engeland. Eene vergelijking van de Engelsche begrootingen met de Fransche zal doen zien dat deze wijze van beoordcelen verkeerd is. Sedert 1853 zijn de militaire begrootingen in Engeland vermeerderd met 200 millioenen francs, zoodal zij thans voor 1860 een totaal uitmaken van meer dan 650 millioenen francs in Frankrijk gaan de militaire begrootingen voor I860 de 403 millioenen niet te boven. Hieron der zijn echter natuurlijk niet begrepen de kos ten van den oorlog in Italië en van de expeditie naar Cochin-lihina waarin door de buitenge wone leening ruimschoots is voorzien. Men mag alzoo vragen of aan Frankrijk en zijne buitengewone wapeningen de ontzet tende lasten te wijten zijn, welke men op liet Engelsche volk laat drukken, dan wel of deze verbazende uilgaven of de belastingen welke daaruit voortvloeijen niet aan andere oorzaken moeten worden toegeschreven. Men zegt dal de reden waarom de heer Morlot, aartsbisschop van Parijs, hel Te Dcum na de overwinning bij Magenta niet zelf beeft ge zongen niet gelijk verzekerd werd was ge legen in de omstandigheid dat bij bij de uitvaart van den bisschop van iiourges tegenwoordig moest zijn maar wel omdat hij om zoo te spre ken in zijn paleis wasgeeonsigneerd. Men zou eene soort van zamenzwcering hebben ontdekt, niet om den keizer van hel leven te berooven maar om tie geestelijkheid te provoceren tot eene indrukwekkende manifestatie tegen den oorlog in Italië. De heer Morlot is lid van den geheimen raad en ais zoodanig (voor zoo ver zijne amblge- nooten dat ook zijn) ingewijd in de plannen des keizers. Nu was de kardinaal Anlonelli de ziel geworden van eene zamenzweeringdie geheel de geestelijkheid in Europa omvatte de juiste aard dier zamenzw eering is natuurlijk moeijelijk te bepalen maar zij was Inch voornamelijk be raamd in hel belang van Oostenrijk en van het wereldlijk gezag des pausen. Men weet niet in hoeverre dit complot algetneene gevolgen heeft gehad maar zeker is het dat er op sommige plaatsen door de geestelijken legen den oorlog is gepredikt. Zooals zichdenken laat is de zaak gesmoord geworden en het is niet dan toevallig dal het publiek er iets van te welen is gekomen. -Het leger van Italië zal met kleine dag- inarsehen naar Frankrijk wederkeeren en aldaar zijne vroegere kautonnementen betrekken waar na talrijke tijdelijke verloven zullen worden ver leend en onbepaald verlof aan zoodanige onder officieren en soldaten, wier diensttijd nog slechts sen jaar of achttien maanden duren moet. Men zegt dal onderhandelingen lusschen de spoorweg-maatschappijen van Lyon naar de Middellandscbe zee en van Orleans en van de Fransche en Zwitsersche regeringen geopend zijn om den Simpion door te graven, ten einde, door middel van een tunnel, een reglslreekschen weg lusschen Frankrijk enOpper-ltalie te ver krijgen. Onlangs heeft in den Jarilin des Planles een nijlpaard een levend jong ter wereld gebragt hetzelfde w ierp ook ten vorigen jare maar dulde toen niet dal het zoogde en deed het jong door mishandeling sterven. Thans schijnt de moeder lijke liefde de bovenhand te hebben. Na in het water verlost te zijn heeft de moeder het jong dadelijk gezoogd. De jonggeborene is zeer ma ger, doch vlug in zijne bewegingen, zoodat men hoopt het in het leven Ie zulien behouden. De dragt duurde 14 maanden. Te Marseille is den'disten met een han delsvaartuig uil Spaansch-Earlhagena ko mende, het berigt aangebragldat het artille riepark in laatstgenoemde stad eene prooi der vlammen is geworden. De brand was op aciit verschillende plaatsen Ie gelijk uitgebroken terwijl daarbij niet minder dap 78,000 geweren vernield zijn. Gelukkig had men bij dit onge luk geene mcnschenievcns te betreuren. o h o o t-b sittan nibbi Londen 23 Juiij. Als eene waarschuwing voor handelaars in boter moge dienen dat gis teren voor eene onzer reglbanken eene zaak is behandeld waaruit bloeitdat zekere personen hier te lande massa's gesmolten vet naar Neder land zenden, om van daar als llollandsehc boter hier weder ingevoerd te worden. Londen 26 Julij. Men verzekert dat het ministerie sterk verdeeld is ten opzigte van liet vraagstuk der ontwapening en dal indien de uil Parijs te gemoet geziene mededeelingen die woensdag of donderdag in een kabinetsraad zul len behandeld worden de meening der minder heid niet wijzigen eene ernstige scheuring in hel kabinet op handen is. De verdeeldheid schemert zelfs in de Ministeriële dagbladen door want terwijl hel eene Engelands deelneming aan een congres wil verzet het andere zich daartegen. Jl. dingsdag morgen ten half negen ure werd brand ontdekt in met geeslerijke vochten gevulde pakhuizen in de Londen Docks alhier. Terstond werd de hulp der brandweer ingeroe pen maar eer deze was loegesneld had de brand reeds ren vreoselijk aanzien verkregen en verscheiden uren verliepen alvorens men dien meester was. Een 30-(al met de blus- sching bezig zijnde personen werd zoo bedvv elmd door de stiklucht dat zij bewusteloos van het terrein moesten vervoerd worden en geneeskun dige hulp behoefden. Een spuitgast verloor bij dezen brand het leven hij viel namelijk in het wateren werd levenloos opgehaald. Ilcoorzaalt der ramp kent men niet. Den 27. De Morning Post bevat eene depeche uit Turijn, meldende fiat de heer Ambrois door do Sardinischc regering bestemd is om als gevol- magligde te Zurich de conferentie bij Ie wonen doch dat Oostenrijk blijft weigeren een Sardi- nisch gevolmagligde tolde conferentie toe te la ten, en verlangt dal Sardinië eenvoudig tot hel lusschen Frankrijk en Oostenrijk gesloten ver drag toetrede. Verder meldt de depeche dat de groothertog van Toskane ter gunste van zijn zoon afstand wil doen van de regering doch dat doToskaners daarmede niette vreden zijn. Sedert bojaren heeft de thermometer der sterrewacht te Greenwich niet zuIk eene hoogte bereikt als in de jongste dagen, liet maximum van dit jaar was 94 graden Fahrenheit. In hel jaar 1794 wees bij 93.05 gr. aan. De thermo meter Ie Greenwich wees meer dan 88 gr. aan in de jaren 1808 1825, 1843 1846, 1847 1854 1857 en 1858. Dewarmtein demaanden Junij, Juiij en Auguslus is in de laatste jaren steeds toegenomen. De Cheltenham Examiner deelt een eenvou dig en beproefd middel tegen den zonnesteek me de, hierin beslaande dat degenen die in het land werken eiken morgen eert versch Uooisblad in hunne muts leggen. Daardoor zal liet hoofd onder de heetste zonnestralen frisch blijven en behoeft men voor zonnesteken niet Ie vreezen. De glorierijke gedenkdag der Noord-Ame- rikaansche vrijheid werd den 4 Julij jongstleden Ie Winchester in Tennessee feestelijk gevierd doorhet houden van eene groote slaven auctie In brieven uil New-York van 9 dezer wordt gewag gemaakt van eene oproeping door den kolonel Asbolh aan de Hongaarscheuitgewekencn, die zich in de Vereenigde Stalen hebben neder gezetgedaan. Die officier sedert 1849 zelf uil zijn vaderland verbannen en te New-York woonachtig was dour Kossuth lot hel vormen van een korps Hongaarsche uitgewekenen ge- magtigd hetwelk aan den verwachten strijd voor de onafhankelijkheid van Hongarije zou moeten deel nemen. De eerste zinsnede van dieoproeping luidt ilk ben door Lodewijk Kossuth voorzitter van hot llongaarsch nationaal commitlé in Italië, van hetwelk ook do generaal Klap ha en graal Ladislas Teleki leden zijn gemagtigd aan de vrienden der Hongaarsche zaak hun die daar mede instemmen en mijne landgenooten in Ame rika kennis Ie geven, dat er thans, onder het toezigt der Sardinische regering een Hongaarscii legioen wordt georganiseerd dat reeds ten deele te Genua gevormd is en Hongaren lot bevelhebber en officieren heelt, die do vaan van Hongarije opsteken en de Hongaarsche uniform dragen.'' Gelijktijdig deed de heer Asbolh een beroep op dcNoord-Amcrikaanscheweldadigheid, ten einde de noodige gelden voor uitrusting en transport der vrijwilligers te verwerven. Men voorspelde geringen bijval aan deze poging. Kossuth heeft zich dqarvoortijdens zijn verblijf in de Ver eenigde Stalen, te wéinig bemind gemaakt en de zaak die hij voorstond meer benadeeld dan be voordeeld. Onlangs is te New-York een reuzen-cou rant verschenen, die al de tol hiertoe bekende in omvang overtreft, naardien zij in biljard-ta- fel-formaal gedrukt, 8'/a Engelsche voelen lang en 6 voeten breed is. Dit Mammoulhbiad be helst 8 bladzijden ieder van 13 kolommen en heet de Illuminated Quadrupel Constellation. Het papier is ongemeen sterk en duurzaam en hierop is dan ook gerekenddewijl het blad slechts eens in de honderd jaren verschijnen zal en dus geen dagblad veeleer een eeuwblad ge noemd kan worden. 40 personen zijn acht we ken lang besleudig werkzaam geweest om dit eerste nommer in de wereld te brengen waar van slechts 28,000 exemplaren gedrukt zijn en hetwelk tot zeer billijken prijs, naar allo oorden der wereld verzonden is. Volgens eene officieele opgaaf zijn verle den jsar in Punjaub dour wilde dieren 5 man nen 1 vrouw en 293 kinderen verscheurd en 2 mannen, 4 vrouwen en 166 kinderen ge kwetst. In datzelfde tijdperk is men er in ge slaagd 834 tijgers, luipaarden, heeren wol ven en kijenas te doodeu. JONGSTE TIJDINGEN. Pabus 28 Julij. De Moniteur meldt, dat de keizer besloten heeft, dat de leger-en de zcemagt binnen den kortst mogelijken tijd op voet van vrede zullen worden gebragt. Turijn, 27 Juiij. Volgens een ministerieel rapport hebben zich tot beden 14! Toskaansche gemeentebesturen daaronder begrepen die van Livorno en Florence na daarover gehouden be raadslaging verklaard voor dc aanhechting bij Sardinië. Uit de stemming is gebleken dal 609 zich voor en 15 zich legen hadden verklaard. Deze 624 stemmen vertegenwoordigen 1,135,863 inwoners. Ondertrouwd iM. COUVEE, Jr. van 'lAerikzee Middelburg, en 28 Julij 1859. C. 11. van den THOORN. Eenige kennisgeving Prins Nikolaas Orloff. Een geschiedschrijver verhaaltdat op het tijdstip van de teregtstelling der Slrelitzen onder Peter I, welke Peter met vermaak bijwoonde, een der veroordeelden genaamd Ivan en bijge naamd Orel dal in het Russisch arend wil zeg gen toen hij naar het schavot ging het hoofd van een zijner kameraden zag liggen en het weg schopte zeggende «Men moest mij hier toch den doorgang laten." Peter Iover de kalmte van den jongen man getroffen schonk hem genade en plaatste hem als soldaat bij een linie-regement. De jonge Strelitz bekwam doorzijne dapperheid den graad van officier en dien ten gevolge ook dien van edelman. Een afstammeling van dien Strelitz, dien Nikolaas Orloffeen jong, verstandig en verdien stelijk man is door den keizer van Rusland tot zijn ambassadeur iiij den koning der Belgen he noemd. van Heeren Aandeelhouders in den HENGST, op Donderdag 4 Augustus 1859 des namid dags 12'/, uur, bij W. G. Zandvoort. van 22 tot en met 29 julij 1859. Geboien Een zoon van J. J. Verbeke en P. Reinenberg, Eene dochter van J. Bal en J. W. Was. Een zoon van A. Guddc en M. L. van Tigchel- hoven. Eene dochter van L. de Bruijne on G. Poule. Hfene dochter van wijlen A.'l uijtel en J. Mommaas. Overleden. H. van deVate, oud ruim 42 jaar. jongman. Brouwershaven 26 Julij. Binnengekomen Monarch kapt. Ths. Cooksun van New Castle naar Rotterdam. 27 dito. /tgnta.kapl. F.Cacacp, vanLicale. 28 dito. Stad Dordrecht kapt. J. M Stuit van Londen Livorino Packet kapt. G. J. Molenberg, van Catania, allen naar Dordrecht pbijze1s bib BFFlCTiai tb amstbbdak den 28 Julij 1859, Werkelijke Schuld 2'/a pet. «8,3/i. 7GV4 dito dito 3 dito dito 4 97 Amortis. syndic. 3 ''j 95 bij Hope I798ft8l6 5 1 04 3/o dito 182871829 5 10274 bij Stieglitz. 5de leen. 5 94 dito 6de leen. 1855. 5 100*/4 dito 4 86 bij Hope 4 86 Cert, van ass. 6 95'Vio Poolsche schatkist oblig. i w* Aand. groote Russ. spoorweg a ƒ236 volgefouru. 5 2217a Weenerbank, bij Goll. en Co. 5 dito dito 4 Metalliek 5 8tW„ dito 2</a 31 u/ifl dito rente Amsterdam 5 78 dito, nationale 5 «3V„ Buitenlaudsch van 1853 3 'lö dito van 1856 en 1857 3 Sn Buitenlandsch 44 Binnenlandsch 3 4.1 v Buitenlandsch 3% nu I-V4 31 V Groote stukken 1 Dl '/li Stukken van L 100 l Land-Certificaten a L 100 Portugal Spanje Ecuador Alle fondsen waren lol verhoogde koersen goed Ie plaatsen. Middenprijzcn van dc volgende arlikcU te Zicrikzee van den 28 Julij 1859. De lied. Mndde. De Ned. Hudde. Oude Tarwe 1857 f 8,75 Paardeboonen 7,50 Nieuwe dito 1858 - 8,50 Witte dito - 9,0 Afwijkende dito - 0,00 Bruine dito - 9,00 /'.-Zomer dito - 0,00 Graanwe Erwten - Ordinaire dito - 0,00 Groene dito 8,o(V f Rogge - 5,?0 Gele dito ü,O0 Wiuter-Gerst - 4,25 Koolzaad 10,00 Zomer-dito - 4,00 Zaai-Lijnzaad Haver - 3,50 Slag-Lijnzaad - 0,00 Marktprijzen der Meekrap te Zicrikzee van den 28 Julij 1859. Teelt 1858. Twee en een, 1ste kw. blank f 25,00 a 26,00 Twee en een, middelbare dito - 24,00 a 23,00 Twee en een, mindere dito - 22,00 a 21,00 Een en een 1ste kw. blank - 25,00 a 26,00 Een en een middelbare dito - 24 00 a 23,00 Een en een mindere dito - 22,00 a 21,00 Onberoofde 1ste kw. blank - 24,00 a 25,00 Onberoofde, middelbare dito - 22,00 a 23,00 Onberoofde, mindere dito - 20,00 a 2(,00 Mullen - 0,00 a 0,00 Middelbare dito - 0,00 a 0,00 DER STOOM STAD zier 1 K ZE li Van Rotterdam: Zatnrdag 30, 's morg. 5 V.2 ure Maandag I, Van Zierilcsee: Zondag 31, 's midd. 11 4 - Maandag 1, 2 Maandag 1, 6 dienst lusschen Middelburg en Rotterdam. van Middelburg Van Rotterdam Zondag 31, 'smidit. 12 ure Zondag 31, Maandag I, 'smorg Maandag 1, Dingsdag 2. C Dingsdag 2, De diligence zal van Zierilczee t1/, uur na de afvaart dei stoomboot van Rotterdam naar Middelburgen van Middel' burg naai Rott. gelijk met de afvaart der stoomboot rüdea dienst tusschen Vlissingen en Rotterdam. 'smorg. 8% ure 9'.., 103/4 Van Vlis sin jen des maandags, woensdags en vrijdags 's morg. ten 8 ure Van Rotterdam: des dingsdags donderdag! en zaturd. 'smorgten 10 uV na aankomstvan den Rijnspooir De diligence zal van Zierilczee 1uur na de afvaart der stoomboot van Rotterdam naar Vlissingen en van Vlissingen naar Rotterdam ''a ure na de afvaart der stoomboot rydeD. le^ei pen l - Ter Slads-Drukkerij van de Erven A. de Vest die keil tren O tot De tent van post der noo well ren Pot. N.1

Zierikzeesche Courant | 1859 | | pagina 2