Z ADYERTMIEH IJpen Vaamhout Wordt gevraagd: ZEETIJDINGEN BEURS, MAHRTBERIGTËN EHZ. Wkenen 21 Julij. De legerkorpsen in Italic blijven mobiel alleen zullen de manschappen wier diensttijd is verstreken, en de reserves naar hunne haardsteden worden teruggezonden. TBANKHUK Parijs 22 .lulij. Zoudt gij wel gelooven dal men hier bijna over niets anders spreekt dan overeene landing in Engeland, dit is bet hoofd onderwerp der gesprekken en op de boulevards wordt eene zeer oorlogzuchtige taal gevoerd. Het militaire beginsel, dat in Frankrijk zoo le vendig is is krachtig ontwaakt door de expedi tie naar Italië en bad nog geene voldoende ge legenheid gehad om zich bevredigd Ie zien, toen de vrede ons kwam verrassen. Verwondert u derhalve niet, dat men thans rondziet naar welke zijde onze troepen zullen worden gerigt, en daar bij meer betoog gevestigd heeft op de Engelsche kust dan naar den kant van den Rijn. De wijze, waarop hel Journal des Débats zich over Engeland heeft uitgelaten, beeft hier groote sensatie gemaakt. Dal blad is toch bekend als steeds de zaak des vredes voor te slaan en bo vendien als het meest Fngelschgezinde der Franschc dagbladen en als een krachtige steun van de Fngelsch-Franscbe alliantie. En nu eene dusdanige taal van dit bezadigde orgaan te huoren bet kan niet anders of bet moei verba zing wekken en den stand van zaken donker (loen inzien. Gisteren avond had ten hove groote receptie van deleden der diploma lie plaats. Op de bij die gelegenheid door den pauselijken nuntius tot den keizergerigte gelukwenschen met den uilslag van den gevoerden oorlog antwoordde Z. M. Europa was zoo onbillijk jegens mij bij den aanvang van den oorlog dal ik gelukkig was een voor de eer en belangen van Frankrijk voldoen den vrede te kunnen sluiten waaruit bleek dat het mijn voornemen niet was eene geheele om keering van zakeuin Europa te weeg Ic brengen en een algemecncn oorlog te verwekken. i Ik hoop hartelijk dal de nog bestaande ge schillen uit den weggeruimd zuilen kunnen wor den en dat de vrede van langen duur zal zijn.'' Venelie zal een llaliaanscli bestuur hebben en door Ilaliaansche troepen worden bezet. De politie dezer hoofdstad is eene dieven bende op heispoor gekomen welke vooral de voorsteden tot het duel van bare misdadige han delingen gekozen had. Reeds bevinden zich 30 dieren in handen der politie, en is het bekend dat inecr dan 80 diefstallen door middel van valscbe sleutels enz. gepleegd waren. Gisteren maakten ongeveer driehonderd Engelsclieit een uitstap naar Boulogne, gebruik ten daar het ontbijt en het middagmaal en keer den desavonds naar Engeland terug. Met des te meer genoegen wordt dit vermeld, omdat zoodanige bezoeken den ouderlingen band tus- schen de beide natiën uaauwer vast moeten hechten. Eerlang wordt hel Sardinisch-Lombar- disch leger definitief georganiseerd cn zalop voel van vrede, 100,000 mart sterk zijn welk cijfer noodig wordt geacht om de veiligheid des nieuwen rijks zoowel naar buiten als naar bin nen te verzekeren. To Bologna en in degeheele Romagna wor den talrijke adressen onderteekend waarin men zich verklaart legen hot herstel der pauselijke re geringen ter gunste eener vereeniging met Sar dinië. Men beeft besloten de orde te handhaven de aanvallen der Zwitsers die in pauselijke dienst zijn te weren en op regelmatige wijze de wen- scken des lands te kennen te geven. Den 23. De Pairie meldt hedenavond dat het Hongaarsche legioen ontbonden en Kossuth naar Aken vertrokken is. liet leger van Garribuldi zal mei het geregelde leger verccnigd worden. Parijs 23 Julij. Hoe groot gisteren de on gerustheid nog was zoo zeer is men thans gerust gesteld. Deze verandering indeopenbaremeening is te weeg gebragl duor de gezindheid van Enge land hetwelk aan Frankrijk het bepaalde voor stel heeft gedaan tut algemeene ontwapening. Door de herstelde verstandhoudingtusschen beide regeringenis ook eene toenadering ontslaan. Men wil weten dat de keizer met lord Cowley, een langdurig onderhoud heeftgehad naar hetgeen van dit onderhoud is uitgelektblijkt dal de voorsteilen van Engeland door de Franscbe re gering gunstig zijn opgenomen. Hel is thans zeker dat Frankrijk en Oostenrijk alleen bet vredesverdrag te Zurich zullen onder- ieckrnen daar keizer Napoleon aan den tegenzin van Oostenrijk om Sardinië toe te laten heeft oegegeven en beeft bewerkt dat koning Victor Emanuel zich van de deelneming aan de conferen tie onthoudt. G R O O T—B RZTTAKNIBB] Londen, "22 fulij. In de zitting van het lager huis van heden kondigde lord E!cho aan dat hij maandag aanslaande een voorstel doen zal strekkende om te verklaren dat het deelnemen van Engeland aaneen congres of aan eene con feree ie nadat de beide keizers de vredes-pré- liminairen bereids hebben vastgesteld, strijden zoo met de waardigheid en het belang van En geland. Op eene interpellatie van den beer Horsman deed lord John Russell de toezeggingop het einde der volgende week uitvoerige medodeelingen nopens den gesloten vrede aan bet buis te zul len doen. Nog -zeide lord Russell in antwoord op eene interpellatie van den beer Griffith, niet van meening te zijn, dat de herstelling der souverei- nen van Modena, Toskaneen Panna zoo slcllig bepaald is, dat Frankrijk die door kracht van wapenen zou doordrijven. De regeling van de zaak der Donau-vorstendommen zal de vol gende week geheel ten einde loopen. In het hoogerhuis vroeg lord NormanbtJ wat de bedoeling was van keizer Napoleon met de be reidwilligheid der Ilaliaansche souvereinon om hervormingen tot stand te brengen, en verder of de hertogin van Parma in haar gebied her steld zal worden. I.ord Granville verklaarde het antwoord op deze vragen schuldig te moeten blijven. I e Morning Post deelt een brief uit Parijs mede, waarin verzekerd wordt, dat do Fran scbe regeling de groote mogendheden offi cieel uitnoodigen zal, om zich op een con gres te vereenigen ten einde de schikkin gen te maken, die noodig zijn om aan het vre- destractaat uitvoering te geven. Tot dat doel worden thans onderhandelingen gevoerd tus schen de hoven van Parijs Londen, Berlijn Petersburg en Weenen De briefschrijver ver zekert echter dat hel in de bedoeling der Franschc regering ligt om de Venelianen en de bevolking der hertogdommen in bescherming te nemen, ten einde in het algemeen de dwalingen te herstellen die in de vredes prelirainairen mogtcn opgenomen zijn. Intusscben zou het Franscbe leger in Italic blijven. Ook van el ders wordt gemeld dal er hoogstwaarschijnlijk een congres zal worden gehouden, en dat de bijeenkomst te Zurich slechts strekken zal, om het werk voor dat congres voor te bereiden. De opperbev elhebber des legers heeft den hr. Rarey benoemd tot onderwijzer bij bet leger ten einde officieren paardenartsen afrijders hoefsmeden enz de dneltrelfendsie middelen te loeren tol temming der paarden. PrinsLucienBonaparte bevindt zich tegen woordig in het graafschap Durham bezig met beoefenen van bet dialect dier provincie later is hij voornemens tot dat zelfde einde Yorks hire te bezoeken. Den 23. Luidens eene door de Tzmes ontvan gen depeche zullen Oostenrijk en Frankrijk in de volgende week te Zurich een definitief vredes- traclaal sluiten, tot hetwelk Sardinië, door mid del van de toevoeging van een artikel kan toe treden. Of Sardinië ook een vertegenwoordi ger naar Zurich zenden zal, is nog onzeker. De grootvorst Konstantijn van Rusland wordt te Spithead verwacht. De aanspraak van keizer Napoleon lot de booge staaisligchamen heeft hier geen zeer gun- stigen indruk gemaakt. De moeijelijkheden welke de keizer als gronden voorliet plotseling sluiten van den vrede opgeeft kon iedereen hoe bekrompen van verstand ook vooruitzien cn zij zijn zelfs door een groot aantal bladen in Europa lang voor het uitbarsten van den oorlog overwogen zoodal het verwondering baart dat keizer Napoleon, die eerst voor de poorten van Yerona beeft ontdekt. Deze verwondering wordt ook door de meeste onzer bladen gedeeld en zij zijn van oordeel dat achter de vredespreliminairen van Yiliafranca meer steekt dan men wel denkt. Yolgens de ever Marseille ontvangen be- rigten uit Bombay, van 23 Junij, was de veld- togl op de grenzen van Oude geëindigd en had den de regementen hunne kwartieren weder be trokken. De troebelen in Travancare schenen op voldoende wijze gestild te zullen worden. De geldmarkt was minder dan vroeger gedrukt de interest van 5 lot 8 percent de invoer kalm de uitvoer gering. JONGSTE TIJDINGEN. Weenen, 24 Julij. In de Oeslerreichische Cor respondent van heden komt een artikel voor waarin de jongste circulaire van den graaf ran Sqhleinilz met tracht wordt bestreden. Het blad verdedigt wijders het Oostenrijksche manifest van 15 Julij en tracht door eene opsomming der feiten aan te toonen dat dit manifest geheel overeen komstig de waarheid is, als het verzekert, dat de door de neutrale mogendheden voorgestelde vredesvoorwaarden voor Oostenrijk ongunstiger waren dan die welke keizer Napoleon wilde aan nemen Bevallen van eene ISocSifttr, J. W. WAS, Echtgenoot van Zierikzee J. BAL, Cz. ■23 Julij 1859. Apotheker. E enige kennisgeving Oosterland, 25 Julij 1859. Door Gods goedheid beviel beden zeer voorspoedig van eeno EJoditer W. G. de BORSTVERDOORN, geliefde Echtgenoot van L. H.F.CREUTZBERG V. D. M. !?Vv<5{ri» Brieven van meerderjarig-rer- feS&«-~2S=> klaring, door den Hoogen Raad der Nederlanden op den 30 Junij 1859 ver leend goedgekeurd bij Koninklijk besluit van den 11 Julij 1859, no. 64 en geregistreerd te 's Grtwenhage den '22 Julij daaraanvolgende zijn aan KORNEL1S HANSON, van beroep Koopman en Commissionair, wonende in de Gemeente Noordwelle Arrondissement Zierikzee, gegeven al de regten bij de Wet aan meerder jarigen toegekend behoudens de bepaling van art. 478 van bet Burgerlijk Wetboek. Geschiedende hiervan openbare aankondiging ter voldoening aan art. 486 van gemeld Wetboek, 's Gravenhage den 23 Julij 1859. JAN van der JAGT Procureur bij den Hoogen Raatl. Te Brouwershaven is aangebragt een KOFS-ANKER, gemerkt LID, met ijzeren Stok voorzien van 45 Vadem KET TING gevischt nabij bet Ossebaken, bij de Reede aldaar. Zij die vermcenen daartoe geregligd te zijn, worden voor de tici-dn maal opgeroepen tot reclame. Brouwershaven den 25 Julij 1859. De Burgemeester, C. LOPSK HOCKE. De Agent der Brandwaarborg-Maat schappij Archimedes gevestigd te Delft onder bet bestuur van de Heeren J. C. PERK en J. V. BARENDS als Directeuren en onder toezigt van de Heeren D. VAN KOETSVELD Bidder der Orde van den Nederlandschen Leeuw en Lid van Gede puteerde Stalen van Zuid-Holland Mr. R. J. C. METELERKAMPBidder der Orde van den Nederlandschen Leeuw, en Lid van Gedepu teerde Staten van Zuid-Holland J. P. VAN MARSELIS HARTSINKPresident van de Kamer van Koophandel en Fabrijken te Delft; Mr. A. BRUGMANSBidder der Militaire Willemsorde en der Orde van den Nederland schen Leeuw Lid der Provinciale Staten van Noord-Holland, te Amsterdam, enJ.A.J.NOLET, Vice-president van de Kamer van Koophandel en Fabrijken te Schiedam, als Commissarissen herinnert belanghebbenden dat zoo onderling ais tegen vaste premiën door gemelde Maat schappij worden verwaarborgd tegen brandschade alle Gebouwen, Inboedels, Koopwaren .Ge reedschappen Veldoogst levende have ge- reede en ongereede Meede en verdere Roerende Goederen uitgezonderd papieren van waarde en geldspeciën. Het vaste beginsel dezer Maat schappij is eene volkomene en loyale schadever goeding. Hij beveelt haar daartoe bij vernieu wing aan; voor nadere inlichtingen gelieven be langhebbenden zich bij hem aan te melden. Zierikzee 26 Julij 1859. De Agent voornoemd J. G. BETHE. bij L. de KOK P osts traat. De Notaris Mr. C. vam der LEK de CLËRCQ zal ten verzoeke van den Hoog Welgeboren Heer Jonkheer W. M. I1.de JONGE, als gemagtigde van de Weduwe JACOB HOOGEN BOOM de GLOPPER te Ellemeet, pu bliek verkoopen Op Vrijdag 29 Julij 1859 des voormiddags om 9 ure, aan de Hofstede van gemelde Weduwe. 4 vette RUNDEREN, 2 1IOKKEL1NGEN en 2 PAARDEN En des middags om 12 ure in de Herberg van Toms Kooijman te Ellemeet Een partij tweejarige MEEKRAP, slaande onder Ellemeet achter gemelde Hofstede, aan den Weel weg en aan den weg naar den Ouden Dijk. lireeder bij biljelten omschreven. een BOERENKNECHT, bekwaam voor Paar den- en Handwerk; informatiën desaangaande liefst in persoonte bekomen bij de Uitgevers dezer Courant ERVEN A. de VOS. Zierikzee 24 Julij. Binnengekomen Clemens, kapt. II. Persoon van New-Castel naar Zierikzee, 26 dito Tli. Risme kapt. W. Cullartvan Bising naar Dordrecht. Brouwershaven 23 Julij. Binnengekomen Hannah Boot, kaptJ. Best van Ckatlcslown naar Dordrecht. Uitgezeild. Staatsraad van der Houven kapt. F. Heijmeriks van Botterdam naar Batavia. Stad Dordrechtkapt. J. H. Stuit van Dordrecht naar Londen. Batavier kapt. A. de Voogd van derSlraatcn van Botterdam naar Batavia. PBIJZEM DER EPFECTEW TH AMSTERDAM den 25 Julij 1859. Nederland Werkelijke Schuld 2b2 pet. dito dito dito dito Amortis. syndic. Rusland bij Hope 1798/1816 dito 1828/1829 bij Stieglitz. ode leen. dito 6de leen. 18-"5. dito bij Hope Cert, van ass. Poolsche schatkist oblig. Aand. groote Russ. spoorweg a, ƒ236 volgefouru. Oostenrijk Weenerbank bij Goll. en Co. dito dito Metalliek dito dito rente Amsterdam dito, nationale Portugal Buitenlandsch van 1853 dito van 1856 en 1857 Spanje Buitenlandsch Binnenlandsch Buitenlandsch 3°/0 nu Ecuador Groote stukken Stukken van L 100 Land-Certificaten a L 100 2', - '2 3 4 3% 5 5 5 4 4 6 4 5 5 4 5 5 3 l3/4 1 1 63% i 5 7a 96% 04 V, 104 'ft 1027, «Vj 100% 85% 65% 05% 79% 222 58% 3; 74% 62%| 44% A3»',». 44 41%, 31% 15% 15% AFVAART DER STOOMBOOT van Middelburg Donderd. 28, 'smorg.10 Vrijdag 29, 11 iJaturdag 30, lV/9 Van Rotterdam Woensdag27, 'smorg. 6 v Vrijdag 29, 7 Zaturdag 30, 8l?2 Van Vlissin-jen des maandags, woensdags en vrijdags 's morg. ten 8 ure Bij geanimeerde affaire waren in alle fondsen hooge?'e koersen te bedingen, ROTTERDAM, 2> Julij. TARWE. Zeeuwsch Vlaamsch. en Overmaassche 25 cent hooger, goede en puike f9a9,30, mindere f8,30 a f 8,90. ROGGE. Zeeuws. Vlaams, en Óverm.20cent hooger f5,90 a f6,20. GERST. Zeeuwsch. Vlaamsch. en Ovorm. winter f 4,60 a f 4,80 dito zomer f 4,20 a f 4,50. HAVER. Zeeuws, en Tnl. Korte 4,40 a f4,80, dito Lange ƒ2,80 a f3,30. ERW TEN Zeeuws, groene f750, a f 8,50; groote dito 9 f af 10. PAARDENBOÖNEN f6 a f7,50. stad zier i r ze Van Rotterdam: Van Zierikzee: Woensdag27, 'smorg 10 ure Dingsdag26, 's midd. ll9ure Vrijdag 29, 'smidd. 12 Donderd. 28, 's morg. 5 dienst lusscben Middelburg en Rotterdam. lie diligence zal va» Zierikzee t1/, uur na de afvaart der stoomboot van Rotterdam naar Middelburg en van Middel" burg naai Rott. gelijk met de afvaart der stoomboot rijden- dienst tusschen Vlissingen en Rotterdam. Van Rotterdam deB dingsdags donderdags en zaturd. 'smorg ten 10 ure na aankomstyan den Rijnspoor dienst tusschen Goes en Rotterdam. van Goes J van Rotterdam Woensdag27, 's morg. 9 ure I Donderd. 28, 's morg. 6 ure Vrijdag 29, 11 Zaturdag 30, 7 Ter Stads-Orukkerij van de Erven A* de Vos

Zierikzeesche Courant | 1859 | | pagina 2