advertentien burgelijkë stam) te z1ëbikzee zeetijdingen deeds, mamtbedigten enz. yërvoeihllddëlen Wordt gevraagd: - I Tochten zou depans het presidium der Italiaanschc confederatie aanvaarden. Het nieuwe ministerie is gevormd. He gene raal fn Marmora is voorzitter vats den raad en mi nister van oorlog, de heer Eatizzi minister van binnenlandsche zaken en de generaal Dabormida minister van buitenlandsche zaken. raisKaus Parus 18 Julij. Vrij ernstige gernchten zijn in omloop, betreffende den aard der verhouding tusschen de regeringen van Frankrijk en En geland. De heer de Persigny zou last bekomen hebben om te Londen eene zeer stellige taal te voeren en men gaat zelfs zoo ver van te bewe ren, dat de keizer alleen vrede met Oostenrijk heeft gesloten om de handen vrij te hebben tot het afsluiten der verouderde rekening met Enge land. Prins Louis Napoleon, toen hij voor de regt- bank der pairs was gedaagd na de avontuur lijke onderneming van Straatsburg zeide tot zijne reglers; Ik vertegenwoordig een beginsel en eene wraakneming." Het beginsel is thans ge vestigd en het keizerrijk hersteld. Op twee plaatsen heeft da wraakneming reeds plaats ge had, in de Krim en te Solferino. Er blijven nog (wee plaatsen over waar wraak moet ge oefend worden. Ik overdrijf niets ik herhaal slechts wat ik vrijstellig hoor beweren. Uwe lezers mogen oordeelen, ik voor mij geloof dat wij opeen vul kaan staan. Den 1 9. De keizer heeft bepaald, dal de bijeen komst derconferentie tot regeling der Italiaanschc aangelegenheden nog voor het begin van Aug. zal moeten plaats hebben. Waar deze conferen tie zal gehouden worden is nog niet bepaald. Een half officieel orgaan vraagt met het oog op den vrede, welke thai stusschen Frank rijk en Oostenrijk gesloten is. of het niet beter was, een gedeelte der beginselen te laten varen, dan aan zulke groote gevaren hel hoofd te bieden en zooveel kinderen van Frankrijk op te offeren Wan het standpunt der buitenlandsche politiek beschouwd is de tegenwoordige vrede een mees terstuk, dat den keizer de lofspraak der nakome lingschap verzekeren zal. Oostenrijk en Pruissen zijn elkander thans meer dan ooit vijandig gezind. Engeland lijdt door zijne eigene misslagen eene ontzaggelijke morele nederlaag. Oostenrijk zal ongetwijfeld een getrouw bondgenoot van Frank rijk worden. Keizer Napoleon zal de band zijner verzoening met Rusland zijn. Welke groote zaken kunnen uit de vereeniging der drie keizers voorlvloeijen I Eindelijk kan llali"als bondsstaat geconstitueerd wanneer het wil en hel daartoe noodige patriolisine bezit eene eenige en sterke natie worden. Men volgt met de groots'e nieuwsgierigheid al wat er aan de andere zijde van het Kanaal en aan den Rijnoever gebeurt. I)e redevoeringen der Engelschc staatslieden doen hier onderstellen dat men beducht is vooreen inval. In Duitsch- land ontwapent men zich. Toch keerscht bier een algemeene malaise, die alleen te verklaren is door het voorgevoel van een aanstaanden strijd In de olliciele kringen komt men er rond voor uit, dat wij in een oorlog met Duitschfand zullen gewikkeld worden en dat de keizer wanneer hij wederom mogt zegevieren zal zeggen: In de Krim in Italië heb ik mijne belangloosheid be wezen maar mijn volk verlangt thans eene uit breiding van grondgebied, de vergrooting valt Frankrijk tol aan den Rijn. Meen echter niet dat dojte vooruitzigteu voor eerst nog verwezenlijkt zullen worden. Parus '20 Julij. Gisteren avond heeft op het paleis van St. Cloud receptie der groote slaats- ligchamen plaats gehad naar aanleiding der te rugkomst van den keizer uit Italië. 7,. .VI. zeide bij deze gelegenheid de beweegreden van zijn gedrag ontvouwende dal toen de geallieerden onder de muren van Verona gekomen waren de strijd onvermijdelijk zoowel uit een militair als uit een staatkandig oogpunt van karakter zou zijn veranderd. .Men zou met stoute hand de palen van het neutraal gebied hebben moeten verbre ken en den strijd aan den Rijn en de Etsch aan nemen overal zou men zich openlijk hebben moeten versterken door de medewerking der re volutie. De keizer voegde er bijdal de plaats gebad hebbende krachtsinspanning echter niet vruchteloos zal zijn geweest daar de koning van Sardinië de grenzen van zijn gebied tot aan de Mincio vergroot zal zien, daar hel denkbeeld van Italiaansche nationaliteit zal zijn gevestigd en de souvereinen van het schiereiland de noodzakelijk heid zullen inzien om hervormingen tot stand te brengen. Prins Napoleon heeft zich luide beklaagd dal de keizer hem als speelbal gebruikte hem ge- gedurende den oorlog overal zond waar niet gevochteu werd en hem eerst een bepaalden post aanwees op het oogenblik toen de vrede gelee- kend werd. Wal nu met prins Napoleon in Italië is voorgevallen is eene herhaling van betgeen met hem in de Krim gebeurde. In beide oor logen heeftde keizer gevreesd dal zijn neef eenigen krijgsroem zou behalen en daarvan lot zijn eigen voordeel gebruik maken. .Naar men zegt zal prins Napoleon niet incer op de Tuileriën ver schijnen en geruimen tijd Ie Mendon doorbrengen. De buitengewone hitte welke hier thans heerschl beeft een begin van brand veroorzaakt welke noodlottige gevolgen had kunnen hebben. Een zekere X. verliet namelijk 's morgens zijne kamer en liet eenige lucifers in eene opene lade van een tafel die aan de zonnestralen blootge steld was. De hitic deed de Incifers weldra vlam vatten, en het vunr had zich reeds aan de tafel en andere voorwerpen medegedeeld, toen de brand spuitgasten, rook bespeurende ,naar boven kwa men en het vuur bluschten. Een groot gedeelte van de Parijsche be volking is jl. zondag de alhier ondragelijke hitte in de straten ontvlugt, doornaar het bosch van lloulogne te wijkenwaar niet alleen geheele familien, van den noodigen leeflogt voorzien den gebeelen dag doorbragten maar ook een aantal personen, Ie afgemat om zelfs in den avond den (erugtogt teondernemen, onder den bloolen hemel hebben geslapen, om eerstin den vroegen morgen naar de stad terug Ie keeren. Het bosch van Ifoulogne geleek dien nacht op eene soort van kamp, waar ieder hel zich zoo gemakkelijk mogelijk tvachtte te maken. Hel was een geïmproviseerd nachtelijk feest, dat door het helderst maanlicht werd beschenen en opgeluisterd. Men verzekert dat de vnorloopige regering van Toskane eene vergadering zal bijeenroepen (er vaststelling eener constitutie en de ridder Perugi met eene geheime zending naar Parijs vertrekt. Den IG dezer, des avonds ten 7 ure, heb ben de gouverneur en hel bestuur van Parma een adres aangeboden aan koning Victor Emma nuel, waarbij zij de acte van aansluilinghernieu- wen. De geheele nationale garde was onder de wapenen en heeft zich met eene ontzagche- lijke volksmenigte naar het koninklijk paleis be geven, onder het aanheffen van luide kreten van geestdrift. Het was eene plegtige, indrukwek kende manifestatie, die zonder de minste stoor nis der orde werd volbragt. Men zegt dat de generaal Lnigi Mezzacapo zijn ontslag heeft ingediend als kommandant van het 2de legerkorps van Midden-ltalie hetwelk 8000 man sterk is. Zoowel in Algerie als in de zuidelijke de partementen van Frankrijk blijft de bilte ondra gelijk zelfs is zij op sommige plaatsen dezer laatste nog sterker dan in Afrika. Te Toulouse zag men II. vrijdag de menschcn langs de straten waggelen, als of zij beschonken waren. Op bet veld waren de arbeiders genoodzaakt hun werk gedurende de heetste uren van den dag te staken. Dienzelfden dag werden te Bordeaux twee man nen zoo hevig door de hitte getroffen, dat zij op de straat ncdervielen en levenloos werden op genomen. Een brief uit Alexandria behelst bet om standig verhaal der schipbreuk van de stoomboot Si/isfriainde vaart tuschen Egypte en Konstantino- pel. Dal schip onder bevel van kapiteinMoussa- bey onderTurksche vlag varende verliet den 24 junij de haven van Alexandria met 360 passagiers Den volgenden morgen werd een lek bespeurd maar zette men met behulp der pompen de reis voort. Toen het water nogtans booger steeg cisebte de kapitein den bijstand der passagiers. 28 Oostenrijkscbe matrozen bedienden toen de pompen met onverflaauwJen ijver. Maar het water drong in het achterschip door en alles was door wanboop overmeesterd toen men een schip aan den gezigtseinder ontwaarde. Het was een Turksch vaartuig dat onverwijld de vrouwen den harem des voormaligen gouverneurs van Mekka daaronder begrepen de grijsaards en kinderen aan boord over nam. De mannen bie ren op de Silistria die lot den volgenden dag door hetTurksche schip op het sleeptouw gehouden werd om naar Alexandria terug te keeren. In weêrwil van het aanhoudend pompen van het ge deeltelijk sloppen van bel lek door een Russisch officier bleefbel water stijgende. Na zons-on- dergang maakte hetTurksche schip inde meening dat de stoomboot een beteren gang bad zich daarvan los om haar des morgens weder op sleeptouw te nemen. De kapitein had toen de onvoorzigligheid het vuur van den stoomkelelop nieuw te doen aanstoken maar nuonslond een vreeselijk gekraak en hel water drong van alle kanten binnen. Vele passagiers wierpen zich daarop in de sloepen in weérwil van hel verbod des kapiteins, die eenezekere ordebij de r edding scheen te willen handhaven. Nog ongeveer lOtJ menschen waren aan boord toen bet schip ge heel door de golven werd verzwolgen, lien twintigtal menschen werd nog door het Turksche schip gered, al de overigen waaronder dekapi tein zijn omgekomen. O O O T-B BITTASSIBN Het banket, laatstleden zaturdag door de leden der behoudende partij aan hunno twee voornaamste vertegenwoordigers in het par lement lord Derby en de heer Disraeliaangebo den, was zeer luisterrijk en de door beide gehou den redevoeringen waren hoogst belangrijk. In die van graaf Derby straalde de vrees voor een oorlog tegen ^Engeland duidelijk door hij zeide er nooit in te zullen toestemmen dat Engelamls eer en belangen van den goeden wil of de toege felijkheid van Frankrijk of van eenige andere natie af zou hangen, en eindigde met zijne staat kundige vrienden te vermanen alle opofferingen, welke tot beveiliging des lands, van het parle ment mogten gevorderd worden, onbekrompen in te willigen. Men spreekt van eene Engelsche karika tuur, welke verspreid zijnde een hoadenkoers verbeeldt. Al de souvereinen zijn er als ge kroonde honden afgebeeld. Die van Oostenrijk vlugt naar Weenen terwijl Lodewijk Napoleon hem zijne nagelsin hel achterdeel slaatSardinië, een klein keffertje bijl hem in de poolen Rus land een gekroonde beer, ligt over zijne sneeuwberg geleund te lagchen. Links zitten eenige poedelsmet lamme poolen op bun achterste te loeren zij verbeelden Hanover Raden en andere Duilsche staten. Pruissen met ezelsooren houdt zich aan den eenen kant en Jolvn Ball, een dikke kerel, die zijne pijp smoort en ale drinkt lacht om de bloedige komedie waar hij zich buiten heeft gehouden. Wat Italië betreft, dat is voorgesteld als een half afgeknaagd stuk been. JONGSTE TIJDINGEN. Pabijs, 21 Julij. Tol gevolmagtigden ter conferentie, Ie Zurich te houden zijn benoemd voorFrankrijk de baron Bourquenyvoor Oosten rijk de graaf Colloredo de gevolmagligde van Sardinië is nog onbekend. Turijn 29 Julij. De Sardinische commissa rissen en ambtenaren zijn uit de hertogdommen en de legalien teruggeroepen. In Parma en Modena protesteren de sleden en de landelijke gemeenten legen hel herstel der vorsten en bereiden zich voortotwedersland. Zij willen bij Sardinië worden ingelijfd. Heden beviel van eene Dochter C. BROEKSMIT, Voorbeijtel Cannenburg. Zierikzee, 21 Julij 1859. een BOERENKNECHT bekwaam voor Paar den- en Handwerk; informatiën desaangaande liefst in persoonte bekomen bij de Uitgevers dezer Courant ERVEN A. de VOS. van 15 tot en met 22 julij 1859. Geboren. Een zoon van J. Douw en P. van der Weel. Eene dochter van C. M. Schutters en N. Tuijten. Eene dochter van J. van de Velde en E. Neer- bondt. Eene dochter van P. Morijn en M. W. A. Trij- zelaar. Eene dochter van J. N. Broodman en J. C. Bal. Een zoon van wijlen J. Bakker en N. Arends. Eene dochter van P. L. Broeksmit en C. Voor beijtel Cannenbnrg. Gehuwd. W. Gilden en M. Verseput. J. H. Enters en J. Courlens. A. Struijk en L. J. van den Bout. Overleden. J« Barbier, oud 14jaar, zoon. G. C. van de Veldeoud 39 jaarjongman. o Zierikzee 21 Julij. lieden is alhier binneng, komen de viscbsloep Hubert Johan schipp, J. tie Wintermedebrengende 71 ton zoute viscl Brouwershaven 20 Julij. Uitgezeild t Di| gentia kapt. 1). van Bentveld van Rottentai naar Batavia 2! dito. Stad Dordrecht, kapt. H. Stuit, van Dordrecht naar Londen. prijzen der eïfectek te amsiebda] Nederland Werkelijke Schuld 25 2 pet. 64 dito dito 3 76 dito dito 4 97% Amortis. syndic. 3 '«j Rusland bij Hope 1798/1816 5 1 04 0, dito 1828/1829 5 102'/. bij Stieglitz. 3de leen. O 95 dito 6de leen. 1835. 100% dito 4 bij Hope 4 86% Cert, van ass. 6 65% Poolsche schatkist oblig. 4 79% Aand. groote Russ. spoorweg a ƒ236 volgefourn. 5 226 Oostenrijk Weenerbank, bij Goll. en Co. 3 dito dito 4 Metalliek 3 5«3/m dito 2% 30% dito rente Amsterdam 5 74' dito, nationale O Portugal Buitenlandsch van 1833 3 44 dito van 1836 en 1837 3 43 Spanje Buitenlandsch 43% Binnenlandsch 3 41 Buitenlandsch 3% nu 1% 31% Ecuador Groote stukken 1 Stukken van L 100 l Land-Certificaten a L 100 De stemming was heden weder ceriujzins flaauwer Middenprijzen van de volgende arlikelen te Zierikzee t van den 21 Julij 1859. Be Ned. Mudde. Be Ned. Mudde Oude Tarwe 1857 f 8,50 Paardeboonen 7,50 Nieuwe dito 1858 - 8,25 Witte dito - 9,00 Afwijkende dito - 0,00 Bruine dito - 9,0i> Z.-Zomer dito - 0,00 Graauwe Erwten - 0,00 Ordinaire dito - 0,00 Groene dito - 9,00 Rogge - 5,2- Gele dito - 0,00 Winter-Gerst - 4,00 Koolzaad 10,50 Zomer-dito 4,23 Zaai-Lijnzaad - 0,< Haver - 3,75 Slag-Lijnzaad - 0,ÜÜ Marktprijzen der Meekrap te Zierikzee van den 21 Julij 1859. Twee en een, 1ste lew. blank Twee en een middelbare dito Twee en een mindere dito Een en een 1ste kw. blank Een en eenmiddelbare dito Een en een mindere dito Onberoofde, 1ste kw. blank Onberoofde, middelbare dito Onberoofde, mindere dito Muilen Middelbare dito Teelt 1858. f i ',50 a 25,00 - 23,50 a 24,00 - 22,00 a 23,00 - 24,50 it 23,00 - 23 50 a 24,00 - 22,00 a 23,00 - 23,30 a 24,00 - 22,30 it 23,00 - 21,30 a 22,00 - 0,00 h 0,00 - 0,00 it 0,00 239ste STAATS-LOTEHIJ. Tweede Klasse. Prijzen van 1090 en daarboven. 2de Lijst. No. 4950 f 1500. 3de Lijst. No. 12674 ,f 5000 no. 2245, 18898 en 19149 ieder f 1000. 4de Lijst. No. 16393 2000 no. 19025 1000. afvaart DER STOOMBOOT STAD ZIERIKZEE. Fan Zierikzee'. Zoning 24, 's morg. 6'/a ura Van Rotterdam: Zaturdag 23,'s morg. 10%urt Zondag 24, 's midd. 12% Maandag 25, dienst tusschen Middelburg en Rotterdam. van Middelburg -- 6 7 Zondag 24, 'smorg. 6 Maandag 23, Dingsdag 26, Van Rotterdam Zondag 24, 'smorg. 11 ure Maandag 23, 'smif'd. 12 Dingsdag 26, 1% De diligence zal van Zierikzee tVa uur na de afvaart der stoomboot van Rotterdam naar Middelburgen van Middel burg naa» Rott. gelijk met de afvaart der stoomboot rijden. dienst tusschen Vlissingen en Rotterdam. Van Vlisting en Van Rotterdam: des maandags, woensdags des dingsdags donderdags en vrijdags 's morg. ten 8 ure en zaturd. 'smorg ten 10 ure j na aatikumstvan den Rijnspo'or De diligence zal van Zierikzee l'/a uur na de afvaart der stoomboot van Rotterdam naar Vlissingen en van Vlissingen naar Rotterdam ure na de afvaart der stoomboot rijden. dienst tusschen Goes en Rotterdam. !van Rotterdam Zaturdag 23, 's morg. 11% are Dingsdag 26, 's midd. 2 van Goes 0 25, 's morg, Woensdag27, Ter Stads-Drukkerij van de Erven A* de Yos Per Inzi Op

Zierikzeesche Courant | 1859 | | pagina 2