ADVEMTIEN BANK VA A LEEN ING. JAM^i REES ZOON TE ZWOLLE, BURGELIJKE STAND TE ZIERIKZEE ZEETIJDINGEN Biüuits, MiikmiiÏM 'm. I. Eene Italiaansche Confederatie onder het ■voorzitterschap van den paus. II. De keizer van Oostenrijk doel afstand van 2ijne regten op Lombardije aan keizer Napoleon die dezelve aan den koning van Sardinië over draagt. III. De keizer van Oostenrijk blijft in het be zit van Yenetie, maar zulks maakt echtereen integrerend deel uil van de llaliaansche Confede ratie. IV. Het uitvaardigen van cene algemeone am nestie Parijs, 12 Julij. Heden namiddag ten één ure verkondigde bet geschut der invaliden aan de hoofdstad het groote nieuws de vrede is gesloten, en de geheele bevolking begroette met blijdschap dezen gelukkigen uilslag van de roem rijke overwinningen onzer troepen. Met een begeerig oog zocht zij naar de bijzonderheden van dit groote feit van den dag en eenc depeche van den keizer aan de keizerin op de beurs aan geplakt, bevredigde de nieuwsgierigheid door de mededeeling der grondslagen welke voor dien vrede zijn vastgesteld. Weldra waren de stralen en de boulevards met een aantal vlagt en versierd waarbij men ook Oostenrijksche kleuren opmerkte. Tegen den avond verwacht men cene schitterende algemeene illuminatie. De blijde geestdrift der bevolking is ten top gestegen. Het is overtollig te zeggen dat bet feit zelf van bet sluiten van den vrede zoowel als de voor waarden die door keizer Napoleon zijn bedongen, in officiële kringen en aan officiële organen aan leiding geven om den lof van ITankrijks vorst met luide stemmen te verkondigen. Zijn rid derlijk strijden, zijne gematigdheid na den strijd, de wijze waarop hij het wantrouwen en de on gerustheid van Europa beschaamt ziedaar bet hoofdthema dier lofzangen. Tegenover de weldaad welke hij aan Sardinië, ja aan Italië heeft bewezen tegenover de wijze waarop hij bet spooksel der revolutie oil diens ontwerpen beeft bezworen tegenover de opdragt van bet eorevoorzitterschap der llaliaansche confederatie aan den paus tegenover dit alles, meent men, moet alle wantrouwen zwichten cn blijft alleen de dankbaarheid der bevrijde volken en de op nieuw door frankrijk verworven roem over. Ziehier eenige bijzonderheden omtrent de omstandigheden waaronder de wapenschorsing is geteekend. Toen keizer Napoleon door den zoon van den generaal Urban aan F rans Joseph eene wapenschorsing deed voorslaan, vroeg deze acht en veertig uren bedenktijd. Onmiddelijk liet nu do Oostenrijksche kanselarij te Herlijn vragen of Pruissen al dan niet do zijde van Oos tenrijk wilde kiezen. Op deze rcglstreeksche opvordering om oogen- blikkeiijk een besluit te nemen gaf Pruissen een ontkennend antwoord, keizer Frans Joseph stemde toen in de wapenschorsing en hel houden eener zamenkomst toe. De Conslilutionnel berigt dat l'eschiera en Mantua lot het afgestaan gedeelte van Lombar- dije zullen behooren ofschoon de Oostenrijkers die vestingen nog niet hebben verloren. De wapening Ier zee wordt met ijver voort gezet. Acht nieuwe linieschepen zijn weder op stapel gezeldrie hunner zullen de namen voeren van MagentaMarignan en Solferino. De 1800 man Zwitersche troepen uit de Napelsche dienst ontslagen keeren naar hun va derland terug en reizen met toestemming van den Franschen gezant van Napels naar Marseille. De tijdingen uit Italic zijn in alle opzigten somber. De dooden die het slagveld van Solfe rino bedekten waren zoo talrijk dat men ze on mogelijk allen dadelijk heeft kunnen begraven. Het bederf dat daardoor is ontstaan heeft de lucht verpesten lot vele ziekten aanleiding gegeven. Vaneeneandere zijde heeftzichin Italië eene ver heffing van den geest der democratie geopen baard, die bij keizer Napoleon een gewigtig na denken heeft doen ontstaan omtrent het gevaar dat er voor hem in het provoceren der revolutie is gelegen. Hij is door zijne absolutistische po litiek gedwongen de revolutie te onderdrukken en zal dus de revolutionairen wie hij nooit in het openbaar eenige aanmoediging heeft ge schonken, den rug loedraaijen. Rossuth en zijne vrienden die nooit openlijk door do Franschpregering zijn begunstigd zul len thans geheel aan hun lol overgelaten worden. Deze gedragslijn wordt Napoleon III voorgeschre ven door de noodzakelijkheid en door zijne positie in Frankrijk, liet moet hein niet te veel moeite kostenkeizerFrans Jozeplile overtuigen dathunne belangen als alleenheerschende souvereinen de zelfde zijn. Uit Konslantinopol meldt men dat bij ge legenheid van het afscheidsdiner door den sultan aan den grootvorst Konstantijn gegeven ,dc groot vorstin in een ander gedeelte van het paleis met do sultanen het middagmaal gebruikte. Bij die gelegenheid werd de dienst verrigl door twaalf hofdames die allen de Franscbe taai vloeijend spraken. kbstscsi jill) In het nommer van 30 Juuij heeft de of ficiële WienerZeilung een herig! opgenomen be treffende den staatsburgerlijken toestand der Is raelite!), waarin gezegd werd, dat alle vroegere beperkingen, hen betreffende, waren opgehe ven. In strijd hiermede heeft de arrondisse- menls-regtbank van Kalvaria een veroordeelend i onnis gewezen tegen een Israëliet, aangeklaagd ter zake van het houden eener diensibode van de Christelijke godsdienst. Daarin wordt ver meld, dat de bepaling ten dien opzigte uitgevaar digd in 1789 zoowel in Gallicie als in Honga rije nog van kracht is. Bij de aardbeving welke den 2 Jnnij de stad Erzerum zoo vreeselijk trof zijn volgens nadere oiliciele opgaven 380 menschcn omge komen 200 gekwetst en 6000 vei mist. Van de ongeveer 6001) huizen zijner 2000 geheel ingestort, löOO zwaar en 1000 in meerdereofmindere male beschadigd. G li O O T-B RITTAM IV I UI Londen 12 julij In de zitting van het boo- gcrliuis werd heden door lord Wodchouse mede gedeeld dat de keizerin Eugénie van frankrijk eene heden uit Valeggio des namiddags ten 2 ure afgezondene depeche van den keizer heelt ont vangen inhoudende dat de vrede tusschen hem en den keizer van Oostenrijk was gesloten en wei op de navolgende grondslagen: 1. Vestiging vaneen Italiaanse!) stalenverhond onder hel honorair voorzitterschap van den paus. 2. Afstand van Lombardije door den keizer van Oostenrijk aan keizer Napoleon die hel op zijne heuil overgeeft aan den koning van Sardinië. 3. Behoud van Venetie door Oostenrijk met bepa ling dat beleen integrerend deel uiimake van het llaliaansche stalenverhond. in het lagerhuis werd door lord John Russell ccne gelijkluidende mededeeling gedaan die nog daarbij voegde dat het verleencn van eene algemeene amnestie is bepaald cn dat keizer Napoleon voor zich zelf geen de minste uitbreiding van grondgebied heeft bedongen. Deze mcdedeelingen werden door het parlement met luiden bijval begroet. Met den Great Eastern is men zoo ver ge vorderd dal hel kolossale schip binnen eene maand op reis naar Amerika zal kunnen gaan. Geheel gereed zijnde zal het de som van p. rn. 1,000,000 p. st. 12 millioen Ned.) hebben gekost. iONGSTIi TIJ DINGEN. Pakijs, 14 Julij. De Moniteur van heden be vat de dagordergedagteekend Valeggio den 12dcn door den keizer aan het leger uitge vaardigd, waarin wordt gezegd, dat het hoofd doel waarvr or de oorlog was ondernomen, is bereikt. Voor hel eerst zal Itaiie een vrij land zijn. Venetie blijil we! is waar onder den Oosten- rijkschcn scepter maar zal levens eene provincie van Italië uitmaken. Lombardije zal toegevoegd worden aan Sardinië waardoor frankrijk aan die zijde een rnagtigen bondgenoot verkrijgt. De troepen zullen met lauweren overdekt weldra naarbun vaderland terugkeeren, de strijd geëindigd zijnde dewijl voldaan is aan hetgeen de belangen van Frankrijk eischten. Men heeft hier een telegrafisch berigt uit Turijn ontvangen inhoudende dal de graaf de Cavour zijn onlslag heeft aangeboden en dat hel door den koning s aangenomen. Rampen des oorlogs. Een voorbeeld welke verschrikkelijke ver woestingen (niet doorkruid lood en zwaard) maar door allerlei ziekten door scheurbuik typhus cn cholera gedurende den veldtogt in de Krinr onder de legers der hondgenoolen zijn aangerigtkunnen de volgende feiten dienen. Frankrijk cn Engeland roor Sebaslopol uit een geneeskundig oogpunt beschouwd ,is de titel van een werk waarin drRryce de verliezen van menschenlcvens in de legers der bondgenooten slraiistisch mededeelt. Aan verschillende troe pen hragl Engeland 93,959 man bijeen hiervan vielen er in den strijd 26,58 stierven aan verwon dingen en kwetsingen 17G1 aan verschillende ziek teni 0,298 invalied werden er 12,903. Met hel einde des oorlogs bleven er 00,312 strijdbare mannen over. Frankrijk scheepte 309,268 man in hiervan stierven er met inbegrip der in bet veld geblevenen 69,229 man invalied werden er 65,039. Gedurende den loop des oor logs werden er 30,390 teruggeroepen op ver schillende wijze zijn aan de telling ontsnapt 1781 man. In Frankrijk en Algiers zijn teruggeko men 227,135 man. Aan artsen verloor Frankrijk er gedurende denzelfden oorlog 83 van de 550 volgensop- gave der Mediz. Ritss. Zeilung) verloor Husland in het geheel 386 artsen. Het gezamenlijk ge tal der artsen welke in dienst hebben gestaan, wordt niet opgegeven. In een blad uit Doornik leest men: op het laatst der vorige week kwam eene boerin de Mer- vische poort binnen en vertoonde op de vraag van den wachtbebbenden ambtenaar of zij niets aan Ie geven had,ftwee hennen. Op dit oogenblik evenwel laat zich hel cocorico hooren en de amb tenaar goed van gehoor stelde eene visitatie in en haalde van onder de rokken der bevende vrouw de ondankbare verklikker een haan die haar verraadde en om zijne meesteresk5 cent te sparen gevaar liep van te stikken. Kerknieuws. Dreischor 14 Julij. Met genoegen verneemt men dat de kandidaat lot de Heilige Dienst, J. G. Kam, zoon van den hoog geachlen predi kant dezer gemeente tol predikant der gemeente Piershil is beroepen. Te Amsterdam is beroepen ds. E. Laurillard predikant te Leiden. Te Rotterdam is beroepen ds. J. G. Scliuuring predikant te Hoorn. In de plaats van de Raadsleden (Je Heeren Dr. li. GOIÏMaNS en landsknkgt worden door eenige Kiezers ter verkiezing, op 19 dezer maand, voorge steld de Heeren Mr. J. V. VAM OER BIET, en Mr. .lb. MOOEEMBTRniI. In geene persoonlijkheden wenschende te ver vallen onthoudt men zich van alle verdere aanbeveling, Zierikzee12 Julij 1859. VERKOOP1NG aan de Rank van Leening te Zierikzee op Woensdag den 20 Julij 1859 des namiddags ten 2 urevan de verstane Panden, ingebragt tot ultimo April 1858. Dingsdag namiddag van 3 tot 4 ure te bezien. Versche Mfneraale Wate ren, Citroen- en Bessensap. Sirop de Limonade, alle soorten van Wijn- en lïïer-Aaifn, verkrijgbaar bij F. J. V. LA BRAND ApothecarKorte St.-Jansstraal. stellen hunne T1ÏEEEW uitmuntende door krachtgeur en walerhoudendheid in verzegelde Pakjes van I 2'/3 en 5 ons voorzien van hun nen Stempel, Prijs en Nummerverkrijgbaar voor Zeeland hij C. BALJ.Cz., St. Domusslraat, D, 2Ï6,Zierikzee. KorteNoordstraal, EG) Lange Delft, B, 125 Middelburg Krommeweele, L 27 G. M. Llï COINTRE Turfkaai, No. 22, Goes. Alwaar Prijscouranten te bekomen zijn. «SPSlEGHffM UIT DE FABRIEK VAN TE DOESBORGH. Deze mostaard die met de met roem bekende Dussel- dorfsche mostaard in smaak en hoedanigheid geheel over eenkomt wordt voor de eilanden Schouwen en l)ui- veland in potjes van 30, 20 en 15 Cts. en in flacons van 25 Cts afgeleverd door den Heer JP. ]D% J. QÜJA1W- te Zierile&ee. BESTELLINGEN PBANKO. van 24 jun1j tot en met 15 julij 1859. Geboren. Een zoon van A. van Neuren en E. v. d. Have, Een zoon van D. van der Maas en D. Bevelander Een zoon van A. de Jonge en G. van Oeveren, Een zoon van A. Root en N. van Westen. Eene dochter van T. Oomkens en J. Edens. Eene dochter van II. Reneker en W. Huson. Eene dochter van J. Tuinmanen C. Reijnhoudl Een zoon van A. Bothijl en K. 1'. Deijbel. Een zoon van H. Bolbijl en AI. Parel. Een zoon van J. van Beveren en E. E. Berwald Eene dochter van F. Smit en T. S. Admiraal. Overleden. C. J. M. O. Errnen oud 7 weken dochter. IJ. Straatmeijer oud ruim 10 maanden, dochter ii. Plukhaar, oud 35 jaar, echtgenoot van (1 van Leerdam. Zierikzee 13 Julij. binnengekomen Wallei Scolt kapt. W. Harvey van Liverpool naar Dordrecht. Uitgezeild: Almakapt. M. Bombyes, van Zierikzee naar New-Caslle. Het schooner-kofsckip Caclzandria kapt. T. R. Oomkens is den 12 Julij van Hullnaar Archangel vertrokken. Brouwershaven 14 Julij. Binnengekomen Stad Dordrecht kapt. J. M. Stuit van Londen Jan van Hoorn kapt. B„ Mölls, van Batavia beiden naar Dordrech!. Flora Ma0 Donald kapt, J.Fuller, van Baltimore naar Rotterdam. 13 dito. Uitgezeild Bilderdijkkapt. M. Lösschen van Rotterdam naar Batavia via Lissabon gesleept per stoomboot Zuidholland naar zee. - FEIJZiSlfl DER EFFBCTJEIU TE AlftSIÏ. F.Xt&Wl dea 14 Julij 1859, Nederland Werkelijke Schuld 2% pet. 64% dito dito '6 77 dito dito 4 97 VB Amortis. syndic. 3% bij Hope 1798/1810 5 104% dito 1828/1829 5 102% bij Stieglitz. ode leen. 5 95 dito 6de leen. 1855. 5 101 dito 4 87 hij Hope 4 87 Cert, van ass. 6 G6«/4 Poolsche schatkist oblig. 4 80') 8 Aand. groote Russ. spoorweg a 236 volgefourn. 5 228% Weenerbank bij Goll. en Co. 5 dito dito 4 Metalliek 5 59 dito 2>/2 31% dito rente Amsterdam 5 76% ditonationale 5 63»'l» Buitenlandsch van 1853 3 457, dito van 1856 en 1857 3 44 Buitenlandsch 3 44'/. Binnenlandsch 3 41 Buitenlandsch 3°/0 nu l3/4 31 VB Groote stukken 1 Stukken van L 100 1 15% Land-Certificaten a L 100 Oostenrijk Portugal Spanje Ecuador Hollandsche fondsen prijshoudende de markt was bij vrij levendige a/faire in Oostenrijksche effecten niet zoo gunstig gestemd, als den vorigen dag Middenprijzen van de volgende artikelen te Zierikzee van den li Julij 1859. Be Ned. Mudcle. Oude Tarwe 1857 f 8,50 Paardeboonen 8,00 Nieuwe dito 1858 - 8,00 Witte dito - 9,00 Afwijkende dito - 0,00 Bruine dito - 9,00 Z.-Zomer dito - 0,00 Graauwe Erwten - 0,00 Ordinaire dito - 0,00 Groene dito - 8,50 Rogge - 5,2" Gele dito - 0,00 Wiuter-Gerst - 4,00 Koolzaad - 9,50 Zomer-dito - 4,00 Zaai-Lijnzaad - 0,00 Haver - 3,50 Slag-Lijnzaad - 0,00 Be Ned. Mudde. DER STOOMBOOT Fan Zierikzee: stad zlerikzeë. Van Rotterdam: 6 ure 6 Zondag 17, 's raidd. li2ure Zaturdag 10, 's morg Maandag 18, 2 Maaudag 18, dienst tusschen Middelburg en Rotterdam. van Middelburg Fan Rotterdam Zondag 17, 'smidd. 12*/9 ure Zondag 17, 'smorg.103'4ure Maandag 18, 'smorg; G I Maandag 18, 103/4 Dingsdag 19, 6 j Dingsdag 19, 103/4 dienst tusschen Vlissingen en Rotterdam. Van Rotterdam deB dingsdags donderdags en znturd. 'smorg ten 10' ure Fan Vlissingen des maandags, woensdags en vrijdags 's morg. ten 8 ure na aaiikorastvan denRijnspoor dienst tusschen Goes en Rotterdam. van Goesvan Rotterdam Maaudag 18,'smorg. 3 ure I Zaturdag 16, 's morg. 8l/2ure Woensdag20, 4 1 Dingsdag 19, 8% Ter Slads-Drukkerij van de Erven A. de Yos

Zierikzeesche Courant | 1859 | | pagina 2