m jUiYEimm MMS, MKklillilKlliTO WL 1 beer Renéeondei leckoiidwaarin gezegd wordt, dat hel niemand kan verhazen dat het groot moedig bartdes keizers, wanneer de lijd daar voor gekomen is. alles in het werk stelt om don terugkeer des vredeste verhaasten. Engclscho depêches en bijzondere brieven helderen nu op waarom geene roegere tijdingen aangaande de letten Venetië ge rigtecxpedtlfc ont- IZLjtl. IVe Fransohc vloot heeft, zonder "slag of stoot, een punt van ontscheping hetnng- tigd het eilandje l.ossitii namelijk niet ver van Pola en Fiume liggende, liet bezetten van dat punt heeft denkelijk ten doel zich een grondslag voor de operatien Ie verzekeren alvorens Venetië aan te lasten en niet ver van de kampplaats hospitalen ambulances enz. te vestigen en transport- of andereschepen derwaarts te kunnen zeilden ten einde uitsluitend oorlogschepen aan hel vuur bloot testellen. Als een bewijs van moed door den maar schalk Barragwy d'Hilliers bij den slag van Sol- ferino aan den dag gelegd, kan dienen dat toen een gedeelte van zijn legerkorps aan een aller hevigst schrootvuur van den vijand bloot stond hij aan de (roepen hevel gegeven heeft om op den grond te gaan liggen tul dat de versterking kwam opdagen die hij wachtende was co die inderdaad ook spoedig volgde zonder echter voor zich zeiven lot dit veiligheidsmiddel de loe- vlugt te willen nemen, zoodat hij alleen te paard bleef zitten ondanks heldringend verzoek van velen 0111 zich niet op deze wijze bloot te stellen. Volgens berigten uil Milaan en andere oor den van l.ombardije blijft daar nog steeds cene hevige verbittering legen de Zwitsers bestaan. In vele kleine steden van de Liomagna zijn de aldaar gevestigde Zwitsers aan gruwelijke mis handelingen bloot gesteld geweest. Heriglen uit Napels, dd. 8 dezer, melden, dal "--()<> so'daten onder welke 51) Zwitsers, in den avond van 7 dezer in opstand zijn gekomen. Zij begaven zich gewapend op marsch naar het fort Carmine ten einde de Zwilscrschc troepen over te halen hun voorbeeld, Ie volgen. Doch hunne poging mislukte en op het Champs van Mars gekomen, hebben de getrouw gebleven Zwilseische en iulandsche troepen hen onthaald op een goed onderhouden vuur. Veertig der rebellen werden gedood on de overigen werden ontwapend. Deze laatsten zullen vrijdag voor den krijgsraad verschijnen. Destad is rustig. De stoomboot Silislriavan de Turksche maatschappij, mei 350 passagiers naar Konslau- linopcl bestemd, is "25 Junijin zee gezonken, liij deze ramp hebben 77 passagiers hun graf in de golven gevonden. Men zegt, dat de Turksche kapitein en de bemanning, gedurende de redding de ongelukkige Christen passagiers hebben ver moord en geplunderd. Men vreest ook dat de stoomboot Kart aan diezelfde maatschappij behoorende verongelukt is. 1*1 vaartuig vertrok uil Konslanlinopel sedert 32 dagen met 300 passagiers. Alen schreef onlangs omtrent ecne Engel- sche dame wier huwelijk door de arrondisse- ments-regtbank te s'Gravcnhagc was ontbonden en die hier wilde hertrouwen. De maire van het 10de arrondissement weigerde hel huwelijk te sluiten en werd daarop door haar gedagvaard. Thans verneemt men, dat het hof van appél de eerste uitspraak heeft bevestigd. De 0 Julij is een van de warmste dagen geweest welke men ooit te Marseille heeft be leefd. De temperatuur steeg er, in de schaduw, tot 37 graden van den honderddeeligen thernio meter. Men moet tot de uiaand Julij van 1832 leruggaanoin ecne temperatuur te vinden, welke de tegenwoordige slechts eenigzins nabij komt. O S O O T-B RXTTAM NIEN Londen, 1) Julij. Volgens den Times en de Horning Port heeft keizer Napoleon zelf de wa penschorsing voorgeslagen, om zoo mogelijk den weg tot den vrede te banen. De heer Lowiher, gezanlscbaps-secretaris van Engeland te Petersburg, is in dezelfde hoedanig heid naar Berlijn overgeplaatst. In de voortgezette zitting van het lager huis zcide lord Russell gisteren ooknog hoe, naar- dicu het gerucht geloopen had dat Uusland deel aan den oorlog nemen zou, die mogendheid ge antwoord lieett dal zij liet geven van uitbreiding aan den oorlog niet gunstigmaar bereid is de"! aan ecne bemiddeling tot herstelling vaodeii vrede te nemen. Engeland, voegde de minister hierbij, zal denkelijk insgelijks deel nemen aan die bemiddeling. De heer Disraeli beweerde dat de aan l'ruissen medegedeelde raadgevin gen niet met de neutraliteit overeenkomstig zijn. In antwoord op ecne vraag van lord Cocltrill wegens de circulaire van graaf Cnvour over de uitbreiding van hel Sardinisch grondgebied zcide lord Russell dal die uitbreiding van de oor logskansen cn van het vredesverdrag zou af hangen. Ford Stratford uitte de hoop dal Engeland deel aan de onderhandelingen nemen zal. Lord Nor manbij betwijfelde den goeden uilslag der vre desonderhandelingen. Lord Granville meende dal, als er onderhandelingen gevoerd worden Ertgeland daarop een voor den vrede meer gun- stigen invloed uit zal oefenen. In Maryland had onlangseene bijeenkomst van slavenhouders plaats otn te overwegen of het niet goed zouzijn, op hel voorbeeld van Arkansas, al de indien staal woonachtige vrije kleurlingen, ongeveer 80,000 in getal óf Ie 'verbannen óf tot slaven Ie maken Dat voorstel is verworpen maar de vergadering heeft nogians aangedron gen op de slriksle uitvoering eener sedert lang in onbruik geraakte wel volgens welke geen sla venhouder in Maryland een slaaf de vrijheid schenken mag zonder hem tevens uit hel lauti te doen ven ocren. Do Franschcn bestellen voortdurend groote hoeveelheden steenkolen scheepsvictualiën vooral pekelvlecsch en beschuit in Engeland. l)c firma Hudson en Tosier te Sunderland alleen heeft een contract gesloten voor de levering van 8000 entrs. beschuit. De Parijsche correspondent van den Globe meldt dat het lllirische vlek Lussin Piccolo, waar 10,000 Franschcn zijn geland, niet lot het gebied van Triest of den Duilsclien bond be- boort en dat men van daar over Fiume eene niet algemeen bekende haven van lllytie aan de Adriatische zee, naar dal land kan trekken zon der den voel op Duilsch grondgebied Ie zotten. Ko stlik ouKlaplia zullen zich aan liet hoofd dier expeditie stellen, deels om te trachten cene be weging in Hongarije uit te lokken, d.'Cls 0111 zoodoende ecneafleidinghij Venvtie. te bewerken. Een N'ew-Yorksch dagblad deed onlangs mededeelingen wegens hel bestaan eener geheime orde van vrijbuiters die don naam van ridders der ronde tafel voert uil twee op militaire voel ingcriglc legioenen van 10,000 man bestaan zou en de verovering van Cuba ten doelheeft. Sedei t is het bestaan eener zoodanige orde door eenige leden daarvan openlijk erkend. Men gelooft dat de president Buchanan er kennis van draagt en de zaak in hel geheim begunstigt. Meer zeker schijn t het Ie zijn dat hij allerlei plannen ten op- zigle van M est Indië koestert en dal de buitengewone versterking van het Noord-Ameri- kaansch eskader in de golf van .Mexico daarmede in verhand staat. Alleen bij het uitbreken van een Europeschen oorlog zou hiervan iels kunnen komen. Van hel reeds vroeger vermeld nieuw uit gevonden vernielend oorlogswerktuig, het zoo genaamd sloomraniscliip zegt de Times«Blijkt dat ramschip ecne met goed gevolg aan le wen den uitvinding le zijn dan zullende voortreffe lijkste in onze dagen gebouwde oorlogschepen nagenoeg tot de hulpeloosheid eener armzalige vischkaan afdalen. Men stelle zich een op het water zwemmend tegen vuur en kogels beschut monster voor, dal in zijne breedte honderdpon ders uitspuwt, die zes Kngelsche mijlen ver dragen door de stoomkracht zich naar goed vinden wendt en alles wat zich op het water be weegt met onweerstaanbare kracht in den grond hoort. De zaak moge al de verwachtingen niet verwezenlijken maar zij is toch meer dan eene hersenschim want het schip wordt gebouwd en zal nog voor het einde der maand Julij van stapel loopeti. Dit verschrikkelijk veriiieliugswerktuig moet zelf onvcrnielbaar zijn. Het moge zegt men ons met kogels doorboord wezen indien kogels zijne flanken kunnen doorboren, voor cn achtersteven mogen in stukken gescheurd zijnen hel gehecle gevaarte zich als een v ormloos wrak voordoen toch blijft het lustig over de wateren zweven en verliesl niets van zijne kracht. Men zegt dat het, wanneer het, in slede van zijne kanonnen te laten spelen, aan het aatisloolen de voorkeur geeft een linieschip binnen drie minu ten in den grond kan boren zoodal onze gebcele thans in werkelijke dienst zijnde vloot binnen ongeveer vijf kwartier uurs vernield zou kunnen zijn. £00 wordt de zaak voorgesteld en beant woordt zij aan de daarvan gevoede verwachting, dan mogen wij wel vragen waartoe onze drie dekkers nog dienstig zijn." Groothandel in Padden, Volgens eene mededeeling van Henri Berllioud in de Palriewordt er tegenwoordig een'groo- len handel gedreven in Padden. De warmocze uiers knopen deze dieren gretig op om ze iti hunne tuinen le plaatsen ten einde die van slak ken le zuiveren. in Londen worden ihans een dozijn padden niet 9 schillings (f 3,60) betaald. In Parijs slechts mol f 1,25. In hot quarlicr du jardiri des plantos wordt deze handelswaar in groote tonnen be waard en, daaruit aan gegadigden afgeleverd. Vele dezer dieren worden naar Londen verzonden. Bijblad Volksvlijt no. G.) JONGSTE TIJDINGEN. Londen II Julij. Alle aanzienlijke Kngelsche dagbladen verwachten dat de vredes-onder- hairlelingen een gunsltgen loop zullen nemen cn dal weldra een congres van alle Kuropesehe groote mogendheden zal bijeenkomen. De Oeslerrcicliisclie Correspondent meldt in gevolge ontvangen herigteo uil Verona dal op den wensch van keizer Napoleon den 1 Idon Julij (en 9 ure des vöormiddags eene bijeenkomst der beide keizers le Villafranca zal plaats hebben. In de plaats van de Baadslcden f)e Hoeren Dr. 11. GOE.MaNS en LANDSKNKGï, worden door eenige Kiezers ter verkiezing, op 19 dezer maand, voorge steld de Heeren Mr. J. P. VAi DEK BILT, en Mr. Jb. ItlOOLGWItlIKGII. In geene persoonlijkheden wenschcnde le ver vallen onthoudt men zich van alle verdere aanbeveling. Zierikzee12 Julij 1859. Te Brouwershaven zijn aangebragt denavolgende STRANDGOEDEREN; 1. F.en SCHEEPS-ANKER zwaar p. m. 2000 Ncd. ponden voorzien van een ijzeren stok met twee houten knoppen en van ti vadem KETTING, ongemerktgevischl hij ton no. 7, in het Bro uwershavensche Zeegat. 2. Een ijzer VOORWERP, lang 5,25 el ver moedelijk bestemd voor een Fabrijks- Machine. Zij, die vermeenen daartoe geregtigd le zijn worden voorde tweede maal opgeroepen lol reclame. Brouwershmen 12 Julij 1859. De Burgemeester voornoemd C. LOPSK HOCKE. De Burgemeester der Gemeente Tholen brengt ter kennis der belang hebbenden dal bij hem zijn aangegeven de vol gende opgevischle GOEDEREN als: Twee Olmen BOOMSTAMMEN, ieder lang ongeieer 18 voel genummerd 5S eu 30. Tholen den 12 Julij 1859. De Buigcmeester voornoemd C. J. de V. van NOORDEN. De Notaris Mr. J. .1. ERMERINS zal ten verzoeke van de Erven van 11. BOOGERD, op Woensdag den 3 Augustus 1859, des namiddags ton 3 ure, in de Herberg te Zonnemaire, presenteren te verkoopen het navolgende 1. 75 Roeden 80 Ellen BOUWLAND gelegen onder Zonnemaire, sectie B, no. 13. Ver pacht aan Jou. van tien Bout, Tz.voor f 47 den hoop'sjaars tot 1 I Nov. 18G3. 2. 1 Bunder 54 Boeden 20 Ellen WEILAND gelegen onder Iierkwervesectie 1), 110. 63. Verpachtaan W. Roggeband voor f75 den hoop 'sjaars lot I I November 1861. 3. 9 Hoeden 90 Ellen BOOMGAARD mede gelegen ouder Kerkwcrve sectie D no. 87. Verpacht aan Joost v. d. Velde, voor f 13,.'O den hoop 'sjaars, tot I i Nov. 1863. 4. 3 Bunders 12 Roeden 30 Ellen WEILAND, gelegen onder Duivendijkesectie F, no. 50. Verpacht aao Jan Fondsk voor f132 den hoop 'sjaars, tol 11 November 1863. 5. 2 Bunders83 Roeden 50 Ellen WEILAND, mede gelegen onder Duivendijkesectie F no. 57. Verpacht aan C. den Boer Jr. voor f 128 den hoop 'sjaars, lol II No vember 1863 en 6. Een ZESTIENDE PORTIE inde Meestoof, het Stamphuis en de gevolgen genaamd de Wereld," slaande en gelegen le Zierik zeesectie F nos. 336 en 337 groot 12 Roeden 96 Ellen. Nadere informatica te bekomen ten Kantore van voornoemden Notaris. Versche Mïneraale Wate- renCitroen- cn Bessensap, Siroji de Limonadealle soorten van Wijn- en Bier-Azlfn. verkrijgbaar bij F. J. V. LA BRAND Apolhecar, Korte St.-Jansstraat. De DILIGENCE-DIENST van Zierikzee op Zijpe in verband metde Stoomboot- dienst van Goes op Rotterdam cn vice versa zal met 15 dezer maand worden OestaaKt. Zierikzee -1 Julij 1859. Zierikzee 9 Julij. Uitgezeild Grondwet kapt. J. C. Kamminga, van Zierikzee uaar Java. 11 dito. Clemens, kapt. H. Persoon van Zierik zee naar New-Caslle. Volgens particulier berigl is het barkschip Catharina Maria kapt. J. A. Ballotden 19 Mei jl. Anjer gepasseerd aan boord was alles wel. Den 2den Mei is te Samarang aangekomen het j barkschip Drie Vrienden kapt. Anderson Brouwershaven 9 Julij. Binnengekomen Roberten Martjkapt. JL. Vaung van New castle Pharamondkapt. M. W. Philips van Colombo beiden naar Rotterdam, 11 dito. Bit - derdijk kapt. M. I.osschen van Rotterdam naar Bataviavia Lissabon (gesleept per stoomboot Herij binnendoor van Hellevoetsluis.) 8 dito. Uiige zcïld Corneliakapt.G de Vries, 9 dito. Rot terdam, kapt. 11. Poort, heiden van Botterdam naar Batavia. Stad Dordrecht, kapt. .1.11. Stuit, van Dordrecht naar Londen, Sir William Wallace, kapt. J. Temple Patriot kapt. A. Dixon beiden van Rotterdam naar New-Caslle. PEUZEN DER EFPECTEWTE AKSTIEDAM der, 11 Julij IS59. Nederland Werkelijke Schuld 2% yet./ C3 7Jfl dito dito 3 J 76 dito dito 4 lJ6' je Aniortis. syndic. 3% ltusiand bij Hope 1798/1810 5 104% dito 182S/1S29 5 bij Stieglitz. Ode leen. 5 I dito 0de leen. 1.805, 5 99% dito 4 j 84 bij Hope 4 Cert, van ass. 0 S 04 Poolsche schatkist oblig. 4 77 V Aand. groote Russ. spoorweg a ƒ236 volgefourn. 0) '-30 Oostenrijk Weenerbankbij ,Golï. en Co. 5 dito dilo 4 Metalliek 6 53% dito 2 '/2 2S'r,/8 dito rente Amsterdam 5 70 dilo, nationale 5 577/m Portugal Buitenlandsch van 8o3 3 43 dito van 1856 en 1857 3 '13'Ir Spanje Buitenlandsch 3 43'/-t Biunenlandsch 3 43 Buitenlandsch 3°/(» nu l3/., "S'Vg Ecuador Groote stukken 1 15..% Stukken van L 100 1 I lo-V-j Land-Certificaten a L 100 Alle fondsen waren heden lot merkbaar Iwogerc prij zen zeer begeerd ROTTERDAM 11 Julij. TARWE. Zeeuwsch Ylaamscb.'én Ovei,maa=sehe vorige prijzen, goede en puike f S,80 d9,i0, mindere 8 a f 8,70. Purge rengen Herijk d< zal plaat: lïaadhuk \lcn 23 de dags 1 dagen »pe wigter drooge het kleir kels nie paar aii moeten [pligtiger verzuinn Afgek den 8 Ji ROGGE. Zeeuws. Vlaams, en !Ovenn. 10 cent lager f 5,80 ii f|6,!0. GEUS 1'. Zccuwsch. Vlaamsch. en Ovcrm. winter f 3,8U af 4,30, dito zomer f 3,60 a f 4,50. HAVRE- /eeuws. en Inl. Korte 3,50 afo, dito lange ƒ3,50 a f4. ERWTEN. Zeeuws, groene f7,50 a f 8,50; groote dito 9,50 f ii f 10 PAARDENBOONEN f6a f7,50. AFVAART DER STOOMBOOT Fan Zierikzee: STAD ZIER I K ZEÊ. Fan Rotter dam: Woensdag 13, 'smorg 112 ure I Donderd. 1's morg. 5 u Vrijdag 15, 's midd. 1 j Zaturdag 16, 6 dienst tusschen Middelburg en Rotterdam. van Middelburg Van Rotterdam. Donderd.lt, 'smorg. 11% ure Woensdagl3, 'smorg. 7 u Vrijdag 15, 'smidd. 1-2 Vrijdag 15, 9% Zaturdag 16. 12 .Zaturdag 16, 9% De diligence zal van Zierikzee l'/2 uur na do afvaart der stoomboot van Rotterdam naar Middelburg en van Middel burg naav Rott. gelijk met de afvaart der stoomboot rijden dienst tusschen Vlissingcn en Rotterdam. Van Rotterdam des dingsdags donderdag; en zaturd. 'smorg ten 10 ure na aankomstvan denRijnspooi dienst tusschen Goes en Rotterdam. van Goesj van Rotterdam Woensdag 13,'smorg. 10 ure Donderd. 14,'smorg. 6 ure Vrijdag 15, 111/.2 Zaturdag 16, 8% Ter Stads-Drukkerij van de Erven A. de Vos Fan Vlissinjeri des maandags, woensdags en vrijdags 's morg. ten 8 ure B Rurgi brengen op Dond len 11) ii openhaa Vrnrl waartoe op de G Zie In d Zeeland Jl/. C. faetrekk te kom. generaa te Goes I iu het ming v, generat dienst aangen treffeïic tot indi Scheldt heeft van eet jaars, kweekt betalin hebben jaren kennis zijn on behoor laliDg

Zierikzeesche Courant | 1859 | | pagina 2