BUITENLAND, 39UXTSOHX-A1SB We enen 1 Julij. Voorzoo verre lol heden bekend is hebben de verliezen in den slag van Solferino bedragen 1900 gesneuvelden en 8100 gekwetsten, doch er ontbreken nog verschillende opgaven zoodal hel totale verlies nog nicl kan worden medegedeeld. !!o Ooslenrijksche luilenant-veldmaar schalk baron C. Urban, onlangs lol bevelhebber der slad en vesting Verona benoemd beeft deze zijne nieuwe function met de volgende hevige ca buitensporige proclamatie aanvaard Het in staat van beleg verklaren der ïesting Verona, van 30 A pril laatstleden, en de voor schriften welke op dien maatregel volgden, zijn niel in al hunnebepalingen nageleefd. !k geef aan al de bewoners van hot grondgebied en de vesting, hel bevel waarover mij door 7,. M. kei zer Frans Joseph is toevertrouwd kennis, dat ik de wetten van don staat van beleg strengelijk na wil leven, ik ken geene onderscheiding van personen, ik straf de handelingen zoowel als ile bedoelingen. Opdat de ingezetenen weten mogen met wicrr zij lo doen hebben, verklaar ik dat iedereen op mij. als eerlijk Oostenrijker, ver trouwen kan stellen en dal ik niemand hunner vertrouw." Berlijn 1 Julij, Van ecne goed onderrigte zijde verneemt men, dat de vredcs-voorstellen door onze regering aan de kabinetten van Pe tersburg en honden medegedeeld slechts in zoo danige bewoordingen zijn gesteld dat daarin slechts kwetstie is van de hoofdbeginselen. Dit ecbler is op den voorgrond geplaatstdat de be langen ran Duiïsehland ongedeerd moeten blijven. Hoedanig ook do loop der gebeurtenissen op het veld des oorlogs zal zijn dit staal vaster dat onze regering met krachtige band zal waken voor het behoud van het cvenwigt van Europa wijl zij zich tegen elke maglsuitbrciding van Frankrijk zal verzetten zijnde dit eene zaak waarbij niet -slechts Prnissen, maar geheel Duiïsehland even veel belang beeft. -In de best onderrigte diplomatische krin gen verzekert men, dat ouzo regering het stellige voornemen heeft te kennen gegeven dat zij krachtdadig zal tusschen beide treden indien onrustige bewegingen in Oostenrijk moglen plaats grijpen dewijl bel behoud van Oostenrijk als groote mogendheid voor de rust van liuropa noodzakelijk is. Den 2. De keizerin weduwe van Rusland is heden morgen ten negen ure ie Swinemunde gearriveerd en heden avond aan bet slation te Wildpark, nabij Potsdam aangekomen. M. werd door den prinsregent van Prnissen en andere prinsen derkoninklijke familie vergezeld, fiene kompagnie der garde was als cerewacbt aan het slation geplaatst. De keizerin geniet de volmaaktste gezondheid. Volgens eene correspondentie uit Rome aan het clericale blad (Union, beeft de generaal Goijon den 19 jl. bij het einde der militaire mis, de officieren, die hem bij het uitgaan der kerk begroetten, aldus toegesproken Ik weet dat de Mazzinislen veel beweging maken te Bo- me on limine fortuin zouden willen beproeven door onrust en wanorde in de stad leveroorzaken houdt u bereid om hen met kracht te bestrijden; hoe groot ook hun aantal zij, wij zuilen niel wij ken, en al waren wij een tegen twintig wij zul len tot het uiterste strijden en allen die ons in handen mogten vallen een kogel door het hoofd jagen." Na deze energieke woorden vau den •generaal, zegt genoemd blad, zag men in plaats van de duizenden hoedendie des zondags op zijnen weg, bij wijze van demonstratie werden gezwaaid, slechts bier en daar iemand die den gebruikelijke!! groet bragt. De berigtcn nil het binnenste van Honga rije doen langs boe meer een aanstaanden volks opstand duchten. Zoo schreef onlangs de zoon uit een aanzienlijk geslacht die als officier bij een Hongaarsch kavalerie-regemcnt in dienst staat aan zijne ouders in Thurtngen dal bij den afmarsch van dat regement niet alleen hur rahs voor Kossulli werden aangeheven maar de soldaten ook liet spelen van den Klapka-marsch eenstemmig gcëischt hebben en het regement niet eerder was uitgeruktvoor dat aan dien wenscb voldaan was. r B A a E H U E Parijs 2 Julij. De Monileur behelst do na volgende depêche gedagleekend Valleggio vrijdag, lletgcheele leger is de Mincio overge trokken. De Sardiniers sluiten Pescheira in. De versterkingen welke ik heb ontvangen en de aankomst van 35,000 man door prins Napo leon aangevoerd hebben mij in de gelegenheid gesteld Verona te naderen zonder onze veilig heid in gevaar Ie brengen, daar ik een legerkorps te Goilo heb achtergelaten om .Mantua lo obser veren en een ander korps wordt verzameld om de uilgangen van Tyrol in l.orobardije te bewa ken. Tevens deelt bel officiële blad nog een bulletin omtrent den slag vari Solferino mede De vijand was 250,000 a 270,000 man sterk. Onze nieuwe artillerie beeft eene vrueselijke uil werking gehad. Onze kogels bereikten den vij and op een afstand van waar liet zwaarste ge schut ons niet kon bcnadeelen en overdekten de vlakten met lijken. De verliezen der Fransche troepen bedragen "20 officieren waarvan 150 gesneuveld daarbij bevinden zich 7 kolonels li luitenant-kolonels er. 12,000 soldaten die gesneuveld of gekwetst zijn Vijf generaals zijn gekwetst geworden. Volgens het rapportin het officiële Piemontesche blad zijn er denzelfden dag 5525 man buiten ge vecht gesteld waarvan 49 officieren gesneuveld, 167 gekwetst 462 soldaten gesneuveld 3405 gekwetst en 1258 vermist. Parijs 1 Julij, De lijdingdat do Minciodoor onze troepen is overgetrokken en dat deze zich in vaste positiön beginnen te versterken ter plaatse waar de Oostenrijkers zich nog slechts weinige dagen geleden tegen eiken aanval beveiligd achtten beeft bier een leveiidigen indruk ge maakt en de waarde der gevolgen van den slag van Solferino eerst regl doen inzien. Tegelijk met dit berigt verneemt men dat de vijandelijke troepen zich op verschillende punten concen treren en zich gereed maken om aan gene zijde van de Mincio op nieuw slag Ie leveren. .Men kan eene nieuwe ontmoeting zelfs als vrij nabij beschouwen daar de twee legers onmogelijk lang binnen de grenzen van den boruchtcn vier hoek kannen manoeuvreren zonder met elkander in botsing te komen en nieuwe gevechten Ie le veren. jn verband dus met den dagelijkscb Ie verwachten aanval onzer vlootop Venetië, en do vereeniging v an het legerkorps van prins Napoleon met de boofdmagt der geallieerden verwachten velen eene spoedige krachtige hervatting van den worstelstrijd en de beslissing daarvan nog voor deze maand geheel ten einde is geloopen. Wal die verwachting versterkt is hel meerde re vertrouwen op eene opregle onzijdigheid van Engeland, hetwelk na de optreding van hot mi nisterie Palmerston-Russell wordt gevoerd. In derdaad geven de redevoeringen van lord Pal- merston en lord Granville in de beide huizen daar toe ruimschoots aanleiding, terwijl het Hngel- sebe volk zelf niets liever wenschl dan die on zijdigheid strikt gehandhaafd tc| zien, zoo ais o. a. wederom gebleken is uit den bijval waar mede de beer Cobden is aangeboord, toen bij in diengeestsprak, bijna onmiddelijk na zijne terug komst uit Amerika. Wanneer men daarbij iii aanmerking neemt dat de woorden van den heer Cobden, de houding van bet ministerie en de taal der dagbladen iu Engeland allezins ge schikt zijn om Pruissen te waarschuwen tegen elke onvoorziglige tusscbenkomstter gunste van Oostenrijk wal bovendien in een zeer groot gedeelte van Duiïsehland hoogst impopulair zon zijn, wanneer men al wederom op gezag van den beer Cobden, inag aannemen dat Amerika de Sympathie voor de Italianen en bet doel van den tegenwoordigen oorlog zich ten duidelijkste openbaart, dan wordt het gemakkelijk verklaar baar waarom men in officiële kringen meer en meer aan bel localiseren van den oorlog in Italië en aan een goeden afloop daarvan begint te ge- looven, en niet vreenul, ofschoon dan ook eenigzins overmoedigklinkt de taal van een der ofificieuse organen van do regering, wanneer het beweert, dat Oostenrijk, in Duiïsehland im populair door de groote zeemogendheden aan zijn lot overgelaten; niets anders overhoudt dan zijn ongeneeslijken trots die in gedurigen strijd is met zijne onmagt. Naar men verneemt heeft keizer Napoleon den generaal Niel benoemd tot hertog van Sol ferino. De kolonel de Rocliebouet, die de artil lerie der garde in de hataille van Solferino kommandeerde, is op het slagveld door den kei zer bevorderd tol brigade-generaal. In het bij zonder moeten de jagers en volligeurs zich in dien veldslag onderscheiden hebben. Men meldt o. a. dal eenige bataillons jagers het hoofd heb ben geboden aan een tienmaal sterkeren vijand, de jagers, die geen geschut bezaten, stonden te genover drie vijandelijke batterijendie hen echter betrekkelijk weinig nadeel toebragten daar de jagers het er op toelegden om de kanon niers te treffen zij slaagden daarin zoo gelnkkig, dat het personeel hetwelk de Ooslenrijksche bat terijen bediende zeven of acht malen moest ver- nieuwd worden. g n o o t- bbirtaoiliei) Londen 30 Jur.ij. Te Sedgley nabij Dudley stierf laatstleden zaturdag cenevrouw van 113 jaren zonder voorafgegane ziekte. In bet werkhuis waarin zij sedert langen tijd onderhou den werd breide zijofschoon nagenoeg geheel blind al de kousen voor de overige armen die ongeveer 200 in getalzijn. 7ij was nooit ge huwd geweest en om hare vroomheid en mensch- lievendheid algemeen geacht. Gisteren voormiddag hebben de hoeren White en Rankey de, eer gehad aan H. M. eene Australische ^merkwaardigheid te vertoonen bestaande in eene goudklomp ter zwaarte van 2200 oneen en waarde van ruim 900U p. st. ge naamd Great Welcome Nugget. liet meermalen genoemde stoomramscbip waarvan de bouw door de regering aan de Tha mes Iron Shipbuilding Company is opgedragen zal legen de maand Junij des volgenden jaars gereed zijn. Het wordt zoo sterk zamengesteld dal het elkscbip zelfs den Great Eastern door aanvaring derwijie kan beschadigen, dat het in drie minuien tijds in de diepte verdwijnt. De wapening zal bestaan in 36 stukken geschut, die lOtlponds kogels tot op bijna zes mijlen af- stands kunnen werpen. Geheel gereed zijnde om naar zee te gaan zal het eene som van 320,000 p. st. hebben gekost. Een brief in den Times, geschreven door iemand die bij bet Ooslenrijksche leger de laatste gevechten heeft bijgewoond zegt dat een van de oorzaken waardoor de Ooslenrijksche sol daat ontmoedigd wordt, is het nieuwe wapen de zwaard-bajonetwaarmede hij door den Fransclion soldaat wordt aangegrepen en waar legen noch zijn oude bajonet, noch zijne meer dere physieke kracht iets uilrigt. Niet alleen dat de zwaard-bajonet Sloot voor stoot tegen het oude wapen teruggeeft, maarsotider het toe brengen van den stoot of het terugtrekken door snijdt het de pezen van den arm of het been van den tegenstander zoodoende hem op eenmaal van alle kracht beroovende. Daarenboven is den Franschcn soldaat geleerd zijn wapen zoodanig Ie hanteren dat hij na het toebrengen van den eersten stoot aan twee of drie nevenmannen van zijn tegenstander snijwonden toebrengt. Deze nieuwe wijze van aanval kan onmogelijk door bet oude wapen worden te keer gegaan van daar dat de Oostenrijksche soldaat iu zijne wanhoop met do kolf van zijn geweer zijnen vij and tracht te verpletteren die echter vlug en behendig in hel schermen en vertrouwende op de meerderheid van zijn wapen drie doodeiij ke won den toebrengtterwijlde Oostenrijker één neder- velt. Iedere natie mag zich deze taktiek dor Franschen wel ter harte nemen zoo zij niet te eeniger tijd in hetzelfde geval wil verkceren als thans Oostenrijk. Met de Uammonia zijn berigtcn uit New- York lot 15 Junij ontvangen,benevens 150,000 doll, in specie. In de Vereenigde Stalen was geen nieuws van belang, doch uil .Mexico des te meer. Miramon jag met de geestelijkheid overhoop. Deze bad zich legen Miramon verzet omdat hij eene demonstratietenbehoeve van Zulo- aga had onderdrukt, die gezegd werd in de ge vangenis geworpen te zijn. Miramon had alstoen op zijne beurt de priesters in hechtenis doen neinen. De slad Morella was verwoest en vrouwen waren gegeeseld geworden, om ze tot hetaanwijzen van verborgen schatten tedwingen. Londen2 Julij. De heer Cobclen heeft aan lord Palmerslon doen weten dat hij de hem aan geboden en voor hem opengehouden plaats in het ministerie niet kan aannemen. Deze weigering heeft hier een diepen indruk gemaakt. JONGSTE TIJDINGEN. Londen 4 Julij. De volgendcofficieledepêche is van Suez dd. 25 Junij ontvangen. De onte vredenheid der Furopescbe troepen in Indie is spoediguitden weggeruimd. Vele aanzienlijke aanvoerders der rebellen nemen de aangeboden amnestie aan. Nenah Salitbis niet gevangen geno men. Funjaub is rustig. ADVMTim Te Pachten de nacltiiig; van oosi of twee perceelen Weiland bij de Stad gelegen. Te bevragen ten Kantore van Jhr. W.M. H. de JONGE, te Zierikzee. BANK VAAT LEEAING. VERKOOP1NG aan de Bank van Lccning te Zierikzeeop Woensdag deu 20 Julij 1859 des namiddags ten 2 ure, van de verstane Panden ingebragt tot ultimo April 1858. Dingsdag namiddag van 3 tot 4 ure te bezien. Zullende de Gouden enZilveren Panden moeten worden gelost of verlengd uiterlijk vóór of op Zaturdag den 9 Julij 1859 na dien tijd zal men verpligt zijn de kosten der keuring te voldoen. De DILIGENCE-DIENST van Zieribzee op Zijpein verband melde Stoomboot- dienst van Goes op Rotterdam en vice versa zal met 15dezer maand worden Mestaakt. Zierikzee 4 Juüj 1859. Eene Keukenmeid voorzien van goede getuigschriften en levens cenig huiswerk kunnende verrigtcn wordt tegen primo November of eerder gevraagd hij den Ingenieur van den Waterstaat te Zieriltzee. Zierikzee, 2 Julij. Binnengekomen Alma kapt. H. Bombyes van New-Castle naar Zierik zee. 3 dito. UitgezeildNestor, kapt. Th. Whithe, van Zierikzee naar New-Castle. Zwaan kapt. J. D, de Ruiter van Zierikzee naar Seaham. Brouwershaven 30 Junij. Binnengekomen Patriot kapt. A. Dixon van New-Castle naar Rotterdam. 2 Julij. Uitgezeild Slad Dordrecht, kapt. J. H. Stuitvan Dordrecht naar Londen. feijzjsi8 ©er errectew'tb ai&stlsbiï am dek 4 Julij 185». Nederland Werkelijke Schuld '2% pet dito dito A dito dito 4 Amoms. syndic. 3 Rusland bij Hope 1798/1816 5 dito 1828/1829 5 hij Stieglitz. 3de leen. 3 dito üde leen. 1855. p> dito bij Hope 4 Cert, van ass. Poolsche schatkist ob'lig. 4 Aaud. groote Russ. spoorweg a 236'Volgefourn. 3 Oostenrijk Ween Br bankbij Goll. en Co-, 3 dito dito 4 Metalliek 5 dito 2'/a dito rente Amsterdam b dito, nationale 6 Portugal Buitenlandsch van 1853 3 dito van 1856 en 1857 3 Spanje Buitenlandsch 3 Binncnlandsch 3 Buitenlandsch 3°/0 nu 1% Ecuador Groote stukken 1 Stukken van L 100 1 Land-Ccrtitïcaten b L 100 62% 75 /4 95 102% 101 92% 98 81 V4 81% 63'/., 75 22:) -43 43% 24% 67 48 43»/.rt 42 42% 39% 30'% 14% 15% AFVAART der stoomboot Van Zierikzee: Woensdag 6, 'smorg. 5 Vrijdag 8, 6'. dienst tusschen Middelburg en Rotterdam stad zl er 1 k zee, Van Rotterdam: van Middelburg Donderd. 7, 's morg. 6 Vrijdag 8, 6 Zaturdag 9, 6 Van Vlissingen r des maandags, woensdags en vrydags 's morg. ten 8 ure Hcdenivas onze beurs zeer gunsl.ig gestemd voorat luai de Ooslenrijksche Portugesche en Russische fond sen betreft. BOTTERDAM 4 Julij. TARWE. Zecuwsch Vlaamsen, en Over manische vorige prijzen goede en puike f 8,90 a9,50, mindere 7,50 ii f 8,70. ROG GR. Zeeuws. Vlaams, en Overm. vorige prijzen f 5,50 A f 6,8'). GERST. Zeeuwsch. Vlaamscli. en Overm. winter f 3,60 af 4,90, dito zomer f 3,50 a f 4,80. HAVER. Zeeuws, cn Inl. Korte 3,50 a f o dito I.ange ƒ2,60 h f 4. ERWTEN. Zeeuws, groene f 7,50 a f 9,25; groote dito 9 fafll. PAARDENBOONEN f6a f 7,75. VERV0ËR-IDÖ1M Donderdag7, 'smorg. 10% ure Zaturdag 9, 'smidd. 12 Van Rotterdam Woensdag 6, 's morg.ll%ure Vrijdag 8, 11% Zaturdag 9, ll1/. De diligence za! van Zierikzee 1% uur na de afvaart der stoomboot van Rotterdam naar Middelburgen van Middel burg naai Rott. gelijk met de afvaart der stoomboot rijden^ dienst tusschen Vlissingen en Rotterdam. Van Rotterdam des dingsdags donderdags en zaturd. 'smorg ten 10 ure na aaukomstvan denRijnspoor - De diligence zal van Zierikzee 1% uur na de afvaart der stoomboot van Rotterdam naar Vlissingen en van Vlissingen naar Rotterdam ure na de afvaart der stoomboot rijden. gew droc het 1 kels maa «ïoe p1'»1 verz A af en B brei op J ten opei Vr waa op c Ter Stads-Drukkerij van de Erven A. de Vos f in den Get der Sep deli ten des

Zierikzeesche Courant | 1859 | | pagina 2