Woensdag 6 •lulij. 1859 WOENSDAG ZATURDAG. "BESTOREN 4DM1NISTRATIEN AANBESTEDING. NIEUWSTIJDINGEN BINNENLAND ABONNEMENT S-P B IJ S. Per drie waanden f 2,00. Franco per post 2,35. Inzending der Advert, daags te vorenvoor IO ure 'smorgens. VERS Cll IJ N T P RIJ S DER ADVERTENTIE N. Gewone I21/, cents de regel. Geboorte-, Huwelijks- en Doodberiglcn van 1 6 regels a f 1 behalve liet Zegelregt. 7,5(1 9.5" 9,5 0 0,0(1 9,00 <1,00 0,00 0,00 0,00 9 ure 10% Openbare Raadsvergadering gehouden te Zierlkzee, den 4 Julij 1859. Voorzitter mr, B. C. Cau Secretaris jlir. mr. 6de Jonge. Afwezig de heeren Houwer, Keiler, de Clercq en van Dongen de beide eersten met kennisgeving. I e notulen der vorige zitting worden na lezing goedgekeurd. Worden medegedeeld 5 missives van Gedepu teerde Staten begeleidende bel goedgekeurd kohier van den lloofdelijken Omslag met beslissing op cene reclame; b. een goedgekeurd Raadsbesluit tot het doen van af en overschrijvingen op de begrooting van 1858; c. houdende goedkeuring der onderhandsche verhuring van een stuk grond d.idem tot het beschikken uit den post van on voorziene uitgaven 1859. e. idem van onderhandsche uitgifte tot droog making van grond, waarvan de executie aan burgemeester en Wethouders wordt opgedragen. Wordt gesteld in handen der heeren llr. Goe- mans Landskuegt en Ochtman de rekening over 1858, der teekenschool ten fine van on derzoek en rapport. De hegrooting dier school voor 18!8/S0 wordt bij de nog overige in te komen stukken gecollideerd. Op aanvrage der directie over de gymnastie- school, wordt de gewone jaarlijksche toelage van ƒ100 verleeud voor hel gratis onderwijzen van 25 kinderen en der kweckelingen en hulp onderwijzers. Wordt gesteld in handen der heeren Goemans, l.andsknegt en Uchtman de concept verorde ning tol wijziging der verordening op de heffing van opcenten op voorwerpen van verbruik iioodig ingevolge de wet van 15 Mei 1859, Staatsblad no. 38) ten fine van onderzoek en rapport. Namens Burgemeester en Wethouders wordt voorgesteld, om onder de hand aan te besteden het onderhoud en de vernieuwing der straten aan ,1. A. de Villcrs, zijnde bij de jongste open bare aanbesteding slechts door één persoon in geschreven. Na cenige discussie wordt op voorstel van den heer van der Grijp met zes le gen drie stemmen besloten de openbare aanbe steding op nieuw te beproeven. Wordt medegedeeld eene missive van Gede puteerde Staten begeleidende een request van jhr.de Jongevan Zwijnsbergen c. s., lot indijking van een gedeelte van het Dijkwater waartegen bij Burgemeester en Wethouders geen bezwaar bestaat, ook de Baad daarin geen bezwaar ziende wordt deze mcdcdceling voor notificatie aange nomen. Wordt gelezen eene missive van de plaatse lijke Schoolcommissie houdende mcdcdceling dat uitbreiding van de armenschool noodig is en dal een gebouwtje daarbij staande zonde moeten worden gekocht. Burgemeester en Wethouders hebben behoudens goedkeuring, dat gebouw ge kocht voor 350 wordt besloten hierop de goed keuring van Gedeputeerde Staten te vragen en later de kosten uit onvoorziene uitgaven te vinden. Op voorstel van Burgemeester en Wethouders, naar aanleiding van een aanzoek der gemeente Middelburg tot herziening van het beurtverdrag, wordt besloten daartoe de vcrcischtc magtiging van Gedeputeerde Staten te vragen. Op aanzoek der commissie van fabricage stel len Burgemeester en Wethouders voor om aan M. landen Knde, voor 308 ondcrhaudsch aan te besteden 10 cl metsel- en 200 el voegwerk aan hel sas en wordt hiertoe besloten onder goedkeuring van Gedeputeerde Staten. Wordt medegedeeld hel proces-verbaal der opname der Ontvangerskaswaaruit bleek dat zich in kas bevond f 9560,385. Voor kennis geving aangenomen. Bij monde van Or. Goemans namens do com missie ad hoe wordt rapport uitgébragt op de i rekening van den schuttersraad tenderende tot voorloopige goedkeuring zullende aan Ge deputeerde Staten ter goedkeuring worden op gezonden. Idem op do Instructie van deklokkenist welke behoudens kleine aanmerkingen wordt goed gekeurd. Tot leden van het stembureau op 19 Julij e k. voor de keuze van Raadsleden worden be noemd de heeren Mr. de Crane en Mr. de Clercq en de overige leden tot plaatsvervangers. Hierna is de zitting gesloten. De Burgemeester van Zierikzeeroept bij deze op Sollicitanten naar de betrekking van dg-ent van Policïe in deze Gemeente, ten einde als zoodanig in dienst te treden den 1 Augustus aanslaande om zich vóór den 15 dezer maand zoo bij den Commissaris van Policie als bij hem Burgemeester aan te melden. Zierikzee, den I Julij 1859. B. C. CAU. BEKENDMAKING. Oproeping- Verlofgangers. De Burgemeester van 'Zierikzee. Gezien de circulaire van den heer Commissa ris des Konings in deze provincie dd. 28 Junij 1859, A.no. 7147, 3e afd. (prov.blad no.62). Brengt ter kennis van de miliciens-verlof gangers der ligtingen 1856 en 1857, zonder on derscheid lol de verschillende korpsen van het leger met uitzondering van het 5de regement dragonders, behoorende, die zich in deze ge meente met groot verlof bevinden of zich aldaar ophouden, dat zij krachtens Koninklijk besluit van 24 Junij 1859, no. 77, onder dc wapenen zijn opgeroepen en mitsdien het aan hen ver leende verlof is ingetrokken, dat zij, die in gebreke mogten blijven aan de oproeping te voldoenstreng zullen worden opgespoord en naar gelang van omstandigheden als deserteurs aangemerkt en behandeld kunnen worden dat de manschappen die zich met verlof be vinden in plaatsen niet meer dan zes uren ver wijderd van de standplaatsen der korpsen, waar toe zij behoorenzich regtstreeks voorzien van hunne afgetcekende verlofpassen naar bun corps moeten begeven, terwijl de overigen op zaturdag den 9tJulij aanstaande voorzien van hunne ver lofpasen, hunne bijverlofmedegenomenklecding- en equipementstukken aan den heer Commissaris dos Konings voornoemd moeten worden aan geboden. Zierikzeeden 1 Julij 1859. B. C. CAÜ. BEKENDMAKING. De Burgemeester van. Zierikzee, maakt be J kenddal hel primitief kohier no. 2, der belas ting op liet personeel voor deze gemeente, dienst jaar 1 858/60 op den 28 Junij jongstleden door den heer Commissaris des Konings in deze pro vincie is executoir verklaard en op heden ge steld wordt in banden van den lieer Rijks-Ont- vangerdezergeineenle, ten fine van invordering, ingevolge de wet. 'Zierikzee den 4 Julij 1859. B. C. CAÜ. Burgemeester en Wethouders van Zierikzee, zijn voornemens op Z.alurdag tien 16 d zer maand des middags, op hel Raadhuis andermaal in het openhaar de Besteding te beproeven van het STRAATM AKERS HURK in deze Gemeenle gedurende vijf achtereen volgende jaren op dezelfde voorwaarden als vroegerter lezing en verkrijgbaar voor gega- dingden ter Gemeente-Secretarie. Zierikzee, den 4 Julij 1859. B. C. CAU, Voorzitter. C. de JONG li, Secretaris. Zierikzee 4 Julij. Door de arrondissements- regtbank alhier is op heden uitspraak gedaan in de zaak tegen den heer Z.heel- en vroed- meeslcr alhier en is de beklaagde veroordeeld in eene geldboete van ƒ25, met de kosten we gens het onbevoegd uitoefenen van inwendige praktijk. Het kantongeregt alhier had den be klaagde vrijgesproken. Van dit vonnis was de officier van justitie in appél gekomen. Bij koninklijk besluit is benoemd tot ont vanger der directe belastingen en accijnsen te Monlfoort c. a. de heer J. M. Kleeuuiens thans ontvanger derzelfdc middelen te Noordwellc c. a. Men verneemt dat de besteding der gazverlicbling te Goes aan de heeren C. Ver loop en Zoon te Utrecht door gedeputeerde staten dezer provincie is goedgekeurd. In de afgeloopen week werd in het huis van arrest te Goes overgebragt de persoon van Pieier Vermeulen een der voortvlugligen ver dacht van vroeger aan dc oproerige bewegin gen tijdens het graven van het kanaal door dit eiland te hebben deelgenomen en gesignaleerd onder no. 399 van het politieblad van j 858. De brigadier der marechaussee (M. Louis) gestationeerd te Axel onderrigt dal genoemde Vermeulen zich in de gemeente Koewacht ophield, bcgafzich des nachts ten half 3 ure met de maré- chausseésde Boer cnu. Belleghem derwaarts, en nam onmi'ldelijk bij des gearreslecrdens schoonzuster op slechts zes passen van dc Belgische grenzen wonende cenige information die hoewel hem niet toegelicht aanleiding tot eene huiszoeking gaven. De voor- en achterdeur elk door een marechaussee hebbende doen bezetten ging hij de adsistentie van den burgemeester inroepen, lntnsschen poogde F. in vrouwenkleederen ver momd te ontloopen en kwam ijlings daarloe naar beneden terwijl in hetzelfde oogenblikom zijne vlugt te bevorderen zijne vrouw M. cle Neve lo gerende bij hare zuster S. de Neve ieder op een der marechaussees aanvielen hetgeen evenwel niet belette dat van Belleghem, Vermeulen met veel moeite aanhield. Hierop ontstond eene he vige worsteling waarbij de Boer die van achte ren aangevallen nagenoeg geworgd werd door middel van een lonw dat moest dienen om V. tc knevelen. Op aanraden van van Belleghemdie intussclien V. weerhield en met de andere vrouw te kampen had maakte de Boer van zijn pistool gebruik en schoot F. in den bovenarm. Hierop kwain de brigadier vergezeld van een wethouder terug en had dc arrestatie plaats. Vermeiden werd dadelijk verbonden en naar Axel overgebragt waar hem door den chirurgyn de Fouw de kogel uit den arm genomen is. Onlangs hebben twee professoren van de theologische school van de Hervormde afge scheiden gemeente te Kampen de synode der l'resbyteriaansche Protestanten te Kdinburg bij gewoond als afgevaardigden van do synode dor afgescheidenen. Men verhaalt dal eene aaneen sluiting tuschondeNederlandsche afgescheidenen en do Schotsche Presbyterianen is tot stand ge komen zoodat deie heide kerkgenootschappen thans als één in leer en belijdenis mogen worden aangemerkt. Welken invloed dit hier te lande zal hebben is nog onzeker, maar het schijnt dat voortaan de beiderzijdsche synoden door af gevaardigden uil de andere zullen bijgewoond en vertegenwoordigd worden. Midd. Cl. liet kamp te Zeist zal gehouden worden van 5 Augus a. s. tot 15 September daaraanvol gende. De 12 bataillons die daaraan zullen deel nemen zullen genomen worden uit de na volgende regenienten infanterie liet 1ste 2de en 3de bataillon van het Islcrcgcmenl, respcctivelijk in garnizoen tc Arnhem Gra ve en Nijmegen hel !sle3(!een 4de bataillon van hot 4de rege ment respeclivelijk in garnizoen Ie Bergen op Zoom en Venlo het 2de en 4de bataillon van hctödercgemenl infanterie in garnizoen te'sllcr- togenbusch het Istecn 3debataillon van het6de regement infanterie respeclivelijk in garnizoen te Breda en Gorinchem het 4de bataillon van het 7deregemenl infanterie in garnizoen te Hoorn; en het 3de bataillon van het 8ste regement infan terie in garnizoen te Groningen. Voorts zullen aan deze oefeningen deel nemen een regement kavalerie twee batterijen veld- en eene batterij rijdende artillerie. Verder is door Z. M. bepaald, dat aan de opper hoofd-en verdere officieren, dieindo legerplaats gekampeerd zullen worden in plaats van kam- pagne-vivres eene maandelijkschetoelagcbovcu hun Iraclement en aan de onderofficieren en verdere manschappen mede eene verhooging der soldij zal worden toegekend. Naar men verneemt is Z. K. II. prins Frederik der Nederlanden als veldmaarschalk van het Nederlandsche leger doorZ. M.uitgenoodigd het opperbevel over de te Zeist (e kamperen troepen op zich ie willen nemen. Onder Z.K.H. zullen het opperbevel voeren de luitenant-gen. N'cpvue als chef van den staf van den veldmaar schalk, en de generaals van Geen en Coenegrachl thans respeclivelijk kommanderende de 2de en Isle brigade infanterie. Dezer dagen heeft op den Biesbosch of verdronken Zuidhollandschen waard een droevig voorval plaats gehad Vijf mannen en twee meisjes, die in een der daarin gelegene polders werkzaam waren begaven zich in eene boot naar het Raamsdonke'veor ter kerk. Op de hoogte van het Oude Maasje sloeg de boot om, tengevolge waarvan drie mannen en de twee meisjes verdronken. De twee andere personen die gered zijn verkeerden nog in levensgevaar, slechts een der lijken was opgevischt. Twee der verongelukte mannen waren te Oosterhout woonachtig en een hunner laat eene weduwe mei drie kinderen na. Uit Harderwijk wordt gemeld dat den 9 Julij kapitein Eykclberg en de luitenant Visser benevens den sergeant-majoor Boozendaal met 20 a 25 manschappen naar Lissabon zullen ver trekken, om op de muitelingen van het schip Al- cor, die zich in die stad bevindenderwaarts over te brengen.

Zierikzeesche Courant | 1859 | | pagina 1