I 239ste Staats-Loterij. Openbare Verkooping, ZEI iTUDM BEUIU, BARKTBKRIGTEft W VBRYOER-EIDDELEN sche troepen in Lombardije waar de Oosten rijkers onder de bedekking ran hunne versterkte plaatsen hunnen bijstand afwachten. Zij zullen zich aan geen nieuwen strijd wagen dan nadat die magtige hulptroepen zijn aangekomen. Van de andere zijde zou Frankrijk kunnen rekenen op den onmiddelijken bijstand van Rus land. Met kabinet van Petersburg moet zijne bedoelingen aldus geformuleerd hebbenwij zullen niet tegen Duitschland in bet veld rukken, maar onmiddelijke en onverwijlde hulp aan Frankrijk verleunen wanneer Engeland de neu traliteit verbreekt. Aldus zou de oorlog in Italië gelocaiiseerd blijven, maar Frankrijk zou er tweo vijanden tegelijk te bestrijden hebben, de uitbar sting van het onweder dat sints twee maanden van uit de verte werd vernomen. Keizer Napoleon zal den strijd tot den einde toe volhouden. Reeds spreken sommigen van een ander .lena waar men Pruissen zal straffen gij merkt dat men hier de zaken met spoed wensckt af te doen. Wanneer de geruchten van den dag zich mog- ten bevestigen kon het toch wel cens waar wor den wat hier bevestigd elders tegen gesproken wordt, dat Frankrijk namelijk in het geheim de pogingen der Hongaarscbe bannelingen zou on dersteunen, ten einde door eene omwenteling in Hongarije den vijand in den rug te doen bestoken. Van de andere zijde komt ook Dalmatic in be weging. Aldus zou keizer Napoleon, die naar Italië is gegaan om do revolutie te bedwingen welke hare vertakkingen heeft door bet gcheele schiereiland in Frankrijk en in Engeland de revolulietc hulp roepen legen Oostenrijk. Men weel dat de uitvoer van paarden in Frankrijk verboden is desniettemin zijn Kossulh en zijne vrienden te Genua ontscheept mot een aantal fraaije Fransclie paarden voor het Mon- gaarschc legioen bestemd. Wel is waar zal dat legioen voor Italië strijden, maar om zich op een gegevcnoogenblik naar Hongarije te hegeven. I.en feitdat men meent niet overliet hoofd te mogen zien is dat de Orleanistische partij die sedert het begin des oorlogs hoege naamd niets van zich had laten hooren weder teekenen van leven begint te geven. In alle sa lons van die kleur is de naam van den hertog van Charlres op aller lippen. Men maakt hem daar lot een held met wien Garribulcli vergeleken een jongen is. En te midden van al die overdre ven loftuitingen hoort men steeds herhalen: die afstammelingen van Orleans zij zijn toch Fran- schen in hun hart! Als men dat zoo hoort, zou men wanen dat die menschen welke zoo spre ken den troon van Frankrijk al ledig zagen en den zoo gevierden prins er op wilden plaatsen. Parijs, 25 Junij. Eene depeche van den kei zer aan de keizerin, gedagleekend Cavriana den 24 Junij meldt hel volgende Wij hebben een grooten veldslag geleverd en eene groote overwinning behaald. Het grbeele Oostenrijksche leger stond in slagorde geschaard op eene linie die zich vijf mijlen ver uitstrekte Wij hebhen al de position van den vijand be- raagligd, een aantal kanonnen en vaandels ver overd en vele gevangenen gemaakt. He veldslag heeft van vier ure des morgens lot acht ure des avonds geduurd. Hel zegevierende Fransche leger is de Mincio overgetrokken de Oostenrijkers vervolgende. Volgens bijzondere depeche hebben de Oos tenrijkers gisteren de volgende verliezen geleden: 35,000 man buiten gevecht gesteld, 15,000 ge vangen gemaakt!6 vaandels 75 kanonnen. De divisie van Parijs heeft bevel ontvangen naar Italië te vertrekken. Hel -berigt der oproerige beweging te Rome heeft zich niet bevestigd. Den 2G. liet is tot dusverre nog onmogelijk om naauwkcurige bijzonderheden te kennen van den veldslag van gisteren. De vijand heefI he den nacht zijn teruglogt voortgezet. 5k heb den nacht doorgebragt in het vertrek hetwelk de keizer van Oostenrijk op den ochtend van den veldslag bewoonde. Gisteren prijkten vele huizen met vlaggen. Alle openbare en vele bijzondere gebouwen wa ren gisteren avond verlicht. Hel 3de regement Turcos of Afrikaansehe inboorlingen, is thans in Algerie georganiseerd eu zal tegen hel einde dezer maand mede naar Malie worden overgevoerd. Rij het departement van oorlog houdt men zich thans onledig met het onderzoek van een ontwerp, strekkende tot het vereenigen binnen twee maanden tijds van eene legermagt ter sterkte van 450,000 man troepen. Men gaat thans na, welke der huiten dienst gestelde officieren ge schikt en bereid zouden zijn om weder in dienst te treden. Eene circulaire van vertrouwelijken aard is aan dc divisie-generaals gezonden voor de voltooijing van dit werk, waaraan men hier een meer dan gewoon gewigt schijnt te hechten. Men hoort (e Parijs van niets anders dan van oorlog en overwinning spreken. Stads nieuws nieuws uit de omstreken, alles verliest daarbij zijne belangrijkheid en gewigt. Sints gisteren morgen toen het kanon der invaliden de inwoners heeft gewekt, is de goheele hoofdstad in feestgewaad gelooid zij prijkt met honderden van vlaggen en is den geheelen nacht met Yene- tiaansch licht Chinesche ballons lampions en gazpitten geïllumineerd geweest. Het gerucht houdt stand dat Pruissen zijne voorstellen tot herstel des vredes doen zal op den grondslagvan handhaving der territoriale verdeeling van 1815 oneenvoudige herziening der bijzondere overeenkomsten tusschen Oos tenrijk en de kleinere Italiaanscho staten. Het is ecliler moeijelijk te gelooven dat zulk een voorstel van Pruissen zou uitgaan hetgeen ge lijk zou slaan met eene oorlogsverklaring aan Frankrijk. Oicrigens zal de sluijerdie de plannen van Pruissen alsnog bedekt welhaast worden opgeheven. Verscheidene dagbladen hebben verzekerd dal Pruissen met zijne tusschenkomst wacht tot dat er een beslissende veldslag op de linie van de Mincio had plaats gehad. Die veldslagis nu ge leverd en er beslaan dus voor die mogendheid gecne redenen om langer met hare tusschen- komsttc dralen. L' Unwers deelt de woorden mede waarmede de paus op den jaardag van zijne krooiting, de gelukwenscheu van het heilig eollegie heeft beantwoord. Van de driedubbele kroonspreüsende, die zijn schedel drukt, zeide bij dat zoo de kostbare sieenen waarmede zij versierd is de trouw en d-c liefde zijner kinderen moesten vertegenwoordigen, hij ze thans, nu hij ze ziel loslaten en vallen, beschouwde als zeer bedriegelijke en zeer brooze versierselen. In derdaad verlaten mij een aantal Kalholiekeu zoo in mijne eigene slatcn als elders in de wereld en mijn hart is vervuld met bitterheid en tranen, maar zij die met geween zaaijen zullen met ge juich maaijen. En die diadeem', zoo zwaar, zoo smartelijk te dragen is ook het zinnebeeld van eene magtdie vanboven komt cu waarlegen de menschen zich te vergeefs verheffen. Men verzekert dat de Russische gezande Turyn geprotesteerd heeft legen het vormen van een Hongaarsch legioen in Sardinië cn dat de Pruisische gezant aan graaf Cavour heeft verklaard dat ingeval van een opstand in Hongarije zijn regering tusschen beide zou komen, om de be weging te onderdrukken Aan de Palrie wordt uit Brescia gemeld dal de gebroeders Godarcl door middel van een luchtballon de groote vlakte van Montechiaro hebben verkend, doch uinnen een omtrek van 2 of 3 mijlen geen Oostenrijker hebben gezien. De amnestie (Joor den jeugdigen koning van Napels afgekondigd, is bij lange na zooveel omvattend niet als men eerst had gehoopt. De regering verklaart de gruwelijke wreed heden waarvan de Sardinischc minister Cavour in zijne circulaire den generaal Urban beschul digt, voor geheel bezijden de waarheid. Brieven uit Hongarije, die voor geloof waardig gehouden worden zeggen dal een op stand aldaar op het punt der uitbarsting staal. Het misnoegen tegen de Oostenrijkers is ten top gestegenen aller blik schijnt aan leduidendalmen slechts op een gegeven leeken wacht om tegen hen op te trekken. Wel is men er in geslaagd eenige vrijkorpsen in dat land Icliglcn maar zij heslaan geheel uit Duitschers, die (leze gelegen heid met vreugde aangrijpen om het hen drei gend gevaar te ontkomen. De chefs der bezet tingen hebben te vergeefs versterking gevraagd, men heeft hun geantwoord ilat zij trachten kon den zich zoogoed mogelijk te redden dewijl de Hongaren hungcenebeschikbare troepen konden bijzetten. Deze staat van zaken brengt de bewoners van hel eigenlijk Oostenrijk lot wanhoop en zij verfoeijen hel sedert eene reeks van jaren, ge volgd stelsel,dal, doorvorst Metternicli ingevoerd thans door graaf Grunue wordt voortgezet, wiens invloed alle hervorming onmogelijk schijnt te maken. Het Hongaarscbe legioen groeit snel aan. Men schrijft uit Marseille van 24 dezer JIzondag wilde eene groote volksmenigte in tegenwoordigheid der Fransche troepen de driekleurige Italiaan, vlag opheffen en de dicta tuur van koning Victor Emmanuel proclameren. De generaal Goijon heeft dit echter weten te be letten. Den volgenden dag hebben sterke pa trouilles de stad doorkruist GEO OI-B rtlTTAWWIEW Londen 25 Junij. De Times zegt heden, dat Pruissen besloten heeft Frankrijk voorstellen te doen, welke, ingeval van verwerping, door zekere maatregelen gevolgd zullen worden. Hetzelfde blad keurt de politiek van Pruissen af, zich levens tegen Oostenrijk verklarende. Nog spreekt de Times hel gerucht legen vol gens hetwelk de toerustingen der marine ge staakt zouden zijn. De heeren Herman Si'lern Son cn co.die- tijdens de crisis van het jaar 1857 genoodzaakt waren hunne betalingen te staken, hebben thans aangekondigd „dat zij in slaat zijn, om het over schot van hunne schulden ten volle met intrest a 5 pet. af (e betalen. Op den eersten Pinksterdag heeft een zware brand te Petersburg tusschen de twee cn driehon derd huizen grootendeels echter zeer onaanzien lijke in de asch gelegd. Men zegt dat met de laatste Chinesche mail het berigt isaangebragtdal blue, de hoofd - stad van Cochin-China door den admiraal Hi gadtde Genouilly bestormd en ingenomen is. Uit Aden meldt de telegraaf van 10 Junij dat aldaar de mail uit Calcutta van 17 .Mei is aan gekomen. Het misnoegen van de Europescho troepen der vroegere Oost Indische compagnie tengevolge van de overdragl van het bewind op de kroon, had opgehouden. De laatste overlandberigten uit Indie melden, dat te Calcutta zich de cholera heeft gpopenbaard en wel aan boord van het naar Engeland be stemde schip Pomona hetwelk 399 personen aan boord had. Eenigen der aangetasten wa ren bezweken. JONGSTE TIJDINGEN. Frankfort, 2.7 Julij. Uit het officiële verslag der zitting van de bondsvergadering van Zatur- dagjl., blijkt dat Pruissen heeft voorgesteld een observatie-corps aan den Rhijn te vestigen .be staande uit bet 7de en 8sle korps van het Bonds- leger onder het opperbevel van lieijeren en heeft de militaire commissie aan welke dat voor stel ter overweging was toegezonden gunstig daarop gerapporteerd. Bern, 27 Junij. Een detachement Alpenja gers onder aanvoering van den majoor Medici, heeft de bergpas van Tonale tusschen Valcamonica en Tyrol bezet. Omlertronwd J. KERPESTEIJN Broinisse, en 24 Junij 1859. P. de GllAAFF. Bevallen van een' welgeschapen Zoon ELIZABETH van NEUREN, geb. van der Have. ZtEtiiKZEE 25 Junij 1859. Eenige cn algemeene kennisgeving Bevallen van een' ZoonD. van dek MAAS Bevelander. Zierikzee, den 28 Junij 1859. Op aanstaande Maandag begint de Trekking der Eerste Klasse. Zieriltzee 28 Junij 1859. J. OCHTMAN. We WcrterlamlseSio Algrimetwur VERZEKERINBS-fflAATSDHAPPU gevestigd te 'S'ieS.. verzekert ook dit jaar alle Gratiën, Boomvruch ten Gewassen enz. tegen hel gevaar van den Hagel en zulks tegen Vaste Premie zonder bijbetaling. De schade wordt niet over de Verzekerden omgeslagen maar uit de kas der Maatschappij betaald waarvan hel Fonds bestaat uit een Kapitaal van een Millioen een Honderd Vijftig Duizend Gulden. Nadere inlichting dienaangaande te verkrijgen bij haren Provincialen Agent, den Heer J. A. de WAAL, te middelburg en de diverse Agenten en Correspondenten der Maatschappijalom in de Provincie. te houden door den Deurwaarder J. van der BENT op Donderdag- den 3© Junif a. i., van ongeveer 37,000 oude STIIAAT- KSDMJISIVliggende op den Dijk aan de overzijde van de Nieuwe Haven, ie Zierikzee eigendom der Gemeente. tc 12 ure. NB. Voorwaarden van verkoop te informeren hij den Deurwaarder. Zierikzee, 25 Junij. Binnengekomen: dcNodl. kof Zwaan, kapt. T. 13. do Huiler en de Kng. brik Nestor kapt. Ths. White. 28 dito. de Ned. schoener Clemenskapt. H. Persoon, alledrie van New-Castele voor Zierikzee. Brouwershaven 26 Junij. Binnengekomen Staatsraad van der Houven kapt. F. Heijmcricks, van Botterdam naar Bataviagesleept per stoom boot binnendoor van Hellevoet. 2ó dito. Uilgcz. Uoelwijk kapt. K. J Swart, Vier Gezusters kapt. J. Bik beiden van Botterdam naar Bata via. Stad Dordrecht kapt. J. II. Stuit van Dordrecht naar Londen. PBÏJZEN BEK EmCTEWTE AMSTERDAM deK 27 Junij 1859. Nederland Werkelijke Schuld 2>/2 pet./ 613^ dito dito 3 74 dito dito 4 j 94 Amortis. syndic. 3 ',3 j 893/.j Rusland bij Hope 1798/1816 5 1°-% dito 1828/1829 5 101 bij Stieglitz. ode Jeen. 5 j 9l)3/4 dito 6de leen. 1885. 5 966/g dito 4 '1 bij Hope 4 I 81 pert. van ass. 6 60-Vg Poolsche schatkist oblig. 4 75'/a Aand. groote Russ. spoorweg a f 236,'Volgefourn. 5 215 Oostenrijk Weenerbankbij Goll. en Co. 5 dito dito 4 Metalliek 5 39 dito 2>/2 22 ditorente Amsterdam 5 o95/R dito, nationale o 8 Portugal Buitenlandsch van 1853 3 j 41 '/2 dito van 1856 en 1857 3 (41 Spanje Buitenlandsch 3 40r,/8 Binnenlandscb 3 j 38 1116 Buitenlandsch 3°/0 nu 1 W.2 f 28,3/,B Ecuador Groote stukken 1 14*/4 Stukken van L 100 1 15 Land-Certificaten a L 100 In alle fondssoorten voornamelijk in Russische Oostenrijksche en Portugesehewas de handel zeer levendig en de markt zeer willig gestemd ROTTERDAM, 27 Junij. TARWE, .Zeeuwsch Vlaamscb. en Overmaassche matig aangevoerd, goede en puike f 8,80 n.9,50, mindere 7,50 a f 8,70. ROGGE. Zeeuws. Vlaams, en Overm. vorige prijzen f5,50 a f 6,10. GERST. Zeeuwsch. Vlaamsch. en Overm. winter f 3,60 f 4,90dito zomer f 3,50 a f 4,80. HAVER. Zeeuws, en Inl. Korte 3,50 a f 5 dito Lange ƒ2,60 a f4. ERWTEN. Zeeuws, groene f7,50 a f 10,2.5; groote dito fl0af12. PAARDENBOONEN f5,50 a f 7,50. AFVAART DEK STOOMBOOT STAD ZIERIKZEE. Van Zierikzee: 1 Van Rotterdam: Woensdag 29, 'smorg II ure Donderd. 30, 'srn org. P'2ure Vrijdag 1, 's midd. 1 j Zaturdag 2, 7 dienst tusschen Middelburg en Rotterdam. van Middelburg Honderd. 30, '3 morg. 11 ure Vrijdag 1, t!>/2 Zaturdag 2, 'smidd. 12 Van Rotterdam Woensdag29, 's morg. 6 ure Vrijdag 1, 8'/2 Zaturdag 2, 9'/2 De diligence zal van Zierikzee 1 */2 uur na de afvaart der stoomboot van Rotterdam naar Middelburgen van Middel burg naa\ Rott. gelijk met de afvaart der stoomboot rijden. dienst tusschen Vlissingen en Rotterdam. Van Vlissingen Van Rottedam des maandags, woensdags des dingsdagsr donderdags en vrijdags 's morg. ten 8 ure j en zaturd. 'smorg ten 10 ure na aankomstvan den Rijnspoor De diligence zal van Zierikzee 1 '/.2 uur na de afvaart der stoomboot van Rotterdam naar Vlissingen en van Vlissingen naar Rotterdam x>s ure na de afvaart der stoomboot rijden. Ter Stads-Drukkcrij van de Erven A. de Vos I naar g aan gei dat vindei wijder toe zij bun a moetei den 9 lofpasi en eqi des K gebod Ziet ZlEl de wi eerw. henoe Leidei en B. leend

Zierikzeesche Courant | 1859 | | pagina 2