ADYE1MT1EW MUZIMQERWIJZER, 1 I] ZEETIJDINGEN ~BMS, lAllfflEllwir MVOER-IIDDRLflN BUITENLAND. D I X S O H T f, TS B Wrenen 17 Junij. DeOeslerreichische Correspon dent behelst bcrigten uit Verona van eergisteren, inhoudende dat geene belangrijke feiten te ver melden waren. Het leger bad zonder door den vijand boinoeijelijkt te worden de aangewezen stellingen ingenomen. Alleen de divisie van den generaal Urban geraakte slaags inet de benden van Gambaldi bij Castcnedolo welke benden •ofschoon zij 4000 man sterk en van vier stukken geschut voorzien waren echter teruggedreven werden. Oen 18. Officiële beriglen uit Verona van gisteren melden, dat de generaal Giulay op zijn verzoek ontheven is van hel bevelovérhettweede legercorps. De generaal der kavalerie jgraaf Sehlick is in zijne plaats benoemd. Men rekent hel aantal Oostenrijksche troe pen, in de nabijheid van Verona en de Mincio als ook hooger op bij de Elsch vereenigd, op een bedrag van 300,000 man. Graaf Scldkk heeft aangekondigd, dat, uithoofde van de nabij heid des vijands, in Triest, Udine, Fiume en Laiback het standregt geldend is en krijgsraden zijn benoemd om het te handhaven. Bij keizerlijk besluit van 31 December 185ihetwelk als grondwet van den slaat mag beschouwd worden, zijn alle burgers gelijkge steld voor de wet. In strijd daarmede is bij re solutie van den minister van hinncnl. zaken eene middeleeuwschc bepaling weder ingevoerd, in gevolge waarvan het voortaan aan geen Israë liet vergund zal zijn in het huwelijk te treden zonder vooral'daartoe de vergunning te hebben verkregen van den kantonnale regter zijner woonplaats. Algemeen is men daardoor ten hoogste verontrust, dewijl uil genoemde reso lutie blijkt, dal de bepalingen, van het keizeilijk besluit van 31 December 18I niet meer van toe passing worden geacht. De Ost-Deutsche Post meentnaar aanlei dingvan eene correspondentie uit Parijs, de na volgende bijzonderheden omtrent de verdere krijgsplannen der geallieerden te mogen inede- deelen. Het eskader van den admiraal Bouet Willaumez zou 40,000 man in de nabijheid der monding van de Tagliamenlo ontschepen. Te gelijkertijd zou het legercorps van prins Napoleon zijne bestemming bereiken zoodat deze strijd krachten gezamenlijk het Oostenrijksche leger in den rug zouden bestoken. Intusschen zou de helft van het Piemonlesche legerj l'esckeira geregeld belegeren, terwijl de andere helft ver eenigd met de Fransche troepen, het front der Oostenrijkers bedreigen en ter geschikter tijd slag leveren zou. Eenige dagen geleden werd in de Jezuïten- kerk te U een en door pater Klinkowstrnm in te genwoordigheid der aartshertogin Sophie en van een aantal leden der hooge aristocratie eene preek gehouden waarin de jongste gebeurte nissen op heftig anti-Napoleontischen loon wor den besproken. Onzeeeuw zoo heette bet was eene eeuw van revolutie. We! is waar hadden er in alle eeuwen oproermakers en opstandelingen bestaan maar nooit nog had men zulk een kun stig en consequent doorgevoerd stelsel van revo lutie zulk eene duidelijk uiteengezette oproer- theorie zulk eene koelbloedig berekende sa tanisch listige omwentclingskunst aanschouwd als heden ten dage. Dit stelsel was de vrucht en de schepping van de laatste helft der vorige eeuw, van de Fransche revolutie en hare gevolgen. Het concordaat noemde de prediker «de openlijke roemvolle pliglmatige en gehoorzame onder werping van Z. K. li. Apostolische Majesteit van diens regering en volken onder de wet Gods en zijner heilige kerk eene vervulling van het vierde gebod en eene heilrijke verzoening met Christus en diens Stadhouder op aarde." Turijn 17 Junij. InToskane heeft prins Na poleon de bewegingen met zijne troepen aange vangen. Tien duizend man Toskaansche troepen met SüOpaardcn zijn gereed om met hem op te trekken. Ravenna heeft zich mede voor de nationale zaak verklaard. Aldaar is een manifest uitge vaardigd waarhij adhaesia geschonken wordt aan het centraal bewind te llologna onder de dic tatuur van koning Victor Emanuel, Het is onze eenparige wensch zoo leest men ook iu dat manifest eenmaal deel te kunnen uitmaken van eene monarchie welke de erkentelijkheid der Italianen waardig is." IIern 18 Junij. fn grooten getale de pas sage van Slelvio bezetlende, hebben de Oosten rijkers de Duivelsbrug doen springen. Zij heb ben de bergpas van geschut voorzien en werpen verschansingen op te Nouders. Een korps van 3000 man Fransche troepen rukt me (geforceerde marscken tegen deze positie op. FHANHHIJE Pakijs, is Junij. Koning Victor Emanuel heeft aan de afgevaardigden uit iiologna ge antwoord, dat hij do hem aangebodene dictatuur over die stad niet aanneemt, en dal hij elke daad van omverwerping en opstand tegen het pauselijk gezag afkeurt. Daarenboven heeft hij een zijner adjudanten afgezonden naar den paus om dezen te verze keren, dat hij niets Ie vreezen heeft van de te genwoordige gebeurtenissen. I)e onafhanke lijkheid van Italië zal steeds een waarborg, nooit eene bedreiging zijn voor de onzijdigheid en de integriteit van den kerkdijken staat. Uit de brieven dietc St. Cloud hij hel huis der keizerin zijn ontvangen en die meest allen van hoofdofficieren afkomstig zijn blijkt dat men voor 25 Junij op geen nieuwen veldslag be hoeft te rekenen maar dal de eerste veldslag die alsdan geleverd zal worden ook meer dan hevig zal zijn omdat allecorpsen der geallieerden zelfs de divisie van prins Napoleon daaraan zal deelnemen. Het officiële dagblad bevat eene lijstderbe- looningen door den koning van Sardinië toege staan aan militairen van het 3de regement Zouaven die zich in het gevecht hij Palestro hijzonder hebben onderscheiden en deswege zijn versierd met de gouden medaille voor be toonden moed. De kolonel van dat reg. Cltabron, is benoemd tot commandeur der militaire ridder orde van Savoye tol officieren dier orde zijn be noemd Dumolin Rocker de Bride Saint-Martin de Tranchessin en Baryuez en vele andere officieren lot ridders dier orde wijders is eene lange lijst bekend gemaakt bevattende de namen dergenen aan wie de zilveren medaille voor betoonden moed is geschonkenzijnde adjudanten onder officieren en manschappen van het regement Zouaven. De Univers behelst heden een beloog van krijgskundigen aard. Dit blad vestigt de aan dacht op hel betrekkelijk groot verlies, hetwelk het Fransche leger aan officieren heeft geleden en schrijft dat toe aan de omstandigheid dat bij het Oostenrijksch leger al de regeinenlen in fanterie compagnien scherpschutters hebben, aan welke bepaalde last is gegeven om op de vijan delijke officieren aan te leggen. Dat bladhoopt, dat, ingeval de oorlog mogtvoortduren, dit door Oostenrijk gegeven voorbeeld door Frankrijk zal worden gevolgd. Dezer dagen zijn voor het gebruik van het leger in Italië wagens op 8 wielen afgezonden welke zijn bestemd voor het transport van ka- nonnecrsloepen die op de meren en rivieren moeten opereren. Deze wagens worden ver gezeld door eeneafdeelingtrein-soldalen welke zich moet stellen onder de bevelen van den ad miraal Bupontj. Naar men meldt, zal eerlang een 4de regement Zouaven worden opgerigl. Alle hoop op eene spoedige herstelling van den vredewordt vernietigd door eene verklaring, welke Oostenrijk volgens eene geloofwaardige mededeeling aan alle Duilsche regeringen per telegraaf heeft doen toekomen. In dit document verzekert Oostenrijk dat zijne krachten en ver- dedigings-middelen door den slag bij Magenta eis den inlogt der vijandelijke legers in het onver dedigde Milaan niet verzwakt zijn en dat de mi litaire sterkte van Oostenrijk nog steeds op ge lijken voet met die van Sardinië en Frankrijk slaat. Oostenrijk zou dientengevolge in geen bemiddelings-voorstel kunnengoedKeuren waar bij de afstand van een zijner region als voorwaarde wierdgesteld. In de afgcloopen week hebben in het dep. de la Manche op verschillende plaatsen overs'roo- mingen plaats gehad. Te Granville is o. a. het lage gedeelte der stadondergeloopen zoodat het water ter hoogte van 8 palmen op de straten stond. Verschillende pakgoederen die voor de maga zijnen in de voorslad lagen opgestapeld zijn door den stroom medogesleept en naar zee gedreven. De schade wordt begroot op eenige honderd duizenden francs. Te Yqnelon op 4 Nederl. mijlen afstand van Granville zijn twee personen bij deze ramp omgekomen .terwijl men de aldaar aangerigle schade op ruim 0,000 fr. rekent. De keizerin heeft op het eerste herigl den prefect van genoemd departement eene som vandOUUfr. doen ter hand stel len ,om voorloopigin de eerste meest dringende behoeften te voorzien. In sommige kringen wordt verzekert dat de goede verstandhouding lusschen keizer Napo- leonen koning Victor Emmanueleenigermate ge schokt is. Men legt iaaslgemeiden ten laste dat hij wat al te grif zijn gezag in iedere plaats vestigtwelke door de Oostenrijkers ontruimd wordt en dat deze ijver hoe lofwaardig en nuttig ook om deordoin Opper llaiie te bewaren, bij overdrijving lot ongelegenheden aanleiding kan geven. Uil Romewordl geschreven, dataldaareene inschrijving is geopend ten einde keizer Napoleon en koning Victor Emanuel een ceredegen aan te bieden. Daartoe moet reeds voor ruim 100,000 francs zijn ingeschreven. Uit Vercelii wordt gemeld dat onder de al daar aangekomen gekwetsten van het Fransche leger zich eene marketentster bevond, die in het gevecht bij Turbigo een kogel in de dij ontving. Een aantal soldaten rondom zich ziende vallen, had zij een geweer opgenomen en eene charge niet de bajonet tegen de Oostenrijkers medege maakt. Zij is in het rapport aan den keizer vermeld gewerden. Men meende eerst het been te zullen moeten afzetten, zij gaf te kennen dat zij niet bang was voor de operatic maar dat zij er veel legen had, omdat zij dan haar rege ment niet zou kunnen volgen. Later is hare wonde beter gaan staan en er is thans uitzigt dat zij binnen eenige wekenden veldtogt weder zal kunnen volgen. JONGSTE TIJDINGEN. Weenf.n,18 Junij. De verliezen van ons leger in den slag van Magenta zijn thans officieel bekend gemaakt. Zij zijn als volgtgesneuveld 63 officieren en 1302 manschappen gekwetst 218 officieren en 4130 manschappen vermist 4000 man. Turijn, 20Junij. De Oostenrijkers hebben den 16 dezer Montechiaro geheel ontruimd. De reg- tervleugel van hun leger zou naar Lonato zijn ge lrokken, om zich verder naar Pesschiera te rigten het centrum moet de hoogten van Caslilione hebben bezet en de linkervleugel naarJCastel- goffredogetrokken zijn. Den laatsten dag trok ken door Montechiaro 80,000 Oostenrijkers 6000 paarden en 12 batterijen. Marseille 20Junij. Dedagbladen van Mar seille deelen mede dat de minister van den pacha in Egypte de werkzaamheden aan het ka naal van Suez heeft doen staken. De heer de Lesseps had een protest daartegen openbaar ge maakt waarbij hij herinnerde aan de onlangs door said-pacha aangegane verbindtenissen. De consul-generaal van Frankrijk in Egvpte had den 10 dezer officieel om zijn ontslag gevraagd. u" Heden overleed in den ouderdom van 5 jaren, CORNELIA ANTHOINETTA innig geliefde Dochter van Zierikzee, H. A. vanIJSSELSTEIJN. 17 Junij 1859. M, J. van IJSSELSTEIJN, Goemans. Onder dankbetuiging voor de EkiA-wb belangstelling betoond bij het Orgel-Concert op den 20 II. neemt de ondergeteekende de vrijheid zich als (PIANO ORGEL ZANGVIOLONCEL, enz.) minzaam aan te hevelen. Zierikzee 21 Junij 1859. D. H. EZERMAN, Organist en Klokkenist. De !Weder!an<IscIie Algemeene VERZEKERINGSMAATSCHAPPIJ gevestigd te Tiet, verzekert ook dit jaar alle Granen, Boomvruch ten Gewassen enz. tegen het gevaar van den Hagel en zulks tegen Vaste Premie zonder bijbetaling. De schade wordt niet over de Verzekerden omgeslagen maar uit de kas der Maatschappij betaald waarvan het Fonds bestaat uit een Kapitaal van een Milliocn een Honderd Vijftig Duizend Gulden. Nadere inlichting dienaangaande te verkrijgen bij haren Provincialen Agent, den Heer J. A. de WAAL, te Middelburgen de diverse Agenten en Correspondenten der Maatschappij alom in do Provincie. Opruiming tot zeer lage Prijzen van MODE-STOFFEN, NETELDOEKEN, KATOENTJES BROEKSTOFFEN enz. A. A. MES, Gz. Dam B 84 te Zierikzee. Zierikzee 20 Junij. Binnengekomen Factor kapt. J. B. Fowler van Buncan naar Dordrecht. Uitgezeild' II dig an kapt. J. Jevcnd, naar Liverpool. Brouwershaven 16 Junij. Binnengekomen Vier Gezusters, kapt. J. Bik, van Rotterdam naar Soerabaija gesleept per stoomboot binnendoor van Helievoet. 17 dito. Doclwijk.kapt. K. J. Swart van Rotterdam naar Batavia gesleept per stoomboot binnendoor van Hellevoet. Gene raal de Stuers kapt. F. Fokkens van Batavia naar Rotterdam. 18 dito. Batavier kapt. A. de Voogd van der Straaten van Rotterdam naar Batavia gesleept per stoomboot binnendoor van Hellevoet. 20 dito. Cornelia kapt. G.de Vries, van Botterdam naar Batavia, gesleept per stoom boot binnendoor van Hellevoet. 18 dito. Uitgezeild: Stad Dordrecht, kapt. J. IIStuitvan Dordrecht naar Londen, 19 dito. Maarten van Bossem kapt. A. v. d. Eijk Kosmopolietkapt. .1. Bouten .beiden van Bot terdam naar Batavia, Nancij, kapt. R. I'allisson, Jane en Margarellikapt. W. Carlistt beiden van Rotterdam naar New-Castle. PBIJZEM DER ÏFFECTEKTE AffiSTEBIÏAH 61 V3 73% 94 90 101V8 100% 89 953/4 78l/ie 78'/a 59% 73% 214 38% 21% 57% 41 41% 40 7j 4-1 38% 28 V, 14 de& 20 Junij 1859. Nederland Werkelijke Schuld 2% Pcfc-j dito dito 3 dito dito 4 Amortis. syndic. 3 j Rusland bij Hope 1798/1816 5 dito 1828/1.829 5 bij Stieglitz. 5de leen. 5 I dito 6de leen. 1865. 5 dito 4 bij Hope 4 Cert, van ass. 6 "j Poolsche schatkist oblig. 4 Aand. groote Russ. spoorweg a 236 volgefourn. 5 Oostenrijk Weenerbank bij Goll. en Co. 5 dito dito 4 Metalliek 5 r dito 2% dito rente Amsterdam 5 dito, nationale 5 Portugal Buitenlandsch van 1853 3 dito van 1856 en 1857 3 Spanje Buitenlandsch 3 Binnenlandsch 3 Buitenlandsch 3°/0 nu 1% Ecuador Groote stukken 1 Stukken van L 100 1 Land-Certificaten a L 100 De markt in alle fondsen was eenigzins flaauwer. ROTTERDAM, 20 Junij. TARWE. Zeeuwsch Vlaamsch. en Overmnnssche 10 c. lager goede en puike f8,80 a 9,50, mindere 7,30 a f 8,60. RÖGGE. Zeeuws. Vlaams, en Overm. 20 ets lager f 5,50 A f6,10. GERST. Zeeuwsch. Vlaamsch. cn Overm. winter f 3,80 f 5,10, dito zomer f 3,50 a f5. HAVER. Zeeuws, en Inl. Korte 3,60 a fo,10 dito Lange ƒ2,70 a f 4,10. ERWTEN. Zeeuws, groene f7,50 a f 10,25; groote dito fl0afl2. PAARDENBOONEN f6, a f 7,50. AFVAART DER S TO OMBOOT stad zierikzee. Fan Rotterdam: Donderd, 23, 'smorg. 103/4ure. Zaturdag 25, 11 Van Zierikzee: Woensdag 22, 'smorg. 5 ure Vrijdag 24, 6% dienst lusschen Middelburg en Rotterdam. Van Rotterdam Woensdag'22, 'smorg. 11>/2ure Vrijdag 24 11 van Middelburg Donderd. 23, 's morg. 6 Vrijdag 24, 6 Zaturdag 25, 7 z aturdag 25, 11 Va De diligence zal van Zierikzee 1% uur na de afvaart der stoomboot van Rotterdam naar Middelburgen van Middel burg naai Rott. gelijk met de afvaart der stoomboot rijden. dienst lusschen Vlissingen en Rotterdam. Van Vlissingen I Van Rottedam des maandags, woensdags des dingsdagsr donderdags en vrijdags 's morg. ten8 ure J en zaturd. 'smorg ten 10 ure na aaokomstYan denRijnspoor De diligence zal van Zierikzee 1% uur na de afvaart der stoomboot van Rotterdam naar Vlissingen en van Vlissingen naar Rotterdam arena de afvaarl der stoomboot rijden. dienst lusschen Goes en Rotterdam. van GoesJ vt Woensdag 22, 's morg. 4 ure I Donderdag23, 's morg.ll%ure Vrijdag 24, 5 I Zaturdag 25, 11% De diligence zal van Zierikzee 2 uren na de afvaart van Rot terdam en gelijk met de afvaart uit Goes afrijden. Ter Stads-Drukkcrij van de Erven A. de Vos

Zierikzeesche Courant | 1859 | | pagina 2