WOENSDAG ZATURDAG. Zaturdag 18 Junij. BESTUREN MNISTRATIKN Publicatie. afkondiging. NIEUWSTIJDINGEN .4 B 0 K i'V E M E NTS-PR IJ S Per drie waanden ƒ2,00. Franco per post ƒ2,25. Inzending der Advert, daogste vorenvoor 10 ure amor gem. VE R S CU IJ N I P 11 IJ S DE Pi AD VE D r E iV 7 1 E N. Gewone 12'/, cents de regel. Geboorte-, Huwelijks- en Doodberiglen van 1 C regels a f 1 behalve liet Zet/elregl. i&lz-v>irceue»aHE3U3 Loting- voor de Schutterij. PUBLICATIE. Burgèhi est«k f'ti Wethouders van 'fieri It zee maken bij deze aan de belanghebbenden bekend, dal de alpbabeliscbe naamlijsten van de inge schrevenen voor de Schutterij lor inzage van een iegelijk zullen liggen op bel liaadltuis dezer gemeente van Maandag den l d .lunij tot Maan dag den '20 Junij daaraanvolgende ten einde een ieder in staatzoudezijn om ingeval hem eeriige personen of omstandigheden moglen bekend zijn, die op dezelve nog zouden hehooren te worden aangeleekeud of daarvan moeten worden w egge laten, zulks aan het bestuur kennelijk te maken. Dat de loting voor de Schutterij tusscben do ingeschrevenen van dezen jare, klasse 1859, zal plaats hebben onder toezigt eener commissie uit bet Resluur, ten Haadhuize dezer gemeente, op Zaturdag den 25 Junij 1859, des middags ten 12 ure precies; wordende de belanghebbenden bij deze gelastzich ter plaatse en op dato voor meld te laten vinden ten einde aldaar voor de dienst der Schutterij te loten of zulks door be hoorlijke bij de gedachte commissie bekende gemagligden te laten doen zullende voor hen die persoonlijk afwerend mogten blijven en zich niet op vorenstaande wijze hebben doen ver tegenwoordigen door één der leden van de commissie worden gelrokken. Dal dadelijk naden afloop der loting, op voor schreven wijzeeene naloting zal plaatshebben, ten behoeve van diegenen welke lot de loting verpligl zijnde huilen hun toedoen niet onder dezelve mogtenzijn begrepen geworden .alsmede ten behoeve dergenen, welke, ofschoon in andere gemeenten reeds geloot hebbende sedert delaalslvoorgaande inschrijving, in degemeenlen zijn komen inwonen, en der vreemdelingen welke sedert die inschrijving in de termen zijn gevallen om als ingezetenen te worden aan gemerkt. En dat eindelijk de belanghebbende personen, bij de loling de gelegenheid zal worden openge steld om de redenen van vrijstelling, waarop sommigen aanspraak zouden mogen maken, ter kennisse van de genoemde commissie Ie brengen, met aanduiding vari het artikel der wet en het onderdeel van dien waarop zij hunne reclame hebben gegrond. En opdat niemand hiervan eenige onwetend heid zoude kunnen voorwenden, zal deze wor den afgekondigd en aangeplakt waar zulks te doen binnen deze gemeente gebruikelijk is. Gedaan te Zierikzeeden 8 Junij 1859. B. G. EAU, Voorzitter. C. de JONGE, Secretaris. Burgemeester en Wethouders van Zierikzee. Gelet op hel Koninklijk besluit van den I Augustus 1831 no. 72, houdende bepaling dat de D A W H. I) A fi of godsdienstige viering der overwinning bij Waterloo op den derden Zondag der maand Junij van ieder jaar zal plaats hebben. Herinneren bij deze de Ingezetenen aan de plegtiae viering van Zondag den 19 dezer maand met uilnoodiging om dien dag-ki eerbiedigestilto door te brengen zullende op denzelven alle Herbergen en Koffijhuizen moeten gesloten blij ven en geene openbare vermakelijkheden mogen plaats hebben ten einde diendag in betamelijke afzondering aan godsdienstige overdenkingen en dankbare herinneringen toe te wijden. En opdat niemand hiervan onwetend zij zal deze worden afgekondigd aangeplakt en in de courant geplaatst. Gedaan ten Haadhuize van Zierikzeeden 15 Junij 1859. B. C. C lU Voorzitter. C. de JONGE Secretaris. De Burgemeester en Wethouders van Zie rikzee doen le weten dat door den Raad der i gemeenten Botterdam eu Zierikzee in dn verga deringen van 10 Maart en 11 April 1859 is vastgesteld de volgende VERORDENING lie Baad der gemeente Rotterdam. Gezien de beschikking van heeren Gedepu teerde Stalen van Zuid-Holland, dd. 15 Februarij 1859 li no. 939 3de afd.G. S. no. 11 waarbij krachlens Zijner Majesteits besluit van den 9 te voren no. 57 magtiging is verleend om met het gemeente bestuur van Zierikzee in overleg le treden over de opheffing van het foeurtveer lusschen Botterdam en 'Zierikzee «n De Baad der Gemeente Zierikzee. Gezien de beschikking van heeren Gedepu teerde Stalen van Zeeland, dd. 18 Febru.vij 1859 no. 17 waarbij krachtens hetzelfde Ko ninklijk besluitmagtiging is verleend lot het zelfde overleg bovenvermeld met het gemeen tebestuur van Botterdam. Besluiten behoudens de nadere goedkeuring van heeren Gedeputeerde Staten der l'rovincien Zuid-Hol land en Zeeland, bij deze het beurtveer tusscben de gemeenten Botterdam en Zierikzee op te heffen en mitsdien in le trekken en builen werking te stellen deordonnanticn eu vrachtlijsten voor dit beurtveer dd. _2ni^'blr !78i ±^Li797 en 3 December 2(3 Julij 1821 en alle verdere bepalingen 19 September r die daarop mogten gemaakt zijn. Aldus gedaan in de openbare vergadering van den Gemeente-Raad van Botterdam den 10 Maart 1859. (get.) De Burgemeester J. F. HOFFMANN, (gel.) De Secretaris STORM van 's GRAVESANDE. Aldus gedaan in de openbare Vergadering van den Gemeente-Raad van Zierikzee, den 11 April 1859 no. 2. (get.) De Burgemeester, B. C. CAU. (get.) De Secretaris C. de JONGE. Onder staat Goedgekeurd door Gedeputeerde Stalen van Zuid-Holland. 's Gravenhage den 19 Mei 1859. (get.) v, d. HEIM, Voorzitter. (get.) JUST DE LA PAiSIÈUES, Griffier. No. 33. Goedgekeurd door Gedeputeerde Staten der provincie Zeeland. Middelburg, den 20 Mei 1859. (get.) BECIUS, Voorzitter.. (get.) S. van dek SWALME, Griffier. En is hiervan afkondiging geschied waar hel behoort den 17 Junij 1*59. Gedaan ten Haadhuize van Zierikzee den 17 Junij 1859. Burgemeester en Wethouders voornoemd li. C. C.\U Voorzitter. G. de JONG ICSecretaris. BEKENDMAKING. Burgemeester en Wethouders van Zierikzee maken bekend dal het kohier van den Hoofde lijken Omslag voor deze gemeente en het loo- j pende dienstjaar op den 10 dezer maand door heeren Gedeputeerde Staten dezer provincie is goedgekeurd en op heden gesteld wordt in handen van den Gemeente-Ontvanger ingevolge do wet, ten fine van invordering. Afgekondigd te 'Zierikzee, den 17 Junij 1859. B. G. CAU, Voorzitter. C. de JONGE Secretaris. BEKENDMAKING. Burgemeester en Wethouders van Zierikzee brengen ter kennis van belanghebbende ingeze tenen dal tot Keurmeesters van het ongeslagen hooi lot voorkoming van brand door broeijing, I voor riil jaar in deze gemeente zijn benoemd de heeren C. I.. KLOEK, C. van den BOUT en D. van der M A ASJz. P. GEBADTS, met uilnoodiging aan een ieder die in eenig ge bouw, hooi of veldgewassen opslaat dezen Keurmeesters, zoowel als aan Brand- en Brand spuitmeesters den vrijen toegang tot die berg plaatsen le verleenen ingevolge art. 21 der verordening lot voorkoming en blussching van brand in deze gemeente. Zierikzee, 17 Junij 1859. li. C. CAU, Voorzitter. C. de JONGE Secietaris. BINNENLAND Zierikzee, 16 Junij. Bij Zr. Ms. besluiten is aan jonkh. mr. J.F. Schuurbeque Boeije op zijn daartoe gedaan verzoek, eervol ontslag ver leend als plaatsvervanger van den kanlonreg- ter le Zierikzee en met ingang van 20 Junij aanslaande tot burgemeester der gemeente Poort vliet benoemd de heer P. D. van Slapele ge zworen der polders van Poortvliet. Zierikzee, 17 Junij. De verjaardag van Hare Majesteit onze geëerbiedigde koningin is heden alhier op de gebruikelijke wijze gevierd. Zonnemaire 16 Junij. Gisteren namiddag had alhier een treurig voorval plaats. F enige knaapjes op eenigen afstand van het dorp zich met baden vermakende had een van hen 8 jaren oud het ongeluk op eene le diepe plaats te geraken en was plotseling verdwenen, zonder dat een zijner speelmakkers hem had kunnen helpen. Zij begaven zich toen haastig naar het dorp, alwaar weldra het ongeluk hekend was. M en begaf zich met den meest mogelijken spoed naar de plaats van het ongeval. Alen vond daar weldra het lijk van den jeugdigen drenke ling, maar het mogl der kunst niet meer ge lukken de levensgeesten in hem op le wekken zooals ook wel niet te denken was daar de ver dronkene ongeveer één uur in het water had gelegen. Groot is de droefheid der ouders en algemeen de deelneming in hun treurig lot. Men schrijft uit Goes het volgende Van de gegadigden lot aanneming der gazveriichling te dezer plaats, die tegen hede.ii waren opgeroe pen tot indiening hunner inschrijviugsbiljelten voldeden slechts twee aan die uilnoodiging. De bepaling was de gemeente te verlichten met 81 lichten voor 25jaren. De hoeren Soutendam Broekman en co. boden aan dit door middel van stcenkolcngaz te doen voor f 2(49 's jaars de heeren C. Verloop eri Zoon le Utrecht door waterstofgas voor fll541 '.«jaars. Waarschijnlijk zal dus de aan- nemingwel aan laatstgenoemden worden gegund. tte tweede kamer der stalen generaal zal den 28 of 29 dezer weder bijeen komen tol her vatting barer werkzaamheden. - Van wege het departement van oorlog zijn de verschillende autoriteiten des legers aange schreven om in de respective garnizoenen des rijks de noodige localen en kazernen in gereed heid tte doen brengen voor de behoorlijke huis vesting der miliciens van de liglingcn '856 en 1857, welke eerlang bij de korpsen onder da Wapenen moeten komen. Sedert eenige dagen hoort men te'stfago klagen over diefstallen of poging daartoe in be woonde vaartuigen. Nog jl. woensdag nacht heeft men bij een turfschipperliggende bij do Uilenboomen eenige kleedin,.'Stukken eenbor- logie en eenig getd ontvreemd. Het is te vven- schen dat hel der policie moge gelukken den stoutmoedige» dader of daders ter geruststelling der vreemde schipperij op het spoor le komen. Men leest het volgende in een der Parijssche correspondentien van de Indépenclanee Beige'. «Ver scheidene Afrikaanscbc émigranten uit de Fran- sche kolonie Guyana ontvlugt hadden de wijk genomen naar Paramaribo hoofdstad van Ne derlandse!) Guayana waar de gouverneur dier kolonie ze als slaven in dienst van den staat liet arbeiden. Te Cayenne werd gezegddat Frankrijk stellig tegen deren maatregel zal protesteren. Frankrijk zal niet dulden da! dezulken die het van slaven tot viijcn heeft gemaakt weder tot slavernij worden gedoemd. Wij nemen deze woorden ov er omdat de zaak daarin bespro ken voor Nederland niet van belang ontbloot is doch wij nieenen te mogen twijfelen aan de waarheid van het feit dat de gouverneur der ko- lonieSuriname Afrikaansche v lugtelingen uit eene Fransche kolonie als slaven zoo in dienst genomen hebben. Op welken titel zou men hel regt van eigendom op deze inenschen kunnen doen steunen. Men schrijft uil Voorst van 6 Junij. Aan hel bestuur der Hervormde Diakonie alhier is kennis geg 'ven van het bestaan ectier testamen taire beschikking ten haren voordeele. IJe ope ning van het testament zal echter niet mogen plaats hebben voor een bepaalden datum des jaars 1947. De wagenmaker aan Beek te Apeldoorn die een rijtuig vervaardigt, dat naar 's mans be wering door eigen beweegkracht zal worden ge dreven, met de snelheid en hel vermogen der lo comotief, zoowel in zand- als op grind-en straat wegen heeft dezer dagen de eer genoten Z. M. in zijne werkplaats tezien. LI. zaturdag zijn de kersen te Tuil prov. Gelderland verpacht tegen 30 cent hel Ned. pond, meerendeelsvoor Fngelsche rekening, Men schrijft uit Deventer van 14 dezer Van bel lste 2de en 3de regement dragonders respectivelijk in garnizoen te Arnhem Haarlem en 's Gravenhage zijn gezamenlijk een 60 lal vrijwilligers kavalleristen overgeplaatst bij het 5de reg. dragonders alhier in garnizoen en dit wel ter aanvulling van hel Limburgsch bouds- conlingent. Gemelde manschappen zullen eerst- daa"s hier aankomen en met hunne paarden in de sterkte van laastgemeld korps worden opge nomen. Te Appingadam hoeft in den gepasscerden herfst eene kanarievogel bij het schoonmaken der kooi de viugl genomen en is nu voor eenige da gen weder teruggekeerd aan kctraain waarzija sa

Zierikzeesche Courant | 1859 | | pagina 1