Woensdag 15 «ïunij WOENSDAG k ZAÏORDAff. Waarschuwing. MirWSTIJIIIAGliit AANBESTEDING. ":«>9 ZIERIKZEESCHECOIIRANT ABONNEMENT S-P P, IJ S. Per drie maanden f 2,00. Franco per post f 2,2b. Inzending der Advert, daags te voren, voor 10 ure 'smorgcns. VE H S ca IJ N T P li I) S D E B A n V E li TE N TIEN. Gewone 12'cents de regel. Geboorte-, Huwelijks- en Doodberigten san 1 6 regels a f 1 behalve belZegelregl. Openbare Itaadsvergad ering; gehouden te ïieeihiee, den II .ïunij 1*59. Voorzitter Mr. B. C. Cau .Secretaris Jhr. Mr. Cde Jonge. Afwezig do heeren Mr. Fokker, Mr. van Dongen, van der Vliet en l.andsknegt en bij de j opening Mr. de Crane die later binnentreedt. Wordt medegedeeld cone missive van Gede puteerde Stalen houdende goedkeuring der raadsbesluiten a, lot ophefiing van bet beurtveer tusscben deze gemeente en Botterdam b. tot uitgifte in huur van grond bij den toren en c. tot af- en overschrijving dienst 1858. Wordt gelezen oene missive vandenKerkcraad der Hervormde Gemeente alhier, houdende ken nisgeving dat reeds vroeger was aangedrongen door de Svnodalccommissie om alhier den toe stand van hel armwezen te veranderen en terng te brengen in den normalen slaat dat, otschoon vruchteloos beproefd is dit te keeren alsnu uitstel is verleend lot ultimo Uecemher I860 waarvan zij den raad kennis geven. De Voorzitter zegt dat bieruil blijkt dat de kerkeraad geen langer uitstel heeft kunnen ver krijgen dan tot ultimo December 1860 zoo dat er op dat tijdstip finale afscheiding zal moe ten plaats hebben en stelt voor aan Burgemees ter en Wethouders optedragen om die afschei ding voor Ie bereiden. De heer van der Grijp betreurt heldal dit moet geschieden. De toe stand van het armwezen toch is hier zoo gun stig ingerigt als ergens. Hij gelooftdal het voor armen en gemeente nadeelig zal zijn. De voor zitter deelt dit geloof, maar is overtuigd dat de kerkeraad alles gedaan heeft om het af te wenden. De heer de Crane treedt binnen De heer van der Grijp vraagt of de diaconie de armen niet als burgerlijk armbestuur zou kunnen overnemen. Jhr. de Jonge wijst op de verzameling van verordeningen der gemeente Zwollewaarin voorkomt, do afkoop van armendie anders ten laste der gemeente-kas zijn. Misschien zou het ook hier zoo kunn°n geregeld worden. Hij is ook van oordeel dat de scheiding zoowel materieel als moreel nadeelig zal zijn, Mr. de Clercq vraagt, of de synodale commis sie wel zal te bewegen zijn, om zoodanige in- rigling hier te gedoogen. Zijns inziens is het streven der geestelijkheid om zich geheel te em- pareren van de armenzaken en zoodoende uit breiding van magt (e erlangen ook op staatkun dig terrein hij gelooft daarom niet dat men zoodanige combinatie zoude toestaan. Jhr. de Jonge zegt dat de verordening van Zwolle nog zoo oud niet is en dus waarschijnlijk na de in voering der armenwet tot stand gekomen. De Voorzitter doet opmerken dal bel zeer wel kan zijn .datmen ook tc Zwolle, even als hier de zaak nog hangende heeft gehouden doch dat de com missie ook daar op afscheiding zal moeten aan dringen, wil zij niet inconsequent zijn, waarna het voorst el van denVoorzitler wordt aangenomen. In handen der heeren Dr. Keller, Mr. de Clercq en Dr. Goemans wordt gesteld de reke ning van den scliulllcrsraad over 1858 ten fine van onderzoek en rapport. Wordt medegedeeld eene missive der plaatse lijke school-commissie dat'de lusschcnschool niet toereikend is voor het aantal kinderen, die haar bezoeken, met voorstel, om in het huis van den onderwijzer der a-menschool een locaal voor hulpschool in te rigtendaarvoor de noodige meubelen te doen maken en aan den kweekeling J. H. I.etzer eene toelage van ƒ150, in plaats van 50 te geven. Op voorstel van Burgemees ter en Wethouders wordt goedgekeurd het be doelde locaal te huren, het materieel te laten maken en de verhooging der jaarwedde van J. H. .etzer te rekenen van af 1 Junij dezes jaars aangenomen. Wordt medegedeeld en voorkennisgevingaan- genomen den uitslag der openbare jaarlijksche aanbesteding van stedelijke werken. De Voor zitter geeft namens Burgemeester en Wethouders kennis van epne gedane herstelling eener deur en van een dorpel aan het Sas ad ƒ142,69, welke wordt goedgekeurd. Komt in behandeling het adres van v. d. Staal. Burgemeester en Wethouders hebben bevonden dal deze grond niet gereserveerd is, maar wel in 184 1 (50 el) thans het balkengat vroeger de plaats om te banken zoodat overigens vrijelijk daarover kan beschikt worden. Namens Burge meester en Wethouders wordt voorgesteld omden grond tegen f 20 jaarlijks in huur uit legeven onder voorwaarde van zekerheid ook voor het weder in orde brengen van het terrein bij ver lating en aan I, v. d. Staal dien grond voor 5 jaar te verhuren. Na discussie tu-schenMr.de Clercq en denVoor zitler wordt dit voorstel behoudens goedkeu ring van HH. Gedeputeerde Stalen aangenomen. Wordt op voorstel van Burgemeester en Wet houders besloten onder goedkeuring van Gede puteerde Staten uil de post van On voorziene uit gaven 1859 te voldoen 7,18 voor kosten der acte van erfpacht der schuur aan het hoofd en /"Kd.ó'Odicnst 1858 voor stnidswerk. en lood voor liet torentje op de havenpoort. Wordt voorgesteld en dien conform besloten onder goedkeuring van Gedeputeerde Staten om aan 1'. den Boer afteslaan voorl 1 jaar, om niet, ter droogmaking en voor 1 <i jaren ad ƒ78 per bun-ter, een terrein achter den zaagmolen groot 10 a 15 roeden. Worden gecommitteerd tol het vergezellen der collecte van het fonds voor de gewapende dienst de heeren van der Vliet en van der Grijp de laatste zegt verhindering Ie zullen hebben waarom de heer Houwer tot zijn plaats vervanger wordt benoemd. Wordt vastgesteld de staat van oninbare posten van der. Hoofdelijken Omslag in 1858, en die op de honden, waarin als restanten op voorste! van Dr. Goemans geplaatst zijn de posten van J. van der Bhee en !J. Zwaan. Wordt gesteld in handen eener Commissie be staande uit do heeren Dr. Keller Mr. de Clercq en Dr. Goemans een concept instructie voor den klokkenist ten fine van onderzoek en rapport. De Notulen der vorige vergadering worden gelezen en goedgekeurd. Hierna wordt de zitting gesloten. m\m m Schouwing op de Wegen. Burgemeester en Wethouders van Zierilczree, maken bekend, dal eropWoensdag den 22 dezer, eene algemcene Schouwing zal plaats hebben overal de buurtwegen en voetpaden in het poortambacht dezer Stad en worden de wegpligtigen of gelanden mitsdien aangezocht om ieder voor het zijne te zorgen, dat op den bepaalden dag de wegen voetpaden slooten heulen en duikersin behoorlijken staal van onderhoud bevonden worden overeenkomstig de bepalingen van het reglement op het heheer onderhond en de policie der buurtwegen en voetpaden in deze provincie, goedgekeurd bij Koninklijk besluit van den 4 Augustus 1858 no. 406. Fn opdat niemand hiervan onwetendheid voorwende, zal deze worden afgekondigd aan geplakt en in de Stads Courant geplaatst. Zieriltzee den 1 Junij 1859. Burgemeester en Wethouders voornoemd R. C. CAU. Voorzitter. C. de JONGE Secretaris, Burgemeester en Wethouders van Zieriltzee zijn voornemens op Woensdag den 2 1 Junij e. li. des middags, ten Baadhuize dier Gemeente, inliet openhaar aan den minst inschrijvende aan te besleden Hei VEBSWïKUWEW en OSDEK- HOIIDEI dor Stads STSIATEW, ge durende den tijd vat» vijf achter- eesivolgende .jaren aanvangende dadelijk na de goedkeuring der Itesteding, en eindigende den 9 Mei 1864, zonder leverantie van de daartoebenoodigde Materialen ingevolge Bestek en Voorwaarden van heden af Ier lezing liggende en a 25 cent per exem plaar te bekomen ter Gemeente-Secretarie zullende nadere inlichtingen door don Bouw meester der Gemeente worden gegeven. Zieriltzee den 4 Junij 1859. B. C. CAU, Voorzitter. C. de JONGE Secretaris. De Burgemeester van Zieriltzeebrengt ter kennis van hel publiek dal de oefeningen van een gedeelte der dienstdoende Schutterij in het vuren zullen aanvangen op Maandag den 20 Junij c. k. in den westelijken hock van het Galgenpoldorlje inden Zuidhoek en dezelve om do 14 dagen zullen plaatshebben ,als wanneer op den zuidelijken dijk van dien polder tot waarschu wing een roodevlag zal geplaatst zijn, wor-lende een ieder geraden alsdan ter voorkoming van on gelukken de buitendijken langs dien polder Ie mijden. Zieriltzee den 14 Junij 1859. De Burgemeester B. C. CAU. BEK.ENDMAK.ING. De Burgemeester van Zieriltzee maakt bekend: 1 dat hel primitief kohier voorde belasting op het personeel, no. 1, van deze gemeente dienst jaar l8EO/to °P dm 8 dezer maand door den heer Commissaris des Konings in deze provincie is executoir verklaard en op beden gesteld wordt in handen van den heer Ontvanger der Directe Belastingen enz. in deze gemeente ten fine van invordering ingevolge de wet. Afgekondigd van het Raadhuis te Zieriltzee den 14 Junij 1859. De Burgemeester B. 0. CAU. BEKENDMARIN G. Burgemeester en Wethouders van Zieriltzee, brengen ter kennis van de ingezetenen dat de ge wone Jaarlijksche Collecte ten behoeve van hel Fonds ter ondersteuning cn aanmoediging van de gewapende dienst in Nederland alhier zal plaats hebben op maandag den 20 dezer maand, des middags, aan de huizen der ingezetenen, metuitnoodiging aan een ieder om door ruime en milde bijdragen in die collecte het vaderlandse!) fonds te helpen stij ven, dal meer dan immer krachtige en alge mcene medewerking behoeftom in den nood van zoo vele verminkte strijders ter verdediging van den vaderlandschen grond of hunne nage- latene betrekkingen Ie blijven voorzien waartoe deze collecte mitsdien dringend wordt aanbe volen. Zierikzee 15 Junij 1859. B. C. C.\ü, Voorzitter. C. dr JONGE Seaelaris. BINNENLAND Uit Amsterdam schrijft men hut volgende: Gelijk men weet behoort de hoofdstad onder die plaatsen waar na de afschaffing van den accijns op het gemaal eene zeer hooge plaat selijke directe belasting wordt geheven. Siij het einde des vorige» dienst jaars bleek er dientenge volge een aanzienlijk batig slot te zullen zijn waardoor toenmaals op voorstel van «enige raads leden werd besloten slechts 00,Jo8 dier belasting voor bol loopende dienstjaar te heffen. Wij ver nemen thans dal er ook nu weder een aanzien lijk batig saldo op de rekening van dit dienstjaar zal zijn en dat dientengevolge door eenige leden aan den gemeenteraad het voorstel is ingediend voor dit dienstjaar mode slechts 66/m0 1° heffen, iets dat door onze sladgcnooten nu;: genoegen zal worden vernomen Men schrijft uit Waspik van 5 Junij. liven als te Capcile heerscht hier voortdurend eene buitengewone bedrijvigheid in den hooihandel. Deeds sedert veertien dagen is de hooipers met 75 arbeiders dag en nacht in werking. De voorraad begint echter sterk te verminderen puike kwa liteit waarvoor f 30 a f 31 de 500 Ned. ponden besteed werd is schier geheel opgeruimd zoo dal thans voor de mindere soorten niet meer dan f 'Jö a f 20 besteed wordt. Men moet hieruit evenwel niet afleiden dat de prijzen minder zijn, dewijl laatstgenoemde soorten eenige weken ge leden niet meer dan f 12 a f 13 golden Te lixlo had zekere G. K. aan de koorts lijdende den raad ontvangen ter wegneming daarvan, kalk in genever gemengdin te nemen, tol welk einde hij een half theekopje vol kalk met zekere hoeveelheid genever vermengd ge bruikte waarop dadelijk eene ernstige ongesteld heid volgde zoodat hij niettegenstaande aange wende geneeskundige hulp eenige uren daarna is overleden. BUITENLAND duitschiakd Keulen, 11 Junij. Aan do Elberf Zlg. wordt geschreven dat in de nabijheid van Ballingen oen afschuwelijke moord moet hebben nlaats gehad. Voor eenige weken bemerkt iemand nabij Hattingen aan den oever der Ruhr een hondje dat niet van de piaats wil en lelkons weder in hot water springt. Hij noemt het mede en legt het vast, doch hot werkt zich los en loopt weder naar de rivier. Eindelijk trekt dit de aandacht en men vindt hel lijk van een fatsoenlijk gekleed jongman die reeds weken lang in het water gelegen had met wonden bedekt, ledige zakken dus blijkbaar beroofd vermoord en in de Hurh geworpen. Men moet hem begraven niemand weet iets van bein. Inlusschen vermist een geacht koopman te Duisburg sedert weken zijnen zoon die voor handelszaken op reis was, hij volgt zijn spoor en komt eindelijk verleden zaturdag over Langenberg naar Hattingen. Hier hoort hij van het gevonden lijk het w ordt op gegraven cn hij erkent daarin zijnen ongeluk -

Zierikzeesche Courant | 1859 | | pagina 1