raus, MAiiraiiiiiGTia m. ADVERTENTIES Openbare Verkooping, 239ste Staats-Loterij. BüRCiELIJRË STAND TE ZIERIKZEE 5 0 Oostourijksche oorlogstoomboot Eugen heeft gis teren bij Point Brianchi het Fransche driemast- schip Unoul in beslag genomen en opgebragt deze hodem was met ecno lading Cuha kollij van Nantes naar Triest hestemd. Bern 0 Junij. Gisteren avond wapperde de Italiaansche driekleurige vlag van den Dom te Milaan. Oen 7. Een detachement an het korps Gari baldi heeft met verscheiden vaarluigen de kusten van het meer Maggiore afgcloopen de Oosten- rijksche tolbeambten ontwapend en de kassen weggevoerd. Turijn, 8 Junij. Gisteren was het Sardinische hoofdkwartier te Sainati. lieden doelde koniug zijn inlogt te Milaan. Gisteren (dingsdag) avond ten zes ure heeft de vijand Pa via ontruimd na het geschut vernageld en de krijgsbehoeften in het water geworpen te hebben. Het korps Scbwartzenberg is in de. rigting van Bclgiojoso afgetrokken. Het olïicicci bulletin meldt heden dat oppcr- Lombardijc van do Oostenrijkers bevrijd is en koning Victor Emmanuel lot souverein heeft ge proclameerd. Garibaldi zet den vijand na aan gene zijde van Monza is het korps van den generaal Urban ver strooid zijne soldaten zijn verward uiteenge- loopen en deels gevangen gemaakt deels ont wapend. Vele vrijwilligers sluiten zich op den duur aan het korps var. Garibaldi aan. i)e tclegraphische gemeenschap tusschen Milaan Pavia en Verona is afgebroken. Het heden avond openbaargemaakt officieel bulletin meldt omtrent den slag van Magenta dat de geallieerden daarbij 4 kanonnen '2 vaan dels en 4000 ransels hebben bemagtigd en dat 7000 man door hen krijgsgevangen zijn gemaakt. Van de 120,000 Oostenrijkers, die aan den strijd deel namen werden 20,000 huilen gevecht ge steld. Hel verlies der Franschen bedraagt on geveer 5000 dooden en gekwetsten, tte generaals Esp'massc eu Clcrc zijn gesneuveld. Milaan was geharrikadeerd en wcrddooröOOO nationale gardes verdedigd. Een heden avond uit hel kamp ontvangen brief meldt dal gisteren een nieuw gevecht heeft plaats gehad tusschen de keizerlijke gardedo Sardinische troepen en eene aanzienlijke Oosteu rijksche hrijgsmagl. He garde welke werd aangevallen kon niet offensief te werk gaan inaar bood krachligon wederstand. He zouaven eu de garde wonnen en verlorcu zes malen de zelfde stellingen. Eindelijk maakte het korps van den generaal Mei eene onwederstaanbare offensieve beweging de vijand wilde den regter- flank van het leger der geallieerden overvallen maar de generaal Moe-Malton bleef zegevieren. raasKSiis Parijs 0 Junij. In geheel Parijs wordt he den over niets anders gesproken dan over veld slagen. Do Moniteur brengt heden geene bijzon derheden of omstandige medcdeelingen betref fende den schitterenden maar bloedigen strijd hij Magenta, en nog eer men daaromtrent cenige nadere zekerheid heeft verkregen, brengt heden eene nieuwe dcpeche ons de lijding dat Milaan in opstand is en de Oostenrijkers in vollen aflogt zijn, 12,000 geweren hun geschut cn hunne krijgskaslcn achterlatende. Do onzen rukken naar Milaan op en zullen er waarschijnlijk zon der nieuwen strijd binnentrekken. Ziedaar al les wat men heden weet van de gebeurtenissen in haar geheel, intusscben kan ik niet geheel tnel stilzwijgen de geruchten voorbijgaan die hierin omloop zijn en natuurlijk alleen betrek king hebben op de bijzonderheden van den slag. De keizer en koning Vido Emmanuel zouden beiden bij den slag tegenwoordig geweest zijn en een adjuaant des keizers is aan diens zijde gevallen. "Volgens sommigen zou het eea ko lonel, volgens anderen de generaal Epinasse zijn, die door een kanonskogel werd gedood. De ko ning van Sardinië zou gekwetst zijn. Volgens de officicle opgaven zijn er 7000 Oostenrijkers krijgsgevangen gemaakten 20,000 buiten ge vecht gesteld. He onzen tellen 3(>0t> man die huiten gevecht zijn gesteld men kan er gerust een paar duizend bijvoegen. Wat ove rigens het betrekkelijk geringe aantal van onze eigene verliezen betreft, het is alleen te ver klaren uit de omstandigheid dat er meestal met de bajonet is gestreden. Zoo als altijd bestaan onze grootste verliezen uil officieren en generaals die door hunne uniformen den vijand in het oog vallen. l)e echtgenoot van den generaal Espt- nassc dineerde gisteren hij den heer Hausmann prefect van de Seine, toen het berigt van den slag en hetgeruchl van het sneuvelen diens ge neraals werd ontvangen. I)e tijding deed haar bewusteloos nederzijgen en in dien toestand is zij naar hare woning vervoerd. Nog worden onderdo gesneuvelden genoemd de generaal liicliepcnse en Bucjict. De maar schalk Canraberl zou gevaarlijk gekwetst zijn, even ais de generaal Niel. Dit laatste zou een onherstelbaar verlies zijn voor liet leger hij is de eerste officier der genie, dien wij bezitten; hij is het geweest die den aanval legen Sebaslopol heeft bestuurd. He generaal Mac Malton heeft zich met roem overladen en werd door zijne sol daten luide toegejuicht. Heeds zegt men dat hij lot maarschalk en hertog van Magenta zou verheven worden. Het zijn vooral de generaals Mac-Mahon en Bcgnaull de St. Jean d'Angely die zich in dien slag hij Magenta hebben onderscheiden. Parijs 7 Junij. De gemeenteraad van Milaan heeft ter gelegenheid dal de vereeniging van Lombardijemcl Sardinië is uitgeroepen, een adres tot den keizer gerigt waarin hij de verwachting te kennen geeft dat het Fransch-Sardiniscbe weldra de woorden zal verwezenlijken door den keizer gesproken toen hij gezegd heeft, dal Italië tot aan de Adriatische zee vrij moest zijn. Parijs biedt op dit oogenblik een zonderling en zeldzaam schouwspel aan dat van eene feest vierende stad terwijl ons leger in den vreemde strijdt. Bijna allo huizen prijken met de natio ale cn Italiaansche kleuren des avonds zijn zij geïllumineerd. Er wordt over niets anders ge sproken dan over den oorlog. De Moniteur beval alleen nog maar de rapporten omtrent het gebeurde te Palestro en te Turbigo hetwelk het voorspel is geweest van den slag van Magenta. Omtrent deze laatste zaak loopen nog niet dan geruchten. Heden morgen verzekerde men dat de slag zoo als hij volgens hel plan des keizers was aangelegd, zon verloren geweest zijn en dal eene noodlottige nederlaag onvermijdelijk scheen toen de generaal Mac Malton de verant- woordelijkheid op zieli nam van eene beweging die het leger redde en den vijand in totale ver warring bragt. Dit gerucht, uit eene niet geheel zuivere bron voortgevloeid is geschikt om de nationale eigenliefde die de overwinning toe juicht, in overeenstemming te brengen met zekere persoonlijke anlipalhien tegen den keizer men zou van den generaal Mac Mahon een anderen Desaix en van Magenta een ander Marengo willen maken. Het schijnt niettemin waar tezijn dat genoemde generaal en de generaal Bcgnault de Si. Jean d'Angely, opperbevelhebber der keizerlijke garde zich in de oogen van het geheelc leger roemrijk hebben onderscheiden. De keizerin heeft heden medegedeeld dat zij tot maarschalk benoemd zijn Men kent reeds ten naastenbij onze verlie zen voor zoo ver de kommandcrende officie ren betreft. Alleen de generaai Espinasse en de brigade generaal Clerc zijn gesneuveld een groot aantal is gekwetst. De adjudant die aan de zijde des keizers werd gekwetst, is de ko lonel Laveavcoupet. Ziehier een ander gerucht door mij in den omtrek der beurs opgevangen. De keizer zou den 14 Junij te Parijs komen om de verzending der gelrokken kanonnen te bespoedigen. Inder daad schijnt onze artillerie niet sterk genoeg te zijn, dal blijkt uit de bulletins, welke wij tot he den ontvangen hebben, men spreekt slechts van twee of drie kanonnen te gelijk. Het schijnt dat de artillerie in den tegenwoordigen veldtogt slechts eene ondergeschikte rol vervult en men lol hel oude stelsel terugkeert van elkander met het blanke wapen le bevechten. De voorname militaire takliek, door Fretlerlk de Groole inge wijd, schijnt door onze nieuwe genevaals verge ten te worden. Men moet bekennen datten aanzien van het persoonlijk overwigtdeze manier van vechten voor onze soldaten veel voor heeft, maar ook.... welk een verlies aan menschenlevens In een brief uit Palcslro voorkomende in de Presse wordt verhaald dat toen de Zouaven hunne zoo merkwaardige charge uitvoerden en daartoe een poos door eene heek en moeras hadden gewaad een aantal hunner veel last be gonnen te gevoelen van hunne wijde broeken die met water gevuld en met slik overdektzoo zwaar waren geworden, dat zij de snelle bewe ging der manschappen bevorderden. Te midden van een regen van kogels en schroot aarzelde een aan lal Zouaven geen oogen blik zich van dal lastige klcedingstuk te ontdoen en hot was in dien toestand dat men hen weldra op de Oostenrijksche batterij zag verschijnen Den 8. Ter beurs alhier is heden middag eene dcpeche publiek gemaakt uit Milaan van heden (woensdag) ochtend ten 8 ure, meldende dat de keizer der Franschen en de koning van Sardinië hun inlogt binnen Milaan hebben gedaan. Op schitterende wijze werden HH, MM. daar ont vangen. He geestdrift der bevolking was groot. JONGSTE TIJDINGEN. Bern 9 Junij. l'arliculiere bcrigten verze keren dat de Franschen hij Magenta aanzienlijke verliezen hebben geledenvooral aan hoogere stafofficieren. De Oostenrijkers maakten vele gevangenen. l)e bondsraad heeft hevel gegeven tot onmid- delijfce wapening der vestingwerken aan de Lu- zeinstceg, en langs de grenzen tusschen Graauw- bundcrland en Oostenrijk. Tevens is hevel ge geven tot voltooiing van de vestingwerken van St. Maurice in het kanton Walliserland. Weenen 9 Junij. De Oeslerreichische Cor- respondenz meldtdat, volgens geloofwaardige berigten de luitenant-veldmaarschalk Urban met zijne troepen den teruglegt over Gassano gelukkig heeft bewerkstelligd. De Times zegt dal de eenige oplossing van het Italiaansche vraagstuk welke dour Enge land goedgekeurd kan worden is Onafhanke lijkheid van Italic, eene bijzondere regering voor Lombardijc onder de bescherming der groote mogendheden, terwijl Panna Modena en Toskane vrij moeten zijn in de keuze van hunne regering. te houden door den Deurwaarder J, van dek BENT op 'Donderdag den 30 Junif a. s., van ongeveer S7,000 owtie STH/trtT- K.H1JENliggende op den Dijk aan de overzijde van de Nieuwe Haven, te Vtenkzee eigendom der Gemeente. te 12 ure. NB. Voorwaarden van verkoop te informeren bij den Deurwaarder. Het BESTUUR van het te dezer Slede gevestigde BEGRAFENIS FONDS: Tot Nut van 't Algemeen brengt door deze Ier kennis van de belanghebbende dat de gewone ivekelijksche Contri butie welke heeft stil gestaan van af primo November a. p. als nu weder een aan vang1 zal nemen van af 13 Junij e. k. Zierikzee 11 Junij 1859. Namens het Bestuur voornd. De Boekhouder, HOOGSTUAATE. Bij den ondergeteckende bij wien in voor gaande Loterijen onderscheidene Kapitale Prijzen zijn getrokken zijn nu weder verkrijgbaar HEEL15 en GEDEELTEN van LOTEN iu KOOPvoor alle de Klassen in KOOP per Klasse en in HUUIl; Prijs-Courant. De Trekking der Eerste Klasse begint op Maandag den 4 Julij 1859. J. OCHTMAN. ONTVANGEN: WIT BIEB, in - Fusten van ÏOO en van 50 kan slecds voorhanden: GERSTE OUD- en VERSCH BBU1N, op halve en kwart Tonnen uit de Brouwerij de Vijfhoek te Middelburgbij C. BAL, J. Cz. Depothouder. Zierikzee Junij 1859. NB. Deze Bieren worden door mij ook ge botteld afgeleverd met eene geringe prijs- verhooging. van 3 tot en met 10 junij 1859. Geboren. Eene dochter van L. Karreman en C. van der Schelde. Eene. dochter van E. Frecke cn A. Kislcr. Eene dochter van A. J. Bastiaanse cn A„ Smits. Eene dochter van H. Speet cn A. Trijselaar. Een zoon W. van Setten en M. Blok. Gehuwd. J. Schoenmakers, weduwn. en B. Feijen jd. K. van Loo, weduwn. en C. de Vreedc wed. Overleden. W. Kanaar oud weken zoon. A, E. de Paanw, oud ruim 8 maanden, dochter. F. Bezooijenoud 43 j., echtgenoot van N. Kanse. J. van der Ploeg oud circa 2 maanden zoon. A. M. Huijsmans, oud 11 maanden, dochter. Zierikzee 8 Junij. Binnengekomen Snowdrop kapt. W. Bell van Liverpool naar Dordrecht. Meridian kapt. J. S. Orgau van Liverpool naar Zierikzee. Brouwershaven 7 Junij. Binnengekomen Aaichivereuse, kapt. H. Couston, van Grangemouth naar Dordrecht. 9 dito. Stad Dordrecht kapt. J. H. Stuit van Londen naar Dordrecht. Maria Elisabeth kapt. K.J. Jonker, van Botterdam naar Hong-Kong gesleept per stoomboot binnen door van Hellevoet. 7 dito. Uitgezeild :Tonia, kapt. C.jF. Zeeman van Botterdam naar Balav. PKïJEEIS IDEE». EFFECTED XE MlSTEBBflK clciv 9 Junij 1855). Nederland Werkelijke Schuld 2% pet. (>0;V4 dito dito .3 73 dito dito 4 «3 Amortis, syndic. 3!<2 Rusland bij Hope 1798/1810 100% dito 1828/1829 ion bij Stieglitz. 5de leen. s 95 xii dito 6de leen. 1855. 5 dito 4 bij Hope 4 Cert. van ass. 6 CO Poolsche schatkist oblig. 4 Aand. groote Russ. spoorweg 213^4 a ƒ236 volgcfóuvn. 5 Oostenrijk Wccuerbank bij Goll. en Co. 5 dito dito 4 Metalliek 3 40% dito 2'/2 22% dito rente Amsterdam 5 59 dito, nationale 5 44% Portugal Buitenlaudscb van 1S53 3 41 dito van 1856 en 1857 3 40% 393/4 Spanje Buitenlandse!). 3 Binnenlandsch 8 38% Buitenlanclsch 3% nu ]</2 28»/, Ecuador Groote stukkeu Stukken van L 100 Land-Certificaten a L 100 1 1 1*78 De marltl in vreemde Effecten was gunstig gestemd. Inzonderheid waren voor Oostenrijksche Spaansclte en Porlugesche hoogere koersende bedingen. Middenprijzcn van de volgende artikelen le Zierikzee van den 9 Junij 1859. Be Ned. Mudde. Oude Tarwe 1857 f 9,00 Paardeboooen Nieuwe dito 1858 - 8,50 Witte dito Afwijkende dito - 0,00 Bruine dito Z.-Zomer-dito - 0,00 Graauwe Erwten Ordinaire dito - 0,00 Groene dito Rogge - 5,50 Gele dito- Win ter-Gerat - 4,50 Koolzaad Zomei-dito - 4,50 Zaai-Lijnzaad Haver - 3,50 Slag-Lijnzaad Be Ned. Mudde. 7,50 8,50 8,50 0,00 9,00 0,00 0,00 0,00 0,00 afvaart DER s TO OM BOOT STAD ZI E R 1 K ZEE. Van Zierikzee: I Van Hotter dam: Zondag 12,'smorg. 8'/, ure] ZaturdagH, 'smidd. 12 ure. Woensdag 15,'s midd.^'/g j Dingsdagl4, 3 dienst tusschen Middelburg en Rotterdam. van Middelburg Van Rotterdam Zondag 12, 's morg. 9 ure Zondag 12, 'smorg. 0 ure Maartdagl3, 10 Maandag 13, 6 L)ingsdagt4, 11 j Dingsdag i4, 6 De diligence zal van Zierikzee 1 ll.2 uur na de afvaart der stoomboot van Botterdam naar Middelburgen van Middel burg naan Rott. gelijk met de afvaart der stoomboot rijden. dienst tusschen Vlissingen en Rotterdam. Van Rotterdam des dingsdags douderdat en zaturd. 'smorg ten 10 ur na aankomstvan denllijnspo' De diligence zal van Zierikzee 1 Jl.2 uur na de afvaartd stoomboot van Botterdam naar Vlissingen en van Vlissin! naar Rotterdam '/2 ure na de afvaar! der stoomboot rijder dienst tusschen Goes en Rotterdam. des maandagswoensdags en vrijdags 's morg. ten 8 ure van Lroesvan Rotterdam Maandag 13,'smorg. 9Vsure Zaturdag 11, 'smidd. I3 Woensdag 15, 11 I Dingsdag 14,'s morg. 5 De diligence zal van Zierikzee 2 uren na de afvaart vr terdam en gelijk met de afvaart uit Goes afrijden. Ter Stads-Drukkerij van de Erven A. cU

Zierikzeesche Courant | 1859 | | pagina 2