WOENSDAG k ZATURDAG. N.°39. Xaturdag 14 Mei. 1859 BESTUREN MISTRA» notificatie. Publicatie. bekendmaking. bekendmaking. bekendmaking. kennisgeving. ZIERIKZEESfMlIJRANT ABONNEMENT S-P P, IJ S. Per drie maanden f 2,00. Franco per post f 2, 25. Inzending der Advert, daags te voren, voor 10 ure 'smorgens. blijft 352 geldige meerderheid 177 304 stemmen 258 Mr. B. C. CAU, J. HOOG EN BOOM Bz. Jbr. I. L. de JONGE, 142 J. SCHALKWIJK 122 Jhr. Mr. J. F. S. BOEIJE, 97 de overige op diverse personen. Zijnde derhalve de twee eerstgonoemden her- bozenterwijl herstemming moet plaats hebben tusschen de heeren Jhr. J. L. de JONGE en J. SCHALKWIJK. V E li S CII IJ N T P n IJS DE R AD V E DTE N T I E Ar. Gewone 12'/, cents de regel. Geboorte-, Huwelijks- en Doodberïgten van 1—6 rege's a f 1 behalve helZegelregl. UITSLAG der Verkiezing voor drie Leden der Provinciale Staten van Zeeland. Jngpleverd363 briefjes in blanco 10 van onwaarde 1 11» De Gedeputeerde Staten van Zeeland, doen te welendatin hunne vergadering van heden is vastgesteld hetgeen volgt. Art. 1. 1 >e hij art. 1 van het besluit van den 25 Maart jl. no. 37 (Piovinciaalblad no. 30) genomene beschikking wordt in zoo ver buiten werking gesteld dat alleen de lioeve van J. üe Bidder onder de gemeente Noordgouwe gelegen, bij voortduring wordt beschouwd als door de longziekte Ie zijn besmet. Art. 2. Hel overige gedeelte van de gemeente Noordgouwe hetwelk bij voormeld artikel is ver klaard als door de longzieklelezïjn besmet-, wordt verklaard als verdacht van de longziekte. Art. 3. De beschikking van art. 2 van ge noemd besluit blijft gehandhaafd, weshalve de daarin vermelde gedeelten van de gemeenten NoordgouweZonnemaire Dreisclior 'Fierikzee en Kerkwerveals verdacht van do longziekte blijven beschouwd. Dit besluit treedt in werking met den dag zijner afkondiging. Hetzelve zal gedrukt en in al de gemeenten van de kantons Zierikzee en Brouwershaven door de zorg van burgemeester en Wethouders aange plakt worden. Hetzelve zal almede in het Pro vinciaalblad worden opgenomen. Gegeven te Middelburg den 29 April 1859. De Gedeputeerde Stalen voornoemd S. van HEEMSTBA Voorzitter. S. van der SWALME, Griffier. Inschrijving voor de Schutterij. Burgemekstf.r en Wethouders der Gemeente Zierikzee. Gezien de wet op de Sckutterijeu van den 11 April 1827, en speciaal gelet hebbende op die artikelen derzelver wet, die in betrekking staan tot de jaarlijksche inschrijving, zoo tot de bereids daargestelde registers van vroegere jaren, als tot de in schrijving die gedurende de laatste helft dezer loopende maand moet geschieden brengen hij deze ter kennis van de be langhebbenden Dat de registers ter inschrijving voor de Schutterij, van de geborenen in de jaren 1825 tot 1834 ingesloten, zullen worden geopend tot de inschrijving van alle mannelijke ingezetenen welke tot het laatstgemelde jaar behooren alsmede van hen, welkein de vorige jaren geboren zijnde, sedert de laatst vorige inschrijving, zich alhier met er woon hebben nedergezet, waaronder ook begrepen zijn de militairen welkeu na dien tijd gepa sporteerden de vreemdelingen wePlccn sedert dezen tijd van buiten het Rijk zijn gekomen, en zich alhier hebben ge vestigd voor zoo verre deze laatste hjtn voornemen om zich in dit Rijk neder te zetten hebben aau den dag gelegd, hetzij door eene uitdrukkelijke verklaring, hetzij door de werkelijke overbrenging van den zetel van hun vermogen en de hoofd middelen van hun bestaan naar herwaarts zonder dat de tijdelijke uitoefening van eenig bedrijf of handwerk in eenige ondergeschikte betrekking, als zoodanig voornemen worde aan gemerkt. Allen zullen worden ingeschreven in dat register, waartoe zij volgens hunnen ouderdom behooren. Dat van de inschrijving niemand der vorenstaande personen I is uitgezonderd, maar dat allen zonder onderscheid, daarin be- grepen zijn, al-ware het ook dat zij zouden mogen vermeenen volgens de wet tot de vrijgestelden of uitgeslolenen te behoo ren en dien ten gevolge ook zij niet, die hun ontslag uit de Scliutterlijke dienst reeds hebben bekomen, zullen derhalve al de bovengeme! den, als daartoe bij deze wordende '^opgeroepen, moeten verschijnen ten llaadhuize dezer gemeente op 15 Mei e. lc. en volgende dagen ten einde zich te laten inschrijven ieder in dat register, waartoe hij volgens zijnen ouderdom be hoort. Deze registers zuilen op den tsten Junij 1859 finaal worden gesloten. Dat de studentengeemplooijeerden in huizen van negotie, klerken van notarissenadvocaten enz., bedienden en werkbo- den moeten worden ingeschreven in de gemeente alwaar zij hunne studiën houden werkzaamheden uitoefenen of dienst baar zijn, de ambtenaren en geemplooijeerden bij het Gewes telijk Bestuur en alle anderenal wonen zij ook elders in de plaats alwaar zij hunne ambtsbetrekking moeten' uitoefenen, die buiten Js lands studeren of werkzaam zijn in de gemeenten hunner vorige woonplaats, de buitenlandsche zeevarende inde I plaatsen waar zij hun wettig domicilie hebben, en de aan boord wonende schippers in de gemeenten alwaar zij het laatst hunne vaste woonplaats hebben gehad, of wel personeel en mobilair of wegens hun vaartuig belasting betalende, daar, waar zij voor deze belasting zijn aangeslagen. De vorenstaande opgeroepenen zullen verpligt zijn hij hunne inschrijving opgave te doen van hunne namen, voor- en bij namen, van de plaats en tijd hunner geboorte hunne woon plaats met aanduiding van wijk en nommerhet beroep hunner ouders en dat van hen zelf, of zij zijn gehuwd, ongehuwd of weduwenaarsvan het getal hunner kinderen van beider sekse, welke laatste opgaven |zullen moeten worden geconstateerd met een schriftelijk bewijs, afgegeven door den Burgemeester of Ambtenaar van den Burgerlijken Stand); sedert wanneer zij Ingezetenen der gemeente zijn en van waar zij alhier zijn komen inwonen; en eindelijk van de redenen die zij zouden vermeenen dat hen van de Schutte-rlijke dienst zouden vrij' stellenof daartoe onbevoegd makennaar aanleiding van artt. 3 en 4 der wet,] met opgave van het artikel en het on derdeel van hetzelvewaarop zij zich beroepen. Wordende voorts een iegelijk, buiten deze gemeente geboren, aangemaandom zich tijdig vau eeue geboorte-akte te voor zien en zich alzoo van zijnen ouderdom te verzekeren ten einde de inschrijving behoorlijk kunne geschiedeen om voor te komen dat niemand, door eene verkeerds opgaaf van zijnen ouderdom, vervalle in de straf bij de wet bepaald. Terwijl Burgemeester en Wethouders een ieder hierin be trokken, willen hebben vermaand en gewaarschuwd, om zich vau deszelfs verpligting in deze te kwijten, vermits uit krachte van art. 9der weten art. 6 van Zijner Majesteits besluit van 2l Maart 1828, al degenen die zich voor het sluiten der re gisters op 1 Junij eerstkomende niet hebben laten inschrijven alsnog ambtshalve zullen worden ingeschreven, en datdezelven dien ten gevolge, zullen worden verwezen tot eene geldboete en daarenboven zonder loting bij de Schutterij ingelijfd in dien het zal blijken dat er, tijdens de verzuimde inschrijving geene redenen tot vrijstelling of uitsluiting ten bannen aanzien bestonden. En opdat niemand hieromtrent eenige onwetendheid zoude kunnen voorwenden zal deze worden afgekondigd en aange- plakt, daar waar zulks te doen gebruikelijk is. Te Zierikzee, den 3 Mei 1859. B. C. CAUBurgemeester. C. de JONGE, Secretaris. Burgemeester en Wethouders van Zierikzee, maken bekend Dal het kohier der belasting op de honden in deze gemeenteover hel loopende dienstjaar door heeren Gedeputeerde Stalen dezer provin cie op den 6 dezer goedgekeurd, op heden ge steld wordt in handen van den Gemeente-Ont vanger ten fine van invordering ingevolge de wet. Zierikzee, den 11 Mei 1859. B. C. CAU Voorzitter. C. de JONGE Secretaris. Burgemeester en Wethouders van Zierikzee, brengen ter kennis van de ingezetenen den uit slag van de op 10 dezer gehoudene verkiezing van leden der Provinciale Staten waarbij de heeren Mr. B. C. CAU en J. HOOGIïNBOO.MBz. bij volstrekte meerderheid van stemmen als zoo danig zijn verkozen, terwijl herstemming moet plaats hebben tusschen de heeren Jhr. I. U. de JONGE en J. SCHALKWIJK waartoe de oprocpings brieven aan de kiezers zullen worden rondgezonden. Zierikzee den II Mei 1859. B. C. CAU. Voorzitter. C. de JONGE, Secretaris. Borgémeester en Wethouders van Zierikzee I herinneren de ingezetenen dat, voltiens de wet van den 8 November 1815 (Staatsblad no. 51), alle schuldvorderingen ten laste van den staal overliet afgeloopenc dienstjaar 1853, vóór of uiterlijk op den 30 Junij aanslaan 'e, bij de betrok kene administraticn collegiën, autoriteiten of ambtenaren door wie de bevelen tot hel doen van werken leveranliön als anderzins gegeven zijn moeten worden ingediend. Dat de bij die wet gestelde termijn van ver jaring ook, volgens art. 125 der provinciale en art. 228 der gemeente-wetop de v orderingen ten laste der provincie en van de gemeente van toe passing is, weshalve de belanghebbende inge zetenen worden aangemaand om den uitersten j termijn niet af te wachten maar hunne reke ningenen verdere bewijsstukken wegens schuld vorderingen ten laste van het Bijltde Provincie ot de Gemeente, over hel dienstjaar l8ö8, ter plaatse waar het behoortten spoedigste in te dienen. Zierikzee den II Mei 1859. B. C. CALTVoorzitter. C. de JONGE Secretaris. De Burgemeester van Zierikzee brengt ter kennis van de ingezetenen dal er op Zalurdag den 14 dezer maand des voormiddags ten I I ure, op het Haadliuis alhier, eene openbare vergadering van den Gemeente-Baad zal gehouden worden. Zieiikzee den 11 Mei 18 59. De Burgemeester B. C. CAU. BINNENLAND Aan de leden der tweede kamer is rond gedeeld een adres van den beer C. A. van P,en- terghem med. chirurg, en obst. doctor te Goes, bezwaren inhoudende tegen het wetsontwerp houdende goedkeuring eener overeenkomst roet de maatschappij lol indijking van op en aanwas sen in de Ooslerschelde. Hij verzoekt op ver schillende gronden de kamer die overeenkomst niet goed Ie, keuren. Op den 30 Vlei aanslaande zal door kerk voogden der Nederduilsche Hervormde gemeente te, Ylissingen publiek worden aanbesteed, het bouwen van eene tweede kerk met de leveran tie van de daartoe benoodigde materialen. Sedert maandag jl. is in de consistorie-ka mer ter bezigliging gesteld eene afbeelding ran gips vervaardigd op 1/50 der ware grootte van de nieuw Ie bouwen kerk voor die gemeente. Hoewel eenvoudig is hel geheel noglans fraai en voor het doel geschikt terwijl het den ont werper den heer C. Zemeltot eer verstrekt- Men verneemt dal door den heer procu reur generaal bij den boogen raad der Neder landen eene vervolging is ingesteld tegen den heer Jcspers lid van de tweede kamer der sla- tengeneraal, wegens het niet tijdig aangeven van zijnen zoon voor de nationale militie. De minister van buitenlandsche zaken herinnertten gevolge der verzekering door dc Fransche regering gegeven dat zij gedurende den (egenvvoordigen onrlog de beginselen zat handhaven van de verklaring van hel enngres van Parijs, van 16 April IS5fi, de belanghebbende reeders en kooplieden aan deze verklaring, op genomen in de Staals-Courant van 5 Mei I85b', no. 105. De Nederlandsche regering zal dien ten ge volge hare bescherming niet kunnen vcrleenon aan schepen welke zich handelingen zoude» veroorloven in strijd met de aangenomen be ginselen van onzijdigheid. Z. M. heeft dezer dagen aan een aantal gevangenen in de verschillende gevangenissen van het rijk, wegens hun goed gedrag, ontslag of afslag van bur. straftijd geschonken. - Kan tweejarig kind van van Leeuwen in de Vlamingstraat te Delft, maakte zich laatstle den zalurdag in een onbewaakt oogenhlik, mees- Ier van een fleschje met creosoot, hetwelk even le voren als middel tegen de kiespijn was ge bruikt en op de tafel was blijven slaan, tiet kind dronkdaaruit en is aan de gevolgen daarvan gis teren overleden. - Uil het wrak der Lutine is zalurdag door middel der helmduikers geborgen een staafzilver en twee Spaansche mallen. Men schrijft uit Luxemburg van 6 dezer In de laatste dagen zijn bevelen ontvangen om de vesting te wapenen. Groote hoeveelheden bus kruid zijn alhier aangekomen doch hel is aan de bladen verboden er van le spreken ten einde hel publiek niet te verontrusten. De boomeij op de wandelingen van bet glacis zijn reeds gedeelte lij k omvergehakl en in de eerste helft dezer maand zal hel l'ruissische garnizoen alhier met ongeveer 2000 man vermeerderd worden. Verder wordteen nieuw furt van groote afmetingen ge bouwd op geringen afstand van het terrein dat voor het voornaamste spoorwegstation bestemd is. Daaraan wordt met den meesten ijver gear beid terwijl de werken aan de gebouwen van het station geschorst schijnen. Een telegram van le Noid meldt het vol gende Ten gevolge van de verklaringen van Rusland en van de door de Fransche regering gegeven ophelderingen, zijn Engeland en Pruissen lot het besluit gekomen om onzijdig te blijven ten einde den tegenwoordigen oorlog binnen Italië te beperken. Een jong, krankzinnig meisje uil bel dorp Tainlegnies verschrikt doorde ourlogsberigteu, wierp zich dezer dagen ter onlvlugting aan de Franschesoldaten geheel naakt in eeue 15 a 29 ellen diepe put. Gelukkig hield die slechts weinige voeten water. Een kind dat dit gezien had gafhiervan aanstonds kennis men lieteenemand cederen verkreeg door toespraak en beloften dal dc ongelukkige met de mand naar omhoog kwam. Reeds digi onder 'l bereik verschrikt hel slagtoffer evenwel van de toegestroomde me nigte zij laat los en valt op nieuw iu de diepte. Men laat nogmaals de mand naar beneden doch op hetoogenhlik dat zij denrand der putgenaakt breekt de vermolmde as en hel koord met de grootste snelheid afwindende doelde ongelukkige ten derden male in den afgrond storten. Toen besloot men inden put door middel van ladders af te dalen en bragt men nadat deze marteling 3 uren geduurd had de ongelukkige nog levend maar aan alle deelen gekneusd en bloedende naar boven BUITENLAND, ddiisoer asd Berlijn, 10 Mei. Heden, des morgens leri negen ure trok een plcgtige lijkstoet naar de Domkerk. In dien stoet bevond zich alles wat le Berlijn de wetenschap, de kunst en de nijver heid vertegenwoordigt. De ridderorden van

Zierikzeesche Courant | 1859 | | pagina 1