bms. lumTiiiaiif.Tii m. BOlUiELlJKH STAD T« ZIKKIRZEE een zeer netten Inboedel VVOOMIl ïSen ERF, VISIIVGEIHIIDdut Terwijl de soldalen op deze wijze de blijken Ondervinden van de sympathie der bevolking, omvangende hoofden geene mindere bewijzen van onderscheiding en ingenomenheid. TeGe- nua worden de generaals en hoofdofficieren in vooraf daarloe ingerigle prachiige holels ont vangen. De maarschalken Canrobert en iViefzijn gedurende hun verblijf te Turijn door den ko ning in zijn paleis gehuisvest. !)e /weedsche stad (Jddewalla is in den nacht van 25 op "26 April door een hevigen brand bezocht en zijn 52 huizen in zes der aanzien lijkste wijken in de asch gelegd. Onder de afge brande gehouwen behooren ook de pakhuizen der kroon, waar! 2,000 pakken katoenen garens en eene partij katoen vernield zijn. liehalve een balig saldo van 20 millioen roebels, vertoont bet Russische budget nog een batig slot van fOmillioen voortspruitende uit de belasting op den brandewijn. Men weel dat de pachters van dit geestrijk vocht zich beklagen over de vorderingen die de matigheids-genoot schappen in Rusland thans maken. Men heeft hun eenvoudig geantwoord dat zoo men thans minder brandewijn drinkt dit alleen een gevolg is van deslechtequaliteit die de pachters leveren. VBAHSBIIK Parijs 2 Mei. Hedenisde bliksem geslagen in het ministerie van buitenlandsche zaken. IJijge- looiige tnenschett zullen er een onheilspellend teekim in zien. De generaal Bonal is gisteren bij den overtogt van den klont Cenis plotseling gestorven. Onder het drinken van een glas ijskoud water schijnt hem een slagaderbreuk te hebben gedood. Hij was een der verdienstelijkste officieren van ons leger. Hij had het grootste gedeelte van zijne krijsmansloopbaan in Afrika volbragt en de bloedige gevechten van de Alma Inker- tnann en Sebatlopol bijgewoond. Benige dagen geleden was hij nog hel sieraad van de eeachlste salons in den Faubourg St. Honoré. Zijn dood is een verlies voor liet leger, vooral voor de soldaten, die gewoon waren hem, even als vroe ger den maarschalk Bugeaud vader Bomt'' te noemen. Het bevestigt zich dal de jeugdige hertog van Chartres, tweede zoon der hertogin-weduwe van Orleans en kleinzoon van koning bodewijk Philips-, die zijne mililaire vorming te Turijn ge noten heeft en tweede luitenant bij het rege- menl dragonders van Nice is, onder het Sardi- nisch vaandel deel aan den veldtogt nemen zal. Tot de hier ioopende geruchten behoort dat niet alleen de hertogin van Parma gedu rende den ootlog eene wijkplaats in Nederland zoeken zai, maar da! ook haar broeder de graaf van Cliamborddie thans nogte Frohsdorfis, maar deze zijne residentie eerlang verlaat, insgelijks in dat land den afloop der gebeurtenissen zal gaan afwachten. Ten slotte nog een curieus staaltje van de wisseling der lijden. Ziehier eene proclamatie aan hel llaliaansche volk Italianen lang genoeg zijl gij verdrukt ge worden hebt gij gezucht onder het ijzeren juk. Onze legers zijn in Italië gekomen om u te be vrijden V Eene nieuwe orde van zaken wordt geboren die u hel volksgeluk zal hergeven. Gij moet allen eene onafhankelijke natie worden. Wij vragen u niet om tot ons te komen wij vragen u uwe regten te doen gelden en vrij te zijn I Z"0 God de pogingen van den keizer van Oostenrijk en van zijne magtige bondgenooten zegent zal de bodetn van Italië bloeijen en ontoegankelijk worden gemaakt voor alle vreemde over- heerscbing Wie toch was het die zulk eene fraaije procla matie opstelde? Hel is noch koning Victor Emanuel noch keizer Napoleon. De aangehaalde zinsneden komen letterlijk voor in de ultraliberale procla- matiën der Oostenrijkers toen zij in 1813 de Italianen in opstand bragten tegen de Fransche overbeerscbing. Parijs, 3 Mei. De groole gebeurtenis van den dag is de keizerlijke proclamatieaan den senaat en aan het wetgevend ligchaam medege deeld. De heer Fould in den senaat en de graaf IValewski in hel wetgevend ligc'taam hebben na eene vlugtige schets van den tegenwoordigen toestand de proclamatie voorgelezen welke voorlezing bij herhaling werd afgebroken door toejuichingen en ten slotte werd b"groel met den eenstenimigeti kreet van leve de keizer De leden der beide slaalsligcltamen zijn als één man op- geslaan bij hel toejuichen vau het oorlogsmani fest der regering. De proclamatie is terstond daarop in alle straten van Parijs aangeplakt geworden en eenige nren later in alle sleden van Frankrijk, waarheen zij door den telegraaf kon worden overgeseind. Eene talrijke menigte verdrong zich overal om de aanplakbiljetten. De keizer heeft de snaar van het nationaal gevoel doen trillen en op de eigenliefde van het volk gewerkt hij beroept zich op de loyaliteit der natie om de keizerin en zijn zoon gedurende zijne afwezigheid te verde digen. Er straalt veel energie door in deze toe spraak zij beteekent dat de keizer Italië tot aan de Adrialischezee onafhankelijk wil maken, maar dat daar de worsteling zal ophouden. Desniettemin bekruipt mij de vrees dat de oorlog zich niet tot dat slagveld zal bepalen en dal Oostenrijk hoopt Duilscbland en Pruissen huns ondanks mede te slepen in eenen algemeenen oor log. En dat wel aldus Oostenrijk schijnt plan te hebben Frankrijk aan de zijde van den Rijn aan te vallen; die aanval zou door Frankrijk worden beantwoord en daar uit zou eene schending van het gebied van den bond kunnen voortvloeijen. Duilscbland dat nog altijd meersympalhie heeft voor den vrede zou zich in dal gpval te weer slelleu en Pruissen zou er door medegrsleept worden. Ik spreek van die betreurenswaardige mogelijkheid hier al leen omdat zij hel onderwerp der gesprekken uitmaakt in cenaantal van onze politiekekringen. Hel gerucht van do alliantietusschen Frankrijk en Rusland begint aldusvruchten te dragen. De boodschap des keizers, heden natnifdag in eene buitengewone zitting aan de wetgevende vergadering medegedeeld, luidt onder anderen als volgt: Ik zal mij weldra aan de spits des legers stel len. Ik laat de keizerin en mijnen zoon in Frankrijk achter. Door de onJervinding en het doorzigt van den laatst overgeblevenen broeder des ketters gesteund, zal zij tonnen op de hoogte van hare taak te staan. Ik vertrouw hen toe aan den moed des legers dat in Frank rijk achterblijft, zoowel om onze grenzen te be waken als om den buisselijken haard te be schermen. Ik vertrouw hen, eindelijk, aan het geheele volk toe, dat her, met die liefde met die verknochtheid omringen zal, van welke ik dagelijks zoo vele blijken zie. Moed derhalve en eendragt! Ons land gaat andermaal aan de wereld toonen dat het niet ont aard is. De Voorzienigheid zal onze pogingen j zegenen, want zij is heilig in Gods oogen de zaak die op het regt de menschelijkheid de lieftle voor het vaderland en de onafhankelijk- beitl slennt. Te Rome is het volgende plakkaat op de muren gevonden en door de policie ontniddelijk afgescheurd. Oorlog Oostenrijk heeft de voor stellen van de hand gewezen, welke door Enge land waren voorgesteld. Weldra zal men het kanon van den oorlog booren bulderen. Wij stellen ons vertrouwen tn de eerste mogendheid der wereld in Frankrijk, dat onze vriend is. Leve Italië Leve Frankrijken leve de keizer. a B O O T-B B I T T A N KIEN Londen "2 Mei. De heer Disraeli heeft heden aan zijne kiezers op de meest bepaalde wijze ver zekerd dat het gerucht van bel bestaan van ver dragen van Frankrijk met Rusland en Dene marken geheel bezijden de waarheid was. De dag van gisteren is in alle kerken des lands gevierd geworden, als een dag van dank zegging aan hel Opperwezen, wegens de beëin diging van den opstand in Indie. Te Liverpool is hel treurig berigt ont vangen dat het Ainerikaansch clipperschip Po mona, twee dagen vroeger van daar vertrokken ter hoogte, van Wexford totaal is verongelukt. Aan boord van dat schip waren 375 passagiers en 52 man equipage, van welke slechts 20, waaronder 3 van de equipage, gered schijnen te zijn. Sommigen daarvan werden vrij lag met sloepen te Wexford aan walgebragt. JONGSTE TIJ DINGEN. Turijn 4 Mei. Gislcren beeft men eene vij andelijke kanonnade in de rigling van Valeuza gehoord, zij bleef zonder uitwerking. Van t ambio zijn de Oostenrijkers naar Sale op den linkeroever van den Po voortgerukl en zijn daarna tot Trino doorgedrongen. Eene poging der Oostenrijksche troepen om bij Fras- sinelto over den Po te trekken bleef zonder ge volg. Er is daarbij aan de zijde der Sardiniers een verlies van 20 dooden en gewonden te betreuren. De Oostenrijkers legden gisteren bruggen over twee lakken van den Po nabij Fortuna. Overal leggen zij den bewoners zware rekwesitien op. Heden werd mijn ouderhart diep ge troffen door het overlijden van mijn veel geliefden Zoon JAKOB MARINUS, in den nog jeugdigen leeftijd van 19 jaar en 4 maanden. Oosterland, Wed. J. BEIJE, den 4 Mei 1859. geb. van Graveiland. van 29 april tot en met 6 mei 1859. Geboten. Eene dochter van A. Juijn en E. Sande. Eene dochler van .1. A. Dijkeen van den Ende. Eene dochter van J. van Maanen en K. van der Linde. Eene dochter vau J. van Dijke en M. Schot. Als levenloos aangegeven Eene dochter van J. Krakeel en S. Horrevoets. Eene dochter van Eindhout en E. Reiiiimjud. Gehuwd. C. Phernambucq en N. van den Berge. C. Hoeder en A. Schoenmaker. C. Boogerd en A. D. Ruselaar. W. Juijn en M.de Keijzer. -(. .Overleden. A. Tuijtel ,,oud 39 jaar, echtgenoot van I. Mommaas. C. van Bloppoel oud,73jaar weduwnaar. C.J. de Jong oud 14 d. dochler. L. Le.tzer oud 29 jaar (op zee overleden den 5 Maart 1858.) Bij de aanslaande verkiezing van Leden der Provinciale Staten worden door eenige Kiezers aanbevolen de Heeren: Mr. B. C. CAUBurgemeester te Zierikzee. J.UOOGENBOOMBz., Burgemeester te Benesse. Jhr.J.L. DE JONGE, Wethouder te Zierikzee. Eenjje Kiezers geven aan hunne Mede-Kiezers in overweging om tot Leden van de^Provinciale Stalen te kiezen de Heeren Mr. J. F. SCIIUURBFQUE BOEIJEMr. B. C. CAU en C. LOGEMAN laatstgenoemde Candidaat als bekend zijnde een bekwaam Opzigter bij den Walerstaat en in Nijverheid zou in die betrekking zeer nuttig kunnen zijn om de belangen van de zeeweringen te behartigen, waarom wij dien Heer op het zeerst aanbevelen. De Notaris D. Q, de JONGE van der HALEN zal ten verzoeke van Mej. de Wed. P. A. de REUR ten haren Woon- huize op de Nieuwe Haven, Ie Zierikzeeop Woensdag den II Mei 1859 des voormiddags ten 10 ure publiek presenteren te verkoopen bestaande in Mahonij- en ander Gladhouten MEUBELS, als: TAFELS STOELEN, SE CRETAIRE, KABINET nette KAMER-VO- LIERE voorts: SPIEGELS, SCHILDERIJEN, BAROMETER, TAPIJTEN, een zeer goed BED een parlij KOPER,- TIN,- IJZER,- GLAS en AARDEWERK en hetgeen verder zal worden geveild. De Notaris Mr. C. van der LEK de CLERCQ, te Zierikzee zal, ten verzoeke van ADRlAAN WAGENAAR Az. op Vrijdag 20 Mei 1859 's namiddags om 3 ure, in het Logement van F. van 't Hof, te Brouwershaven, publiek verkoopen: Een kapitaal waarin eene zeer goede en welbeklante BROOD BAKKER!.) wordt uitgeoefend, inde Molen straat, te Brouwershaven sectie C no. 710 en twee TUINEN achter hetzelfde Huis, sectie,C nos. 101 en 104. Breeder bij biljetten omschreven. De ondergeteekende heeft de eer bare geëerde Stad- en Landgenooten Ie bcrigten dat zij op heden heeft ontvangen de nieuwste modellen van ZIJDEN en STROO HOEDEN alsmede eene ruime sor tering LINTEN BLOEMEN en wat verder tot het Modevak behoort. A. VQORBE1TËL, op den Dam. Zierikzee, 5 Mei. Binnengekomen Clemens, kapt. II. Persoon, van New-Caslle tiaar Zierikzee. Brouwershaven 4 Mei. Binnengekomen True Briton kapt. W. Emerij.van New-Caslle naar Dordrecht. PRIJZEN DER EFFECTEN TE AMSTERDAM dea 5 Mei 185i). Portugal Spanje Ecuador Werkelijke Schuld 2}/2 pet. 543/4 dito dito 3 65 dito dito 4 85l/a Amortis. syndic. 3S 86 bij Hope 1798/1816 5 96 dito 1828/1829 5 95 bij Stieglitz. ode leen. 5 S5</, dito 6de leen. 1835. 5 90 Va dito 4 75 bij Hope. 4 74 '/4 Cert. van- a'ss. 6 Poolsche schatkist oblig. 4 1 Aand. groote Russ. spoorweg 205 a ƒ236 vol^efourn. 5 Weeuerhank 'bij Goll. en Co. 5 O 'S O '3 4 34 Metalliek 5 335/s dito 2</2 19V4 dito rente Amsterdam 5 49s;4 dito, nationale 5 38 Buitenlandsch van 1853 3 3SI/4 dito van 1856 en 1857 3 353/, Buitenlandsch 3 3D-4 Binnenlandsch 3 32 VJ Buitenlandsch 3°/0 nu l'/2 24 'la Groote stukken 1 !3V„ Stukken van L 100 1 135/s Land-Certificaten a L 100 Middenprijzcn van de volgende artikelen te Zierikzee van deD 5 Mei 1859. Be Red. 31udde. De Ned. Mudde. Oude Tarwe 1857 f 10,50 Paardeboonen f 7,00 Nieuwe dito 1S58 - iu,50 Witte dito - 10,00 Afwijkende dito - 0,00 Bruine dito - 9,50 7. .-Zomer dito - 0,00 Graanwe Erwten - 0,00 Ordinaire dito - 0,00 Groene dito - 9,50 Kogge - 6,75 Gele dito - 0,00 Wiuter-Gerst - 4,75 Koolzaad - 0,00 Zomer-dito - 4,50 Zaai-Lijnzaad 0,00 Haver 4,00 1 Slag-Lijnzaad 0,00 238ste STA ATS—EO TE RIJ. Vijfde Klasse, 1ste Lijst. No. 5497j 5939, 8044, en 18866 ieder f 400, no. 1741 en 9989 ieder ƒ200, no. 179, 9000, en 13134, iederflOO. 2de Lijst. No. 12873 f 1500 do. 5611 en 12292 f 1000; no. 6845 14188 en 15209 ieder f 400 no. 369 6862 9459 10 372 ,17272 en 12999 ieder f "200 no. 2410 2621 7616 en 18355 ieder/'100. AFVAART der s too m boo t st/tb zlerïkzeë» Fan Zierikzee: Fan Hotter dam: Zondag 8, 'smorg. 5 ure I Zaturdag 7,. 's merg. 8l-2urtv Woensdagll, 8 j Dingsdag 10r ll'za dienst tusschen Middelburg en Rotterdam. van Middelburg Zondag 8, 's morg. 8 Maandag 9. 6 üiDgsdag 10, 6 Van Rotterdam Zondag 8, 'smorg. lO^ure; Maandag 9, 103/4 Dingsdag 10, "smiddi 12 De diligence zal vanZierikzee 1 '/.2 uur na de afvaart der stoomboot van Rotterdam naar Middelburgen van Middel- burg naa\ Rott. gelijk met de afvaart der stoomboot rüden., dienst tusschen Vlissingen en Rotterdam. Van Rotterdam des dingsdags, donderdag en zaturd. 'smorg ten 10 urer- na aanJtomsivan denRijnspoor Van Vlissingen des maandags, woensdags en vrijdags 's morg. ten 8 ure De diligence zal van Zierikzee l'/4 uur na de afvaart der stoomboot van Rotterdam naar Vlissingen en van VlissingeB" naar Rotterdam '/2 ure na de afvaari der stoomboot rijden. dienst tusschen Goes en Rotterdam. van Goesf van Rotterdam Maandag 9,'smorg. 5 ure Zaturdag 7, 'smorg, 8''2 ure, Woensdagll, 7 Dingsdag 10, ll'/i De diligence zal van Zierikzee 2 uren na de afvaart van Rot terdam en gelijk met de afvaart uit Goes afrijden. dienst tusschen Rotterdam en Antwerpen r met de stoombooten Telegraaf III en IV. Van Rotterdam. Zaturdag 7, 's morg. 10 Maandag 9, 'smidd. 12 Dingsdag 10, 's nachts ll/2 Van Antwerpen (Zaturdag 7, 'smorg. 3 Maandag" 9, 4' Dingsdag 10, 6 Te Zijpe wordt voor Zierikzee en Brouwershaven op de heeE' en terugreis aangelegd, aldaar staat eene zeer goed ingerigte- diligence gereed, die van Zijpe naar Zierikzee en Brouwershaven na aankomst der stoombooten vertrekt en van Brouwershaven naar Zierikzee en Zijpe in correspondentie op de stoomb. rijdt Agenten de heeren H. W. H. van Maanen, te Brouwershaven. M. Zoeter, te Zijpe. A. Paulussen, te Zierikzee. Ter Stads-Drukkerij van de Erven A. de Vos»

Zierikzeesche Courant | 1859 | | pagina 2