1 ZANGVEREENIGIIG: DE NIEUWE VEE-ARTS, aim BANK VAN LEENING. TOT OEFIMG M UITSPANNING TSELIJKE STAflFliSiM ZEETIJDINGEN WllltS, IIAltKTBERIGTER KL. VERVOERMIDDELEN .r? sleenen en deed zich in dc huizen duidelijk hoo een hoven hel rammelen der vensterglazen, hel- wcik le gelijkcrlijd plaats had. De dreuning deed zich in hel westen het hevigste gevoelen en nam gestadig af, naarmate zij in de rigting van hel oosten voortging. ('e Amerikaansche schaakspeler Morphtj heeft Parijs verlaten om naar Amerika terug le koeren. In het begin dezer maand zijn in de slad Sciacca in de provincie Girgenli'24 menscher, op eene bedroevende wijze om het leven geko men. Ken gedeelte der stad namelijk, is op eene rots gebouwd deze stortte in waardoor niet slechts de hoog gelegene maar ook de lagere woningen vernield werden of aanzienlijk schade bekwamen. Uit Milaan wordt gemeld dat zich aldaar eene vereeniging van liefdadige zusters heeft ge vormd in navolging van die welke werkzaam was gedurende den oorlog in do Krim. Die ver eeniging is voornemens om ingeval het tot een oorlog komt, zich naar het legerkamp te hegeven i., aldaar do zieken ie verplegen. Onderdo leden dier vereeniging tellmen de aanzienlijkste dames uit Milaan, zoowel wegens hare adelijkc geboorte als hare rijkdommen. Hare namen zijn reeds te Turijn hekend. Ook zijn in de steden van Lum- hardije commission gevormd met het doel om aan allen die in het Sardinische leger dienst zouden willen nemen de geldelijke hulpmiddelen voor hunne reis Ie verschaffen. Uit Turijn schrijft men van 12 dezer; l'e koning hield lieden morgen eene groote revue over de Iroepen der bezetting van Turijn. Z. M. werd met de levendigste en eenparigsle toe juichingen der ontelbare menigte begroet, die in de doorgangen van het wapenplein was zamen gepakt. Brieven uil Rome van 9 dezer zeggen 'lat aan de vrijwilligers die in Picmonl dienst willen nemen paspoorten worden uitgereikt, doch met de bijgevoegde waarschuwing dal zij als bannelingen zullen worden aangemerkt. Velen hunner volharden desniettegenstaande in hun plan om het land (e verlaten. De paus zal vrij- dag in het consistorie eene allocutie houden en den diplomatieken toestand ontwikkelen. De berigten uit Napels van 9 dezer zeggen dal de toestand des konings snel verergert. Aide prinsen bevinden zich dagelijks le Cascila Do Moniteur de la Flotle behelst de navol gende berigten uit Cochin China, onder daglee- kening van den t Ëcbruaiij Eergisteien heeft er eene ontmoeting plaats gehad lusschen de Fransch Spaansche legermagt en de Vunamiien die niet overhaasting zijn terug getrokken, nagenoeg 200 dooden op iiel slagveld achterlatende. Sommige daarbij plaats gehad hebbende bijzonderheden geven een denkbeeld van de wijze van oorlogvoeren in Azie. De kapitein D. Esteban Chavarri bevond zich aan het hoofd van zijne compagnie die tot slechts 32 man verminderd wastoen plotseling van tus sehen riet en struikgewas twee oor lo.s-olifanlen te voorschijn kwamen, -leder van deze dieren droeg eene soort van rijk versierde palankijn welke vier mannen bevatte een vijfde was op den nek gezeten en spoorde den olifant aan met behulp van eene zeer scherp gepunte lans. De reusachtige dieren renden in galop voorwaarts en liepen de paarden voorbij. Achter ieder van hen kwam een peloton van vijftig welgewapende en in het rood gekleede soldaten aanloopen, die raauwe kreeten uitstieten en dit gedruisch nog vermeerderden door op valsche horens te blazen en op ontstemde tamtams te slaan, liet was de verwezenlijking van ecu fanlastischen droom. Zoodra kapitein Chavarri deze nieuwe soort van vijanden had opgemerkt, gebood hij zijne manschappen niet op de dieren maar op hunne geleiders le mikken en waarschuwde hen tevens dat wanneer de olifanten in hunne nabijheid kwa men, zij den doortogl vrij moesten latendaar de dieren le groot waren om naar welgevallen op eens van rigting te kunnen veranderen. Ver volgens gebood hij hut pelotonsvuur te slaken. Dekaimie, waarmede deze bevelen werden uit gevoerd, was doodelijk voor de geleiders der olifanten, die reeds hij de eerste schoten vielen, de dieren, niet langer in eene bepaalde rigting voortgedreven, keerden zich om en outvlugllen (Ie kogels, de troep, die achter hen aankwam maakte zich zoo goed zoo kwaad mogelijk uit de voelen en werd door de grenadiers nagejaagd. O ft O O T-B BIZTAIII1ISII Londen 12 April. De heer Disraeli kondigde gisteren in het lagerhuis aan dal de prorogatie van het parlement dingsdag den 19 dezer plaats zal hebben. Hij voegde er hij dal hij vrijdag a. sl. ophelderingen wegens den slaat der buitenland- scire zaken aart bel huis seven zal. Volgens de Morning Post heeft de regering lij ding dat het Weetier kabinet niet langer op de ontwapening van l'iémont als voorwaarde, van het congres aandringt. Oostenrijk wil dat congres spoedig gehouden zien en wil voorwaarden die niet vernederend zijn aannemen. Voor de eerste in;,al zag men dezer dagen eene stalen stoomboot zich op de golven wagen en de zee doorklieven. liet is een sierlijk schroel'vaarluigbestemd voor de vaart op den liahia-slroom en heeft daarom ook geenon be langrijken diepgang. Deze bodem is door den scheepsbouwmeester L. Thompson te Londen geconstrueerd uit staalplaten ter dikte van on geveer 7, duim welke in de werkplaats van de Mersey steel and iron-company hij Liverpool ver vaardigd waren. De proeven met dit vaartuig bij Southampton genomen,werden met de gun stigste resultaten bekroond, tengevolge waarvan het ook onmiddelijk naar zijne bestemmingsplaats werd gezonden. Ongetwijfeld zal dus dit ééne vaartuig weldra door meerdere voor de rivier vaart bestemde worden opgevolgd. Den 1 3. De Times zegt dat de garnizoenen op de kanaal-eilanden zullen vermeerderd en artillerie derwaarts gezonden zal worden. De tijd van arbeid op de rijks werven is verlengd. Onder het voorzitterschap van den admiraal sir C. Napier wordt zaturdag eene openbare ver gadering over verdedigingsmaatregelen tegen een vijandelijken inval gehouden. Do regering heeftonder dagteekening van 8 Maart, de navolgende berigten uil Cal cutta ontvangen. Alles is rustig in Oude. De krijgsmagt onder den overste Uarsford is over de grenzen van Ne pal teruggetrokken en ligt op de ltaptee gekam peerd. De opstandelingen onder Nena en de Begum zijn de rilier Guuduck binnen het ge bied van Nepal, overgetrokken, waarschijnlijk met de bedoeling om zich oostwaarts te begeven. Volgens de laatste berigten uit Lucknow zijn er 948 forten geheel verwoest, of worden ontman teld, terwijl 389stukkcn geschut en 1,055,889 wapentuigen van allerlei soort werden buil ge maakt. Ongeveer 6000 Cipayers hebben zich in Oude onder de in de proclamatie der koningin gestelde voorwaarden onderworpen. Men verneemt dal Tanliu Topeeonder den naam van Ham Singli, het kamp der oproerlin gen hij lïikaneer verlaten heeft en zich met 10 officieren en 300 manschappen op het grondge bied van Scindia met Rajah Maun Sing heeft ver- ceuigd. Het hoofdkorps der opstandelingen on der Feroze en den Nabab van Cuinuieroh was, volgens de laatste berigten, te Bauswarra. Men zegt dat zij 3000 man sterk zijn. Zij worden achtervolgd door den generaal Somerset met wien zij over de onderwerping schenen te willen onderhandelen. Twee ingenieurs, die hij den spoorweg van Juhhulpore werkzaam waren, zijn door de opstandelingen van Bundeleuud over vallen en gedood. Ken derde is het gevaar ont snapt. Generaal I\liitlackheelt drie kolounes van Nagode en een van Banda uitgezonden om deze opstandelingen te vervolgen. JONGSTKTUDlNGEN. Londen 14 April. Koffij vast. Suiker vaster. Thee willig. Rijst iets beter. Ter veemarkt waren neden aangevoerd 450 runderen 6080 schapen en 201 kalveren. Kr is te Weenen een gerucht in omloop dat de koning van Napels overleden is. Osadi'Plroiiwd M. van der LINDEN Zierikzee en 15 April 1859. A. T. van der VLIUT. Bijzondere en algemeene kennisgeving des namiddags ten 2 ure van de verstane Panden, ingebragt lol ultimo Januarij 1858. Dingsdag namiddag van 3 lol 4 ure te bezien. rTjr— De Burgemeester der Gemeente Tliolen brengt ter kennis der belang hebbenden dat bij hem zijn aangegeven de na volgende STRANDGOEDEREN. Als; Zeven SCliUIJKRPLANKKN en een SCI1KKPSZ WAARD met ijzeren beslag en ijzeren bout in den kop. Tliolen, den 14 April 1859. De Burgemeester vQornoemd C. J. de V. van NOORDKN. VERKOOPING aan de Bank van Leening, le Zierikzee op Woensdag den 20 April 1859 TE ZIERIKZEE. Het Bestuur heeft de eer hij deze te berigten dal op t><>ig(tei'ili9^' «Sosi April SM-V9, des avonds tem ure precies door ge noemde "nut/l'eiTViiir/inr/ met welwillende medewerking \an den lieer ÏVj. fiiUS Bt RliffjS (solo-tenoiuit Aken, ten gehoore zal worden gebragt: Met ORATORIUM DE JAARGETIJDEN van J. Hayd'n met volstandig bezet Orchest terwijl de algemeene Repetitie op Woensdag bevorens toegankelijk is gesteld voor Inleekenaren en Vreemdelingen ad 0,50 Cts. per persoon. De Enrée-prijs bedraagt f ,49 per persoon. Zullende de te circuleren Inteekenlijst den 23 April 859des avonds ten 7 ure, gesloten worden en daarna de Entree /T,99'/a per per soon bedragen Voor zoo ver de beschikbare ruimte hel toelaat zullen nogtans op den dag der uitvoering een 5')tal plaatsen op do Tribune worden afgegeven. Op den dag der uitvoering zullen van af 9 ure 's morgens tot 12 ure desmiddagsplaatsen kunnen besproken worden, tegen betaling van 0,l0ccnts extra per plaats. Bij den Boekhandelaar QÖANJER en des avonds aan de '/aal, zijn de Tekstboekjes (met metrische vertaling) tegen 0,30 Cents per Exemplaar verkrijgbaar gesteld. Het Bestuur der Zangvereeniging Jlir. W. M. 11. de JONGE, Èoor:i/fer. Air. J. P. N. ERMERINS, Secretaris. In den Boekwinkel van A, M. VAn D1SHOECK te Zierilczee, is ontvangen de eclite AXEPPO-ÜVK.T beste Alizarin- of Blaauw-Zwarte SCHRIJF- en COPIEER-INH.T deze zuivere goed vloeijende en standvastig zwarte Inkten bereiken in tegenoverstelling der beslaande Inkten waarvan het geschrevene door ouderdom rood wordt de hoogste graad van zwartheid roode blaauwe en zwarte SSnipi-l-lKtals ook zwarte ,49. rü- Hsikt om Linnen te merken, zijn steeds voor handen debiteert met veel succes PB.iCTISCH HANDBOEK xoor eiken Vee houder aanwijzende de middelen om de ziekten, welke zich dagelijksch bij de Paarden het Hoornvee en de Varkens openbaren tc behan delen en le genezen. Prijs 50 cents In dit degelijke en min kostbare Boekje komen voor 44 Recepten voor inwendige ziekten der Paarden. 75 dito uitwendige 46 dito inwendige v.het Hoornvee 14 dito uitwendige 12 dito ziekten bij de Varkens. 20 algemeene recepten voor de Paarden cii het Hoornvee. van 8 tot en met 15 april 1859. Geboren. Eene dochter van N. Nolel en N. Telle. Een zoon van G. de Uie en IJ. Bax. Een zoon van A. Verdoom en B. Geradts. Een zoon van I). Timmermans en W. Anker. Een zoon van wijlen J. ian der Ploeg en G Graveleijn. Eene dochter van JU. C. van Zalen en A. M. Üeekwilder. Eene dochter tan P. Verkaart en E. de Croly. Eene dochter van P. dc lieer en .1. Bakker. Een zoon van C. J. Hopmans en M. Wisse. Een zoon van 11. Kanaar en A. van Setten. Gehuwd. C. Dijkgraaf en J. Bolle. Overleden. M. tl. dePacpe, oud circa 2 jaar, dochter. A. H. van der Have, oud ruim 18 jaar, dochter. G. Moermond, oud ööjaar, echtgenoot van J. Bolderdijk. C. van der Laars, oud 22 jaar, jm., den 5 Oc tober 1858, op Z, M. schroefkorvet Medusa ter reede van Batavia. A. Prince, oud ruim 79 jaar, weduwnaar. J. Morijn, oud ruim .3 weken, dochter. Brocwershavem 11 April. Binnengekomen: William kapt. J. Scott van Shields naar Dord. 12 dito. Vooruitkapt. W. C. Kool, van Batavia naar Roti. Zeeland kapt. H. P. Hazewinkel van Rotterdam naar Batavia, gesleept per stoom boot binneudoorvan llellevoelsluis. Hilda, kapt. J. Cloake van New-Castle naar Rotterdam. 1-1 dito. Nieuw Lekkerlandkapt. M. B. Hoffman, van Rotterdam naar Batavia, gesleept per stoom boot binnendoor van llellevoelsluis. PBïJZEH DER EFFECTEM TS den ll April 1859. Nederland Werkelijke Schuld dito dito dito dito Amortis. syndic. Rusland bij Hope 1798/1816 dito 1828/1329 bij Stieglitz. ode leen. dito 6de leen. 18*5. dito bij Hope Gert. van ass. Poolscbe schatkist oblig. Aand. groote Russ. spoorweg a ƒ236 volgefourn. Oostenrijk Weenerbank bij Goll. en Co. dito dito Metalliek dito dito rente Amsterdam dito, nationale Portugal Buitenlandscb van 1833 dito van 1836 en 1837 Spanje Buitenlandscb Binnenlandsch Buitenlandscb 3°/() nu Ecuador Groote stukken Stukken van L 100 Land-Certificaten a L 100 amstebdam 2'/a pet, 3 4 3'/a 5 5 5 4 4 6 4 4 5 2«/a 5 5 3 3 8 3 l'/2 f 1 623,8 75</e 967-t »8«/e l02Vg 101 94 V9 99 lU I 83Va j MVe 63 79 2313/4 32 30^4 71 '/4 61 44 >/8 43",,» 43 8»V8 2ö'»/„ 15 16 Middenprijzen van de volgende artikelen -v te Zierikzee, van deD 14 April 1859. De Ned. Mudde. Be Ned. Mudde. Oude Tarwe 1857 f .8,50 Paardebooncn t 6,50 Nieuwe dito 1858 - 7,50 Witte dito - 9,50 Afwijkende dito - 0,00 liruine dito - 9,Ou Z.-Zomer dito - 0,00 Graan we Erwten 0,00 Ordinaire dito - 0,00 Groene dito - 9,00 Rogge - 5,23 Gele dito - 0,00 Win ter-Gerst - 4,00 Koolzaad 0,00 Zomer-dito 3,75 Zaai-Lijnzaad 0,00 1-Iaver 3,50 Slag-Lijnzaad - 0,00 Marktprijzen der Meek van den 14 April 1SÖ9. Twee en een 1ste kw. blank Twee en een middelbare dito Tivee en een, mindere dito Een en een 1ste kw. blank Een en een middelbare dito Een en een mindere dito Onberoofde, 1ste, kw. blank Onberoofde, middelbare dito Onberoofde, mindere dito Muilen Middelbare dito rap tc ZieVikzee Teelt 1858. f 26,30 a 27,00 - 23,30 a 26,00 - 23,30 a 21,00 - 26,50 a 27,00 - 2.5 50 a 26,00 - 23,50 a 24,00 - 25,50 a 26,00 - 23,50 a 21,00 - 22,50 a 23,00 - 0,00 a 0,00 - 0,00 b. 0,00 afvaart DER S TOOIUBOOT STAK Zl E R I K Zï t. Van ZierikzeeFan Hotter dam: Zondag 17, 'smidd. 12 ure 1 Zaturdag 16, 's morg. 5 ure» Woensdag20, 1 j Dingsdag 19, 6 dienst lusschen Middelburg en Rotterdam. Van Rotterdam Zaturdag 16, 'smorg. 7 ure. Zondag 17, 8 Maandag 18, 972 van Middelburg Zaturdag 16, 's morg.l 1 Zondag 17, ll1 Maandag 18,..'smidd. 12 De diligence zal van Zierikzee i'/2 uur na de afvaart de stoomboot van Rotterdam naar Middelburgen van Middel burg naai Rott. gelijk met de afvaart der stoomboot rijden. - dienst tusscheu Goes en Rotterdam. van Goes1 van Botterdam Maandag 18,'smorg. 4 ure Zaturdag 16, 'smorg. 6 ure Woensdag 20, 5 Dingsdag 19, 8 De diligence zal van Zierikzee 2 uren na de afvaart van Rot terdam en gelijk met de afvaart uit Goes afrijden. dienst tusschen Vlissingen en Rotterdam. Van Vlissingen des maandags, woensdags en vrijdags 's morg. ten8 ure Van Botterdam des dingsdagsdonderdags en zaturd. 'smorg ten 10 ure De diligence zal van Zierikzee 1 '7a uur na de afvaart der stoomboot van Rotterdam naar Vlissingen en van Vlissingen naar Rotterdam D* arena de afvaart der-stoomboot rijden. dienst tusschen Rotterdam en Antwerpen met de sloombooten Telegraaf III en IV, Van Botterdam Zaturdag 16,'smorg. 7 Maandag 18, 8 Dingsdag 19, 8 '/2 Van Antwerpen Zaturdag 16, 's morg. 10'4 Maandag 18, 's nachts 12 Dingsdag 19, 12 Te Zijpe wordt voor Zierikzee en Brouwershaven op de been. en terugreis aangelegd, aldaar staat eene zeer goed ingerigte diligence gereed, die van Zijpe naar Zierikzee en Brouwershaven na aankomst der stoombooten vertrekt en van Brouwershaven naar Zierikzee en Zijpe ,in correspondentie opdestoomb. rijdt.. Agenten de heeren H. W. I-I. vanMaanen, te Brouwershaven» M. Zoeter, te Zijpe. A. Paulussen, te Zierikzee. Ter Stads-Drukkerij van de Erven A. de Yos.

Zierikzeesche Courant | 1859 | | pagina 2