ADVEHTËNTIEN WOONHUIS,' ZEETIJDINGEN TiEliIWilBiW VERVOERMIDDELEN door de poiicie te Coblenlz een persoon aange houden Nederlander van geboorte maar thans adi oka at in Frankrijk en van paspoorten voor verschillende landen voorzien. Ilij maakte er zijn werk van talrijke heibergen Ie bezoeken, ten einde de gevoelens der daar aanwezigen ten aan dien van Frankrijk uil te vorschen ja vroeg zelfs of de gaslen niet wenschten en of men dit Ie Coblenlz in bet algemeen niet deed dat de Fran - schen boe eerder hoe beter moglen overkomen. Bij het vertoonen van een goudstuk met de beeldtonis van Napoleon III wijdde bij in een overdreven lof diens keizers uit. Men was dit alles echter weldra moede en gaf er de poücie kennis van die er een einde aan maakte door den reiziger aan te zeggen dat bij den volgenden morgen per post naar Fraukijk terug moest keeren. In tegenwoordigheid des keizers werd te \Vtenen op de Scbtnelzer oefeningsplaats eene revue gehouden over t-ene groote troepenmagt er hecrschte ccne opgewondene stemming. Er is besloten lot hel formeren van grenadier- bataillons bij bel Ilaliaansche leger alsook lot versterking derzelve door oproeping der con sents enz Aan de kazernen te Milaan isecnedagorder aangeslagen, waarbij de keizer de Oostenrijksche soldaten onder de wapenen roept om den trots van Sardinië lebreken en de fanatieke verstoor ders van den vrede hunne schuilhoeken Ie doen verlaten. Gij rukt, zegt de dagorder, tegen'een vijand op dien gij steeds overwonnen hebt. Her innert u de overwinningen in l848eu 1849 en boe bij Ie Navarra vernietigd werd. Uw wacht woord zijLeve de keizer en de regtvaardige zaak! - Brieven uit Milaan van 7 dezer vermel den de aankomst van twee ballaillons Croalen in die stad met bijvoeging dal hel bestuur der spoorwegen aanzegging tot bet bevorderen van nieuwe transporten voor 25,000 man ontvangen beeft en dai de wegen met oorlogsmalerieej en amunitie overdekt zijn. Het getal der in Piemont aangekomen viijwilligers bedraagt bijna 10,0(10. r B AD S XV IJ K Paiiijs, S April. Wat de rondgaande gerucb ten betreft, deze worden steeds oorlugzuchtiger. Men verzekerde heden aan de bpurs dat de kei zer morgen naar Lyon zou vertrekken waar de maarschalk Canrobert cn de generaal Mac Malton, aan wien bevel is gezonden om Algerie te ver laten zich bij hem zouden voegen, liet leger dal bij de Alpen is vercenigd telt meer dan 250,000 man. De maarschalk Canrobert zou met 120,000 man als reserve bij Culoz gelegerd blijven, terwijl de generaal Mac Malton met 13 ',000 man den veldtogt zou openen. Al deze geruchten moeten echter niet dan me! de grootste voorzigligheid worden opgenomen. Met de paketboot van Folkestone zijn er 17 van de Napoütaansche bannelingen in Frank rijk annge komen. De graaf Poerio was niet onder ben. Zij reizen Frankrijkdoorom zich naar Turijn te begeven. Toen zij te Boulogne aan kwamen, werden zij door de equipage met een driewerf herhaald hoerah begroet. Eene verschrikkelijke gebeurtenis heeft te Soissons en in de omstreken de grootste ver slagenheid veroorzaakt, hedennacht van vrij dag op zaturdag II. is de beer Hiypolyte Féry een algemeen geacht molenaar in de nabijheid 'lier stad met zijne vrouw, hunne drie kinderen en eene nicht, door bet instorten van den zolder der kamer waar zij zich bevonden om bet leven gekomen. De beer Féry en zijn gezin waren naar bed gegaan, maar hunne lSjarige nicht was in de slaapkamer der familie nog op, toen de planken der beide verdiepingen van den molen plotseling onder het gewigl van den greoten voorraad granen die daar lag, bezweken. Bin nen minder dan twee minuten waren de bindten uit de muren losgerukt, en bad hel graan zich als een stortvloed in de benedenvertrekken ge worpen, waardoor de gehecle familie verslikten verpletterd werd. Eerst drie of vier uren na de vamp zijn de zes lijken gevonden. De lieer Féry was 39 en zijne vrouw 33 jaren oud, terwijl bun zoontje 9, hunne dochters Óen 3jaren telden. Do nicht, eeno ecnige dochter, was slechts wei nige dagen vroeger overgekomen, om ben te bezoeken. Het sloomfregat Magellan is jl. zaturdag van Toulon naar Algiers vertrokken met troepen. Het transportschip le Bucéphalebeeft mede zee gekozen. I'e Yonnedie van Senegal is terug gekomen en op dit oogenblik te Brest ligt, heeft order ontvangen om naar Afrika te stevenen ten einde van daar paarden naar Toulon over te voeren. In den loop van jl. zondag heeft de Dryade de reede van Toulon verlaten koers zettende naar Algiers, om van daar troepen le halen. De buitengewoon groote afmetingen van dit schip veroorloven bet 3500 man in eens over te voeren. Dezer dagen beeft er in den stal van een stalhouder in de liue du Bac eene vreeselijke gaz-onlploüing plaats gehad waarvan dertien paarden zijn verbrand of gestikt. Zeven of acht anderen zijn gered kunnen worden een koetsier is heden aan de gevolgen van bekomen brand wonden overleden. Gelukkig is men den brand spoedig meester geworden. Uit Napels meldt men den 5 dezer dat de koning in gevaarlijken toestand blijft vcrkceren en dat de openbare meening in do Beide Sicilien in toenemenden staat van gisting verkeert. G K O O T-B KITTÜIÖÏ2B] Londen, 10 April. In ccne tweede editie van gisteren zegt de Globe Ofschoon wij daarvan nog geene officiële bevestiging hebben ontvangen beslaat er echter alle reden om Ie gelooven dat de re gering in den loop van den namiddag bel berigt beeft ontvangen dal Oostenrijk aan Sar dinië den oorlog beeft verklaard. De Times heeft eene depeche uit Wecnen ontvangen, die zegt dat de lang verwachte crisis nabij is. 50,000 man gaan morgen naar Italië een ander korps van 60.000 man wordt le Wee- ncn zamengetrokken cn een reservekorps van 70,000 man in Bohcme en Moravie. Er is be vel lot oproeping der reserve des legers van ltalielgegeven. Men verzekertdat de handelstand te Lon den, ingeval de oorlog mogt uitbreken, zeer bc- ireesdis voor eon bombardement van Triest eene haven waarmede Engeland in veelvuldige betrekkingen staal. Men voegt er bij, dal eene deputatie uil de city van lord Derby met deze vrees bekend gemaakt en van deze de verzekering ontvangen beeft, dat de Kngelscbe marine Triest niet zou laten bombarderen zoolang hij aan het hoofd van bet ministerie stond. De hier te lande aanwezige leden der ko ninklijke familie van Oude maken zich gereed om naar indie terug te keeren, reeds zijn cenige personen van den stoet over land derwaarts ver trokken. Dezer dagen is nabij de hoofdstad eene menagerietenl van den beer Wombwetlterwijl deze met toeschouwers gevuld was door eene hevige windvlaag omgewaaid met bet ongeluk kige gevolg dat vele der aanwezigen onder de zware bokken der wilde beesten en bet houtwerk der tent begraven werden waardoor vier per sonen hel leven verloren cn verscheiden anderen kwetsuren ontvingen. Van Alexandrie meldt men van 3 April dat de gouverneur van Suezde werklieden der steen groeven door den beer de Lesseps aangewor ven, in hechtenis heeft doen nemen en straffen. Van Hong-Kong wordt van 26 Februarij gemeld dal een Franscb eskader en eene af- deeiing troepen van Segen is opgerukt de achtergebleven tioepen zijn door de Cochin- Cbinezen aangevallen en hebben 200 man ver loren. Le Nord deelt den inhoud van bet memo randum mede door den graaf de Cavour aan de liritsche regering gerigtin antwoord op eene van haar untvangene nota. Zij isgedagteekend den I Maart en bevat eene opsomming van de bezwaren welke ftalie legen Oostenrijk beeft in te brengen. Allereerst wordt hel tafereel geschetst van den toestand der itaüaansche pro vinciën, die onder de onmiddelijke heerschappij van Oostenrijk staan. Deze worden alleen zoo beweert men, door schrik en onderdrukking geketend onder de heerschappij van den vreem deling, bet volk knarsetandt onder betjukj en zij ne eeuwenoude haat kan noch door bedreigingen noch door vleijcrij getemd worden. Zulk een toestand is, wel is waar niet in strijd met de Iractaten, maar des te meer met de wetten der menschclijkbcid en der beschaving die geene heerschappij kunnen dulden, welke door een volk alleen onder den druk van een bestendig schrikbewind wordt gedragen. De diplomatie kan het kwaad niet verhelpen, door pallialiven wordt de crisis slechlsgereklen alleen de oor log of de revolutie kan bel juk verbreken, dat door oorlog en revolutien het land is opgelegd. De Satdinische regering tracht vervolgens aan te toonen met welk eene macbivellislische be kwaamheid Oostenrijk er in geslaagd is de grenzen, welke door de Iractaten reeds zoo gun stig voor dal land waren geregeld, uit te breiden en alle staten van het schiereiland le vangen in hot nel van zijnen invloed, zijne dadelijke inter ventie en zijne erfelijke regten. liet kabinet van Turijn voedt de overtuiging dat de afhankelijk heid, waarin de Ilaliaansche stalen ten opzigle van Oostenrijk verkeereu, deze verhindert hun nen toestand te verbeteren en door verstandige en gematigde hervormingsmaatregelen oproe righeden te voorkomen. Sardinië is verder van meening dat, ofschoon eene behoorlijke oplos sing der Ilaliaansche queslie alleen zou kunnen worden verkregen door eene herziening der Irac taten, het gevaar van een oorlog of van eene omwenteling althans voor eenigen tijd zou kun nen worden bezworen, wanneer Oostenrijk vrij willig in bet Lombardisch-Vencliaanscbekoning- rijk eene nationale regering instelde het begin sel van noninterventie erkende de afzonder lijke verdragen ophief en de bezetting van de Romagna teruglok verder wanneer politieke en administrative hervormingen plaats grepen in ToskaneParma Qn Modena en eene administra tive splitsing tusscnen de Legatiën cn deoverige provinciën van den kerkelijken staat werd lot stand gebragt, JON GSTET1J DINGEN. Londen, 11 April. De Times zegt, dat naar alle waarschijnlijkheid de oorlog zal uitbarsten voor de bijeenkomst van bet congres. Lord Cowley wordt heden of morgen bier verwacht. De beer Massimo d, Azecjlio zal eerstdaags mede hier aaukotnenj-hij is belast met eene bijzondere zending. Londen, 11 April. Granen stil. Ter veemark waren heden aangevoerd :~3600 runderen 1,000 schapen, gesteldheid onver anderd. Kerknieuws. Serooskerke 10 April. In de voormiddag- godsdienstoefening van beden werd de alhier tot herder en leeraar beroepen kandidaat tot de H. Dienst de weleerw z. gel. beer J. T. J. van Gocnstot zijn gewigtig dienstwerk ingezegend en bevestigd door ds. C. W. Schalier predikant te Eikerzee, consulent diei gemeente, met eene voortreffelijke leerrede naar aanleiding van 2 Cor. 5 20a- De handoplegging geschiedde be halve door den bevestiger ook door de eerw. hecren ds. Blaauw, dr. ilenzel, dr. Schilt, en ds. van Lamszweerde Schalier, predikanten le Zonne- maire, Renesse en Noordweile, Burgh en Noord gouwe. Des namiddags aanvaardde de beves tigde zijne Heilige bediening cn verbond zich op waardige en plcgtige wijze aan zijne gemeente predikende over Gal. 6 I4a- Bij beide gods dienstoefeningen was eeno talrijke schare zoo van bier als elders, opgekomen. Beroepen bij de Hervormde gemeente aan den Helder ds. G. E. Bron, pred. te Berkcnwoude te Poortvliet ds. C. Nonhebei, pred. te Wemel- dinge. Bedankt: voor bet beroep naar de Hervormde gemeente le Veenendaalds. tl. van Strien pred. le Scherpenisse. Getrouwd JAN VERMEER van Elbury cn Nijkerk, N. BU1JZË, 8 April 1859. van Zieriltzee. De Heer Mr. G. van der LEK de «jjjftllgk CLEP.CQ zal als onherroepelijk V,.-.?- gevolinagligdeten overstaan van den Notaris Mr. .1. J. ERMER1NS op Woens dag 27 April 1859, des middags ten 12 ure, in het Logement van den Heer M. Augustijn te Zierikzee publiek presenteren te verkoopen Een zeer goed onderhouden en kapitaal staande op de Oude Haven te Zierikzee wijk A, no. 343, met TUIN sectie A no. 56'2. Zierikzee, li April. Binnengekomen. Clemens, kapt. H. Persoon, van New Castle naar Zierikzee. Duiveland kapt. J. C. Viersma van Java naar Middelburg. Richard kapt. II. Whyard van New-Caslle naar Zierikzee. 1 2 dito. Jeune Marie, kapt. A. de Lis, van Vannes naar Schiedam. Brouwershaven8 April. Binnengekomen: Vijf Vrienden kapt. C. Johan, van Rotterdam naar Samarang. Dezen bodem is heden uit zee met belangrijke schade alhier binnengeloo- pen, zijnde in aanzeiling geweest met de stoom boot Fijnoord. Het schip zal waarschijnlijk wor den opgesleept om le repareren. 9 dito. Krimpen ajd Lekkapt. W. Ouwehand van Batavia, Canton, kapt. J. liolibo, van Mauritius, beiden naar Rotterdam, de laatste met de lading van het afgekeurde schip Claudius Ciuiliskapt. W. J. Lourens, van Colombo naar Rotterdam. 10 dito. Vrede kapt. J. L. ter Bruggen Catliarina Maria, kapt, A. va» der Tak beiden van Bata via naar Rotterdam, Cornelia Mathilda-, kapt. P. Snoeij, van Batavia naarSchiedam. Pieler Cornsz. Hooft, kapt. N. Koens, van Schiedam naar Batavia (gesleept per stoomboot binnendoor van Hellevoetsluis.) Het schip Vijf Vrienden is beden opgesleept om de geledené schade te her stellen. Judij, kapt. WPearse van Cardiff, 11 dito. Nijverheid, kapt. L. Kerkstra, van Ba tavia, laatst van Mauritius, Vier Gezusters, kapt. J. Bik beiden van Batavia alle drie naar Botterdam Cecilia kapt. j. Kronhamn van Batavia naar Dordrecht. J PBIJZEd DER EFFE CÏSW TE AMSTERDAM deu 11 April 1S59. Nederland Werkelijke Schuld dilo dito dito dito -Amortis. syndic. Rusland bij Hope 1798/1810 dito 1828/1829 bij Stieglitz. 5de leen. dito Ode leen. 1S"5. dilo bij Hope Cert, van ass. Poolschc schatkist oblig. Aand. groote Russ. spoorweg a 236 volgefourn. Oostenrijk Weenerbank, bij Goll. cn Co. dilo dito Metalliek dito dito rente Amsterdam dito, nationale Buitenlanclscb van 1S53 dito van 1856 cn 1857 Bnitenlaudscb Binnenlandscb Buitenlandsch 30/0 nu Groote stukken Stukken van L 100 Land-Certificaten a L 100 De fondsenmarkt was beden inden beginne zeer gedrukt, doch op het einde der beurs blijft de markt over bet algemeen gunstiger gestemd. ROTTERDAM, 11 April. TARWE. Zeeuwsen Vlaamsch. en Overmaassche ruim aan gevoerd en vorige prijzen goede en puike f7,70 a f 8 min dere f7, a f7,50. ROGGE. Zeeuws Vlaams, cn Overm. f5,50 a f 5,70. GERST. Zeeuwseh. Vlaamsch. cn Overm. winter f 4,40 a 4,80 dito zomer f 4, a f4,50. HAVEI1. Zeeuws, en Inl. Korte 4, a f 4,60. dito Lange f2,80 a f3,60. ERWTEN. Zeeuws, groene f 6,50 a f 7,50 groote dito fll a f13. PAARDENBOONEN f5 af5,40. Portugal Spanje Ecuador 2 >/2 5 3 3 3 l'ó 1 1 6"/8 74 953 4" 92'/., lot 100'/2 94 '/4 98 V4 83'/4 83 043/4 787* 231 50 55'/4 29V,„ 68 S9 43 425 8 43 74 4278 29</8 16 3/, AFVAART DER stad zier i k ze e. 5 me. 5 Woensdag 13, 'smorg. 6 Vrijdag 15, 6 Zaturdag 16, 7 Van Uolterda Woeusdagl3, 'smorg. 9'/aure I Donderd. 14, 'smorg Vrijdag 15, 11 j Zaturdag 16, dienst tusseben Middelburg en Rotterdam. van Middelburg Van Rotterdam Donderd. 14, '6 morg. 9'^ ure Vrijdag 15, 10* a Zaturdag 16, 11 De diligence zal van Zierikzee 1 'l2 uur na de afvaart der stoomboot van Rotterdam naar Middelburg en van Middel burg naai Rott. gelijk met de afvaart der stoomboot rijden dienst tusseben Goes en Rotterdam. van Goes I van Hotter dam Woensdag 13,'smorg. 8 ure Donderd. 14, 'smorg. 5 ure Vrijdag 15, 10 l Zaturdag 16, 6 De diligence zal van Zierikzee 2 uren na de afvaart-van Rot terdam en gelijk met de afvaart uit Goes afrijden. dienst tusseben Vlissingen en Rotterdam. Van Vlissingen des maandags, woensdags cn vrijdags 's rnorg. ten 8 ure Van Hotter dam des dingsdags donderdags en zaturd. 'smorg ten 10 ure De diligence zal van Zierikzee l'/.2 uur na de afvaart der stoomboot van Rotterdam naar Vlissingen en van Vlissingen naar Rotterdam ure na de afvaart der stoomboot rijden. dienst tusschen Rotterdam en Antwerpen met de stoombooten Telegraaf III en IV* Van Hotter dam Woen9dagl3, 's morg. 3 u Donderd. 14, 4'/2 Vrijdag 15, 6 Van Antwerpen Woensdagl3, 's morg. 8 Donderd. 14, 9 Vrijdag 15, 18 Te Zijpe wordt voor Zierikzee en Brouwershaven op de been en terugreis aangelegd, aldaar staat eene zeer goed ingerigte diligence gereed, die van Zijpe naar Zierikzee en Brouwershaven na aankomst der stoombooten vertrekt en van Brouwershaven naar Zierikzee en Zijpe in correspondentie op de stoomb. rijdt Agenten de heeren H. W. H. vanMaanen, te Brouwershaven. M. Zoeter, te Zijpe. A. Paulussente Zierikzee. Ter Stads-Drukkerij van de Erven A de Vos.

Zierikzeesche Courant | 1859 | | pagina 2