Ti AM'ERTEM BRA8ENDERS kUWM BlilltiELIJKIi STAM) Tli ziilM 9 ZEETIJDINGEN VERV0EIH1IDDELEN ff r jongst verloopen 14 dagen weder 20 personen wegens gepleegde moord hetzij (er dood ver oordeeld hetzij voor vele jaren naar de galeijen verwezen zijn Niettegenstaande de zware straffen, naartoe reeds vele valsche munters en andere personen wegens het vervaardigen van valsche fcaimes zijn veroordeeld, komt steeds een grooter aantal van het laatstbedoelde papieren geld in omloop. Tc Barcelona heeft een moord plaats ge had onder de nfgrijsselijksle omstandigheden. De moordenaar hood zich aan in zijns hroeders huis waar hij sedert 16 jaren niet meer geko men-was om de betaling eener schuld te recla meren. Hij was den gnuschen avond goed ge zind, doch toen hij zich verzekerd had dat de meester des huizes afwezig was, begon hij zich te ontdoen van zijne schoonzuster, die meer [dan twintig dolksteken ontving, daarna van haar oudsten zoon, van een tweede dien hij dood ge loofde en eindelijk van een zuigeling die in de wieg lag, welk wichtje hij met wonden over dekte. Des anderendaags gevat loochende hij de misdaad zeggende, dat de gebeurtenis hem ter oorc was gekomen door hel openhaar ge rucht, dat er vier doodeo moesten zijn in plaats van drie. De justitie hem in de tegenwoordig heid zijner slagtoffers gehragl hebbende bleef hij onbeweeglijk voor de drie lijken die onder zijne oogen lagen maar ontstelde zigthaar toen men het derde kind zag verschijnen dat hij dood geloofde cn bekende toen zijne misdaad. De regter hem gevraagd hebbende waarom hij hel in de wieg liggende meisje had vermoord, dal niet tot de familie behoorde, antwoordde hij, dit te hebben gedaan uil vrees dat haar ge schrei de aandacht der huren zou hebben opge wekt, terwijl hij zijn broeder in cenc afgelegene plaats was gaan afwachtten, om hein insgelijks te doodeu. De Paijs behelst lijdingen uil Turo van ■S Januarij. liet regenachtige weder is vyeder begonnen doch minder hevig dan in Nov. Het leger van Anam had in de helft van Sept. zijne oude stelling weder ingenomen, en begon op een afstand van 3 kilometers van het kanvp ec.ne reeks van kleine forten cn verschansingen rond om hetzelve op te werpen. Om de uilvoering dezer werken te verhinderen liet de admiraal verscheidene uitvallen doen, waarhij de Cocliin- Chinezon een krachtigen tegenstand boden, /.ij verloren vele manschappen, o. a. eene neef des keizers, bevelhebber der artillerie, en verschei dene hooggeplaatste officieren alsmede 14 ka nonnen en veel materieel. Hei Anamsche leger is teruggetrokken. Het stoomjagt Proxenl heeft van Nanking verscheidene Spaansche Domini canen medegebragt. In het binnenland werd de vervolging legen de Christenen mot vernieuwde woede voortgezel. Men verwacht te Turo den bataljons-chef Derouléde-Duprédie hel hevel over het corps der genie zal aanvaarden hij don aanval op üué welke in Febr. of in hel begin van Maart zou plaats hebben. Ook de Ami de la Religion behelst lijdingen uit Cochin-China. Volgens dezen is de toestand der Fransche troepen niet zeer bevredigend. De expeditie is op groole hinderpalen gestuit, en ontmoet die nog voortdurend. Geïsoleerd zonder hulp zonder flotille zonder krijgsma- terieel heeft de admiraal alles moeten verrigten en bovendien nog met ziekten van allerlei aard te kampen gehad. De nieuwjaarsdag werd met drie begrafenissen gevierd van de 100') soldaten waren er tol 1 Jan. 110 gestorven de matrozen leden minder, doch er ligt ook reeds een groot getal van hen in hel graf'. De admiraal is onver moeid werkzaam maar hij kan niet alles doen. Er is gebrek aan geneesmiddelen die op koop vaardijschepen vervoerd worden en ie laat of in zulk een geringe hoeveelheid aankomen dat zij naauwelijks voor 8 dasen in het hos;jitaal vol doende zijn. Eerst nu zijn door denHuchayla voor de soldaten matrassen en bedden aangebragt. Dij dit alles wordt hel bloed der Christenen in stroo men vergoten op de zendelingen wordt jagt ge maakt als op wilde dieren en zij komen óf door hel zwaard hunner vervolgers óf door honger en ellende om. Wegens gebrek aan troepen welke door ziekten gedundzijn, kan de admiraal niets ondernemen en zoo wordtde barbaarscfie vervolging nog steeds gruwzamer. Hij dit alles komt het gerucht (lat de expeditie legen llué zal worden uitgesteld. Bevestigt zich dit dan meeat de Ami de la Religionis het met de Chris telijke godsdienst in die landen gedaan. Dr. Billard geneesheer in eene gemeente van het Niévre-departemen'.gebruikt het vol gende behoedmiddel legen de croup aan welke ziekte veel kinderen sterven: Zoodra zich in den mond eenig kenteeken ve/loontdat de croup in aantogt is of de aard van den hoest de nade ring der ziekte doe! vermoeden laat de. Billard hel kind dag en nacht om het uur een lepel vol eiwit, vermengd met suikerwater, gebruiken als spijs en het wit enden dojer vaneen ei in eene kom laauw water met suiker opgelost als drank. Na verloop van twee dagen zijn alle kenteekenen van den croup verdwenen, O R O O T -B nlTTSKNIBN Een lid van hel parlement heeft onlangs eene statistiek van het huisselijk geluk in Londen cn het graafschap Middlesex opgemaakt waar hij hij lot de navolgende curieuse slotsom komt: Vrouwen, die hunne mannen verlaten heb ben 136:), mannen, die hunne vrouwen zijn onl- vlugl 2371 paren, die vrijwillig gescheiden 'leven 4120, paren, die in oorlog leven onder hetzelfde dak 1910)3, paren, die in den grond een afkeer van elkander hebben, maar voor het oog der wereld elkander met welwillendheid be handelen 162320, paren die blijkbaar onver schillig jegens elkander zijn 510132, paren, die den naam hebben van gelukkig te zijn maar daarvan in huis niet altijd even vee! merken 1102, paren, die gelukkig zijn in vergelijking van anderen, die veel ongelukkiger zijn 135, werkelijk gelukkige paren 7, totaal 87)57). Wanneer de berekening juist ware, hetgeen wij niet hopen noch gelooven, dan is hel Engel- sche volk voorzeker hel minst met huiselijk ge luk bedoeld en wordt het hij den handelsgeest welke de natie kenmerkt, verklaarbaar hoe hel gebruik dat een man zijne vrouw kon verkno pen, er zoo tang in zwang is geweest. R. Morrison en Co. te New-Castle hebben dezer dagen den groolsten stoom hamer afgeleverd, die in de wereld bekend is. Deze hamer is bestemd voorde Mersey stecl-a' d forge Compagny te Liverpool. De geheele hoogte bedraagt 22 voel en de wijdte Insschcn de frames (zijstukken) 9 toet 4 duim jfc'ngelsche maat. De hamerstaf is 15 duim in diameter en 19 voetlang, melden stooin- zuigcr van 36 duim in diameter van staal uit èón stuk gesmeed en weegt 14,900 Eng. ponden. De val van den hamer is 6 voet. Een enkel hcf- boomtje brengt deze ontzettende massa in be weging en is voldoende om aan het minste ver langen van den bestuurder te doen gehoorzamen De 36duims-cylindcr weegt afgewerkt circa S ton de heide frames of zijstukken wegen 15 ton. Het fondament waarop de hamer zal geplaatst worden is 32 voetlang !8 loot breed en 9 voet diep en beslaat uit gegoten ijzer hout en steen. I:c bestemming van dezen hamer is om staal zoodanig te bereiden .dat het in platen kan opgerold worden ten einde hel hij den scheeps bouw en lot meer andere einden te gebruiken. Voor het Bussische gouvernement worden bij dezelldefabriekanten twee stoomhamers gemaakt, de een van 5 de andere van twee ton waar» mede sedert 2 jaren zes stoomhamers door hen aan dat gouvernement zullen zijn afgeleverd. Met uitzondering van Poerio bevinden zich al de voor eenigen tijd in Ierland gelande Na- pelsche bannelingen alhier. Een dier ongelukkigen, de hertog van Cabel- lino heeft aan de Cork Reporter een belangrijk verslag doen toekomen, betreffende zijne gevan genschap en die zijner Iotgenooten in de kerkers van Monle Eusco. Daarin verhaalt hij onder anderen de volgende episode. Een nachtegaal was gewoon opdetakken van een voorde vensters van onzen kerker slaanden moerbezienboom te gaan zitten zingen als gevoelde het diertje de smart van onze eenzaamheid wij kregen het derhalve allen weldra hartelijk lief en zoodra het verse een begaven wij ons naar hot venster om naar het gezang te luisteren. Het arme vogeltje! De policie vatte achterdocht op en vermoedde dat het ons met de buitenwereld in gemeenschap bragt. Daarom verdreven zij het met geschreeuw en wierpen hei met aarde en steenen en toen het in weerwil hiervan eiken avond toch terug keerde toen werd het door de policie doodge schoten. JONGSTE TIJDINGEN. Londen 31 Maart. Kolfij vaster nat. Ceylon van 50 a )6 betaald. Thee stil. Suiker tot betere prijzen meer gevraagd. 14ijst stil. Ter veemarkt waren heden aangevoerd. 720 runderen 5480 schapen, en 123 kalveren prijzen onveranderd. Door KERKVOOGDEN der Ne-_ derduilscli Hervormde Gemeente le Zierikzee wordt bekend gemaakt dat het verge lijkend Examen van SOLLICITANTEN naar de ORGANISTPLAATS zal plaats hebben op Vrij» dag den 8 April 1859 aanvangende 's voormid dags ten 9 ure in de Nieuwe Kerk en dat ieder daarbij wordt toegelaten legen betaling van 25 cents. Toegangkaarlen verkrijgbaar bij den Kerke- lijken Ontvanger P. KUN. Bij do Uitgevers dezer Courant ERVEN A. he VOS is verkrijgbaar gesteld BKV ATTEND E EENS IIERLEIDIN&sgVAN GENDSCHE BHUGSCIIE, ItlJNLANDSCHE, SCHOUWSCHE, DUIVELANDSCHE EN BLOOISCHE GEMETEN EN ROEDEN, IN NEDERLANDSCIIE BUNDERS ROEDEN EN ELLEN; alsmede de Nederlandsche Landmaat herleid in debovenvermeldeGeinetenen Roeden benevens eene Herleiding der Lengtemaat van de Oude in de Nieuwe en omgekeerd ten dienste van grondeigenaren pachters landgebruikers, zoowel als van Notarissen cn zaakwaarnemers enz. in de provincie Zeeland door J. OU BOIi,te UtsendiJKe. JPrfjs f f ,25. Alsmede nog voorhanden KKGÊLSCII en FRANSCH WOORDEN BOEK prijs 49 cis. Bij bovengenoemde Uitgevers is bij v oortduring (e bekomen alsmede de of blaauw zwarten InSstis volkomen vrij v an znrenzoodat de Stalen pennen er niet door worden aangedaan ze vloeit gemak kelijk uil de pen, is hij den aanvang niet zoo bleek als andere Inktsoorten en verandert zeer spoedig in hel schoonste zwart. Ze verdikt niet noch in de pen noch in den inktkoker en beschimmelt nooit. Bij hen beslaat voortdurend gelegenheid lot het lezen der ISiniienlandsche Kienws- bladen en hel doen plaatsen van Adver- tentiën in dezelve. Ook kar. men bij hen information bekomen tot het HUREN van eene of meerdere BOVENKAMERS, op het beste gedeelte der Stad. PSSE «TK UIT DE FABRIEK VAN .23*.-□«•"WA. UW UW A. TE DOESBORGH. Deze mostaard die met de met roem bekende Dussel- dorfsche mostaard in smaak en hoedanigheid geheel over eenkomt wordt voor de eilanden Schouwen èn D ui- veland in potjes van 30, 20 en 15 Cts. en in flacons van 25 Cts afgeleverd door den Heer J*. JP, «J. Q,PJA.HS- JTJBJK te Zierilessee. BEST K LI/LNGEN PRANK O. VAN 23 MAART TOT EN MET 1 APRIL 1859. Gehoion. Een zoon van de Winter en M. Zorge. Eene dochter van J. J. Wildcrmesch en J. Kinnie. Eehe dochter kari W. Uuijcx en A. Lokker. Een zoon van K. Bogers en A. M. van Cam- penhoul. Eene dochter van M. Kuipers en J. Deurloo. Een zoon van R Appels en'.41. C. Rombouts. Gehuwd. N. Leenwe en J. H. de Wit. O. van Nieuwenhuize en E. de W t. Overleden. J. Krakeel, oud 67 jaar, weduwe R. v.d. Ende. J. de Vos, oud 67 jaar, weduwe M. Mommaas. PBIJZBN DER EFFECTEN TE AMSTERDAM den. 31 Maart 1859. Nederland Werkelijke Schuld dito dito 2'/, pet. 8 63'/, 16% dito dito 4 ?8ft AmorÜ3. syndic. b 94 Rusland by Hope 1798/1816 104^8 dito 1828/1829 5 102'/4 bij Stieglitz. 5de leen. 5 dito 6de leen. IÖ55. 5 101'/. dito 4 86 bij Hope 4 Gert; van ass. 6 66'/4 Pdolsche schatkist oblig; 4 803/g Aand. groote Russ. spoorweg a 236 volgefourn. 5 2353/4 Oostenrijk Weenerbank, bij Goll. en Co. dito dito Metalliek 5 4 5 57 64'/]a dito 2'/2 337 8 dito rente Amsterdam 5 753'4 dito, nationale 5 67»/,, Portugal Buitenlandsch van 1853 3 iS%" dito vau 1856 en 1857 3 Spanje Buitenlandsch 8 «'<8 Binnenlandsch 3 403/8 8Ü;G Buitenlandsch 3% nu l'/2 Ecuador Groote stukken 1 163/,6 Stukken van L 100 1 <6V, Land-Gertificaten k L 100 5/, Weinig handel of variatie in vreemde effecten alleen waren Oosteurijksche fondsen tot hetere coursen góed te plaatsen Portugal eu Spanje zeer prijshoudénde. Midden prijzen van de volgende artikelen te Zierikzee van den 31 Maart 1859. De Ned. Mudde. Oude Tarwe 1857 Nieuwe dito 1S58 Afwijkende dito Z.-Zomer dito Ordinaire dito Rogge Winter-Ger9t Zomer-dilo Haver f 8,50 7,50 0,00 0,00 0,00 5,25 4,00 4,00 3,50 De Ned. Paardeboonen Witte dito Brtriné ditö Graatiwe Erwten Groene dito Gele dito Koolzaad Zaai-Lijnzand Slag-Lijnzaad Mudde. i 7,0 10,0U - 9,o' - 0,0' J,0() 0,00 o,oo 0,00 0,00 Marktprijzen der Meekrap Ie Zierikzee van den 31 Maart 1859. Teelt 1858. Twee en een 1 ste kw. blank f 25,50 a 26,00 Twee en een middelbare dito - 23,50 a 21,00 Twee en een mindere dito - 22,50 a 23,00 O Een en een 1 ste kwblank - -25,00 a '26,00 I e. Een cn een, middelbare dito - 23 50 a 24,00 1 Een en een mindere dito - 22,50 a 23,00 Onberoofde 1ste kw. blank - 25,50 a '26,00 I Onberoofde, middelbare dito - 23,50 a 24,00 o Onberoofde, mindere dito - 22,50 a 23,00 M uilen - 0,00 a 0,00 a. Middelbare dito - 0,00 a 0,00 Zierikzee, 39 Maart Binnen gekomen. Onrust kapt. J H. Brouwer van Belfast naar Dordr. 31 dito, Wobian Calharina kapt. P. P. Meijer van Nieuwpoort naar Rotterdam. Brouwershaven, 30 Maart. Binnengekomen Diana, kapt. H. I. Fiju, van Belfast 2de Brodre, kapt. N Chistianson Haabei kapt. C. Chris- tenson beiden van Holmestrand Fidelity kapt. T. Greenwood, van New-Casllr, alle vier naar Dordrecht. DER S T0051B00T kan Zierikzee Zondag 3, 's inidd.121/., ure Woensdag 6, l STAD ZIERIKZEE. Van Rotterdam Zaturdag 's mórg. 5 ui Dingsdag 5, 6'/2 dienst tusschen Middelburg en Rotterdam. van Middelburg Zondag 3, 's midd.12 Maandag 4, 'smorg. 6 Dingsdag 5, 6 Van Rotterdam Zondag 3, 'smorg. 8 ure. Maandag 4, 9'/2 Dingsdag 5103/4 De diligence zal vau Zierikzee 1V2 uur na de afvaart der stoomboot van Rotterdam, naar Middelburgen vau Middel burg naat Rott. gelijk met de afvaart der stoomboot rijden dienst tusschen Goes en Rotterdam. van Goesvan Rotterdam Maandag 4, 's morg. 4 ure I .Zaturdag 2, 'smorg. 6 ure Woensdag 6, 5 Dingsdag 5, 7 De diligence zal van Zierikzee 2 uren na de afvaart van Rot terdam en gelijk met de afvaart uit Goes afrijden. dienst tusschen Ylissingen en Rotterdam. Van Rotterdam des dingsdagsdonderdag» en zaturd. 'smorg ten 9'/a ure Van Vlissin'jen des maandags, woensdag en vrijdags 's morg. ten 8 ure De diligence zal van Zierikzee l'/2 uur na de afvaart der stoomboot van Rotterdam naar Vlissingen en van Vlissingeu naar Rotterdam 'V9 ure na de afvaart der stoomboot rijden. dienst tusschen Rotterdam en Antwerpen met de stoombooten Telegraaf III en IV. Fan Rotterdam Zaturdag 2, 's morg. Maandag 4, Dingsdag 5, 7 8 8'/, Zaturdag 2, 'smorg.11 4, 'snachtsl2 Dingsdag 5, 12' 5 Te Zijpe wordt voor Zierikzee en Brouwershaven op de heen en torugreis aangelegd, aldaar staat eene zeer goed ingerigte diligence gereed, die van Zijpe naar Zierikzee en Brouwershaven na aankom-t der stoombooten vertrekt en van Brouwershaven naar Zietikzee en Zijpe in correspondentie op de stoomb. rijdt Agenten de heeren H. W. H. van Maanen, te Brouwershaven. M. Zoeter, te Zijpe. A. Paulussen, te Zierikzee. Ter Stads-Drukkerij van de Erven A. de Vos.

Zierikzeesche Courant | 1859 | | pagina 2